Přidej zprávu »
Jan Matyáš: Pro Lucii a Hanku: Obě potíže jsou homeopaticky řešitelné, ale homeopatikum se doporučuje na základě podrobnější znalosti stavu. V rubrice Bolesti hrdlo je 123 léků, u kopřivky 28 léků, u lidí s obdobnou kopřivkou nebo bolestí v hrdle, ale jinými dispozicemi pomůže různý lék. Proto nelze jednoduše odpovědět, který homeopatický lék se hodí k Vaší chronické potíži, to musí navrhnout homeopat na základě osobního pohovoru.
Hanka: Dobrý den, mám na Vás dotaz s bolestí v krku. Trpím častou bolestí v krku, která i když je léčená pastilkami, sklouzne níže do krku, kam pastilky nemají šanci zabrat. Velmi často mne léčí antibiotiky a dle toho vypadá i můj imunitní systém. Existuje něco homeopatického ryze na tuto problematiku bolesti v krku? Velmi děkuji za radu. Hanka
Lucie: Dobrý den. Již skoro půl roku mám denní výsevy kopřivky. Kožní lékař mi nasadil Xyzak, který ovšem zabíral cca 3týdny. Nyní beru Xados a výsevy se postupně opět zhoršují. Zajímá mne, zda existuje nějaké homeopatikum, které by mohlo projevy kopřivky potlači. Děkuji za odpověď.
Blanka: Dobrý den, neví zde prosím někdo zda existuje něco jako M. M. PC léků. V Druhém similimu jsou popsány pouze do roku 2005. A Helios jich má v nabídce více. Děkuji za odpověď.
Jan Matyáš: Lindě: Pokud vím, není takový výrobce, možná AKH. Množství laktosy je v jedné kuličce malé, nedělá problémy ani při laktosové intoleranci. Navíc lze kuličku rozpustit ve vodě (např. 0,5l lahvi vody) a použít jen pár kapek, i to je dostačující informace.
Jan Matyáš: Ivě: zde se jedná o případ vyžadující celostní předepsání, symptomatické předepsání může sice zmírnit některá "bebí", ale žádoucí je zde plný návrat imunity, to symptomatickým předepsáním bez znalosti případu nejde.
Linda M.: Dobrý den, brzy očekáváme narození našeho prvního dítěte a bylo mi doporučeno, abych po porodu užívala homeopatikum Arnica Montana. Ve všech lékárnách, které jsem zatím navštívila mají tento produkt pouze od výrobce Boiron. Ten ale do svých výrobků přidává monohydrát laktózy. Moc prosím o radu - je na našem trhu výrobce homeopatik, který nepoužívá, jakkoliv, přidanou laktózu? Děkuji za odpověď. Hezký den.
Iva: Dobry den, chtela bych se s vami poradit, uz rok me trapi, ze syn ma na prave strane krku zvetsene uzlinky (jsou mu tri). Veskera vysetreni krve byla v poradku, az na prodelanou toxoplazmosu (protilatky v krvi). Dale trpi cca od roka na rymu, ma dle ORL lekare 3. stupen zvetseni mandle. Lekari mi tvrdi, ze to muze byt jedno k druhemu. V posledni dobe me ale znepokojuje, ze se mu cas od casu udela nekde na kuzi bolacek, ktery se dlouho vyhojuje a pokazde ma jizvicku. Dnes i on sam pribehl, ze ma zase to same bebicko, co mel na ruce, za krkem (nestovice jiz mel)Zase bezime k lekari, ale presto nemate zkusenost zda by nebyla vhodna nejaka podpurna lecba homeopatiky? Diky za odpoved
FČ: Souhlasím
pro paní S.: Dobrý den, dle mého názoru je velmi sporné umisťovat reference na práci ..obecně kohokoliv. Zkuste si najít různé diskuse, kde jeden haní a druhý chválí. Pokud nemáte zpětnou vazbu od známých tak nemůžete vědět, kdo je "referující" na různých forech. Co bych Vám doporučila? Domluvte si s homeopatem krátkou schůzku a věřím, že Vám intuice + selský rozum dají odpověď, zdali je to ten "pravý homeopat" pro Vás. Zdraví S.
FČ: Ne každý homeopat má své webové stránky. Reference k jednotlivým homeopatům je zajímávý nápad, ale obávám se, že realizace a spolehlivý provoz takové služby by nebyl vůbec snadný.
S: Dobry den, v seznamu jsem nasla jednu homeopatku v Beroune. Ale nemuzu najit jeji webove stranky. Jedna se o pani Hanu Haasovou. Uzitecne by rovnez bylo zverejnit reference k danym homeopatum, ktere mohou vkladat jejich klienti. Jinak seznam pri vyberu homeopata moc nepomuze.
Jana: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné si samoléčbou křečových žil Pulsatilou 30 CH jejich stav zhoršit.. Vystouply mi na místech, kde dříve vystouplé nebyly shodou okolností právě v čase, kdy jsem se pokoušela o samoléčbu. Děkuji za odpověď. Jana S.
jč: Martině: Jestliže vše "probíhá jak má", ale je to rozkolísané po potenci 200, pak bych časem podal 1M, jednorázově a čekal aspoň měsíc.
pro p.Čehoského: Dobrý den pane magistře, můžete mi prosím odpovědět jak dlouho bývá rozkolísaná psychika při konst.léčbě? Užila jsem 20Ch, jednor., vše probějlo jak má, jenom nálada je nahoru a dolů. Je pravdou že jsou to nastřadané emoční traumtata od děství. Ale za jak dlouho by se to mělo úplně zmizet? Nebo tím, že je to letité tak se mi ty problémy budou postupně vytahovat k znovuprožití? Děkuji moc za odpověď Martina
Jan Matyáš: Světlaně: Celostně vybraným lékem, pak se člověk uvolní a dovolí si překročit svoje omezení. Symptomatická předepsání nelze u mentální patologie použít, proto v tomto sloupku nelze konkrétně odpovědět.
Světlana: prosím máte zkušenost čím podpořit fázi, kdy anorektička začíná jíst a potřebuje projít obdobím, že je dobré a správné přibrat ? děkuji.
Jana: Janě: ten pocit neschopnosti pravděpodobně má své důvody, jejich hledání společně s dalšími symptomy by mělo být předmětem celostního odebrání případu, které by vedlo k nalezení toho správného konstitučního léku
Jana: Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o informaci. Kterému léku odpovídá pocit, přesvědčení, že je člověk NESCHOPNÝ. Ať přemýšlí jak přemýšlí, vždy mu z toho vyjde, že je NESCHOPNÝ. Vše co se mu v životě děje, je z toho, že je NESCHOPNÝ. Děkuji Vám za odpověď a přeji příjemné dny..
jč: Monice: Toto není poradna. Je tu fórun o homeopatii.l Každý, kdo si chce cokoliv léčit homeopaticky by měl navštívit vzdělaného homeopata , viz seznam. Homeopatie je poměrně složitá metoda a jednoduchá řešení např. chronických potíží zde málokdy existují. Pro samoléčbu najdete řadu příruček na www.alternativa.cz
Marie: Endometrioza je homeopaticky poměrně dobře léčitelná, mám s tím osobní zkušenost u pacientky, je však zapotřebí osobní konzultace, kdy se vybere přesný konstituční lék. Pak je léčba úspěšná!!!
Jana: Sandře: lék seženete například v rakouské lékárně remedia.at pod názvem calc-m.
Monika: Dobrý den, neuvažujete o zrušení poradny, když stejně neodpovídáte? Děkuji.
Sandra: Dobry den, chci se zeptat,maminka ma brat Calcium Chloratum,bohuzel po cele CR byl tento lek zrusen,je nejaka nahrada v homeopatii.
Martina: Chtěla bych se zeptat, zda se dá homeopaticky léčit endometrioza? Děkuji. .
kris: Dobrý den,kojim 5ti měsíční miminko a od včera mám rýmu,dnes ráno se přidaly další příznaky: 37,4C,píchání uší,bolest kostí a klouristýnabů,doporučíte mi,prosím homeopatika vhodná na mé potíže a povolená při kojení???Moc děkuji K
Klára: Hezký dobrý den,prosím Vás o radu - dcera (14.let) prodělala v listopadu operaci slepého střeva. Hojení probíhá velmi zdlouhavě, navíc pořád rána hnisá...Můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika, popř. jejich ředění, čím bych jí mohla pomoci? Děkuji velmi, Klára
darina: prosím o radu,náš 8-letý syn trpí díky,má tourettuv syndrom.Pomohla by mu nějaká homeopatika?děkuji.
Marie: Dobrý den, moje roční dcera ještě od narozeni nespala ani jednu celou noc, budí se i 5 x a vyžaduje pozornost, většinou se napije mléka a usne, ale potom min. Jednou za noc je vzhůru 1-2 hod a je hrozně neklidná
Marcela: Dobrý den, 7letý syn (astmatik-Monkasta) má kašel (dávivý při námaze a změny teploty vzduchu) a zadní rýmu-hrozně huhňá, je bledý, tmavé kruhy pod očima, mohla bych poradit nějaký homeopatika?
Katka: Dobrý den, již 2.rok mě trápí zánět trojklanného nervu. Nejčastěji se projevuje bolestí spodních zubů na levé straně. Bolest náhle zzačne a sama odezní. Někdy za hodinu, jindy třeba za 2 dny. Momentálně jsem ve 13tt a nevím, jak s tím bojovat. Neurologická vyšetření ani stomatologická nezjistila žádnou možnou příčinu. ProsímVás o radu. Děkuji.
Marcela: Dobrý den, jsem v 7 tt+5 a mám zánět nosohltanu. Prosím o radu, jaké léky jsou vhodné. Předem děkuji za reakci.
Jan Matyáš: Janě: Otázka nezahrnuje míru, stav a dobu patologie. Bez zahrnutí těchto pro každý případ individuálních předpokladů není obecná odpověď možná. Na svých přednáškách v HA věnuji predikci vývoje po podání similima nějaký čas, rozhodně přesahující tento sloupek. Vývoj je vždy individuální, tedy i reakce klientů - od velmi rychlého zlepšení u méně zatížených případů přes uvědomění si aktuálně nedobré situace a začátek jejího zpracování u případů s delší či závažnější historií potíží.
pro p.Čeh. a J. Myat: Dobrý den, ráda bych se obou homeopatů zeptala na jejich zkušenost. Za jak dlouho se "zlepšíí psychika" po nasazení 200Ch a 1M? Jakou míváte zpětnou vazbu u klientů? Je to otázka týdnů, či dnů? Děkuji za odpověď. Jana
pro Blanku: Dobrý den, na tenisový loket zkuste Ruta 9CH, a to 2 c d / 3 kul a pozorujte. Při zlepš. snížit na 1 x d /3 kul až do vymizení potíží.Zdraví Martina
Blanka: Dobrý den Prosím o radu, jaké ředění a homeopatikum pomůže na tenisový loket. Děkuji za odpověď.
Petra: Dobrý den, měla bych dotaz ke konstituční léčbě - manžel je necelý rok léčen konstitučně Sulphurem 30CH, jeho nejzásadnější potíže se velmi zlepšily, během roku se mu však objevila alopecia areata a to ve vlasech na hlavě a později i ve vousech, nikdy před tím nic takového neměl, o revezi by se tedy nemělo jednat. Lysina na hlavě se stále zvětšuje, můžete mi s tímto prosím, poradit?Děkuji
Lukáš: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li může být antidotující také šalvěj (je v tom kafr). Děkuji
Cantharis?teplo: Dobrý den, u léku Cantharis - záněty MC (cystitída) je pacient zlepšen nebo zhoršen teplem (teplé koupele)? Nemůžu info dohledat. Pouze indikace u kůže je jasná, a to zhorš. teplem. Děkuji moc. M.
Marcela: Dobrý den,mám chlamydie pneum. a mykoplazmata a přes léčbu antibiotiky mám stále teploty.Je vhodnější autopatie nebo homeopatika a jaké.děkuji moc za odpovědˇ
R.S.: 2 měsíce užívám Thiosinaminum 6C 2x denně na otosklerózu (snížený sluch na podkladě srůstu nitroušních kůstek),nepozoruji žádné zlepšení.Mám s užíváním přestat nebo vydržet??Děkuji.
Aneta: Dobrý den, jaké máte zkušenosti s léčbou obsedantně kompulzivní poruchy pomocí homeopatie? V mém případě by se jednalo pouze o doplněk léčby, jelikož docházím na KBT, pracuj na sobě a přenastavuji v sobě negativní vzorce myšlení za pozitivní, což vnímám jako to nejpodstatnější u této úzkostné poruchy. AD neužívám. Děkuji za reakci. Aneta
Kristína: Dobrý den, prosím Vás, jde pomocí homeopatie (popř. jakými) léčit chrápání u člověka 57.let? Děkuji za pomoc,s pozdravem Kristína
marcela: dobrý večer,mám problém,od červnamám po zánětu močových cest.stále nucení na močení,pálení v moč.rouře,diskomfort,jsem,přeléčena několika atb.,bez efektu,potíže jsem měla již jednou,našli mi chlamydie,po porodu dětí zmizely ze dne na den,nyní se to objevilo po 13 ti letech znovu,clamydie opok.negativní,jsem zoufalá,prosím poradte,děkuji.
Klara: Dobry den, mohli byste prosim doporucit nejake homeopatika pro snizeni skodliveho vlivu mamografu, na ktery je mozne, ze budu muset jit? Je mi 38 let. Dekuji.
Jan Matyáš: Martině: Tohle je nutné řešit předepsáním celostního léku, tedy u homeopata. Symptomatická předepsání v těchto případech nefungují, jen náhodně se trefí správný lék. Celostně vybraný lék vyřeší důvod k této reakci, pak stresovou situaci jako školku zpracuje lépe.
Martina: dobrý den, prosím o radu jaká zvolit homeopatika v případě mé 3 a půl leté dcery, která začala chodit do školky. Přes celý den tam má hysterické výstupy, že chce maminku, vzteká se pro každou maličkost, nechce s ničím pomoci, je neklidná, prakticky si ve školce nedokáže hrát, vyčerpáním z breku je schopná akorát po obědě usnout. Prosím o radu, děkuji.
Jan Matyáš: břiško prstu - jestliže jsou hlavní potíží nervové bolesti, pak hypericum C30, jestliže kromě bolesti tendence k hnisání a snahou je urychlit hojení, tak calendula C30.
Jan Matyáš: Pro Martinu: Jestliže je carc indikován, lze jej podat v 1M po onko léčbě. Dr. Ramakrishnan jej často v této potenci po onkologické léčbě podává i opakovaně např. po měsíci z důvodu zabránění recidivy viz. jeho kniha Homeopatický přístup k léčbě rakoviny.
bříško prstu: Dobrý den, který lék a v jaké potenci byste doporučili u seřízlého bříška prstů (při krájení zeleniny). Děkuji moc. A.
BlueBoard.cz ShoutBoard