Přidej zprávu »
Karel Luňáček: Chyba v názvu města: V seznamu silnic Královéhradeckého kraje je chyba v názvu města Janské Lázně. Jméno města není odvozeno od sv. Jána, ale od Jana z Chockova, zbrojnoše rytíře Albrechta z Trautenberku, takže čárka nad prvním A tam nemá co dělat.
Pepek: Na trase Jiřetín - Svor značka skutečně je, dokonce 2x. Nad obcí Svor směr Nová Huť a na Nové Huti směr Lesné (tzv Šébr).
esence77: Bohužel na žádném z asi 4-5 webů snažících se mapovat značku zimní výbava není kompletně vše. MD (Min.dopravy) má v kompetenci jen dálnice a rychlostní silnice, zbytek kraje a obce a nikdo to není schopen dodnes dát dohromady. Opatrný si řekne proč taky, jezdím od listopadu do března na zimních, ostatní to řeší hledáním nespolehlivých údajů. Nicméně je to značka jako každá jiná a informace o ní se určitě hodí. Psal jsem dotaz i na dopravniinfo zda by nepřidali, ale nedoufám...
Petus: Jsou tu chyby o umístění na děčínsku. V úsecích Česká Kamenice - Jiřetín a Jiřetín - Svor žádná značka neni!!
JR: !POZOR, v textu je chyba. Správně je to takto: pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. Nemusí být tedy souvislý led nebo námraza, stačí jedna ledová plotna, uklouzne vám to a jste v pr ...
Fanda: Posluchač má pravdu - z D1 značka zmizela (minimálně vím úsek km 21 až 49) -> je chyba v zápisu u kr. Vysočina
Posluchač: Dne 1.11.2011 v Motožurnálu ČRo1 oznámili, že na žádné dálnici v ČR značka Ziimní výbava nebude.
správce stránek: Pokud myslíte, že zde nějaká značka chybí, napiště prosím obec a okres/kraj kde má být
VeRich: V Karlových Varech že zimní značky nejsou ?! Mýlíte se! Už v centru Varů je. Vyměňte informátory.
Siroky11: Tento seznam není úplný - proč? Když už něco děláte, tak by jste to měli dělat pořádně, jste laici nebo profíci? Kde jsou Orlické hory?
Amper: Mezi Rožnovem p.R. a Frenštátem značka myslím není. Tam není důvod. Naopak Červenohosrské sedlo je ůsek Kouty nad Desnou - Bělá pod Pradědem.
ad Základní info.):: Značka "ZIMNÍ VÝBAVA" platí od 1.11.do 31.3. následujícího roku, pokud není na dodatkové tabuli pod značkou stanoveno jinak. změna byla provedena vyhláškou č. 91/2009 Sb. Např. na Jesenicku mají sklopné značky, které zimní bačkorky požadijí dle momentálního počasí... No, rozumní a odpovědní řidiči mají, pokud to místo jejich jízdy vyžaduje, většinou přezuto. A ti z nížin by si měli uvědomit, když jedou do hor lyžovat, že jedou za sněhem a připravit na něj i svého plechového miláčka.
ad JEDLÍ): Značka zimní výbava mj. v Rovensku uzavírá celou oblast obcí Jedlí, Svébohov, Horní Studénky a Zborov, takže záleží kam až pojedete. Značka přikazuje zimní obutí na silnicích II/368 od Rovenska a III/3682 od obce Klášterec, III/31529 a III/31532 od Růžového údolí, na další narazíte na křiževatce silnici III/3681 z Crhova a III/3684 ze Štítů směr Jedlí. A pak ještě na II/368 u Štítů.
Luky: Značka platná na první třídě od listopadu do konce dubna bez ohledu na počasí je absolutní nesmysl a buzerace. Vždyť v listopadu,březnu a hlavně v dubnu bývá přes patnáct stupňů a suché cesty. Je to jen proto aby poldové mohli vybírat pokuty.
Fanda: Citace:„Značce zimní výbava předchází několik předběžných značek s označením vzdálenosti. Ministerstvo dopravy uvádí úseky od prvních předběžných značek, aby mohli řidiči na letních včas někam odbočit. Jinak zákaz letních pneu je přesně na I/34 mezi Rychnovem a Borovou a na I/37 mezi Trhovou Kamenicí a Novou Vsí,” upřesňuje specifika značení šéf cestmistrovství Hlinsko, Miloslav Křivský.
n3oklan: Česká kamenice » Jiřetín a Svor » Jiřetín je hloupost - viz. odkaz »
mart: určitě je značka mezi Rožnov p.R a Frenštátem p.R. pře Pinduli (mezi krajem Zlínský a Moravskoslezský)
Jedlí: Serpentiny Jedlí - velmi nebezpečné místo, špatně udržované bez výstrahy značkou zimní údržba. Ale v Rovensku je značka zú ovšem konec není označen nikde. Kam to platí? Zatři křižovatky projeté už nikdo neví, kde je úsek zú a kde ne. Možná správě silnic o to jde, ale co řidiči?
jifi: Růžové Údolí - není tam žádná značka zimní údržby. Za je na konci Zábřeha, ale v RÚ je křižovatka doé ČTYŘ SMĚRŮ. Tam není ani začátek ani konec zimní údržby. Bylo by potřebaq to spravit protože dál již není značka konce zú. Nejsou označené konce tzěch úseků!
doom: chybí zde úsek z Rovenska směrem na Štíty (olomoucko)
Petus: Nějak to nechápu. Mezi českou kamenici a jiřetínem jsem žádnou značku neviděl
VLK: Marně jsem hledal značku zimní výbava na silnici v úseku Rejštejn - Kvilda a Rejštejn - Modrava. Zde asi nejsou "žádný" kopce. Takže všem vřele doporučuji v těchto úsecích jezdit na letních "bačkorách".
dana: a co červenohorské sedlo tam značka už nebude?
BlueBoard.cz ShoutBoard