Přidej zprávu »
EMLH: Join to NHL 04 Rebuilt Online PC League - odkaz » 
Karel: Ahoj, můžeš do odkazů přidat tento web www.e-kurz.cz? Jsou tam zdarma nějaké testy z angličtiny a chemie a další.
reff.cz: REFF.CZ - ultimátní homepage
befitone.com: Skvělý webík! Koukni na můj eshop odkaz »
Wendy: Ahoj :) moje ségra tuto hru strašně chce a já nevím kde bych ji mohla koupit :) nevíte o něčem?
Dugi: Jiří: Těžko říct, já 64bitový systém nemám a hru už dlouho nehraju, chce to zkusit.
jiří: chci se zeptat jestli mi hra 18 WoS Haulin pujde na win 7 64bit
Dugi: A mám toho dost! Jsme normálně slušný člověk, ale už mi leze krkem, jak se tu prakticky každý den objeví trapný příspěvek ve stylu snadného přivýdělku s odkazem. Strčte si tyhle reklamy někam, kam slunce nesvítí! Stejně to vždycky smažu, tak se nezdržujte a nedávejte to sem!
Dugi: dymos23: Máš pravdu, na tenhle web nemám čas. Volný čas věnuju správě diskusního fóra o kosmonautice vesmir.thos.cz. Ale za ty roky, kdy jsem se tomuhle webu věnoval jsem sem dokázal nacpat docela dost informací, které jsou lidem k dispozici.
dymos23: už delší dobu je tu nějak mrtvo
keny: Super webík koukneš se na můj ? odkaz »
Kaktus: Nějaké konspirační teorie najdeš tady.
Dugi: Ahoj, certe, mohl bys být, prosím, konkrétnější? Děkuju.
cert: V sekci chemie máš úplné nesmysly.
Dugi: Přesné umístění si nepamatuju, ale zkus vyhledat ten soubor s pomocí vyhledávače v PC. stačí tam zadat název a on ti už ten soubor najde.
wettman: Chtěl bych se zeptat, jak jste udělali, že můžu lidi tratě, které postavíte stahovat. Když postavím trať, tak kde ji mám najít aby ji bylo možno "šířit". Kdyžtak napište sem nebo na luban198@seznam.cz
edik: jo je to pekna mapa ale misto mest polska mi to tam pise mesta jako treba:rim,pariz,praha
Dugi: GYZMONEK: V nejbližší době nám střet s asteroidem nehrozí, takže můžeme být v klidu. Lidstvo monitoruje okolí Země a víme o všech potenciálně nebezpečných kusech. A v nejbližších desetiletích nic nehrozí. Takže je dost času na vývoj nových technologií, které se jednou mohou hodit. P.S. Dávej si pozor na překlepy, dalo mi dost práce to po tobě rozluštit. jaja: Bohužel s mapou ti nepomůžu. Je to už hodně dlouho od doby, kdy jsem ji nainstaloval a hru už ani na disku nemám. Zkus se obrátit na nějaký specializovaný web.
jaja: muze mi nekdo poradit stou polskou mapu?
GYZMONEK: Podle mě by mněli vědci makat a neohlížet se na peníze, pokud jako chtějí zacjránít náš svět, jako peníze jsou jen potištěné papírkky nic víc, podle mě je nejduležitější než peníze zivot a pokud jde o záchranu života.....na peníze bych kašlal,mít tu mořnost postavil bych největší bombu v raketě a takové posílal proti asteroidum.....pokud by menši kusy dopadaly na zem......všechno s edá opravit ne?máme ukryty a bunry,pokud by sme veděli kam dopadnou dá se schovat do podzemních ukrytu nez by přestali pršet z robombardovaného asteroidu zbytky z něj.
Dugi: Hulk39:Obrať se na autorizovaný servis ve svém okolí, kde ti poškozený gamepad opraví.
hulk39: nezataci me gamepad PORADTE prosim
Dugi: Ahoj, o jakém adresáři mluvíš?
adam: ahoj kde je ten adresář prosím
Dugi: Takhle na dálku se těžko radí, chce to trénovat, zkoušet si to. Třeba odstartovat z letiště, letět dvě minuty rovně, otočit se vzad a zkusit přistát. A znova a znova a znova. Pilovat techniku a zkoušet. Začni s ideáním počasím a zkoušej si to. Na začátek si vezmi nějaké pomalejší letadlo, třeba Cessnu. Je hloupost začínat se 747kou. Pak až ti to začne jít tak si třeba zhoršuj počasí. Čím víckrát si to vyzkoušíš, tím lepší odhad a cit budeš mít.
martin: ahoj jde o fs 2002 :) mohl bys mi to podrobneji popsat:) ? podle radaru to delam ale je to nepresny a strasne vzdalene
Dugi: Ahoj, neuvedl jsi o jakou hru jde, ale předpokládám, že ti jde o MSFS. Orientuj se podle radaru a pak taky vizuálně. Všechno je to o cviku.
martin: potreboval bych poradit podle ceho se presne nasmeruju na ranvej pri pristani? :) dycky jdu vedle
zetor: Díky
Dugi: zetor: Ahoj, to já nevím. Nikdy jsem to nedělal. Ale myslím, že na internetu bude určitě nějaký návod.
zetor: Jak se dá do NHL08 přidat Kometa Brno? Děkuji za odpověd
Dugi: Lukáš:
Lukas Stejskal: Žijeme v bludu, ty to nevíš? "Skoro se mi zdá, že člověk poslední dobou přestává třídit informace, že prostě zhltne vše, co mu kdo naservíruje před oči na monitor a jeho mozek je vyřazen ze hry - proč by nad tím měl přemýšlet?"
Dugi: Aha, tak to jsi měl napsat do své první otázky. Co si pamatuju, tak když jezdíš pod stovku tak je to ok.
tomas: ale myslim v german truck simulator
Dugi: tomas: Ahoj, sice nevím, proč se na to ptáš zrovna tady, ale v ČR i na Slovensku je maximální povolená rychlost na dálnici 130 km/h.
tomas: prosim odpiste jaka je ta povolena rychlost
tomas: caute pls jaka je povolena rychlost na dialnici atd... lebo furt mi davaju pokuty
Roman: Chválabohu že umím polsky :D
tomáš: vždyt je tam to heslo napsaný (123)
Dugi: stepan: Ahoj, je pravda, že tam jsme se občas opravdu nechali unést
stepan: hele s tema mapama nejtezsima pro TMN ste se asi trosku vyradili co ?? :DD
Dugi: michal má pravděpodobně na mysli doplněk do hry Euro truck simulator. Heslo bohužel neznám, je to už hodně dlouho, co jsem tuhle hru hrál.
Martin: Jakou polskou mapu?
michal: newiete nekto ake je heslo na ten subor s tou polskou mapou?
Anduš: Tak dík
Dugi: Anduš: Ahoj, SPORE jsem už nehrál celou věčnost, takže si to vůbec nepamatuju. Matně mi ale v hlavě prosvítá, že se to dělalo scrollovacím kolečkem na myši, ale ruku do ohně za to nedám.
Anduš: ahoj,zrovna jsem dostala spore galaktická dobrodružství,ale nevím,jak se zvětšují příšerky.Poradíš prosííííím?
Dugi: sima275: Tahle otázka patří mezi ty, na které se nedá odpovědět. Nemám křišťálovou kouli takže vůbec netuším o čem mluvíš.
sima275: kde si to mám uložit???díky
Dýmoš: Většina konspiračních teorií mi přijde jako uplná blbost; co se týče 11. září, myslím si že o věci američané věděli nebo alespoň tušili,, ale rozhodně to nebylo tak jak popisují konspirační teorie (že si to američané schodili sami). Přistání američanů na vesmíru je podle mě naprosto nezpochybnitelné,, tajná zbraň hromadného ničení určitě je, ale nevím kdo, kdy, a hlavně JAK na to přišel? to asi dotyčný chodil z baťoham po Alijašce a když našel nějakou divnou stavbu tak o tom hned napsal "senzační" článek...
Dugi: mato: Tvůj dotaz nemá ani hlavu ani patu - vůbec jsi nenapsal o jakou hru se jedná. A nikomu přes ICQ, skype, ani mail neodpovídám. P.S. Šance na to, že dostaneš odpověď neroste úměrně s počtem písmen "s", která vložíš do zkratky "pls". Řekl bych, že tento styl psaní má na ostatní spíše přesně opačný efekt.
mato: cawte chlapci prosim vas ako si mam vytvorit vlastne mody a mapy plsss napiste na 666mato888@azet.sk plsssssss
Dugi: Ahoj maxsi, v první řadě jsem rád, že tě baví vesmír. Sám se snažím o popularizaci kosmonautiky, ostatně můj druhý web je diskusní fórum zaměřené právě na toto téma – vesmir.thos.cz. A ještě k tvému hlavnímu příspěvku. Termínem prosťáček označuji především člověka, který nekriticky přijímá informace a přijímá je jako jasně daná fakta aniž o nich přemýšlí, nebo je analyzuje. Takoví lidé jsou velmi snadno manipulovatelní a povětšinou věří bulváru. Nezazlívám nikomu, že čte Blesk nebo AHA, na odreagování se to určitě hodí, ale krev mi vaří v žilách, když slyším, že někdo věří tomu, co si tam přečetl. A právě takoví lidé se velmi často chytají konspiračních teorií. Někdo jim něco nakuká (ať je to sebevětší blbost), oni to nekriticky přijmou a začnou tuhle „pravdu“ šířit dál.
maxs: Ahoj dugi. Rád bych trochu obsáhleji zareagoval na tvůj článek o konspiračních teoriích. Sám jsem člověkem vystudovaným v technickém oboru a proto se mi tvůj náhled na věc konspiračních teorií z tohoto pohledu velice líbí. Lidé si odjaktěživ vysvětlovali nevysvětlitelné úkazy a jevy nadpřirozenem, mystikou, čarodějnictvím, božstvem atd.. Čemu nerozuměli, to si vymysleli. Nás naopak vzdělávali k tomu, že na co si "nešáhneme" (případně nedokážeme podložit výpočtem...), tomu nevěřme. Pak je tu však pohled druhý, člověka Musím se trochu ohradit proti pojmu "prosťáček", který několikrát v tvém článku zaznívá. Označením "prosťáčků", za něhož se částečně také pokládám, se stavíš na druhou stranu barikády těch, kteří nepřipouštějí jinou než všeobecně uznalou verzi věci, tedy děláš ze sebe cosi jako soudce věci. Zde je třeba rozlišovat "konspirační teorie" a "konspirační teorie". Jsou totiž skutečnosti, o kterých se zmiňuješ, viděny stejným světlem a to je chyba. V úvodu článku jsi jich vyjmenoval dost (Elvis, Jackson, MooN - nesmysle), ale sám se o tuto oblast zajímám a nesnažím se o nic menšího, než si informace svým selským rozumem vytřídit a zanalizovat. Bohužel se dnes skutečně stává, že manipulace na mediální případně ve vládnoucí sféře se skutečně, při vhodném podání, stává všeobecně uznanou pravdou, nikoliv však pravdou skutečnou. A pak jsou tu lidé jako ty, kteří si ze své podstaty nepřipouští možnost, že by tento svět nebyl tak v pořádku, jak se zdá. osobně se domnívám, že 9/11 může být aktem vlastizrady proti vlastnímu národu. Je to neskutečné svinstvo a chce to kus zapření, toto vyslovit, ale při větším odstupu a pohledu ze širší perspektivy do sebe zájmy mocenské, politické a ekonomické velice úzce zapadají.. Propaganda byla jedním z velmi silných nástrojů I. i II. světové války a lidé to vědí. Manipulace a propaganda je dnes, v době internetu a snižující se vzdáleností o mnoho jednodužší. Na druhou stranu, budiž nám ochranou vzrůstající vzdělanost a touha nebýt "oblbován". Osobně si nejvíce přeji, aby žádná ze zmíněných kons. teorii nebyla pravdivou. Obávám se ale, že i kdyby to byla jedna jediná z nich, jedná se o skandální akt hodný hlubokého zamyšlení lidstva. Rád s tebou budu na toto téma diskutovat. Mimo to, co jsem ti právě napsal, bych ti chtěl vyseknout poklonu za Vesmírný koutek. Velmi ti v tomto směru fandím, neb Vesmír je to nejzajímavější, co lze na světě pozorovat a o čem lze neideově přemýšlet :) Jen tak dál! maxs
Snoopy: Nice web :-)
NII: tak nic no
Dugi: Nii: Díky za nabídku, ale TMN ani TMNF už nehraju. A na tenhle web dávám jen svoje a Tommyho tratě.
nii: AHOJ JESTLI BY CHTĚL NĚKDO MOJE TRATĚ,TAK STAČÍ NAPSAT NA PAT.STEPANEK@SEZNAM.CZ
Dugi: Marwen: Ahoj, mohl bys mi prosím napsat, které tratě ti nejdou stáhnout? Zběžně jsem to prohlédl a nenašel jsem tam žádný problém.
Marwen: hele nejou stahnout trate neco s tim udelej
Jirka: Díky
Dugi: Jirka: Ahoj, tratě samozřejmě použít můžeš. Přejeme hodně zábavy.
Jirka: Myslím herní server do TM
Jirka: Čau Dugi, mohl bych použit tvoje tratě a tratě od Tommyho na mým serveru ? Jsou zajímavé a rád bych je použil.
Dugi: KLOREL: Ten spam jsem smazal. Reklamy si můžete strčit tam, kde slunce nesvítí.
Dugi: sdfsd: Aha už jsem to našel. Já se pořád díval jen na stránku s methanolem. Ta chyba byla na stránce formaldehydu. Každopádně se za ní omlouvám a opravil jsem to.
Dugi: sdfsd: Ahoj, koukal jsem se na stránku methanolu tady na webu a nikde jsem nenašel chybu. U všech reakcí je kyslík O2. Nikde tam není jen O.
sdfsd: Hele máte tu oxidaci methanolu, to je sice hezké, ale napsat kyslík jenom O je kravina. Kyslík je dvojsytný tedy O2 a musí se to vyčíslit!
Tommy: No tak to je super, už se na to těším!
Dugi: Tommy: Máš pravdu, nebylo to zrovna snadné . Přenosy začínaly v sedm večer a končily v osm ráno. Někdy jsem musel vstávat i třikrát za noc a ráno si o hodinu přivstat abych stihl napsat postřeh ještě před odchodem do práce. Ale jak se říká - čím víc problémů k cíli vede tím sladší je konečný úspěch . Letos ještě pro čtenáře chystám denní zpravodajství z hokejového a fotbalového MS, ale tam už nebude skoro žádný časový posun, takže to bude brnkačka
Tommy: Ještě se Dugi vrátím k tomu tvému "zpravodajství" z Vancouveru... Vzhledem k časovému posunu to muselo být asi hodně náročné, co?
Dugi: Petr K.: Ahoj, pokud se tam zaregistruješ budu jenom rád. Čím víc nás tam bude, tím to bude lepší. Doufám, že kosmonautika osloví i další lidi, kteří se tam zaregistrují.
Petr K.: Ahoj Dugi, tak jsem se mrknul na to tvoje vesmírné fórum vesmir.thos.cz a musím říct, že je dost dobré! Asi se tam časem taky zaregistruju...
Tommy: Fajn, to bude super!
Dugi: Tommy: Ano, vím o tom, ten projekt mne velice zaujal a časem, až o něm bude k dispozcii víc informací tady o něm určitě napíšu postřeh. Když si představím na kolik otázek může odpovědět LHC tak se mi při pomyšlení na ILC skoro zatmívá před očima . Každopádně se ale na tomhle webu časem objeví postřeh o ILC.
Tommy: Mimochodem víš, že už je navržený nástupce LHC - ILC?
Tommy: Pěkný článek o LHC
Dugi: Dýmoš: Píšu o tom, co považuji za důležité. Jak vidím, naše pohledy na důležitost některých (vědeckých) témat se diametrálně rozcházejí. Třeba se jednou dostaneš do věku, kdy pochopíš, že lety do vesmíru mají význam, zatím se netrap tím, že tomu nerozumíš a připadá ti to zbytečné. To přijde s věkem a zkušenostmi. Co se MS v atletice týče tak jsem dlouho, opravdu velmi dlouho váhal, zda nemám udělat postřehový seriál, jaký byl u olympiády, nebo MS v hokeji. Nakonec jsem se rozhodl negativně. Hlavním důvodem bylo to, že kdybych začal psát o MS atletice, pletl bych si na sebe velký bič. Ptáš se proč? Od MS v atletice je jen krůček k ME v atletice, to je každý rok. Od ME je pak jen krůček k mítinkům Zlaté ligy a ty jsou většinou každý týden o prázdninách. Víš, kam tím mířím? Je důležité web profilovat nějakým směrem. Samozřejmě, rád píšu sportovní postřehy, příští rok jich bude opravdu hodně. Zimní olympiáda, MS v hokeji a MS ve fotbale. Na druhou stranu ale musím držet určitou hranici. Kdybych kývnul na MS v atletice (v televizi ho ale rád sleduju), bylo by toho postupem času čím dál víc a ničemu bych se pak nemohl věnovat. Navíc postupem času bych rád web profiloval směrem k informacím z vědy a techniky. Sport tady samozřejmě své místo bude mít pořád, nebude mít ale ani zdaleka dominantní postavení.
Dýmoš: Dugi, nechceš už konečně začít psát postřehy z naší rodné planety? Mě je uplně ukradený kde se nějaká vesmírná raketka loupe, mnohem víc bych ocenil kdybys zmínil třeba MS v atletice.
Tommy: Pro Dýmoše: odkaz »
Dugi: pls: V první řadě si přečti pravidla diskuze, konkrétně bod číslo 6. Nikomu přes ICQ neodpovídám. A teď k tvému dotazu. Návod jak vložit truck do hry najdeš tady: odkaz »
pls: jak muzu dat do hry 18 wheels of steel haulin ty skiny trucku pls napiste na icq 361 295 840 diki moc
Dugi: Ti z něj budou mít určitě velikou radost.
Dýmoš: Novy posilat nebudu, poslal sem nim starej ;)
Tommy: Ani ti ekonomové to nemusí prokazovat - stačí se nad tím logicky zamyslet a každému rozumnějšímu člověku je hned jasné, že to je, jak píše Dugi, utopie. Ale jestli má Dýmoš takové lidumilné sklony, tak mu doporučím, ať vezme ten svůj mobil na kterým čte RSS a pošle ho chudým dětem do Afriky, určitě jim udělá radost...
Dugi: Systém, který v ekonomice popisuješ se dá popsat jedním stručným sluvem: UTOPIE. Je prokázáno zukušenými ekonomy, že společnopst, kde by každý pracoval jen když chce, kde by nebyly peníze a kde by si každý vzal jen tolik kolik potřebuje je naprosto nereálizovatelná.
Dýmoš: ja vim že komunisti byli sv*ně, ale ne ten system. puvodni mišlenka je velice dobrá. ale komunismus by neměl vunec jit do polityky, ale bejt u ekonomiky, na to je totiž dobrej. kdyby byla demokracie v politice a komunismus na trhu, bylo bo to nejlepší. a zadávání bezdůvodné práce je naopak velmi užitečné, lidi dostanou peníze, ale naučí se že bez práce nejsou koláče.
Dugi: Neviděl bych to tak jako ty. Člověk stojí na samém vrcholu mozkového vývoje zvířat, proto létá do vesmíru. Co ty víš, kdyby se místo lidí vyvinula nejchytřejší rasa třeba z koček, tak třeba by za pár tisíc let taky lítaly do vesmíru. A k tomu zbytku: Myslím, že ani já, natož pajk ty (jsi mladší než já) jsme komunismus na vlastní kůži nezažili a proto nemáme právo ho soudit. Podle tvého výkladu bylo za komunismu všechno správné. Chlapče, prober se. Ano, práce byla. Ale proč? Protože spousta lidí nemophla jít studovat i když na to měla. Vznikaly projekty naprosto bezdůvodné, jen aby byla práce (cviz. výýchodoslovenské železárny v oblasti, kde není ani železná ruda, ani odbyt ani vápenec). A to ani nemluvím o dalších zvěrstvech komunismu jako byly vykonstruované procesy, znárodňování, JZD a tak dál. Ano, dnešní doba má svá specifika, není ve všem zdaleka ideální, ale troufám si říct, že je to stokrát lepší než za komunismu. Ale trvá m, na tom, že my dva nemáme co komunismus hodnotit. Ať ho hodnotí lidi, kteří ho zažili. Kdo je mladší (jako my), ať poslouchá ty zkušenější a ať si kařždý o té době udělá svůj vlastní obrázek. Můj názor je ten, že komunistická strana by měla být zrušena,. protože nemá demokratické základy. Tím bych tuhle politickou debatu ukončil, protože jsme se už docela odchýlili od toho k čemu je diskuze určena. Tedy k přidávání názorů o stránkách a jejich obsahu.
Dýmoš: Jo, pokrok je potřeba, ale pulka světa je 50let po zadu tak by ji ta druha mohla pomoct a ne litat do vesmiru. jinak, viděli si že by nějaké jiné zvíře než člověk lítalo to vesmíru? NE! a proč asi??? protože k tomu není uspůsobeno, ale proč? protože nemá ve vesmíru co dělat!!! Jediný co je z těch cest do vesmíru dobrý sou tři vynálezi: odlechčená pěnová obuv, teflon a joistick. A jak se furt říká že nejsou pracovní místa, hovadina, práce je tu dost jen se nikomu nechce makat zadarmo, kdyby nebyli penize a každej by dostal jen to co potřebuje, tak by žádná finanční kryze nebyla!!! Kéž tu jednou nastane komunismus (ale jenom ekonomicky, jinak ať vládne příma demokracie). Za bolševika nebyli bezdomovci, ale co je ted??? plno práce která čeká až ji někdo udělá a plno lidí co nic nedělaj, a čas od času je někdo v tramvají zapálí..... za komunismu měl každej práci, i vězní aspoň lepily papírový pitlíky, ale co je ted? Vezni čuměj na televizi, maj postel, a mužou si kupovat cigára.... Za komunismu se nezaorávala zelenina, ale co ted??? ted se zaorává a lije se mlíko do kanálů jen proto, že by za to dostalo málo nějakejch kovovejch žetonků(peníze)... vždit tohle je apsolutně absurdní ne?!!!
Dugi: Dýmoš: Zkusím ti nabídnout pohled z jiné strany. Myslíš si, že z cest do vesmíru nic není? No, až si budeš někdy ohřívat jídlo na pánvičce tak se podívej na její povrch. Ano, teflon je jedním z výdobytků vesmírného průzkumu, který byl objeven jen tak mimochodem. Kolem sebe najdeme mnoho dalších technických vymožeností, které používáme v běžném životě a přitom byly vynalezeny jen díky tomu, že se létalo do vesmíru. Navíc jak jistě víš, lidí na Zemi stále přibývá. Koloizace dalších planet je jendou z možností jak tenhle problém vyřešil. Pokud bysme dokázali kolonizovat okolní planety, mohli bysme tam přestěhovat část lidí z přelidněné Země. Zatím je to jen hudba budoucnosti, ale třeba to tak jednou opravdu bude. Je to pokrok, ten nezastavíš. Ptát s eproč máme létat do vesmíru je asi tkaové jako když se v pravěku objevil člověk, který říkal: Budeme dělat nástroje z kovu. Ostatní mu odpověděli: Proč? Vždyť máe ty kamenné. To ná mstačí, s kovem je zbytečně moc práce... Kdyby lidstvo nemířilo dál, nikdy by nedošlo k dlaším objevům a dneksa bysme žili v době kamenné. A co se Afriky týče tak tm je každá pomoc velmi ošemetná. Jak asi víš tak v mnoha afrických zemích (bývají to ty chudobou nejpostiženější) jsou u moci vojenské režimy, kterým na lidech nezáleží. Oni nakupiují zbraně, ne jídlo. Dokud budou tihle lidé u moci, nemá smysl Africe pomáhat, protože dřív nebo později by to stejně rozbombardovali. Až se v Africe situace uklidní (nevěřím tomu), pak to bdue na programu dne. Ale v současné době by to byly vyhozené peníze. A co se toho nepoměru týče. Máš v zásadě pravdu.K tomu aby mohli být někteří lidé bohatí, musí být jiní chudí. Je to tvrdéí, lae je to tak. Spoečnost, ve které by měl každý vysokou školu a nkolik doktorátů by brzy zanikla. Proč? Neměl by kdo péct housky, kopat kanály atd. atd. atd. Je to prostě klasické strukturování společnosti. Každá pořádná vláda se snaží zaistit svým občanům bezpečí a pohodlí (i proto se staví Nabucco + pracovní místa). Potrhlé vojenské režimy naopak investují do zbaní a válek a je jim úplně jedno, že mají v zemi hladomor. Svět už takový prostě je. Buďme rádi, že žijeme v civilizované zemi, kde se nemusíme bát o život, když vyjdeme z domu ven.
Dýmoš: udělal sem tam pár chyb, tak je promiňte
Dýmoš: jinak tohle je k Nabucco: Myslim že to není potřeba, zbytečně se zas utrácí. Mě vubec nevadilo že sem klepal kosu, a jedk syrový jídla, vůbec mě neubilo, neumřel sem, prostě nic se nestalo. měli by ty prachy dát na něco životně důležitýho, třeba stavět vodovody v africe, to je mnohem důležitější než aby si pár milionů evropanů mohlo hřát zadky. a tohle je k tomu vesmírnýmu programu: Nechápu... k čemu?! k čemu lítat někam do pr***?! Zase se bude utrácet. ty prachy by se měli dát do afriky a pomoct lidem tam přežít, a né aby nějakej přitloustlej amík moch lítat někam do tramtárie.... k čemu nám je že sme se dostali na měsíc?! k h****!!!! rveme se do vesmíru a přitom nemáme ani uklizeno před vlastním prahem! Tohle spůsobuje ten blbej kapitalismus. kapitalismus dělí svět na dvě půlky, jedna se snaží přežít, a druhá má na tváři výgeb a rozhazuje prachy! Za komunismu by se všichni snažili přežít, a aspoň by to bylo fér. k čemu nám je že nějakej člověk v nějaký "špachtličce" odletí někam 10000000000000km pryč?! nebylo by snad lepší nakrmit 50 měst v africe??? lidi lítaj do vesmíru jen pro prdel, a uspokojení vlastního matematickofyzického ega, místo toho aby pomohly sociálně slabým.
Dýmoš: RSS je super mam RSS čtečku v mobilu tak aspoň budu v obraze co je tady new :-)
Dugi: Po ICQ nic s nikým řešit nebudu. To je jedno z mých zásadních pravidel. A k tvému dotazu: Pokud jsi tam ten stažený soubor vložil a hra se stále při zmáčknutí písmene N "kouše", pak nevím jak ti pomoct. Podle autorů by tenhle program měl řešit velkou většinu těchto problémů. Zdá se ale, že tvůj případ je něčím speciální. Zkus reinstalvoat hru a pak celý postup opakuj. Pokud to nevyjde, budeš s emsuet obrátit na nějaké specializované fórum, kde ti poskytnou sofistikovanější informace.
Lukas: a ako to mam prepsat tem program co je na tej stranke na tu PL mapu
Lukas: Dugi: ale ja som si stiahol tu mapku nie polsku stejto stranky : odkaz » a tam je pisane ze uplne dole dakde tam ze ked daju hraci pismeno N tak im spadne hra na tuto chybu je program co je tam na dowloands tak som si ho stiahol ale ja som ho rozbalil a dal som ho cely len tam kde mam ETS nainstalovane ale aj tak mi pada hra nechapem tomu tu mas moje icq : 456-949-586
Dugi: Lukas: Ahoj, nevím sice jaký "program na to pismeno N" máš na mysli, ale podle toho co píšeš dál se mi zdá, že ti jde o patch na ETS. Stažený soubor z internetu vložíš do adresáře, kde máš nainstalovanou hru. Dvojklikem ho spustíš, odsouhlasíš to a program sám přepíše všechna potřebná data. Až dokončí práci (řádově otázka minuty) tak ti oznámí, že hra byla aktualizovaná. Pak už můžeš začít hrát.
Lukas: prosim vas stiahol som si tem program na to pismeno N ale stale nechapem tomu dal som si to tam kde to mam nainstalovanu hru ale stale nic nejde mií to pls help
Dugi: firelover: Díky za tip. O hře Rigs of Rods jsem ještě neslyšel. Ale vypadá to zajímavě.
firelover: chtelo by to mapu,jenom mesto,vc centra,atd.ale skuste taky Rigs of Rods-nejlepsi hra ktera je ve vyvoji,takze muzete pridat svy veci :)
Dugi: Dýmoš: No tak to si budeš muset holt pár let počkat ...
Dýmoš: Nový postřeh je super, ale moc z něho nemam jelikož ještě nemáme fyziku ani chemii.
Dugi: Dýmoš: AIDS má sice víc nakažených, ale naštěstí se (jako chřipka) nešíří vzduchem. Sice na něj neexistuje spolehlivý lék, ale k tomu aby se z něj stala nemoc, která by mohla být zneužitelná třeba jako biologická zbraň je až příliš "bezpečný". Co se tvé druhé části příspěvku týče: Médiím se vůbec nedivím. Vysílají to, po čem je poptávka. Většinu populace zajímají přesně ta témata o kterých jsi psal. Média by byla hloupá kdyby tohoto zájmu nevyužila a o těchto tématech neinformovala. To, že některá (bulvární) toho zneužívají a dovádějí celou situaci do extrémů je už druhá věc. Nicméně stále platí, že kde je poptávka je i nabídka. Kdo nemá svůj názor, ten tyhle zprávy přijímá jak k němu jdou. Kdo chce, ten tyhle zprávy sice vnímá, ale sám si o celé věci udělá vlastní obrázek.
Dýmoš: Myslel sem to ironicky. Media dělaj paniku. Aic (nevim jak se to správně píše) je nebezpečnější, a vůbec se o ni v televizi nemluví. Media letos zaživaji nejlepší léta, jsou krmena volbami amerického prezidenta, prasečí chřipkou, pádem vlády a předsednictvím v EU, havarii letadla Air France, rasismem, vajíčkovími útoky a tak dále.
Dugi: Dýmoš: Ano, máš pravdu všichni umřeme. Dřív nebo později to čeká nás všechny. V tom máš zcela jistě neoddiskutovatelnou pravdu. Pokud ale svým příspěvkem reaguješ na včerejší postřeh o pandemii Mexické chřipky, zůstaň v klidu. Píšu tam přece, že letálnost viru je velmi nízká.
Dýmoš: ááááááh pomoc pomoc všichni umřeme! zahcran se ko muzes, pomooooc umřeme!.................
Dugi: Pavel: Ahoj. Obávám se, že ti asi nedokážu poradit. Důvodů, proč instalace skončí neúspěchem může být hned několik. Je možné, že je chyba na instalačním CD, proto bych ti doporučil zkusit si sehnat jinou verzi. Ale jak říkám. Opravdu netuším jestli to pomůže, spíš je to jen takový tip.
Pavel: Dobrej,nevíte tady někdo proč nejde nainstalovat flight simulator 2002?Mě se tam ukáže chybová hláška že registri a tak.Dík za pomoc.
Dugi: Dušan: Spam je tu zakázán -- / -- Spam ist hier verboten.
Dýmoš: U nás zas blesk zasáhnul hromosvod na našem domě, byla to teda pořádná rána
Dugi: šukáš, strašpytel: Bouřka nakonec naštěstí (aspoň tady u nás na Vysočině) moc škod nezpůsobila. Jinde na tom ale byli hůř. A já bych se taky bl kdybych byl během bouřky v domě bez hromosvodu
Strašpytel: nemá doma bleskosvod!
šukáš: Blíží se bouřka, bacha na to!
Dýmoš: Nemyslíš - zaplatíš jen ukazuje co vidí desítky lidí týdně. když to ale vidí stovky lidí denně, tak si svoji rychlost rozmyslí dřív, než je pozdě.
Dugi: Dýmoš: Jsem rád, že se ti líbí.
Dýmoš: Nový postřeh je fakt super!
Dugi: CL´Bris!ng: Ahoj jsem rád, že ti ten návod pomohl.
CL´Bris!ng: moc diky za navod na meneni kamery moc mi to pomohlo
Dugi: N3tCo_m: Ahoj, Neboj se, nevycucal jsem si to z prstu. Tu zprávu jsem našel na tomhle blogu: odkaz » Tenhle zdroj uvedu i v tebou zmiňovaném postřehu. Díky za upozornění.
N3tCo_m: .. dodatek: myslim k tomu příspěvku o verzi 1.1
N3tCo_m: Dugi, hele pls, kde si přišel k těm screenshotům a vůbec celýho infa? Pač na oficiálu ETS nic neni :) dík
Dugi: N3tCo_m: díky moc za upozornění. Změnil jsem odkaz - teď míří na rapidshare. Díky za upozornění.
N3tCo_m: viz. odkaz »
N3tCo_m: Čaute, Dugi, jen chci upozornit na odkaz na stažení polský mapy do ETS - nefunguje, to samý patch na ty "stěny"...
Dugi: Opraveno, díky za upozornění
Dýmoš: u Sola Rola máš špatný název stránky.
Dugi: Dýmoš: Hotovo
Dýmoš: Dugi, mohl by jsi změnit ten odkaz prosím?
Dugi: Carlsbad: Psal jsem ti, že si to rozmyslím. nepřidávám sem každou stránku. Každou důkladně promýšlím.
carlsbad: cau tak jsem teda nehodis tu stranku
Dugi: carlsbad: Spam tu netrpím!
Dugi: mimco: Ahoj, díky moc za nabídku, ale na tenhle web dávám jen svoje a Tommyho výtvory. A jelikož se tyhle dotazy často opakují tak to napíšu i na stránky o TMN a TMNF
mimco: Čau chtěl bych se zeptat jestli bych mohl umistnit své mapy na tento web?thx za odpověd
Dugi: Možná to na stránky o TMN a TMNF někam napíšu.
Dýmoš: Dugi, nechceš sem někam napsat že sem dáváš jen svoje a Tomyho věci?
Dugi: Michal: Ahoj, díky moc za nabídku, ale na tenhle web dávám jen svoje a Tommyho výtvory.
Michal: chci se zeptat jestli nechcete nejaky skiny na auta do TMNF
Dugi: Dýmoš: Ok změním to, díky za info.
Dýmoš: Čau Dugi, až budeš upravovat odkazy mohl bys prosim změnit odkaz z up12.xf.cz na up.cpor.cz?
Dýmoš: Tim číňanum se nedá věřit. Říkali snad někdy pravdu?
Dugi: Mazat to nebudu, jednou mi sem z toho webu přišla návštěva tak to tady zůstane. Doplním tam jen informaci, že je web neaktivní...
Dýmoš: Dugi smaž prosím ten odkaz na csm cup, nikdo tam nechodí, jen ti to bere pagerank
Dugi: šukáš: Nevím jestli jsi to myslel ironicky, ale tenhle shout-board rozhodně není chat. Slouží k tomu aby sem návštěvníci psali co jim tady chybí, nebo jak jsou spokojeni s úrovní stránek.
šukáš: tady to žije
Dugi: grambal: Ahoj, detailní návod najdeš tady: odkaz » a tady: odkaz »
grambal: cus, hele jak se do Trackmanie davaj ty skiny aut? dík
Dýmoš: Dugi: moc dík
Dugi: Dýmoš: Ahoj, k tématu "plyn" už delší dobu připravuju jeden postřeh. Plánoval jsem ho zveřejnit buďto dneska nebo zítra. Uvidíme
Dýmoš: Dugi, nemyslíš že by bylo dobrý napsat o tom jak do Evropy nejde plyn? Já bych si po dlouhý době tady něco přečet, a přilákalo by to lidi.
Dugi: dokola@dokola.info: Děkuju mnohokrát za upozornění. Za tuto nepříjemnou chybu se velice omlouvám.
dokola@dokola.info: schematicky obrzek kys. barbiturové není dobře
Dugi: rikiki: Děkuju mnohokrát za pochvalu, vážně mě potěšila. Jsem rád, že je tahle sekce někomu užitečná. A kam na to chodím? Všude možně . Některé sloučeniny jsou ještě z učebnic z gymnázia, některé z internetu atd.
rikiki: Výborná sekce chemie.Njevíc mi pomohla s protokolem.Kam na to chodíš:D je to fakt dobrý.
Dýmoš:
Dugi: Dýmoš: Sekce fotbal je v současné době uzavřená a její rozšíření se v nejbližší době neplánuje. O fotbale budou maximálně občas nějaké postřehy.
Dýmoš: konečně je tu něco o fotbale. doufám že se to bude rozšiřovat.
Dugi: Dýmoš: Díky moc za přání, taky Ti přeju ať prožiješ klidné Vánoce a ať se Ti podaří vstup do nového roku 2009.
Dýmoš: Vše nejlepší k vánocům Dugi
Dýmoš: super
Dugi: Dýmoš: Díky za tip. V blízké době možná něco o fotbale vytvořím. A občas se tady objeví i nějaký fotbalový postřeh.
Dýmoš: chybí něco o fotbale.
Dugi: smažin: To je velice zvláštní. Ještě jsem se nesetkal s případem kdy by tato složka chyběla. Nejdřív bych doporučil odinstalovat a znovu nainstalovat hru a kdyby to nepomohlo tak zkus tu složku vytvořit manuálně.
smažin: pls jak tam mám dat tratě když tam nemám složku challenges?
Dugi: Shady: Žádný spam tady nebudu tolerovat. Tvůj příspěvek jsem smazal.
Dýmoš: super! je tu Tower Bloxx, já ho dlouho hledal.
Dugi: nunuk: To je zvláštní, o podobném problému jsem ještě neslyšel. U které trati máš tyhle problémy?
nunuk: cau jak mam stahnout ty trate do trackmania? kdyz kliknu na nazev otevre se stranka a tam je plno nesmyslnejch znaku... a kdyz ten nazev dam ulozit jako tak to ma priponu htm a to taky nejde tak jak?
Dugi: Tohle video mi vůbec nepřijde vtipné, do perel bych ho určitě nedal. Už jsem ti říkal, že pokud máš nějaký tip, pošli mi ho na mail ať se zbytečně neplní SB, nebo si ho klidně dej na svoje stránky. Videa pro perly z YT si budu vybírat sám.
Dýmoš: ten text pod odkazem je omyl. promin že ti zaplnuju shout board
Dýmoš: Ahoj Dugi, našel sem jedno video, "v perlách by se mu jistě líbilo" odkaz » //melounek22.blog.cz/0806/harry-potter
dýmoš: jak dlouho bude msie trvat? tam má být asi mise
Dugi: V pohodě, už jsem ti v mailu psal, že se na tebe nezlobím.
Dýmoš: fakt promiň Dugi, já ti nechtěl kazit statistiky
dýmoš: dobře, du rozdávat kredyty jinejm stránkám. já mám kreditu totiž dost (1000+)
Dugi: Bugy: Vidíš, to je důkaz, že se to nemá dělat Kredity: Nic, jen je můžeš klidně dát i někomu jinému. Nedávej všechno jenom mě! Už jsi mi jich dal až dost!
dýmoš: co máš proti kreditům?
Dýmoš: já toho taky normálně nevyužívam a jen z řídka. už mi to totiž několikrát schodilo celou TM
Dugi: Jo a jinak už mi nemusíš dávat žádný kredity. BOHATĚ STAČÍ to cos dal doteď, klidně svými kredity "obšťastni" i jiné stránky, díky
dýmoš: to nevadí, vůbec
Dugi: Já toho rozhodně nevyužiju. Budu dál tvořit tradiční tratě.
dýmoš: ale pomoví rixmix se daj vytvořit dobré prvky. pravda, hodně lidí dělá zbytečně přehnané tratě. tu co sem tam dal na sthnutí je jen úkázka.
Dugi: Dýmoš: Díky, ale NEMÁM ZÁJEM. Tratě budu konstruovat dál SVÝM tradičním způsobem. Tohle považuju za naprosto zbytečné zneužívání chyb hry, kterých by se ROZHODNĚ nemělo zneužívat!
Dýmoš: Ahoj Dugi, na mem webu je navod na rixmix, mohl by se ti hodit až budež stvět tratě do TMNF
Dýmoš: "Všechny ze prezentované hry jsem hrál a proto Vám je můžu vřele doporučit." máš tam ze místo zde sem si teď všimnul
Dýmoš: já vim že tak 3/4 si toho nevšímaj a de nim jen o to aby si navíšily kredyt ale ten zbytek neni malej. je to docela dobry, když mam dost kreditu tak přiděluju občas i týhle stránce tak 54 kreditů.
Dugi: Dýmoš: Popřemýšlím o tom, díky.
Dýmoš: jako online, zaprvních 5minut!
Dýmoš: dugi, přihlaš se na websurf, ja měl pak na svem webu 26 lidí!!!! to je bomba!
Dugi: Odkaz na tu hru mi pošli na mail. O webu - Kontakt. Ať se shout board nezaplňuje zbytečně příspěvky, které se přímo netýkají stránek. Odkaz mazat nebudu. Ty stránky pořád existují a třeba se t v budoucnu rozjede.
Dýmoš: dugi, ten odkaz ma www.csmcup.blog.cz můžeš zrušit, nikdo se poháru neůčastní
Dýmoš: ja znam jednu hru na dlouhou chvíli a je docela dobra. pokud chceš odkaz, odepiš
Dugi: Dýmoš: Těší mě, že se ti hry líbí. časem jich ještě bude přibývat. A aspoň budeš vědět kam zajít až ta dlouhá chvíle přijde
Dýmoš: Čau Dugi. Ty hry na dlouhou chvíli sou super, ale chybí mi dlouhá chvíle
Dugi: Trucking: Ahoj, přes ICQ nic s nikým řešit nebudu, nezlob se. Jestli máš problém, můžeme ho probrat přes shout board a nebo se mi ozvi na mail, na stránce Kontakt, kterou najdeš pod záložkou O webu.
Trucking: ahoj mam problem potřebuju poradit plosim ozvetese na icq 410175754
Dýmoš: Tak to je dobře, vidím že ten odkaz na tuhle stránku má smysl
Dugi: Dýmoš: Ahoj, zatím jsem zaznamenal 31 návštěv ze stránek tmnfteam.blog.cz
Dýmoš: Ahoj Dugi, moch bys mi napsat kolik lidí sem chodí s wwwtmnfteam.blog.cz ? dik předem
Dýmoš: já myslim že uvidíme zatim nikdy se mi nestalo, že bych byl na stránce sám
Dugi: Díky za pochvalu, těší mě, že se ti web líbí. Třeba sem v budoucnu bude chodit ještě víc lidí. Uvidíme
Dýmoš: taková dobrá stránka a jen 6% procent na ní chodí přímo.
Dugi: Dýmoš: Co se ti na tom zdá divného? Podle mého názoru je i 6% hodně dobrý výsledek.
Dýmoš: jen 6% zadá přímo www.dugi.xf.cz? to je docela divné
Dýmoš: jinak moc dík za počítadlo ;)
Dýmoš: to noví menu je hezký, ale z okolim moc neladi :(
Dugi: Dýmoš: Těší nás, že se tratě líbí. O počítadle popřemýšlím.
Dýmoš: pro Dugiho: Jinak bys mohl dát pod ty tratě TMNF počítadlo, když klikám na ten odkaz tak ten link je na blueboard počitadlo. to počítadlo bys sem mohl dát?
Dýmoš: Ty nové tratě do TMNF sou super hlavně DARE
Dýmoš: Škoda
Dugi: Dýmoš: Ne, nešel, jak jsem ti psal už několikrát tak na hry nemám čas.
Dýmoš: ČAU Dugi, nešel by si do meho klanu? jenom na chvily. v neděli méme CW a chybí nám 3 lidi.
Dýmoš: ale TMNF je stejně nej :)
Dýmoš: ZOO Tycoon sem kdysi měl, je to docela dobrá hra.
Dýmoš: je nich tam hodně, je fakt dobrej
Dugi: Jistě scének Jeffa Dunhama je na YT spousta.
Dýmoš: ČAU Dugi, na youtube sem našel video. víš jak tady máš achmed mrtvý terorista, na "Tůbě" je dalsi, je fakt dobre. konecne tam je i s cz prekladem.
Dugi: tmnf: Tak nějak nechápu co myslíš tím "mix sest v TMNF"
Dýmoš: co myslis?
tmnf: a jak udelat mix sest v TMNF
Dýmoš: dobře
Dugi: Příspěvky mimo téma pochopitelně mažu a tím končím tuhle debatu. necháme tady prostor i ostatním kdyby se chtěli yvjádřit k webu
Dýmoš: a daj se ty příspěvky co sou mimo téma vymazat? mohl byz je vymáznout ne?
Dugi: A jedna důležitá věc: Tohle není chat Tenhle shout board slouží k tomu aby lidi mohli komentovat stránky a web
Dýmoš: to je hrozný
Dugi: Spamovat se dá všechno, proto je tady ta ochrana.
Dýmoš: Nevěděl jsem že jsou i na chaty
Dýmoš: Nevěděl jsem že jsou i chaty. já sem si stáhnul spamovací program a fungoval. poslal jsem si 1000 emailu a pak se to musel mazato bylo to hrozne. našel sem i na rozesílání spam sms. je to hrozně jednduchý až se toho člověk bojí.
Dýmoš: Spamovací roboti sou hrozní, znám je z icq
Dugi: Jestli jsi dysgrafik tak tě to samozřejmě omlouvá. A ta protispamová kontrola je tam proto aby sem přispívali pouze lidé a ne třeba spamovací roboti.
Dýmoš: promiň, ja to nedelam umyslně, sem disgrafik, si to neuvědomim ani když to posobě přečtu. ja som jinak mel s cj dvojku, ja cesky umim. v chatu to zas tak zavazny ale neni, ja si na to dávam pozor kdys pisu email, sms, dobis atd... chapes?? (proc je tam ta kontrola proti spamu ja si nykdy nevzpomenu na 4+3 a musim pocita 3+3 (=6) 6+1=7
Dugi: "zotpovy"? ? ? Přečti si, prosím, můj článek o patvarech českého jazyka. V jediném slově jsi dokázal nasekat tři chyby!. Jinak taky doufám, že LHC tyhle otázky zodpoví.
Dýmoš: tak to doufám že je zotpovy
Dugi: Právě proto je LHC potřeba aby na tyhle otázky odpovědělo.
Dýmoš: jj, ale stejne se neda prijt na to jak vznikl svet. ale i tak to je naky divny s vznikem světa. protoze furt se da ptat co bylo pred tim na vznik sveta se asi nikdy nepřijde. (co na tom mám pochopit?)
Dugi: Tahle debata nemá cenu. Až budeš starší tak to (snad) pochopíš. zatím si přečti nějakou odbornou literaturu, tam je celý Velký třesk popsán dokonale. Můžu ti doporučit třeba publikace doktora Grygara.
Dýmoš: a jak vznikla ta nahuštěná hmota? a hlavně, kde se nacházela?
Dugi: Před VT byla všechna hmota vesmíru nahuštěná do nekonečně malého prostoru s nekonečně vysokou teplotou a tlakem. Při těchto hodnotách se hmota rozpadla na subatomární částice, kvarky a možná na ještě drobnější částice. Před tím mohlo být smršťování celého vesmíru. Možná byly velké třesky už předtím, vesmír se rozpínal a pak se začal smršťovat. Možná to byl nekonečný koloběh, který stále pokračuje. Možná se vesmír zase někdy začne smršťovat aby mohl přijít další VT.
Dýmoš: ale co bylo před velkym třeskem? nic, nebo ne? a jak se z ničeho může stát něco?
Dugi: Dýmoš: Stačí ti jako důkaz už prokázané nekonečné rozpínání celého vesmíru? Přečti si, prosím, něco o Velkém třesku třeba na Wikipedii, snad ti to aspoň trochu rozšíří obzory.
Dýmoš: tjn, ale jaky maj dukazi?
Dugi: Dýmoš: Souhlasím s tebou jenom napůl. LHC je určitě dobrá věc. Ale jak si proboha můžeš myslet, že Velký třesk nebyl? Myslím si, že odborníci, kteří prosazují tuto teorii tomu rozumí o trošičku víc než ty.
Dýmoš: LHC je dobrá věc, aspoň vědci pochopěj že žádnej velkej třesk nebyl.
Dýmoš: dík
Dugi: OT = Off Topic = anglicky mimo téma.
Dýmoš: co je OT?
Dugi: Pro všechny: Tato diskuse slouží pouze k tomu abyste vyjádřili své názory na tento web nebo jednotlivé články. Nepleťe si ho proto s chatem! Veškeré OT příspěvky budou mazány!
Dýmoš: skoda :( :( :( :( :( :( :( :(
Tommy: Nn, na sumatra.wz.cz dávám výhradně jen moje a Dugiho tratě
Dýmoš: jj, já vim, není moc zábavná. ja se na ni "roscvičuju". pokud chces naky lepsi trate tak napiš tvoj mail a ja ti je poslu. moch bys je pak dat na sumatru
Tommy: Tak sem si zajel tu tvojí trať - teda nic moc
Dýmoš: povedlo se mi vytvorit trat. (je v celku svižná ale obtížná) odkaz »
Dýmoš: zacinam web kde lze hrat pohar v csm. najdete tam bodování pravidla. a download 1.kola. pokud nekdo mate zajem nevahejte: odkaz »
Dýmoš: je setavenej z nekolika nefunkcích pocitacu. z jedoho funguje grafarna, dalsimu se zachoval harddisk.
Tommy: ještě něco staršího jo? No to ti teda nezávidím
BlueBoard.cz ShoutBoard