Přidej zprávu »
volneknihy.xf.cz: e-knihy ke stažení zdarma odkaz »
Robin: Nová trolejbusová trakce byla postavena v roce 2008 z Hlavního nádraží na Terminál HD, sice to je jen asi 550 m. ale něco nového to je.
fhdgdsfbg: Je to Škoda 31Tr/SOR TNB 18... Už tu jezděj i dvanáctimetráky...
mhd12: Do Hradce přijel na traileru první nový 18-metrový trolejbus Sor. březen 2011
Petr Nosek: Ad Karel: Trať okolo fakultní nemocnice byla přece postavena v roce 1993, což již bylo po revoluci.;-)
Petr Nosek: Linka T jezdí v trase Hlavní nádraží- Tesco Březhrad v jízdním řádu, který byl platný již před otevřením Terminálu hromadné dopravy. Na Terminál tedy nezajíždí.
já 8.: Jezdí.
Rhea1: Prosím vás, nevíte někdo, jestli vůbec jezdí ještě Tesco linka od otevření Terminálu HD?
fuj: fuuuj
M.Lošťák: A co trať k Hypernově? Je to sice na jednu stranu pouhá přeložka tratě do Plačic, ale protože se tím umožnilo nově obsluhovat Hypernovu, a to ještě dřív, než byla dokončena až do Plačic, tak by se za novou považovat dala. Jinak pokud myslíte z hlediska obsluhy nějakého konkrétního území a ne jen blbýho supermarketu, tak to souhlasím.
Karel: V Hradci to je rarita, i v Budejovicich se staveji nove trolej. trate. V Hradci se od revoluce nepostavil ani metr nove trakce. I v sousednich Pardubicich se postavila trat na Dubinu a zatrolejovala se dalsi ulice na Dukle. Navic v tisku z tohoto tydne byly dalsi clanky o stavbe dalsich tri trati a nakupu kloubovych trolejbusu. Nas Hradec ztraci dech a to nejen ve verejne doprave :(
M.Lošťák: A ještě bych měl jednu připomínku. Myslím si, že tato diskuse je zaměřená na dopravu, takže nějaké prodlužovače penisu, či jiné nemravnosti sem nepatří! Nešlo by to prosím nějak odstranit?
M.Lošťák: No, jestli jsem nějak urazil ústečáky, tak to se omlouvám. Nemyslel jsem tím, že je nějak zanedbané, ale že je zde spousta průmyslových objektů, hlavně z dob socialismu. Zpráva o nové trati k Tescu mě docela potěšila, škoda, že nic takovýho není taky z Hradce. Když už jsme u toho pořádku, tak jsem se dozvěděl, že přímo před nádražím v Hradci je u staveniště nového terminálu pěkná hromádka odpadků, jaká ostuda přímo před bránou do města. viz: www.vlaky.net./
Jméno: Nešel proud.
Ondra: Dnes ráno nejezdí v HK trolejbusy. Nevíte co se děje? 19.12.2007
pepa.novak: Tak pozor. Ústí není špinavý město. Ústí má trolejbusy rádo. A tak se jednoduše snaží. Ústí má cca 56km trolejbusovejch tratí. A byde se stavět dál. Do roku 2010 to bude i k Tescu. :-)
M.Lošťák: Hradec je docela hezký město, dopravu má na perfektní úrovni, co se mi však nelíbí, že už delší dobu nebyla postavená nová trolejbuso vá trať, přitom svou velikostí by to Hradec určitě potřeboval. Špinavý ústí přitom staví nový tratě jak o život. jsem fanoušek veřejné dopravy a podporuju jakoukoli dopravu v elektrický trakci. Zavádět v Hradci tramvaje je spíš pouhý sen, který se v reálu rozplyne, jak pára nad hrncem, ale můžeme bejt rádi že má Hradec aspoň ty trolejbusy, tak proč nepodporovat jejich rozvoj!
petr: vozový park obohatí letos 7 Citelisů12 a 6 Citelisů18. Dodávka sólo vozů by měla přijít v září 2007.
petr: Kvůli přestavbě Hlavního nádraží jsou přesunuty trolejbusové linky na provzorní nádraží ke Koruně. Linka 1 a 7 staví ve směru do centra ještě na zastávce trolejbusové linky 3 ve směru do centra. Linka 15 stavící na místě dřívějších dálkových autobusů nejede do centra, nýbrž do Lochenic. zastávku pro směr do centra pro linku 15 naleznete na stanovisšti, odkud odjíždí linka 3 směr Kukleny. Autobusové linky, které dříve jezdily od hlavní budovy či od cukrárny Kolibřík nyní staví na místě dřívějších dálkových spojů.
Jorg: odkaz » Cafte pozrite si tuto stranku su tam zaujimave veci ako zoznam adminov na pokeci, hesla do albumov na pokeci, forum, hack programy, chat, anonimny email... odkaz »
Cit3LIS: Nechceli by ste v hradci elektricky(tramvaje)??? Neuvazuje sa o tom?LEbo ja som z presova na slovensku a u nas sa to nerealizuje.Tak aspon ci u vas ne?Ak ano tak vam ich doprajem :D
BMboy: V HK je peknej bordel.Jak najit zastavku MHd na Hlavaku, tak vlastne najit bus nadr. a zorientovat se kdy se vlastne nastupuje prednimi dvermi a kdy vsemi.A nejhorsi je neprestupny tarif, tedy pokud ma clovek tu blbost jmenem Mestska (cip) karta.
cs: Kouzlo magické přitažlivosti muže a ženy. Více o FEROMONECH !! Nabízíme parfémy s feromony pro muže i ženy. odkaz » Také nabízíme prodlužovače penisu i Viagru… odkaz zde: download odkaz »
gs: Lidi, vyzkoušejte stahování plných her, hudby a DVD filmů na www.freedreamer.net - for downloads! Pro českou verzi navštivte: odkaz »
Radek: Já bych hrozně chtěl, aby v Hradci jezdily tramvaje. V minulosti na jejich provoz už město koncesi dostalo, ne? Chápu že výstavba tramvajového vedení by byla nesmírně komplikovaná a na dlouho by velice omezovala jakoukoli dopravu po městě, ale bylo by to super. Dokonce i ten hnusnej Most a Litvínov mají tramvaje. Jsou vzdáleny 20km a jezdí mezi nimi tramvaje. Do Pardubic je to přece taky jen 20km.
xLink: Zvyšte si ZDARMA návštěvnost svých internetových stránek pomocí nového reklamního systému odkaz »
Petr: Dne 7.5.2006 se bude konat modelářský víkend ve Všestarech. Zájemci o železnici budou mít možnost zakoupit modely s 15% slevou, v provozu bude historický vlak v trase (Pardubice)- HK- Všestary a také v trase Všestary- Hněvčeves a po pravidelně nepojížděné trati 046 do Smiřic. Odjezd ze Všestar 10.55, návrat zpět ve 13 hodin, navíc fotozastávky na trati.
Petr: Do roku 2008 vč. bude nakoupeno 24 nízkopodlažních vozů Citelis.
Petr: DP nabízí k prodeji 5 vozů B731 a 3 vozy B741. Více na www.dpmhk.cz.
Petr: Od 1.2.2006 jsou spoje linky T s odjezdem v 9.00,10.00,14.00,15.00,16.00,17.00,18.00,19.00,20.00 z Hlavního nádraží prodlouženy ze stávající konečné Tesco Březhrad na novou zastávku bezplatné dopravy- Hornbach, odkud spoje odjíždí v 9.15,10.15,14.15,15.15,16.15,17.15,18.15,19.15,20.15. Linka T je bezplatná, provoz financuje OC Tesco a OC Hornbach.
Robin: od 1.1. 2006 spuštěn naplno nový odbavovací systém
Petr: Dne 26.11.2005 jsou na linku 1,3,7 vypraveny místo trolejbusů autobusy. Na lince 7 nebylo dodrženo přednostní nízkopodlažní vypravení. Alespoň místo trejsiny jezdil k Domovu důchodců citybus.
Petr: 27.10.2005 byla v 10 hodin otevřena zrekonstruovaná zastávka Fakultní nemocnice.
Petr: Hradec Králové- Od 8.10.2005 jezdí v pravidelném provozu 5 sólo Citelisů (ev.č.149-153). Vozy mohou být vypraveny na jakoukoliv denní linku.
Petr: Hradec Králové- Z důvodu obměny trolejového vedení (snesení stávajícího a zavěšení nového) na Moravském předměstí, byla o tomto víkendu na témže místě vypnuta měnírna a na linkách 1 a 2 jezdí výhradně vysokopodlažní Karosy.
Petr: V úterý 27.9.2005 posílily vozový park DPmHK 3 nové autobusy- standartní Citelisy. Všechny mají městský nátěr. V tomto roce ještě dorazí 2 sólo Citelisy a 3 kloubové Citelisy.
Petr: O víkendu 1.10. a 2.10. bude linka 16 ve směru do centra vedena po odklonové trase ve směru od Stěžer místo přes zastávky Kavák, Žižkov a ZVU přes zastávku Nadjezd. Výluka se koná kvůli opravě vozovky v Kuklenách.
Petr: Hradec Králové- V rámci Týdne mobility se v týdnu od 17.9. do 22.9. konají různé akce s dopravní tematikou- v kině Centrál budou promítány filmy s ekologickou tematikou, 20.9. se od 17. hodin koná veřejná diskuze s občany na téma Terminál hromadné dopravy, Cyklostezky, Městské karty, dne 21.9. a 22.9. bude u OD Tesco připravena výstavka vozidel, 22.9. bude od 10. do 17. hodin jezdit okružní linka provozovaná historickým vozidlem.
Petr: Hradec Králové- Od 10.9. do konce října se bude konat oprava vozovky v Kuklenách. Z tohoto důvodu bude linka 3 v pracovní dny v relaci Hlavní nádraží- Hypernova- Plačice a ve volných dnech v celé trase provoz nahrazen autobusy. Po dobu výluky bude zastávka Veterinární škola mimo provoz.
Petr: Hradec Králové- DP nabízí autobusy B731 k prodeji. DP nabízí 6 autobusů B731 a 1 autobus B741, z nichž 1 autobus je bez motoru (za 26000Kč bez DPH), ostatní jsou k dostání za 34500-85000Kč. Více na www.dpmhk.cz
Petr: Hradec Králové- Dnes, dne 7.9.2005, vzplanula ve 14.15 ve Skladištní oblasti Avie. Po dobu likvidace požáru nebylo možné projet, proto linka 14 nabrala až dvacetiminutová zpoždění.
Petr: Hradec Králové- Dnes, dne 28.8., se v době od 11. do 16.30 jezdilo po Moravském předměstí jinak. Konala se totiž soutěž na kolečkových bruslích, která zablokovala silnici na Benešově třídě. Linka 18 byla vedena z Podzámčí přes Třebeš a zastávku Heyrovského. Linka 23 a 24 byla z Třebše vedena na náhradní konečnou Podzámčí, linka 25 byla z Podzámčí vedena přes Třebeš, zastávku Heyrovského a Hotel Garni na zastávku Mrštíkova a odtud po své trase, linka 27 a 28 jezdily přes zastávky Carrefour a Na Brně.
Petr: Hradec Králové- Na konci srpna dočasně obohatí vozový park zkušební Citelis. Nové vozy přijdou na konci září (5 sólo Citelisů) a na konci října (3 kloubové Citelisy).
Petr: Hradšc Králové- Na konci srpna dočasně obohatí vozový park zkušební Citelis. Nové vozy přijdou na konci září (5 sólo Citelisů) a na konci října (3 kloubové Citelisy).
Petr: Hradec Králové- POZOR!!! Od 8.8. do 30.8. bude probíhat výluka ulice Koutníkova. Linky 15, 19 a účelové spoje linek 24 a 28 pojedou přes Svobodné Dvory, kde však nestaví. Jízdní řády se ve směru z Lochenic posunují o 7 minut dříve, na spojích od ČKD se nemění, ale předpokládá se několikaminutové zpoždění spojů.
Petr: Hradec Králové- V pátek večer počítejte se změněnými trasami linek 2,5,6,11,14,15,17. Trolejbusové linky 2 a 6 pojedou od nádraží přes OD TESCO, CENTRÁL, MUZEUM na zastávku Magistrát města, odkud pojedou po svých trasách. Autobusové linky 5,11,15,17 pojedou od nádraží na zastávku Gočárova třída a dále v trase STŘELNICE, CENTRÁL, MUZEUM a odtud na Aldis (l.5,11,15), resp. Magistrát města (l.17). Důvodem výluky v pátek v době od 19. do cca 22 hodin bude konání tradičního "NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ".
Petr: Dvůr Králové nad Labem- Do safari busu i na vozíčku. Autobus, který po safari najede asi 4 kilometry, je vybaven 8. místy pro vozíčkáře nebo 12. místy pro kočárky. Všechna místa jsou ve směru jízdy. Na zastávce se nachází zvedací plošina, která umožňuje bezproblémový nástup.
Petr: Hradec Králové- V posledních dnech zde jsou k vidění nové autobusy společnosti Karosa na zkušebních jízdách. Včera například 2 nové Irisbusy, dnes autobus Citelis.
Petr: Hradec Králové- Čipové karty, které začnou platit 24.8.2005, nastolí revoluci v hromadné dopravě. Žádanky o čipové karty můžete vyzvedávat od 5.8.2005 v předprodejích jízdenek, karty se začnou nabíjet dne 24.8. Do 1.1.2006 je třeba vyměnit papírové předplatní jízdenky za čipové. Jízdné papírových jízdenek se od 1.1.2006 zvýší na 12Kč, za jízdu na čipovou kartu zaplatí cestující korun 10Kč, pokud jede na 1-2 zastávky, zaplatí 5Kč. Dále si na čipových kartách bude moci cestující zvolit časové jízdné, na které bude moci přestupovat. čipové karty rovněž umožní jízdu člověku nemajícímu kartu, jehož blízký kartu vlastní, aby jel jako spolucestující na týž kartu. Přestává se platit za zavazadla. O "městských kartách" se dočtete také na www.dpmhk.cz
Petr: Ode dne 1.7.2005 dochází k navrácení linky 10 do původní trasy, rovněž linka 19 má od tohoto data původní jízdní řád.
Petr: Dopravní podnik zkušebně zavádí po dobu letních prázdnin možnost přepravy jízdních kol v prostředcích MHD. Bicykl smí být přepravován ZDARMA, pouze však za předpokladu, že nebude na obtíž ostatním cestujícím, řidič bude o jízdním kole vědět, nebude přepravován kočárek a jízdní kolo zároveň (nepovolí-li řidič) a cestující zajistí kolo proti pádu, poškození vozidla, ostatních atd.
Petr: O víkendu 18. a 19.6.2005 se koná v HK na letišti Letecký den. Z tohoto důvodu jsou na linku 15 vypravovány kloubové vozy.
Petr: Od 21.6. do 30.6. se bude v HK konat Divadlo evropských regionů, což je akce, na které vystoupí asi padesátka divadel, a které bude hrát až do pozdních nočních hodin. Proto je tradičně zřízena FESTIVALOVÁ LINKA, na kterou budou v době od 22 do 2.30 vypravovány v půlhodinovém intervalu vozy SOR7,5Lili. Trasa je tradičně stanovena v relaci Klicperovo divadlo- Slezské předměstí- Orlická kotlina- Malšovice- Moravské předměstí- NHK- Moravské předměstí- Třebeš- Labská kotlina II- Hlavní nádraží- (Kukleny) (vypsány čtvrti Hk, kudy linka jede). Jízdné činí 20Kč a neuznávají se žádné slevy.
Petr: Do léta 2005 je předprodej jízdenek v Pouchovské ulici přemístěn z budovy dopravního podniku blíž k hotelu Kondic. Důvodem je zvětšování prostor místnosti předprodeje, aby se v předprodeji cestující dozvěděli komplexnější informace a také budování bezbariérového přístupu.
Petr Nosek: Dne 4.6.2005 se na královéhradeckém letišti koná koncert skupiny KABÁT. Z tohoto důvodu bude zavedena speciální linka v trase: Hlavní nádraží- Gočárova třída- Ulrichovo náměstí- Adalbertinum- Magistrát města- Průmyslová škola- DP- Letiště. Linka bude ve směru TAM jezdit od 16. do 21. hodin, ve směru ZPĚT zhruba od 23.30 do cca 0.30. Jízdné v hodnotě 25Kč, na které není možno uplatňovat slevu, platí jako zpáteční a je možno přestoupit na Magistrátu města na speciální výpomocné spoje linky 18 směr Podzámčí.
Petr: 28.5.2005 se na Stříbrném rybníku konal Den dětí. Proto byly v době akce na linky 11 a 17 vypraveny kloubové nízkopodlažní Irisbusy.
Petr: Počínaje 30.květnem bude linka 3 v ranních hodinách mít trochu odlišný jízdní řád. První spoj nevyjede od DP ve 4.17, ale už ve 4.10 a pojede až DO PLAČIC. Vznikne tak NOVÝ SPOJ Z PLAČIC s ODJEZDEM ve 4.34.
Petr: 8. nových nízkopodlažních autobusů se letos dočká DPmHK. Všechny objednané vozy (Citelis) by měly být dodány v září/říjnu. Jedná se o 5 sólo Citelisů a 3 článkové Citelisy. Ve výběrovém řízení vyhrála firma Karosa, účastnily se i firmy Solaris a Mercedes prostřednictví EvoBusu.
Petr: V sobotu 14.5. se pro veřejnost na letišti konala Helicopter show. Jelikož byl o tuto akci zájem, posílil dopravní podnik linku 15 přidáním autobusu, který jezdil jako násled po pravidelném spoji v relaci Hlavní nádraží- Letiště.
Petr: V návrzích na změny JŘ u ČD se objevilo posílení dopravy na Rychnovsku a Náchodsku, posíleno by také mělo být spojení mezi Prahou- Hradcem Králové a Turnovem.
Michal: Dne 2.5.2005 okolo 16:00 došlo na křižovatce u Aničky ke srážce městského autobusu Citybusu a linkové Karosy (C934). Rozsah škod ani číslo vozu mi není znám. Vše jsem viděl z dálky. V každém případě úsek Střeleckou ulicí, po níž pouze proudily průvody cestujících, ve směru do Lipek byl neprůjezdný. Náhradní trasou se později stal úsek podél zastávek Ulrichovo nám., Zimní stadion a Heyrovského (první dvě se projížděli). Okolo 17:00 došlo ke zprůjezdnění vyloučeného úseku. Mimo jiné na trati 231 v úseku Praha-Horní Počernice - Praha-Vysočany si pantograf řady 451 s sebou odnesl i kus troleje. Patrně došlo k požáru trávy v místě pádu.
Petr: Oslavy duchovního -pana Otčenáška, který letos slaví 85. narozeniny a 60. výročí ve funkci, přijelo oslavit ve více jak 50. speciálních autobusech věřící z celé ČR. Jelikož dnes probíhá také rej na čerodejnice, jsou na linku 1 a 2 vypraveny kloubové trolejbusy.
Petr: V těchto dnech probíhá výluka na železniční trati 020 v úseku HK- Slezské předměstí- HK-Hlavní nádraží. Náhradní doprava je zajištěna autobusy společnosti Mrázek, která na náhradní dopravuje cca 8 autobusů.
Petr: Od 25.4. do konce října bude linka 12 jezdit v Březhradu na konečnou Březhrad, která však bude posunuta k přejezdu.
Petr: Po dobu výstavby nového Krajského úřadu a přestavby pivovaru nebude jezdit individuální doprava okolo Zimního stadionu. Pro městskou dopravu se však nic nemění.:)
Petr: V brzké době bude cestujícím sloužit další zastávkový přstřešek, tentokrát na zastávce Pouchov sokolovna, ve směru z centra. Cestujícím také slouží nový zastávkový přístřešek na zastávce Třebeš školka (do centra).
Petr: Náchod: Palčivý problém neustále řeší v Náchodě. Městem ročně projede přes milion a půl vozidel. Společnost OREDO se snaží, aby individuální dopravu používali pouze lidé, kteří z nějakého důvodu nemají jinou možnost. Proto se i nadále snaží zlepšovat dopravní obslužnost, kulturu cestování a vůbec popularizovat hromadnou dopravu.
Petr: Náchodsko: Od 15.5.2005 bude společnost CDS provozovat novou linku- v trase Náchod- Kudowa Zdroj bude v provozu několik párů spojů společnosti CDS, provoz bude zajištěn celotýdně. (český rozhlas)
Petr: Chlumec nad Cidlinou- Převýšov: v pondělí mezi 7.45 a 13.15 nepojedou na této trase vlaky. Nahradí je autobusy. Rychlíky budou odkloněny přes Pardubice a autobusy budou nahrazeny mezi HK a Chlumcem.
Petr Nosek: Královehradecký kraj letos podpoří (stejně jako minulý rok) provoz cyklobusů na turisticky zajímavých místech. V minulém roce byl o cyklobusy velký zájem.
Petr Nosek: Dopravní specialisté z celé ČR se sešli v SUCHÉM DOLE na Policku, kde si vyměňovali své zkušenosti z oblasti integrovaných dopravních systémů. Kromě pořádajícího OREDA nechyběli organizátoři veřejné dopravy z Prahy, Karlovarského, Ústeckého, Jihomoravského či Ostravského kraje.
Petr: Přednostní vypravení nízkopodlažních vozů na linku 14 bylo dnes opět porušeno!!! Na linku 14 byla na šejdr vypravena Karosa ev.č.208!!!
Petr: Náchodsko: Od začátku března mohou cestující lépe využít integrovaný dopravní systém na Náchodsku. Do IDS se totiž zapojily jak České dráhy, tak ČSAD Ústí nad Orlicí. Zároveň na lince Police nad Metují- Náchod byl počet spojů posílen o 20.
Petr Nosek: HK- Malšova Lhota- Členové KMS prosazují zkulturnění čekáren MHD, výstavbu chodníku do Malšovic a na Stříbrný rybník a také výstavbu cyklostezky do Malšovic, která ulehčí nejen cyklistům, ale i bezpečnosti provozu MHD.
Petr: PŘEDBĚŽNÉ INFORMACE O NOVÉM ODBAVOVACÍM SYSTÉMU: Nový odbavovací systém by v HK i v Pardubicíh měl výt spuštěn ještě letos. V HK začne v červenci zkušební provoz. Kromě levnějšího jízdného na kratší vzdálenost čeká cestující ještě jedna velká příjemná novinka. Hlásicí systém, který teď funguje na libovůli řidičů, by měl být od července mnohem jednodušší. Při každém otevření dveří by se mělo automaticky spustit hlášení. Pokud řidič znovu v zastávce otevře dveře (např. v případě dobíhání cestujících), stačí zmáčknout jen speciální tlačítko a posune de facto o zastávku zpět.
Petr: Město jedná s krajem o možnosti finanční spoluúčasti na výstavbě zastávkových přístřešků linkové dopravy. Linková doprava totiž v nejbližších letech začne vypomáhat dopravě městské a bude částečně kopírovat trasy linek MHD. Proto chce město vybudovat přístřšky i na zastávkách pro linkovou dopravu.
Petr: POZOR VÝLUKA!!!! Od 28.2.2005 do 30.6.2005 bude probíhat další výluka Kydlinovské ulice. Z tohoto důvodu nebude linka 10 obsluhovat ČKD Plotiště. Linka 19 nahradí spoje linky 10 na ČKD. Do konce června bude jezdit celodenně, o víkendu vybrané spoje.
Petr: 17.2.2005 autobus z Pece pod Sněžkou do Českého Krumlova nedorazil. Skončil v Pardubicích. Řidič byl totiž policií zastaven, protože mobiloval za jízdy. Policie ho nechala dýchnout a zjistila mu skoro 1 promile alkoholu v krvi. Řidiči hrozí odnětí svobody až na 3 roky.
niki: na Dp nedam dopustit.nekteri ridiri jsou ale fakt hnusny,chovaji se hrozne.muzu jmenovat.nechapu co si o sobe myslej.za tech par tisic mesicne.
Petr: V Hradci Králové platí v týdnu od 14.2. do 18.2. druhý sloupec jízdních řádů- pracovní dny, omezení dopravy. Důvodem jsou jarní prázdniny. Tento týden tak nebude v provozu linka 24R ani školní linky, linka 25 bude jezdit pouze ve špičkách.
Petr: Psal se čtvrtek 3.2.2005, když se ve 13.30 na Letišti sešlo vedení DP spolu s lidmi z KMS Pouchov- Věkoše, aby posoudili a vyhodnotili návrh na zkulturnění konečné Letiště. Zrekonstruovány by měly být zastávky a jejich povrch, bližší informace nám zatím nebyly zveřejněny.
Petr: Od nového jízdního řádu byly 2 manipulační jízdy převedeny na linku 27. Linka 27 tak byla posílena mezi 14. a 15. hodinou hned o 2 spoje v úseku Alessandria- Pod Strání. Nové spoje odjíždí od Alessandrie ve 13.59 a 14.29.
Petr: Od soboty budou na linku 6,7,9 a 14 nasazeny přednostně nízkopodlažní vozy. Na lince 24 bude přednostní vypravení nízkopodlažních vozů vyhrazeno u 2 vozů ve špičce, u jednoho vozu v sedle, večer a o víkendu.
Petr: Doplnění: linka 9 bude v intervalu 20 minut jezdit v sedle pracovních dnů. Na lince 1 dochází k prokladu s linkou 28. Linka 2 je o víkendu v provozu v intervalu 15 minut v sobotu a 30 minut v neděli. Taktový jízdní řád je zaveden na linkách 9,11 (zde se o víkendu ruší vložené spoje), 13,14,15,17,18,23,24,25,27 a 28.
Petr: Od 29.1.2005 začíná platit nový jízdní řád. Zde najdete základní změny. Linka 1 bude jezdit o víkendu v pravidelném intervalu 15 minut. Linka 2 bude o víkendu jezdit v intervalu 15 minut, o víkendu v intervalu 30 minut. Linky 23,24,27 a 28 spolu s linkami 9 a 14 budou jezdit o víkendu v pravidelném 30. minutovém intervalu. V neděli bude linka 2 jezdit v intervalu 30 minut. Linka 3 bude o víkendu jezdit ve 20. minutovém intervalu. Linka 9 bude mít taktový interval 20 minut. Linka 16 bude o víkendu mírně posílena. Na lince 18 dochází v sobotu k zavedení pravidelného intervalu 30 minut v sobotu dopoledne. Linka 0 bude v neděli zavedena od zastávky U Letců ve 3.00, nový spoj bude jezdit v obou směrech. Zavedena je nová linka 16Š v trase Kozlovka- Podzámčí, linka 16S bude označena číslem 26.
Petr: Od 1.1.2005 funguje integrovaný systém Broumovska, kdy se společností CDS Náchod a P-transport můžeme cestovat na 1 jízdní doklad. Vyskytl se však problém s jízdenkami na 10 jízd. Tento druh jízdenek přestal k 1.1.2005 u společnosti CDS platit. Pokud máte neprojetou jízdenku na 10 jízd, kterou jste zakoupili před 1.12.2004, máte možnost ji vrátit v Náchodě a příslušná částka vám bude vrácena.
Petr: Letos v září začne výstavba TERMINÁLU hromadné dopravy. Hotova by měla být v květnu 2006. Stavba přijde na 484 milionů korun, z čehož 316 milionů na samotný terminál. Autobusové nádraží postaví jeho budoucí provozovatel - DPmHK -. Město chce získat dotaci z EU, navýšení kapitálu DP o 177 milionů korun je také možné. Nejsložitější na celé výstavbě bude úprava Riegrova náměstí, která bude prováděna za částečného omezení provozu. Terminál se bude stavět v 10. etapách.
Petr: V roce 2005 má Dp v plánu obnovit vozový park autobusů 8. novými vozidly. 5 vozů bude sólo a 3 článkové.
Petr: I Městská hromadná doprava uctila památku zesnulých v Asii. Ve 12 hodin se na 3 minuty zastavila veškerá vozidla MHD v Hradci. Po dobu znění sirén zůstávala stát v zastávce.
Petr: Slevy v OC Futurum dnes zapřičinily dopravní kolaps. Linky, které jezdí po Brněnské třídě, po Mrštíkově, Masarykově ulici a po II. silničním okruhu dosahovaly zpoždění 30-40 minut.
Jakub: ad Petr: Připadá mi to, že si DP dělá z lidí srandu. Jestliže disponuje (až na 3 výjimky) výhradně NP typem 21TR (kterých je už přes 20), pak to jejich garantování je spíš k smíchu :)). Radši ať vyberou spoje na 23,4,7 a 8 s garantovaným NP kloub. irisbusem
Petr: Protože Vánoce klepou na dveře, přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních, v roce 2005 pevné zdraví, hodně lásky a pevnou vůli. Pro tento rok se loučíme a doufáme, že nám zachováte přízeň.
Petr: Od 23.12.2004 slouží cestujícím přístřešek na zastávce Ulrichovo náměstí. Součástí jsou 2 lavičky na každé straně, takže se do přístřešku vejde dost cestujících.
Petr: ŘIDIČI POZOR! V pondělí a v úterý NEBUDE FUNGOVAT zabezpečovací zařízení na přejezdu u ČKD v Plotištích. Důvodem je instalace závor.
Petr: Nové jízdní řády připravily některé cestující o rychlé spojení. Stížnosti musí denně poslouchat přednostové stanic ČD v Častolovicích nebo Týništi nad Orlicí. Vlaky na sebe totiž už nenavazují, a tak 15.kilometrová trasa trvá cestujícímu 2 hodiny. Řada z cestujících byla nucena vytáhnout auto z garáže a přestat používat hromadnou dopravu.
Petr: Provoz cedoulových autobusů je od 16.12.2004 už minulostí. Dnes totiž poprvé vyjela poslední cedulová Karosa ev.č.205 s digitálními transparenty. S cedulovými vozy se setkáme pouze u trolejbusů 15Tr ev.č.80 a 81 a pochopitelně historická 14Tr ev.č.28. řidičům tak odpadla jedna starost, a sice měnit cedule.
Petr: Dne 18.12.2004 v době od cca 8.30 do cca 11.hodin bude pod záštitou DP probíhat tak, jako i předchozí roky, VÁNOČNÍ BĚH DĚTÍ. Děti se sejdou v 10 hodin u vozovny a autobus DP je odveze k zastávce Komenského, kde proběhne závod. Z tohoto důvodu bude linka 2 odkloněna od Zimního stadionu kolem pivovaru. Na trasu se vrací v Mostecké ulici, kde bude zastavovat v občasné zastávce Telecom. Provoz trolejbusů zůstává zachován. Linka 18 bude od zastávky Hotel Garni vedena přes Malšovický nadjezd, okolo Staré nemocnice (staví) na Magistrát města, kde se napojí na svou trasu.
Petr: Od 29.1.2005 budou platit v HK nové jízdní řády MHD. Mezi největší změny patří zavedení taktového intervalu o víkendu na většinu linek, posílení linky 0, zavedení školní linky 16Š, přečíslování linky 16S na 26. Invalidé se mohou těšit na přednostní vypravení NP vozů také na linky 6,7,14 a vybrané spoje linky 24. O změnách budeme podrobně informovat po Novém roce.
Petr: Píše se 10.12.2004 a na trať ČD 046 Smiřice- Hněvčeves vyjíždí naposledy osobní vlak (dnes mimořádně historický). Od pondělí provoz zajistí autobusová linka jedoucí v podobné trase. O této nové lince budeme ještě informovat. Od 12.12. dochází k celostátní změně jízdních řádů. U autobusových linek došlo k největším změnám v oblasti Policka, Broumovska a Náchodska, kde společnosti P-transport, CDS Náchod a organizátor hromadné dopravy OREDO zřídili integrovaný systém Broumovska a Náchodska. Dochází k výraznému posílení dopravy v těchto oblastech. V pracovní dny bude jezdit zhruba dvonásobek spojů, o víkendu pak čtyřnásobek. V Královéhradeckém kraji také došlo k zavedení tatktové dopravy na vybraných linkách autobusových dopravců a na vybraných tratích ČD.
Petr: 13.12. a 14.12. dochází k výluce na lince 13, kdy nebude zajíždět do Piletic, ale bude zastavovat v náhradní zastávce "Piletice odbočka".
BlueBoard.cz ShoutBoard