Přidej zprávu »
Karel: V neděli 19. září 2010 od 16 hodin se v novoveském kině uskuteční POTÁBOROVÉ SETKÁNÍ. Těšíme se na setkání s vámi :-)
Karel: 13.9.2010: Táborové video bylo zdárně dokončeno :-) V neděli se můžete těšit na hodinku a čtvrt dlouhou projekci skvělých letních zážitků z expedice na planetu MARS. Doufám, že si najdete čas a přijdete si do novoveského kina s námi zavzpomínat ...
Karel: Středa 11.8.2010 Všichni astronauté se probudili do krásného slunečného pozemského rána. Probíhá balení osobních zavazadel, úklid všech prostor modulu Orion 1 a po obědě se na závěrečném nástupu rozloučíme s místem, kde jsme za 11 dní prožili spoustu dobrodružství. Těšíme se na setkání s blízkými Pozemšťany a zdravíme z přistávacího střediska v Čeložnicích.
Karel: Úterý 10.8.2010 Úspěšně jsme odstartovali k letu na planetu Zemi. Závěrečný táborák zpestří náš let domů a zítra v 15,30 hodin středoevropského letního času se těšíme na viděnou s vámi ... Zdraví vás posádka průzkumného modulu Orion 1
Karel: Úterý 10.8.2010 Ve velké puckové bitvě se astronautům úspěšně podařilo zlikvidovat veškeré nebezpečné bakterie. Bitva byla náročná a vítězství stálo astronauty mnoho sil, obstáli však bez zranění. Po dobré večeři budou přepraveni modulem B 1000 k mateřské raketě a vrátí se zpět na planetu Zemi. Čas odletu je ve 20 hodin 20 minut a 20 sekund marťanského času.
Karel: Úterý 10.8.2010 Ráno na astronauty čekala vitaminová posila - chléb s pomazánkou posypaný řeřichou, kterou astronauté samostatně vypěstovali v biolaboratoři kosmického modulu, doplněný šumivou vitaminovou tabletou. Po snídani dokončili výrobu satelitů, které večer rozmístí na povrchu Marsu. Před obědem se ještě astronautům podařilo rozluštit kód, který jim umožní zlikvidovat bakterie. Do velké puckové bitvy proti zkázonosným bakteriím se astronauté pustí po odpolední siestě. Počasí je slunečné a táborníci jsou bojovně naladění. Držte jim palce, aby jejich boj byl úspěšný.
Karel: Pondělí 9.8.2010 Po zajímavém dopoledním laserovém střílecím show se astronauté pustili do rekultivace půdy na Marsu, kterou oseli pozemskými rostlinami. Doprava semen z modulu Orion na nově zbudovaná pole dala posádce pořádně zabrat, protože nebezpečný roj asteroidů poškozoval přepravní boxy s naklíčenými semeny. Nakonec se díky velkému ůsilí všech členů posádky tento úkol podařilo úspěšně splnit. Protože astronauté byli docela unavení, večer proběhl v duchu nenáročné zábavy a po včerejší posunuté večerce astronauté brzy ulehli do svých hibernačních kajut. Zpráva palubního lékaře: Zdravotní stav posádky OK. Zpráva palubního psychologa: Nálada posádky modulu Orion 1 je vynikající. Zdravíme na Zemi!
Sinuhet: 09.08.2010 Pondělí: Astronauté právě simulují napadení základny na Marsu a v rámci Laser show hry sestřelují světelnou puškou nepřátelské vesmírné lodě ... Hra má za úkol zlepšit postřeh, schopnost bleskové orientace a úsudku.
Sinuhet: Pozor, pozor, vážné nebezpečí, toto není cvičení Zpráva Středisku řízení vesmírných letů: "Zde Orion I. - v řídící pilotní kabině, v sekci 2a byl zaznamenán zkrat v elektroinstalaci a čidla zaznamenala zvýšení teploty. Detektor kouře aktivoval varovnou zvukovou signalizaci, která se nyní rozléhá po celé lodi ... Pozor, pozor, vážné nebezpečí, toto není cvičení ... Astronautům se ovšem ve velmi krátkém čase podařilo možné katastrofě zabránit.
Karel: Neděle 8.8.2010 Včerejší večer byl věnován projekci velmi zajímavého vědecko fantastického filmu o životě na planetě Mars a o přátelském setkání Pozemšťanů s Marťany. Před odchodem do hibernačních kabin astronauté poseděli u táborového ohně při kytaře si zazpívali písničky z táborového zpěvníku. Vědecký tým Beta zdárně přečkal noc ve volném prostoru (stanování nedaleko tábora). Nedělní prodloužené dopoledne je věnováno dlouho očekávaným paintballovým přestřelkám. Základním výcvikem ve střelbě prošla celá posádka naší kosmické lodi a valná část astronautů zdokonaluje své bojové dovednosti v nedalekém lese. Zpráva palubního meteorolga: Sluníčko se prodírá mezi mraky, je teplo, ale vlhko. Zpráva palubího lékaře: Zdravotní stav posádky je výborný. Zpráva kosmických kuchařek: Astronauté se mohou těšit na pravé pozemské nedělní řízky :-)
Karel: Po odpoledním odpočinku proběhla velká očista zanedbaných hibernačních kóji astronautů. Při důkladné prohlídce osobních zavazadel bylo nalezeno množství čistého oblečení, které si astronauti (někteří dobrovolně a jiní z donucení) po osobní hygienické očistě oblekli. Některé tento proces změnil téměř k nepoznání :-) Nadále probíhají objevitelské práce na Marsu a jednotlivé vědecké týmy si staví průzkumné stanice na povrchu planety.
Karel: Sobota 7.8.2010 Ráno nás na povrchu Marsu probudilo slabé prachové mžení. Naše hibernační kajuty však nepřízni klimatických podmínek spolehlivě odolávají. Po nezbytných obslužných činnostech probíhají výtvarné aktivity - astronauti vytváří trojrozměrné realistické modely planet Sluneční soustavy. Nálada je dobrá, všichni jsou v pohodě.
Sinuhet: Pátek 06.08.2010. Mars. Základna "Base 50" expedice Mars 2010. Zpráva Středisku řízení vesmírných letů: "Ve 21:44 pozemského času zaznamenaly naše komunikační systémy podivné pravidelné signály, jejichž původ byl jednoznačně mimozemského původu . Ve 21:46 došlo k modifikaci signálů a staly se dekódovatelnými. Zpráva zněla "napojili jsme se na vaše systémy, jsme civilizace, vyspělejší než ta vaše ...". Ve 21:48 dorazily na naši základnu dva objekty, postavou podobné lidem a v rukou přinesly 4 embria. V zájmu bezpečnosti celé posádky jsme povolili vstup jen do předsálí objektu X2 Jídelna a další kontakt (převzetí embríí) provedli naši androidové stříbrný a modrý, které používáme pro plnění úkolů nebezpečných pro posádku. Bylo nám oznámeno, že se musíme o embria postarat a po té oba objekty opustili prostor naší základny. Embria byla umístěna do izolace a prvotně dezinfikována. Žádáme Středisko řízení vesmírných letů o instrukce, jak konat v této věci dále Sinuhet velící pilot.
Karel: Pátek 6.8.2010 Dopoledne na planetě Mars zuřila písečná bouře, a tak astronauti absolvovali uvnitř kosmického modulu Orion 1 teoretickou průpravu k pobytu na rudé planetě. Odpoledne astronauté prováděli meření radiových signálů vzdálených souhvězdí. Doplnění energetických zásob proběhlo formou vysokokalorické večeře - krupicové kaše. Večerní projekce a simulační hry ve společenské místnosti modulu uzavřou tento náročný den. Všichni astronauti se těší pevnému zdraví a nepříznivé počasí jim na dobré náladě vůbec neubralo :-)
Sinuhet: Pátek 06.08.2010: ... z komunikačního přenosu: "Velící pilot Sinuhet volá Středisko řízení letů vesmírných letů. Ve 4:00 pozemského času zasáhla naši výzkumnou stanici na Marsu prachová bouře, která může pokrývat skoro celou planetu. Poryvy větru zvedají z povrchu planety rezavě-červený prach. Ačkoliv vítr může dosáhnout rychlosti až 100 km/hod, řídká atmosféra Marsu obvykle činí takové bouře méně ničivými, než jsou podobné bouře na Zemi. Naše přetlakové kyslíkové stany obstály v této zkoušce bez problémů a všichni astrounauté jsou v pořádku a plní úkoly naší mise. Další zpráva bude odeslána za T+10 hodin. Končím."
Karel: Čtvrtek 5.8.2010 Ve středu večer ve 21 hodin středoevropského letního času se podařilo astronautům úspěšně odstartovat k letu na Mars. Nejprve se přepravili speciálním kosmickým vozidlem na startovací rampu a po zkoušce motorů odletěla naše raketa do vesmíru. Okolo půlnoci napadli raketu vesmírní piráti, nicméně ostražité hlídky probudily celou posádku a náletu pirátů jsme se ubránili a statečně jsme ochránili vlajku naší expedice . Dnes vystoupí astronauté do volného prostoru a jejich úkolem je průzkum středověké kosmické stanice Cimburk, kterou v dávných dobách založili naši vesmírní předkové. Zdravotní stav posádky je výborný a nálada taktéž. Zdravíme z kosmu!
Sinuhet: 04.08.2010 Středa: Po výborném makarounovém obědě s nefalšovanou řízkovou příchutí a slunečném odpoledním klidu, jsme se v týmech pustili do tréninku výstavby čtyř kyslíkových přetlakových stanů typu "Husky Bizon 4". Tento nový typ kulovitého modulu bude sloužit jako základní prvek při výstavbě planetární stanice na povrchu Marsu a bude prakticky využit v následujících dnech.
Karel: Středa 4.8.2010 Včerejší den byl zakončen naučnou videoprojekcí o startu raketoplánu a o planetě Mars a společným posezením u táboráku. Dnes ráno táborníci vstávali o něco později, aby si po náročném dnu řádně odpočinuli. Středeční dopoledne probíhá ve znamení posledních příprav před startem. Astronauti získávají jednotlivé části skafandru a seznamují se s jejich fungováním. Start rakety je plánován na dnešek, na 21.hodinu středoevropského letního času. Zdravotní stav celé posádky je výborný, chuť k jídlu s přibývajícími dny pobytu na táboře roste a naše kosmické kuchařky astronauty za vynikající výkony při požívání stravy velmi chválí :-)
Sinuhet: Palivo pro naše rakety bylo úspěšně otestováno, o čemž se můžete přesvedčit ve fotogalerii a také v krátké video sekvenci zde: odkaz »
Karel: Úterý 3.8.2010 Po dobré snídani astronauté nalezli uprostřed minového pole pečlivě utajované plány na konstrukci kosmické rakety. Podle nich se pustili do stavby. Z ropných vrtů získali palivo a před obědem úspěšně proběhly první zkušební starty. Po obědě se vydáme na mys Caneveral a zahájíme přípravy ke startu naší expedice. Počasí na kosmické základně je pošmourné, ale déšť se nám zatím docela vyhýbá. Držte nám palce, aby podmínky pro start byly příznivé :-)
Karel: Pondělí 02.08.2010 - Astronautický výcvik na kyjovském koupališti se všem účastníkům expedice velmi líbil. Skvěle strávené odpoledne pokračovalo simulovanou opravou poškozeného chladícího systému kosmického modulu - tedy netradiční štafetovou hrou. Večerní program byl doplněn o zajímavou foto projekci ze zákulisí přípravy startu raketoplánu Discovery. Všichni táborníci jsou v pohodě, zdraví a spokojení.
Sinuhet: Pondělí 02.08.2010 - Výcvik astronatů byl dnes zahájen v 7:07 ostrou rozcvičkou. Po posilující snídani na nás čekaly zapeklité a náročné zkoušky: Orientace v prostoru / Stav beztíže / Černá díra / Nebezpečný zhup / Laserový paprsek / Hledání rovnováhy (viz. fotogalerie). Všem týmům a astronautům se dařilo a postupují tak do další fáze. Po obědě odjíždíme na speciální aqua-space suit test, pořádaný v bazénu na koupališti v Kyjově :-)
Karel: Neděle 2.8.2010 - Transport astronautů do řídícího střediska kosmických letů v Čeložnici proběhl úspěšně. Po vstupním testování jednotlivých smyslů byli astronauti rozděleni do čtyř výzkumných týmů s názvy Alfa, Beta, Gama a Delta. V podvečer jednotlivé výzkumné týmy umístily sazenice řeřichy do kosmickéh biocentra, aby dostatkem vitamínu C předešly onemocnní kurdějemi při dlouhé cestě na Mars. Po teoretickém školení o Sluneční soustavě astronauté zvítězili v nočním simulovaném boji proti mimozemšťanům. Oceňujeme statečnost všech účastníků expedice. Nyní už spokojeně odpočívají v hibernačních kabinách a žádné stýskání po rodičích se nekoná :-)
Sinuhet: Neděle 01.08.2010 15:30 Astronauté právě úspěšně dorazili do výcvikového střediska kosmických letů v Čeložnici a ubytovali se v hibernačních kabinách. Velitelství expedice je prostřednictvím odborných testů rozdělí do čtyř průzkumných jednotek Alfa - Beta - Gama - Delta.
Karel: Sobota 31.7.2010 - Zdravíme všechny astronauty a astronautky z výcvikového střediska kosmických letů v Čeložnici. Raketa i přistávací modul ORION 1 jsou naloženy nezbytnými zásobami potravin, naplněny palivem a připraveny k zahájení Expedice Mars 2010. Čekáme jen na vás
Sinuhet: Informace: Podařilo se nám navázat přátelský kontakt s Českou kosmickou kanceláří CSO > odkaz » v zastoupení pana Milana Halouska. Díky jeho hezké nabídce se mohou členové naší mise těšit na drobné dárky z jejich kanceláře. Zároveň všem našim táborníkům doporučujeme zúčastnit se po skončení tábora mezinárodní expedice a prohloubit tak získané dovednosti a znalosti v této zajímavé soutěžní expedici. Hlavní cenou pro vítěze soutěže bude simulovaný let na Mars. Více informací najdete na stránkách odkaz » Šťastný let! velící pilot Sinuhet
Sinuhet: 18.07.2010 Vzkaz astronautce s kodovým značením MALINA > Palubnímu lékaři - psychologu. Náročná příprava a těžký výcvik ve stavu přetížení i beztíže vesmírné, to vše podlomilo tvé zdraví a nevyhnutelný operační zákrok ti vystavil kruté STOP . Pravidla výběru na palubu Kosmické lodi Orion a výsadkového modulu Altair jsou ovšem v tomto směru extrémně přísné a neumožňují ti tak vyrazit na expedici s námi . Slibujeme, že na Marsu staneme i Tvým jménem Podepsáni Astronaut planetolog Sin & Velící piloti.
Sinuhet: Připrava ke startu ... 9,8,7, ...
BlueBoard.cz ShoutBoard