Přidej zprávu »
nowedding: 1999 Praha z.s. 1:5 (0:3) FK Loko Vltavín, z.s. 25. 8. 2018 17:00 13 M-1.A/B 3. kolo: hřiště Pražského povstání Střelci: 88. Beneš Jan - 9. Staněk Lukáš, 33. Vieira Costa Pablo Filipe, 43. Kubr Michal, 67. Kadlec Michal, 69. Kadlec Michal Sestava: 1 B Roušal Adam; 21 Vladyka Jakub; 14 Bína Tomáš; 16 Nesvadba Vladimír; 15 Kubr Michal; 4 Kadlec Michal; 10 Novák Marek 46; 7 Hajný Dominik 62; 8 Staněk Lukáš [K]; 23 Queiroz Da Costa Andrei Arison 74; 11 Vieira Costa Pablo Filipe Náhradníci : 3 Sokolíček Dominik 62; 6 Melichar Tomáš 46; 18 Zavřel Jan 74 Komentář: dobrý zápas, který jsme jednoznačně dovedli k vítěznému konci. Ono, žádný stres. Kluci ukázali, že na soupeře herně mají. Ano, mladý tým, který však má a ukázal potenciál. Ani zdaleka to nemuselo skončit tímto výsledkem a naši hráči se mohli dokázat prosadit daleko více – NEDOKÁZALI. Náš Vieira Costa Pablo Filipe připravoval šance na jednu a druhou stranu, al především Queiroz Da Costa Andrei Arison nebyl schopen trefit. Dovolím si vyhodnotit nejlepší hráče: Vieira Costa Pablo Filipe, Novák Marek Komentář soupeře: Podobně jako před týdnem, i na Děkance jsme nezvládli souboj generací a běhavému soupeři jsme prakticky všechny góly darovali. Opět jsme se nevyvarovali školáckých chyb, které by se čekaly spíše od nezkušeného soupeře, a tak po zásluze prohráváme vysoko 1:5. Typickým obrazem naší chaotické hry byla branka na 0:3 krátce před poločasem. V závěru duelu jsme alepoň korigovali na 1:5, kdy se po pěkném lobu zapsal mezi střelce Beneš, jeden z mála hráčů, který by dnes snesl přísnější měřítko. Teď nás čeká anglický týden, když nás nejprve ve středu čeká pohárový zápas s Juniorem a hned v sobotu dopledne vyběhneme ve Střešovicích k zápase čtvrtého kola I.A třídy. To už by měli být připraveni potrestaní Pánek s Tlustým.
nowedding: Sportovní klub Libuš 838, o.s. 4:1 (1:1) FK Loko Vltavín, z.s. 11. 8. 2018 10:15 13 M-1.A/B 1. Kolo: hřiště Libuš Střelci: 27. Havlák Jakub, 66. Havlák Jakub, 74. Havlák Jakub, 90. Lebl Samuel - 45. Hajný Dominik Sestava: 1 B Roušal Adam; 21 Vladyka Jakub; 3 Sokolíček Dominik; 4 Kadlec Michal 46; 16 Nesvadba Vladimír; 6 Melichar Tomáš 77; 10 Novák Marek; 15 Kubr Michal; 7 Hajný Dominik; 17 Jansa Martin; 8 Staněk Lukáš [K] Náhradníci : 11 Havlíček Tomáš 46; 18 Zavřel Jan 77 Komentář: Výsledek zápasu se zdá být jednoznačným. Kdo byl a viděl, tak musí říci, že tomu tak zdaleka nebylo. Na první kolo se hrál docela dobrý fotbal, kde jsme však nebyli schopni proměnit brankové příležitosti a soupeř poté ve druhém poločase trestal. Ano, projevila se naše neschopnost prosadit se a především skórovat při brankových příležitostech. Pokud bychom proměnili, tak bychom soupeře zcela jistě „zlomili“. Ale nebyli jsme. Proto jsme se tím v podstatě zlomili my sami. No nic se nedá dělat. Je to tak jak to skončilo. Komentář soupeře: Po třech letech jsme prolomili prokletí prvního mistrovského utkání a konečně zvítězili. Tato výhra se však určitě nerodila lehce, již v týdnu jsme věděli, že nám bude chybět deset hráčů z kádru mužstva a tak jsme skládali sestavu, jak nejlépe to bylo vůbec možné. Ovšem kluci za svůj přístup zaslouží velký dík a chválu. Začátek utkání byl spíše v režii hostů a párkrát jsme odvraceli pohromu doslova na poslední chvíli. Po deseti minutách se však i náš tým otrkal a postupně přebíral otěže utkání do svých rukou. Bohužel velmi slibné akce většinou končily naší finální přihrávkou, která se nám až tragicky nedařila. Ve dvacáté sedmé minutě se nádherně uvolnil agilní Nekola, na malém vápně našel připraveného Havláka a ten nás poslal do vedení. Do poločasu jsme zahodili minimálně ještě tři další šance a tak v poslední minutě přišel trest, kdy soupeř trestal hrubku naší obrany a brankáře. Druhý poločas jsme začali doslova hrůzostrašně a hosté mohli v prvních patnácti minutách o osudu zápasu zcela rozhodnout, ale naštěstí stejně jako my v poločase prvním, byli v koncovce nepřesní. Poté přišla konečně i první kloudná akce z naší strany, ale skvěle provedený průnik Vaška skončil jeho nepřesným zakončením. Za pár minut už se však skóre měnilo, když se podruhé v tomto zápase prosadil Havlák po hezké akci a kličce brankáři. Po minutě mohl dokonce dovršit hattrick, ale tentokrát zakončil svůj únik střelou těsně vedle. Nakonec se však Havlák přeci jen dočkal, když ho našel hezkou přihrávkou ve vápně Lebl a střela z první znamenala navýšení stavu na tři jedna a Kubův první hattrick (gratulujeme a jen tak dál). Hosté ještě zkoušeli něco s vývojem utkání udělat, ale jejich akce již postrádaly přesnost. Přece jen se jim čtyři minuty před koncem podařilo snížit, ale branka nebyla uznána pro postavení mimo hru. Závěrečnou tečku udělal mladíček Lebl, když využil dlouhý výkop našeho brankáře a střelou z první upravil konečné skóre zápasu.
nowedding: Přeji pěkný den všem příznivcům LOKÁDY. Ano dlouhou dobu jsem se neozval s komentáři. Mám to v tužce, ale ne a ne to dát na net. Tak to napravuji. Mužstvo asi zůstalo v \"kostře\" stejné jako z jarní části sezony. Což je jen a jen dobře. Takže příprava: Troja „B“ 1:8 (0:4) FK Loko Vltavín, z.s. „B“ Srpen 2018 PŘÍPRAVA : hřiště Nebušice Komentář: první přípravný zápas na podzimní část sezóny 2018/2019. Nastoupili jsme proti takovému poskládanému mužstvu z Bohnic. Hrálo se v Nebušicích. Pěkné hřiště, ale počasí si vybralo své. Terén tvrdý přestože se hrálo v podvečer, snad bylo třicet stupňů. Prostě pro hru docela darda. My jsme měli se sestavou také problémy, které byly dané prázdninami a dovolenkami. Přesto to byl na rozehranou docela dobrý zápas. Samozřejmě, že se to píše dobře, pokud jsme vyhráli takovým výsledkem. Kluci makali, byť to vypadalo jako na Sahaře. Mohlo by být i vyšší skóre, ale v přípravě zase až o tolik a za takového stavu nejde. Přesto se dobře ukázali Staněk a Nesvadba – každý střelcem 3 branek. Hra našeho mužstva odpovídala stavu přípravy. Avšak našeho, v podstatě tradičního soupeře pro přípravu jsme si užili. Tedy alespoň se domnívám. Troja 3:2 (1:1) FK Loko Vltavín, z.s. „B“ Srpen 2018 PŘÍPRAVA : hřiště Troja Komentář: Opět nás čekal náš tradiční soupeř v rámci přípravy. Zase jsme to (trenér) tak nějak v rámci sestavy polepili a zase to nevypadalo tak hrozně. Zápas docela pohledný vzhledem k tomu, že se jednalo o přípravu. Ale z naší strany, to naše prosazení se v útoku a proměňování příležitostí, no to je na trhání vlasů. Ano byla to příprava, ale útočník musí právě v této fází sám chtít získat jistotu. No nevím zda tomu tak bylo, ale já to tak neviděl. Byla to v tomto směru dobrá škola od mužstva, které hraje stejnou třídu, ale v jiné skupině. Přes naši porážku se domnívám, že jsme měli vyhrát. Není však vždy posvícení a dnes v rámci přípravy nebyla. Je potřeba pouze konstatovat – ŠKODA. Proto se z vítězství radovalo mužstvo z Troje.
nowedding: Přeji pěkný den všem příznivcům LOKÁDY. Ano dlouhou dobu jsem se neozval s komentáři. Mám to v tužce, ale ne a ne to dát na net. Tak to napravuji. Mužstvo asi zůstalo v "kostře" stejné jako z jarní části sezony. Což je jen a jen dobře. Takže příprava: Troja „B“ 1:8 (0:4) FK Loko Vltavín, z.s. „B“ Srpen 2018 PŘÍPRAVA : hřiště Nebušice Komentář: první přípravný zápas na podzimní část sezóny 2018/2019. Nastoupili jsme proti takovému poskládanému mužstvu z Bohnic. Hrálo se v Nebušicích. Pěkné hřiště, ale počasí si vybralo své. Terén tvrdý přestože se hrálo v podvečer, snad bylo třicet stupňů. Prostě pro hru docela darda. My jsme měli se sestavou také problémy, které byly dané prázdninami a dovolenkami. Přesto to byl na rozehranou docela dobrý zápas. Samozřejmě, že se to píše dobře, pokud jsme vyhráli takovým výsledkem. Kluci makali, byť to vypadalo jako na Sahaře. Mohlo by být i vyšší skóre, ale v přípravě zase až o tolik a za takového stavu nejde. Přesto se dobře ukázali Staněk a Nesvadba – každý střelcem 3 branek. Hra našeho mužstva odpovídala stavu přípravy. Avšak našeho, v podstatě tradičního soupeře pro přípravu jsme si užili. Tedy alespoň se domnívám. Troja 3:2 (1:1) FK Loko Vltavín, z.s. „B“ Srpen 2018 PŘÍPRAVA : hřiště Troja Komentář: Opět nás čekal náš tradiční soupeř v rámci přípravy. Zase jsme to (trenér) tak nějak v rámci sestavy polepili a zase to nevypadalo tak hrozně. Zápas docela pohledný vzhledem k tomu, že se jednalo o přípravu. Ale z naší strany, to naše prosazení se v útoku a proměňování příležitostí, no to je na trhání vlasů. Ano byla to příprava, ale útočník musí právě v této fází sám chtít získat jistotu. No nevím zda tomu tak bylo, ale já to tak neviděl. Byla to v tomto směru dobrá škola od mužstva, které hraje stejnou třídu, ale v jiné skupině. Přes naši porážku se domnívám, že jsme měli vyhrát. Není však vždy posvícení a dnes v rámci přípravy nebyla. Je potřeba pouze konstatovat – ŠKODA. Proto se z vítězství radovalo mužstvo z Troje.
nowedding: LOKO Vltavín „B“ - Fotbalový klub FC Zličín 2:0 (1:0) Sobota 09.06.2018 – 14:00 hod., tráva Loko – 25. kolo Pro koupaliště – docela slušné počasí. Pro fotbal, no docela slušný nářez. Dusno a na slunci asi kolem 35 stupňů. Velice složité pro pohyb na hřišti. No nedalo se nic dělat a odehrát se to muselo Dle mého názoru to nebyla žádná hitparáda. Viděl jsem od našeho mužstva již daleko lepší výkon. Ano, bylo to dáno také počasím – úmorné vedro, ale to že nehrajeme s míčem u nohy, nesehrajeme si, nepřeneseme umně hru z jedné strany na druhou, to není o vedru, ale o dovednostech získaných tréninkovou pílí. Já vím, že psát se to píše dobře či lehce, ale pokud jsou chyby opakovány, tak to o něčem svědčí. No a kondice, vydržet v tempu, nabízet se v pohybu bez míče atd., to prostě musí být natrénováno. Přesto jsme soupeře, našeho souseda v tabulce udolali. Ona tato výhra se cení, protože na podzim jsme u nich dostali na prd.. . Ano Zličín ve druhém poločase „kousal“, nebo se o to pokoušel, no nebylo mu dopřáno, bylo to takové platonické a my jsme to v podstatě s přehledem ustáli. On soupeř to nebyl nijak lehký a výhra se musí brát jako pozitivum. No a příští zápas hrajeme na Zlíchově – 16.062.018. – 10:30 hod. Ani nevím kde to je. Soupeř, který bojuje o udržení. No asi bude „kousat“!! Dokážeme se přes to přenést a potvrdit naši čtvrtou příčku v tabulce? Ono, pro čest by to bylo záhodno ne jen zápas odehrát, ale prostě hrát naplno a ukázat se. Možná právě v tomto zápase. Sled branek: 34. Němeček David, 53. Dobrý Kryštof Sestava: Brána: Pulda Stanislav; obrana: Jakub Vladyka; Bína Tomáš, Malý Štěpán; Vladimír Nesvadba(82´), záloha: Němeček David; Lukáš Staněk; Tomáš Melichar [K], Dobrý Kryštof(78´) útok: Jansa Martin(83´); Hajný Dominik Střídání: Lexa Lukáš(82´); Boček Lukáš(83´); Boháč Jan(78´) zdraví: noweddig
nowedding: SK Modřany - LOKO Vltavín „B 2:1 (0:0) Sobota 02.06.2018 – 11:00 hod., Modřany - tráva – 24. Kolo OPĚT – CO K TOMU ŘÍCI !!! Dosti dobré počasí, tráva dobrá, hra – hrůza. Nedostatek tréninku se u dosti hráčů projevila. A to proti nám hrál soupeř, kterého bychom měli kdykoliv, říkám slovem kdykoliv a kdekoliv, porazit. A to i v tom složení, ve kterém jsme nastoupili. A to vůbec neříkám, že složení mužstva bylo špatné. Pouze jsem se domníval, že se kluci o místo „porvou“. No snad se rvali, ale pouze to nebylo ve vlastním projevu vidět, či znát. Ono je to tím – pokud netrénuješ, neběháš, „nedřeš“ tak proti kterému klubu i v této soutěži „odejdeš po 20´-ách. A ono se to projevilo. Když hraje mužstvo cca od 20´v deseti, byť nás tam bylo 11, tak co se dá dělat. Prví poločas – hrálo se v podstatě od velkého vápna k velkému vápnu. Byly tam příležitosti soupeře, hlavně u standardek do našeho vápna, ale to jsme dokázali ubránit. Hlavně vyhlavičkování jasného gólu ze strany soupeře. Ten již zvedal ruce nad hlavou, avšak byl Nesvadbovým zákrokem zmrazen. Stál včas na správném místě. Jinak nic moc z naší strany. Hrajeme zase po jedné straně a ta levá jako by neexistovala. Přesto poločas 0:0. Druhý poločas – zahájili jsme pěkně. 47´- rychlý protiútok a kombinace na jeden dotyk – a Staněk dával v podstatě do prázdné – 0:1. No poté to byla z naší strany spíše „hrůza“. Nakopávané, bezmyšlenkové míče, namísto toho, aby dali hru na zem, sehráli si. Absolutně to k ničemu nevedlo. V útoku to ani nemohli udržet, kdy se to k nim nedostalo. No a proto přišel trest. 68´- naše obrovská slabina – standardka – rohový kop – nebráněný hráč – 1:1. To by Vás omyli. Nikdo neříká, aby odehrál náš obránce, ale aby tam byl bez atakování, které by ho v tomto směru rozhodilo? Nic!!! A to je v podstatě v každém zápase – vždy. I ve druhém poločase jsme měli herně navrch a míč více u nohy. Nic to však nebylo platné. 72´- zpětná přihrávka Nesvadby na Vladyku. Slabá – nepochopená? Těžko říci. Přesto Jakub nestíhal a soupeř využil a trestal – 2:1. To by Vás omyli. Soupeř, kterého bychom měli 100%-ně přehrát a domnívám se, že přehráli, tak s tímto prohráváme. Ani se nedivím Staňkovi, že si po zápase přetáhl dres přes hlavu. Já bych to udělal také. Po druhé inkasované brance to byla marnost nad marnost. Je to dáno také tím, že jsme hráli v podstatě pouze po pravé straně. Přenos hry vlevo v podstatě neexistoval. O čem to svědčí? Hrát s hlavou nahoře, podívat se, poslouchat a mluvit ve hře. Což nám není vlastní. Bez komunikace mezi hráči to prostě nejde a nepůjde. Závěr: Soupeř byl nadšen, protože se tímto vítězstvím zachránil v podstatě v „A“ třídě. U nás se potvrdilo, že je zapotřebí na sobě „makat“. Přece nebudeme, byť soupeře nechci podceňovat, prohrávat. Domnívám se, že je to nedůstojné našeho klubu a mužstva. Příští zápas máme, dne 09.06.2018 od 14:00 hod., doma soupeře ze Zličína, kde jsme na podzim dostali “na prd..“. No, nechť chceme či nikoliv, hraje je o „6“ bodů v pořadí tabulky. Nechtělo by tohoto soupeře přeskočit? Ukázat, že není ani zdaleka náhodou, že jsme se po prvním ročníku v „A“ třídě s přehledem udrželi? Já se domnívám, že přesně tomu tak je. Prostě šlapat na plnou vlnu. Sled branek: 68. Pecinovský Petr, 72. Martinák Luboš - 47. Staněk Lukáš Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba; Malý Štěpán; Bína Tomáš, Vladyka Jakub; záloha: Dominik Hajný; Lukáš Staněk[K]; Boček Lukáš (46´); útok: Lexa Lukáš(46´); Dobrý Kryštof Střídání: Kadlec Michal(46´); Němeček David(46´); Lexa Patrik Zdraví nowedding
nowedding: LOKO Vltavín „B“ - TJ Sokol Stodůlky 4:1 (1:0) Sobota 06.05.2018 – 17:00 hod., tráva Loko – 20. kolo Neděle, ideální počasí. Tráva dosti dobře připravena a tedy „pažit“ jakš-takš O.K. To komentuji pouze to, zda byla tráva před zápasem a v jeho průběhu pokropena. Pro pohyby hráčů a pohybu míče je to zcela zásadní. POZOR – nebylo. Nevím, ale jakékoliv mužstvo si zaslouží „kropení“ pokud hraje na trávě. Ale to se asi u nás nedá nic dělat. Je to tak jak je. Zápas proti Stodůlkám nebyl vůbec jednoduchý, byť výsledek může signalizovat cokoliv jiného. Není to pravdou. To co soupeř v prvním a druhém poločase nedal – z loženek – je pro něj tristní a pr nás přínos tří bodů. Ono je to složité hodnotit, protože – kdyby se prosadil soupeř, tak to asi vypadalo jinak. No naštěstí se nestalo a vítězství jsme urvali my!!! V prvním i druhém poločase jsme byli více na míči. Účelnost však nebyla vždy „tím ořechovým“. Nepřesnost, pohyb hráčů v útoku – v podstatě ofsajd – ŠPATNĚ. Soupeř ze Stodůlek měl plno příležitostí, které však k naší radosti nedokázal proměnit – naštěstí. No z naší strany se to podařilo ve 26´ střelou Bíny. Dobrý důraz ve velkém vápně po rohovém kopu. Ten náš tlak na soupeřovu bránu byl pouze vyústěním faktu. Poté se hra uklidnila a šli jsme o poločase do kabin za stavu 1:0. Druhý poločas byl v podstatě obrazem prvního, byť padlo daleko více branek. Úvod nám vyšel náramně – první protiútok po pravé straně – centr a Kostka – 2:0. Běžela 48´a prosadil se Hajný z levé strany – 3:0. Soupeř pouze přihlížel – ono mu také nic jiného nezbývalo. To není nějaké snižování celkového výkonu soupeře, ale v té chvíli, chvílích, prostě „byl druhý“. Soupeř svoje příležitosti prostě využít nedokázal. Ano, Stodůlkám se podařilo snížit v 69´ - 3:1, ale to bylo vše. My jsme pouze v 89´ brankou Todoroviče potvrdili naše vítězství – 4:1. Pro mě osobně se jednalo o povinné tři body, byť tvrdě vybojované, proti skutečně dobrému soupeři. Příští zápas – doma proti - TJ Sokol Lipence, z.s. - v sobotu 12.05.2018 14:00 hod. Zase se v podstatě bude hrát o 6 bodů. A opět to nebude nijak jednoduchý zápas. Dle mého názoru jsme však schopni tohoto soupeře z Lipenců udolat a porazit – a potvrdit své schopnosti. Sled branek: 26. Bína Tomáš, 46. Kostka Vojtěch, 48. Hajný Dominik, 89. Todorovič Andrej - 69. Jungmann Štefan Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Jakub Vladyka (90´); Bína Tomáš, Malý Štěpán; Vladimír Nesvadba, záloha: Boček Lukáš; Lukáš Staněk; Tomáš Melichar [K], Hajný Dominik (77´) ; útok: Eichler Jakub (60´); Hodas Jan (46´) Střídání: Lexa Lukáš (90´), Todorovič Andrej (60´), Kadlec Michal (77´), Kostka Vojtěch (46´) KOMENTÁŘ SOUPEŘE: Sobota 06.05.2018 – 17:00 hod., tráva Loko – 20. Kolo Loko Vltavín - Muži A 4 : 1; Nedáš, nevyhraješ !! Na zápas s Loko Vltavín jsme jeli bodovat. Krásné slunečné počasí. Zápas jsme odehráli na travnatém hřišti. Od počátku to byl boj o střed hřiště, domácí mužstvo se opíralo o mladé běhavé hráče, kdežto my se snažili hrát do kombinace a tím domácí tým přehrát. Domácí hrozili rychlými útoky a tím se dostali do několika šancí, které naštěstí zlikvidoval pozorný Vojta v brance. Bohužel, jednu šanci domácí proměnili a šli do vedení. My jsme si také vypracovali několik super šancí, ale Štefan, Petr ani Domino svoje tutovky neproměnili a tak v poločase domácí Loko vedlo 1:0. O poločase jsme se osvěžili a řekli si, že přijdou další šance a tím i možnost vstřelit branky a výsledek otočit. Šance opravdu přišlY, ale netušili jsme, že v třicáté vteřině dostaneme druhý gól a ve třetí minutě druhého poločasu branku třetí. I tak jsme zbraně nesložili, ale to co jsme nedali, bylo až neuvěřitelné. Skóre jsme sice snížili zásluhou Štefana, ale to bylo z naší strany vše. Minutu před koncem stanovili domácí na konečných 4:1. Z výsledku by se dalo soudit, že jsme byli za blbce, ale na šance to bylo tak osm,osm. Tím, Že jsme branky nedali jsme opravdu za blbce byli. Tak snad příště se trefíme. Zdraví: nowedding
nowedding: Komentář soupeře: SK Újezd „A“ – Loko Vltavín B 7:1. Jasná výhra po skvělém výkonu V na jaře již čtvrtém domácím zápase jsme hostili béčko Vltavínu, které si k nám podle svých slov přijelo pro tři body. Realita ale byla zcela jiná. Zatímco před týdnem na Stodůlkách jsme se k výhře protrápili, tentokrát nebylo o čem. Konečný resultát? 7:1. Úvod zápasu pro nás nemohl být lepší. Už v 1. minutě se postavil k přímému kopu Tomáš Podvín a vymetl pavučinku v rohu branky hostů. 1:0. Mladý tým Vltavínu se ovšem nehodlal vzdát a snažil se nás přelstít běhavým fotbalem. Byli jsme ovšem připraveni. Ve 27. minutě jsme se podruhé radovali, když se parádně trefil pod břevno Honza Novák. Poté se dostali do velké šance i hosté a míč roztřepal síť, naštěstí ale jen tu boční. Závěr poločasu pak byl jednoznačně v naší režii. Nejdříve se prosadil kanonýr Zdenda Hanzlík a z penalty pak těsně před půlí zvýšil na 4:0 navrátilec do sestavy Ondra Walter. Tím skončil poločas snů – 4:0. Do druhé půle jsme udělali dvě změny, na hřiště se dostali Běhy a Pepa a hned naskočili do rozjetého vlaku. Nepopulárního „bůra“ jsme soupeři nadělili v 56. minutě, když se hlavou prosadil Jirka Ptáček. Vltavín se nakonec také dočkal, hned minutu po našem gólu mu totiž sudí daroval penaltu a hostující Staněk se (i když tak tak) nemýlil. To ale bylo od hostujících mladíků všechno a my měli naopak ještě chuť vylepšit si skóre. V 67. minutě přidal hlavou svůj druhý gól v zápase Tomáš Podvín a o chvíli později mohl slavit hattrick, když ho po krásné akci skvěle našel Zdenda, ale Tomáš se tentokrát musel jen chytat za hlavu, protože branku přestřelil. Chuť jsme si nicméně spravili o pár minut později, když se po centru ze strany prosadil rovněž podruhé v utkání Honza Novák. Pár dalších příležitostí jsme pak již ke gólu nedotáhli, i tak jsme ovšem museli být velice spokojení. Tak vysokou výhru určitě před zápasem nikdo neočekával. Teď už ale myslíme na příští sobotu, kdy se představíme na půdě Střešovic a půjde o klíčový zápas jara. Jedeme dál! Zdraví: nowedding
nowedding: SK Újezd Praha 4, z.s. - LOKO Vltavín „B 7:1 (4:0) Neschopnost – odevzdanost? Sobota 28.04.2018 – 17:00 hod., UMT Újezd – 19. kolo Sobota, UMT Újezd Praha 4, mj. velice kvalitní avšak nějak malá. Přesto kvalitní a pro obě mužstva stejná Proti nastoupilo mužstvo jako adept postupu do Pražského přeboru. Rozhodně jednoduchý soupeř. Přesto , taková darda? Již od úvodu zápasu bylo vidět, že soupeř z Újezdu je na nás velmi dobře připraven. K naší kombinační hře nedal od prvopočátku prostor. A naši hráči s tím měli velký problém. Především levá strana „hořela“. No hořelo, je slabé slovo. Z toho poté vyplývaly příležitosti soupeře a v naší bráně inkasované branky. To se mohl Adam rozkrájet, ale pouze konstatovat. No a takto to probíhalo v prvním a druhém poločase. Nechť chci čí nechci, musím konstatovat, soupeř byl umnější a především daleko lépe připraven. Soupeř Újezdu Praha 4 věděl co na nás hrát, jak hrát, a přesně to hrál. No a naši kluci se tomu nedokázali přizpůsobit. Závěr: Dle mého názoru – úplně zbytečná zdrcující prohra. A o kom bych řekl, že zápas vyšel? Tak snad – Staněk, Nesvadba. Makali, běhali, nabízeli se, ale výsledek – ve většině případů – nepochopení spoluhráčů. Nepochopení není správné slovo – jedná se o to, že hraji s hlavou nahoře a vidím. Nějaké patičky, zpracování jako ve futsale je na velkém hřišti více jak neúčelné a vede pouze k odpískání šlapáku. Navíc, pokud takovéto zpracování vede pouze k odevzdání míče soupeři, tak k čemu to je? K ničemu a i tímto způsobem hry jsme se dostávali v obraně pod zbytečný tlak. No je to tak – dostali jsme velkou školu – na „prd..“. Přesto – srdce vždy musí bušit za LOKO. Jinak to není a nebude. Přece se z toho nepos….. .Dostali jsme za vyučenou – a co? Prostě soupeř byl lepší – a to musíme uznat. Sled branek: 1. Podvín Tomáš, 27. Novák Jan, 41. Hanzlík Zdeněk, 45. Walter Ondřej (pen.), 56. Ptáček Jiří, 67. Podvín Tomáš, 81. Novák Jan - 57. Staněk Lukáš (pen.) Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba; Malý Štěpán; Bína Tomáš, Michal Kadlec; záloha: Dominik Hajný(46´); Tomáš Melichar [K]; Lukáš Staněk; Kostka Vojtěch; útok: Eichler Jakub (71´); Jansa Martin; Střídání: Boháč Jan; Lexa Lukáš (71´); Boček Lukáš (46´) Zdraví: noweddng
nowedding: Reprezentace ČR PČR – LOKO Vltavín „B“ 3:1 (1:1) Čtvrtek 26.04.2018 – 17:30 hod., hřiště Strahov-UMT - PŘÍPRAVA Jednalo se o přípravné utkání jak pro soupeře pro jejich následnou účast na ME, tak pro naše kluky. Pro nás především proto, aby se mohli předvést hlavnímu kouči – Frýdkovi – že mám na to. Proto jsem předpokládal, že kdokoliv z našeho mužstva nastoupí, se bude chtít ukázat, předvést a bude šlapat více než na 100%. No řekněme si otevřeně – nebylo tomu tak. Sorry, prostě nebylo. První poločas jsme zahájili kvalitně. Šli jsme do vedení po střele Melichara z úrovně velkého vápna. A zaslouženě. Měli jsme více ze hry a toto bylo pouze jejím vyústěním. Policajti však šlapali. Avšak hra byla vyrovnaná, přesto se jim podařilo vyrovnat po rohovém kopu – naše velká slabina v bránění těchto situací. Poločasová pauza se stavem, kdy jedno a druhé mužstvo muselo být spokojeno. Ve druhém poločase jsme provedli střídání, tak aby se předvedli další, ale „začalo to hořet“ a „Policajti“ začali dostávat navrch. Co bylo i v tomto poločase pozitivní, že jeden a druhý soupeř chtěl hrát fotbal. Přesto se do hry více a více dostával soupeř a také to dokázal „přetavit“ ve své další dvě branky. Ale na druhou stranu, ve vztahu k našemu mužstvu je zapotřebí konstatovat, že někteří naši hráči jakoby druhý poločas vypustili. Absolutně nebylo vidět to pravé „Lokádské“ srdíčko, kdy hraji a šlapu za jakéhokoliv stavu – prostě chci – „šlapu vodu“, ale dřu – „nemohu – přidám“. No a u některých to nebylo a to je špatně. Protože jinak bychom takový zápas nemohli prohrát. Nemohli. Někteří naši hráči, jako by druhý poločas vypustili, a to je dle mého názoru špatně. Proto jsem ze zápasu odcházel rozčarovaný, protože jsem předpokládal nasazení, zanícení, reprezentaci našeho klubu. Ale, to tam z mého pohledu u všech ani zdaleka nebylo. Nevím, jak to viděl trenér (Martin Frýdek), ale pro mě osobně to u některých bylo spíše „na křeč“. Mě osobně zklamali hráči, kteří reálně bojují o svoji pozici v mužstvu „A“. Přesto mi dovolte vyzvednout výkony některých hráčů. Roušal – byť utržil 3 góly – ale co zachránil svými reflexivními zákroky. Melichar – trvale povzbuzující kapitán, aby kluci začali hrát a bít se o každý míč. Smůla, výzva nebyla u některých vyslyšena. Takoví dělníci a bojovníci – Staněk, Hodas a Nesvadba. Chodili si pro míč, nabízeli se. Prostě aktivní hra dopředu. Ve velké části nepochopena – špatně. Jinak dobrý – standardní výkon – který se od nich očekává. Závěrem: velmi dobrá příprava se soupeřem, který chtěl a hrál fotbal. Co je zarážející, že někteří naši hráči v podstatě hru ve druhém poločase „zabalili“ a jejich výkon šel podstatně dolů. Přitom to byl zápas, kdy by se měli před trenérem „A“ mužstva vytáhnout a předvést svoje umění. No k naší smůle, nebo jejich?, se tak nestalo. A řekněme si otevřeně, pokud takto „odejde a zabalí to“ čtveřice hráčů, tak se hraje těžce – složitě. Nevím, co si mám o tom myslet. „Srdíčko“ mi tam prostě chybělo. No, uvidíme, jakým způsobem to trenér vyhodnotí, protože jsme na tohoto soupeře měli a mohli jsme je potrápit daleko více. Sled branek: 15´ Tomáš Melichar - 38´, 52´, 70´ - ČR PČR – 1:3 Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba(46´); Bína Tomáš; Schindler Michal; Kadlec Michal(46´); záloha: Lukáš Staněk; Tomáš Melichar[K]; Kostka Vojtěch; útok: Hodas Jan , Todorovič Andrej, Eichler Jakub; Střídání: Lukáš Boček(46´); Lexa Lukáš (46´) Zdraví: nowedding
nowedding: KOMENTÁŘ SOUPEŘE: Loko Vltavín B 2:2 (2:0) 1999 Praha Datum zápasu: 21.04.2018 Diváků: 40 Góly: 37. Eichler, 38. Todorovič - 58. Cicala, 72. Suchánek (pen.) Sestava: Procházka - Beneš, Kačena L., Houška, Tlustý (89. Makovec) - Suchánek, Chačaturov V. (C), Semotán, Cicala - Burda - Vejražka V zápase dvou rozdílných poločasů získáváme nakonec cenný bod. Po prvním dějství, který jsme prohráli 0:2, by si na nás asi nikdo nevsadil, ale po změně stran se karta obrátila, nejprve snížil krásným gólem Cicala, pak z penalty vyrovnal Suchánek. Mohlo dojít i k dokonalému obratu, ale svůj nájezd sám na brankáře krátce před koncem nevyužil kapitán Chačaturov, a tak získáváme první jarní bod. V příštím kole přivítáme favorizované Střešovice, ale pak přijde série zápasů, kde se bude rozhodovat, kdo si vytáhne Černého Petra a odporoučí se o soutěž níže. zdraví: nowedding
nowedding: LOKO Vltavín „B“ - 1999 Praha 2:2 (2:021) Sobota 21.04.2018 – 15:00 hod., tráva Loko – 18. kolo Sobota, na duben ideální počasí a proti Lokádě „B“ nastoupili muži 1999 Praha. Jak jsem konstatoval v předchozím článku – mužstvo nevyzpytatelné. No tak to také vypadalo První i druhý poločas jsme měli míč na noze. Soupeř v podstatě pouze statoval. Hrozil z rychlých protiútoků a standardek, které jsme jim umožnili my sami. Herní převaha však ani dnes nic neznamenala. A proto konečný výsledek – 2:2. Navíc, když vyrovnání bylo po takové diskutabilní penaltě. Nesvadba šel do souboje, ale soupeř se zcela stejnou intenzitou, přesto sudí odpískal proti nám. No, bylo to tak jak bylo, soupeř srovnal na 2:2. Následně jsme se sice snažili přetavit naši převahu, avšak nezdařilo se. I proto byl soupeř po konci zápasu více jak spokojen. A není se co divit. Ale tak jak tvrdím v každém mém komentáři – to je prostě fotbal a právě to je na tom všem krásné. No a příští zápas – horká půda SK Újezd Praha 4, z.s., v sobotu 28. 4. 2018 17:00 hod. Rozhodně to nebude jednoduchý zápas. Přesto si dovolím říci svůj názor – soupeře „uděláme“ – a potvrdíme své schopnosti. Sled branek: 37. Eichler Jakub, 38. Todorovič Andrej - 58. Cicala David, 72. Suchánek Michal (pen.) Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Jakub Vladyka (50´); Tomáš Melichar [K], Kadlec Michal(A); Malý Štěpán; záloha: Lukáš Staněk; Boček Lukáš (84); Marek Novák (A)´(46´); Němeček David (85´); útok: Eichler Jakub; Střídání: Vladimír Nesvadba(50´); Bína Tomáš (46´); Hajný Dominik (84´); Lukáš Boček; Lexa Lukáš (85´) Zdraví: nowedding
nowedding: SC Radotín - LOKO Vltavín „B 0:2 (0:1) No, konečně přetavená schopnost. Sobota 14.04.2018 – 17:00 hod., tráva Radotín – 17. kolo V sobotu jsme nastupovali na velice kvalitním „pažitu“ v Radotíně. Velice dobře jsme si uvědomovali, že zde se body berou více jak tězce. Přesto byli kluci odhodlaní a věřili si. Předchozí tři kola, kdy si v podstatě odebrali body sami, chtěli zapomenout a konečně se „nastartovat“. Ta „nabuzenost“ byla z našich hráčů vidět od začátku. A v tomto směru také začal první poločas. Tvrdé dostupování a nedání prostoru soupeři. Prostě zodpovědná hra. Vyšel nám v tomto směru také začátek zápasu a brankou v 8´ - Eichler – jsme šli do vedení. No konečně jsme něco proměnili – alespoň takto jsme si to z tribuny říkali. Následně se zápas začal vyrovnávat a hra byla „NAHORU – DOLŮ“. Prostě fofr. Navíc soupeř na své levé straně postavil velice rychlé a umné hráče. A to nebylo pro Nesvadbu vůbec jednoduché, protože je měl oba „na krku“ v podstatě celou dobu a takovéto bránění, bez důsledné podpory ze strany naší zálohy je více než problematické. Navíc, pokud byli tito hráči rychlí, důrazní a na míči dovední (Bužík; Doležal). A pokud je máte oba n krku – co s tím, bez pomoci. Není zbytí – důraz, hru přitvrdit. Jen jsme se obávali, kdy sudímu dojde trpělivost ve vztahu k zákrokům Nesvadby. Ale světe div se – naštěstí nic. Proto bylo jeho střídání logickým vyústěním, tak aby se nedostal do pozice inkasování červené. A řekněme si to otevřeně, některé jeho zákroky byly hraniční, byť zachránily soupeřovu skórování – asi tři. Ale dovedete si představit to naše zděšení na tribuně, když jsme viděli, do čeho jde, a jakým způsobem? Já osobně bych do toho nešel. Ale přesto se mu vždy podařilo míč odehrát. Soupeř jednoznačně hrál právě na zmiňované hráče (Bužík; Doležal). Naše obrana na pravé straně byla více jak přetížena, ale podpora z naší pravé strany byla velice slabá. Zastupování – sporadické. Prostě to právě z této soupeřovy strany hořelo. Naštěstí s nulovým efektem. První poločas byl poté vyrovnaným soubojem. Bylo to naše mužstvo, které mělo 2 – 3 jasné brankové příležitosti a to v důsledku, v podstatě trvalého tlaku. Přesto i soupeř dokázal pohrozit, a to především v závěru poločasu. Ani z jedné strany však příležitosti využity nebyly – proto poločas – 0:1. Druhý poločas zahájilo naše mužstvo v podstatě zdrcujícím způsobem. 46´- útok po pravé straně, průnik křídla – centr do velkého vápna a náběh Martina Jansy – 0:2. Pro domácí – ŠOK!!! Pro nás také, ale především radost. Byl to takový ukázkový gól, z křídelní hry s centrem do velkého vápna a náběhem na takovýto centr s konečnou střelbou. Dobrý – pěkný. Škoda, že to nebylo v dalším průběhu také takové a to především v tom zakončení. Druhý poločas byl již pouze takovou poziční bitvou, kdy si domácí pouze stěžovali, přitom si ani oni nadávali ve hře rukavičky. Ale to je prostě tak u prohrávajícího mužstva. Víme jak to bylo předchozí tři kola. My máme více ze hry, každý jen kroutí hlavou a my prohráli. Nyní jsme pouze přetavili svoji převahu ve vítězství. KONEČNĚ. Závěr: Dobrý zápas, který dle mého názoru vyšel především Martinovi Jansovi, Dominikovi Hajnému a Jakubovi Eichlerovi. Jinak se domnívám, že to bylo vítězství zasloužené a vítězství mužstva jako celku. Přesně takové vítězství, na které jsme byli zvyklí v podzimní části. Hrajeme a dýcháme za jeden tým. Jinak – KONEČNĚ TŘI BODY. V sobotu 21.04.2018 v 15:00 hod. nás na domácím hřišti očekává nepříjemný soupeř „1999 Praha“. Byť se v tabulce nachází v dolních patrech, je to mužstvo, které se je schopno vzepjat k mimořádnému výkonu, a to mnohdy proti soupeři, který to vůbec neočekává. Proto POZOR, absolutně nepodceňovat. Na druhou stranu – nemáme se čeho obávat, protože víme, že kvalitu máme – no a u zápasu – uvidíme. Sled branek: 8´. Eichler Jakub - 0:1; 46´. Jansa Martin – 0:2. Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba(46´); Malý Štěpán; Schindler Michal (A), Michal Kadlec; záloha: Dominik Hajný; Tomáš Melichar [K] (87´) Lukáš Staněk; Boček Lukáš; útok: Eichler Jakub (82´); Jansa Martin Střídání: Boháč Jan (46´); Opfolter Jakub (87´); Němeček David; Bína Tomáš (82´) zdraví: nowedding
nowedding: LOKO Vltavín „B“ - SK Libuš 0:1 (0:1) Sobota 07.04.2018 – 15:00 hod., tráva Loko – 16. kolo Krásné sobotní odpoledne a my jsme se domnívali, že vše v pohodě a dostaneme se konečně „na vítěznou vlnu“. Soupeř nastoupil proti nám trochu v pozměněné sestavě než na podzim. Přesto jsme se domnívali, že to bude pouze otázka času. No ono není zlato, co se třpytí. A ono se netřpytilo. V prvním poločase jsme nastoupili s posilou. Alespoň jsme se domnívali (viz sestava). No řekněme si otevřeně, s takovou posilou jsme počítali se zcela jiným výsledkem. Jenomže soupeř na nás v prvním poločase nastoupil s tvrdým presingem. Proti nám byl vždy a všude včas – my pouze čekali. Byli vždy u míče dříve, a pokud nikoliv, tak byli vždy u hráče a my jsme nedokázali včas a přesně rozehrát. To nás utápělo. Z toho důvodu jsme očekávali přínos hráčů „A“. Ano budeme hrát na „jeden“ s následným náběhem. To se dalo čekat, ale ani náhodou to nefungovalo. Hra na individualismus, hra do hráče bez přesné přihrávky = nulová produktivita. Připočtěme 100% šanci „Hodyho“ a dalších, kde se poté nedivme, že soupeř z jednoho rohového kopu, kdy si naběhl zcela nepokrytý útočník Ivančo, a vede 0:1. Poločas pro nás skončil výstrahou.¨¨ Ve druhém poločase udělal trenér, alespoň pro nás, zcela logické kroky ve střídání. No a světe div se – najednou to šlo. Najednou jsme soupeře přečíslovali. Druhý poločas z naší strany zcela o něčem jiném. Střed zálohy najednou nebyl „plonkový“, ale byl účinný, jak v útočné fázi tak v obranné činnosti. Najednou jsme byli všude. A bylo to znát. NO POZOR!!! To co nejme schopni „přetavit“ ve skórovaní je tristní. Tristní, je velmi kulantně řečeno. Ono, pokud nedáme, nemůžeme chtít vyhrát. Co vyhrát, nemůžeme chtít ani vyrovnání. A že toho bylo. O neuznané brance nemluvě. Ta však nic neznamenala, protože pokud bychom dali „tutovky“, tak je na nějakou neuznanou branku (byť pěknou a spravedlivě neuznanou) zapomenuto. Ale na jaře nám asi není přáno fotbalovým bohem. Rozhodně jsme v celkovém průběhu zápasu nebyli nějakým odevzdaným, slabším soupeřem. Naopak se domnívám, že především ve druhém poločase jsme byli ve hře a na míči většinu času. Co tomu chybělo? Proměnění brankových příležitostí. Není důležité kdo. To zcela jistě komentovat trenér po zápase, ale alespoň jeden se dát dal. No nedal!!! Závěr byl poté pouze v „křeči“, kterou přiživoval soupeř zcela nekorektním odkopáváním a odhazováním míče po odpískání, pomalé střídání, pomalé rozehrávání standardních situací. Pro naše kluky „na prášky“, pro soupeře více než účelné. A nějaká žlutá je nemůže rozhodit a nerozhodila. My jsme ve druhém poločase sice „hráli“, ale „muziku tvrdit“ a uhrál soupeř. Tak, jako v předchozích dvou zápasech. Máme více ze hry. Soupeř se pouze třese, kdy inkasuje a ono z naší strany - nic. Ale vůbec nic. Musím konstatovat, že v útočné řadě prostě chyběl bijec. Ne nějaký technik, ale ten co se dokáže prosadit, ten co si dokáže naleznout místo a zužitkovat příležitost, kterou mu vytvoří a umožní spoluhráči. I dnes jsme měli „X“ takových šancí. Výsledkem je však „0“. Říká se to těžce, ale je to tak. Proto myšlenka – nebylo by dobré okořenit nějakým způsobem útočnou fázi? Přeskupením, přeřazením hráčů v rámci sestavy? I tato možnost a varianta je a mohla by být přínosem. To, že neskórujeme, je pouze v hlavách hráčů, kteří si tohoto jsou vědomi, a jsem přesvědčen, že o tom vědí a sami ve své hlavě si to rozebírají – „Jak je možné, že jsem to nedal?“. No prostě tak to je a bylo. Skutečně se domnívám, že by bylo dobré útočnou fázi prostě oživit. Ono to může vyjít a nemusí – ale pokud to nezkusíš, tak nevíš. No uvidíme v dalším zápase – Radotíně v soboru dne 14. 4. 2018 v 17:00 hod. No tak kluci – dostaneme se na tu vítěznou vlnu – najdeme ji? Já, ale i ostatní Vaši příznivci věří, že to prostě přijít musí. No a kdy, než právě dnes!!! Sled branek: 35. Ivančo Jiří – 0:1; Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba; Tomáš Melichar [K], Schindler Michal (A) (46´); Malý Štěpán (81´); záloha: Lukáš Staněk; Kostka Vojtěch (A (46); Marek Novák (A)´(46´); Maione Carlo Maria (46´); útok: Eichler Jakub; Hodas Jan Střídání: Jakub Vladyka (81´); Kadlec Michal (46´); Němeček David (46´); Jan Boháč; Bína Tomáš (46´); Hajný Dominik (46´); Lukáš Boček ; zdraví: nowedding
nojbi: Komentář soupeře: FK Loko Vltavín B – SK Libuš 0:1 (0:1); 07.04.2018 15:00 ; Hřiště: Vltavín, tráva Sestava: Bouška – Čížek T., Krejča, Růžička, Čížek O., – Šupina – Nekola (85' Sobotka), Hruška, Beran (78' Vašek), Ivančo (65' Štěpánek) – Havlák (70' Hartl) Branky: 35' Ivančo 0:1 Konečně dorazilo jaro a domácí mohli zápas přeložit z malé UMT na velkou a dobře upravenou travnatou hrací plochu a rovnou na nás i připravili v sestavě šest hráčů ze širšího kádru jejich Áčka. První šance přišla hned po deseti sekundách z naší rozehrávky a zaváhání domácí obrany, ale Ivančo přehodil nejen brankáře, ale i branku. Byl to signál pro oba týmy a tímto směrem pokračoval vlastně celý první poločas, hrál se fotbal hlavně pro diváky, protože oba týmy chtěly spíše útočit. Domácí měli mírnou územní převahu, ale když už se dostali do šance, tak jsme stačili buď střelu zablokovat nebo ji zlikvidoval dnes výtečný Bouška v naší brance. My jsme však nebyli jen přihlížející a naše šance byly ještě více jasnější než ty domácí, ale bohužel i nám se v koncovce nevedlo (Ivančo, Beran, Hruška, Nekola, Čížek T. – ty to měli tzv. ložené). V třicátétřetí minutě zlikvidoval domácí brankář tutovku Hrušky na roh. Po rozehrání Hrušky s Beranem opět domácí v poslední chvíli odvrátili na další rohový kop a po dalším rozehrání Hrušky se nádherně hlavou prosadil Ivančo a poslal nás do vedení. Do konce poločasu se hrálo dál nahoru – dolu, ale bez brankového efektu na obou stranách. Domácí při vstupu do druhého poločasu vystřídali hned čtyři hráče a tím dali jasný signál, že toto utkání chtějí co nejdříve otočit ve svůj prospěch. Ovšem naše mužstvo bylo dost proti a tak se vlastně pokračovalo ve stejném rytmu v jakém skončil poločas první. Po hodině hry začínali mít domácí více za hry a posledních dvacet minut již jejich převaha byla markantní. Sice se jim povedlo dokonce i vyrovnat po střele do tyče a následné dorážce, ale naštěstí pro nás stál jejich dorážející hráč v offsidové pozici a tak se skóre opět neměnilo. Jediné, co v posledních deseti minutách přibývalo, byly žluté karty na našem kontě a to vesměs za zdržování hry, ale účel světil prostředky a domácí se do trvalého tlaku nedostali, i když nastavené čtyři minuty byly neuvěřitelně dlouhé, tak o to víc byl závěrečný hvizd radostnější. Odvážíme si tři velmi důležité body, i když pro domácí byl tento výsledek nespravedlivý, tak prostě fotbal je holt někdy takový a my si za první dvě třetiny zápasu minimálně bodík určitě zasloužili. Dnes zaslouží všichni pochvalu v čele s výborným Bouškou (dvě malé chyby za celé utkání), dirigentem celé obranné činnosti Růžičkou a tahounem většiny našich akcí směrem dopředu Hruškou. V dalším zápase musíme zase poctivě pracovat a hlavně být aktivní až do konce. Nyní nás čekají hned dvě utkání, to první již ve středu 11.4.2018 od 18:30 na UMT FC Tempo s mužstvem Stodůlek (odložené z 30.3.) a v sobotu 14.4.2018 od 10:15 přivítáme na domácím hřišti třetí mužstvo tabulky a to SK Střešovice 1911
nowedding: TJ Slivenec - LOKO Vltavín „B 2:0 (0:0) Další „darované“ vítězství soupeři – a to je na zamyšlenou. Pondělí 02.04.2018 – 16:30 hod., tráva Slivenec – 15. kolo Velikonoční pondělí, a my jsme si zcela oprávněně šli pro výslužku. Samozřejmě v pozitivním směru. No situace byla v konečném závěru zápasu zcela odlišná. I soupeřovi fanoušci pouze krotili hlavou. Počasí právě na fotbal, terén nerovný, ale úplně stejný pro obě mužstva. V prvopočátku prvního poločasu vypadalo, že více ze hry má náš soupeř. Vše chtělo jít do souboje v klidu, prostě soupeř nechat to „utavit“ a to se podařilo a převzali jsme otěže zápasu. Po cca 15´ bylo zcela jasno kdo je na hřišti pánem. Ale co pomůže takovéto konstatování, pokud to tam nepadne? No prostě zmar nad zmar. Já ve svém hodnocení nechci dostávat naše útočníky pod tlak, ale 100% šance prostě dávat musí, jinak celé mužstvo “ponoř pod určitou deku“ a v podstatě všechno přestane fungovat. A přesně to se stalo v předchozím zápase s Podolím a nyní se Slivencem. Namísto +6 bodů, máme -6 bodů. Kdo si to spočítá, tak se v podstatě jedná o ztrátu 12 bodů. No to je hrůza. A přitom jsme měli jeden i druhý zápas jarní části jasně „ve svých rukou“. No, dle mého názoru, ale i názoru dalších příznivců našeho týmu a týmů soupeřů, „neměli jsme – a nemáme útočníky“. Ty, kteří by se „rvali“. Máme je, ale hrají na jiných pozicích. Vše bylo v zápase plonkové, nedůrazné, bez rychlosti, myšlenky. A pokud jsme se dostali do šance, „ložené“, tak hráč zklamal. Soupeř prostě bránil a bránil úspěšně. Nastřelil v úvodu tyč, ale to se jednalo o náhodnou situaci. V dalším průběhu jsme si vynutili až drtivou převahu s minimálně třemi vyloženými brankovými příležitostmi, kdy jsme zvedali ruce nad hlavu – ale zbytečně. Nedokázali jsme se v koncovce prosadit. Prázdná brána se ale dle mého názoru trefit musí, byť to gólman chytí. Pokud to však jde mimo, tak to není smůla, ale ….. A pokud se to opakuje, tak co na to říci – nic jiného než – nedal. Nevím, co bych dělal na lavičce. Pokud by poločas skončil 3:1, ta se nikdo nediví. Takže Slivenec byl pouze spokojen a houpal se na „vlně úspěchu“. Druhý poločas byl obrazem prvního, především jeho druhé části. Loko má míč na noze, rozehrává, útočí, ale vše je „plonkové“ bez koncové souhry, bez myšlenky. Útočná řada nedokáže pořádně podržet míč a zcela tím přetěžuje obrannou řadu. Ta se naštěstí držela. Avšak do doby, kdy nedošlo v naší záložní řadě k pokrytí nabíhajícího středopolaře a bylo 1:0. Smůla? Nikoliv, nedůslednost z naší strany. Přesto jsme měli ve hře stále navrch. Ale přesná přihrávka do útočné fáze nepřicházela. Opět se začalo hrát pouze po naší, buďme upřímní, levé straně, kde naši kluci pouze ztráceli a „bušili“ do soupeřových obránců. A tak daleko nebezpečnější naše strana, PRAVÁ, pouze nabíhala, řvala pro přenos hry, ale marně. No a přišel závěr zápasu. Pouze jednou nechal Nesvadba sebe zaskočit na své pozici záložníkem. Ten přes bránícího hráče přešel, přihrál do velkého vápna a nepokrytý nabíhající hráč neměl problém 2:0. To prostě každý pouze hleděl. PROČ? Protože si říkal, že to není možné, celý zápas hráli „PR..“ a vedou 2:0? To je snad legrace? Ne, nebyla. Ale opakuji se, takový je fotbal. Pokud nedáš, a nedáš loženky, tak soupeř trestá a dnes opět trestal. Co to chtělo? Pouze skórovat z naší strany – no nestalo se tak. Takže, namísto 3 bodů vezeme domů „0“ a především velmi špatnou hru. Tak jako vždy, i dnes mi dovolte krátké vyhodnocení výkonu hráčů našeho mužstva. Co je s velkým povděkem, byli jsme posilněni třemi hráči „A“. Především od Hodase jsme počítali s jeho přínosem, ale asi se skutečně musí rozehrát a dostat se do pohody. Stoper Schindler Michal si odvedl dobrou práci. Od něj velmi pěkný výkon. Vyzvednout někoho výkony je složité, když jsme prohráli. Přesto. Staněk – záloha – běhá a běhá, nabízí se, ale podpora minimální. Jakoby si všichni vepředu mysleli, že vše dostanou na nohu. Ono to tak však nefunguje. Z jeho strany však to byl velmi dobrý výkon. No a druhého hráče je potřeba připomenout – Nesvadba – pravá obrana. Nejdříve v podstatě vymazal našeho bývalého hráče (Šťastný Michal), který se přesunul raději na levou stranu, a následně nic nedovolil jeho partnerovi (Eichler Miroslav). Celému mužstvu a soupeři ukázal, kdo je králem v hlavičkových a osobních soubojích, tělo na tělo, ale bez faulu. Jeho aktivitu, důraznost, přesnost a nebezpečný tah na bránu zpozoroval i soupeř a v podstatě na něj začal hrát „osobku“. No kondičně to ani jeden z protihráčů nevydržel. Jedna jediná škoda druhého poločasu z naší strany. Přestalo sehrát přes pravou stranu, kde byli zcela volní Novák a Nesvadba. Ano, křičeli, řvali, ale míč se valil stále po straně levé, kde kluci šli pouze do hráče, ztráceli a v podstatě vytvářeli nový a nový tlak a přečíslení naší obrany. PRO MNE – NA PRÁŠKY !!! No, a to nevíme, co to dělalo s „Maxou“, ten si snad musel dát chladící sprej jako pěnu do kávy. Takto to dle mého názoru nejde. Něco přece v útočné fázi dát musíme. Závěr: Neprohráli jsme, že bychom byli horší? 75% držení však nic neznamená, pokud ale neskórujeme a soupeř, byť výjimečně před naší bránou, skóruje 2x. Prostě vyhrát chtěli a vyhráli. Nedovolím si říci, že zaslouženě, ale jak to ve fotbale je – „utrpěli“ vítězství – ale zcela zaslouženě, protože my, jako celek jsme si za tím nešli dostatečně důrazně. Nezbývá než soupeři poblahopřát. Jinak – na tento zápas raději ZAPOMĚŇME. V neděli 08.04.2018 v 15:00 hod. nás na domácím hřišti očekává SK Libuš. Podaří se nám konečně v jarní části skórovat? Doufejme. Alespoň skórovat a urvat nějaké body. Dokáže kouč přeskupit řady, oživit útočnou hru, byť na úkor kvality obranné řady? Toť otázka, na kterou musí odpovědět pouze kouč a to uvidíme v dalším zápase. Sled branek: 72´+ 80´- gól Slivenec. Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba; Malý Štěpán (82´); Schindler Michal (A), Michal Kadlec; záloha: Dominik Hajný (63´); Tomáš Melichar [K] (81´) Lukáš Staněk; Boček Lukáš (46´) útok: Kostka Vojtěch (A); Hodas Jan(A) Střídání: Marek Novák (A) (63´); Opfolter Jakub (82´); Němeček David (46´); Bína Tomáš (81´) Zdraví: nowedding
nowedding: LOKO Vltavín „B“ - AFK Slavoj Podolí Praha, z.s. 0:1 (0:0) Neděle 25.03.2018 – 15:00 hod., tráva Loko – 14. kolo Neděle, krásné počasí, my na naši trávě – no prostě pohoda. Alespoň z tohoto úhlu pohledu, že jsme nemuseli „dupat beton“. Ale je potřeba upozornit, přijel k nám lídr naší soutěže - AFK Slavoj Podolí Praha, z.s. V podzimním duelu jsme ze hřiště soupeře odešli poraženi s výsledkem 2:1. Minulost. Proto jsme se na něj připravovali. Ano, věděli jsme, že „mají“ a disponují „Jůzkem“. Hráčem přes 2 metry, váhově zcela jinde než „průměrný člověk“. To je prostě fakt. A pokud k tomu přidáme jeho schopnost přijmout míč, pokrýt ho a rozehrát, tak on v podstatě nemusí dávat góly, ale připraví, vytvoří příležitost spoluhráči, a to je docela zdrcující pro soupeře. No, a pokud to umocníme tím, že v podstatě každý atak na tohoto hráče je ze strany sudího pískán jako faul, tak to se hraje velice složitě. Vložení těla na něj bylo odpískáno, ale na druhou stranu jeho ruce na ramenou nižších protihráčů nikoliv. Ano, je to složité, ale buďme objektivní – takovýto „kolos“ má jistou výhodu a pokud je umný, tak ji dokáže využít. A Jůzek z Podolí předvedl, že ji využít dokáže. První poločas nezačal pro nás nijak růžově. Po pár minutách zahrávalo Podolí rohový kop. No jasně, ne koho to hráli – Jůzek. To by si kdokoliv z bránících hráčů musel vzít štafle, aby se k jeho hlavě dostal. Ale, v bráně byl Adam. To jsem musel konstatovat, ten snad ještě vyrostl, protože to co vytáhl a vytěsnil na roh, bylo neuvěřitelné. Je pravdou, že v první třetině měl soupeř z Podolí více navrch. Měl příležitosti ke skórování, ale na druhou stranu jsme je měli také a především v další části zápasu. Postupně jsme přebírali otěže zápasu do svých rukou. Co nejsme schopni dát, prosadit se ve hře 1:1 je prostě tristní. Hru 1:1 je míněno útočník – brankář. Euforii soupeře v úvodu jsme dokázali ubránit a začali se prosazovat následně my. Ale to co prostě nejsme schopni „dotáhnout do sítě“, to je až neuvěřitelné. Přitom na celkovou hru mužstva se dá v pohodě a s potěšením dívat. Až ta finální fáze !!! No poločas 0:0. Druhý poločas byl v podstatě v naší režii. Dirigovali a kontrolovali jsme hru. Vytvářeli jsme si příležitosti ke skórování, 100 %-ní, ale nedali. No a proto jsme byli potrestáni. 65´- soupeř šel do protiútoku. Naše levá strana v obraně se nedomluvila v zastupitelnosti obránce a záložník a Jůza se najednou objevil sám před Roušalem a nedál mu šanci – 0:1. Přesně to co hrál soupeř celou dobu a celý zápas. Hrát na „Roberta“ ten sklepne a uvolní prostor. Co mě osobně vadilo, že sudí posuzoval hru na tohoto hráče (Jůza) z naší strany v podstatě vždy jako faul, ale to že on v podstatě u každého zákroku používal ruce, kdy blokuje soupeře, tak pískáno nebylo. Nebylo pískáno nikdy. Z mého úhlu pohledu to bylo špatně, protože takovýto „kolos“ si je toho zcela jistě vědom, ví o tom a tohoto využívá a využíval. Co mě a další diváky mrzelo, že jsme v podstatě ve druhém poločase přestali hrát po pravé straně. Žádné zvednutí hlavy, otočení se, přenos na druhou stranu. Prostě –NIC. Novák šlapal, nabíhal a poté mohl pouze rozhodit rukami. Úplně stejně na tom byl Nesvadba. Nabízel se, řval pro přenos, a nic. Poté je a bylo pro něj náročnější návrat na svoji pozici. Naběhali pár kilometrů, ale účel? No prostě v tomto směru - zmar. Druhý poločas byl plně v naší režii. Ono se v podstatě hrálo na jednu bránu, kdy jsme se však nedokázali prosadit ze 100% šancí. A chtělo to pouze jednu branku a soupeř by „odešel“. Nestalo se. Naproti tomu Podolí tvrdě a krutě trestalo. A přesně to je to co dělá fotbal fotbalem. Nikdy nevíš, jak to dopadne. Je to prostě tak, „SOUPEŘ UTRPĚL VÍTĚZSTVÍ“. To není nějaká dehonestace jeho výkonu. Hráli přesně to, co chtěli a potřebovali. Pro nás to znamená na zamyšlení. A skutečně řádné zamyšlení. V jakém směru? No přece v tom abych skórovali, dávali góly. Mít hru 75% v ruce je dobrá statistika, ale následně prohrát se = 0. A to byl i případ s Podolím. Nějaké řeči, že vyhrála zkušenost je blbost. Je to o tom, že my jsme nedali – a dát jsme měli. To mi prostě nikdo nevymluví. Co je důležité si uvědomit, že na toho útočníka, na tu jeho příležitost maká zbytek mužstva, a následně kdy v podstatě všichni zvedají ruce je nula, je to zdrcující, deprimující. Ano. Stát se to může, a stává se to v jiných a daleko vyšších soutěžích. Avšak pokud je to u nás v pěti či šesti případech, tak to je na zamyšlenou. Prostě góly alespoň někdy musíme dávat, jinak vyhrát nemůžeme a nebudeme. A můžeme hrát proti jakémukoliv soupeři. V závěru mého pohledu na zápas mi dovolte takové krátké vyhodnocení výkonu hráčů. Nedá se absolutně říci, že by kdokoliv z našich hráčů zápas vypustil. Také proč, když proti nám nastoupil lídr soutěže. Ano, přišli kluci z „A“. Není potřeba diskutovat – přínos. V jejich hře byla vidět zkušenost, přehled, zvyk hrát na jeden dva doteky s následným náběhem. Také právě proto jsme si vytvářeli příležitosti. No, s nulovou efektivitou. Buďme upřímní, co nejsme schopni dát, minimálně v tomto zápase, je tristní. Ano může se to jevit jako kritika ofenzivních hráčů, a v podstatě je, ale nedivme se – od toho tam jsou – skórovat. A dnes to nebylo ani z „tutovek“ kdy jsme zvedali ruce. A že jich bylo. Jinak výkony některých hráčů našeho mužstva byly skutečně kvalitní, a dají se hodnotit velice vysoce. Michal Schindler si dirigoval obranu, v soubojích jistý s následnou rozehrávkou. K tomu přispíval Tomáš Melichar. Vladimír Nesvadba, aktivní na pravé straně s trvalými náběhy, nabízením se v prostoru, pasy do velkého vápna. V hlavičkových soubojích v podstatě nepřekonatelný. Ve hře na tělo důrazný, kde po vybojovaném míči schopen pro přesnou přihrávku. Vojtěch Kostka spolu s Lukášem Staňkem se snahou „hrát fotbal“ a připočítejme Marka Nováka, který poctivě „šlapal pravou lajnu“, no prostě paráda. O Adamovi Roušalovi nehovořím. U tohoto hráče v bráně prostě takovýto výkon beru jako samozřejmost. Ale je pravda, že se minimálně po hlavičce Jůzka v prvním poločase vytáhl a předvedl, proč si ho trenér vytáhl do „A“ mužstva. Já osobně jsem konstatoval, „on snad v ten moment zákroku ještě vyrostl“?. Cit pro hru, postřeh – no problem. Co je velkým pozitivem tohoto zápasu, že bylo na každém z našich hráčů vidět, jak chtějí. No nevyšlo to. A co potěší, byť se tím nic ve výsledku zápasu nezmění, je skutečnost osobní nespokojenosti hráčů. Naštvanosti v tomto směru, že tento zápas jsme měli vyhrát. No ale, poučíme se? Uvidíme. Nedovolím se nezmínit o výkonu soupeře z Podolí. Dobrý, kde vystupovali dva hráči. Gólman svým výkonem a Jůza svojí výškou a výkonem. Gólman nám nic nepustil. Z jeho strany – BRAVÓ, pro nás smůla. Jůza – zcela evidentně byla ve značné míře adresována hra soupeře právě na něj. Přijal míč, odstavil protihráče a rozehrál – míč prostě udržel. Co se mě osobně nelíbilo, že sudí mu toleroval hru rukami, hru do těla. Pokud on šel do těla a hráče „odstavil“ – bylo to O.K. Ale pokud úplně stejným způsobem jeho odstavil protihráč, tak byl pískán nedovolený zákrok. Ono to může vyznívat divně, ale tak to prostě probíhalo. Ale jinak soupeř předvedl hru, která dokumentovala skutečnost proč je v tabulce tam kde je. Domnívám se, soupeř ví velmi dobře, že měl namále. Šlo pouze o to, zda to tam „procpeme“ – nepodařilo se. A když šli do vedení, tak to prostě ubránili. Pozitivem je, že celou dobu chtěli a hráli fotbal. Fotbal po zemi a s myšlenkou. Pro mě osobně to byl velice pěkný zápas, byť pro nás s nulovým bodovým ziskem. V pondělí 02.04.2018 v 16:30 hod. nás čeká SLIVENEC. Soupeř, který posílil a rozhodně to nebudou žádná „ořezávátka“. Nastoupit v největší možné síle z naší strany je povinností, ne-li nutností. Takže, přestože se bude jednat o „šmigrust“, je potřeba přijít naše kluky povzbudit v co největší míře. Sled branek: 65´ - Jůzek Robert 0:1; Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Vladimír Nesvadba; Tomáš Melichar [K], Schindler Michal (A), Michal Kadlec; záloha: Dominik Hajný (81´); Lukáš Staněk; Kostka Vojtěch (A); Marek Novák (A); útok: Martin Jansa (84´); Andrej Todorovič (A) (75´); Střídání: Jakub Vladyka (75´); Jan Boháč; Lukáš Boček (81´); Malý Štěpán (84´) Zdraví: nowedding
nowedding: LOKO Vltavín „B“ - Sokol Troja „A“ 4:3 (2:2) Středa 21.03.2018 – 18:30 hod., UMT Loko – PŘÍPRAVA Ve středu večer jsme se sešli k odloženému poslednímu přípravnému zápasu. Proti se postavilo mužstvo „A“ Sokol Troja. Je to pro nás vždy jeden z nejnepříjemnějších soupeřů a takový rival Prahy 7. Prostě se nám proti němu hraje složitě. A bylo to znát. Do zápasu jsme nastoupili se třemi posilami z mužstva „A“, kteří podporovali především útočnou fázi. Dokonce i na lavičce jsme měli až tři hráče ke střídání. No zápas se nevyvíjel až tak příznivě pro nás. Hra byla vyrovnaná, ale přišel faul Melichary ve velkém vápně – penalta a soupeř šel do vedení 0:1. Byl to faul, nebyl, ale asi ano když jsme neprotestovali. Přestože jsme měli více míč u nohy než soupeř, přesto to byl on, který se prosadil po naší chybě v rozebrání si a pokrytí soupeře uprostřed obrany, a bylo 0:2. To nevěstilo nic dobrého. Tento stav je vždy nepříjemný. Vždy to chce nějaký kontaktní gól. No světe div se, přišel. Rohový kop zahrával Staněk a krásně si na něj naběhl Kostka - 1:2. Za několik minut poté jsme opět zahrávali rohový kop. Soupeř se snažil míč odehrát. K němu se však dostal Todorovič a umístil do sítě - 2:2.Domnívám se, že vyrovnání stavu bylo zcela zasloužené, protože jsme byli, dle mého názoru, kombinačně lepší. Takovýmto stavem také poločas skončil. Druhý poločas jsme nezačali v nejlepší pohodě, rozpoložení. Míče vepředu jsme nedokázali pořádně udržet a zbytečně jsme dostávali obrannou řadu pod tlak. No a právě proto, pod trvalým tlakem došlo k nedůslednému pokrytí soupeřova hráče a bylo – 2:3. To by člověka omylo. Přesto se mužstvo nepoložilo. Najednou nás bylo na hřišti plno. V útoku si najednou v pohodě pokrýval míč Jansa, začala se dařit kombinační hra a nejen nakopávaná. Souhra vyšla. Staněk centroval přízemní přihrávkou na přední tyč soupeřovy brány kde si naběhl Nesvadba no a bylo – 3:3. Je potřeba říci, že korunoval svůj výkon. A to nebylo vše. Najednou se začalo skoro vše dařit. Kombinační hra krátkých přihrávek na jeden maximálně dva doteky. Přečíslování soupeře. Je pravdou, že mnohdy naši útočníci řešili situaci zcela špatně, kdy volili zbytečnou střelu a navíc do protihráče, namísto aby zvedli hlavu, kde byli po stranách volní hráči. Je jasné, že každý útočník chce skórovat, od toho tam je, ale ne vždy je to účelné. A v tomto zápase to účelné skutečně nebylo. Přesto to byl opět Todorovič, který se ve velkém vápnu prosadil a upravil konečný stav zápasu – 4:3. To jak vypadal zápas v prvopočátku, tak je to dobrý výsledek, za který se mužstvo svým výkonem nemusí stydět. Přesto se v zápase vyskytovala „hluchá místa“ která jsou mužstva v naší třídě, především z horní poloviny tabulky, schopny nekompromisně trestat. Prostě, pokud se vynechá souboj, nepřistupuji k hráči včas, nehraji dostatečně, ale férově, do těla, tak soupeř trestá. Stejně je to se zaskakováním spoluhráčů na jednotlivých pozicích. Nemohou vznikat „díry“ kde stranu nezavřeme. Ale celkově můžeme být spokojeni. Poslední příprava se vydařila. Hráči ukázali, jak se na sezónu připravili. Stále si ale dovolím tvrdit, že základem je kondička. Pokud nemáš natrénováno, naběháno, tak po 60´ prostě „odejdeš“. To je prostě fakt. Dnes jsem to ale až tak nepozoroval. Dovolte, abych z mého pohledu zhodnotil nebo vyhodnotil nejlepší hráče, tak jak jsem to viděl já. Mě osobně se nejvíce líbila hra Lukáše Staňka, Tomáše Melichara a Vladimíra Nesvadby. Takové oživení do hry přinesl Lukáš Boček. Od hráčů mužstva „A“ se výkon očekával, byť já osobně bych čekal více. Především „srdíčko“, to že hraji za LOKO a je jedno za jaké mužstvo. Prostě se ukázat. Vždy jedu na 100%. No a na závěr, je potřeba poděkovat soupeři za jimi předvedenou hru. Byť dnes odešli poraženi, rozhodně se nemají za co stydět. Makali, dřeli, ale prostě to dnes na nás nestačilo. A úplně na závěr, v neděli 25.03.2018 od 15:00 hod. nás čeká ostrý start do druhé části sezóny 2017/2018 – 14. kolo. K nám na hřiště, asi UMT, přijede lídr naší soutěže AFK Slavoj Podolí Praha, z.s. A to nás čeká velká šichta. Na podzim jsme tam prohráli 1:2. Celá situace je umocněna tím, že „A“ mužstvo hraje v ten samý den, byť od 10:15 hod. v Převýšově. I z tohoto úhlu pohledu je otázné možné posílení „B“ mužstva. Uvidíme, jak se vše bude stíhat. Ale přece jen, je to lídr tabulky a měli bychom na něj vyrukovat s tím nejlepším co dát můžeme. Přijděte fandit a naše kluky povzbudit a podpořit. Sled branek: 0:2; 2:2; 2:3; 4:3; Sestava: Brána: Adam Roušal (A); obrana: Vladimír Nesvadba; Tomáš Melichar, Štěpán Malý, Michal Kadlec; záloha: Dominik Hajný; Lukáš Staněk; Marek Novák (A); útok: Martin Jansa; Andrej Todorovič (A); Vojtěch Kostka (A) Střídání: Jakub Vladyka; Jan Boháč; Lukáš Boček; Zdraví: nowedding
nowedding: Třeboradice „B“ - Loko Vltavín "B" 3:0 (1:0) Přípravné utkání – „B“ tým: 10.03.2018 – 13:00 hod. hřiště Střížkov Pokud by člověk hodnotil předchozí utkání, že by se z toho zbláznil, tak nyní to platilo obzvláště. To co nedáme, neskórujeme, je prostě tristní a nemůže se nikdo divit, že poté prohrajeme. V prvním poločase se hrál takový vyrovnaný zápas. My jsme měli šance, ale soupeř z jedné příležitosti skóroval. My jsme měli takových šancí několik a nic. Druhý poločas jsme měli více ze hry. Sice našim „mladým“ docházely síly, šlapali vodu, ale to co nejsme schopni dát, tak to je skutečně pro video. Pokud máme 2-3x prázdnou bránu před sebou a my dáme vedle, tak to něco signalizuje! Proto soupeř v podstatě zaslouženě trestal. Jeden gól z ofsajdu, byť hraničního, a druhý vyhraný v silovém souboji. My na lajně jsme pouze čekali, kdy naši budou skórovat, protože to byl zcela jistě moment, kdy by se zápas zlomil. No divte se, nezlomil, protože naši útočníci to tam neprotlačili. Je skutečně zapotřebí si z takovýchto utkání vzít ponaučení, že každá stoprocentní a nevyužitá šance se může vrátit a soupeř ji potrestá. A přesně to se stalo. Je to škoda. Byť by se zdálo, že kluci hráli špatně, nemyslím si, že by tomu až tak bylo. Nastoupili jsme s "x" dorostenci. Domnívám se, že podali takový standard, kdy v některých chvílích hráli lépe, v některých hůře. Co je však skutečností, že pokud bychom proměnili šance v prvním poločase a samozřejmě ve druhém, tak hra mužstva, i mladíků se uklidní a šla by nahoru. Ale prostě tak to u „juniorského fotbalu je“. No je pravdou, že opět podal dobrý, nadstandardní výkon s reflexními zákroky náš gólman – Yury VOVTCHUK. Nic jiného mu nechybí než chodit trénovat a bude jen a jen posilou. Co tomu asi chybí z jeho strany? Chtít. Ona Lokáda „B“ na jeho práci a dovednosti prostě čeká. Rozhodně se domnívám, že toto byl jeden ze zbytečně prohraných zápasů v přípravě. Zdraví: nowedding
nowedding: Tempo Praha „A“ – LOKO Vltavín „B“ 1:1 (1:1) Sobota 03.02.2018 – 10:30 hod., hřiště Tempo-UMT - PŘÍPRAVA Druhé přípravné utkání na náročnou sezónu. Zápas se však hrál na nové UMT na Tempu. Musíme funkcionáře soupeře pochválit, jakým způsobem se starají o své zázemí, tak aby mužstva měli důstojné podmínky. Nová UMT, nová tráva, nově vybudovaná příjezdová cesta, parkoviště. No mě se tam líbilo. Počasí sice nic moc, ale šlo to. My jsme do zápasu nastupovali trochu nekompletní. Adam se nám zranil na soustředění „A“. Navíc z tohoto soustředění nebyli puštěni Melichar a Nesvadba. A k tomu všemu se v podstatě v úvodu zápasu zranil Lukáš Staněk, takže ke střídání pouze dva hráči, oproti šesti soupeře. No a k tomu si vezměme, že proti se postavilo páté mužstvo Pražského přeboru. Tedy žádná „ořezávátka“. Prostě mužstvo, které má svoji kvalitu. Problém byl s naším gólmanem, kdo do brány? Naštěstí se objevil „navrátilec“ - Yury Vovtchuk a chytal velmi dobře. V průběhu prvního poločasu by se dalo říci, že měl herně navrch soupeř. Minimálně měl míč více na noze. Byla to však taková platonická aktivita, se kterou si kluci dokázali poradit. Tedy až do 31´, kdy došlo v obraně ke zmatkům a zcela nepokrytý hráč soupeře skóroval – 1:0. No naše mužstvo to nezlomilo. Semkli se a začali do soupeře „bušit“. V závěru poločasu rozehrál Yury dlouhý pas na zcela volného „Bohyho“, který šel sám z levého křídla na gólmana, ten vyrazil, ale přímo na hlavu našeho útočníka, který přesnou hlavičkou vyrovnal. Míč letěl a letěl, ale nebyla síla soupeře ho odstranit – 1:1. Je třeba říci, že si to vyrovnání kluci zasloužili. Do konce poločasu se již nic zvláštního neudálo. Ve druhém poločase jsme byli daleko aktivnější a důraznější. Kluci bojovali a chtěli se ukázat, že ani takovýto soupeř je jen tak nepřejede. Aktivitou hýřil Boček, ale líbil se mi i „Bohy“ a „Opfi“. Nájezdy „Bočise“ vypadaly nebezpečně, které však ne vždy řešil s klidnou hlavou, s hlavou nahoře, tak aby se podíval, zda není ve výhodnější pozici spoluhráč než střílet. Ale to je prostě takový úděl mladých hráčů. Přesto jeho střela z cca 20 metrů skončila na spojnici břevna a tyče. Každý pouze koukal, ale dorazit to do brány nám nebylo souzeno. Již v té době jsme měli herně navrch my. Soupeř se dostal na naši polovinu, ale výsledkem byly pouze přímé kopy, které Yury bravurně vychytal. Asi se chtěl před trenérem ukázat, že ze svého „umění“ nic moc nezapomněl, byť hrál v sálovkách. Je třeba říci, že mužstvo podržel – ale od toho tam byl a on to velmi dobře věděl. Pokud bychom odešli ze zápasu vítězně, tak by se asi nikdo nedivil, protože především ve druhém poločase jsme na to příležitosti měli. Přesto je remízový výsledek pro naše mužstvo velmi dobrý a hovoří o tom, že mužstvo se postupně skládá do docela dobré fazóny. Jen kluci nesmí usnout na vavřínech, ale ještě více zabrat. Co se mi líbilo, byla snaha dostat hru na zem a sehrát si, nejen prostě nakopávat. Tento styl hry nám umožňoval terén, ale i soupeř, který chtěl prostě hrát fotbal. Proto z celkového zápasu musel mít každý velmi dobrý pocit. Škoda jen toho Lukáše. Odvoz záchrankou, to nevěstí nikdy nic dobrého, ale přejeme mu, aby se co nejdříve dal dohromady a byl opět tou pravou podporou a naší hvězdou. Lukáši – DRŹ SE !!! Nowedding
nowedding: Přeji pěkný den, tak tu máme druhou část fotbalové sezóny ročníku 2017/2018 našich hráčů LOKO Vltavín - mužstva "B". Příprava začala a věřím, že dřívější problémy se soupiskou jsou ta-tam, tedy alespoň to tak vypadá. V sobotu jsme šli do prvního přípravného zápasu v podstatě s naším tradičním soupeřem přípravy - Bohnice "B". Bohnice „B“ – LOKO Vltavín „B“ 1:6 (1:2) Sobota 27.01.2018 – 16:00 hod., hřiště Satalice - PŘÍPRAVA V sobotu, docela za příjemného počasí, byť šlo o závěr ledna, jsme v Satalicích v přípravě nastoupili proti „B“ mužstvu z Bohnic. Soupeř hraje 1.B třídu, někde ve druhé polovině tabulky. Na první přípravné utkání docela dobrý výběr k tomu, aby se kluci rozehráli a postupně dostali do sebe herní jistotu. My jsme nastoupili skutečně pouze s hráči „B“ mužstva, kteří přešli ze staršího dorostu. Věkový průměr „20 – 21 – 22“ let. Prostě juniorka Lokády. A to skutečně potěší. Od úvodu zápasu bylo v podstatě jasné, kdo bude mít v zápase navrch. Byť soupeř hlavně v prvních 20´ kousal a byl nepříjemný. A pokud k tomu připočteme, že šlo o naše první ostré utkání, tak se stavu 2:1 v náš prospěch nemůžeme divit. Přesto již v prvním poločase byla znát naše herní převaha. Co tomu všemu chybělo, bylo proměňování brankových příležitostí. A to byly tzv. tutovky. Škoda, protože jejich proměňováním, byť v přípravném utkání, získává hráč sebevědomí a jistotu, že dá. Proto pokud by byl stav v poločase o 3, 4 branky vyšší, tak nikdo by neřekl ani popel. No, a pokud jsme neproměňovali, stále jsme tím u soupeře pouze živili nějakou naději. Ve druhém poločase jsme už soupeři z Bohnic jasně ukázali, proč jsme v popředí tabulky 1.A třídy. Domnívám se, že to musel uznat i soupeř. A skóre narůstalo, až na konečných 6:1. A to jsme opět plno příležitostí nedali. Je pravdou, že ve druhém poločase již soupeř tak trochu odešel kondičně, a nasazení u něj klesalo s narůstajícím skóre. Ano, rozdíl v kvalitě hry jednotlivých mužstev byla znát. Ono, pokud by tomu tak nebylo, tak v 1.A třídě bychom asi neměli co dělat. Na rozehrání se šlo o volbu velmi dobrého soupeře. Přesto bych chtěl říci, že mě osobně hra „B“ mužstva z Bohnic více jak mile překvapila. Do doby, kdy ještě stíhali běhat s našimi kluky, tak byli rovnocenným soupeřem. Sestavu mužstva prozatím neuvádím, protože šlo o přípravu a je otázné, jak bude "základ" po přípravě vypadat. Stejně jako prozatím nevyhodnocuji hráče z mého pohledu. Co hodnotím pozitivně, tak hru jako týmu, který šel za svým – za vítězstvím. No a příště nás čeká asi podstatně ostřejší střetnutí s přeborovým týmem Tempo Praha. Pro nás to byl vždy nepříjemný soupeř, a to ve všech věkových kategoriích. Uvidíme, a pokud tam nebudete, tak držte palce. Nowedding
nowedding: Komentář soupeře: SK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. FK Zlíchov 1914 5:2 (1:2) dne 18.11.2017, 14:00 hod. - 13. Kolo - Snový úvod, pak kolaps. A-tým nestačil na rezervu Lokády Vzhledem k absencím jsme sestavu dávali jen horkotěžko dohromady. Díky ochotě hráčů B týmu, kterým skončila půlsezóna minulý týden, jsme mohli do zápasu nakonec nastoupit. Ve hře to nebylo znát, minimálně ne v prvním poločase. Po standartce nazachytili domácí náběh Kenyho, který zakončil do odkryté branky. 0:1. Po 25. minutě bylo ještě veseleji, když si Lžička poradil s bránicím hráčem a přesnou střelou na dlouhou tyč nedal gólmanovy šanci. 0:2. Kdo by před zápasem předpokládal, že ve 30. minutě budeme vést o dva góly, by byl možná zralý na návštěvu u psychiatra. Zopakoval se stejný scénař, jak proti SK Střešovice. Snížení na 2:1 přišlo bohužel už v závěru prvního poločasu. Po zdánlivě neškodném centru z levé strany zakončil hostující krajní hráč přesně kolem brankáře. Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že si body odneseme, když neobdržíme branku a že nervozita stoupá, čím déle bude nepříznivý stav pro domácí trvat. Bohužel se tento plán zhroutil už v 49. minutě. Po naší špatně kopnuté standartce chytil brankár míč do náruči a okamžitě vykopal. Zmrhal špatně odhadl míč a prodloužil dozadu do běhu útočícímu hráči. Situaci 2 na gólmana vyřešil bohužel úspěšně pro svůj tým. 2:2. Brzo inkasovaná branka nás srazila na kolena a zbytek utkání už byl v režii domácích. Hrálo se na jedné půli a vápno domácích bylo pro nás prakticky neobjevené území. Došli nám síly a mladí a běhavý kluci to potrestali. Zápas skončil výsledkem 5:2. Zimní pauzu přetrváme na posledním místě tabulky. Zdraví: nowedding
nowedding: SK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. FK Zlíchov 1914 5:2 (1:2) dne 18.11.2017, 14:00 hod. - 13. Kolo, domácí hřiště Komentář: V závěrečném kole podzimní části naše mužstvo, za studeného počasí, přivítalo soupeře ze Zlíchova. K naši velké radosti jsme zápas odehráli na trávě, která nám daleko více vyhovuje než naše malá umělka. Ono, je pravdou, že jsme si chtěli „zlepšit chuť“ po našem posledním nevydařeným vystoupením na Zličíně. Proto jsme byli zvědavi a netrpěliví. Vždyť to byl poslední zápas podzimu a navíc s mužstvem, které vévodí závěru naší tabulky. Alel toto bych až tak nebagatelizoval, protože v této skupině je vše v pohybu a velice hodně záleží na fyzické a psychické připravenosti kteréhokoliv z mužstev v dané chvíli. První poločas: Jak je patrné ze soupisky, tak jsme opět nastoupili se zcela mladým (juniorským) týmem. Všechno v podstatě hráči ročníku 96-98. A, že Zlíchovský soupeř není a nebyl žádným odevzdaným soupeřem, se ukázalo od úvodu. Nevletěl na nás nějak zběsile, ale s vysoce vytaženou nátlakovou hrou. Nějak nám to nesedlo a bylo to znát. No a standardky = náš věčný problém. Špatné rozebrání si soupeře, nepokrytí nabíhajícího a ve 25´ jsme prohrávali 0:2. Zlíchovské standardky zahrány perfektně. Kterákoliv. Střílené přesné centry, ale tak že brankář do toho jít nemůže, byly doslova smrtící. Vždy jsme si pouze utřeli čelo, tedy pokud to neskončilo v bráně. Dvakrát však jsme šli se sklopenou hlavou. V době vedení soupeře byli tito takovým chytřejším na hřišti. Žádná zběsilost, ale využít chyb soupeře (nás). A to se jim podařilo. Já osobně jsem věřil. Říkal jsem si, přece to takhle kluci nenechají? Důležité je, aby se dostali ke kontaktnímu gólu. A to se podařilo ve 38´, kdy dostal na soupeřově polovině míč Kryštof. Vedl ho a již jsem si říkal, že s přihrávkou prováhal. Neprováhal, protože křižnou přihrávkou z pravé strany našel nalevo nabíhajícího „Lexiče“, který do protipohybu gólnama, na zadní tyč snížil – 1:2. Velice důležitá branka. Ono v prvním poločase jsme příležitosti měli, ale nepodařilo se je dotáhnout do úspěšného konce. Proto jsme šli do kabin s jednobrankovým mankem. Ono to podle toho také vypadalo (alespoň podle informací) v poločasové přestávce v kabině. Já osobně bych rozkopal koš, protože mužstvo nehrálo to na co mají a umí. Trenér to velmi dobře ví. Druhý poločas: No, „kapky trenéra“ asi zabraly. Najednou se zlepšil pohyb. Najednou nám neodskakovaly míče od nohou a především jsme se viděli. Tím se zvýšil důraz na protihráče. To byla právě ukázka 49´ , kdy po výkopu a nejistém zpracování míče soupeřem se k tomuto dostal Boháč. Dostal – prostě stále sledoval míč a soupeře. Přetlačil ho a z toho vyplynulo, že šel sám na brankáře, ale dostal se moc blízko. Zachoval chladnou hlavu, slyšel křik nabíhajícího Nesvadby – „BOHY“ – dal to s přehledem doleva a Nesvadba levou dával do prázdné brány – 2:2. (Dovolím si konstatovat, že Honza není zarytý útočník, protože podle zkušeností vím, že takový by do toho šel a snažil by se skórovat za každou cenu. To, jak to Honza vyřešil, bylo perfektní a ta branka je v podstatě jeho. Byť za aktivní náběh Nesvadby z levé obrany je i jeho potřeba pochválit. Parafrázovými slovy Paroubka – „50-ti metrový sprint a následně skórovat – kdo to dá?“). Říkali jsme si „Zlomilo nebo alespoň nalomilo to soupeře?“ Protože ten hrál stále svůj velmi pohledný fotbal. Nebyl však tak rychlý jako u nás, a to jak se u nich zpomaloval, u nás jako by zrychloval. Najednou jsme dokázali přenášet hru z jedné strany na druhou, což soupeři dělalo problémy. Najednou jsme si vytvářeli příležitosti ke skórování. No bohužel to vždy nevyjde. Přišla 58´, kdy jsme zahrávali rohový kop. Ze skrumáže se odrazil míč na Lukáše Bočka, který byl připraven na hranici šestnáctky. V těžké pozici, v podstatě z otočky to napálil a „vymetl“ levou šibenici – 3:2. Naše aktivní hra byla korunována v 60´, kdy se prosadil opět Patrik Lexa – 4:2. Následně se, jakoby hra vyrovnala. Soupeř ze Zlíchova si vytvořil také několik příležitostí, a to především – jak jinak – ze standardních situací. Naštěstí nedal. No a my jsme završili svůj pěkný výkon ve druhém poločase v 81´, kdy po ose – Melichar – Nesvadba – Lexa se dostal míč k „rychlíkovi“ Lukáši Bočkovi a bylo - 5:2. Závěr zápasu jsme zvládli a podle mého názoru zaslouženě brali tři body. Závěrem: Soupeř nikoliv odevzdaný, který by si řekl, „No co, jsme zde a nějak to odehrajeme.“ Tak to tedy ani zdaleka. Sám pro sebe jsem si říkal a hledal důvody, proč jsou na posledním místě? Jejich hra má „hlavu a patu“, dokáží si přihrát, vytvářet šance. No dnes jsme byli lepším mužstvem my. A jsem přesvědčen, že jak kondičně tak herně. Tedy především ve druhém poločase. Kluci nám všem, kteří na jejich zápasy chodí, udělali radost. Svoji podzimní část završili vítězstvím. Přesto mi to nedá abych nepochválil soupeřovo mužstvo za jejich předvedenou hru. To, že fotbal chtěli hrát a hráli. A jako vždy: dovolím si uvést (z mého pohledu) nejlepší hráče našeho mužstva: Boček, Lexa, Melichar, Nesvadba. Střelci: 38. Lexa Patrik, 49. Nesvadba Vladimír, 58. Boček Lukáš, 60. Lexa Patrik, 81. Boček Lukáš - 16. Schulz Ken, 25. Lžička Jan Sestava: Brána: Adam Roušal; obrana: Opfolter Jakub(61´); Malý Štěpán; Bína Tomáš; Nesvadba Vladimír záloha: Boček Lukáš; Hajný Dominik (66´); Melichar Tomáš [K]; Lexa Patrik útok: Boháč Jan; Dobrý Kryštof; Náhradníci : Machálek Matouš; Němeček David (61´); Jansa Martin (66´)
nowedding: Zličín vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ …:… (…:…) dne 10.11.2017 - 10:30 hod., 12. Kolo, hřiště Zličín Komentář: Ve dvanáctém kole nás čekal a čeká soupeř pro nás vždy nepříjemný svoji hrou a celkově svým projevem. Navíc ani prostředí soupeře nám nic moc „nesedí“. Nevím čí to je, ale prostě je to tak a nehraje se nám u nich dobře. Skutečně jsme byli zvědavi, jak si naši kluci se soupeřem na umělce poradí, nebo neporadí? To byla otázka, na kterou jsme byli zvědavi. Ono to bylo a jev této fázi soutěže velice složité. Jsou tím způsobena zranění našich hráčů, nechci tvrdit klíčových, ale důležitých, kteří zcela jistě chybět mohou. Na druhou stranu jsme v předchozím zápase prokázali, že se dokážeme prosadit i bez zraněných a posil z mužstva „A“. A věřím, že to tak bude i na Zličíně. No uvidíme, protože nevíme, na čem vlastně budeme hrát – tráva – umělka“? UMĚLKA !!! V minulém kole Zličín prohrál ve Stodůlkách – tak jako my. No na zápas se těším, protože předpokládám, že se bude hrát na trávě, která je na Zličíně výborná. Uvidíme, jak se naši kluci pochlapí. Nestalo se tak a čekala nás umělá tráva. Širší hřiště než u nás, ale stejně tak krátké a to nám vůbec nevyhovuje. Kombinační hra je na takovém hřišti daleko horší, protože je u vás soupeř v podstatě všude. Není čas na nějaké parádičky, kličkování. Chceš hrát, tak první maximálně druhou přihrávku se zvednutou hlavou. Víme, jak to na umělce vypadá, ale nepoučili jsme se. První poločas: – Do zápasu jsme nastoupili opět s naším mladým mužstvem – snad nejmladším mužstvem v naší soutěži. Ale na to se nehraje, protože víme, že to s těmito kluky umíme a dokážeme jakéhokoliv soupeře potrápit a porazit. První poločas byl tak, dalo by se říci, vyrovnaný. V první půli se hrálo „nahoru-dolů“, ale bez výrazných šancí. My jsme šli do vedení po vydařeném rohovém kopu, kdy byl z naší strany využit vítr. Soupeř se však zvedl a po 5´ vyrovnal. Proč? Nedůslednost, kde byl zcela sám. Obdobně v 43´ - po standardce zcela volný hráč si dovolil přesně hlavičkovat. Náš věčný problém, správné a řádné rozebrání si soupeře. To není o tom ten míč dostat, ale toho protihráče v této fázi atakovat „rozhodit“ a nedat mu šanci přesně zamířit. Proto byl poločasový stav 2:1 ve prospěch Zličína. Druhý poločas: - Druhý poločas? Jestli bychom chtěli zapomenout na první, tak na druhý poločas zcela jistě. Střed zálohy dával přímo ukázkové příležitosti ke sbírání míčů. Naše v podstatě nebyla, a to jak u našich tak u soupeřových rozehrávek. Vždy jsme byli jako druzí a právě proto nás dokázal soupeř ze Zličína přehrát. Navíc se mi zdálo, že nějak kluci jakoby nechtěli být v pohybu, nabízet se, vracet se. Zcela u 90% nám chyběl důraz. Ve druhém poločase jsme byli u hráče či míče jako druzí, z toho poté vyplývaly naše zbytečné fauly či míče pro soupeře. Netto brankové příležitosti a následné branky v naší síti. Naše snížení na 4:2 „Melim“ bylo pouze odvarem, kdy nás potrestal soupeř za 8´. Opět naše ukázka – uprostřed hřiště, střední záložník kličkuje, jde přímo do soupeře (nesmyslně) a ztratí. Celé mužstvo jde dopředu. Co z toho vyplanulo? No samozřejmě rychlý protiútok a pátá branka v naší síti. Namísto hry na „jednu“ maximálně „dvě“ jdeme přímo do hráče, kde samozřejmě narazíme a již se po ztrátě nesnažíme míč dobojovat. To se ta obrana může „posr..“. Já vím, že je to řečeno tvrdě, ale je to tak. Závěrem: Nechť chceme či nikoliv, musím konstatovat, že dnešní soupeř ze Zličína byl daleko lépe připraven a herně lepší. Prostě mu dnes v podstatě vše vycházelo. To je asi právě ta dobrá příprava. A nelze se vymlouvat na nějaký vítr či povrch, protože oba vlivy byly na jedné i druhé straně. Je prostě uznat, že Zličínští kluci šli tvrdě za výhrou a nás zcela jistě, alespoň dnes, přehráli zcela zaslouženě. Je to velká škoda, protože já osobně jsem šel za třemi body. No naši kluci mi to nedopřáli. JE TO PRO NĚ PONAUČENÍ pro další zápasy? No doufám, že ano. V posledním zápase nás čeká Zlíchov. Poslední mužstvo skupiny, ale rozhodně to není mužstvo, které bychom mohli podcenit. Já bych řekl, zahrajme si s důrazem a jděme po podzimní části vítězně a s dobrým pocitem dobře odvedené hry. Vím velmi dobře, že toho jsme schopni a nám fanouškům to naši kluci předvedou. Tak jako vždy si dovolím provést hodnocení nejlepších hráčů našeho mužstva: dnes je to velice složité. Nikoliv pro kvalitní hru, ale naopak. Koho výkon bych mohl vyzvednout je – Nesvadba, Melichar a Opfolter. Střelci: 38. Merta Ivan, 43. Žák Lukáš, 58. Merta Ivan, 62. Gröbl Michael, 83. Merta Ivan - 34. Kadlec Michal, 75. Melichar Tomáš Sestava: 1 B Roušal Adam; 4 Kadlec Michal; 6 Melichar Tomáš [K]; 14 Bína Tomáš(64´); 8 Machálek Matouš(46´); 9 Malý Štěpán; 16 Nesvadba Vladimír; 20 Dobrý Kryštof; 23 Hajný Dominik(46´); 5 Němeček David(61´); 21 Opfolter Jakub Střídání: 7 Lexa Patrik(46´); 22 Jansa Martin(61´); 17 Boček Lukáš(64´); 19 Boháč Jan(46´) Zdraví: nowedding
nowedding: HODNOCENÍ SOUPEŘE: 4. 11. 2017 FK Loko Vltavín „B“ – SK Modřany 2:0 (0:0) V 11. kole jsme zavítali na půdu rezervního týmu Loko Vltavín. Oba týmy měli před utkáním na svém kontě shodně 15 bodů a vítěz si mohl upevnit 4. příčku v tabulce. Původně byla psaná umělá tráva, které jsme si všichni báli, ale naštěstí se mohlo hrát na skvěle připraveném travnatém hřišti. Do zápasu jsme chtěli vstoupit obdobně jako v minulém kole, jenomže se šance Petra Sýkory z první minuty neujala. Mladé mužstvo domácích se nám dařilo přetlačovat v osobních soubojích a dostávali jsme se do ohrožení jejich branky. Obrana domácích bohužel odolávala. V šancích několikrát neuspěli jak Marek Kropelnický i Luboš Martinák. Neujala se ani žádná z našich standardek, které končily buď mimo branku, jako hlavička Petra Šatného nebo končily v rukavicích domácího gólmana, který byl nejlepším hráčem Vltavínu. Naopak akce domácích končily na našem vápně a Ondra Voska byl bez práce. A jelikož jsme byli i my v útoku stále neúspěšní, šlo se do kabin za stavu 0:0. Druhou půli jsme opět začali velkou šancí. Luboš Martinák po závaru zakončoval levou nohou slabě, a tudíž s ní brankář domácích neměl problém. Potom začali být aktivnější hráči domácích. Byli dříve u balonů, přidali na důrazu a měli více šancí. Naopak pro nás vznikala okénka k brejkům. V 72. minutě se poprvé měnilo skóre. Po nedůrazném odkopu na naší levé straně se domácí dostali k centru do šestnáctky, který si přesně mezi našimi obránci našel Dobrý a koníčkem rozvlnil síť. Obdržená branka nás nutila změnit rozestavení a vsadit všechno na útok. Nedařilo se nám ale dostat k pořádnému ohrožení branky. V 90. minutě jeden z hráčů domácích sklepl hlavou dlouhý nákop do našeho vápna, kam si naběhl Boček a nedal Voskovi šanci. Hned vzápětí se pískal konec. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a nedůraz ve vápně soupeře. Teď už se těšíme na dalšího favorita soutěže ze Střešovic, kterého na domácím pažitu rozhodně chceme obrat o body.
nowedding: SK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. SK Modřany 2:0 (0:0) dne 04.11.2017, 14:00 hod. - 11. Kolo, domácí hřiště Komentář: V jedenáctém kole nás čeká opět neznámý soupeř, tedy pokud nečtete články z jeho webu. Co od něj očekávat. Jsou těsně za námi, mají pouze tři prohry a v posledním zápase porazili Stodůlky 4:0. Ano doma, ale my jsme se Stodůlkami neuhráli ani bod – byť jsme měli, Tak jsem zvědav, jak se soupeř Modřan předvede, a především, jakým způsobem se předvedeme my. „Dokážeme odčinit potupnou porážku z Cholupic?“ Já věřím, že ano, přestože jsme šli do zápasu pouze s „mladými“ hráči, v průměru 21 let. A kluci se toho zhostili s Přehledem, byť to nebylo až tak jednoduché. První poločas: Soupeř z Modřan „na nás vletěl“. Byli všude. Ale tak jak je to v takovýchto soutěžích, je potřeba takovouto hru v prvopočátku ustát. Což se nám podařilo. Modřeny sice „tlačily“ ale bylo to vše plonkové. No my jsme v našem útočném snažení na tom byli úplně stejně. No stejně? Prostě jsme nedokázali udržet míč a nějakým způsobem se prosadit. Míč pouze odskakoval a pouze se z těchto situací na nás valila hradba soupeře. Obrana přetížena a zbytek jako by se nic nedělo. Naštěstí se nic nedělo a obránci si se vším poradili. Modřany měly několik příležitostí ke skórování, ale tyto nevyužili. Mj. i proto, že v naší bráně stát Adam Roušar. Vždy nebezpečný centr „vytlačil a vyboxoval“. Proto také poločasový stav 0.0. Druhý poločas: Ve druhém poločase chtěl hrát soupeř úplně stejnou hru jako v prvním. Nebylo mu to však dopřáno. Rozhodně jsme byli daleko více na míči s důrazem v osobních a především v hlavičkových soubojích. Vlastním střídáním v 50´se začala hra v útoku prosazovat. Najednou se míč udržel a dostala se rozerhrávka do křídel. Z toho také vyplynul náš první gól. Pěkná hlavička Dominika, na kterou sice soupeřův gólman reagoval, ale šanci prostě neměl a bylo 1:0. Oživení naše útoku zcela jistě provedl Jakub Opfolter. Najednou se objevil důraz, neztracené míče a napadání, prostě pohyb. Je pravdou, že Modřany se snažily a příležitosti měli především z rohových kopů a autových vhazování. (Auty však byly vhazovány neregulérním způsobem – pouze jednou rukou, ale je to na rozhodčích.) Poslední čtvrtina zápasu byla –nahoru – dolů. Jeden „bil do druhého“ se snahou skórovat. No byli jsme to my v 90´ Lukášem Bočkem, kdo proměnil krásný centr z pravé strany. A bylo 2:0. Závěrem: Hráli jsme se soupeřem, který fotbal hrát chtěl a skutečně uměl. No naši kluci ho udolali nejen fyzickou kondicí, ale i kombinační hrou. Nebyl to ani zdaleka jednoduchý soupeř. Předvedl svoji kvalitu. Co mě osobně těší, že jsme ho dokázali zdolat bez jakýchkoliv posil z mužstva „A“ a v podstatě v oslabení o hráče kteří jsou v současné době před operacemi. Přesto si dovolím říci, že hra našeho mužstva měla „hlavu a patu“ a zaslouženě jsme vyhráli. A jako vždy: dovolím si uvést (z mého pohledu) nejlepší hráče našeho mužstva: Melichar, Malý, Nesvadba, Opfolter. Střelci: 72. Dobrý Kryštof, 90. Boček Lukáš Sestava: Brána: Adam Roušar; obrana: Kadlec Michal; Melichar Tomáš [K]; Malý Štěpán; Nesvadba Vladimír záloha: Lexa Patrik (50´); Machálek Matouš; Dobrý Kryštof (85´); Němeček David; útok: Lexa Lukáš (50´); Hajný Dominik Náhradníci : Boček Lukáš (85´); Opfolter Jakub(50´) zdraví: nowedding
nowedding: Sokol Cholupice vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ 1:0 (1:0) dne 29.09.2017 - 10. Kolo, hřiště Cholupice Komentář: V desátém kole jsme jeli na hřiště do Cholupic. Říkal jsem si: „Kde to je? Je to Praha?“ No asi ano, když tam jezdí městská doprava. Co mě u bývalého účastníků „Pražského přeboru“ překvapilo bylo hřiště. Proč? Ono to hřiště je z jedné strany sklopené, takže musíte stále běhat do kopce. A pokud uděláte více sprintů, tak jste „odvařeni“. No prostě tomu nerozumím, v této soutěži a toto …? Je pravdou, že na takovém hřišti hráli oba soupeři a podmínky byly stejné. A k tomu všemu je zapotřebí zvýraznit počasí a to co udělalo s terénem. V zápase snad obě mužstva zažily všechny druhy počasí, od sluníčka, po zataženo, déšť, vichr, duhu a já nevím co ještě. Terén byl spíše nezpůsobilý ke hře. Podmáčený, na hřišti louže vody, které brzdily hru po zemi. To se ani nedal pořádně hrát nějaký kombinační fotbal. A to nám evidentně nevyhovovalo. Dovolím si až tak nesouhlasit se soupeřovým komentářem, který uvádím níže, ale zcela jistě nebyl lepším mužstvem. Byť, ANO, bojovali a byli šťastnější. Na „normálním“ hřišti a terénu by to pravděpodobně vypadalo jinak. Ale to je kdyby a to jsou chyby a my jsme měli hrát lépe než soupeř, což se nám nepodařilo. Rozhodně to nebyl náš nejlepší výkon. První poločas – začátek nebyl špatný, byť jsme hráli do kopce. Soupeř asi věděl, proč si vybírá stranu. Ani na jedné ze stran nebyl nějaké vyložené příležitosti ke skórování. Přesto v 16´ Patrik Lexa se zbytečně snažil hrát konstruktivně a namísto aby odehrál míč do autu přihrál ho protihráči, který poslal přesný centr do velkého vápna, kde naběhl jeho spoluhráč a Adam v podstatě neměl nárok – 1:0. Netvrdím, že to ze soupeřovy strany nebylo pěkně zahráno, ale pro nás to bylo absolutně zbytečné a v konečném důsledku „zdrcující“, ve vztahu k bodům. Poté hra probíhala v podstatě uprostřed hřiště – od velkého vápna k velkému vápnu, bezvýrazných příležitostí. Vzhledem k terénu se míče z obou stran pouze nakopávaly a se skluzem míče si ani na jedné straně nedokázali útočníci poradit. U nás byl hlavní problém, že si útočník nedokázal míč podržet. Pokud si ho zpracovával, tak vždy směrem k vlastní obraně, namísto toho aby si ho sklepl směrem k soupeři a soupeřova obránce oběhl. Říkám to velice nerad, ale dnes jsme prostě útok, „bijce“, neměli. A ti co byli, na zápase viděli. Proto skončil poločas, tak jak skončil Druhý poločas – Nevím, co proběhlo v kabině. Druhý poločas jsme měli míč více na noze a soupeře tlačili. Byl to však tlak vágní, v útočné fázi bez důrazu, bez kvality zpracování míče. Pokud se míč od útočníka odrazí k soupeři, tak co s tím naděláte. Obrana se může pouze „posr…“. No a tak se opakovaly naše útoky jeden za druhým. Prostě jsme si ne dokázali dnes vytvořit šanci, kterou bychom mohli přetavit v branku. Asi nám to nebylo přáno. Bylo to naše zoufalé martýrium, kdy jsme chtěli, ale nešlo to. Opět se hrálo pouze mezi velkými vápny, soupeř šel ve hře někdy až „přes hranu“ svými skluzy. Ale tak to prostě bylo a je. Ono je to tak, pokud nemáte útok, tak branku většinou nedáte. A nechť se na mě nikdo nezlobí, dnes jsme ho prostě neměli a proto také nedali. Závěrem Co dodat, než to, že terén byl více než diskutabilní ke hře. Než to, že takovéhoto soupeře bychom museli na „normálním hřišti“ a terénu uhrát. Rozhodně to nebyl soupeř, kde bychom měli odcházet poraženi. Je pravdou, že jsme si to prohráli sami a veškeré moje „nářky“ jsou nepodstatné. Prostě, soupeř byl „asi“ lepší a za vítězstvím šel důrazněji. A to je prostě pravda. Přesto si dovoluji až tak nesouhlasit se soupeřovým komentářem, protože velice dobře věděli na jaké „hřiště“ jdou, a co je to pro něho výhodou. A hra z kopce v prvním poločase pro něj výhodou byla. Právě proto si vybrali stranu v prvním poločase. Ale prostě, tak to je a bylo. Přesto si dovolím ohodnotit našeho nejlepšího hráče: Vokoun Jiří – dirigent obrany, který skutečně na mužstvo, s mužstvem celé utkání mluvil a řídil ho!!! Střelci: 16´- Cholupice – 1:0 Sestava: Brána: Roušal Adam; obrana: Nesvadba Vladimír; Malý Štěpán; Vokoun Jiří; Kadlec Michal; záloha: Lexa Patrik (73´); Hajný Dominik; Melichar Tomáš [K]; Boček Lukáš (46´); útok: Machálek Matouš (77´); Dobrý Kryštof (68´) Náhradníci: Němeček David (73´); Lexa Lukáš (77´); Boháč Jan (46´); Jansa Martin (68´) Komentář soupeře „ S myšlenkou vítězné vlny, jsme vstoupili do utkání s mladým týmem Vltavínu. Nebyl to dnes boj jen se soupeřem, ale i počasím a terénem. Cíl byl jasný, ať body zůstanou doma, potěšíme fanoušky a posunem se do lepších pater tabulky. První poločas byl dle našich představ, obrana pracovala jednoduše, ve středu hřiště se nám dařilo odebírat míče a rychle přes křídla dostat centry do pokutového území Vltavínu. Dvakrát se Aleš Burda snažil zásobovat přihrávkami v útoku pracujícího Kubu Štočka, ovšem na mokrém trávníku to bylo dlouhé. Ve 12. minutě ještě nikdo nedosáhl na centr Robina Bilase z pravé strany a hosté míč stačí odkopnout. V 17.minutě se nám podařilo soupeře dostat na levé straně pod tlak dobrým napadáním, Aleš Burda se zbavil obránce a nadýchaným centrem našel hlavu Patrika Sopra, který se nemýlil a dostal nás do vedení 1:0!! Vltavín se prakticky do šance nedostal, hrozil jen ze standardních situacích, které měl po našich faulech. Nám se již nepodařilo využít centry Dominika Čemuse a střela Radka Zavadila z dálky šla nad. Poločas 1:0!! Druhý poločas hrajeme proti větru, hra se více odehrává ve středu hřiště a sudí uděluje jednu kartu za druhou, naštěstí jen žluté barvy. Hosté jen nakopávají dlouhé míče do vápna, bráníme ale poctivě a každý míč odbojujeme. V 66. minutě se snažíme po sérii rohů opět skórovat, ale Lukáš Srba ani Ondra Hertl se netrefují. Ve zbytku utkání si vedení již hlídáme, nepouštíme soupeře do šance a tak BODY JSOU DOMA HOŠI…. 1:0!! Poctivá práce.“ zdraví: nowedding
nowedding: Loko Vltavín B - M'A' 4:2 (1:1) Hlas soupeře: Kapitola devátá - Posílený výběr rezervy třetiligového Loko Vltavín. Velmi kvalitní soupeř. Rychlý zejména na míči. Rozdíloví hráči Macháč, Eichler, Maione. Kapitola, která se nám nepovedla. Tři hráči, kteří nastupují za třetiligový A- tým, měli zvednout kvalitu našeho dnešního soupeře. Macháč na pozici středního záložníka a dva forvardi Eichler s Maionem. Nicméně jsme lépe zahájili z pozice lídra my. Ve 2´hlavičkoval Kašpar a Smejtek zblízka v jasné šanci přestřelil. Ve 4´se Smejtek snažil najít Šulce a malý kousek chyběl ke vstřelení branky. Od prvních minut jsme soupeře tlačili, jenže v 10´nám předvedli, co znamená kvalita. Macháč rychle rozehrál, my jsme nechali na kraji hřiště příliš prostoru a Eichler ve vápně pohotově střílel, Vegricht neměl čas reagovat a od něj se míč odrazil do naší sítě. (1:0) Přesto náš tlak pokračoval. Vokurka z rohového kopu zblízka přestřelil. Ve 12´nebezpečně pálil Kašpar. V 16´jsme se dočkali rychlého vyrovnání. Smejtek s Vegrichtem vyťukali kraj hřiště, předložili na vápno Morgensternovi a jeho střelu do sítě usměrnil ještě Kašpar. (1:1) V 19´se k nebezpečné střele ještě dostal Vokurka. Jenže pak se náš tým začal ze hřiště vytrácet. Soupeř po půl hodině opět předvedl své kvality. Opět u toho byla dvojice Macháč a Eichler. Eichler se dostal do ložené šance a jen se štěstím pro nás těsně minul. Ve 32´opět Eichler se prosadil po rohu, jeho střelu vykopával Charvát z brankové čáry. Druhý poločas jsme se chtěli vrátit k úvodní dvacetiminutovce. Jenže jsme předvedli otřesnou čtvrthodinku. A soupeř byl dnes nemilosrdný a vše trestal. Hned ve 47´Eichler z vlastní poloviny prošel celé hřiště a vybídl ke skórování Hajného. (2:1) Sice jsme mohli hned o minutu poté kontrovat, jenže Kašpar zblízka překopl stadión. A tak v 50´přišla další facka. Do koridoru mezi stopery si seběhl Maione, využil své rychlosti a dostal se do samostatného brejku a sebevědomě uklidil. (3:1). Opět jsme mohli rychle odpovědět. Morgensternův centr, ale Kašpar zblízka nedokázal trefit. V 63´to již připomínalo popravu. Dlouhý nákop od vlastního rohového praporku propadl mezi stopery a hned dva hráči se dostali za naši obranu. Celou akci dokončil téměř nechybující v rozehrávce Macháč, jenž udělal kličku gólmanovi a s přehledem korunoval svůj výkon. (4:1) Teprve až v tomto momentu jsme přidali rychlostní stupeň, čímž jsme vyrovnali hru a začali mít lehce navrch. Naději navíc přidal aktivně hrající Kašpar, který po centru Martina Kašpara hlavou snížil. (4:2) V poslední desetiminutovce v šancích selhali Vokurka i Vegricht a my odcházíme zaslouženě poraženi. Byl to těžký zápas s kvalitním soupeřem. A trojlístek soupeře byl na hřišti velmi znát. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že někteří mohli a měli odevzdat mnohem víc. Nemohu se ubránit ani myšlence, že taktické pokyny plníme polovičatě, že někteří hráči hrají až alibisticky a víc řeší vlastní ego než týmové pojetí. Na postup to chce větší zápal, větší touhu, větší nasazení, větší sebekázeň a odpovědnost za vlastní výkon. Před námi jsou čtyři zápasy a my potřebujeme 12 bodů. Příští body snad přivezeme z Lipenců, kde hrajeme v neděli od 14.30.
nowedding: SK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. SK Střešovice 1911 4:2 (1:1) dne 21.10.2017, 14:00 hod. - 9. Kolo, domácí hřiště Komentář: Velice kvalitní a fotbalový soupeř. No tak soupeř se kterým, jsme sehráli rovnocennou partii. Ano byla naše sestav posílena o hráče „A“, ale to se dalo předpokládat, když proti nastupoval lídr soutěže. A musím konstatovat, že svoji úlohu splnili. Bylo znát, že mají míč v podstatě denně na noze a dril od trenéra Frýdka. A ve „spojení“ s našimi mladými kluky to byla velice dobrá hra. Domnívám se, že i oni z toho měli dobrý pocit. Od úvodu zápasu to bylo z obou stran, velice pěkné „představení“. Na začátku zápasu cca 15 minut na nás Střešovice vlétly a vytvořily si několik brankových příležitostí. No, v bráně kraloval Adam nebo vše vyřešila obrana. Poté však začal kralovat uprostřed naší zálohy Macháč, který posílal jeden přesný centr za druhým na naše útočníky. Dokázali jsme však toho využít pouze jednou, co bylo završeno v 9´ brankou Eichlera. „Střešky“ se však nevzdávaly a po šesti minutách (15´) vyrovnaly. V prvním poločase jsme měli spíše navrch, ale je to složité posuzovat, když sledujete především svůj tým. Střešovice, především svým středním záložníkem(č.2) a snad nejvyšším hráčem na hřišti (č.13) byly nebezpeční. Naše obrana a gólman však tuto nebezpečnost dokázala eliminovat. Ono tomu bylo i ze strany soupeře a tak jsme šlo o poločase do kabin s plichtou. Druhý poločas, především prvních 20 minut bylo představením našich hochů. Konečně se pořádně rozehráli na levé straně Staněk s Nesvadbou a začali po ní létat. 48´- po centru z levé strany se k míči na zadní straně dostal střídající Hajný, který chladnokrevně zakončil – 2:1. Běžela 51´- „Karlos“ dostal krásný pas (opět po hře z levé strany) do uličky k samostatnému nájezdu a nemýlil se – 3:1. A běžela 65´ , opět z levé strany se dostal míč k Macháčovi, který završil a potvrdil svůj výkon – 4:1. No nebylo si co myslet. Víme sami, jak zápasy našich mladých hráčů vypadají. Stačí jeden nepovedený gól do naší sítě a poté je zapotřebí se obávat. A to se naštěstí nevyplnilo, byť v 68´soupeř snížil na 4:2. Pěkná jeho akce a hlavně branka, kdy si krásně naskočil na centr Kašpar a hlavou vymetl šibenici. Adam neměl šanci. Šel po tom, ale ta hlavička byla „ligová“. Ona celá akce soupeře byla velice pěkná. To prostě potvrzuje skutečnost, že se v tomto zápase utkala mužstva, která chtějí hrát fotbal. Poté to byl především boj o prostor a nedat jeden druhému prostor nedal. Byly tam příležitosti na jedné i druhé straně, ale gól nepřišel. Proto konečný výsledek 4:2 ve prospěch LOKO, a domnívám se, že zcela zaslouženě. Závěrem: Mohu pouze konstatovat, že posily z „A“ mužstva splnily úkoly na 100%. Přitom však kluci našeho „B“ mužstva nijak nezaostávali. Prostě, prohloupil každý, kdo na tento zápas nezavítal a nepodíval se na to jaký herní pokrok proti předchozím létům naše „B“ mužstvo udělalo. On komentář soupeře je myslím plně vypovídající. No a v neděli 29.10.2017 v 14:30 hod. do Cholupic. Pro mne, a asi i pro další příznivce našeho fotbalu, zcela neznámé mužstvo. Co od nich na jejich domácím hřišti očekávat? NEVÍM. Uvidíme v neděli. Střelci: 9. Eichler Jakub, 48. Hajný Dominik, 51. Maione Carlo Maria, 65. Macháč Richard - 14. Kašpar Jan, 68. Kašpar Jan Sestava: Brána: Adam Roušar; obrana: Malý, Eichler(65´), Bína, Nesvadba; záloha: Lexa Patrik(46´); Macháč Richard -„A“; Melichar; Staněk(90´); útok: Maione Carlo Maria -„A“(85´); Vokoun Jiří -„A“ Náhradníci : Němeček David; Machálek Matouš (85´); Boček Lukáš (90´); Kadlec Michal; Dobrý Kryštof (65´) Hajný Dominik (46´) zdraví: nowedding
nowedding: Komentář soupeře - Sokol Lipence - Loko Vltavín B 2:7 (1:6) Krásné slunečné počasí babího léta přímo lákalo na fotbal, ovšem v lipeneckých dresech nastoupila totálně poslepovaná sestava. Zranění, nemoci, distanc za červenou, ale i další absence znamenaly minus šest hráčů, takže zaskakovat musely posily z béčka a do základu šel i 45letý veterán Martin Barva. Na druhé straně bylo naopak nejstaršímu hráči 25 let, jinak to byli fotbalisté ve věku kolem dvaceti. Prostě motorky. Vltavínských hráčů bylo od počátku plné hřiště a byli připraveni trestat každou naši nepřesnost nebo zaváhání. A stalo se. Ve 13. minutě to bylo už 0:2. Potom Martin Barva vybojoval faul napravo od vápna soupeře, Zdeněk Koukal nadvakrát dostal míč krásným centrem do vápna a tam vyskočil nejvýš Ivan Hašek a krásně k tyči snížil. Mladíci z Holešovic trochu znervózněli a začali trochu kazit. Radek Šedivý pálil ze vzduchu z otočky a gólman hostí s námahou vyrazil. Tady se mohl zápas zlomit. Bohužel, nepovedlo se. Zlomil se na druhé straně. Vltavín během osmi minut přidal další čtyři góly a bylo vymalováno. Druhý poločas byl jen odvarem toho prvního. Hosté hodně prostřídali a hlavně ubrali na důrazu a rychlosti. Naopak naši hráči to úplně nezabalili a snažili se náskok soupeře aspoň zkorigovat. Vynikali v tom hlavně oba exligisté - Ivan Hašek a Zdeněk Koukal. Bojovali do posledního dechu a snažili se s výsledkem něco udělat. Zdeněk opět vyzkoušel svoji ostrou levačku a gólman soupeře měl co dělat, aby na balón mířící přesně k tyči dosáhl. Nakonec Vltavín ještě přidal jeden gól, ale v samotném závěru po pěkné akci opět hlavou do protipohybu brankáře přesně zamířil Ivan Hašek. No nic, je třeba na tento zápas zapomenout, dát se přes týden dohromady - a vyhrát ve Slivenci!
nowedding: TJ Sokol Lipence, z.s. vs. FK Loko Vltavín, z.s. 2:7 (1:6) dne 15.09.2017 – 15:30 hod. - 8. Kolo komentář soupeře Krásné slunečné počasí babího léta přímo lákalo na fotbal, ovšem v lipeneckých dresech nastoupila totálně poslepovaná sestava. Zranění, nemoci, distanc za červenou, ale i další absence znamenaly minus šest hráčů, takže zaskakovat musely posily z béčka a do základu šel i 45letý veterán Martin Barva. Na druhé straně bylo naopak nejstaršímu hráči 25 let, jinak to byli fotbalisté ve věku kolem dvaceti. Prostě motorky. Vltavínských hráčů bylo od počátku plné hřiště a byli připraveni trestat každou naši nepřesnost nebo zaváhání. A stalo se. Ve 13. minutě to bylo už 0:2. Potom Martin Barva vybojoval faul napravo od vápna soupeře, Zdeněk Koukal nadvakrát dostal míč krásným centrem do vápna a tam vyskočil nejvýš Ivan Hašek a krásně k tyči snížil. Mladíci z Holešovic trochu znervózněli a začali trochu kazit. Radek Šedivý pálil ze vzduchu z otočky a gólman hostí s námahou vyrazil. Tady se mohl zápas zlomit. Bohužel, nepovedlo se. Zlomil se na druhé straně. Vltavín během osmi minut přidal další čtyři góly a bylo vymalováno. Druhý poločas byl jen odvarem toho prvního. Hosté hodně prostřídali a hlavně ubrali na důrazu a rychlosti. Naopak naši hráči to úplně nezabalili a snažili se náskok soupeře aspoň zkorigovat. Vynikali v tom hlavně oba exligisté - Ivan Hašek a Zdeněk Koukal. Bojovali do posledního dechu a snažili se s výsledkem něco udělat. Zdeněk opět vyzkoušel svoji ostrou levačku a gólman soupeře měl co dělat, aby na balón mířící přesně k tyči dosáhl. Nakonec Vltavín ještě přidal jeden gól, ale v samotném závěru po pěkné akci opět hlavou do protipohybu brankáře přesně zamířil Ivan Hašek. No nic, je třeba na tento zápas zapomenout, dát se přes týden dohromady - a vyhrát ve Slivenci!
nowedding: TJ Sokol Lipence, z.s. vs. FK Loko Vltavín, z.s. 2:7 (1:6) dne 15.09.2017 – 15:30 hod. - 80. Kolo, hřiště Lipence Komentář: Nebyl jsem na zápase, ale škoda. Ono naši hru dokumentuje komentář soupeře, který si dovoluji uvést. Střelci: Lipence:24. Hašek Ivan, 87. Hašek Ivan – LOKO: 10. Hajný Dominik, 13. Staněk Lukáš, 36. Nesvadba Vladimír, 38. Lexa Patrik, 41. Staněk Lukáš, 44. Staněk Lukáš (pen.), 77. Jansa Martin Sestava: Brána: Roušar; obrana: Nesvadba; Bína; Malý; Opfolter(56´); záloha: Drobný(46´); Staněk; Melichar[K]; Lexa P(84´).; útok: Eichler(70´); Hajný(46´) Náhradníci :Kadlec Michal; Němeček David(56´); Machálek Matouš(84´); Boháč Jan; Lexa Lukáš(46´); Jansa Martin (70´); Boček Lukáš Zdraví: nowedding
nowedding: FK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. SK Újezd Praha 4, z.s. 2:3 (1:0) dne 30.09.2017, 14:00 hod. - 6. Kolo, domácí hřiště Komentář soupeře: Důležitá otočka v závěru! To byl nervák! V 6. kole jsme jeli na půdu Vltavínu B, kde nás nečekalo vůbec nic snadného. Soupeř plný mladých hráčů si to s námi chtěl rozdat na trávě a my souhlasili. A přestože jsme dvakrát prohrávali, nakonec jsme odvezli všechny body. Ale pojďme popořadě. (více v článku) Utkání jsme začali dobře, bohužel jsme z nadějných náznaků nevytěžili větší šance a soupeř nemilosrdně trestal, když se dostal poprvé v zápase před naší branku. Domácí Lukáš Lexa prostřelil v 11. minutě našeho brankáře a Vltavín vedl 1:0. To, co následovalo, nejde popsat jinak než festival zahozených šancí na naší straně. Hned několikrát jsme se dostali do velmi nadějné pozice, ale buď skvěle zasáhl domácí gólman nebo jsme zklamali. Neuspěli Zdenda Hanzlík, Tomáš Pešír ani Tomáš Podvín a tak jsme o poločase prohrávali 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili přesně tak, jak jsme skončili ten první. Tedy pořádným tlakem. Jenže smůlu z kopaček jsme o půli smýt nedokázali. A tak se ve svých šancích neprosadili postupně Papén, Pišta ani Zdenda. A mělo nám být ještě hůř. Necelou půlhodinu před koncem totiž dostal za protesty po sporném zákroku červenou kartu stoper Martin Daňhel. Nepříznivý stav 0:1 a vyloučení. To nevypadalo dobře. Naštěstí jsme ukázali, že újezdské srdce se jen tak nevzdává. Chvilku po vyloučení jsme dostali výhodu přímého kopu, ke kterému se postavil Tomáš Podvín a dalekonosnou střelou přes zeď nedal domácímu brankáři šanci. Bylo vyrovnáno. Jenže o tři minuty později přišla další rána, kdy vrátil domácím vedení Jakub Eichler. A tak začala stíhací jízda nanovo. V 81. minutě ukázal Zdenda Hanzlík skvělý výběr místa ve vápně a po několika odrazech dopravil míč do sítě. 2:2. To nám ale nestačilo a i o deseti jsme se hnali za vítězstvím. To se nakonec podařilo. Kuba Běhounek se minutu před koncem nadechl ke krásnému samostatnému úniku a domácí obránce ho ve vápně jasně fauloval, za což rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil ten nejzkušenější – Tomáš Pešír. A protože s přehledem proměnil, mohli jsme slavit! Vedení 3:2 už jsme udrželi a vydřeli tak hrozně důležité tři body z těžké půdy. Protože Podolí o pár hodin později ztratilo, posunuli jsme se na druhé místo bod za Střešovice. Zdraví: nowedding
nowedding: Stodůlky vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ - pohled soupeře dne 08.10.2017, 13:30 hod. - 7. Kolo, Stodůlky Komentář soupeře: Díky za tři body!! Mistrovské utkání s Loko Vltavínem jsme sehráli na domácí trávě za sychravého počasí. Hosté přijeli s mladým kádrem hráčů, kde někteří nakukují do kádru áčka, hrající 3. ligu. Tušili jsme, že soutěžit v rychlosti není to správný, jedině chytrost a šikovnost nám zaručí tři body. Tušit jsme mohli co jsme chtěli, ale výkon neodpovídal tomu, co jsme si řekli. Zvláště v prvním poločase převládal úsporný program v režii pohybu a přesné přihrávky, by se nechaly spočítat na prstech jedné ruky. K tomu nutno připočíst velké množství prohraných soubojů. Hráčům Loko Vltavínu jsme v prvním poločase darovali několik velkých šancí, naštěstí jsme jim nenechali při střelbě klid a střely hostujících hráčů končily v náručí Vojty. I my jsme si vypracovali nějaké pološance, ale naše střely neměly s razancí mnoho společného. První poločas skončil bez branek. O přestávce jsme si řekli, že takhle by to nešlo a vše co doposud předvádíme, musíme zlepšit! Ve druhém poločase byla hra našeho mužstva výrazně lepší, ale i tak k ní mám velké výhrady. Důležité bylo, že bojovnost a přesnější přihrávky nás dovedly ke dvěma brankám a tím i ke třem bodům. První branka padla po vyslání Timiho do úniku Štefanem. Timiho střelu stačil brankář hostí vyrazit pouze k Petrovi Mikešovi a ten již míč do odkryté branky uklidil. Druhý gól vypracoval Petr Mikeš, když obešel několik hráčů hostí, předložil Timimu, který se neukvapil, uvolnil se ve vápně a zvýšil naše vedení na dva nula. Hosté po dvou obdržených brankách zbraně nesložili a snažili se alespoň o vyrovnání. I když si nějaké šance vypracovali, branku z nich nevstřelili. Skóre 2:0 se do konce zápasu nezměnilo a tím zůstaly všechny tři body doma. Výkon v tomto zápase nebyl ideální. Osobně k němu mám hodně výhrad. Nutno ovšem řící, že akce po kterých jsme obě branky vstřelili, bylo oku velice lahodné. Zdraví: nowedding
nowedding: 1999 Praha vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ 4 : 2: (1:0) dne 23.09.2017, 16:30 hod. - 5. Kolo, „Děkanka“ Komentář soupeře: Vltavín nastoupil s hodně mladým týmem, jen s jedním hráčem narozeným 1995, zbylých deset jsou ročníky 96-98. V naší sestavě chyběli Procházka, Endršt, Štefánek a Pánek, ale i tak jsme si s tím poradili a hlavně díky neskutečnému výkonu našeho kapitána Viktora Chačaturova, který vsítil hned čtyři góly, tři navíc po precizně kopnuté standardní situaci Filipem Šmiedem. Dvakrát zakončoval hlavou, jednou holení a poslední gól vstřelil po přihrávce Roubíčka elegantně o tyč, a tak poražíme soupeře 4:2 a na Děkance tak zatím máme stoprocentní bilanci. Soupeř navíc od 73.minuty dohrával v desíti, kdy byl po druhé žluté vyloučen nejlepší hráč Vltavína Staněk. Zdraví: nowedding
nowedding: Stodůlky vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ 2 : 0 (0:0) dne 08.10.2017, 13:30 hod. - 7. Kolo, Stodůlky Komentář: Šli jsme na zápas bez stulpnů. No již to je ukázka, jak se o nás stará kustod. Hrůza a ostuda !!! Přesto jsme byli v zápase lepším a hernějším mužstvem. Především v prvním poločase. Soupeř nás měl „plné kecky“. Ono se to nezměnilo ano ve druhém poločase. Co bylo ale chybou? PROMĚŇOVÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ. Pokud nedáme branku ani z jasných příležitostí, ale budeme kličkovat a zasekávat, budeme nedůrazní, potom se není co dovit. V prvním poločase jsme měli několik příležitostí, které jsme nedokázali proměnit. Jednu z nich, alespoň jsme to tak viděl já, zmařil soupeřův obránce, který loktem popostrčil pronikajícího Nesvadbu, který šel sám na brankáře. Loket tam byl na 100% a tím ho „rozhodil. Ten namísto aby spadl, tak se to snažil dohrát. Pokud by spadl tak o penaltě nikdo nediskutoval. Ale to je ta naše „naivní a férová hra“ se kterou se asi na této úrovni nepotkáme. A jistě nechci, aby se jí kluci učili. Soupeř to rozhodně nebyl takový, abychom odešli poraženi. Prostě je to fotbal, který znamená – NEDÁŠ – DOSTANEŠ. To se jasně ukázalo v 66´, kdy jsme měli prostřednictvím Machálka 100% šanci, kterou však nedal a z protiútoku jsme inkasovali do neskosolidované obrany. Poté jsme již hráli na riziko se třemi obránci. Tlak jsme sice vytvořili, ale útočná řada byla absolutně neplodná, nedůrazná. Pokud byla vytvořena nějaká příležitost, tak pouze ze strany středové a obranné řady kdy však obránci soupeře vždy na poslední chvíli přistoupili a odehráli do autu. Prostě, marnost nad marnost. A soupeř tohoto našeho trápení plně a zaslouženě využil. Právě proto jdou tři body Stodůlkám. Závěrem: jistě jsme z celkového pohledu zápasu byli lepším mužstvem, který však zaslouženě „tahal za kratší konec“. Proč – to jsem uvedl výše. Nedáš – dostaneš. A my jsme dostali. No škoda, protože takto prohrané zápasy nám především na psychice nijak nepřidají. Není to ani tak o dovednostech, ale o klidu ve hře. Dovolte abych vyzvedl výkony: Staněk, Melichar, Opfolter, Nesvadba Střelci: 66. Mikeš Petr, 74. Alshinbaev Timur Sestava:Brána: Roušal; obrana: Opfolter, Malý, Melichar, Nesvadba; záloha: Lexa Lukáš (63´), Staněk; Boček; Dobrý (66´); útok: Lexa Patri (76); Hajný (80´); Náhradníci : Kadlec (80); Němeček (76); Machálek (63); Boháč (66) Zdraví: nowedding
nowedding: FK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. SK Újezd Praha 4, z.s. 2:3 (1:0) dne 30.09.2017, 14:00 hod. - 6. Kolo, domácí hřiště Komentář: Nebyl jsem. Ale podle získaných komentářů jsme si to tak jak v předchozím zápase v podstatě prohráli sami. Čím? Nezkušeností, bezhlavostí, nějakou zbytečnou jistotou, že to vítězně dohrajeme? Nevím, nebyl jsem, tak „NO COMENT“. Závěrem: Škoda, protože tři body na povzbuzení sebevědomí by se šikly. Ale takový je fotbalový život. Jednou si nahoře a poté dole, byť předvádíš pěknou hru. Střelci: 11. Lexa Lukáš, 78. Eichler Jakub - 75. Podvín Tomáš, 81. Hanzlík Zdeněk, 89. Pešír Tomáš (pen.) Sestava: Brána: Roušal; obrana: Eichler, Malý, Bína, Nesvadba; záloha: Lexa Patrik (70´); Hajný (46´); Melichar; Boháč (90´); útok: Lexa Lukáš (66´); Hovorka; Náhradníci : Kadlec (90´); Machálek; Boček (70´); Dobrý (66´); Opfolter; Jansa (46´) Zdraví: nowedding
nowedding: 1999 Praha vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ 4 : 2: (1:0) dne 23.09.2017, 16:30 hod. - 5. Kolo, „Děkanka“ Komentář: Na zápase jsem nebyl a osobně ho nedokáži komentovat. Přesto, pokud do 70´vedeme, tak asi bychom zápas neměli pustit. Ale asi to bylo ovlivněno naším vyloučením v 73´ u Lukáše Staňka. Závěrem: Je to škoda, protože jsme měli zápas velice dobře rozehrán. Jeden hráč nám vstřelit čtyři góly, no to je dost i na 1.A třídu, nepohlídat si ho. Střelci: 11.Chačaturov Viktor, 72. Chačaturov Viktor, 74. Chačaturov Viktor, 85. Chačaturov Viktor - 48. Melichar Tomáš, 63. Melichar Tomáš Sestava: Brána: Roušal; obrana: Opfolter (69´), Malý (78´), Bína, Nesvadba; záloha: Boček (46´), Staněk; Melichar; Boháč; útok: Lexa Lukáš; Machálek (46´); Náhradníci : Lexa Lukáš (46); Kadlec (69); Dobrý (46); Hajný (78); Kolařík Zdraví : nowedding
nowedding: FK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. Radotín 4:0 (1:0) dne 16.09.2017, 14:00 hod. - 4. Kolo, domácí hřiště Komentář: Náš druhý zápas na domácí půdě se soupeřem, kterého vůbec neznáme. Co víme je pouze dozvědět se ze stránek Fotbalové Asociace. No, víme sami, že výsledky nemusí pro nás být tak „směroplatné – jak říkala Máňa“, ale základem pro nás je vždy a bude, v jaké sestavě je schopen trenér postavit 11 mužů, a pokud možno někoho na lavičku. Všichni víme jak to vypadá. Obrovská marodka, k tomu přidáme červenou „Meliho“. Ale lze doufat, že trenér Frýdek určil některé hráče „A“ k posílení., tak abychom nebyli v obrovské hráčské nouzi. Proto jsme si říkali, kdo vlastně nastoupí? Ale věřili jsme, že to bude O.K. – trenér to vyřeší a my se budeme moci dívat opět na naši pěknou a ofenzivní hru. Ano, trenér to vyřešil a na hru se opět mohlo dívat. Celý zápas jsme měli více ze hry a soupeři jsme v podstatě nedali šanci. Domnívám se, že si toho byl také vědom. My s mladým a běhavým mužstvem musíme přehrávat i takovéto soupeře. Škoda pouze neproměněných příležitostí. Jsou jisté věci, kde se prostě musíme prosadit a proměnit – a to se na mě nesmí žádný z hráčů zlobit. To je prostě zbrklost, a pokud ne, tak neschopnost a pokud následně dá gól tak jde o gól náhodný. Říkám to na rovinu, tak jak to vidíme z čáry. Možná proto je u nás útočná řada v podstatě „plonková“. Ale to je složité a zcela na trenérovi. Závěrem: Jinak dobrý zápas. Dovolte abych vyzvedl výkony: Staněk, Malý, Bína Střelci: 20. Hovorka Marek, 53. Staněk Lukáš, 88. Staněk Lukáš, 56. Boček Lukáš Sestava: Brána: Roušal; obrana: Opfolter, Malý, Bína, Eichler (46´); záloha: Boček (65´); Staněk; Hajný; Boháč; útok: Hovorka (59´); Machálek (75´); Náhradníci : Lexa Patrik (65´); Kolařík (75´); Lexa Lukáš (59´); Kadlec (46´); Dobrý; Jansa Zdraví: nowedding
nowedding: SK Libuš vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ 2:3 (2:1) dne 09.09.2017 - 3. Kolo, hřiště Libuš Komentář: No a do třetího kola jsme nastoupili proti více jak nepříjemnému soupeři z Libuše. Navíc v čase, který nám ne zcela vyhovuje, a kde se hraje vždy nepříjemně. Je to snad na pozdější snídani, ale na fotbal? Ale prostě to tak je a my to musíme respektovat. Čekala nás Libuš, která v minulém kole uhrála 3 body ve Stodůlkách, a tam se body vybojují jen těžce. Tak jsme byli zvědavi, jak se bude dařit nám na jejich půdě. Navíc, pokud jsme, tak jako vždy, nevěděli v jaké sestavě a v kolika hráčích nastoupíme. Ono je to složité vzhledem k marodce. Ono to tak také vypadalo. Na naší střídačce 1 hráč. Prostě především zranění nás limitují. Být trenérem, tak se v zápasech pouze modlím, aby kluci odehráli jakž-takž bez větších šrámů. První poločas – Začátek zápasu bylo takové „oťukávání“. My jsme šli do kombinačních, postupných akcí. Přišla 17´- a po po uvolnění Staňkem se dostal k sólovému nájezdu Boček. Zapletl se však do svých kliček a nic z toho nebylo. Začali jsme mít skutečně více ze hry. 26´- to se dostal opět do samostatného nájezdu Boček. No, ke štěstí Libuše, a k naší smůle, jím byla situace vyřešena úplně stejným způsobem. A to jsme již skoro podruhé křičeli – bohužel pouze skoro. Následoval rychlý kontr Libuše, který byl zakončen tvrdou střelou pod břevno. Tak nezbylo, než aby se blýskl Adam v bráně. Těsně předtím musel jít k ošetření Nesvadba, který nejprve utržil ránu loktem do zátylku a následně se srazil hlavami se Štěpánem Malým. Tak jsme byli chvíli v deseti. A to soupeř plně využil. 27´- Po výše uvedené střele zahrával rohový kop a nejvyšší hráč na hřišti (škoda, že soupeřův) se nemýlil a bylo 1:0. Rozehráli jsme, a ani se nestačili rozkoukat, kdy došlo k nepokrytí hráče uprostřed hřiště. 29´- Ten v podstatě ze zpětné přihrávky z našeho vápna, cca z 25m míč trefil parádně k naší pravé tyči – 2:0. Znovu se budu opakovat, my se nestačili ani rozkoukat a prohrávali jsme o dva góly. A zcela bez nadsázky jsme do té doby měli jednoznačně více ze hry. Dosavadní výsledek měl být v opačném gardu, ale jak se říká – NEDÁŠ – DOSTANEŠ. To se také potvrdilo. Přesto jsem byl, a asi stelně jako kluci na hřišti, přesvědčen v úspěšný obrat. Jen šlo o to, aby se nám ještě do poločasu podařilo výsledek alespoň zkorigovat. Ano, běžela 43´- náš přímý kop – Staněk, který to napálil do bližší tyče. Míč se po odraze dostal k Boháčovi, který nadvakrát upravil poločasový výsledek na 2:1. Druhý poločas – Do druhého poločasu jsme nastoupili s hráčem č. 15, který střídal L.Lexu, zraněného z minulého zápasu. L.Lexa to neměl vůbec jednoduché, protože ani zdaleka nemohl jít naplno do hlavičkových soubojů. Domnívám se však svoji úlohu, za dobu co hrál, odehrál důstojně. My jsme do druhého poločasu vešli skutečně v dobré „fazóně“. 48´- vypadalo to na velkou šanci, kdy zklamala finální přihrávka. Ale za vyrovnáním jsme šli „hladově“. Kluci předváděli pěkný fotbal. Především, pokud se neuchylovali k nakopávání, ale soustředili se na hru na jeden – dva doteky s náběhem. Hru dokázali zrychlit a dostat se za záda soupeře. 64´- a bylo to přesně tak. Žádné velké a dlouhé vedení, centr do vápna, kde míč si našel Bočka, který se prosadil – 2:2. No všichni jsme mu to přáli. Běžela 71´- vhazujeme, kdy se k míči dostává Boháč, jeho centr z levé strany na zadní stranu velkého vápna. Tam si sbíhá Boček, a „světe div se“, krásně trefil z první do protipohybu soupeřova brankáře – a bylo 2:3. No domnívám se, že i on sám si oddechl, že „odčinil“ své předchozí neproměněné příležitosti. Ale to je prostě hra – fotbal. Někdy, ať děláš - co děláš, tak to tam nepadne i kdyby si ten míč do brány nesl. O to více těší, že to Lukáš „nezabalil“, nestresoval se tím, ale soustředil se na hru. SPRÁVNĚ. Zbytek zápasu jsme odehráli důstojným způsobem, bez nějakých chyb. Soupeř se sice snažil a snažil, ale obrana nepovolila. Proto poctivé a zasloužené „3“ body pro nás – ze soupeřova hřiště. Závěrem : Dovolte, abych poděkoval všem hráčům za předvedený, týmový, výkon. Nejsou to body nějak náhodně získané, vybojované po nějakých náhodných gólech. Ne. Mužstvo, jako celek si za nimi šlo, přestože prohrávalo o dvě branky. Stále si ve své síly věřilo a nedívalo se na to co soupeř. Pokud jeden dočasně uvadal, naskočil za něj druhý. Je potřeba pochválit naši obranu, přestože první branka do naší sítě přišla po nepokrytí soupeřova hráče. Ale snad všechna mužstva mají ve své sestavě (mimo nás) nějakou „vytáhlou věž“, kterou se snaží nějak trefit. Libuši se to jednou, k naší smůle, podařilo. Ale jinak naše obranná hra byla jistá, kterou se ji podařilo soupeři překonat pouze v době, kdy jsme hráli v 10-ti. Co bych viděl v naší hře hůře? To byla finální přihrávka. Nehovořím o našich brankách, ale o těch příležitostech, které brankou neskončily. Vedení míče s hlavou nahoře, podívat se, nejít až do hráče, snaha o přenesení hry na druhou stranu – na volného hráče. Pokud bychom tohoto využili, poslouchali spoluhráče, který si křikne, on by výsledek byl asi ještě lepší. Přesto mým jménem k předvedenému výkonu blahopřeji. No a příště nás, 16.09.2017 v 14:00 hod., na domácím hřišti čeká „neznámý RADOTÍN“. Na tabulku bych se tak nedíval, ale díval bych se na to, v jaké sestavě nastoupíme. Pokud v optimální, což zcela jistě nebude, tak jak? Ale to je na trenérovi a držím mu palce. Věřím, že kluci si ve svých hlavách ujasnili a uvědomili co dělá kolektivní výkon kolektivním výkonem!!! Střelci: 27´+ 29´- Libuš; 43´- Boháč (Staněk); 64´- Boček; 71´- Boček (Boháč) Sestava: Brána: Roušar; obrana: Nesvadba; Bína; Malý; Vladyka; záloha: Boháč; Staněk; Macháček; Hajný Dominik; útok: Lexa Lukáš (46´); Boček Náhradníci : Kolařík(46´); Lexa Patrik Zdraví: NOWEDDING
nowedding: FK Loko Vltavín, z.s. „B“ vs. Slivenec 4:2 (0:2) dne 02.09.2017, 14:00 hod. - 2. Kolo, domácí hřiště Komentář: No a šli jme do druhého kola. Na domácím hřišti jsme přivítali, pro nás zcela neznámé mužstvo Slivence. Snad se dá ze soupeřova mužstva vzpomenout našeho bývalého hráče – Michala Šťastného. Podle informací však posílili. No uvidíme, jak se mu bude dařit. Hlavně jsme byli zvědavi na to, jak se bude dařit našim klukům, kde mužstvo je zraněními doslova zdecimované. Mít cca 20 hráčů a přemýšlet koho zdravého postavit, to je pro trenéra nezáviděníhodná situace. Ale věříme, že si s tím poradí. Ono to nebylo až tak strašné. Přišel nás posílit Eichler do pravé obrany. Přišel, ale ukázal, že za „B“ mužstvo asi nemá zájem hrát. Asi právě proto byla naše obrana tak propustná po jeho straně? Zodpovědnost je prostě potřebná, a domnívám se, že od něj bylo očekávání daleko větší a je to pouze škoda k jeho osobě. Ona, 1.A. třída není zase tak daleko od 3.ligy. A o tom to je – chceš se předvést, tak se ukaž a prosaď se. Nevím, zda to bylo v tomto případě. První poločas – No úvod byl zajímavý. 2´ - nedomluva brankáře s Nesvadbou a špatně vyřešená malá domů hlavičkou. Naštěstí byl Nesvadba dostatečně aktivní a v podstatně vlastní branku odvrátil. (to bylo na utírání čela.) Ale vůbec nás to nerozhodilo. Probíhala 8´- přišla přesná střela ze střední vzdálenosti od Staňka avšak soupeřův gólman výborně vytlačil na roh. Toto utlumilo aktivity soupeře, který viděl, že to asi nepůjde tak jednoduše. Přesto v 18´- šance soupeře, kdy se blýskl náš brankář. Z rohu soupeře, což je náš věčný problém, se „prosadil“ soupeř. Ale pozor – z ofsajdu a tak tedy nic. No a přišla 25´, po takové mezihře, kdy se k dalekonosné střele dostal Staněk. No a světe div se? Po odraze krásně zaplula do brány a LOKO vedlo - 1:0. Poté to byla opět vyrovnaná hra, kdy ve 43´byl před velkým vápnem faulován náš hráč. K míči se postavil Staněk a „levou“ krásně zatočil do soupeřovy brány – a bylo 2:0. Takto také poločas skončil. Druhý poločas – došlo pouze ke změně, kdy odešel Eichler a nastoupil Boček. Začátek byl překvapující. Domnívali jsme se, že soupeř na nás vstoupí. No POZOR!!! Opak byl pravdou. 47´- přímý kop Melichara, kdy ve velkém vápně byl zmatek a k míči se dostal Lexa L., který zvýšil na 3:0. Ale to nebylo vše. Po autovém vhazování z naší strana v 52´ došlo k centru Bočka na zadní tyč soupeřovy brány, kde krásně naběhl Boháč – 4:0. No prostě dalších z krásných akcí našeho mužstva. Žádné dlouhé vedení a jisté převzetí, otočení se, rychlá přihrávka s hlavou nahoru a přesný a včasný náběh směřující k přesnému zakončení. No ono to nebylo tak jednoduché, jak to vypadá. V 57´- „Zlobivá“ soupeřova 10-ka si vymodlila penaltu. (Zaprvé se domnívám, že to bylo mimo vápna a zadruhé, že to nebyl faul. Takovýchto zákroků byl v zápase „x“ a odpískané zcela regulérně nebyly – a to na obě strany.) Nevím, co by chtěl rozhodčí „kompenzovat“. Ale bylo to tak a soupeř snížil na – 4:1. Do soupeře jako by vstřelil blesk. Najednou byli všude. Tlačili a tlačili. Běžela 63´- po levém křídle se prosadil soupeř, který odcentroval na zadní tyč, kde však nebyl nikdo z našich zprava a neobsazený hráč do protipohybu našeho gólmana snížil – 4:2. Zbytečný gól, kdy pravá obrana opět hořela, a nic na tom nezmění fakt, umožněné přihrávky zleva. Toto se prostě musí pokrýt. V této fázi hry jsme nějak ochabli. Právě proto bylo z naší lavičky stále častěji slyšet, abychom začali hrát fotbal, dali míč na zem, začali opět kombinovat. No přišla 68´ a bylo to surové. To šel dlouhý míč na střed útoku a ve výskoku se třemi soupeřovými hráči náš Lexa v útoku. Jeden z nich však šel do souboje zcela likvidačním způsobem, s loktem dopředu. Také to tak vypadalo. Lexa odnesen na nosítkách, lehký otřes mozku a 5 stehů. Prostě zcela zbytečný „blikanec“ soupeře za který se ani neomluvil – červená!!! Poté nastoupil „ochránce chudých“ – náš Melichar, který zcela zbytečně strčil do soupeře. Ten se skácel jak podťatý a pro Meliho – červená!!! No to byl závěr zápasu, který nikdo neočekával a domnívám se, že zcela zbytečný. Přesto následoval náš přímý kop, který soupeřův gólman bravůrně vytěsnil. Bezprostředně poté – v 75´ realizoval střelu z velkého vápna Staněk – těsně vedle. Nedá se však upřít aktivitu a šance soupeře. Mnohdy jsme vytěsňovali na poslední chvíli, ale vytěsnili. Hlavně jejich střední útočník s č.7 byl nebezpečný jak v pokutovém území, tak při realizaci standardních situací. Závěrem: Co říci. Opět ukázka toho, o kolik je náročnější „A“ třída oproti „B“. Nyní nelze počítat pouze a kondicí, ale je potřeba zahrnout techniku v práci s míčem a rychlou rozehrávku. Je potřeba také říci, že soupeř patřil mezi ty, kteří ukázali, že chtějí hrát fotbal a vůbec se nesoustředili pouze na tzv. nakopávanou. Právě proto se celkově na celý zápas dalo dívat. Samozřejmě až na epizodu v 68´. Ale emoce jsou emoce a ve fotbale se prostě vyskytují. Přestože si je až v takové míře zcela jistě nepřejeme. My jsme uhráli první tři body v „A“ třídě zcela zaslouženě, kdy kluci opět ukázali, že i bez posil „A“ mužstva se dokáží prosadit. Střelci: 25´, 42´-Staněk – 2:0; 47´- Lexa – 3:0; 52´- Boháč – 4:0; 55´- Slivenec – penalta + 63´ - Slivenec – 4:2 Sestava: Brána: Pochylý Ladislav; obrana: Eichler (46´), Malý, Bína, Nesvadba; záloha: Lexa Patrik; Staněk; Melichar; Boháč; útok: Lexa Lukáš (71´); Macháček; Náhradníci : Boček (46´); Jansa Martin (71´); Hajný Dominik; Opfolter Zdraví: Nowedding.
nowedding: 29.08.2017 V příštím mistrovském zápase nás čeká soupeř ze Slivence. "Neznámo", mimo toho, že tam působí naše bývalé "kladivo" - Michal Šťastný. Hrajeme v sobotu 02.09.2017 v 14:00 hod. Přijde nás podpořit někdo z "A" mužstva? Toť otázka? Sděluji to pouze proto, že naše mužstvo je v podstaě zdecimované zraněními a nedokončenými přestupy. No tak uvidíme a rádi se na zápas podíváme. Přeji jen a jen výhru. Ono já nikdy a nikdy nic iného neberu. Domnívám se, že v tomto myšlení jsou všichni naši fanoušci. Děkujeme Zdraví: Nowedding
nowedding: Slavoj Podolí vs. FK Loko Vltavín, z.s. „B“ 2:1 (0:1) dne 26.08.2017 - 1. Kolo, hřiště Podolí Komentář: Tak zahajujeme po dvou nebo tří letech 1.A třídu. Kluci si to zcela oprávněně vybojovali a zaslouží si to. Hrajeme ve skupině „B“, která není nijak zvláště proslavena. Na druhou stranu, pokud je někdo dobrý, tak se prosadí a já se domnívám, že u nás je to prostě tak. Pouze to chce čas a trpělivost. Vždyť průměrný věk mužstva je 20-21-22 let. Pokud spolu zůstanou, tak budou pouze herně a výkonnostně růst, za předpokladu že budou chtít. Nastupujeme proti „A“ soupeře a tedy naše jarní výhra 6:0 proti „B“ vůbec nic neznamená. Hráli jsme dopoledne, pro nás ne až tak čas příznivý. Nastoupili jsme pouze s 11-ti hráči. Lavička čistá, jak „slovo boží“. První poločas – Vůbec jsme nezačali špatně. Běžela 6´ a po vybojovaném míči uprostřed hřiště dostal na levém křídle míč Staněk. Potáhl do velkého vápna a střelou na zadní nás dostal do vedení – 0:1. Nemělo to chybu. Poté se však dostal do hry soupeř. Tlačil a ve 12´se blýskl Adam v bráně, kdy vychytal jasný gól ze 3 metrů – „UF“. Běžela 15´- z rychlého protiútoku, střela Staňka, brankář vyrazil, ale Boček z 5-ti metrů prázdnou bránu přestřelil. 23´- útok soupeře po jejich levé straně, centr a hlavička nejvyššího hráče na hřišti pod břevno. Adam se na poslední chvíli „vyšplhal“ a vytěsnil na roh. Celkově je třeba říci, že soupeř měl v poločase více ze hry, více brankových příležitostí, které však nedokázal zužitkovat, a to nejen tím že zahodil, ale především, dobrou hrou naši obranné řady a gólmana. Právě proto byl poločasový stav 0:1 v náš prospěch. Druhý poločas – V poločasové přestávce jsme si řekli, že „nemůžeme hrát na beton“, ale obranu vytahovat a nedopouštět se faulů v okolí velkého vápna. Soupeř na nás vletěl. Asi byl dosti zaskočen, ne-li v šoku, naší předchozí hrou. 47´- střela z velkého vápna a zase zákrok Adama při kterém se zaskvěl. 49´- naštěstí odmávaný ofsajd, jinak vyrovnáno. Tlak soupeře se projevil v 51´ - kdy jsme faulovali vpravo našeho velkého vápna – přímý kop – a „Petřínská věž“ v útoku nedala Adamovi šanci – 1:1. S takovým hráčem v útoku jde u standardek pouze o to, aby byla jeho hlava trefena, protože k němu o té výšky nikdo nedoskočí. A pokud k tomu přidáme, že nebyl nijak atakován, tak se není co divit. 18´+ 19´minuta – dvě jasné gólové příležitosti soupeře. Opět po naší pravé straně – naštěstí soupeř neměl dostatek klidu a především přesnou mušku. To se nám pouze rosila čela. No a v 71´ - „hořelo“. To opět soupeř zahrával přímý kop z pravé strany po našem faulu. Tento propadl až do malého vápna na nohu soupeře, který placírkou lehce „uklidil“ a bylo 2:1. Poté se hrálo nahoru dolů bez nějakých výrazných příležitostí. V závěru jsme se ještě zvedli. Měli jsme tam náznaky příležitostí ke skórování, ale finální přihrávka se nedařila. V 81´- to již vypadalo. To centroval Staněk zprava na zadní tyč, kde byl Nesvadba, který hlavičkoval do protipohybu brankáře. Škoda jen, že vedle. Pokud by to vyšlo, tak se domnívám, že by byl soupeř na kolenou. Proto konečný stav zápasu – 2:1. Prohra čestná, ale přece jen prohra. Závěrem je třeba říci, že soupeř byl skutečně zdatný. Na svoji výhru se musel nadřít a my jsme mu to nijak neulehčili. Na druhou stranu musím konstatovat, že si asi výhru zasloužil. Naším hendikepem bylo, že jsme neměli jakkoliv a čím hru oživit střídáním. Jít na soupeře, který má za cíl postup do přeboru, pouze s 11-ti hráči je skutečně odvaha. Právě proto je potřeba vyzvednout bojovnost a nasazení celého týmu, byť dohrávali se zraněním. Proto hodnotím výsledek zápasu velice vysoko, byť se jedná o prohru. Pokud bude takovýto přístup i v ostatních zápasech, tak se na nás lidé budou velice rádi chodit dívat a zcela jistě přijdou i vítězství. O tom jsem přesvědčen. Střelci: 5´- Staněk – 0:1; 51´+ 71´- Podolí – 2:1 Sestava: Brána: Roušar; obrana: Nesvadba; Melichar; Malý; Vladyka; záloha: Boháč; Staněk; Macháček; Lexa; útok: Lexa; Boček Náhradníci : … Zdraví: Nowedding
Mutu10: Dobrý den , možná sem píšu špatně , ale před delší dobou jsem četl že se scházíte v malém počtu na trénincích. chtěl bych se zeptat zdali by bylo možné se k nějakému Vašemu tréninku přidat , kousek od Holešovic pracuju , tak by to bylo fajn ... jinak kde jsem hrál: Když mi bylo 12 přijeli jsem do Čr z Anglie kde jsem hral za " žáky " QPR , v česku jsem hrál za Motorlet, Slavii v dorostu a druhou ligu za Spartu muže B , kde jsem skončil karieru kvuli zlomené noze. Celý život jsem hrál utočníka. kdyby to bylo možné prosím kontaktujte me na soukromém emailu : Comuco22@gmail.com , děkuju Vám moc a přeju hodně štěstí :)
Adada: Oni kdyz nejdou frajeri z Acka tak mame v zakladu zas 5 dorostencu ale dik :-)
Vláďa: Gratuluji Lokádě B k prvnímu vítězství po velice dlouhé době! :) Jen tak dál chlapci! :) Přeji hodně štěstí :)
Vláďa: Když odešli i ti nejvěrnější hráči podle Vašich slov \"neschopní\", na LOKO evidentně nezůstal nikdo, kdo by B-třídu mohl hrát. Chudáci z ročníků 97/98 musí pomáhat tak zoufalém týmu. A Vy máte tolik drzosti je odsuzovat za jejich nevyzrálost a nezkušenost. Lokáda slibovala, že B-tým doplní minimálně 11 hráči. Sliby, chyby. Jsem rád, že jsem přešel někam, kde vedení a hráči se snaží udělat maximum pro nejlepší výsledky. Každopádně přeji mnoho štěstí i pevných nervů klukům z Lokády, vím, že to není jednoduché.
karel: je tam frsta takze to bude k necemu vypadat
Patrik Soukup: a jeje zase ty Karle to bude chytrostí už se těším až to budu čist
karel: tak břidilove hura do dalsi sezony sem na vas zvedavej
BlueBoard.cz ShoutBoard