Přidej zprávu »
admin: Pokud zde bude někdo psát pí.. a kur.. atd chat vypnu. Chovejte se tu slusně. Děkuji
Jindra: Dlouho jsem zde nebyl, a vidím, že se city jitří i po 2 letech od konce lyžování. Nicméně pravdu mají obě strany, ta hulvátská, jak tu někdo píše, ale bohužel více... Obec je obec a podnikatel, podnikatel. Proč do Světlé v SO nejede BUS? To bychom se dostali jinam. prostě je to špatně z obou stran. Na straně skiareálu je ale to zaštiťování a vydírání , že lidi nebudou mít kde jezdit to HNUSNÉ a špatné. Přeji všem hezký den a mohu doporučit Prácheň... Ta je kousek a super.
Pavla: Pro Pavlu, kterou určitě neznám. Děti baví všechno, pokud to dokážou rodiče řádně ocenit, motivovat atd. Ale spíše jestli zde budou takové okruhy, aby to malé děti zvládli. Stará se vůbec někdo o běžkařské tratě? Jsou někde značeny, dostupné atd. Dále to co píše Filip je určitě pravda, ta zpráva je dost hrozná a určitě bych na místě zastupitelů zprávu reklamovala v poměru kvalita a cena.
Pavla: Tak jsem slyšela, že na schůzi Vosecký - senátor - vykřikoval, že v roce 2080 budou všude vinice - na Luži i v Krkonoších. Ale my žijeme teď a ne v roce 80. Prostě vrána k vráně sedá - učte tříleté děti běžkovT, BUE JE TO BAVIT.
Filip: pro: M.Page. Nemůžes házet celé zastupitelstvo do jednoho balíku. Někteří se snaží, ale jsou na to sami. Studie je vypracovaná špatně a nejsou tam duležíté informace. Ale paní starostce se studie zamlouvá.
M.Page: Gratuluji! Především zastupitelstvu obce Mařenice. Uzavření a prodej Lužanky je pouze logický dopad zrušení vleku. Před rokem jsem to zde níže avízoval. Teď je to realita. Turistický ruch a duch místa je zničen, ceny (všech) nemovitostí klesli na polovinu (pokud bude vůbec reálné je prodat) tak už jen zbývá, aby si zastupitelstvo vzájemně rozdělilo nějakou tučnou odměnu z obecní pokladny za skvělé výsledky práce. Už vidím ty „zástupy zájemců“ o možnost zde vybudovat vlek – jak je kalkulováno ve „Studii proveditelnosti“ , kterou se zřejmě páni radní řídí a která očividně je cárem papíru za velké peníze z obecní pokladny.
Martin P.: Bojujte mařeničtí proti svržení a veďte k odpovědnosti celého vedení. Nějaká pí. Novotná a ten druhej lump. Dokonce už i Lužanka je na prodej. Obrovská gratulace těm dvoum sviním. Co si ještě necháte líbit. Stará zavřená, vlek, teď lužanka. Obdivuhodná práce za dva roky ! Už zbývá jen celnice a luž. Poté můžeme dát zase němcům. Přejděte kopec a podívejte se na realitu, jak se rozvíjí a podporuje podnikání.
JaBo: Taky nejsem optimista, že se podaří obnovit lyžování na Světlé. Na lyžařské středisko pod 800 m n.m., bez zasněžování, kde nelze zaručit 100 dní provozu žádná banka neposkytne úvěr a investoři ve frontě stát nebudou. Na sousední Jedlové se již 2 sezony po sobě nelyžovalo ani 1 den a ve Waltersdorfu letos lyžovali týden. A to jsou střediska již stávající bez nutnosti splácet úvěry.
Lyžař2: Přátelé lyžaři, po přečtení „Studie proveditelnosti“ musí být každému naprosto jasné, že žádný vlek a lyžařský areál již nikdy nebude a za druhé, že pamflet nazvaný „Studie proveditelnosti“ je bezcenný cár papíru. Jenom příprava podkladů, projektové dokumentace, vyjádření dotčených orgánů státní správy a dotčených subjektů bude trvat minimálně rok. Za 3 měsíce (jak uvažuje studie) nikdo nikdy stavební povolení nezískal. Autor (naprostý diletant) se vůbec nezabývá skutečností, že v uvažované lokalitě nejsou jen obecní pozemky a bylo by nutné získat souhlasy i od dalších majitelů pozemků. Dalším diletantizmem jsou ekonomické kalkulace. Ani nejtriviálnější a všeobecně známá hodnota – výše ceny pronájmu za pozemky není uvedena správně. Můžeme pouze konstatovat, že celá studie je učebnicovým příkladem vyvádění prostředků z obecní kasy.
lyžař: Nová informace: Na webových stránkách obce Mařenice je možné shlédnout Studii proveditelnosti jako záměr pro obnovení sjezdového lyžování.
ski luž: Nic nového zatím neni!!!
Láďa: Ahoj všem milovníkum ski areálu, tak hledám a nic bohužel nenalézám o dalším postupu k obnovení ski areálu. Tak se ptám, máte někdo nějaké informace? Co je nového? Jaké kroky se už podnikly, co je už uděláno a s jakým výsledkem? Moc děkuji, když někdo odepíše na tyto stránky.
ion: No a co se děje dnes? Místostarostka Novotná se starostou Tlustým si po volbách prohodili funkce a nadále pobíhají po Lužském kopci, aby zachránili co se dá. Vždyť už se na ně mračí i senátor Vosecký. Místním však ani slovo. Na schůzy si nechali schválit útratu 400 000,- Kč na průzkum rentability, aby sami za sebe nemuseli veřejně říct, že už je to všechno v …... čudu. Uvažují o sněžných dělech, masívní propagandě a návratu zašlé slávy pod jejich vedením. Vydat na obnovení ski areálu 3 miliony z obecního rozpočtu, kam se sypou státní prachy bez jejich přičinění, pro ně není žádný problém. A až tenhle průšvih utichne, tak hurá na další... mařeničtí si nechají líbit všechno.
Aleš Nikl: Zdravím. Tak jsem teprve teď zjistil, že skiareál Luž skončil. Je to pro mne smutná zpráva. Zrovna jsem přemýšlel, že bych se sem mohl vydat. Do této lokality jsem jezdil lyžovat už od mala a vždy se mi tu moc líbilo. Byli zde velice milý lidé. Kéž by se opět podařilo areál zprovoznit. Moc Vám držím palce a mějte se krásně. A.N.
Kamzík: I když nejezdí vlek, dovolím si přidat alespon info pro běžkaře. Sněhu je dostatek, v neděli jsem si parádně zajezdili i slunce se ukázalo
Mion: Ty tři miliony na nový vlek a provozovatele by měli zodpovědní zastupitelé zaplatit ze svého. Nebo by je někdo měl následně pohnat k ekonomické zodpovědnosti za takový zcela zbytečný minusový zářez do výdajů. Ale jak znám zdejší poměry, nakonec z toho stejně nic nebude. Naše děti jsou strašně zklamané, na tuto sjezdovku, co máme za humny, se moc těšily. Teď holt místo toho pojedou do přeplněných, drahých Jizerek.
Sabres4: Neschopnost obce Mařenice, resp. jejích volených zástupců, dosáhnout při jednání o dalším fungování vleků kompromisu, nám všem znemožnila lyžovat na Luži. To, že se sama obec ochudila o příjem z nájmu, zmiňuji pouze okrajově. Každopádně mi přijde úsměvné, pokud obec, ústy starostky, odmítne snížení nájmu stávajícímu provozovateli (tím ho donutí vleky odstranit) a následně vyhlásí, že na "znovuzprovoznění" vleků na Luži uvolní 3 mega, tzn. částku která by pokryla snížení nájmu o 90% na třicet let.
Amliv: Plně se připojuji k názoru pana Martina Nováka ! Amliv
kiki: No to je bezva. Široko daleko nejlepší povození a magor s magorkou to zrušej. Nenapadá mě jiný důvod, že si tam chce nějakej pracháč udělat vlastní vlek a pořádně je podmáz. Místní, co žili z lyžařů, by jim měli dát do čuni!!
Martin z Ralska: Musím se přidat ke všem zklamaným. Sotva začal padat sníh tak se dívám na skiareály, které mám v prohlížeči v záložkách a dozvídám se, že nejen že areál Luž není v provozu, ale ani už nikdy nebude (i když...možná... ). Můj vztah k této sjezdovce je též srdeční záležitostí. Před čtyřmi roky jela moje dcera na lyžařský výcvik a po jeho absolvování jsme si vyhlídli právě tento krásný kopeček ,kterým jsme začínali zimní sezónu a já jsem po 15 letech opět stoupl na lyže právě zde.
Radka Marečková: Vyhledávali jsme opakovaně toto kouzelné misto právě pro jeho neopakovatelnost. Klid, zázemi, rodinná pohoda, jakou v přeplněných lyžařských střediscich už nenajdete.
maty: Zdravím,je to šok!! Ale v podstatě jsme v Čechách a tyto prasárny se zde dějí každý den.Je vidět, že v dnešní době může radnici řídit kdejaký idiot...Vraťte nám vlek!!!!!
Martin P. z Prahy(37: Před čtyřmi roky jsem se zamiloval do H. Světlý a širokého okolí pro tamní klid, nikdy předtím jsem tady nebyl. Protože jsem začal jezdit do malebné roubenky cca 200 metrů od bývalého vleku se svojí ženou. Za tu dobu se naše rodina rozrostla o dvě ratolesti (3') a půl roku. Loni jsme zde byli v zimě dvakrát a ani jednou nebyl sníh, letos jsme se moc těšily na letošní zimu a první zkušenosti naší dcery s malým rodinným vlekem a přečtu si tyhle bláboly( moc mě to zklamalo).Neznám podrobnosti, nefandím ani jedné straně, ale plánovali jsme jezdit každou zimu na pěkné radovánky s celou rodinou, jako by to charakterizovalo celou naší společnost...bohužel. Nedokázat se domluvit v tak zlé době(podnikatelská sféra), co se týče zabydlenosti světlé cca 50 stálých obyvatel ani nemluvě. Nevím jestli mají hlavy pomazané něco v rukávě, ale takto se lidé nebo investoři do oblasti jen tak nepohrnou. Kouzelný prsten Rumburakův představitelé obce zřejmě nemají. Co dál ? Lidi koukněte se ráno do zrcadla napište si na papír 1+1=2, dejte si pár facek, zapomeňte na osobní bariéry a dopr..... udělejte něco pro místní rozvoj, lidi malebné oblasti sudet a né jen sobecky rozhodovat o budoucnosti krásného lyžování.
jana: A hlavně - mohli odpustit padesát šedesát tisíc, ale teď to bude stát miliony a ještě se neví, zda to k něčemu bude. Není každý tak obětavý, aby ve dne a v noci byl na svahu, když je třeba a pak se na lidi ještě usmál a pokecal s nimi. Proč rušit zaběhlé?Jedně ze závisti.Ale nejvíc to ublížilo vesnici a ne těm, na které měla starostka spadeno. Hrozné a odstrašující pro další úřady.
lyžař: Vážení přátelé sjezdového lyžování, prý se začíná blýskat na lepší časy. Podle posledních informací, obec Mařenice díky paní starostce uvolnila ve svém rozpočtu 3 mil. korun na vybudování nového vleku. V současné době porobíhá na svahu nějaké měření, což jistě není zadarmo, ale proč? Proč musel původní vlek zmizet? Zamýšlí snad vedení obce s novou starostkou p. Novotnou provozovat sjezdové lyžování , nebo se připravují předem dohodnuté podmínky pro někoho jiného, kdy byl splněn první krok, odstranit bývalé provozovatele? Kdo na to odpoví?
M.Page: 4.12.2014 Zdravím všechny Hornosvětláky! K této diskuzi jsem se dostal náhodou, linkem z jiné stránky. Takže jsem neznalý problému, zato nezaujatý, znalý místa a znalý legislativy. Proto jen krátké shrnutí faktů. Tím, že došlo k demontáži stávajícího vleku, došlo k jeho fyzickému zániku a nikdo již zde žádný vlek nikdy nepostaví. Jednak z důvodu finanční náročnosti celé investice, složitého a zdlouhavého legislativního procesu při jednání o stavebním povolení (bez záruky kladného výsledku) a lokality, kde nelze garantovat příznivé sněhové a klimatické podmínky alespoň 100 dní v roce. Samozřejmě, jak již níže někdo zcela správně zmiňoval, se tato situace okamžitě promítne již tuto zimu do ekonomiky zimního provozu všech místních ubytovacích a stravovacích zařízení (tím i do obecní pokladny) a nejpozději do roka to bude mít vliv i na cenu všech nemovitostí a pozemků v okolí, především těch rekreačních. Všeobecně konstatováno, po této bitvě zbyli jen poražení a ztráty (na obou stranách). Zpět vzít nic nejde. I kdyby nakrásně byl demontovaný vlek hned zítra znovu namontován zpět, bude se vždy již jednat o novou stavbu, na nové povolení, podle nynějších stavebních a ostatních předpisů, což již zmíněný demontovaný vlek nikdy nesplní. Za této situace je nad slunce jasné, že se najde minimálně jeden škodílek, který by celou „transakci“ s demontáží a opětovnou montáží iniciativně nahlásil příslušným úřadům, aby žačaly konat. Na závěr mi nedá neokomentovat matematický výpočet zisku z provozu vleku, který provedl jakýsi ekonom z radnice. Především tržba se nerovná zisku. Pokud by měly vleky celkovou hodinovou kapacitu 1050 osob, ani pro odhad tržeb nelze tuto hodnotu použít. Naplněnost kotev a z toho vyplývající počet placených „svezení“ je naprosto jiné (nižší) číslo. Na využití kapacity má vliv počasí, konkrétní den v týdnu a konkrétní hodina v konkrétním dni. Dále je nutné počítat s technologickými jízdami (nutná přeprava obsluhy vleku), lidským faktorem (občas někdo nestihne kotvu nebo při nastupování spadne), zpomalení rychlosti (když nastupují děti) atd. Ani nejrenomovanější lyžařská střediska v Evropě nedosáhnou naplněnosti 80% tabulkové kapacity. Jeden kopáč sice vykope výkop za 20 dní, ale 20 kopáčů stejný výkop nevykope za 1 den. Ostatně zmiňovaný „radniční výpočet zisku“ má víc společného Goebbelsovskou a komunistickou demagogií než s ekonomií podnikání. Všem držím palce alespoň v té věci, aby se mezilidské vztahy co nejdříve urovnaly, bohužel bez lyžařského střediska. M.P.
Milan: Zdravím, myslím že finanční negramotnost zastupitelů je do očí bijící !!!! Každopádně výborná likvidace všech restaurací s ubytováním atd. Prostě jedičky
jaybex: Jak to vypadá s areálem ? Bude / nebude se lyžovat ?
petr: Tak to je mi hrozně líto. Jezdili jsme k Vám až z Ústí nad Labem. Velmi příjemná obsluha a krásné prostředí. Prosím ,Prosím ať někdo dostane rozum. Nechovejte se jak Naše vláda.
Helena: Je to skoda že to končí,jezdili jsme tam rádi a náš syn to tam miloval.Doufam že lidi dostanou rozum a něco s tím udělají.Byla jste tam úžasná parta...ještě jednou děkujeme Bláhovi
Bohoušek: Pro Jitku - kolik berete měsíčně že si můžete dát desítku stranou ? Stojíte nohama na zemi ? Víte o situaci na Luži vůbec něco ?
jitka lyžařka: No to je paráda. Měsíčně by mohla desítku dávat na stranu,aby se to na Luži zase rozjelo. Stejně bude mít víc- cesťáky a tak, takže by udělala dobrou věc. Kam teď budeme jezdit???
příznivec lyžování: Tak je první informace potvrzena, v Č.deníku, jeden z podílníků při likvidaci lyžování v H.Světlé se konečně dočkal vytoužené funkce, v neděli byla zvolena do funkce starostky s.Novotná za docela přijatelný peníz 33 945 Kč (plus roční odměny) snad již bude konečně spokojena a tak by mohla z tohoto platu dotovat nové vybudování lyž.vleku, co vy na to?
Petr Děčín: Myslím, jak to sleduji, že to obec měla dopředu promyšlené. Jsou staří, nelyžují, nesportují, nic jim to neříká, hlavně aby měli teplé místečko. Mladí ať jdou jinam. Po nás potopa.
Tomáš: Obec nemá nic, lyžovat se nebude! Někdo to chtěl koupit, ale obec žádala položení sloupů. Kupec odešel. Slyšel jsem, že obec vrací pozemek státu - ten co pronajímala a byl na nem vlek. Chtěj tu Světlou zničit! Skoda
lyžař: vy snad nečtete , co se píše. Když neslevili na nájmu doteď, tak asi nesleví ani nyní. A obec žádný vlek nemá, nebo už něco koupila?
Viky: Zrovna si plánujeme s kamarády "stmelovací lyžovačku" před Alpami a najdu informaci, že Luž už není. To je na blití, co dokáže závist a neochota. Škoda, jezdili jsme sem rádi.
Martin: Jo také už jsem to slyšel, je to na dobré cestě, je tu zájemce který to chce do nájmu. Jo jo jo lyžovat se bude........
lyžař: A jak to je s druhým vlekem, ten tam zatím ještě stojí, byl jsem se tam podívat...Něco jsem slyšel o novém zájemci/nájemci. jak to dopadlo, dohodli se na něčem?
jitka: No a hlavně mu radí Novotná, která ničemu nerozumí, ale takhle to dopadlo.
Snowbordista: Tak to jsem zvědavej čím se lidi v Mařenicích budou živit..Koukejte to zase všechno vrátit na místo a začít připravovat vlek na zimu:-)
jarda: ....to je tedy smutný příběh o tom, jak Tlustý důchodce z Mařenic zabil lyžování ve Světlé....
věra: Už je pozdě, vlek tam není a starostovi je to jedno.
Kuba: To mi ani neříkejte že končite !!!!!! Kam budeme s klukama jezdit na snowboard. Luž je supr, nemenil bych..Prosim o záchranu tohoto Areálu ..Klído podepíšu i petici...
Věra: Vážený pane starosto, minulý nebo dnes možná i staronový, pokud čtete i tyto bloky, ráda bych Vám řekla, že jsem Vás měla za normálního a rozumného člověka. Myslím si, že jste na Obecním úřadě pro lidi a měl byste asi vše rozhodovat a dělat v zájmu lidí a jejich okolí. Vždy se dá dohodnout ve prospěch a ke spokojenosti obou stran, jen se musí asi chtít´a "žabomyší války" se k Vašemu postavení na OÚ nehodí a nemají tam co dělat. A tak to ještě zvažte, dokud není úplně pozdě, abyste Horní Světlou "nezazdil". Děkuje občanka Horní Světlé
Petr: Zdravím, nechápu, proč až takhle daleko to muselo dojít. Do Horní Světlé jezdíme na chalupu poměrně často, lyžování pro děti bylo něčím co jen tak nikde nebylo, rodinný vlek + rozumné ceny a příjemní lidé. Myslím, že v zájmu obce by mělo být, že vlek bude v provozu za každou cenu. Přeci to obci přináší peníze? A nebo to nechápu. Jde o to, že do obce se přijedou lidi s dětmi ubytovat a utratit tam i nějakou korunu. Jestli pak taky třeba někdo přemýšlí, že do penzionů v Horní Světlé + na Luži se už rodiny s dětmi hrnout nebudou, proč taky. Myslím, že všichni víme, že ski areál nebyl nikdy zlatý důl, byl tady pro normální lidi a že to rozhodně nebylo na zbohatnutí. Ale asi jsme obyčejní občané a tuto strategii a myšlení pana starosty prostě nechápeme. Co závěrem, musím říct, že mi je do breku, když vidím rozřezané sloupky vleku na zemi. Mějte se všichni fajn.
zdena: No to je úžasný, proč vždycky to málo, co je v tom životě hezký a dobrý, musí skončit?? :-( zdravý rozum se pomalu ale jistě ztrácí a to je špatné a nebezpečné...jsem zvědavá jaká situace bude v příštím roce 2015..kdo vyplave na povrch (( jsem přesvědčena , že je to konkurenční aktivita!
jitkja: Každá obec- kromě Mařenic - je ráda, že má sport. areál ve svém obvodu.Mařenice díky závisti přišly o levný a příjemný areál.Ale nejen o to. Ubude turistů, klesnou ceny nemovitost, není co nabízet. A ti, co odjedou, už se nevrací. Nováku, nic jsi nepochopil. í
znělec: Snad už konečně každý pochopí, že v obecním rozpočtu je lepší mít nižší nájem než žádný. Pokud chtějí zastupitelé z trucu a osobní nenávisti jiného provozovatele, tak logika velí, přijmout nižší nájem a hned vyhlásit výběrové řízení. Jestli se potom vůbec někdo přihlásí, tak má obec 3 měsíční výpovědní lhůtu a plynule přejde na nového provozovatele. Pro současného provozovatele nebylo jiného východiska než výpověď.
Martin Novák: Nechápu, proč se pořád vrhá špína na starostu. Vždyť paní Doskočilová dobrovolně vypověděla smlouvu a vleky dobrovolně sundala.... Nebylo to tudíž z donucení, ale dobrovolné ukončení činnosti...
Rete.: Nechapu!!!Co takhle pana STAROSTU nakopnout do riti?Mozna by mu to pomohlo!!!
srdcař: Tak jsem se nechal zlákat vaší reklamou na předvolební mítink, v sobotu v Mařenicích.Přijel jsem později a tak jsem se musel chvilku orientovat a poinformovat, kdo je kdo, od stojících mimo řvoucí masu místních. Čekal jsem, že se dozvím nějaké kladné informace zda se bude dál lyžovat či nikoliv. Bohužel několik řvoucích, prý rodinné klany současného vedení obce, místní opilci s pulitry piva v rukách, kteří znají obec pouze z okna hospod, místní kostelník pokřikující něco o poctivosti,o kterém je známo ,že přepočítával obsah kasiček v kostele, někdejší hostinský z Krompachu po, kterém zbyly ohořelé trosky jedné z místních hospod. Několik lufťáků a místních, kteří v daném momentě grilovali předčítajícího, dle mého názoru slušného pána, který se snažil promlouvat k řvoucímu davu. Policisté sedící v autě a pár mimo stojících jen kroutili hlavami a čekali, kdy dojde k nějakému konfliktu.Obrázek skutečně jako promítaný v Troškově filmu. To byl, zážitek. Při dalším mém dotazu, koho ti řvouni zastupují, prý kandidáty Starostů pro libercký kraj a jejich lídra nějakou paní , která má prý největší zásluhy na likvidaci levného a pro mnoho lidí přístupného sjezdového lyžování. Tato kandidátka dokonce má prý po volbách vládnout této obci a její zkušenosti z minulosti před rokem 1989 jsou udajně v nové době určitě použitelné. A to prý má prsty i v neuskutečnitelné výstavbě bytů pro mladé, kdy nepoužitý pozemek tvoří nyní součást její nemovitosti. Co přijde z pozice moci po volbách? Heslo,nedařílo se mně, proč by se mělo dařit jiným, se začalo uplatňovat již nyní. Občané H.Světlé nebylo by lepší pod Krompachem? Ani jsem nevydržel až do konce, znechucen jsem sedl ma kolo a z Mařenic odjel. Mařenice nikdy více.
Lída: Mám slzy v očích. Stále budu vzpomínat na příjemné lyžování a na všechny ty nejúžasnější lidi, kteří se o malé i velké lyžaře na svahu starali.Děkuji...
Bohoušek: Lyžovat se nebude ? Děkujeme Obecnímu úřadu Mařenice. Závist je nejhorší lidská vlastnost.......
Pavla: Tak to je špatná a smutná zpráva :-(
Jiří: Buď je to velký podraz na lidi od obce , nebo si sama pod sebou podřízla větev . Podle mne se to připravuje pro nějakou spřízněnou osobu ze stávajícího zastupitelstva . Obec to bude bohatě dotovat a lyžování bude dražší . Hlasuju pro DEFENESTRACI
Ludár: Že by předvolební boj??? odkaz »
kamil: Tedy to snad ne. Co se to s těmi lidmi dějě??To nejlepší na luži už není.**
M: Předvolební mítink SNK2014 4.10.2014 ve 14:00 před budovou Obecního úřadu v Mařenicích
M: Předvolební mítink SNK2014 na sobotu 4.10.2014 před budovou Obecního úřadu.
M: webové stránky SNK 2014 odkaz »
Karel Hájek: Dobrý den, bude velká chyba, pokud se nedohodnete a vleky se odmontují. Postavit nové bude hrozně drahé a pochybuji, že se najde někdo, kdo bude chtít investovat miliony do poměrně špatně přístupné oblasti, kde není možnost zasněžování a zima je krátká. Udělejte vše pro dohodu, zřiďte parkoviště, protahujte silnici vlastní mechanizací a máte v sezoně postaráno o práci pro místní lidi (alespoň částečně) a o příjem z pronájmu a z daní. MUDr. Karel Hájek-Česká Lípa
katka: chápe vůbec někdo, že zrušením vleků přijdou všichni na buben?Obec by se měla starat o rozvoj obce a pomáhat lidem, kteří zde bydlí a pracují.A víte, že starosta si koupil spousty pozemků ve Světlé a když se to profláklo, tak je honem dal pryč? podívejte se do katastru. A o tom se nemluví. O čem to vypovídá.....
pavel: No tak to asi musíte tohle napsat na obec.Protože jak to čtu, tak ten zakopaný pes je tam
jirka: ja nejsem vubec proti vleku ani sjezdovkám.ani proti provozovatelům.ale musí najít s obcí nějaký společný kompromis.jina definitivně na horní světlé chcípnul pes.a přilehlé hospody a penziony to mohou zabalit.
pavel: Jsme z Děčína a jezdily sem rodiče a jezdíme i my.Nechte paní Doskočilovou- pane jirko - a uvědomte si, že lidem z velkého okolí obec vezme levné a příjemné lyžování. Každý nemá na to jet za 750 Kč na den na osobu plus cesta. ..Tak ať to obec koupí a provozuje, když tak závidí Doskočilům.Ale aby tu nic nebylo jen kvůli několika závistivcům - to mi připadá jak v Kocourkově. Jdou sami proti sobě.
karla: A pokud tu vlek nebude, tak klesnou ceny nemovitostí. A ten Jirka vůbec neví, o co tu jde. Někdo dělá pro lidi a někdo kecá
Marie: Letos jsem koupila v tomto okoli chalupu- jeden z důvodu, aby se v zimě moje děti naučily lyžovat a ted jsem se docetla toto. Je to velké zklamaní- hlavně pro me děti, ale budu doufat, ze se tahanice uklidní a areal bude opět sloužit lidem na lyžování.
Marie: Velké zklamaní
jirka: paní doskočilová je přeci podnikatel.musí nést riziko podnikání.to je přesný styl dnešních podnikatelů.když to vydělává je vše v pořádku,ale jak se něco pokazí tak už chtějí dotace a nebo slevu!!!vždyt paní doskočilová a pan horák vlastní na horní světlé dost pozemku a nemovitostí.nesmějí být tak nenasitní.
skiareál: Dobrý den, tratě neprovozuje nikdo. Občas to upravujou němci.
Lukáš: Dobrý den, kdo provozuje běžkařské tratě okolo Horní Světlé?
vallkýra: pro ZNĚLCE a DOST !!! STAČILO nikoho tady neurážej a neponižuj plivání na zastupitele bylo dost, zachováme si úroveň ,nebo ti snad strosta šlápl na kuří oko ???? hm....... a teď to musí ven
Znělec: zajímalo by mne Matesy, co pro vás konkrétně obec udělala, že hodnotíte tak kladně vstřícnost zastupitelů?
zuzka: To je hezky řečeno -podpora místních. Tím,že obec podpoří vlek,podpoří všechny místní. Ale to zastupitelé asi nevidí.
Tomáš: Je praráda jak se lide dohadují kdo má a nemá pravdu, koho je to chyba atd. V podstatě je to jedno. 1) Když někdo bude chtít stavět, je to nemožné - nemá elekriku a povolení trvá! 2) už to tu bylo řečeno, dojezdy vlastní paní Doskočilová 3) školení, revize, atd to vše není sranda. 4) neni voda na zasněžování atd můžeme pokračovat Měla by vznikonout dohoda mezi provozovatelem a obcí. Důvod je jednoduchý, vleky stojí a jsou funkční, obci kromě zminovaného nájmu jdou peníze i z DPH a daň z nemovitosí od paní Doskočilové. To také nejsou malé položky. To už nikdo ale nevidí. Pokud obec vybere někoho kdo má trvalé bydliště jinde (mimo obec Mařenice) přijde o peníze. Sice nájem bude, ale daně půjdou prič. Podpora místních obyvatel a podnikatelů by měla pro obec být na prvním místě, protože to jí živí a přináší peníze do rozpočtu obce!
Mates: Přikláním se k panu Martinu Novákovi. Mařenického starostu znám jako férového chlapa, tak mi moc nesedí, že by záviděl ski areálu, když jde o firmu v jeho obci. Stejně tak u ostatních lidí na úřadě jsem se nesetkal s žádnou předpojatostí, naopak s vstřícným jednáním- a to nejsme stálí občané. Nemyslím, si, že by Mařeničtí tolik záviděli, jezdí tam také lyžovat tak by byli sami proti sobě.
daniel: Koukám,že v Mařenicích má jen paní Doskočilová dům,pozemky. Ostatní bydlí v panelácích -asi celé rodiny, nemají chaty , zahrady,auta,nic. Asi proto závidí. To bude ono.
jiřina: Politiku a emoce sem netahejte,buď obec chce,nebo ne. Očividně jim vadí paní Hanka. Úspěch se neodpouští. Závidí někdo Kvitové?
Martin Novák: Vždyť to jasně píšu, pokud si to bude někdo chtít vzít, kdokoliv a obec mu to ve výběrovém řízení přiklepne, bude mít obrovské problémy, neboť dojezdy obou sjezdovek a zejména té na třináctce jsou majetkem již zmíněné provozovatelky. A pokud se nemýlím, obec sama o sobě podnikat nemůže, ale jen spravuje svůj majetek... Nebojím se o lyžování na Luži, ale bojím se, že tato sezona je odpískaná.
radek: Je vidět, že jste stejného smýšlení, jako zastupitelé. Pokud vím, paní Doskočilová vleky nabízela obci. Tak ať si je klidně koupí a provozuje, když jim ten majetek tak leží v hlavě. Ale vy nechápete, že my se sem rádi vracíme a chceme zachovat areál. AŤ ho provozuje kdokoliv.A uniká Vám, že tu taky nic nemusí být jen proto, že si zastupitelé myslí to, co jste teď napsal. Prachy,majetek a zase prachy.Kam budou chodit naše děti lyžovat- jen proto, že zastupitelé závidí- to neříkáte. A to je,oč tu běží.
Martin Novák: Nedá mi, jako víkendový občan Mařenic, abych se nezůčastnil této diskuze. Obec Mařenice je jednou z mála obcí, která nemá dluhy, je dlouhá léta v pokladně plusu a je za jejím zastupitelstvem vidět nějaká práce. Jen třeba namátkou zrekonstruovaný vrch Kalvárie... Co se týká lyžařského areálu, je potřeba to vidět trochu ze široka... Je to politický boj, paní Doskočilová se zcela jistě chystá kandidovat do zastupitelstva. Takže rozehrála politickou hru již dopředu. Jsem si jistý, že dosavadní starosta je slušný člověk. Podrobně jsem si prostudoval katastrální mapy, nějaké nemovitosti a zjistil jsem, že ta slušná paní Doskočilová má nejméně 3 nemovitosti v této lukrativní obci, nejméně dvě zprivatizované rekreační chalupy dřívějšího režimu a k tomu spousty pozemků. Ano, chápu, že pokud nevyjde jedna zima, není to příjemné, ale zimy předtím vyšly.... Roční nájemné od obce je 110000,-. Zhruba 50000,- dostává od EU na sekání... Takže nájem není nijak veliký. V zájmu paní Doskočilové bylo od obce tyto pronajaté pozemky koupit, kouknu-li se do katastrálních map, tak se nedivím... Bohužel obec tyto pozemky dostalo zdarma od státu, dostává z nich ročně pravidelně nájem. Pokud by tyto pozemky dostala, peníze musí odevzdat státu, to je podmínkou bezúplatného převodu a co na ní zůstane? Nic, žádný nájem, žádný majetek. Zůstane jen obohacená paní Doskočilová... Takže zastupitele chápu, poškodili by tím obec a to nikdo přeci nechce... Takto se to v této zemi děje pořád, naštěstí ne v této obci... Z katastrálních map dále vidím, jak oba dojezdy na sjezdovkách, respektive jejich převážná část patři této paní... Není to jakási vykutálenost? Asi určitě ano. Ano chápu, že paní chce snížit náklady, ale určitě není jediná, kdo může tento lyžařský areál spravovat... Určitě se najde někdo jiný, kdo může být třeba lepší... Jde o to jen chtít...
Radek: Zeptám se blbě, ale řeší to někdo? Rád bych znal stanovisko obce, nikde na netu jsem nenalezl. Když stát pomáhá jiným podnikatelům, tak proč by nemohl pomoci SKILUŽ. V čem je zakopaný pes? Nechci se přiklánět ani k jedné ze tran, ale proč kurna nenapíše někdo i z té obce? Určitě tam na sjezdovce někdo v zimě dělá, přijde o práci a v tu chvíli to ten stát stojí více než udělat nějaký kompromis. Tak jsem zvědav, jestli se někdy dočtu o názoru obce.
Honza: je to smutný,moc smutný! obě děti jsem na Luži naučil lyžovat...je to blízko,proti ostatním areálům za NORMÁLNÍ peníze a teď tohle....Bojíme se,že to budou muset pustit a starosta to pak prodá na stavbu podnikalelskejch chalup !!!!!
petr: lidi co kdybychom se v době konání voleb přihlásili k trvalému pobitu v Mařenicích a pomohli zvolit vedení které bude chtít podporovat společenský a sportovní život v obci a místní se nebudou muset bát říci co i myslí
Radka Vláďa: Věříme že dostanou rozum a paní Hanku Doskočilovou nám vrátí ,neboť je to člověk na svém místě.Tak se zamyslete a udělejte správnou věc.Chceme se tam vracet.Nechte to tam žít je tam krásně a byla by chyba to zničit.držíme palce
chalupářka Bára: Chtěla bych vyjádřit podporu paní Doskočilové, která pro Horní Světlou udělala víc než všichni mařeničtí rádobypolitici dohromady. Díky její iniciativě a aktivitám je v Horní Světlé život, jsou tu dobré turistické podmínky, dějí se zajímavé akce, což oceňují nejen turisté, ale také místní chalupáři. Trošku si rýpnu - co místní starousedlíci a zastupitelé, jak často vyrážejí na sjezdovku nebo na akce pořádané jejím sdružením? Trochu se bojím toho, že je to mimo jejich zájem, protože jinak by paní Doskočilovou více podporovali a neházeli jí klacky pod nohy. A pokud jste, obyvatelé Mařenic, jiní, zvolte si lepší vedení města! Držím palce v boji s lidskou blbostí, závistí a pasivitou:)
Chalupář: Takže v místě kde chcip pes a za 25 let se tu skoro nic nezměnilo to bude ještě horší. Teď už sem v zimě nebude mít důvod přijet vůbec nikdo. No alespoň obec ušetří za prohrnovani sněhu a majitelé penzionů se můžou po letní sezóně jít rovnou oběsit
Albruna: Vše pro lidi, jen ty lukrativní pozemky pro mě! Nevyšlo to? Tak vykydám hnůj na Obecní úřad.
Láďa: Nechci být pesimista, ale máte někdo tušení, jak to dopadne a jestli to má řešení? Jestli to čtou ti, kteří to způsobili? Napíšou někdy, starosto co ty na to?
Jiřina: Konečně píše někdo místní - občan Mařenic, je vydět, že ty se nebojíš, tak to přeci můžete nyní, Vy občané změnit. Souhlasíš? Určitě Vás nespokojených je více, tak se nebát a dotoho. Určutě máte podporu nás, kteří zde nemá trval. pobyt. Souhlasíš? Co tvoji sousedé, kamarádi, spojte se a udělejte co je třeba. Držíme palce.
Kamil: Když z kmána uděláš pána,tak to takhle dopadne.
BlueBoard.cz ShoutBoard