Přidej zprávu »
20.4.2018: Bohužel na králickém rybníce vidíte ryb.střáž max.jednou do roka......
K: Prosím o aktivitu rybářskou stráž, někteří vysazení berou jako třismenny provoz, rano, odpoledne a večer....
J: 16.4.2018 vysazen kapr 20 q na kralický rybník
Jirka: Dobrý den, bohužel kapr opravdu ještě na rybníku není. Čeká se na první výlovy, ze kterých je plánováno vysazení 4 tun kapra. Lovit však můžete, již v minulém roce byly vysazeni cejni, plotice, perlíni, hrouzci, atd. Takže pokud si chcete zachytat, určitě místo najdete.
LADISLAV: Dobrý den. Je už na Králickém rybníku nějaký kapr?Děkuji za reakci.
Jirka: Vzhledem k tomu, že Amur je býložravec, jehož stravou jsou převážně vodní rostliny a vláknité řasy není možné v prvních letech po celkové revitalizaci tuto rybu vysadit. O vysazení se začne uvažovat po cca třech letech.
Lojza A.: Amura ne ???? Jaký je k tomu důvod???
Jirka: Ihned po napuštění králického rybníka bylo přivezeno cca 10q bílé ryby – cejn, cejnek, plotice, perlín, hrouzek. Po prvních jarních výlovech bude vysazeno, pokud tomu počasí dovolí, 40q kapra – to bude prvotní zarybnění. Další bude následovat, vzhledem k redistribuci ryb a stavu našeho účtu, během celého roku. Dalšími rybami, které budou postupně vysazeny je 2 letá maréna a 50000ks jejího plůdku a 100000ks plůdku mníka. Ten bude ještě vysazen jako roček na podzim. Na podzim by mělo být vysazeno i cca 2000ks candáta. O vysazení sumce, štiky, amura se dle slov hospodáře vůbec neuvažuje. Pokud se sežene lín, či karas bude během roku též vysazen. Dále, pokud se podaří, je v plánu vysazení matečních párů candáta v počtu 8-10 párů.
Olda Rezek: Zdravím rybáře z Podhůří Orlických hor, zvlášť místní vydru Jirku Darebného. Jak to vypadá z napouštěním Vašeho revíru T8A. Termíny. Plány . Zarybnění. Díky za odpověď
Ondra: Ve čtvrtek 26. bylo na MV H. Lipka vysazeno 240 ks P. Duhového. Podzimní závody neplánujeme.
BlueBoard.cz ShoutBoard