Add message »
Malipivo: Zdarec, tip na rozšíření: uschovna.cz. Vypadá to, že se dá získat odkaz a stahování mi pak jelo přes wget.
One: Hoj, od aktualizace nejde stahovat s xvideos.com
hrm: thanks very much for fixing filescdn! gr8 work!
thanks: link »
birchie: @me: handshake err -> upgrade Java, Katfile fixed @Jack5: filecloud.io site changed, slimerjs now needed see link » , plugin fixed sample links
Jack5: Thanks birchie for the link. filecloud.io seems to be broken. I get: "ERROR - Var '__error' not found". Example file: link »
ajara: Prosím o přepracování pluginu na "stream.cz" u některých videí funguje u ostatních stáhne jen reklamu. Konkrétní přiklad downloadu reklamy link »
me: @birchie, can you please take a look at mp4upload again, it's showing received fatal error alert. handshake not found. example link »
roman: Ulož.to už funguje .
roman: Prosím o plugin na ulož.to díky
me: @ birchie Thank you as always for the outstanding job! If you don't mind, here's another link for you to look into Katfile. said plug in broken ... example link »
birchie: @me: mp4upload's file NAME not found error fixed sample link @Jack5: openload.co works sometimes. see link »
me: hi, mp4upload shows file not found when it's still a good link. ex. link »
Jack5: openload.co does not work. I only get: "ERROR JavaScript eval failed". It would be great if it could be fixed. Thanks in advance.
RAMBERT: Youtube Plugin is not working Please fixed
Zamrznutí aplikace: Po spuštění programu(windows 10) se freerapid otevře a okamžitě zamrzne a nehne stim nikdo ani zavřít křížkem nejde jenom ctrl-alt-delete a ukončit javu odinstalace javy a znovu ztažení freerapid ze stranek nepomáhá prosím o radu děkuji
TheOldMan: Vry Nice program. Can you add method to remove plug-ins from displayed list? Also in the display of Plug-ins the Up/Down slider block and arrows disappear when you have a lot of Plug-ns loaded. Needs examining. System 4 Core Amd, WindowsXP Pro Sp3. Regards.
Radim: webshare.cz nefunkcni...
Zdeněk: Ahoj Je možno nějak zajisti stahování videa které je regionálně blokované .třeba z rakouské ATV.at
Bot: @ville: myslim ze staci dat jen na konec prikazu &mpersand
ville: Prosím o radu jak rozchodit vás program v Linux Ubuntu přes launcher (spouštěč). V terminalu používám tyto 2 příkazy: chmod +x frd.sh a po té příkaz ./frd.sh Pak se mi spustí, ale není to vyhovující. Radeji bych bez zobrazení terminalu přímo. Děkuji. Kontakt -> ville612@email.cz, Václav.
Benny: Nešlo by, prosím, pořešit maximální počet souběžně stahovaných souborů tak, aby se třeba v nastavení psalo, že 10 je maximum, či umožnit i ve skutečnosti stahování více, jak 10 souborů najednou?
lol: Hello, Icerbox please
Donizete: Boa tarde, acompanho o trabalho de voces e curto bastante. Gostaria de saber se e possivel adicionar o plugin mega.co.nz premium pois o site apesar de nao limitar a velocidade eles bloqueiam o ip ao atingir o limite de 1gb.
Fousino: Dobrý den, poslední dobou mi nejde stahovat z uložto.cz pro soubory, které jsou s heslem a je potřeba vyplnit kod CAPTCHA, soubor se ani nezačne stahovat a píše to chybu. V seznamu pluginu v programu podporu pro ulozto.cz nemám ten plugin, který máte uvedený na vebu pro CAPTCHA. Dá se nějak stahnout nebo udělat aktualizace? Aktualizace pluginu provádím téměř každý den a pořád mi to nejde. Díky
SME1984: Thanks, Andre, MD solved my problem with mega. Now, does anyone know how to solve the problem of limiting 1fichier?
lubabe: Zdravím, lze nějak omezit stahování z uloz.to na cca. 290 kB/s? Když dám takové omezení v nastavení - Celkové omezení rychlosti - maximální hodnota 290 kB/s, stejně se stahuje rychleji. Při nastavení - omezení rychlosti na soubor nastavím 290 kB/s, stejně se stahuje rychleji. Uloz.to při cca. 300 kB/s soubor na chvíli nestahuje a poté se naváže a to prodlužuje dobu stažení. Lze toto omezení stahování nějak nastavit?
DATAFILE: Datafile not working. Please, update the plugin. TY!
DATAFILE: DTAFILE.com not working. Please, update lugin.
gabrierf: Very Good!!! Good Work!!
kurva anyád: Bazd meg a uploaded linkedet te buzi gyökér.
andre: if yall wanna download stuff off mega download IDM first then mega downloader (just look them up) go to mega downloader open it click on watch online then paste the mega link then another url should be below it like "localhost//123 something like that. copy that url to IDM and your good :)javascript:smajliky(' ')
tong2shot: @ngerules: does this topic: link » help?
ngerules: when are you gonna fix the jvm.cfg problem?
SME1984: I solved the problem in google chrome with the "betternet unlimited free VPN" application, but I wanted to solve the problem on FreeRapid.
SME1984: Is there any way to solve the limitation of mega.nz?
ggl: Hi! if i cut "ouo.io" with plugin setting, than frd not getting link with "httpS", just "HTTP". why? e.g.: ok: ( link » ), Fail: ( link » ) Please FIX IT! Thanks
Leslie: now the data.hu premium work fine! thanks!
Leslie: new plugin dont work for me!
birchie: @Leslie: your data.hu link gave me error "Download link not found", no idea where the 'not compatible' error is coming from?. Data.hu added a no-text-captcha before the download link. Updated plugin v1.1.0 working again (SlimerJS is now required see link » )
Leslie: if you dont believe me here is one link and try it: link »
Leslie: when i put data.hu links in downloader appear the message : links are not compatible with plugin
Roman: Hello to Android FreeRapid not?
bot: @Leslie: what data.hu links ? how plugin dont work ?
Leslie: data.hu plugin dont work,links are not compatible with plugin.....
tong2shot: @kalpan: fixed in plugin v1.0.1.
bot: @kari: Data.hu free & premium already supported. see link »
kari: Would appreciate if You could add support for Data.hu free download (that with captcha) if possible
xeofil: bolo by mozne spravit plugin aj pre SOSAC.TV ?
ran: Youtube "Error" - Please fixed
BlueBoard.cz ShoutBoard