Přidej zprávu »
natura: Je potreba polozit otazku.
toma: nepohybujes e tu někde nekdo s CETINU potřeji neco zodpovedet
Honza: Platí vám to všem i v EU roamingu?
D: tak at vas naseru, bez FUP a zadarmo :-D
Páv: Neprotínají se
Tenteen: jak jde dohromady BTS na budově ČS zde odkaz » a zákaz telefonování na tom samém místě? odkaz »
Páv: To víte, ta síť už má všechno, co můžete chtít
Honza: LTEsobě: Samsung Galaxy J5 2016 to samé, VoLTE zapnuto...
LTEsobě: Dneska zase volám přes 3G místo LTE u TM.
koukac: pustim rano pc, skype me vyfakuje ze prej neplatne heslo, co to je zas za bordel pozabijet to tam...
Marek: Nechcete mi někdo zařídit taky super výhodný data? Třebas 10 GB za 100 Kč by stačilo :D - Vodafone
Honza: Stačí státní správa :D
mfuhrer: ...nech se taky zaměstnat u opa
Pavel: Kde se dají sehnat takový ceny!??
Páv: 30GB zadarmo. Já myslím, že na tom celkem nezáleží
dongak: 15GB za 23Kc
Tenteen: To se jen vytahujete, nebo chcete někoho nasr.t?
Honza: Je tu vůbec někdo, kdo za to platí veřejné ceny?
Honza: LTEsobě: Mně přišlo také, 50 Kč za 10 GB :D
LTEsobě: Pro odreagování, přišlo mi vyúčtování - Mobilní internet 1,5 GB: 13,40 Kč
Páv: Zájem o aktuální foto je vždy
Honza: Páv: Byl by zájem o aktuální foto vysílačů na Jedlové?
Páv: Aktualizace seznamů
Páv: Fotku mám ale sajt se v seznamu objevil omylem s okresem Praha-západ takže čekám nejdřív na opravu tohoto než mohu fotku nahrát
dongak: Nemá niekto fotku tej novej veže v Jenštejnu? Zaujímalo by ma ako VDF napája daný sajt od 4.2.2018.
David UH: @dj-bobr: tak si precti ten clanek na ktery tu byl odkaz a zjistis, ze neni
dj-bobr: To LTE pro letadla (EAN) je technologicky normální LTE? Mám zato, že LTE při nejextrémnějším nastavení má timing advance limit na asi 100km vzdálenosti, zajímalo by mě jak moc to je limitující faktor..
Miroslav Laduna: Půjde v Radějovicích VDF na ten betoňák ?
halap: Koukám, že výstavba nového 3G u VF úplně neumřela ... ikdyž je to jen symbolicky
Páv: Aktualizace seznamů
Miroslav Laduna: LTE pro letadla, druhé foto odkaz »
Páv: Když mobilku nahrazuješ trvalým sajtem ve stejném místě tak je to stejně nutné ohlásit na ČTÚ jako nový sajt
koukac: dyby rusil mobilku tak jen prestehuje bazmeky, stejna frekvence zustava... pred tydnem + - sem kolem jel, stale tam mobilka byla a na strese nic novy... mno uvidime
mfuhrer: (nebo VDF ruší mobilku a stěhuje se na střechu)
mfuhrer: koukac: asi se bude přidávat sektor nebo tak něco
koukac: CTU lte update... maj to nejaky podivny, Kuřim, Tyco, dyk tam to jede uz pres rok, tak co tam hartusi s nejakym spustenim v Lednu
skrivan: Tipuji tyto: odkaz » , odkaz »
skrivan: odkaz » odkaz » a jeste dalsi 2
Jirka_3: Dříve se to tu už probíralo, ale nevíte na kterých konkrétních čtyřech vysílačích má TM síť European Aviation Network?
Páv: Aktualizace seznamů
Syky: Boskovicko TM VoLTE jede bez problémů včera i dnes.
koukac: Brnensko a okoli, nic se nedeje. Obcas sem si vsiml ze mobil bezduvodne visi v 3G tam kde jindy visi v LTE, nejcasteji v Brne, kdovi co s tim schukaj, uz at 3G pochcipaj.
LTEsobě: Tak zase celý hovor na 3G. Při následném zkušebním volání, už to na LTE zůstalo. 3G má asi vysokou prioritu. Všechny antény jsou na jednom místě 100m daleko.
MS61: @LTEsobe Nefunkční VOLTE v které zóně? Východ (CETIN) nebo TMO západ? Mohlo by to mít nějaký vliv?
Milos Zeman: odkaz »
Petr: V Praze funguje normalne... S7
LTEsobě: Co se u TM děje? Misto VOLTE mě to kope do 3G při příchozím i odchozím hovoru. Pak se to zas vrátí na LTE. V minulých dnech to voltilo.
dj-bobr: Už jsem si skoro říkal, jestli O2 a TMO nerozjely v rámci sharingu jakýsi inter-PLMN data roaming, ale vyvedlo mě z toho, že data roaming v telefonu mám vyplý a tudíž by to nemělo jet. V ServiceMode je vidět vždy ten "správný" operátor..
Mic: Pozoruji to už delší dobu. V zóně Cetinu nové telefony reportují LTE buňky TM pod MNC MCC 230 02, proto tam skáče O2. Imho je problém někde v driverech. V NetMonsteru to dokáži potlačit pro konkrétní modely, ale globálně to musí opravit Cetin/výrobce telefonu.
MS61: S beta verzí o něco lepší. Ovšem dual SIM naopak horší. Druhou SIM O2 nutno vypnout. M.
koukac: dnes S7EDGE se chytl LTE bunky O2 ale zobrazil TM LTE ty jo to je jako haluz nehorazna...
dj-bobr: S5 Neo a S8 úplně to samé. Cell ID sedí s příslušnou TMO cellou.. souvisí zjevně se sharingem.
silfex: "falešné nálezy" o2 lte se dějí i na xperii, zřejmě je to chyba netmonsteru, po znovunačtení databáze se popisy už přiřadí správně
vukin: @MS61: Stejně mi to dělá Galaxy S7. Je to vždycky, když s TM přejedu do O2 zóny.
MS61: Zvláštní problém s Netmosterem. Na novém founu s novější verzí systému (Oreo 8.0) nefunguje správně se SIM TMO. Spousta falešných nálezů (vždy O2). Při každé změně buňky (4G-2G nebo 800-1800) při jízdě i s běžnými výkyvy signálu v budově generuje chyby. O2 ve stejných místech o.k. Okr. Hodonín (tedy síť CETIN/O2), tlf. Oneplus 5t/Oreo 8.0. M.
dongak: @Miroslav Laduna: To je jasné. Z druhej strany kopcov ako je Eliščino údolí, U Kostela a Dolní Malá Úpa majú proste smolu.
Páv: @kk72 já už tam moc nejezdím
Miroslav Laduna: Koukal jsem na terénní profil, Jelenka bude fungovat jenom v Horní Malé Úpě, ale jenom, když tam všechno vykácíš. Od kostela směrem dolů je mrtvá i s kůrovcem.
kk72: Páve, ve Tvém rodišti svišti O2 LTE 1800 pak, že to nejde
Miroslav Laduna: Tak to je jediné vysvětlení a ten znovuspuštěný bubláček na hranicích pokrytí v Dolní Malé Úpě rozhodně nevylepší. Tolik od stolu.
Páv: Vodafone je výš. Datumy jsou jen změny kanálů po sesdílení
dongak: Na sajte chata Jelenka bola sklopená diverzita a namiesto nej bola nainštalovaná multiband do 2 dvoch azimutov. Čiže pribudol sektor v smere na Horní Malá Úpa a zároveň s konsolidáciou sa v obci vypol TMCZ sajt. Teraz sa bude znova spúštať.
Miroslav Laduna: Když se kouknu na datumy Velké Úpy, TO tam něco dělalo s GSM koncem roku 2017, ale s LTE nic. Kdo je na tom stožáru výše? Na severovýchod je to z něj přes les.
Páv: Pokud tam zajedeš a uděláš pro nás aktuální fotky, jen to uvítám. Zn. sněžnice sebou
Miroslav Laduna: Pokud se anketa se spokojeností se signálem konala pro území Horní i Dolní Malé Úpy, je nesmysl, aby tam měl Vodafone lepší signál. To by museli mít TO totálně sklopené antény na Velké Úpě. Aktuální foto velké Úpy tady není. Nevím, jestli tam nezmizela prostorová diverzita, ale ta by neměla mít vliv na downlink. LTE TO na Velké Úpě bylo spuštěno v roce 2016, tak proč sakra není na mapě pokrytí ČTÚ ! Prostě mi to nejde dohromady.
Páv: Aktualizace seznamů
Páv: Na Velké Úpě mají sektor v S-SV směru samozřejmě všichni. Podívej se na fotky. VF má pak dva samostatné sektory J a Z, sdíleči jeden sektor JZ. V praxi tam velký rozdíl nebude, záleží víc na výšce nad terénem a tiltech
Marek: Jj s tim problemem na horach jsem to sam zazil ve Velke Upe predminuly tyden. Janovy Boudy - o2 a tmo tam padlo a fachcil jenom muj VF. Protoze jsem tam byl jediny z cely nasi party, kdo ma VF, tak si ke mne vsichni chodili zavolat. Jestey ze tam je LTE, protoze ten mistni "ISP" JaliNet je taky kvalitni jak ****.
Miroslav Laduna: Když se na to podívám, tak mi vychází jediné, Vodafone má na kótě Velká Úpa, Janovy boudy, TV převaděč o jeden sektor navíc a tím pádem toho spoustu pokryl, i když 7 km do Horní Velké Úpy je dost. TO ho tam nemají a ještě odstavili, ten vykrývač - opravdu chytré.....Teď ho tedy opět zapnuli, jenomže on svítí podél cesty, ne na Dolní Malou Úpu, protože tím směrem je to stejně k ničemu.
Miroslav Laduna: Dnes to bylo v čase 12:00 verze pro Prahu.
Miroslav Laduna: Vodafone něco zkoušel a to jsme odmítli. TO znovu spustily ten stožárek odkaz » ale ke Kostelu, ani do Dolní ní Malé Úpy signál nedoletí odkaz »
Pavel S.: Dnes bylo o pokrytí v Krkonoších i v Událostech v regionech, verzi Čechy kolem 18:13
vukin: odkaz » čas od 8:45 Potíže s mobilním připojením na horách
Páv: Nedá, ty resource blocky mohu být vysílány každý jiným výkonem
dj-bobr: Dá se laicky podle toho, o kolik je silnější RSSI než RSRP, odhadnout vytížení LTE sektoru, resp. počet celkově používaných resource bloků?
OndraS75: -Pro nastartování řekněte: 'Škoda Kodiaq'. --'Škoda Kodiaq' -Děkujeme za nahlášení srážky s medvědem, zvěrolékař už je na cestě. Prosíme opusťte vůz, aby mohlo proběhnout automatické sešrotování.
Miroslav Laduna: Bylo by dobré zveřejnit Smlouvu o koupi vozu, který byl vyroben po 1.4.2018 a důkladně jí pročíst. Osobně tipuji výskyt fráze ,,...poskytnutí údajů složkám záchranného systému, složkám vnitra, armádním složkám a ostatním Třetím stranám...třetími stranami jsou myšleny pojišťovny, banky, obce.....,, Já osobně jdu dneska do banky a k mobilnímu operatorovi, aby mi doložil můj souhlas s TelcoScore.....
Miroslav Laduna: Elektronická SIM karta, která je v inovativním SUV voze zabudovaná, zajišťuje stálé připojení přes rychlou síť Vodafone. Díky té má majitel vozu prostřednictvím služeb Care Connect neustále k dispozici velké množství informací o stavu vozidla. Mezi ně patří například údaje o místě, kde byl automobil naposledy zaparkován, informace o tom, zda jsou okénka otevřená či zavřená, údaje o zbývající dojezdové vzdálenosti a mnoho dalšího. Služby ŠKODA Care Connect zahrnují vzdálený přístup, proaktivní servis a nouzové volání. Zabudovaná elektronická SIM karta umožňuje prostřednictvím aplikace pro chytré telefony nebo webové aplikace přístup k nejrůznějším údajům o vozidle. Nyní je tak již možné například vozidlo na dálku lokalizovat a zjistit, zda je zamčené či zda jsou zavřená okénka.
skrivan: Na volani 112 neni potreba SIM. Ta SIM tam muze byt pokud vozidlo bude komunikovat treba s vyrobcem, ale bez udavani polohy. Pokud tam je neco ke sledovani (mimo hlaseni polohy pri nehode), tak je s tim podle mne trosku pravni problem.
Páv: Aktualizace seznamů
David UH: @skrivan: ten nekdo se spektrem jsem byl ja :-)
Miroslav Laduna: Pokud tam bude 112, tak to pojede přes jakoukoliv síť.
Miroslav Laduna: Jelikož jsem viděl film Circle bude tam taková přidaná hodnota, veškeré ťukeci budou hlášeny na pojišťovnu, bez vědomí řidiče i provozovatele vozidla. Smlouvu uzavřeš koupí vozidla. Samozřejmě se všemi telemetrickými daty.
Páv: Ne, až od 1. dubna odkaz »
koukac: co to ze O2 spousti najednou leckde 1800 LTE ? ze by jim 800 uz nekde nedavala bezny provoz / domaci net LTE bez limitu ?
Miroslav Laduna: Nemají náhodou automobilky povinnost od 1.1.2018 umisťovat do aut ,,elektronickou sim,, a terminál ?
Páv: Nasadí, jen je otázka kdy
Lipa: Pardon. OP Vodafon
Lipa: Nevíte jestly nasaděj v Liberci/ul.Gagarinova na BTSce LTE pásmo 2100 k dosavadní 800? Děkuji
Honza: Ja: Neměl jsem tam možnost spustit NetMonstra
Honza: Ja: Zase jsem to napsal do špatného pole
Ja:: Na mapě vodafonu ukazují LTE-A a Galaxy Note 8 taktéž. Že by u vodafonu říkali 800 + 2100 LTE-A?
Michal: Mobily Buňky vykryté stanice metra na pásmo 800 Mhz 2G /GPRS ... mělo už to v metru byt LTE na pásmo 2100 Mhz.
Ja: Honza: V Litoměřicích od VF žádné LTE na 1800MHz NENÍ! Projeté celé LTM s mobilem nastaveným jen na 1800MHz a nic.
skrivan: No Vodafonu bezi na LTE800 nejaka nadstavba pro IoT. Ted ale nevim jak se to jmenuje. Uz to tu nekdo ukazoval ve spektru.
Miroslav Laduna: Zahušťuje.
Miroslav Laduna: Vodafone zajišťuje síť také kvůli odkaz » přeci jenom díry se pořád najdou.
Mida: V Lomech u Kunžaku je postavený nový stožár u vlakového nádraží JHMD.
Honza: V Litoměřicích nové Vodafone LTE 1800, nemám ale možnost to ulovit (mám jen O2 a TMO ;D)...
Syky: koukac:Už jsem to psal dřív, ale dělá mi to také.
Honza: koukac: Mně to na ASUS ZE500KL dělá také...
koukac: odkaz » co to je za hlod ? SIMka TM a hlasi mi to O2 hodnoty ale rikaji, ze jde o TM sektor.
Páv: Aktualizace seznamů
Honza: Marek: Na ASUS ZC520TL nám to O2 dělá taktéž. TMO mi to nedělá.
Strasa: Copak to roste na panelaku Ceska, P5? Ze by O2 investovalo...?
Marek: Dobrý den, dostal jsem nový iPhone X a od té doby jsem občas nedostupný. Mám O2 a dříve to nedělalo. Řekli mi, že to může být způsobené tím, že jsem na LTE, starý iPhone 4S LTE neměl. Zkusil jsem SIM v jiném mobilu s LTE (Samsung S7) a tam to také vypadává. Jiného operátora na test k dispozici nemám. Nevíte, jestli za to opravdu může to LTE? Děkuji
Páv: Za účasti PSTN ?
dj-bobr: Měl jsem zato, že existuje nějaký globálně uznávaný standard na bit-transparent přenos zvuku mezi dvěma mobily bez účasti PSTN bez transcodingu.. tandem free tuším se to nějak jmenovalo. Je to vůbec implementované?
Páv: Aktualizace seznamů
Misa: Symboly v telefonu raději nebrat, spíš pouze dle kvality zvuku bez rusivivych elementů je nej ukazatel stavu věci.
Páv: AMR-WB na pevné linky neexistuje, ten kodek se sice použije mezi telefonem a ústřednou T-Mobilu ale už neprojde dál do O2 sítě. Podobné to bude v roamingu, pokud bude hovor tranzitován mezinárodně po TDM svazku tak taky nemůže být ve WB
Míša: Současně to stejné i v roamingu v Německu, tam je ve vyšší, AMR-WB stále a všude. To taky hlava nebere, vzájemně doma si HD opičáci nepropojí a venku ano a též se symbolizuje i na domácí pevné O2 linky. Opravdu bych někde získal ucelené informace, kde a kdy ano, či naopak včetně koncových hraček.
Páv: Tak asi nikdy nedotáhli rollout na celou svoji síť
Míša: Z toho jsem zmaten, jelikož partnera tablet v HD kvalitě zde v HK též nešlape, je-li ve 2G, ale západněji stále v gsm ano.Protistrana, já jsem stále ve 3G
Páv: Ne ne, Hradec Králové je T-Mobile oblast. O2 začíná až pardubickým okresem
Míša: Dobrý zmatek, dají se zjistit tyto parametry na nějakým serveru, protože ze sítě zde doma to info nezískám, když je zde pravděpodobně o2 sdílená, jedná se o Hradec Kr.
Miroslav Laduna: Tak AMR problematika je fousatá velmi odkaz »
Páv: Jsou telefony které to umí jen ve 3G a jsou telefony které to umí ve 3G i v 2G. A pak jsou telefony které to umí pro některé operátory a neumí pro jiné
míša: Díky Páve.
Míša: Ještě vtipnější je jejich testovací linka, v 2G- bhžl. váš telefon ještě HD voice nepodporuje, hovor druhý ve 3G veliká gratulace, můžete volat v nejčistším provedení :D člověk by byl z nich zmaten, telefon neumí-umí-neumí-umí???
Páv: V oblasti kterou staví O2 pro oba to nebudou mít
Míša: Tak do VČ to asi nepostoupilo, ono HD, protože ve VDF mi to jelo vždy a divil bych se, kdyby T-m síť to měla jinak, asi to někde zůstalo bez upgr.
Petr: T-M na nekterym telefonu i na 2G hlasi po zavolani na spesl cislo ze telefon podporuje HD voice, treba jebka Nokia 535, Samsung S7 to neumi :-D
tragédi odorici: Tak je to jasný, Odorici to przní usebe, aby jim to nežralo data. odkaz »
Míša: T-m ve 2G bez WB, takže SD voice :) , HD jen ve 3G, kterou brzy asi vypnou
Honza: U O2 Family je kvalita hovorů po 2G dost mizerná, takže na to asi kašlou. Na obou stranách hovoru smartphony s O2 simkou jako sekundární...
Páv: A co O2, neví někdo? Očekával bych taky, ve VoLTE je povinný, ale jak na 2G/3G? Vlastní zkušenost nemám
Miroslav Laduna: V síti Vodafone taky fachčí, když to podporuje žezo. Třeba 2g to2g.
Páv: Očekával bych AMR-WB (HD Voice) pokud to umí oba telefony
tragédi odorici: Zdar, spojení 2G-3G tmobil čistý zvuk. Ta samá trasa na 2x SIM Odorik - velké zpoždění, chybí výšky, žádná sláva. Jaký kodek má tmobil na GSM?
Páv: Věž stavěl T-Mobile takže předpokládám že vršek si rezervuje pro sebe
halap: Nová věž u Jenštejna ( odkaz » ,50.14694722) osazena a je on-air (VF 2G+4G 800 MHz), ale je ve spodním patře ... nějaká budoucí ko-lokace?
Páv: Aktualizace seznamů
Miroslav Laduna: Doufám, že to už nebude LTE. Tiše doufám v 5G TDD. Jelikož však chce ČTÚ nového operátora, start na 700 v TDD by byl v té době asi ještě stále nešťastný.
koukac: nová smršť až s LTE700
Mikezl: Včera 31.1.2018 proběhla další chabá aktualizace odkaz » Inu musíme si zvykat, že už to nebude taková hitparáda jak bývala.
Páv: Aktualizace seznamů
Koukac: Tm zlobi odchozi sms?
Syky: Neví někdo jestli se dá u Sony XZ1C nějak zjistit šířka pásma LTE frekvence,tak jak třeba na Samsungu S7 to šlo přes servisní menu?
Páv: Pozorný! Opraveno
mfuhrer: 40280:8x v poslední aktualizaci je opravdu 1800?
Páv: Aktualizace seznamů
halap: start-lte.ctu update
Páv: Aktualizace seznamů
Honza: Dnes ukázal NM novou buňku TMO LTE ve Vysočanech. Je to odeslané
skrivan: A jo, prehlidl jsem X.
Syky: skrivan: Nemám Z1 ale XZ1 compact.Ta byla s androidem 8 už v prodeji v říjnu.
skrivan: Me to taky tak dela, mozna je to odvisle od komunikace ze siti. Bez komunikace neni potreba agregace. Btw, to neni faktory ROM ze? Ta tam byla nevyse Android 5.1.1 pokud vim.
Syky: Tady to píše i agregovaná nosná. odkaz »
Syky: skrivan:Vypadá to takto objeví se to nachvíli pak to zmizí. odkaz »
Páv: Aktualizace seznamů
skrivan: @koukac: TMO ma uz ted vsude na LTE1800 BW=20MHz
skrivan: @Syky: Muzes poslat screenshot z Netmonsteru z te Z1c s A8?
Syky: Já mám Sony XZ1 Compact android 8, ale zatím mi svítí všude po střední Moravě kde je LTE 800 +1800 jen LTE i když Netmonster mi někdy zahlásí LTE-A 1800. V Brně jsem zatím nebyl, tak nevím kde všude bude ukazovat LTE+.
Míša: To potom pozor na 8 Oreo. Tam budeme skoro v každým stř. větším městě vždycky v plusu. :)
koukac: no samsung to tak dela, jak je agregace nad 20Mhz, zahulaka LTE+ v brne typicky 800 / 10Mhz + 1800 / 15Mhz, dnes uz mozna 20 jak kde...
Míša: Sice ta úvaha byla, ale nevěřil jsem, že by google měnil symboly značení datové propustnosti. Předtím pouze, když agregací šířka byla nad 20Mhz a nyní by symbolizoval pouhou agregaci bez ohledu na šířku?
Míša: HTC U11, že by droid 8?
koukac: a jaky telefoun ?
Míša: Tak tedy počkám, co z toho vzejde, rychlost stejná jako v původním režimu 4G s pásmy 2100+800, netmonster ukazuje tatáž data. Jen přibyl symbol +
koukac: 4G+ by mohlo znacit 800+1800, na samsungach i jako LTE+. Pri 800+2100 zadna zmena.
míša: poslední dodatek k dodatku, nevidím zde předešlý řádek-v síti Tm po celým městě v Hradci
míša: Samozřejmě myšleno mimo OC, kde vím, že 1800+800 již jedou nějaký čas.
Míša: V Mechově(HK) se mi objevil na tydlínu symbol 4G+, zvyšují snad průtok 2100LTE na úkor UMTS? Nebo potajmu přidali 1800? U vás, nikde jinde jsem nic neobjevil. Agregovaná 2100 s 800vkou se ukazovala do nynějška jako pouhé 4G, proto onen hloupý dotaz.
skrivan: Uplne ne, nekde na GSM nechavaji stare vertikalni anteny (viz fotobanka). No a OMNIovky se take zatim montuji stale vertikalne.
Miroslav Laduna: Dík. Vyhledal jsem si článek. Takže dneska se už vertikální polarizace i v přírodních terénech nahrazují +-45° ? Vertikál definitivně mizí ?
David UH: Tak to je snad obycejna prostorova diverzita. Ta byla nahrazena diverzitou polarizacni, tj X-pol antenami a uz se to takto nemontuje. A ne upload, ale uplink :-)
Miroslav Laduna: Třeba tohle na krajích odkaz »
Páv: Tuplovaný GSM? To je co?
Miroslav Laduna: Ty tuplovaný GSMka na horských boudách se dávaly kvůli lepšímu uploadu
Miroslav Laduna: No tak vydiš. Tohle odkaz » bylo snad natočené někam na severozápad odkaz » To by toho moc nepokrylo. Já hlavně myslel že jde o Dolní malou Úpu.
Páv: V mapě pokrytí ČTÚ nejsou zahrnuty sajty, které neukončily "zkušební" provoz.
Miroslav Laduna: Mysle jsem mapku pokrytí ČTÚ Vždyť Jelenka je odlovená, ne ? Akorát nedodali za celou dobu podklady pro mapku pokrytí ČTÚ.
Páv: Já tam vidím v ČTÚ mapě kolečko na Jelence a dvě stanice v popisku
Ivo: To halap: Ten stožárek u pekárny v Malé Úpě stále je. Myslel jsem, že tam 2G zůstane a k tomu přidají třeba LTE 2600. Ušetřili a sesdíleli s O2 na 3 km vzdálené chatě Jelenka. Mohu potvrdit, signál je špatný.
Miroslav Laduna: No tak zajímavé je, že z map ČTÚ to vypadá, že TO nevysílají ani z Jelenky nyní vůbec. VDF tam má pokrytí dle téhož lepší, jen je otázkou, jestli dodali ČTÚ data obsahují Jelenku, nebo je tam znát ten sektor navíc z Jandovy boudy oproti TO. Místní nejsem a jsou to jen mapky. Každopádně tento kostel odkaz » nemusí být pro všechny samoty optimální, ale něco málo by vykryl.
halap: Myšlen byl samozřejmě pouze TM+O2 2G sharing...
koukac: koukam ze v nasi zemi nez by se domluvili na 2G sharingu v ramci narodniho roamingu, tak radej nic... taky dobry.
halap: #Horní Malá Úpa> se divím, že TM zpět neoživí ten stožárek u OÚ (případně i 2G sharing) ... tedy pokud už to nedemontovali
koukac: me se libi jak tam blejou operatori ty svy chofna, pokryvame 99% populace bla bla bla tak to at jdou rict vsem v te obci a hned jim nekdo zapichne lyze nebo vidle do zad a celkem právem...
Páv: Úspěšný sharing okresu Trutnov v ohlasech lidu odkaz »
Páv: Aktualizace seznamů
koukac: aaa opet zmizel do neznama BK Kozarov TM LTE oni to tam snad nikdy nespustej, jediny sajt v sirokem okoli... dmnc...
zajdee: Data ze start-lte jsem na Diru doimportoval.
mfuhrer: Po 2 měsících, kdy mapa ČTÚ ukazovala prapodivné údaje, popřípadě nefungovala vůbec, se aktuální verze jeví býti poměrně věrohodnou.
skrivan: VDF i TMO maji pristup k DSL taky - pres CETIN. Stejne jako O2. Ted je otazka co se jim vyplati vic.
rr: O2 smeruje zakazniky s potrebou nemobilnich dat na fixni sit, proto nepotrebuje zdaleka tak robustni kapacitni vrstvy (1800, 2100, 2600) jako TM a VF, kteri pevnou siti nedisponuji
Strasa: LTE start uz funguje, ale s udaji v Dire se to nekde rozchazi
Michal: Kubby: To je možné, mám teďka k dispozici Xiaomi Mi Max 2 na zkoušku, v jednom slotu TM, pokrytí Olomouce a okolí kompletně na LTE. O2 pouze v Olomouci a okolí 3G, při příjmech, které operátoři mají to je zejména u O2 hodně smutné. Naštěstí každý má možnost volby že ..
skrivan: Zda se, ze CTU jiz mapu opravil
skrivan: Nerekl bych, ze to TMO a VDF tam davaji jen tak z pleziru.
KubbY: Tak predevsim je to smysluplnosti a navratnosti investice...
Michal: Nestačí, máslo na hlavě má O2, když se podívám jak aktivní je TM na frekvenci 1800MHz, 2100 to samé. U O2 škoda slov.
Mučanga: Michal: Ve Skrbeni proběhne v únoru výstavba Cetinu, ale ta bude určitě na 800.
zajDee: Pripomenu jim to.
halap: @pav ... zajdee už je na twitteru prudil asi dva dny zpět
mfuhrer: Michal: několik obchodních center a panelák u dalšího obchodního centra, to ti nestačí?
Páv: start-lte nepracuje. Nechcete je někdo vyprudit na twitteru?
Páv: Aktualizace seznamů
Michal: Bude O2 pokrytívat Olomouc a okolí LTE na 1800MHz? TM i VF jsou dost napřed ..