Přidej zprávu »
Kopecká Blanka: Jak je to aktuálně s použitím spalovacích motorů na Vranovské přehradě? Děkuji.
Radim: Prosím vás dá se ještě plavit na přehradě lodí na Bítov? Já tam třicet let nebyl a vůbec nevím jak to tam vypadá. Chystám se tam na dovču tak ať vím jak se zařídit. díky za info. :-)
Tonda Hadroušek: Ve dnech 19 a 20 července pořádá jacht klub Vranovská přehrada další letošní závod kajutových lodí. Bude jím, Excalibur City Cup. Regata bude otevřená pro účast kohokoliv, včetně chatařů. Jediným dokladem je platné lodní osvědčení a průkaz vůdce malého plavidla. Info na tel: 736 274 947.
Tonda Hadroušek: Kdo jste nestihnuli v květnu technickou prohlídku lodí od SPS Přerov, máte další šanci. Do čtvrtka (12.6.), nahlašte svůj požadavek na tel: 608760012. Inspektoři přijedou v sobotu 14.6. do areálu YCZN na přehradě.
Chataři: Jsme rádi, že je loď Vranov na Vranově a že se vrátila Dyje. Budou ozdobou přehrady u příležitosti 80. výročí.
Julka: škoda, že nebudou moc jezdit lodě p. Balíka. Na Vranov prostě patří. Ale je vidět, že když se zrušení jeho lodí nepovedlo zniičit vypálením. Tak se prostě podmázl někdo na policii. Je to sprosté.
Jana: Letošní čistá voda myslím není železitou solí, ale shodou různých okolností, především dlouhou zimou. Kvalitní voda je letos v celé republice. Před minulými povodněmi voda "kvetla" každoročně většinou až v srpnu. Červenec býval v pohodě - myslím teď oblast od Bítovských zátok nahoru. U hráze je čistá pořád. Nám zelená voda až tak nevadí, nikdy nám z toho nic nebylo ani když jsme byli malí, ale loni to bylo hnusné - ty hnijící zelenohnědé plotny od plavání odradily i otrlé jedince.
Naďa: I my jsme byli ohromně překvapeni letošní kvalitou vody. Za těch 35 let, co sem jezdíme, jsme tak nádherně čistou vodu v přehradě ještě neviděli!
Tom: Jsem příjemně překvapen letošní kvalitou vody i v horních tocích kolem Hradu Bítov. Zaslechl jsem že se prý zkouší sypat železitá sůl u přítoku stejně jako na Brněnské přehradě, pokud je to tím tak super, chlapci pokračujte v tom :) nejhezčí voda za posledních 15 let :)
Jana: My máme chatu na Kopaninkách a mohu říct, že i tady se hojně koupeme i když už je "žabinec". Čekáme na vypuštění přehrady a máme v plánu se mrknout za zatopený Bítov - před pár lety, kdy také nebyla voda tam ještě stále byly základy kostela a starých domů.Úžasná podíváná - doporučuji!
BlueBoard.cz ShoutBoard