Přidej zprávu »
Zdeněk: Už se mi to zdá velice dávno, co jsme se setkali na dvacáté Werichově Třeboni.I když bylo první den deštivo až bouřno a krupobitno, další dny se počasí umoudřilo. Stejne jsem byl ale rád, že můj převlek za vodníka byl poměrně teplý, ono to moc letně nevypadalo. Krásný koncert Pavla a Pavči, pochod strašidel po Třeboni, vedený tradičně Milanem, posezení v baru "U ČERTA", no bylo to fajn. I když jsem sem tam taky něco stačil odfotit, moc šancí k tomu jsem neměl. Ale neumím tu fotky vložit, tak jsem doufal, že někdo jiný ...... Ahoj, Zdeněk.
Ivan: Jediné,co mne napadlo o teto ''vnučce Janině'',ze to teoreticky může bejt dcera Fanči,teda pravnučka.Její maminka po velkém zklamáni,při první velké navštěvě ,kdy se zůčastnila akce u Havlů a prakticky byla vypískaná.A její kontakty byly omezene.Takže je možné,že její dcera po plnoletosti v jednadvaceti letech,přijala,pradédovo jméno,Jak o ní vyprávěla ještě paní Tylka,tak v jížních čechách na chalupě,si počínala velmi Werichovsky a to jíbylo něco kolem čtyr let.Sedla si prý na šéfovo křeslo hodila nohu přez nohu a česky pronesla ,,Tak co bude-''Coz byl pro všechny přítomné šok,hlavně,proto,že se u nich hovořilo německy. A proč Fanču vypiskali,je dáno tím,že staři Havláci nenáviděli Osvobozené divadlo,bylo přiliš levicové,proto také všechny jejich filmy produkovali francouzove a nikoliv Barandov.A koruna tomu byla nasazena,že synovec po opsolvováni laboratorní skoly,byl nasazen jako kulisám do divadla ABC,ale to jsou dějiny o kterých se lidé bojí mluvit.Ale proč,když Vašek o tom mluvil otevřeně.Ale mezi svojema před rokem 1998.Ale o tom často mluvil Werich,že je lepši být mrtvý,než nudny.
Veselá Radoslava: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli něco víte o profilu Angelina Janet Werich, která se vydáva za vnuku Jana Wericha?
jana lobpreisová: Nebe na zemi
JANA LOBPREISOVÁ: Moji milí, zdravím ze Znojma, oznamuji vám, že v pátek 27. 11. se koná v premiéra hry NEBE NA ZEMI. ZDRAVÍM A VZPOMMÍNEJTE.
Mojmir Bernatík Olom: Vychází ještě časopis Obščastník 2015?
Jozef: Na Pana Wericha si vzpomínán rád bydlel sem na Kampě 1961 až 85 často sem ho potkával a dal mi i autogram s fotkou pro mojí dceru.
Jana Lobpreisová: MOJI MILÍ KAMARÁDI WERICHOVCI
Ivan: Tak nevim co je lepši,umírat v životé nékolikrát a nebo jednou a na furt,mluvím nyni o těle ,duše zůstává v pozůstalych.Před rokem v tuto dobu , mne vzpamatovali z už nékolikáté mtrvice./ctvrté/ Každopádné Bárta,má stále náskok dvaceti let.Bárta o něm hovořili jeho kolegové v dobé mého prvního setkani s Karlem v roce 1964 v domé Družby v Karviné,A po pár letech mne lámal abych vstoupil do KSČ a zakladali jsme SPM v restauracích Karvina.Dotáhl mne k tomu abych si bělal dálkově Hotelovku v Mar.Lázních.Pak byl mojim nadřízeným v ,,Bartovské,, Harendě v Orlové. A proč to vše píšu.Znate ,ne ale hlavné známe Karla Já jej zase potkal v roce 1992 a byl to uplně jiný človék.Človék ,kterého znáte vy všichni. To co nosil v sobě v letech,když jsem jej poznal,mohl naplno projevit a rozdávat. Ale nechal mi jeden důležitý odkaz.už v mejch sedmnácti letech mi říkal. ,,Ivane vúbec nepiješ a jako apstinent se nedožiješ tolika let co já.,,A nalil mi štamprdli apsintu. Takže pane vedoucí,musím to dohnat za ty roky. .
jana lobpreisová: STOP Znojmo uvedlo v 10.4. 2014 divadle hru BALADA Y HADRU, PRIJELI I WERICHOVCI , Jana LOBPREISOVA v roli zebracky,
Michal B.: Musím se kategoricky ohradit proti očividnému skrytému významu fotografie ze sekce "Vzpomněnky", kde táta prezentuje návrh nové péefky "Osel a stín". Kerej syčák to fotil?
Zdeněk Karlík: Je to rok. Je mi tak ňák blbě. Asi nejsem sám. Lehké odpočinutí, kamaráde Karle.
Zdeněk Karlík: PROČ ???
Michal: Proč?
Liba Linkova: na stránky by měl být doplněn i Werichův nemanželský syn Jiří Petrášek
Laďa Župka: V Semetíně jsme se podle vícero ohlasů bavili dobře, ale zanedbali jsme šanci dát moudře hlavy dohromady a reálně promyslet jak po absenci nejvrchnějšího ve Werichovcích dál. A zatímco Karel tam někde nahoře už určitě dal dohromady shluk spřízněných duší, my opuštěné siroty bezradně tápeme a nevíme jak dál. Ale protože je bláhové čekat, že se objeví někdo, kdo to za nás vyřeší, zamysleme se každý nad budoucností Werichovců, dejme dohromady nápady a připojme, co jsme každý schopen pro to schopnen a ochotnen udělat.
jana lobpreisová: Pokoj lidem dobré vůle, Werichovcům zvláště
Hanka-účetní: Ještě chci vzpomenout na Michala Bartovského,který nám se svou kytarou připravil úžasnou atmosféru. A všichni si zakroužkujte do kalendáře 12.-13.-14.12.2014- to totiž jedeme opět do Semetína, máte na to rok,tak si to prosím zařiďte. Hanka Č.
Hanka-účetní: Tak jsem se vrátila ze Semetína- bylo to tam úžasné, budu z toho žít ještě řadu měsíců. Domů jsem si dovezla plný pytel srandy a dobré pohody. Chci touto cestou poděkovat ještě jednou všem, kteří mě za ty 3 dny omladili nejméně o 3 roky. Skvělá kuchyně naší Marušky a jejich pomocníků, úžasná zábava-ta plánovaná i neplánovaná "Michal Hliněnský a jeho holub na střeše". Naprosto skvělé vystoupení vnuků Marušky a Milodara- na to budu vzpomínat do konce života-tak to bylo krásné. Báječný program Ládi Župky i Evičky Trčálkové a také nezapomenutelný Spejbl a Hurvajs v podání "pražáků". Už se moc těším na příští rok. Posílám Vám všem moře lásky a pohody. Vaše cifršpionka Hanka Č.
Jana Lobpreisová: V kalendáři mám zakroužkováno datum 6.11. jako CSB , aleb ohužel nic víc mi tamnamy nedonesly, proto prosím, pokud se sejdete, vězte, že jsem v duchu s vámi, no a v tmto duchu taky už pěknou řadu let tady ve Znojmě Werichův odkaz šířím, že taky ještě jsem a pilně nacvičujeme tu Baladu z hadrů.Ráda bych proto věděla i jak to všechno půjde dál nebo taky pokud se vébor na něčem usnese, laskavě mi to oznamte. Ať vím. Neboť jak víme, platí bohužel, optimismus je nedostatek informací.
Eva Gutová: Hlásím zásadní životní změny (nikoliv postoje): e-mail na Průhon už NEPLATÍ, naopak je aktuální eva.gutova@volny.cz nebo gutova.eva@gmail.com. A mějte se tak dobře, jako já. Eva
Korbel 8: Lidičky zlatý.Zapůjčil jsem někomu knihu Italské prázdniny od Pana Wericha.Pochopitelně jsem o Ní asi přišel.Máte-li někdo tento skvost ve své knihovně navíc,rád jej odkoupím,jozevčíka na slinění palce u nohy mám.Taky jsem dolekozrakej.Děkuji mahen@email.cz
Eva Trčálková: Milí přátelé, společně s manž. Matoškovými jsme se dohodli, že bychom uspořádali v době předvánoční nebo i v lednu 2014 mikulášskovánočnísilvestrovské setkání werichovců v Semetíně na hájence. Proto Vás tímto vyzývám, aby jste předběžně vyjádřili své nadšení zúčastnit se a třeba také něčím přispět k pobavení. Cena ubytování a stravování zůstává stejná, jako v minulých letech. Dejte mi prosím vědět, zda byste chtěli přijet a my mezi tím zjistíme možné termíny. Budu očekávat vaše ohlasy do 20.září. Mávám všem werichovcům z Jablůnky a přeji vám krásné dny babího léta. Eva T.
Eva Gutová: Přátelé, kamarádi, všechny Vás zdravím a prosím, vydržte. Připravuje se Obšťastník, se kterým dostanou ti, kdo zaplatili, letošní prémii, jen co se vyřeší moje momentální komplikovaná situace.
jana Lobpreisová: Jako dlouholetý platící Werichovec,nyní již důchodce, mohu doufat, že dostanu slibovanou prémii? Jinak ve Znojmějsme začali nacvičovat Baladu z hadrů.
Zdeněk Karlík: Už je to měsíc, co nám odešel Karel, a pořád je to silné. Měli bychom dělat srandičky v duchu werichovců, ale - jaksi mi to nejde. Tak si aspoň vždycky zajdu na zahradu, kde mi roste červenoplodý vlašský ořešák, pojmenovaný Karel. Před pár lety jsem jej od Karla dostal a krásně se rozrůstá, i přes letošní tuhou zimu. tam se mi nejlíp vzpomíná. Chrěli jsme jít letos někam na ryby, i s pozvaným Františkem Cingrem, ale..... Snad už je Karel někde na rybách s panem Janem, moc si přeju tomu uvěřit. Nezapomeneme.
jana Lobpreisová: Děkuji štefanovi za vzpomínku s fotografiemi z posledního rozloučení
Hana Bartovská: Poděkování Děkuji všem za účast na pohřbu mého manžela Karla, za projevenou soustrast, květinové dary a rozloučení s ním. Moc děkuji Evičce Trčálkové za poslední slova, která mě hluboce dojala. Ztratila jsem nejbližšího člověka, se kterým jsem hodně zažila, který mě hodně obohatil a díky němu jsem také poznala mezi Werichovci spoustu dobrých kamarádů a přátel. Karel dostal do vínku bohatý život, hodně toho prožil a také se rád o své zkušenosti podělil. Ať žije v našich vzpomínkách. Hana Bartovská
Karamela: Děkujeme panu Karlu Bartovskému za podporu, rady a možnost zapojení se do dění Werichovců. Velice si toho vážíme a vzpomínáme! Zároveň všechny pozdravujeme! Za skupinu Karamela Katka
Pavel Peterka: Byli-li na prvním místě v mém životě rodičové, kteří mě nějak názorově ovlivnili, na místě druhém - v těsném závěsu - to byl právě Karel. Vše začalo v roce 1984 v šilheřovickém učilišti, kde kolem sebe shluknul skupinu mladých lidí a otevřel jim svět divadelní, hudební, svět srandy a všeho dalšího možného i nemožného. Díky Karlovi jsme se naučili dívat na dění okolo nás i jinak a krátce řečeno, bylo to fajn. Nevím jak s tím vším ostatní naložili, ale mě dal do dalšího žití lásku k divadlu a všemu, co s ním spojeno jest. Počínaje Osvobozeným divadlem V+W+J, přes E. F. Buriana a mnohé další až do bohatého období divadel malých forem, kde také - mimo jiné - čerpal inspiraci pro práci s námi. Nemohu nevzpomenout chvil strávených v Markvartovicích, kdy nám bylo umožněno objevovat ve fonotéce poklady v té době těžko získatelné, různé čtivo (velmi čtitelné) a zpívání písniček (velmi zpívatelných). Nebo můj první pstruh na chatě v Podhradí, kterého jsem snědl celého i s líčky, kvůli nimž "sprdnul" některé kolegy neb se ošklíbali. Každý máme svoje klady i zápory. A nechci, aby tato moje vzpomínka na Karla měla nádech jakési glorifikace. Jen bych chtěl, za pomoci několika citací, napsat, že ten co nás tak náhle opustil a teď shlíží dolů, jsouce v takový báječný společnosti, tady mohl, na rozdíl od mnoha jinejch ještě 850 let bejt a pořád měl co říct. Ale moc často dolů koukat nebude, protože už teď mají určitě s panem Janem nahozeno a jak vědno, čas na rybách neplyne. Naši úmluvu, že se budeme vídat pravidelně každých deset let už asi nenaplníme. Avšak pro slib, který jsem Karlovi jednou dal při telefonickém rozhovoru, že totiž : "To poslední co v životě udržím, bude smysl pro humor", udělám vše. A nenechám si nic pro sebe. Jo a tu divadelněvědní školu co jsem se na ni, na svá středněvěká kolena ještě dal, taky dodělám. Aby ze zasetého něco vzešlo. Ještě mnoho otázek jsem Ti chtěl položit, ale něco nás všechny předběhlo. Každopádně: "DÍKY KARLE!"
Olina a Lída: Když jsem byla na víkendových cestách, dostala jsem od Míši Hliněnského divnou zprávu a snažila jsem se nevěřit tomu, jak jí rozumět. Po dopoledních zmatcích, které patří v práci k pondělí mě napadlo otevřít Werichovský web a přečetla jsem si, že to tušení je pravda. Je mi smutno a ten čas, než to rozdýchám, bude dlouhý. Chtěla bych být dnes odpoledne s ostatními v kostele v Ludgeřovicích, čtu na webu, že Eva a ti další nás, kteří zůstáváme daleko, zastoupí. Večer s Lídou zapálíme svíčku a vzpomeneme – tak, jak se to dělávalo v mém dětství na Moravě. A já si k tomu dám frťana, který léčí. Karlovi v duchu poděkujeme za to, že jsme se s ním mohly potkat na tomhle světě, a poprosíme ho, ať nám drží palce, aby z nás měl radost, když se na nás bude koukat. Nad psacím stolem tu na nástěnce mám letošní PF-ko s domečkem HEJ-RUP, vedle něj PF2009 s Karlem a Medou Mládkovou na Kampě, pak ostatní roky. Nejen na fotkách tu s námi zůstává, neloučíme se - těším se na Kampu, na Třeboň, na Vás a on tam bude s námi. Olina Mullerová, i za Lídu Když jsem byla na víkendových cestách, dostala jsem od Míši Hliněnského divnou zprávu a snažila jsem se nevěřit tomu, jak jí rozumět. Po dopoledních zmatcích, které patří v práci k pondělí mě napadlo otevřít Werichovský web a přečetla jsem si, že to tušení je pravda. Je mi smutno a ten čas, než to rozdýchám, bude dlouhý. Chtěla bych být dnes odpoledne s ostatními v kostele v Ludgeřovicích, čtu na webu, že Eva a ti další nás, kteří zůstáváme daleko, zastoupí. Večer s Lídou zapálíme svíčku a vzpomeneme – tak, jak se to dělávalo v mém dětství na Moravě. A já si k tomu dám frťana, který léčí. Karlovi v duchu poděkujeme za to, že jsme se s ním mohly potkat na tomhle světě, a poprosíme ho, ať nám drží palce, aby z nás měl radost, když se na nás bude koukat. Nad psacím stolem tu na nástěnce mám letošní PF-ko s domečkem HEJ-RUP, vedle něj PF2009 s Karlem a Medou Mládkovou na Kampě, pak ostatní roky. Nejen na fotkách tu s námi zůstává, neloučíme se - těším se na Kampu, na Třeboň, na Vás a on tam bude s námi. Olina Mullerová, i za Lídu
Pavča: Tak Karle. Jak dlouho se známe. Skoro 45 let by to bylo letos v létě. Víc než polovina Tvého života a víc než 2 třetiny toho doposud mého. Z toho asi 30 - 35 let, kdy jsme byli v kontaktu pořád. Chvilku ses mi ze života vytratil, ale tehdy naštěstí je dočasně, když jsi bydlel mimo tento region. Teď jsi někde nevím kde a mně i mnoha dalším budeš chybět. Kamarádit s Tebou bylo moc fajn a srandovní. Té srandy jsme si užili opravdu hodně, až nám někdy smíchy tekly slzy. Teď, alespoň mi taky. Říkával jsi, že chceš mít sranda pohřeb. Když jsem se dověděl, že už to přání nikdy nevyslovíš, tak jsem si na to taky vzpomněl. Ale uvědomil jsem si, že Ti toto přání nebudu moci splnit a snad mi to nebudeš mít za zlé. A i kdyby tak mi stejně budeš moc chybět a děkuji Ti za všechno co jsme spolu prožili. Tvůj kamarád Pavča.
Jana M.: Bylo mi ctí poznat Karla a zůstanou vzpomínky, kterými obohatil náš život, díky němu jsme poznali mnoho nových přátel a zažili spoustu legrace.Připojím se k Vašim návrhům a v pondělí nashle.
Jana: Lobpreisová
Libuše Čížková: Chci se s Vámi podělit o článek Jo Conrada z 15. 3. 2002. Je o reikarnaci, která je součástí mého názoru na život. Pro ty, kteří se neorientují, připomenu, že reinkarnace byla v dávných dobách součástí Bible a byla z ní vymazána. Z jakých důvodů? Každý si to domyslí. SMLOUVA PŘED VTĚLENÍM: Návod na použití života. §1 Obdržíte tělo. Toto tělo je nové a jedinečné. Nikdo jiný nedostane totéž tělo. §2 Obdržíte mozek. Může být výhodné ho používat. §3 Obdržíte srdce. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se srdce a mozek používají vyváženě. §4 Obdržíte lekce. Nikdo jiný nedostane přesně tytéž lekce jako Vy, ani je od Vás nemůže přebrat. §5 Můžete dělat cokoliv chcete. Všechno, co uděláte druhým, se k Vám vrátí zpátky. §6 Lekce se opakuje tak dlouho, dokud se nepochopí. (I přes více vtělění) §7 Tato smlouva je pro všechny stejná. Neexistují výsady, i když to někteří tvrdí. (Ručně připojené změny nemají platnost) §8 Dostanete zrdcadla, abyste se mohli učit. Mnohá zrdcadla vypadají jako jiná těla. Jsou tu k tomu, aby Vám ukazovala, co je ve Vás. §9 Pokud se Vaše tělo zničí, nebo přestane fungovat, dostanete nové. (Může dojít k čekacím lhůtám) §10 Smlouva o vtělení vyprší teprve tehdy, když všechny lekce dospěly k uspokjivému výsledku. §11 Co je uspokojivé to určujete vy. UŽITEČNÉ POKYNY A TIPY: 1) Není cílem mít při opuštění těla pokud možno co nejvíce peněz. 2) Za slávu či oblíbenost se neposkytuje žádný bonus. 3) Nemusíte se řídit chybami ostatních. 4) Pravidla jsou tu od toho, aby se přezkoumala. 5) Tvrzení druhých o cíli mohou svádět z cesty. 6) Nemůžete nic udělat špatně. Nanejvýš to může trvat déle. 7) Čas je iluze. 8) Máte přístup ke všem odpovědím přes speciální spojení ve Vašem srdci. Všechno v učebním prostoru reaguje na vyzařování srdce. 9) Pokusy poškodit učební prostor vedou k omezením. 10) Nikdo Vám nemůže odebrat zodpovědnost. 11) Násilí nikdy nevede k řešení. 12) Může být užitečné sledovat, jaké situace se opakují. 13) Drogy (legální i ilegální) mohou zkreslit vnímání lekcí. 14) Když si všichni počínají určitým způsobem, nemusí to znamenat, že je to správné. 15) Zřídkakdy existuje jen jediné správné řešení. 16) Můžete podat žádost o odpuštění. 17) Pro nikoho neexistují zvláštní dodatky. 18) Jste milováni. (I když jste v Bronxu nebo v Somálsku) Všechno ostatní je klam. Lekce jsou zvláštní příležitostí k vývoji a nemají špatné záměry. 19) Může být riskantní svěřit své tělo někomu jinému. 20) Bránit druhým ve vývoji nepřináší výhody. 21) Dostáváte příležitost (především v nočních hodinách) tělo opustit. Vzpomínky na zkušenosti mimo tělo se neukládají v těle, respektive v mozku. 22) Pohrávat si se svým tělěm je Vaše právo. 23) Pohrávat si s těly ostatních vyžaduje jejich souhlas. 24) Snažit se opisovat nemá smysl. 25) Ten, kdo Vám nabízí životní pojištění, je podvodník. 26) Svévolné ukončení vtělění, vede ke spoustě zbytečného papírování. 27) Vědecká dobrozdání a svaté knihy slouží ke zmatení. 28) Nejde o to být první. 29) Nejde o to vypadat chladně a odměřeně. 30) Nikdo ve Vaší situaci nevypadá lépe než Vy. 31) Nejste jediný, kdo pochybuje o smyslu smlouvy o vtělení. 32) Jelikož jste s touto smlouvou souhlasili, je zbytečné stěžovat si na to, že jste tady. Tak Karle, ať se tam na Nebesích setkáš i s Janem Werichem, kterého jsi tak obdivoval a měl ho rád. Zapsala Li Čížková - 14. 3. 2013
Hanka: Hanka Černá- neuvědomila jsem si, že by mohlo dojít k mýlce. Pardon.
Hanka: Evo co se týká textu na věnec, mám návrh " Život je jen náhoda". Jsem vděčná osudu za to,že jsem mohla alespoň zlomek let jít po "cestě" s Karlem. Obohatil můj život.
Magda: "Clovek nema mit nic za definitvni" , rekl pan Werich, ale smrt blizkeho cloveka nam definitvni pripadne a nechce se nams ni smirit. Karel, ale zustava v tolika srdcich, ze tady vlastne bude stale mezi nami, ja jsem vdecna, ze i v tom mem je. Taky ja ho vidim ve spolecnosti dobrych lidi, jak si vykladaji, chytaji ryby a jak po ocku pokukuje, jestli to my Werichovci tady neflakame. magda
Zdeněk Karlík: Karel se dožil se 84 let. Je to hodně, nebo málo? Vždyť všichni víme, na co narážím. A aspoň malý kus cesty jsem mohl jít s ním. A prosím, nezapomeňte na mne, i kdyby se mi řízením osudu nepodařilo přijet, až se bude jednat o jakékoli finanční úhradě výdajů. Zdeněk.
Dáša Pořická: Je mi to moc líto, v Karlově společnosti bývalo příjemně, bude chybět v tom "našem srandovním pozemském životě".
Shoutboardy končí. Více zde.