Přidej zprávu »
Ivan Lounek: Šalingrady definitivně došly, prosíme už je nikde nehledejte, prostě už nejsou. Když by byl jó zájem a nasbírali jsme třeba 100 předobjednávek tak bysme možná něco vyrobili, tak piště na email ivloun@seznam.cz, díky, Ivan
Ivan: Na vědomost se dává, ze pro rok 2017 už máme pár posledních Šalingradů a dotisk zatím neplánujem. To ne, abychom zvedli letošní objednávky, spis abychom dali dopředu vědět, ze za rok už Šalingrady nebudou. Ale bylo to krásný!
Ivan L.: Deskové hry celého světa dorazí o víkendu do Brna a ani Šalingrad nemůže chybět! Navštivte náš herní stůl BETL GAMES a přijďte si s námi zahrát! Akce probíhá od pátku do neděle v Lužánkách, těšíme se na Vás!
Ivan L.: Vrcholí soutěž o audiostopu k našemu novému klipu! Sledujte náš FB profil ať si mlžete zahlasovat, která muzika se vám nejvíc líbí! A mějte pěkné léto, o to žádná.
befitone.com: Skvelí webík! Koukni na muj eshop odkaz »
Ivan L.: Zdravíme, jistě že ano, vždy říká čím jede, napíše políčko kam dojel na tzv. hodinovou kartu do příslušného políčka (dle pořadí tahu) a svůj zápis překryje kartičkou dopravního prostředku, který použil. Jediný případ, kdy Baron neříká, čím jede je, když použije tzv. černou jízdu, ale ty má pouze 2 za hru, tedy ve většině případů sděluje čím jede. Vše je uvedeno v pravidlech na str. 3 v horní části. Pokud by bylo něco dalšího nejasné, dejte vědět, doufám, že už se podaří zdárně Barona polapit! A když ne, tak mu dejte pokouřit zvýšením počtu detektivů, to pak už nedá, uvidítě ;) Přejeme zábavný rok 2014 všem, i Baronovi!
Kuba: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli baron ukazuje ostatním hráčům jakým jel dopravním prostředkem či nikoliv, je dost těžké ho chytit.
Ivan L.: Uzávěrka vánočních objednávek pro čtvrteční rozvoz je dnes ve 22.00. Jelikož nám Ježíšek letos nadělil ještě pracovní pondělí, přidáváme mimořádný rozvozový čas v pondělí 23.12. od 15 - 18 hod. uzávěrka objednávek je neděle 22.00. A přejeme hezké Vánoce!
Ivan L.: Dobrý den, Michale, jestli máte na mysli pověstné políčko 73 tak je již ve druhé edici opraveno. Pokud byste měl zájem o samostatný herní plán s opraveným políčkem, máme několik vyřezených co se nevešly do krabic, možná bychom nějaký našli pro Vás, poprosím případně na email il@salingrad.cz
Michal: Dobrý den jen jsem se chtěl zeptat jestli jste opravili chybku s dvěma stejnými políčky
Lena: no jasne, prece jeste hru dvou baronu to je tak super
Ivan L.: Dobrý den, Petře, vylepšení je celá řada. Například figurky mají vlastní specifický design (každá figurka je jiná), místo kartiček na dopravní prostředky (ve SY) jsou v Šal. bločky, kde jízdenky obracíte jako neplatné a na konci hry nemusíte rozpočítávat nové kartičky, ale jen otočíte bloček a jedete nanovo. Dále je v Šalingradu nový trumf prchajícího padoucha (Barona) a to skok z komínu, na výběr má 5 komínů (jedním je vysílač na Hádech), čímž může rozvířit jednoznačnou herní partii, skočit však může jen jednou za hru a musí říct, ze kterého komínu skáče. Snad jsem na nic nezapomněl, nebo ano...?
Petr Ch.: Zajímalo by mě, zda se Šalingrad od Scotland Yardu liší i jinak, než mapou (která je samozřejmě pro hratelnost to nejpodstatnější), figurkami apod. Jsou tam nějaké jiné herní principy? Nikde na netu jsem nenašel jinou informaci, než že je hra "vylepšena". Díky za odpověď.
Ivan L.: Vzhledem k objednávkám provádíme mimořádký rozvoz v pátek 21.12. mezi 18. - 20. hodinou. Přátelé objednávejte, tentokrát je jich dost
Ivan L.: Prosíme všechny mimobrněnské, co chtějí doručit do Vánoc, aby objednali do úterní půlnoci, na poštu asi pojedem s rudlikem, ale snad se nám vše doručit podaří
Ivan L.: Přátelé, pořádáme opakování ŠALINGRAD Live pro veřejnost! můžete 24.11.?
Sinuhet: Díky za uskutečnění dnešní online Šalingradské zábavy přímo v ulicích Brna. Užili jsme si to společně s řadou dalších geopřátel. Zdravím Sinuhet
MaNet: Šalingrad jsme věnovali jako dárek. Součástí překvapení bylo předání hry oslavenci na tramvajové zastávce. Kluci ze Šalingradu ochotně přistoupili na tento plán a udělali tak radost nám i oslavenci. Těšíme se na první hru.
eraser: A už jste někdo hrál ne méně zábavnou První opravdovou českou stolní pivní hru Chlastej?! www.chlastej.cz
Ivan L.: Lenko, zdravím, nejedná se o Fantoma ala Brno, samotná hra, ač staví na stejných základech, probíhá poněkud jinak. Jestli znáte Fantoma, víte, že hra se točí kolem Vltavy. V Brně jsou řeky 2 a nejsou tak dominantní, hra se zde při každém opakování vyvíjí úplně jinak a klíčových lokalit je víc než jen říční pobřeží. Většinou se to týká komínů, ze kterých tu v Brně skáčeme . Výrobně nám šlo o vymazlení detailů, aby Šalingrad měl trvalou hodnotu a člověk si dal zatraceně záležet, aby se mu např. originální figurky nepoztrácely. Šalingrad je pokaždé jiný. Je snadný na přípavu, má spád, má vtip a má osobitost. Však napište, zahrajem a uvidíte sama Jinak všem hezké léto v Brně i mimo něj!
Lenka: Předpokládám, že je to "Fantom Prahy" ala Brno.
Ivan L.: A připravujeme turnaj pro fanoušky Šalingradu!
Ivan L.: Díky přátelé naší. Máme pro Vás spoustu novinek a vylepšení. Figurky, hezčí bločky, nová hodinová karta a trojjazyčná pravidla, jedny i pro Švédy (za to děkujeme skromnému švédskému funklubu) a tak. Těšíme se že se s Váma potkáme na zastávce..
Berenike: Dobrý den, musím vám napsat, že jakmile jsem vykročila do ulic Brna se Šalingradem v ruce, hned se mě pár lidí ptalo, co je to za hru a kde se dá koupit :) tak jsem vám kapku udělala reklamu :-D Je vidět, že štatl se hemží milovníky deskovek. Přeji hezký den
Petr Konzal: Dobrý den, chci vám projevit obdiv za bezvadný nápad a nadšení, bez kterého byste se do tvorby Šalingradu jistě nepouštěli. Zpráva o existenci této hry mě potěšila hned několikrát. Jsem (myslím si že zdravý) brněnský patriot. Vznikla bezvadná hra českého původu. Zajímavý princip hry dotažený k dokonalosti. Bezvadný tip na dárek k blížícímu se svátku velkému synovi, který je právě „šalinový fanda“ a jeden z hráčů deskových her v naší nemalé rodině – bude mít něco originálního. Cena je příznivá, přesto, že se jedná spíše o malosériovou resp. kusovou výrobu. A k tomu ta možnost doručení! Zkrátka mám z toho radost a těším se na jeho překvapení z takového originálního dárku. Takže děkuji vám oběma.
Perverz Pája: Lounjkovi gratuluji!! Moc hezky to vypadá určitě i krásně hraje! Musím se za vámi zase ukázat a zahrajem:-)
master: Omlouváme se za výpadek webových stránek, tentokrát to nezpůsobili hackeři, ale poměrně rozsáhlá a naštěstí odhalená technická závada.
Ivan L.: Taky zdravíme, na rozšíření hry usilovně pracujeme a už teď je jasné že se máte na co těšit a taky je jasné, že to potrvá trochu déle, než jsme plánovali. A turnaj č.2 bude. A bude velký. A dáme dopředu vědět kdy to bude, tak trénujte!
Terka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se začne prodávat rozšíření základní hry Šalingrad? A nebude se konat nějaký veřejný turnaj? Ráda bych se zúčastnila. Děkuji.
Ivan L.: Ajta, to políčko se tam skutečně objevilo dvakrát , což pro hru samotnou nemá vliv, ale pro všechny ty z vás, co to objeví, políčka 73 mohou sloužit pouze detektivům jako červí díry, které mohou (a nemusí) využít detektivové k přesunu na druhou stranu mapy. A my tím máme nové inspirace pro zlepšování hry. A Baron, nechť píše 73V (jako Vincky) a 73P (jako Pisárky). A všem všímavým hráčům se samozřejmě omlouváme.
Mara: Dostali jsme od Ježíška, je to super. Moc děkuji autorům za nápad. Su z Brna a jen herní plán zabavil celou rodinu. Fantoma i Scotlandyard znám, ale až Šalingrad mě opravdu baví.
Jakub: Dostali jsme od Ježíška. Hra je odvozena od Fantoma staré Prahy... Hra se nám líbí, ale zarazilo mě, že navzdory "stovkám hodin testování" je na mapě dvakrát políčko 73, čehož jsme si všimli hned při první hře.
Miriam: Při dnešních cenách her, které mají minimální příslušenství a jde tam defacto jen o nápad, například hra od Ravensburgera BLUFF, je cena 699 super....je dost málo her mezi 500 a 1000 kč, u kterých stojí za to si je koupit, a Šalingrad mezi nimi teda určitě je...Oproti Šalingradu zjednodušený Scotland Yard od Ravensburgeru stojí taky 699 kč, a se Šalingradem se dá srovnat jen vzdáleně
W: Moc se mi líbí nápad. Je škoda, že je tak vysoká cena, osobně bych oželel ručně dělané figurky a radši použil obyčejné za nižší cenu. Myslím, že na nich to přímo nestojí.
Ivan L.: Hezký den, cena v našem zásilkovém obchodu je 699,- včetně rozvozu po Brně. Cena je taková především z toho důvodu, že Šalingrad je vyráběn v malém nákladu a mnoho z věcí je vytvářeno ručně, nikoli strojově. Například figurky - každou samostatně odléváme. Až začneme chrlit milióny her a zaměstnávat za minimální mzdu, určitě zlevníme
peval: Tak jaká je tedy ta cena doopravdy?! Tady píšete 599Kč a na stránce "Kde koupit" je "Cena v e-shopu je 699,- Kč" Tak co je pravda?
Martin: Tak toto mě zaujalo, jen se mi zda docela vysoka cena, bohužel dárky jsou již nakoupeny, tam se dál leccos zkousnout. Tak uvidíme...
TeCZko: Monika - ale je, stoji 599,-
Monika: Proč nikde není uvedená cena?
Ivan L.: Díky za pochvalu, grafik Josef Polakovič chtěl, aby byl zobrazen ráz každé lokality a přitom vtipně a neotřele podat, co je na ní nejzajímavější. Jména jednotlivých zastávek budeme zveřejňovat, ale jak a kdy se dozvíš až na našem Facebook profilu, takže průběžně sleduj! Během několika dní se dozvíš víc :). Jsme rádi, že Šalingrad bavil, snažili jsme se jej udělat tak akční, aby nikoho ani na chvilku hra nepřestala bavit. Všichni musí být v pozoru a sledovat, kde se baron ukrývá
Lizzy: dneska se mi hra poprvé dostala do ruky a musím přiznat, že víc času, než samotnému průběhu hry jsem věnovala studiu herní mapky. Ta se fakt povedla. Nad hodně lokalitama fakt dumám a zajímalo by mě, co jsou zač. Je někde seznam, co které číslo za zastávku znamená? Jinak hra má spád, ale pokud ji hrají tři lidi, tak je lepší, aby každý hrál se dvěma detektivy, jinak je baron snad nepolapitelný!
Martin: No je videt, ze klukum sebevedomi neschazi. Ale jak bude hra uspesna, se uvidi. Na prvni pohled je to okopirovany Fantom Prahy/Parize/Londyna. Na tom jiste neni nic zleho, jen by stalo za to to otevrene priznat a nezaklinat se vsude prosakujici unikatnosti. A pak treba prihodit, ze hru vylepsili tak a tak…
Finn: Z mé zkušenosti se hra od Fantoma líší krom herního plánu také v několika dílčích pravidlech (např. skoky z komínů, fantom není limitován žetony prostředků) a parametrech (dopravní prostředky, počty žetonů). Na stránkách nenajdete zatím např. to, že trasy tramvají a trolejbusů věrně kopírují reálné trasy, takže fantom/baron objevivší se na hlaváku může v dalším tahu odfrčet jednou z mnoha šalin pryč. Přitom hratelnost hry zůstala zachována. Berte to jako určitou mutaci známé hry v limitované edici pro Brno. Mě se provedení hry libí a klukům fandím, ať se jim v jejich odvážném projektu daří.
Jana: Poctivou praci.. Při hrách oceňuji hlavně poctivé nápady, které jsou součástí poctivé práce. Ve vašem případě jsem bohužel sklamaná. Ale jste jistě šikovní hoši. Jen jsem očekávala větší kreativitu.
Ivan L.: Je to jiný. Především je to Brno, kde člověk zažije vždycky něco novýho, má jedinečný figurky a zpracování, zapracovali jsme na snazší hratelnosti. Na každé hře je takové práce, že kdybysme to všechno promítli do ceny, jsme dražší než gram zlata, je jen otázka jestli lidé stále ještě dokáží poctivou ruční práci náležitě ocenit..
Dark: Prijde mi to silene drahy, kdyz Fantoma Prahy maji na alza.cz za dve stovky
Jana: V čem je to jiný, než fantom Paříže, či Londýna, či Prahy? Přijde mi to těžce vykradené.
Lin: A Praha nenávidí Londýn? Holka, holka kyselý hrozny...
omnihash: Koukám, že brněnský odpor k Praze dosáh takových rozměrů, že radši než byste hráli Fantoma starý Prahy, tak ho ukradnete a předěláte na Šalingrad...
Ivan L.: Davide, pošlu objednávku formuářem v "koupit ŠALINGRAD" a rádi vyhovíme
Míla Švadlenka: No hele děcka od osmi do dvanácti.. a všichni jako super.. ještě, že jich je akorá osm.. nebo by se poprali... Už takhle stačí, že maj pořadník na barony
Player: Super hra... Zejtra poprvé hrajem...
kdosi jiny: toje HUSTY ja CYP!
David Hnilička: Šalingrad se mi moc líbí, mohl bych nakoupit větší množství kusů, třeba tak 10 pro celou rodinu? Děkuji za odpověď.
BlueBoard.cz ShoutBoard