Přidej zprávu »
Kutil: Pěkně řešená bodovka ze stojanu na vrtačku je zde: odkaz »
Jiří: Pro Roman-W: a co je na tom špatného spínat trafo 800VA stykačem bez soft startu? Co máte furt s tím soft startem? Mám bodovku domácí výroby ještě výkonnější (cca 3kVA3 fázový transformátor) a spínám to normálně stykačem, který je ovládán časovacím obvodem funguje to už několik let bez problémů a jede to na 3P jistič B20A. A to svařuji v tvrdém režimu i 2mm nerezové plechy. Pro autora svářečky: máte to provedeno v pohodě, jen doporučuji koupit kulatinu CuCrZr na elektrody a budete mít pokoj a nestojí to nějak moc, já používám průměr 13mm a metr mě stojí včetně poštovného na 800,-Kč a asi už 4 roky jedu na původní elektrody které občas přebrousím a mám v zásobě ještě 90 cm kulatiny CuCrZr. Ten matroš vydrží strašně moc dlouho oproti čisté mědi. Přeji hezký den a ať Vám to sváří.
Roman-W: bože trafo cca 800VA spínat bez soft-startu opravdu nálož radši zapoj SSR relé které bude ovládáno přímo časovačem
jova: Samozřejmě že takto koncipovat svářečku lze také. Vše záleží na jejím výkonu a potřebné době k dokonalému prohřátí spoje. Třeba když jsem bodoval ulomenou nerez naběračku skoro 2x1mm tlustou, tak jsem to prohříval několik vteřin. Pokud se ale bodují plechy o tloušťce 0,00nic, tak jsou to už zlomky vteřin a to se velice těžko odhaduje.
xxfandaxx: Dobrý den, chci se zeptat, zdali by to nešlo jednodušeji. Já to potřebuji jen jednoúčelově, tak se mi nechce dávat nějaké spínané relé.. Na druhou stranu nevím, jestli by to mým způsobem vůbec slo, proto prosím o radu. Moje představa je taková, že bych měl čistě jen trafo zakončené hrotama, ale spínal bych to přerušováním přívodu 220V. Třeba, že bych udělal na nohu na zem nějaký spínačem ( světelný domácí vypínač) prostě jen pustit na krátkou chvílku 220 do trafa.Bez žádné další elektroniky. Myslíte, že by to takto šlo? Děkuji Veselý
Jirka Mašek: Z plynové letlampy nebo benzínové si myslím je tvrdá měď, optejte se klempíře. Držím palce a fandím ZČR (zlaté české ručičky.
Tom: napiš te mi prosím na email: koudel.tom@seznam.cz
Tom: Dobrý den moc se v tom nevyznám boužel ale chtěl jsem vás poprosit jestli byste mi tuto bodovačku za nějákou částku neprodal a nebo neudělal jinou ? zaplatím vám samozdřejmě.
jova: Přiznám se, zatím nijak. V plánu byla páka, kterou bych tlačil horní elektrodu směrem dolů, ale zatím na ní nedošlo. Ony ty elektrody jsou k sobě v současnosti přitláčeny pružinou, která je izolovaně upevněná v části napojení sekundáru, takže pokud něco svářím, tak mi to drží díky ní u sebe a většinou pouze stačí domáčknout, při vlastním bodování tu horní elektrodu podle potřeby rukou.
BlueBoard.cz ShoutBoard