Přidej zprávu »
optimus85: Dobrý den Adriano, Zrovna jste trefila problém, který se velice špatně řeší. Samozřejmě že obtížnost klíčů je srovnatelná, oba (resp. všechny) klíče označují polohu určitého tónu buďto na lince, nebo v mezeře a od této pozice se ostatní tóny odvozují. Bohužel většina lidí má problémy s basovým klíčem proto, že se nejdříve učí klíč houslový a až poté klíč basový (běžná praxe). V ideálním případě by se měli učit postupně a pomalu oba klíče zároveň. Tím, že se perfektně naučíte houslový klíč tak potom v basovém klíči neustále hledáte na linkách a v mezerách noty, které jsou psané v houslovém, všechno se vám to plete dohromady a mate vás to, proto se vám zdá ten basový klíč těžší, i když je jejich obtížnost srovnatelná. Jediné, co vám mohu poradit, je vytrvat a učit se pomalu a svědomitě. Začněte se učit noty, které jsou umístěny pouze v osnově, nikoli na pomocných linkách nad nebo pod osnovou. Kontrolujte si vždy všechno kolem, abyste nic nepřehlédla a neustále se snažte nad zápisem přemýšlet a uvažovat i nad rámec běžné výuky.
Adriana: Prosím vás. Já se nemůžu naučit ten basový klíč. Pořád mi to nejde do hlavy . Prosím poraďte jak se to mám naučit. Děkuji
optimus85: Dobrý den, moc děkuji za Váši pochvalnou zprávu. Musím se přiznat, že jsem měl už loni v plánu předělat celý web na novou technologii. Ale bohužel, se mi život značně převrátil naruby. Takže na web nemám vůbec čas ani myšlenky. Chodím sem denně a reaguji na zprávy, ale to je teď bohužel vše, co můžu dělat. Snad se to zase otočí a bude čas na to, abych to tu dal trochu do kupy.
Vw: Dobrý den, dlouho se tu denně nezdržuji, ale co zde jsem, tak musím tento web pochválit. Mnohokrát mi v životě mladého skladatele pomohl. Jen bych doporučil změnit zabarvení stránky, ale to už je na Vás.
optimus85: Dobrý den Jonáši, výraz marcato zde je a nachází se v hudebním slovníku. Je na společné lince se slovem marcando, které má podobný význam.
Jonáš: Nenašel jsem tady nikde výraz marcato prosím o opravení
karel: Děkuji za pozitivní a rychlou odpověď!
optimus85: Dobrý den Karle, slovník, který zde na webu najdete je v podstatě zaměřen hlavně na klasické italské hudební názvosloví, resp. drtivá většina výrazů v něm obsažených, pochází z italského hudebního názvosloví. Každopádně připomínku si znamenám a děkuji za ni, určitě až budu plánovat rozšířit slovíčka připíši si i názvosloví z jazzové hudby.
karel: Překvapuje mne, že často užité slovo "verze" v jazz. notách, není zde ve slovníku?
optimus85: Zdravím všechny čtenáře, vezmu to popořadě. Sekce harmonie je v procesu rozepsání, bohužel jako vše ostatní jsem jí odložil z důvodu nedostatku času. Navíc jsem všechno teď trochu odsunul na vedlejší kolej, protože mám sám trochu problémy se zdravím. Ale abych nebyl jen negativní, pokud vše klapne jak má, tak bych měl snad brzy dokončit přesun na jinou formu webu, která bude podporovat i mobilní zobrazení. Až tato forma webu bude funkční, dojde ke korekci článků, které to potřebují jako sůl a rozšíření o sekci harmonie a možná do budoucna i kontrapunkt případně formy. Uvidíme jak se věci budou mít a jak na tom budu s časem. Každopádně přeji všem kteří sem chodí a kteří tu nachází to co hledají, příjemné a poučné počtení.
knight 2000: děkuji že jsem si mohl počíst..Studuji konzervatoř z téhle látky píšeme...
David: Ahoj kamarádi muzikanti! Chci se zeptat kdy bude hotová sekce Harmonie? Díky ať vám to hraje! :)
hudebník: nejsou tu všechny doplňte je prosím
optimus85: Dobrý den, skladatelé byly, ale bohužel jsem zjistil, že články nebyly původní, ale opsané z knihy. Proto jsem je musel z webu dát pryč. Bohužel čas není a lidé kteří by my pomohly také ne, je v plánu přechod na jinou formu webu s mnohem lepším obsahem a také podporou mobilních verzí, ale neslibuji kdy k tomu dojde. Jinak děkuji a přeji pěkné počtení.
az: Velmi dobrá stránka ale chybí mi tam skladatelé např. Johan Sebastian Bach......
optimus85: Opětovně se někdo nedokáže chovat jako člověk, takže BAN pro IP člověka, který tu vedl imaginární a vulgární rozhovor sám se sebou. Už jsem v minulosti několikrát varoval, že jakékoli takové uspokojování jedinců, zde nebudu tolerovat. Pochopte, že tento web slouží lidem, kteří mají zájem o hudební systematiku (teorii), a ne pro jedince, kteří ukájejí svoji inteligenci na příspěvcích tohoto druhu. Takže všem slušným a slušně vychovaným lidem přeji, aby si v klidu početli a ostatním opět připomínám, že zablokování IP adresy je pro mě otázkou několika sekund a pokud se nedokáži chovat jako lidé, nemají zde co pohledávat.
optimus85: Dobrý den, ano vím o tom a v nové verzi webu, by to už mělo být mnohem lepší. Prosím o strpení.
PJ: Pěkkný poučný web, ale ta záplava hrubek kazí dojem.
BlueBoard.cz ShoutBoard