Přidej zprávu »
Klášter Doksany: Děkujeme farnosti a panu Mutlovi za zaslání příspěvku v září t.r. Modlíme se za všechny.Sestry
Mutlovi: Díky všem za účast na 9.plese.Doufáme,že se všichni dobře bavili a alespoň něco hezkého vyhráli v tombole.Už teďse těšíme na příští ples ....
Zdeněk: Noc kostelů byla opravdu suprová! Díky všem za nasazení, čas, za všechno! Díky Bohu za tolik schopných a ochotných farníků. Z.V.
Mutlovi: Rádi bychom dodatečně všem poděkovali za zdárný průběh Noci kostelů! Myslíme, že to byl velmi příjemný a zajímavý večer. Tak zase někdy!
Mutlovi: Tak Velikonoční trh je za námi! Chceme poděkovat všem, kteří přispěli jakýmkoliv výrobkem a nebo pomocí. Ale hlavně chceme poděkovat všem, kteří jarmark navštívili a něco vyrobeného si koupili. Díky moc!
Admin_Mira: K anonymnímu příspěvku: V každé dobré společnosti, zvláště té křesťanské, není pro anonymní vzkazy a stížnosti místo. Prosím uvědomte si to vy, co se za svoje názory stydíte a nechce být s nimi spojováni. PS: Výsadou administratora webu je i to, že má přístup k informacím, které nejsou na první pohled vidět, třeba i k informacím o pisatelých na tomto vzkazovníků.
Farník: Drazí farníci, nezdá se vám divné, že se nám každou chvíli zruší bezdůvodně mše svatá ve všední dny? Dříve přece vždy přijel někdo zastupující, nebo nám byl sdělen závažný důvod proč to nejde Nevíte čím to, že by návrat církevního majetku zaměstnal naše kněze tolik, že není čas na farníky? Nebo se jenom nechce jezdti do Zhoře?
Miki: Fotogalerie je parádní!
P. Miki: No úplně žasnu, jak jste šikovní a aktivní. Je to paráda, že farnost žije....Ať vám všem Bůh žehná a svatá Markéta vyprošuje vytrvalost a hodně další inspirace! Žijte blaze!
Mutlíci: Zdravíme o první neděli postní. Děkujeme správci farních stránek za aktualizace , nové fotky a příspěvky. Móóóc pěkný!Přejeme krásné slunečné dny.
Admin_Míra: Zdravím, jelikož jsme navýšili kapacitu prostoru pro farní stránky, je možné přidávat více fotek. Proto prosím, pokud máte doma fotky z farních akcí (farní den, velikonoce, Boží Tělo, atd.) tak mi je nějakým způsobem předejte, abych je mohl umístit na web. Z letoška jsem nafotil pouze ples.
bývalý spolufarník: krásně udělané stránky, moc moc chválím "autora"
Matěj: Královská kanonie premonstrátů na Strahově oznamuje, že dne 17. června 2013 se za předsednictví generálního opata premonstrátského řádu Thomase Antona Handgrätingera uskutečnila volba strahovského opata. Byl jím opětovně zvolen Michael Josef Pojezdný.
Matěj: U příležitosti 1150. let příchodu sv. Cyrila a Metoděje se v sobotu 6. 7. koná společná pouť farností jihlavského děkanátu ve Švábově (farnost Batelov). Celebrantem slavnostní bohoslužby v 10:00 před kaplí sv. Cyrila a Metoděje bude P. Alois Pernička, farář v Horní Slatině a kazatelem MUDr. Max Jaroslav Kašparů. Srdečně zveme farníky ze Zhoře
Mutlíci: Tak koncert byl ůžasný.Jak jinak.Peněz se vybralo více jak 15 000kč-to je bez započtení z prodeje CD.Takže krásný zážitek a ješte jsme pomohli
Mutlíci: Tak si představte,že ve čtvrtek 13.6.bude mít v našem kostele koncert Jakub Pustina.Začátek je v 19 hodin.Jedná se o benefiční koncert pro oblasti postižené povodní.Tak přijďte.
Jarka: Hezký večer milý farníci, tak máme za sebou další rok postního jarmarku a myslím, že byl opět moc zdařilý. Moc byc chtěla poděkovat všem, kteří vyráběli, chystali a pomáhali. Moc děkuji za hezky strávenou neděli
Mutlíci: Tak iniciativě se meze nekladou.
Admin_Mira: Konkrétně čeho by se měly úpravy betlému týkat?
farník: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda se plánují nějaké úpravy na betlému?
Admin_Mira: Na četné dotazy: Ve fotogalerii je přidán odkaz na video z tanečního vystoupení na plese (respektive po plese). Kvalita odpovídá natáčení na foťák a hlavně úpravě kvůli umístění na web a v neposlední řadě i dle rychlosti vašeho připojení k internetu.
Mutlíci: Za mládežníky děkujeme a vyřídíme . Příští rok bude výroční 5. ples,tak musíme vymyslet něco extra
farník: tak máme za sebou další úspešné kolo farního plesu. Mládežníci, moc hezké tanečky, jde vám to pěkně!
Hanka: Mějte odvahu a přijďte se pomodlit za své děti! 10.11. v 15:00 v kostele ve Zhoři. Svoji účast slíbila i Růženka Fialová- koordinátorka hnutí MM z Brna.
Matěj: Oznamuji všem farníkům, že rozloučení-zádušní mše svatá za otce Jeronýma se bude konat ve středu tj. 19. 9. v 16 hodin v kostele sv. Jakuba v Jihlavě. Kdo můžete přijedte. Modleme se za jeho spásu.
Mikuláš: Dnes zemřel P. Jeroným, kaplan u sv. Jakuba v Jihlavě. Prosíme o modlitby za něj i jeho rodiče a bratra! Děkujeme!
Mutlíci: Nevím,jestli se dočkáte jiné odpovědi,ale Matěj jel domů na Slovensko,tak asi proto.
farník: Mohl bych se zeptat, proč nebylo o pouti odpolední požehnání? Není to škoda přerušit, tak hezkou tradici?!
Mutlíci: Dnešní zakončení školního roku na farské zahradě bylo super!!!
Mutlíci: Jéééé to je pěkný plakát na farní den.Ještě kdyby dopadnul ten fotbal s Portugalskem ,ale to chceme asi moc
Admin_Mira: Zpravodajů bude příště už více a doufáme, že i dost. Bylo to špatně odhadnuté.
farník: Chtěl bych se zetat, jeslti se na křízovou cestu do Ochoze na velký pátek půjde společně ze Zhoře, nebo ne?
J.P.: Dobrý den, chtěla bych poprosit o větší množství zpravodajů. V nedeli bohužel na spoustu lidí nevyšlo. Pro některé sice není problém si ho doma vytisknout, ale obávám se, že těch moc není. Děkuji
Admin: Nápady na zpravodaj, rychle sem.
Mutlíci: Zdravíme v roce 2012
Admin_Mira: Říkal to i otec Matěj v neděli na konci mše.
farník 2: Plnomocné odpustky získáme v době od 1. do 8. 11. Musíme navštívit hřbitov, pomodlit se Otče náš , Zdrávas Maria a modlitbu na úmysl sv. otce a jít ke svátosti smíření. Mysím, že o. Bohdan to ve středu říkal!
farnik: každý rok jsou vysvětlovány plnomocné odpustky, kde, kde a jak je může člověk získat, i kdž bysme si to měli asi pamatovat, je dobré to připomenout, protože leckdo zapomene. Letos jsem to bohužel ani jednou nezaslech, no možná jsem to jen přeslechl
Mutlíci: Takže v úterý 1.11. je mše v 17:15 a ve středu 2.11 je v 17hodin.Tak se tam uvidíme
Rodák: Mohu se zeptat, kdy jsou bohoslužby o dušičkách? V ohláškách jsem to nenašel. Díky!
Admin_Mira: Zdravím o.Mikuláši. Ples si myslím byl vydařený, škoda, že Vám to nevyšlo, teď už rozhodně nemůžeme vynechat žádný rok a musíme v této "tradici" pokračovat. A je to dobře. Myslím, že se to lidem líbí, o čemž hovoří i účast. Platících cca 90 + asi 30 neplatících a řekl bych že se tam objevili i nové tváře. Mějte se pěkně v nadcházejícím nevlídném počasí .
Miki: Moc pěkné fotky ve fotogalerii a nejen z toho loučení a i ples vypadá,že byl vydařený! Zdravím všechny bývalé farníky a někdy naviděnou!
Mutlíci: Nechci se tady nikoho zastávat,ale Míra nemá na starosti jenom aktualizování stránek.To jen aby bylo jasno.
host: nějak se nic neděje, tak trochu života do toho umírán, chce to trochu aktualizovatí
farník: Prosím, mohli byste zveřejnit fotografie mše, kdy jsme se loučili s otcem Mikulášem? Děkuji
smíšek: Ale je tu zase Matěj a tak žádný pláč.
plačka: mikuláš je pryč
Mutlíci: Tak už tu máme prázdniny.Prší a prší.Ještě že v pátek na oheň bylo docela hezky.
Mutlíci: Ne nikoho jste nepohoršil.
P. Mikuláš: Doufám, že jsem nepohoršil s tou sovětskou pšenici, ale tak to tenkrát bylo. Ze Sovětského Svazu bylo všechno nejlepší, největší atd. a víme, že to nebyla a není pravda. Humor je důležitý, ale musí mít určité hranice, tak doufám, že ty hranice nepřekračuji. Jinak si myslím, že kdo se nestydí za svůj názor, může se klidně na farním webu podepsat jménem, protože pak není jasné, jaký farník X to je, který umí tak pěkně chválit Díky za upřímnost!
farníkX: Otče, moc hezká mše, málokdo dokáže rozesmát celý kostel, klobouk dolů, bylo to super!!!!
Mikuláš: Moc krásné fotky ve fotogalerii. Míro je borec! Prohlédněte si a pookřejte!
Miki: Oprava chyb. Promiňte....Tak ...a potom nářez...
Mikuláš: tak včera to byl pro nás všechny pořádný nářes. Myslím ten farní den jako celek. moc jsem rád, že se to opět povedlo a že přišlo tolik lidí. moc děkuji všem obětavcům, kteří to pomohli zorganizovat a snad i příště to zas bude.
Mutlíci: Pozor,pozor.Kocour zase není doma
Mikuláš: V neděli 8. května začíná týden modliteb za kněžská a řeholní povolání. Je třeba, abychom se semkli a jednomyslně prosili Ježíše, Dobrého pastýře za mladé lidi, aby měli odvahu uposlechnout Jeho hlasu a vykročit za ním cestou následování. Dnešni doba a lidé naší doby to velmi potřebujeme. Bůh povolává, ale člověk někdy nechce slyšet, protože si život představuje jinak a myslí si, že by Bůh po něm chtěl moc. Samozřejmě, že Bůh chce vždy celého člověka se všemi mohutnostmi a celým srdcem, ale copak to není nakonec cílem každého člověka, aby spočinul v Bohu? Čeho se mladý člověk bojí? Bůh přece jako jediný může člověka učinit plně šťastným. Bůh nikdy člověka neničí, ale naplňuje ho svou láskou a dává mu sílu, aby když člověk odpoví na Jeho volání, mohl toto povolání prožívat naplno. Život mnhá obětavých kněží a řeholnich osob svědčí o tom, že Bůh neopouští, ale dává sílu a vede své vyvolené po správných cestách a že nakonec tito lidé, kteří odpovídají denně na Ježíšovo volání, jsou pokojní a šťastní. Proto v těchto dnech prosme i v osobních modlitbách, ale i při liturgii na tento úmysl. V pátek 13.května 2011 bude po mši svaté v 17:15 v našem kostele adorace, při které budeme prosit o nové kněze, řeholníky a řeholnice. Přijďte mezi nás!
P. Mikuláš: Každému se zdá přirozené, že člověk musí zemřít. Dokonce již u narození člověka říkáme, že začíná stárnout a směřovat ke hrobu. Je ale hrob cílem našeho bytí? Víra ve zmrtvýchvstání Ježíše Krista nás vede dál než jenom ke hrobu. Vede nás k prázdnému hrobu, kde je jeho učedníkům, ženám a také každému z nás zvěstováno Božími posly: „Není tady! Byl vzkříšen, jak řekl.“ Jeho oslavené tělo, které mohli apoštolové vidět a dotknout se ho, je neochvějným důkazem, že Ježíš smrtí smrt překonal a vzkříšením nám přináší život v hojnosti, jako ten, který nedávno Martě přesvědčivě řekl: „Já jsem vzkříšení a život. Kdo věří ve mne, neumře navěky. Věříš tomu?“ Křesťan tedy směřuje k nebi, k životu v plnosti. Není to opravdu ta nejradostnější zvěst? Když umíral papež Jan XXIII., jeho sekretář mu přišel se slzami v očích sdělit zprávu od lékaře, že zanedlouho opustí tento svět. Papež tehdy zareagoval s určitým, jemu vlastním humorem: „Podívejme se na něj! Proč pláče? Vždyť mi jako kněz sdělil tu nejradostnější zprávu, že zanedlouho budu v Božím království!“ Ano víra ve Zmrtvýchvstalého nám dává naději, že i když musíme projít křížem a utrpením a dokonce i smrtí, otevírá se před námi nová realita plná světla a radosti ze setkání s tím, kterému na nás tolik záleží, že neváhal sestoupit, stát se jedním z nás a utrpením nás převést do království svého Otce. Kéž jsou Velikonoce pro nás útěchou a posilou naší víry, která se má právě jako o pevnou skálu opřít o Ježíšův kříž a jeho vzkříšení! Všem moc děkuji za pomoc při slavení těchto náročných, ale krásných svátků.
Mutlíci: Požehnané velikonoce
Mutlíci: V neděli na misijním trhu to bylo super.Prodalo se téměř vše.Podařilo se vybrat téměř 14 000kč.
Mutlíci: Tak dneska to byl výrobní masakr .Dětí přišlo hodně,všichni jsme si to užili a vyrábění nám šlo pěkně od ruky.Uvidíme zítra kolik přijde "zákazníků"
Mutlíci: No,že je ve Zhoři na komíně zemědělské čistící stanice-(posklizňovky) -místní vědí-čáp.Přiletěl sám-asi upravuje hnízdo a manželka si přijde k hotovýmu. To tak na vysvětlenou.
miki: Promiňte, opravuji. Jak to myslíte?
mikuláš: To s tím čápem je dobrý! Jak ro myslíte?
Mutlíci: Hurá hurá.Tak už je tu jaro-do Zhoře přiletěl čáp
Emča: Ahojky horáci,tak jsem vás už našla-stránky jsou OK.A co je nového ve Zhoři?A co výletníci-nechystají nějaké "nenáročné" vycházky?Zdraví Emča z Brna.
Mutlíci: No je to krása Míro.Co jiného než chválu,jak jinak.
Admin_Mira: Tak už je to tady. Ode dneška na nové adrese. Na staré adrese zůstala už jen jedna stránka s odkazy na novou adresu. Pár změn se tady ještě objeví.
Mikuláš: Zanedlouho budeme mít vlastní doménu farnost-zhor.cz, bez toho unas. Věříme, že se vám bude líbit i nadále naše stránky a snad budou i lépe aktualizovatelné, protože před tím byly trochu problémy, které se novou doménou snad odstraní. Jinak moc děkuji Mirovi za službu, kterou pro stránky naší farnosti dělá. Jo a nezapomeňte na popeleční středu!!!! S pozdravem Mikuláš
Admin_Mira: Ahoj Emčo. Tak na Vysočině taky trošku, ale dnes už po tom nejsou památky. Byly trošku problémy s doménou www.farnost-zhor.unas.cz, tak jsme se přemístili. Nezapomeň to vyřídit v Brně . Teď jsme na adrese www.farnost-zhor.cz Ještě chvíli to poběží souběžně a pak tu starou adrsu přesměruji a pak zruším. Mějte se v Brně blaze... Nebo to se píše o jiném městě??
Emča: Ahoj lidi, tak průběžně nahlížím do vzkazovníku ,ale nějak zamrznul? Nikdo nic nemá na srdci a jaro se taky nemá k světu.Dnes u nás -v Brně -sněžilo a na Vysočině? Tak zdarec.
Kája: Já vám dám sekeru .a proč zrovna Zdeňa?S tímto nástrojem má přece větší zkušenost Jenda. jenom by to nebylo o kabel,ale o palec .Musím se začít bránit.Nesedím pořád jen u počítače.Například sem dostal od Ježíška auto na dálkové ovládání,a to taky chvilku zabere .Tak zatim. KÁJA
Mutlíci: Koukáme a jsme 9000 návštěvníci ,pane jo.
Mutlíci: Ahoj Zdenko máme lepší nápad.Vem sekeru, přesekni kabel a je to Neboj to bude zas dobrý-on se srovná.Ahoj
Admin_Mira: Ahoj Zdeňko, když nepomůže domluva, tak určitě čas. Ono ho to přestane brzy bavit. Nebo si s ním mám promluvit jako chlap s chlapem? A k tomu stojanu pod betlém, už to prostě bylo potřeba a vzhledem k tomu, že se kolem stavění betlému motám už zhruba od svých 12 let, tak jsem si k němu vypěstoval "vztah". A každý rok, co ještě stával na starém stojanu jsem měl strach, že tam jednou příjdeme a všechno bude dole a rozbité. Tak proto jsem se kousnul a chtěl to dotáhnout dokonce, respektive do začátku nové éry na novém stojanu.
Mikuláš: Tady se to rozkecalo. Co se týká manželských setkání, bylo by to pěkné, ale je pravda, že to nemůže zůstat na jednom člověku nebo páru. První setkání bych mohl pomoct zorganizovat a tam by se domluvilo jak dál postupovat...Co se týká rady, co s chlapem, když sedí u počítače a nepokračuje v práci, pak je dobrý váleček na těsto a trošku popohnat. Ale to je legrace... Spíš pěkně domluvit a ukázat na důležitost lépe využít čas, než sedět u počítače . Jinak úprava betlému v kostele se mi také líbí a jsem moc rád, že se zase něco povedlo. Díky všem za pomoc a podporu!
Kája a Zdeňka: Zdravíme všechny přítomné i nepřítomné. Touto cestou bychom chtěli vzdát hold Mírovi, jelikož se mu povedlo to, co se nepovedlo několika "generacím" stavitelů betlému - zhotovit nový stůl pod betlém.Takže děkujem, jsi pašák. PS: Tvou dokonalost ale kazí skutečnost, že jsi dal na farní stránky hru "žížala". Byla jsem lepší než Kája (jak jinak :-) a ten teď nedělá nic jiného, než že sedí u počítače a chce mě trumfnout. Tím pádem ale zapomíná na své úkoly (udělat zábradlí, dodělat palubky, přidělat poštovní schránku,...) Co s tím? Otče Mikuláši, poraďte :-)
Admin_Mira: Taky by jsme přišli, ale organizovat by jsme to asi taky nechtěli.
Kája: Tvé myšlenky jsou docela správné, jen je uskutečnit. A to je asi největší překážka. Musel by se najít někdo, kdo by to vedl a organizoval. Potom možná.....prostě jsme trochu lenošní.
H.V.: Už delší dobu přemýšlím, že by se v naší farnosti mohli setkávat taky manželské páry Třeba jen jednou za měsíc Myslím si, že taková setkání by naši farnost oživila Co vy na to
Mikuláš: Chci popřát všem farníkům, ale i všem příznivcům a dobrodincům naší farnosti milostiplné vánoční svátky a hojnost Božího požehnání do každého dne nového roku. Ať se více přibližujeme Bohu, aby se On přiblížil více k nám, protože jedině v Něm můžeme nalézat pravé štěstí a opravdový pokoj. Ať Vám všem Bůh žehná a Matka Boží ochraňuje a pomáhá.
Emča: Přejeme POŹEHNANÉ VÁNOCE VÁM VŚEM
Emča: Otci Mikulášovi přeji k zítřejšímu svátku jen to nejlepší !
a: Zdravím všechny a prosím o pomoc. Chtěl bych dát na web novou anketu, ale ani trochu mě nenapadá čeho by se měla týkat. Návrhy pište zde nebo mě na meil.Díky.
Emča: Zpravodaj 9/2010 Bible-Boží dopis člověku- a to mě zaujalo,doporučuji přečíst,zamyslet se, to se nedá ignorovat.Děkuji
Mikuláš: Samozřejmě, dá-li Pán Bůh. Je dobře, že v naší farnosti jsou ochotní lidé, kteří dokáži vše zorganizovat, aby to vše klaplo jako třeba včera na 2. farním plese. Bylo to moc pěkné a zdařilé. A bylo to vše s mírou , a to je důležité. Díky všem!
Admin_Míra: Tak ho máme za sebou. Myslím tím druhý farní ples a zhodnotil bych ho kladně. Myslím, že se to všechno povedlo, všichni se dobře bavili a myslím, že nic nebrání tomu, aby jsme se mohli těšit na příští roku již na 3 "tradiční" farní ples.
mikuláš: Ani bych neřekl. Trochu života by to chtělo.
Jeden z farníků :-): Koukám, že je tu docela živo. Jsem hrdý na to, že patřím zrovna do této farnosti
Miki: Pokud by někdo chtěl točit pivo, grilovat masíčko a případně donést nějaké sladkosti k poutním mším naších kaplí, samozřejmě až po mši svaté, nejsem proti.
Admin_Mira: Ještě bych chtěl poreferovat o jedné z nedělí, kdy jsme nebyli na mši ve Zhoři. Byli jsme totiž na dovolené na Šumavě. Plánovali jsme zajít na mši do místního kostelíka ale nějak jsem nemohli vypátrat, kdy je tam mše. Až nám poradila kolemjdoucí paní, že mše v kostele nebude, že bude poutní mže v kapličce u Lizu. Název zajímavý a kaple také. Nacházela se uprostřed lesů a dle místních byla dva roky nově opravena. Celá pouť probíhala tak, že po mši začala hrát kapela. Navíc se točilo pivo, rozlívala horká medovina a podávali opekané klobásy. (teda všechno za peníze). Ale nicméně to bylo velice zajímavé a poetické. A možná i inspirující.
Admin_Mira:: JJ. Na ples se už těším taky, myslím a věřím, že bude minimálně (né-li více) tak dobrý jako ten loňský. Už teď jste všichni srdečně zváni, ale ještě to hodíme na plakát.
P. Mikuláš: Včera jsme prožili dožínkovou slavnost, děkovali jsme Bohu za úrodu. Vděčnost je velmi důležitá. Postupně jako by se vytrácela. Mnoho věcí a darů bereme jako samozřejmost a ono to tak samozřejmé není. Jsem rád, že naše farnost dokáže děkovat Bohu za dary, které nám uděluje, ať už ty hmotné nebo duchovní. Jsem moc vděčný také všem ochotným dobrodincům, kteří tuto slavnost vždy perfektně připraví. Zvláště patří poděkování Marcele Vackové, která vede scholu a při tom stíhá ještě mnoho dalšího, samozřejmě s pomocí dalších ochotných. Ať Pán odmění každého plnou mírou své milosti a lásky! Díky všem za včerejší krásnou slavnost a těším se také na připravovaný farní ples...
Emča: Tak jsem myslela,že si pěkně počtu ve vzkazovníku a zase píšu jenom já? Tak lidi kde jste ? Pište ať o vás něco vím!Dík a zdravím z Brna
natlučená Emča: tak mě se nejvíc líbilo všehno.Mám na mysli putování-NEnáročné-po vlasti bratrů Slováků a ještě kousek dál do Polska.Chtěla bych poděkovat za to, že jsem mohla absolvovat tento výlet právě s Vámi všemi a kde ve Zhoři mám své přátele.Děkuji Otci Mikulášovi za jeho inteligentní humor mj.Zdraví E.Orságová z Brna .Jooooooooo a těším se na další!
Hana Krejčová: Chtěla bych poděkovat Otci Mikulášovi za zájezd do Tater. Vyjádřit slovy pocity a dojmy lze jen stěží, byl to balzám na duši i na tělo, bylo to prostě super. DÍÍÍKY.
Mutlíci: Konečně už pojedeme na dovolenou...Tak dáme ne chvíli pokoj
Mutlíci: Ale kdo chce,tak napíše.
Miki: A teď už budou asi žně, takže nikdo nemá čas psát vzkazy. Ach jo!
Miki: Ahá?
Mutlíci: A teď jsou zase vedra
miki: S tím senem to nějak trvá
Mutlíci: Jóóóóó holt se suší seno
miki: Tady je mrtvo! ,to je hrůza život! Něco pište !
J.Á.: Juchůůůů mám osobní rekord v hadovi 210 bodůůů héééč.. a kdo mě trhne???
w.b.: wemastře, máš tam špatné bydliště
Mostly: Díky moooc za dnešní zájezd bylo fakt super - i počasí nám přálo
hlavně nenápadně!!!!: když jsem 7137 návštěvník tak nás muslimové určitě nepřeválcujou
Mutlíci: Tak se tak díváme,že jsme 7000 návštěvníci
Miki: Hlavně, ať se farnost rozrůstá. Je to potřeba. Jinak příjdou muslimové a převálcuji nás...
Mikuláš: Blahopřeji Mutlovým ke Klárce a těšíme se na křtiny!!!
Mutlíci: Trošku jsme zapoměli aktualizovat.V úterý 19.1.se nám narodila dcera Klárka.Všechno je v pořádku.Hezký den.
Admin_Mira: Je nejlepší, ale strašně rychle to uteče. Za chvíli bude venku hic, pak začně poprchávat a najednou tu opět bude doba vánoční.
hlavně nenápadně!!!!: vánoční doba je stejně nejlepší
Mikuláš: To nevadí. když něco končí, obvykle i něco nového začíná a vždy máme možnost to prožívat naplno, tedy pokud to prožíváme s Bohem.
Mutlíci: Tak už nám skončila vánoční doba...
Admin_Mira: Chci jen ujistit, že jsem na aktualizace nezapoměl. Chystám se přidat nějaké fotogalerie,ale teď nějak není čas, tak prosím o strpení.
miki: Nebojte, za chvilku začne režim. Už jsem doma!
Mutlíci: Teď je ve farnosti trochu bezvládí.Kocour odjel do Říma,tak myši....
Mikuláš: Tak mám velkou radost z biřmování v naší farnosti. Jsem rád, že nás navštívil otec biskup Vojtěch a mám radost, že jsme se mohli všichni pak setkat a popovídat si. Chci všem poděkovat za přípravu, za pomoc se vším, co k této slavnosti bylo nutné udělat. Přeji všem biřmovancům, aby pevně zakotvili v Kristu a nechali se v životě vést Duchem Svatým, kterého přijali jako pečeť, která už nikdy nemůže být odstraněná. Rád bych pak shlédl nějaké fotky a také video...
Mutlíci: Moc se tady nepsalo o farním plesu.Byli jsme a bylo to super(syn byl doma).Jak již Míra napsal perfekní organizace,program,hudba, tombola,zábava,popovídání si s kamarády.Nikdo se tam nepobil a nepohádal.Skvěle jsme se bavili,že jsme ani nezaregistrovali ranní hodinu(2:30) .Díky všem za vytvoření atmosféry.
Mutlíci: Moc se tady nepsalo o setkání se svatým otcem.Byli jsme a bylo to super.Vzali jsme sebou taky našeho syna(2,5 roku)a dalo se to s ním zvládnout,i když to bylo náročnější .Perfektní atmosféra a organizace.
Admin_Mira: Musím poděkovat všem lidem, kteří si nenechali ujít farní ples. Vytvořili neopakovatelnu atmosféru. Ples se mi líbil a tím nechci nijak vyzdvihovat pořadatelskou činnost. Jsem rád, že vše dobře proběhlo. Tombola atak.
P. Mikuláš: Jo a ještě srdečně zvu na farní ples v sobotu 3. října v 19:00 do KD Zhoř. Moc se těším na setkání s Vámi!
Mikuláš: Tak Svatý otec je už zase doma, ale naše zážitky jsou stále živé a myslím, že na jeho návštěvu jen tak nezapomeneme. Byly to chvíle plné Boží lásky a pravého vnitřního pokoje a povzbuzení. Prostě nevýslovná událost a ohromná síla. Bohu díky za toto veliké požehnání pro naší zem.
Admin_Mira: Děkuji. Nám se mše sv. v Nadějově také líbila.
Mikuláš: Míro, díky za aktualizaci. Chápeme, že máš také různé a nové starosti, zvláště jako novopečený tatínek. Díky za Tvou službu a přejeme Ti i Tvé rodině Boží požehnání a radost ze života. V Nadějově se mi to v sobotu také moc líbilo. Prostě se to povedlo. Díky všem, kteří jakkoliv k tomu přispěli.
Mutlíci: Včerejší mše sv. u kaple sv.Václava byla super.
Admin_Mira: Pro Kuliočku: Omlovám se, že to tak trvalo. Myslím, že už to půjde rychleji a polepším se.
školou povinný=): tak nám začal školní rok..
Kuliočka: Prosím pěkně, kdy se objeví ve fotogalerii i fotografie z letošního Božího těla ve Zhoři???????
Mutlíci: Jóóó holt okurková sezóna
Vzorny farnik: Duchovní obnova dalece překonala všechna má očekávání Dííííííííííííííííííky
Miki: Jo a farníkům také díky, že pozváni přijali a účastnili se těch přebohatých dnů v naší farnosti. Díky rodino!...."Všichni jsme jedno tělo, spojil nás Ježíš..." la la la la....
Mikuláš: Otec Tomáš je borec a potom ještě také dobrý nástroj Ducha Svatého. Mám velkou radost. Takovou, že bych nejraději skákal 5 metrů do výšky, ale mých dobrých 86 kg mi to nedovolí , ale přesto jásám a mé srdce plesá v mém Bohu i v (mé) naší zhořské farnosti . Tomáši, díky moc! Tato, mamo, synku, segro...prostě bomba. Ahoooooooooooj !!!! Bůh nám žehnej!
Admin_Mira: Mě i manželce se také moc líbila duchovní obnova a vše co s ní bylo spojeno. Děkujeme.
Hana: Po ukončení duchovní obnovy v sále u Vítků jsme si se zhořskými ženami povídaly,já jsem řekla:"Bydlím ve Zhoři 22 let a ještě jsem tu takovou akci nezažila".Další paní povídala:"Já tady bydlím 35 let a taky jsem tu žádnou takovou akci nezažila".Na to řekla jiná,že tu bydlí 38 let,že ona také žádnou podobnou akci nepamatuje!MOC DĚKUJEME OTCI MIKULÁŠI A OTCI TOMÁŠOVI A SAMOZŘEJMĚ DUCHU SVATÉMU
obnovený farník: duchovní obnova byla moc fajn,hlavně o. tomáš
Rodák: Díky za sobotní ranní mši na setkání rodáků v naší obci a následnou přednášku. Odpoledne jsem si vychutnal hezký koncert vaší scholy.Díky
Jindřich Coufal: Část přednášky o historii Zhoře a její farnosti přednesené po mši sv. ve farním kostele 13. června u příležitosti setkání rodáků. Historie Zhoře, stejně jako i dějiny sousedních obcí, je dlouhá a mnohdy i spletitá. Začíná se psát před více než osmi sty lety... Kraj Českomoravské vrchoviny v té době byl zalesněn pralesem a nebyl v pravěku trvale obydlen. Člověk tudy procházel jen zřídka za lovem, v dobách válek neb za obchodem. Dosvědčují to i nálezy římských mincí u Polné a různé pravěké předměty. První osadníky sem přivádí bratři z benediktinského kláštera v Třebíči asi v polovině 12. století. Tento klášter zakládají v roce 1101 moravští Přemyslovci, údělná knížata znojemský Litold a bněnský Oldřich. Zasídlování této části Vysočiny je tedy svěřeno třebíčským benediktínům, kteří asi v druhé polovině 12. století postupují v kolonizačním úsilí podél Arnoleckých hor až k zemské hranici Čech a Moravy. Dokladem toho jsou i názvy dvou vsí z naší farnosti: Nadějov, pojmenovaný po třetím opatu Naději, kterého listiny připomínají v roce 1160, ves Arnolec snad po opatu Arnoldovi z počátku 13. století. Zhoř prý byla založena v té době na zhořelém místě po kterém dostala pojmenování jako mnoho jiných vesnic na jižní části Českomoravské vrchoviny. Když roku 1298 zakládá král Václav II. se svolením olomouckého biskupa Dětřicha proboštství v Měříně podřízené třebíčskému klášteru, jsou mjiž uvešdena v nadační listině jména některých založených osad: Zhoř, Nadějov, Stáj a další z 21 zde uvedených vesnic. Jsou to první písaemné zprávy o těchto osadách před více než 700 lety. které vznikají uprostřed velkých lesních celků. Dřevěná stavení byly budována ve dvou řadách proti sobě, kolem nich probíhala cesta, uprostřed tekl potok. Domy vymezovaly prostorno náves, jejíž část později zaujaly rybníky. Nastává mýcení a žďáření okolního pralesa, aby se uvolnil prostor pro budoucí lány polí. Brzy po částečném zasídlení zde zakládá třebíčský klášter dvě farnosti: ve Zhoři na samé hranici svěřeného území a v Netíně. Rok 1339 již zná ve Zhoři založenou farnost s malým románským kostelem sv. Markéty, o jehož patronát se uchází mnozí feudálové. V horní části obce (v listinách zvaná Malá Zhoř) se během doby osamostatnili dřívější klášterní manové, zbudovali si zde tvrz a založili dvůr. Kromě 4 selských stavení patřila pod tento majetek svobodných vladyků sousední obec Nadějov a později zaniklá Nizová. V roce 1427 zde vydává privilegium Vaněk Huse svému poddanému Bartovi z Nadějova. Pergamenová listina je uložena v Okresním státním archivu v Jihlavě. V roce 1481 zdejší tvrz zaniká, když její majitel Jan Klusáček prodává její majetek k rudoleckému panství. Umístění této tvrze je známo, stála na místech dnešní obecní budovy a hasičské zbrojnice. Od roku 1552 získává rudolecké panství rod Chroustenských z Malovar, náboženského vyznání protestantského. Katolické fary ve Zhoři i v Bohdalově nejsou kněžími osazovány, povinné farní desátky si přivlastnila vrchnost. Ještě roku 1612 si zhořští farníci stěžují u císaře na tento stav, ovšem bezvýsledně. Farnost je přifařena do Měřína, kde působí protestanští predikanti ... Osudové střetnutí na Bílé Hoře roku 1620 skončilo kapitulací českých stavů. Poslední majitel rudoleckého panství, kam patřily vesměs vesnice dřívějšího měřínského probošství, Jan Rafael Chroustenský, se zúčastnil vzpoury proti císaři Ferdinandovi II. Byl mu proto veškerý majetek zkonfiskován a prodán i s brtnickým panstvím hraběti Rombaldu XIII. z Collalto et San Salvatore. Nová katolická vrchnost se opět zaměřuje dle tehdejší středověké zásady Cuius regio - huius religio (Čí země - toho náboženství) na převýchovu protestantsky založených poddaných. Opět obnovuje fary, nejprve jako kaplanské lokalie v Bohdalově a ve Zhoři, oganizuje přestavby starých románských kostelů (ve Zhoři v roce 1765) a později jsou tyto nedávné farnosti opět obnovovány. Ve Zhoři tedy před 150 lety ...
Farník: Včerejší dechový doprovod při Božím Těle bylo zajímavé oživení této slavnosti.
Daniela: Tip na pouť - v Březině u Jičína je krásné poutní místo N.Srdce Ježíšova,kolem hl.oltáře jsou napsána zaslíbení N.Srdce Ježíšova.V roce 2011 oslaví 100 let od vysvěcení. Jak málo poutních míst Ježíš má - kéž se alespoň o nich více ví ... Požehnaný červen.
Mikuláš: Děkuji Mirovi Kašíkovi za aktualizaci naších farních stránek. Jsem rád, že to tak pěkně funguje a mám radost, že mám kolem sebe lidi na které se mohu spolehnout. Je to pro kněze opravdu velká pomoc. Díky Mirovi a všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomáhají, abychom rok 150. výročí farnosti prožili plodně a pohodově.
=): Dneska byla krásná pouťní mše sv. ve Stáji I počasíčko se vydařilo jako vždycky.....
Mutlíci: Dnešní pouťní mše sv. v Nadějově byla krásná.Pěkné kázání,počasí a taky obrázky pro děti..Díky Otče
jedenzfarniku: dort byl fakt mooooc dobrý
Mikuláš: Jsem rád, že jste se zapojili do soutěže a mám radost, že se líbilo posezení na faře. Chtěl bych za krásný dort poděkovat paní Cahové z Nadějova a její sestře. Bylo o opravdu umělecké dílo. Škoda, že se to muselo sníst, ale zase ta chuť! O to bych nechtěl přijít. Díky všem za pomoc, zapojení a projevy radosti a spokojenosti.
Mutlíci: Dnešní posezení na faře bylo příjemné,dort byl výborný, a ta cena- právě posloucháme.Díky. Odpoledne jsme byli ve Slavkovicích na mši, kterou sloužil kardinál Vlk.Bylo to krásné.
Mutlíci: Nejsme to náhodou my?
Mikuláš: Takže nic nebude...
Admin_Mira: Poznat se to nedá, ale jestli by šlo o nějakou odměnu, tak bych se klidně té funkce pětitisícího návštěvníka ujal a klidně bych se za něj pokládal.
Shoutboardy končí. Více zde.