Přidej zprávu »
Metal-art-factory: Zdravím,máte to tu zajimavé.Tak trochu se také věnuji umění,ikdyž jsem samouk,ale myslím,že to vůbec nevadí.Chci se zeptat na ty plastiky,jestli je nejaká y kovu,a všechno Vaše práce,nebo z té pryskyřice,jak u jednoho díla popisujete,jinak mám velice rad díla od pana H.R.Gigera,a hodně mě motivuje. s Pozdravem odkaz »
vladous: Na vaši stránku mě přivedl článek "Konstruktivní kritika", za jehož obsah velmi děkuji. :-) Prosím, zkuste se zamyslet nad velikostí písma, nebo možná barvou.. Nenosím brýle, ale nejsem schopna přečíst v kuse více než jeden odstavec.
Vojta: Zdravim jem bych sem chtel hodit prispevek ze prodavam sbirku knih a tarotovych karet od H.R.Gigera kdyby mel nekdo zajem odkaz » doufam ze to nevadi predem dekuji vsem
Babora: Ahoj - snažím se tvořit jak to je jde, ale i při denním procvičování kresby či modelace se prostě nikam neposouvám. Nemůžete mi někdo poradit? Kontakt: baboradubr@gmail.com
Hunter: bathor: Ahoj, nedesignoval, dělal jsem jen 4 ilustrace. Nicméně o tomhle vím, už jsem to viděl.
bathor: Ahoj, pokud jsi designoval kampaň budwaru, tohle ti možná polichotí odkaz » :D:D
Hunter: Libor: Zatím to není jisté, ale nějaké rozdělané motivy mám, tak snad se zadaří...
Hunter: Méga: dnes jsem vyvěsil konečné vyjádření k tomu, co CZC.cz udělali.
Libor: Před nějakou dobou tu byla řeč o novém tričku. Chystá se? :-)
Méga: Ahoj, před nedávnem jsi tu měl článek o nepravostech ze strany czc.cz, docela by mě zajímalo jak to dopadlo... díky
Adam Řezníček: Hunter: Já už mám asi rok Wacom Bamboo Pen & Touch a naprostá spokojenost i s kreslicí plochou asi A6. Myší opravdu ne, tu zase na 3D.
Hunter: Adam: jasně, chápu to, student to nemá snadné, času i peněz není moc - tak to zatím můžeš v klidu prozkoumávat. Ad koule - aha. V kresbě je nejdůležitější linie, na tom stojí všechno, takže jestli kreslit něco měsíce, tak linie, elipsy atd. A myší se fakt kreslit nedá, navíc když dnes existují perfektní grafické tablety to nemá žádný smysl - ale tak o pixelartu nic nevím, takže tam je to třeba všechno jinak.
Adam Řezníček: Díky moc za rady, určitě se do budoucna něco pořídí, uvidím, jak bude čas přes školu, zatím je to naprostá hrůza a nemám na nic jiného čas, studuju 2. ročník na ČVUT FIT. On se tě na kouli zeptal z důvodu, že prý když školí nové zaměstnance do jeho "studia", tak prý malují např. měsíc koule, nebo jablka, z důvodu práce se světlem a stínem. Navíc ještě vše kreslí myší, ale je prý přes pixelArt.
Hunter: Adam: Tak ještě jednou díky - původně jsem chtěl daleko víc kreslit přímo, ale díky té technice jsem to zredukoval čistě na přednášku. V budoucnu se chystají další workshopy a přednášky, kde už snad technika nebude problém. Jinak ten dotaz na kouli jsem moc nepochopil, zrovna tak jako ten dotaz na moje vlastní práce, když lze všechno snadno najít na netu. Nebylo to o prezentaci mých věcí nebo schopností, ale o naprostých základech a postupech. Ještě umím namalovat kvádr a válec :) Jeho WS jsem neviděl, takže nemohu soudit. Co se týká knih - určitě je dobře do nich investovat, mnoho dobrých titulů lze najít v recenzích na Parkově blogu odkaz » a pak je koupit ideálně z Bookdepository.co.uk odkud přijdou někdy i do 10ti dní a neplatí se clo ani DPH. Ceny většiny knih jsou velmi dobré a dá se takhle vybavit slušná knihovna. Určité zdroje jsou i v časopisech 2Dartist nebo ImagineFX ale nejvíc toho asi řeknou videa, na youtube je jich řada a workshopy typu Gnomon, CGMA nebo Massive Black se dají pořídit za rozumné peníze.
Adam Řezníček: Edit: to je *ten
Adam Řezníček: Doma už mám Anatomii pro výtvarníky a nejspíše pořídím Digitální malířské techniky, dnes jsem si ji byl prohlédnout v Luxoru a moc se mi líbí ten popis technik atp. Jen bych čekal tvrdé desky, za tu cenu. Ne, bylo to supér, jeden z nejlepších na GDS a to i co se týče přednášek. Např. Workshop Halfara o Photoshopu... Škoda mluvit, to je den, kterej po tobě chtěl nakreslit kouli, prý má 20 let zkušenost, ale vidět to nebylo.
Hunter: Adam: Ahoj, díky za pozitivní reakci, z mého pohledu to bohužel nebylo úplně 100% protože mě hodně trápila technika. Co se týká těch knih, situace je dobrá a je jich dnes už opravdu hodně, buďto knihy přímo koncipované jako příručky, nebo monografie autorů, kde sami ukazují, jak pracují. Nedávno jsem tu recenzoval knihu Digitální malířské techniky, v současnosti vychází u 3D Total kniha odkaz » , některé knihy můžeš najít i v seznamu knih odkaz » obecně pak knihy od Focal Press / 3D Total Digital Painting Techniques, od Digital Studio Press, od Steambot Studios a spousta dalšího. Plus samozřejmě internet a hromady zdrojů.
Adam Řezníček: Edit: Digitální malířské techniky
Adam Řezníček: Ahoj, předem bych chtěl moc poděkovat za výborný workshop na GDS, ale chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaká vhodná kniha o digitální malbě, ať česká, tak v angličtině. Díky moc Adam
Hunter: Karolína: Ahoj, nestudoval jsem žádnou výtvarnou školu, ani školu zaměřenou na CG, pokud vůbec v ČR něco takového je... bohužel nemám vůbec přehled, jak to u nás s podobnými obory vypadá, ale spíš bych doporučil zkusit zahraničí. To, že je o řadu let napřed je celkem jasné.
Karolína: Ahoj, chtěla bych se Tě zeptat, jestli jsi studovat nějakou školu zaměřenou přímo na počítačovou grafiku, popřípadě jakou vysokou (vyšší odbornou) školu by jsi mi mohl doporučit? Předem díky za odpověď a hodně štětí do budoucna, Karolína.
Hunter: Víťa: s velkou pravděpodobností záznam z přednášky nebude.
Víťa: Ahoj. Bude někde na internetu k sehnání tvoje přednáška kterou si měl na SPLASHI? Dostavit osobně na akci jsem se bohužel nemohl a rád bych si to dodatečně poslechnul.
Hunter: Beau: No, máš pravdu, Vladimír mi to posílall...
Beau: ikdyž teď mě napadá, že od kolegy Strejčka jsi už výsledek toho tetování viděl :)
BlueBoard.cz ShoutBoard