Přidej zprávu »
Jan Ringel: Děkujeme Vám všem za slova chvály. Přátelé, letos o Velikonocích se budou vystoupení konat i v pátek a v pondělí, klasicky od 14:00. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Mirek, Julča a Vilík: Akorát nám to letos vyšlo na první vystoupení. Kozy, dikobrazi a 7 lvů, moc se nám to líbilo včetně vystoupení zpěváka mezi jednotlivými zvířaty. V areálu jsme strávili tři hodiny, ani se nám nechtělo domů. Všichni tři páni Ringelové nám toho moc zajímavého povyprávěli. Děkujeme za moc krásné jarní odpoledne!
Helena a Jarda: Dobrý den, dnes jsme poprvé navštívili Vaše zvířátka a byli jsme nadšeni - nejen zvířaty, ale i ochotou pana průvodce. Obdivujeme práci, kterou děláte. Určitě se ještě zastavíme. Ať se daří.
Ady: Dobry den, dnes jsme byli, super je, jak jsou zvirata blizko, jen hrosik nam tam chybel...
Irena: Děkujeme za pěkný zážitek.Držíme Vám pěstičky ať se daří.Kéž by bylo víc takových jako jste Vy.
Jan Ringel: Moc Vám všem přátelé děkujeme za slova chvály,velmi nás to těší a dodává chuť do další práce!Díky.
Lenka: Děkujeme za krásnou návštěvu u Vás. Bylo to úžasné! Nádherný a sympatický přístup, žádné přemrštěné ceny, ba právě naopak. Moc Vám fandíme!!!!
Jana s Editkou: Moc děkujeme za příjemně strávené odpoledne. Ani jsem nečekala, že se zdržíme několik hodin oproti původně plánovaným 15 minutám :). Vystoupení bylo moc hezké, ale vůbec nejzajímavější bylo poutavé vyprávění o tygrech a lvech. Moc Vám fandím, bylo vidět s jakou láskou o zvířata pečujete.
Konopkovi: Dobrý den, moc se nám dnešní návštěva líbila. Naše děti byli unesené ze lvů, tygrů ale i ostatních zvirat. Navíc jsme se poté s paní a pánem dali do řeči a bylo to moc příjemné. Obdivujeme jejich práci i houževnatohouževnatost, kterou lze jenobdivovat. Moc díky za hezké odpoledne. Přejeme sílu do dalších let. KONOPKOVI LIBEREC.
jan ringel: Od soboty 31.3. počínaje,Vás přátelé opět zveme k pravidelným víkendovým výstupům....
Jan Ringel: Děkujeme Vám za slova chvály........
Petr: Tak dnes jsme se konečně podívali do Ringellandu. A klobouk dolů!! Nejen za tu podívanou na nádherné šelmy, které jsou blízko a člověk cítí jejich sílu, jejich postavení v přírodě, ale i za tu obětavost, kterou tato rodina z lásky přijímá k starosti nejen o zvířata v zoo, ale i vůči všem, neboť tak krásná zvířata, jako jsou tygři, bohužel nekompromisně mizí z přírody jako druh rukou člověka. Ostudou je, že tak šlechetnou obětavou práci nepodporuje i stát grandy či z nějakého fondu ministerstva. Při ptačí chřipce stát platil za každé kuře, tady se jedná o unikát čisté krve usurijského tygra, kterých je v přírodě 50!! Proto jsme bez mrknutí oka přispěli na tak ušlechtiloi a správnou věc!!! Přejem rodině Ringelů trpělivost a štěstí. A za nás děkujeme za krásné zážitky.
jan ringel: Děkujeme Vám za projevenou přízen'.
Markovi+Machovi: Dobrý den, o dovolené jsme zavítali i k vám se podívat.Moc se nám u vás líbilo. Trochu teda nám ve výhledu do klecí vadily rostliny, ale i tak jsme ty nádherné němé tváře (i když až tak němé nejsou, slyšeli jsme po ránu řev tygra..nebo´t nedaleko bydlí moje sestra u které jsme 2 dny trávili). Ale jinak SUPER.....obdivujeme vaši práci, je vidět, že je dělaná s láskou. Jinak by to ani nešlo....Hodně štěstí a zdraví a úspěchů!
danka: Dobrý den, opět jsme byli navštívit miláčky z Ringellandu. Je nám líto, že už Davídek není. Odešel za svou lidskou maminkou Paní Olgou. Určitě zas spolu vystupují ale bohužel pro jiné publikum. My ostatní je ale zas uvidíme až se k nim přidáme. Opět nejvíce pozornosti jsme věnovali tygrům. Stála jsem u klecí dost dlouho. Byla jsem tam sama a tygr. Ticho jen já a on, bylo to zvláštní a nádherné jak jsme se na sebe dívali. Tygři jsou nádherní tak dokonalí. Velmi obdivuji pana Ringella a celou jeho rodinu jak se o zvířata obětavě starají, jejich přístu k drezůře je prostě úžasný. Přeji vše dobré a těším se na další návštěvu.
Jan Ringel: Dobrý den,bohužel ne,do budoucna nového hrocha neplánujeme.Mít takové dlouhověké zvíře není jednoduché.Patří mezi velmi nebezpečná zvířata(v Africe má na svědomí více lidských životů,než lvi)Zpravidla se upne jen na velmi málo osob,které je potom ochotný poslouchat.V případě Davídka to byla moje matka a můj otec a mě spolu s mým bratrem chtěl Davídek v dospělosti zabít.Když k tomu připočteme,že velké zvíře,jako hroch,slon,či nosorožec není už v dnešní době k sehnání,jistě nás pochopíte.Díky.S pozdravem.Jan Ringel.
PD: Dobrý den, plánujete do budoucna nového hrošíka? Davídek byl jedinečný, několikrát jsme se na něj byli s malou dcerkou podívat, moc díky, že jsme mohli vidět zblízka toto nádherné zvíře!
Jan Ringel: Ano,Davídek bohužel zemřel.Nezlobte se prosím,že podobné zprávy na stránkách chybí,ale je to pro Nás dost bolestivé.Navíc nekrology se na zdejší stránky příliš nehodí,proto jsme to ponechali v klidu.Děkuji za pochopení a zachovejte Nám přízen\'.S pozdravem.Jan Ringel.
Iveta: Dobrý den, z posledního komentáře vyplývá, že hroch Davídek zemřel, ale na stránkách jsem se o tom nikde nedočetla. Jak to tedy je? Chtěli jsme se na něj přijet podívat. Děkuji za odpověď.
Ivo: Upřímnou soustrast, na Davidka nikdy nezapomeneme měli jsme ho moc rádi vždycky jsme se těšili jak uvidíme jeho papuli jak mu chutná travicka jak spi v bazenku jak se má vyborne protože je hrosek jedinečný hodny obrovsky jak věděl ze je Davidek mel svoje představeni ... A až jednou i my umreme tak se setkáme znova Dekujeme za všechnu Vasi peci o něj nebýt Vas nikdy by tu s nami nebyl
Jan Ringel: Ano,1.4. již začínáme a máme první vystoupení.......
Michaela: Dobrý den, bude již vystoupení od 1.4.2017? Děkuji
Hedvika: Dobrý den, bohužel pohlazení a foto s tygrem u nás není možné.
PetrN: Dobrý den,chtěl bych pohlazení a foto s tygrem darovat k Vánocům,zdli je to možné,pošlete mi prosím podmínky na email: dr.dennis@seznam.cz S pozdravem a přáním hezkého dne Petr N.
Míra a rodina: Lidé z Ringellandu mají velké Srdce! a ten Hroch taky, přeci jen je to nejnebezpečnější zvíře na světe.... výletníci z Kroměříže
Ilona: Proč soustrast za Sumbu? Co se jí stalo? S velkou láskou vzpomínám.
Radek: Upřímnou Soustrast za TYGŘICI SUMBU. Byla to ta nejúžasnější a nejkrásnější osobnost, jakou jsem kdy měl tu čest poznat. NIKDY NA NI NEZAPOMENU. Zdravím všechny v Ringellandu a někdy zase nashledanou.
Katka: To je super! Chtěli jsme se k Vám dostavit v neděli,ale počasí nepřálo,tak snad tento víkend :-)
Hedvika: to Katka: Dobrý den, ano zvířátkům tvrdé pečivo donést můžete. Pokud nějaké budete chtít i nakrmit, zeptejte se přímo na místě, komu můžete něco dát. Prasátka, ale určitě prosím nekrmte... :)
Katka: Dobrý den,můžeme k Vám zvířátkům dovést např.nějaké suché pečivo?
Blanka: to Alizabeta: Vážená paní, po přečtení Vašeho příspěvku nemohu nezareagovat. Z Vašeho psaní vyplývá, že jste již Ringelland někdy navštívila, proč jej najednou haníte? Každý rozumný člověk ví, že všechna zvířátka mají svůj osobitý pach, dokonce i lidé ... jezdím do Ringellandu mnoho let, vím, jak se majitelé o svá zvířátka pěkně starají, nikdy jsem snad neviděla u tygrů jejich lejno, vždy mají vše čisté. Máte doma třeba kočičku? My ano, chodí na svůj záchod a stejně její výkaly jsou cítit...co chcete od tolika tygrů a lvů? Mnohokrát jsem byla ve velkých ZOO např. v Praze, když jsem vešla do pavilonu opic, nejprve jsem myslela, že to neustojím, ale říkám si....vždyť to k opičkám patří a pokračovala jsem dál. A NIKDY mě ani nenapadlo si na ZOO stěžovat kvůli zápachu. Jinak mě také překvapilo, jak se „staráte“ o Davídkův prostor, zdá se Vám snad nespokojený a nikdy jste jej neviděla chodit? Já jsem jej chodit teda viděla.. Píšete, že se nemůže ani otočit, což není vůbec pravda. A pravděpodobně byste mu to vše chtěla vybetonovat, to by byl opravdu chudák! Prostě déšť a váha Davídka udělá s hlínou své, ale Davídkovi v bahně po dešti určitě špatně není. Naše slepice i křepelky (a to jsou lehké) si také dokáží vyšlapat po dešti pěkné bahno ve svém výběhu. Ale betonovat jim to tam v žádném případě nebudeme, protože takhle je to jejich přírodní prostředí. Doporučuji Vám, podívejte se na nějaké přírodovědné dokumenty a dokumenty o chovu zvířat, než začnete někoho kritizovat a hanět. Nemohu opomenout ani Vaši poznámku o morčátkách…hodně Vám v Ringellandu schází? Tato zvířátka se dají koupit na mnoha místech, kupte si jej domů, Ringelland není o chovu morčátek, což jste asi nepochopila. A ještě moje vyjádření k dikobrazům, kdykoliv jsem Ringelland navštívila, vždy jsem dikobrazy (oproti Vám píši s tvrdým „y“) viděla, i když třeba spali. Trochu jsem se rozepsala, omlouvám se, ale napsat jsem to prostě vše musela. Ještě bych chtěla v závěru moc poděkovat majitelům za jejich lásku a péči o jejich zvířátka. Patří jim můj obdiv, protože vím, co chov vše obnáší, a to doma chovám oproti nim dost málo a hlavně malých zvířátek – 8 slepic, 3 králíky, 6 křepelek, 3 pejsky, 1 kočička, 1 papoušek a ve dvou jezírkách rybičky. Vždy se do Ringellandu budu ráda vracet a věřím, že mnoho lidí také. A ještě jednou: Davídkovi přeji vše nejlepší a hoooodně moc zdravíčka k jeho 30. narozeninám. Děkuji, kdo to dočetl až sem na konec.
Karel s rodinou: Chtěl bych Vám poděkovat za hezký pondělní výlet do vašeho zoo-parku. Užili jsme si to a byla to pěkná podívaná. A děkuji moc za vyprávění z Vašeho osobního života.
Hedvika: to Alizabeta: Je nám líto, morčata již více než rok nemáme, místo nich jsme pořídili slepičky hedvábničky. Pokud jste byla ve vnitřních prostorách, tak dikobraze jste musela pouze přehlédnout. Pokud spali, tak se velice omlouváme, ale jsou to noční živočichové... Co se týká smradu, toho se těžko zbavuje, když tygři močí několikrát denně a značkují své okolí, touto "voňavou" tekutinou. Co se týka hrocha šlapajícího v hromadě výkalů, to je bláto, které se velice často vyskytuje po dešti. Hroch většinou kálí do bazénu, který se obden čistí. Velikost výběhu odpovídá doporučení MZE ČR.
alizabeta: Upřímně mě osobně tedy návštěva vašeho zooparku dost zklamala, pominu-li, že morčata ani dikobrazi jsme bohužel \"nezastihli\"....Jediné co jsem si osobně z návštěvy zooparku odnesla bylo zklamání...přece jen návštěva vnitřních prostor prosycených neskutečným zápachem, nebo shlednutí hrocha Davídka šlapajícího v obří hromadě vlastních výkalů ve výběhu ve kterém se sotva otočí asi nejsou pro každého návštěvníka vrcholným zážitkem.
Hedvika: To Helena: Dobrý den, bohužel se žádným psem a to ani v tašce, se náš park nedá navštívit. Jak z veterinárních důvodů, tak z důvodu pohody našich zvířat i Vašeho pejska.
Helena: Dobrý den může se do teto zoo s slym psem -yorkšírem?
Pája: Dobrý den, moc děkujeme za možnost dnešní návštěvy a krásné vyprávění o zvířatech. Bylo to úžasné, cítit tu lásku k nim. Prosím o vyřízení poděkování a pozdravů panu Ringelovi s díky za krásný dárek. Přejeme Vám i všem zvířátkům hodně štěstí a také prosím speciální pozdrav hrochu Davídkovi
Hedvika: to Danka, Radek: Jsme rádi, že se Vám naše zvířata líbí. Budeme se těšit na Vaši další návštěvu. :o)
Hedvika: to Vasil: Pokud se chcete hádat navštivte server ifauna.cz. Je mi líto, ale zde se s Vámi dohadovat nikdo nebude. Pokud máte relevantní informace a odkazy, sem s nimi prosím. Je vidět, že jste u nás nikdy nebyl, protože z důvodu zamezení hádek zde, jsme ceduli už více než před rokem změnili... :o) Přeji Vám velice pěkný den a jak jsem již psala výše, navštivte ifaunu, tam se Vám bude velice líbit...
Vasil: to Hedvika:no tak to se šeredně mýlíte že neproběhlo.Ono velké sčítání usurijských tygrů.Proběhlo a informací a už odborných nebo obecných bylo dosti tak se divím že o tom nevíte. Výsledek této evidence tygra v přírodě je povzbudivý na rozdíl od vycucaných dat na vaší informační tabuli zajisté určené pro širokou veřejnost neb jiný účel mě nenapadá. Nebylo by od věci tyto fakta neignorovat a popřípadě tabuli aktualizovat.Tabule je sic majetkem vaším tygři v přírodě však nikoliv takže je snad to uznáte je solidní se k tomu i tak stavět.
danka: Překrásná zvířata, hlavně šelmy. Milujeme tygry, obrázky tygrů máme po celém bytě. I v autě máme velkého plyšového tygra. Je vidět,že se o zvířata dobře staráte. Takto aktivní tygry není možné v žádné ZOO vidět. Jezdíme k Vám pravidelně a vždy jsme nadšeni. Určitě zase brzy přijedeme, vždycky si odvážíme krásné fotografie. Moc Vám fandíme a obdivujeme Vás. Perfektní jsou i malá prasátka, už se těšíme až budou vystupovat vystupovat.
RADEK: Zdravím Vás! Byl jsem v Ringellandu již několikrát a jsem naprosto unešen! Od malička jsem zbožňoval TYGRY! Na neštěstí bývají v ZOO většinou relativně daleko od skla nebo mříží a tak člověk nemá možnost studovat tento ZÁZRAK přírody zblízka. V RINGELLANDU jsou takřka na dosah . Při posledních dvou návštěvách mne ohromila Tygřice SUMBA. Těžko se mi hledají slova, čím vlastně se mi tak dostala pod kůži a do srdíčka, ale mám pocit, jako bych ji znal od malička... Je zajímavé pozorovat její řeč těla a poslouchat její zvuky. RINGELŮM A JEJICH SVĚŘENCŮM ZDAR!!!
Hedvika: to Lowe: zdají se Vám vysokoškolská skripta jako málo důvěryhodný zdroj? Pokud je mi známo celkem velké sčítání proběhlo, ale netýkalo se sibiřských tygrů. A co se týka relevantního zdroje informací o tragické situaci všech tygrů v přírodě, tady máte i jiný odkaz¨ odkaz » článek se týka VŠECH poddruhů tygra, tudíž všechny poddruhy tygra dávají dohromady číslo 3200 ve volné přírodě...
Jan Florián, Jhlava: To Andrej: Pane Andreji i když Vám již před časem adekvátně odpověděla Hedvika, nedá mi spát, aniž bych se přidal. Svým příspěvkem jste o sobě řekl vše ale jeho smysl mi zůstal skryt. Jak se prakticky v dané problematice orientujete a jaký je Váš přínos se mohu pouze domnívat. Sám sleduji práci rodu Ringelových 37 let pouze s Úctou a jsem hrdý na to, že mne počítají mezi své přátele. Jan Florián
Lowe: V roce 2014_15 proběhlo na dálném východě takzvané velké sčítání početních stavu tygra ussuriského. Tohoto sčítání se učastnilo cca 2 000 lidí v térenu.Výsledek sčítání v žádném případě nepotvrzuje zde proklamované totální zhroucení populace na nějakých 5O zvířat. Naopak svědčí o stabilizaci a mírném růstu populace tygra na dálném východě. Dále chci upozornit že žádný seriozní relevantní zdroj nikdy neuveřejnil informace o pádu populace na desítky kusů jak se zde snaží autor příspěvku pod podsouvat. Nejde jen o absoulutní číslo stavu ale možná ještě více o to že výsledky potvrzují učinnost ochrany této šelmy v jejich přirozeném biotopu. Necht to tak i zůstane
Hedvika: To Andrej: v první řadě děkuji, za upozornění na chybu v názvu, přiznám, že jsem toto nekontrolovala již vcelku dlouho. Můžete si být jist, že na cedulích umístěných v parku je vše správně. Co se týká počtu tygrů, tak co zdroj, to jiný počet. Co se týká cvičení zvířat, je to pro ně zpestření dne, nedělají nic co by ve volné přírodě přirozeně nedělali (skočí, přejdou "lávku",sedí, leží,...) Co se týká prodeje do nedůstojných podmínek o tom nic nikdo z nás neví. Zvířata máme zapsaná v plemenné knize v Lipsku, dáváme si vcelku dobrý pozor komu je svěříme. Pokud máte rozumné dotazy a ne proč je množíme, když je nemůžeme vypustit (možná, aby tady zůstal genetický materiál, který nemá nic společného se záchovným programem, který výhledově geneticky padne, protože bohužel není již teď dostatečně rozmanitý. Což, ale není jen problém tygrů, ale např. také levhartů obláčkových, kterých je bohužel mimo program minimum.) Já také mám celkem jasnou představu jak se zachází s tygry v Thajsku, kde se s nimi mohou fotit turisté. Že nepodporujeme tyto organizace, víte jak? Jak můžete vědět, jestli neposílám z výplaty peníze jedné z mnoha organizací na ochranu zvířat? Ano, z výplaty, protože pracuji na veterině, toliko i k tomu, že zvířata máme jen pro byznys, že? Každopádně, pokud máte v plánu se začít hádat, že výcvik zvířat, je týrání apod., doporučuji Vám stránky ifauna.cz, tam je takovýchto diskuzí dostatek. S potzdravem Hedvika
Andrej: Dobry Den pre vsetkych. Uz su to asi tri hodiny co som sa tulal po webe a dovod, pretoze som chcel navstivit Oazu sibirskeho tigra pri Bratislave na slovensku. Cez ich stranku som sa dostal az sem s medzizastavkou na stranke Narodneho cirkusu Ceskej republiky. Je naozaj krasne ked sa ludia snazia starat a pomahat zvieratam, ale mam zopar otazok. Na zaciatok vysvetlim, ze zijem v zahranici uz asi 13 rokov kde vyuzucujem ochranu prirodzeneho prostredia pre ohrozene druhy zvierat ako v mori tak aj na susi. Zopar rokov som posobil v azii a pracoval s tigrami, ako aj spolupracujem s organizaciami ako je Panthera.org, Freeland.org a posledne roky som vyvijal vzdelavacie programy pre Tigri klastor v Thajsku ako aj pre mnohe ine zachranne stanice v azii. Velmi presne viem ako prebieha pocitanie tigrov v divocine ako aj aka kriticka je dnesna situacia s tigrami v divocine. Pevne som veril, ze ci na slovensku alebo v cechach ak niekto drzi tigre v zajati tak aspon naplno spolupracuju, alebo podporuju medzinarodne organizacie zaoberajuce sa ochranou tychto uzasnych maciek. Spolu s mojou australskou partnerkou spolupracujeme s veterinarmi na roznych vyzkumoch, ktore sa najviac tykaju tigrov v zajati. Momentalne som na slovensku na dovolenke a chcel som si prezriet podmienky v akych ziju tieto zvierata na nasom uzemi. Za prve vobec nerozumiem, ako je este aj dnes mozne, ze vo vyspelej krajine sa nadalej toleruje drezura zvierat v cirkusovom prostredi. Za druhe ako je mozne, ze ak niekto naozaj miluje svoje zvierata tak je spokojny s umiestnenim tychto zvierat do priestorov, ktore ani podla medzinarodnych standardov neposkytuju dostatocny priestor pre taketo zvery. A naposledy, co myslite ze ich chovate? Takze vdaka chovu a predaju zarabate peniaze, aj ked tvrdite, ze to nerobite pre zisk. Na medzinarodnej urovni sa cela komunita na ochranu tigrov snazi minimalizovat chov tigrov v zajati, pretoze im v zajati nedokazeme poskytnut dostatocny priestor na zivot. Ak niekto zachrani tigra, je to uzasne, ale ak ho neskor zacne mnozit, je to velmi smutne, kedze vieme, ze do volnej prirody ich vypustit nemozeme a tym padom ich predurcime na zivot vo velmi malom priestore. Ako je mozne, ze niekto kto chova tieto tigre nedokaze ani spravne napisat latinske meno tohoto poddruhu a uz vobec nevie skutocnu situaciu v o volnej prirode co sa tyka poctu. Ja som pracoval najviac s Panthera Tigris Corbetti (indo chinsky tiger), ale viem presne pocty kazdeho poddruhu, podla informacii zverejnenych veducimi organizaciami. To len tak na zaciatok. Ak chcete pomahat tigrom, preco ich mnozite v zajati, a narozdiel od toho sa nesnazite aspon o vzdelavanie na najvyssej urovni, popripade vytvorit zbierky penazi na podporu Rangerov v azii, ktori velakrat zomieraju pri ochrane pocas stretov s pytliakmi. Dokonca aj male mnozstvo penazi urcene pre kamerove systemy na fotenie divokych tigrov moze pomoct aby sme lepsie porozumeli situacii. Dakujem
Veronika: Ucta pred takovymi lidmi.Rodinna atmosfera nic za ucelem zisku,ale z lasky ke zviratum.Uzasne setkani jak se zviraty tak s lidmi na pravem miste.Celozivotni obetovani,ale neskutecny pocit u srdce.Pan majitel skromny clovek a poklona pred takovymi lidmi.
volneknihy.xf.cz: e-knihy ke stažení zdarma odkaz »
stepa: Dnes jsme navštivili vaší zoo a jsme nadšený vřele doporučujeme dekujeme a zase Vás navstívíme
Hedvika: Dobrý den, tygři jsou v současné době určeni na chov, proto nevystupují. Kdyby se situace změnila určitě dáme vědět zde i na facebooku. Děkuji za pochopení.
Jan Ringel: Dobrý den,v současné době je skupina tygrů připravována na chov,proto vystupují lvi.Hezký den
Petra: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda máte nějak rozděleno, v který den budou vystupovat tygři a v který den lvi. Před měsícem jsme s dětmi navštívili vaše vystoupení se lvy a ještě bychom rádi viděli i tygry... Moc děkuji za odpověď:) Mimochodem, velmi se nám u vás líbilo a také bylo vidět, jak jsou zvířáci spokojení:) Přeji hezký den.
Dáša: Také souhlasím s tím,že na těchto stránkách vše vložené na web nebo umístěné v jejich zoo je od majitelu Ringellandu a určitě ví co činí pod svým jménem .Plky na fauně jsou k pobavení a k urážení druhých anonymy.To dělají ubožáci nebo retardi. Zoo v Habrkovicích
Andrea: Přesně tak. Provokateři honem pádí na tu ifaunu do anonymity,kde je to prý pěkně vysvětleno anonymem chondro jak se zmínila Jana a fonoušci tygru zustanou v poklidu zde kde nejsou anonymové,ale skuteční tygři.Co se napíše platí.Víme kdo to píše.Tak jako tabulečka s udajem 50 ks tygru.Dávám palec nahoru plus
Petr: Platí pro jana.Napsla jste ,že na i fauně je vše srozumitelně napsanáno.Tak tu neopruzujte a plavte na faunu.Zde je vše srozumitelně a polopatě vysvětleno přímo z klávesnice chovatelu a né anonymu.To má váhu. Vysvětlovat mužete na tý fauně tam je vysvětlitel jeden stále nějaký chodro či co
Jana: No vždyt jsem jen napsala že tohle není diskuzní forum ve vás opět pojala agrese Prosím Vás a koukněte se dolů kdo tu vlastně koho uráží já rozhodně nikoho.Tygrův p přírodě přeji prosperitu
Petr: zde není třeba aby bylo diskusní forum. Urážet mužete na faune .Hedvika vše vysvětlila jasně a srozumitelně a je jasný proč tam tabulku mají.Ti co to nechápou at mažou se hádat dokola na faunu.Zde to Hedvika UKONČILA!!'!
Jana: Mám tentýž názor tohle není diskusní forum.Na ifauna bylo vše srozumitelně vysvětleno a já jsem ráda za to že tygrů v přírodě přibývá
Patrik: přesně tak .Rozumní pochopili ,hlupáci se budou hádat a vnucovat a urážet.
Hedvika: Nezlobte se, ale nestojíme zde o hádky typu ifauna, pokud se chcete hádat, můžete navštívit diskuze tam!!! Toto téma je již několikrát vysvětlené a UZAVŘENÉ, prosím respektujte to.
Karla: trochu studujte at máte jasněji.Ti co dali tabulku mají jasno jsou totiž odborně v chovu exotu vzdělaní jak mužete se dočíst na zdejších stránkách.Máte asi potíže s jednáním s lidmi jak je zde vidno.
Michal: Nemáte pravdu.Každá informace k veřejnosti by měla být seriózní, žádná vědecká kapacita ani organizace neuvádí počet 50. Vy si můžete myslet že je tygrů třeba 5 je to Váš názor když Vám to dělá nějak dobře. Jen netvrďte že je to seriózní vědecký údaj !
Karla: Je jedno že někdo nevěří v 50 kusu na Sibiři tygříku a má své číslo,Není jedno že se snaží urážet ty co věří v čílo 50.je to věc každého v co chce věřit.50 ks na plotě je odkazem těm všem co se o tygry zajímají i nezajímají.Není nutno se čílit.Každý má své zdroje informací.Je normální ,že si i vědci světově uznávání protiřečí a neschodnou se.Příkladu v dějinách je mraky. Čas ukáže až v přírodě tygr sibirsky vymizí a bude jen v zoo.Ta doba se blíží mílovými kroky.Žel bohu a ten se na to jen dívá.
Michal: Není to pravda že je v Rusku posledních 50 tygrů. Všechny dohledatelné zdroje uvádí číslo kolem 450, poslední zprávy o 550 zvířat v Rusku . Není důvod věřit že je tygr zdecimovaný na 50 posledních. Nechápu reakce zdejších lidí - vy si to vystřílení vyloženě přejete, vy tomu číslu tleskáte !
Lukáš: Tabulka netabulka,duležitý je ,že rodina Ringelova se o nejen tygry stará na jedničku.Nějaký "válečný štváč" jak si rika chodro na ifauně nemuže běh dějin zmenit.Jen se mu zasmějeme.
Vanessa: Koncem léta opět navštívíme Ringelland hlavně kvuli nádherným a obrovským tygrum sibirským.Děti jsou z nich unešené.Jsou to obříci.Je moc smutné ,že jsou vražděni na maso,kuži,kosti jak psala p. Hedvika.Je to hnusné.Alespon u Vás se mají tygříci výborně a přejeme jim dlouhý život v pohodlí vaší péče.JSEM ZVĚDAVA ,JAKÉ ČÍSLO BUDE NA TABULCE S POČTEM TYGŘÍKU.POKUD JSTE SI JISTI POČTEM 50 KS A MÁTE TO OVĚŘENÉ ,JAK PANÍ HEDVIKA NAPSALA,NENECHTE SE PLKAMA ZVIKLAT A UDAJ NĚMĚNTE.VY SAMI NEJLÉPE VÍTE JAK TO JE. Pěkný a sluníčkový den všem i tygrum a ostatním zvířátkum přeje Vanessa s rodinkou.
Hanka: Pane Ringel máte pravdu.Tygři jsou na pokraji vyhubení a to nic nemění na tom že nějaký blbeček vás na ifauna pomlouvá a uráží.Vaši tygříci jsou nádherní a rádi k vám jezdíme i 2 x do roka.Staráte se o ně výborně a ukazujete lidem jaký klenot celý svět má a zřejmě si ho i neváží.Asi bude doba že z přírody zmizí a zustane jen u vás a zoo.
Jan Ringel: Dobrý den přátelé.Již několikrát jsem byl vyzván,abych se přidal do diskuze na ifauně.Vždy jsem to statečně odmítal,protože nevyhledávám zbytečné hádky.Prosím Vás tedy všechny zde,netahejte sem banální hádky ze zmíněné diskuze.Jistě zde budeme všichni za jedno,že,tak či onak je tygr bohužel na pokraji vyhubení.Budeme za Vaše další dotazy velmi rádi,jen už prosím opust'te toto téma.Díky.S pozdravem.Jan Ringel.
Viktorie: Dobrý den koukala jsem na tu ifaunu co se píše o vaší tabulce s tygry.Mohu se jen tomu smát ,protože ten chodro tam jen uráží a skutek utek.Ne,že by se slušně zeptal zde.Má zde možnost zjistit skutečnost přímo nebo slušně diskutovat.Ala to tací lidičky neumí a konec koncu není divu když je anononym.Jde mu pouze o špinění ale to se mu nepodařilo.Pěkně jste to Hedviko vysvětlila.At se všem tygrum u vás daří a všem co se starají o zoo smekáme s manželem před nimi klobok a zase na podzim se přijedeme kouknout na tygříky i vaše užasné představení při kterém tajíme dech.Je to uplně něco jiného než v zoo nebo v cirkuse. Mnoho štěstí přeje Viktorka s rodinou.
Patrik: Tak jsem čet na ifauna o tygrech.No.Ten chondro štval proti tabulce na plotě i proti dalšímu co tam píše.No.Je to tak že je tam maglajs.Ale chov váš je super a pan zakladatel Habrkovic je osobnost světová a ví o čem říká tak ví proč si tu ceduličku s 50 tygry tam dal.Nějaký šílenec chondro který se nepodepíše a neví se kdo to je vás urcitě nevykolejí.Prostě jste jedničky v chovu sibiřských tygru a nikdo vás nemuže urážet páč nemá šanci. Tak aby se vám stále dařilo a preji moooc návštěvniku proto že si to zaslužite.Vaše práce je vyjimečná. Držím palce Patrik.
Pepa: Pro ty zájemce o počet tygru: ifauna.cz...... diskuse .....kožešinová zvířata.......Oáza si. tygra.
Jarda : To Hedvika: Právě nerozumím moc tomu,že Vám vědec a skripta podají dukaz 50 ks tygru sibiřských žijících v přírodě.Organizace zabývajicí se tygry sib. uvádí na webu 500 ks.Nějak nechápu proč by vědec a skripta jak jste popsala tvrdili 10 x méně.A že ste dali cedulku s tímto počtem na plot tygru u vas pro info všech návštěvníku.Jak jsem četl o rodině která má s tygry život a zkušenosti snad 50 let tak si myslím,že ví co dají za informace pro lidi co k nim chodí.Bylo by i zajimavý asi vědět názor toho docenta co tvrdí se sklrypty 50 ,že jich je v přírodě těch tygru a proč je přesvědčen,že je jich 10 x méně než udávají ty organizace na tygry.Ale to asi není jednoduchý poněvadž nějaká osobnost asi nebude vysvětlovat nějakýmu zvědavému laikovi jak to je.Vy asi si to zjistíte a tabulku upravíte podle toho jak to je.Žejo. Děkuji za odpovědi .Moc stěstí tygrum i vám preje Jarda.
Hedvika: To Jarda: Bohužel nejsem kompetentní osoba k vysvětlení, jak expedice počítají jednotlivá zvířata ve volné přírodě. Pouze jsem paní poskytla informaci, na kterou jsem letos narazila. Pokud by Vás zajímalo, jak toto sčítání zvířat probíhá, zkuste se obrátit např. na UK katedru zoologie, ti by mohli vědět víc informací. Budu ráda, pokud se s námi o tyto získané informace podělíte zde na webu. Přeji pěkný zbytek dne.
Jarda: To Hedvika: Píšete ,že několik expedic hledalo tygry a nenašly ani jediného.Pak mi nejde na rozum jak vědci určují počty těch tygru,když žádného nenajdou jak jich najdou 500 ks a nepočítaji ty samé i několikrát ? Když by už našli jednoho?To mi moc hlava nebere.
Gabo: Děkuji a z hlupáku si nic nedělejte.Děláte to nejen s tygry víc než dobře.Držím palce.
Hedvika: To Jana: Nedávno probíhalo více expedic, hledajících tygry a údajně nenarazili ani na jednoho, takže něco je opravdu špatně...
Hedvika: Dobrý den, co se týká otázky ohledně počtu sibiřských tygrů v přírodě. Na cedulce u plotu je 50 ks, protože jsem tuto informaci nalezla ve skriptech zoologie pro VFU Brno, taktéž jsem tuto informaci ověřovala u Doc. Klimeše a ten mi řekl, že to překlep není... Co zdroj to jiný počet... Vzhledem k tomu, že i tady probíhala hádka o počet tygrů, rozhodli jsme se poupravit toto číslo na 450, ale upřímně si nemyslíme, že to je reálné... I kdyby tento optimistický odhad byl správný, tak k udržení zdravého poddruhu savců je třeba minimálně 500 ks a bez překážek v teritoriích (jako jsou dálnice, železnice,...) Pravděpodobně proto ruští ochránci udávají toto číslo... Děkujeme za Váš zájem o námi chovaný druh, ale bohužel v přírodě je odsouzen k vyhubení. Bohužel tygr má větší hodnotu mrtvý než živý. Na černém trhu se pohybuje cena kůže okolo 80-100 tisíc, kg masa za 10 tisíc, kg kostí za 25 tisíc, špičáky 1 za 10 tisíc, drápy okolo 1-2,5 tisíc. Bohužel také na jeden kožich je třeba zabít 13 tygrů, protože se bere pouze hřbetní část (zbytek není tak "hezky" barevný). Dále pokud čínská medicína bude stále využívat tygry k léčbě impotence, tak řádově v desetiletích budeme rádi, když uvidíme v zoo nějakého tygra kříženého a poddruhy všechny zaniknou... Bohužel na toto téma jsme se bavili i s doktory z inspekce životního prostředí a CITESu. Dále jsme se i dozvěděli, že celní správa zachytila na pražské Ruzyni nějaké kůže a snad i další pozůstatky z tygrů, ale to letos zjara proběhlo i medii... Doufám, že tato odpověď zase na chvíli "zažehná" vznik další hádky na našem webu. Přeji pěkný zbytek dne a těšíme se na Vaši další návštěvu...
Gabriel: Zdravím a prosil bych vysvětlení také kolik je tedy v přírodě volně žijicích tygru sibiřských? Počet 50 ks jak máte na plotě u tygru se mi taky nezdá.Jinde je debata o množtví tygru sibirských ne ve slušném tonu.Tak jak to prosím skutečně je? Děkuji za odpovězení mého dotazu.A jsem vaš fanousek 2 x do roka k vám jezdíme. Gabo
Akáta: Poprosím, jak je to s počtem tygru v přírodě.U Vás jsem se dočetla,že je jich už jen 50 ks.Ochranáři v Rusku tvrdí že 500 kusu.Zapomněli jste na nulu ?. Děkuji za odpověd.Jsme častými návštěvniky Vaši užásné zoo i vystoupení.Moooc Vám fandíme.
Jana: Hezký den. Podle vědců mezinárodních ochranářských organizací je v Rusku kolem 500 divoce žijících tygrů. Vy tu tvrdíte že jich je 10x méně. Něco je špatně né
Táňa: Dobrý den,je možné si u Vás pohladit tygra,chtěla bych to jako překvapení k narozeninám pro manžela.takový zážitek.Děkuji
Šárka: Dobrý den,dne 11.07.2015 jsme navštívili Váš Ringelland a byli jsme unešeni,nejen ze zvířat,ale i z přístupu pana majitele,kdy jeho ochota zodpovědět kdejakou otázku i s výkladem byla ohromujicí.Ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v nelehké práci a v srpnu i z dětmi se těšíme na některé Vaše představení.Kodešová
Helena: Dobrý den, děkujeme za milý přístup. Davídek byl úžasný a tygřata jsou miloučká. Vřele doporučujeme všem okolojedoucím, aby se zastavili.
papa: jeto super mám strašně rád tygry
Dindičoe: Včera jsem s dětmi (4 roky a 14 měsíců) navštívila minizoo a představení, a nemůžu si to vynachválit. Byla jsem nadšená programem, přístupem ke zvířatům a vstřícností k návštěvníkům. Syn nemá rád hlučné cirkusy, toto je naprostý balzám pro uši. Moc děkujeme, brzy opět přijedeme :-D
Jarka: Dobrý den prosím zda budou již v tuto sobotu 16.5.2015 k vidění tygřátka. Děkuji
volneknihy.xf.cz: e-knihy ke stažení zdarma odkaz »
e-knihy ke stažení z: odkaz »
Hedvika: Dobrý den, s pejskem bohužel k nám nemůžete (tygři, lvi i puma by na něj číhali a to by nedělalo dobře ani pejskům ani našim šelmám)... :o) Hladit šelmy není možné. Pohladit se dají poníci, kozičky... Foto se zvířaty je možné, pouze pokud mezi Vámi a zvířetem bude plot či mříž. Výjimečně při očkování tygřat to šlo, ale toto je jen o štěstí. Nezlobte se, ale představte si, že jste tygře, denně parkem projde cca 100 lidí, každý si Vás chce pohladit, líbilo by se Vám, kdyby Vás někdo neustále bral od maminy a od mlíčka? Doufáme, že chápete, proč toto standardně neděláme...
Hanka z Karlových Va: Děkuji že jste! Ráda se u vás každým rokem cestou z Moravy domů zastavuji. Krása !
Kuba: Opravdu se muzeme s tygry fotit a i si je pohladit ? muj mail je j.smicka@email.cz
Lucka: Zdravím a chci se optat,zda je pravda,že v přírodě je už jenou 50 tygru sibiřských,jak to bylo na tý vývěsce na plotě u tygříku. Nestala se chyba a nechybí nula? Byla jsem u vás s rodinou a na jaře opět přijedem.Mooooc radosti vám i všem zvířátkum přeje. Lucka
Petra: Dobrý den, zajímalo by mně zda je otevřeno i v toto období. DĚKUJI
Monika: Neuvěřitelný zážitek. Doporučuji každému, kdo má rád zvířata.
Mirek: Tak už sem to nevydržel a udělal stránku Davídkovi na wikipedii! Určitě si ji zaslouží, je to skvělý hroch.
Sebastian: Dnes jsem navštívili ringelland a všem moooooc doporučujeme. Ještě teď na to myslíme, bylo to super. A moc vám fandíme a určitě zase dorazíme.
Petr: Byl jsem dnes se synem v Ringellandu a koukal jsem jak puk. Fandim te rodine spravnych blaznu, kteri ve velmi spartanskych podminkach pokracuji v cirkusovem umeni, ve kterem kdysi Ceskoslovensti artiste excelovali temer po celem svete.
Karla: dobríden jak byly létošní velykonoční svátky tak jsme tam byly z manželem a byly jmse oba spokojení moc se nám uvás líbilo hlavně jsem stála u kleci s tygrama mám je moc ráda protože to jsou nejkrásnější kočkovité šelmy na světě.A chtěly bychom se zase někdy kvám podívat i znaší malou dcerou jeji rok a půl.
Aneta: Dobrý den ;) chtěla bych se zeptat, jestli k Vám na návštěvu můžeme přijet i s pesanem? ;)
petr: Moc super,nečekané v takové díře na kraji vesnice a totok,zrovna odjížděla rodinka z Belgie...jen škoda nevelké reklamy a propagace...
Zdráhalovi: Mohu doporučit. Je to super výlet pro děti. Všechna zvířata úžasná. Příjemný a vstřícný pan majitel.
Hedvika: To Laura: Za prohlídku zvířat nevybíráme žádné vstupné, kdo chce přispěje, kdo nechce nemusí. Záleží pouze na Vás, zda a kolik přispějete na krmení pro zvířata...
Laura: Dobrý den, nikde na vašich stránkách jsem nenašla,kolik stojí vstup do Ringellandu,tak se Vás prosím ptám,jaké jsou ceny pro děti a pro dospělé.Děkuji za odpověď
Hanka: Děkuji moooc krát za vysvětlení s tabulkou a tím počtem 50 ks tygříku v přírodě a držím moooc palečky vašim tygříkum.
Hedvika: Děkujeme za Vaše ohlasy. Těšíme se na další setkání s Vámi... :o)
Hedvika: POČET TYGRŮ VE VOLNÉ PŘÍRODĚ: Vážení přátelé jsem velmi ráda, že Vás problematika počtu těchto krásných, ohrožených zvířat zajímá. Skutečně na cedulích umístěných v parku je počet 50ks (k roku 2010), tento údaj pochází ze skript ze zoologie VFU Brno a je přímo ověřený od Doc. Klimeše. (Také jsem doufala, že se jedná o překlep). K roku 2005 podle těchto skript byl uveden počet 500. Subjektivně si myslím, že toto číslo je reálné. Pro příklad uvedu, že na černém trhu se pohybuje cena 1kg masa v přepočtu 5000,-, 1kg kostí 20000,-, dále pak na jeden kožich je třeba 13 tygrů,... Pokud se Vám nezdá počet 50 ks, můžete se obrátit na Doc. Klimeše a kolektiv, který psal tato skripta... Děkuji také za upozornění na počet zde na stránkách, přiznávám, že tato chyba mi unikla. Paní, která stránky spravovala pravděpodobně čerpala z wikipedie nebo jiného zdroje. Samozřejmě bych ráda věřila, že tygrů sibiřských je v přírodě více... :) Rozhodně se nechci s nikým hádat, ale myslím, že vysokoškolská skripta jsou ověřený zdroj několika odborníky na zoologii. Doufám, že se zde neobjeví stejná hádka, jako bývá zvykem na diskusním foru ifauna.cz... :)
Petr V.: Mate to tam hodne pekne a hlavne krasna zvirata.
Fucimanovi: Dobrý den, dnes jsem navštívili s dcerkou váš Ringelland a moc se nám to líbilo! Byli jsme v takové to mini zoo poprvé a bylo to skvělé, hlavně se dcerce líbil Davídek a vlastně i nám . Děláte moc pěknou práci, přejeme mnoho zdaru a také mnoho spokojených návštěvníků a šťastná zvířata. Fucimanovi OSTRAVA
Renáta S.: Dobrý den, byla jsem u Vás buď s rodinou nebo s přáteli několikrát ať na vystoupení či se jen tak podívat na zvířátka a pokaždé jsme spokojení a odcházíme s dobrými pocity - s dobrými pocity z krásných zvířátek, na kterých je vidět, že se u Vás mají dobře a jsou spokojené a s dobrými pocity z toho, že existují lidé jako Vy a díky kterým jsou taková místečka jako Ringelland-Habrkovice. Děkujeme Vám za pozitivní zážitky u Vás, za to, e jste a za tu péči a lásku, kterou zvířátkům dáváte . Přejeme Vám hodně štěstí a hodně sil v další práci, která určitě není jednoduchá. Držte se, rádi Vás znovu navštívíme. Renáta a spol.
Hanka: Prosím o odpověd. Mockrát děkuji. za odpovězení mýho dotazu. .
Hanka: Také jsme viděli při návštěvě ,že u tygru je u vás cedulička s 50 ks tygru .kteří žijí již pouze v přírodě. Kolik jich tedy v té přírodě žije,když tu a jinde mluví každý jinak. Děkuji za odpověd.
Jana: Hezký den,taky by nás zajímalo jak to opravdu je.Všude na internetu se píše 350,450,400,500 nebo méně než 500 a Vy údajně podle nějakého z ifauny tvrdíte 50 ale zase na těchto stránkách uvádíte 400? Souhlasím že 50 je hodně málo. Děkuji za vysvětlení
Jan: Na servru ifauna se vedou diskuze o tom že máte na informačních tabulích špatné informace o počtu tygru siniřských.Prý tam máte 50.TAK MÁLO ale tady zase 400 .Trouchu zvláštní.Jak to prosím je?
Eva: to Hedvika: Děkuji za zprávu, to je prima, že se má Cesar, tedy pardon Amur dobře. Někdy se na něho přijedu podívat. V plzeňské ZOO teď máme půjčeného tygra Bajkala a tak se možná dočkáme tygřátek.
milovník šelem: Počet kusu tygru sibiřských v přírodě.Dobrý den zajímalo by mě jak je to s počtem těch tygru sibiřských ve volné přírodě.Na vývěsném panelu máte počet 50 ks. Organizace prý uváději že v přírodě žije 450 ks.Tak jak to vlastně ve skutečnosti je.Je to ohromný rozdíl 50 nebo 450 ks. Děkuji za odpověd. návštěvník
Hedvika: to Eva: Jak se má tygří kluk Cyril netušíme, my jsme odváželi Cezara. Cezar, byl přejmenován na Amura, cvičí spolu s našimi o čtvrt roku staršími samicemi a má se čile k světu... :o)
Tereza: Dobrý den, již jsme u vás byli několikrát a vždy se rádi vracíme. Je obdivuhodné, co pro zvířátka děláte. Je patrné, že zvířátka se u vás mají moc dobře. Včera jsme vás znovu navštívili a byli jsme opět unešeni velikostí tygrů a roztomilostí hrocha Davídka. Takhle blízko je skutečně možné vidět zvířátka jen u vás. Určitě zase brzy přijedeme. Přejeme mnoho štěstí!!!
Eva: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na tygra Cyrila? Jsem z Plzně a často jsem ho i jeho brášky chodila do plzeňské ZOO navštěvovat. Cyril byl největší a nejodvážnější ze všech tří tygříků. Jak se mu daří?
Aneta: Mám dotaz. Jsem milovnice šelem. A sbírám informace. Čím krmíte lvy a tygry? a kolik Kg. Dopředu děkuji za odpověď. Odpověď mi prosím zašlete na E-mail: Animals.land@email.cz
Zdena: 16.února jsme navštívili váš DOMOV pro zvířata. Bylo nám u vás dobře, protože láska ke zvířatům je zde vidět. Děkujeme vám za krásné zážitky . Víc takových lideček a svět by byl lepší. Přijedeme zas a už teď se těšíme.
Drahomíra: Dobrý den, dnes jsme podnikli s manželem první výlet v tomto roce a to směr Kutná Hora. Při zastávce na oběd u zámku Kačina jsme si náhodně povšimli reklamního plakátu na RINGELLAND Habrkovice a tak jsme zadali do navigace a vyrazili. Výlet byl moc pěkný a jsme plni úžasných dojmu, nádherní tygři, lvi, hroch Davídek a jiná krásná zvířátka, k tomu super počasí , tak jsme u vás načerpali plno pozitivní energie. Děkujeme za to co děláte , aby lidičky milující tato úžasná zvířata měli k nim tak blízko na dosah ruky. Je vidět, zě je o všechna vaše zvířta pečováno s respektem, srdcem a především velkou láskou. Moc rádi se k vám zase vrátíme a hlavně náš super zážitek budeme šířit dál. Přejeme vám moc úspěchů a sil ve vaší práci a další přírůstky do vaší zvířecí rodinky. Už teď se těšíme na další návštěvu u vás s našimi vnoučaty a přáteli. Zdravíme vás , manželé Hakenovi ze Svobody n/Úpou.
radza vsech tygru: zdravim vas vsechny k vanocum jsem dostal vasi knihu a moc se mi libila jednou si ji kvam prijedu podepsat byl jsem u vas v lete a byl jsem strasne moc spokojen jeste vic nez v zoo jenom bych tel vedet zda je mozne vas nastivit i v zime predem dekuji za odpoved a krasne proziti svatku a at se hlavne dari
Lenka M.B: Ahoj kluci,přeji vám i vašim miláčkúm krásné vánoce.
Roman N.: PF 2014
Tank: odkaz »
Martin: Dobrý den. Dnes jsem prvně navštívil váš zoo park a byl jsem opravdu nadšen. Nejvíce tím že zvířata vidíte a slyšíte opravdu z očí do očí a ne přes 5cm sklo. Dále osobní přístup ke zvířatům které vypadají opravdu spokojeně a k tomu lidský přístup personálu, no prostě paráda Takže k vám zase rád přijedu a samozřejmě všem doporučuji návštěvu.
Monika: Zdravím jezdíme k vám pravidelně a chci vám podekovat, pokaždé kdyz prijedeme je to super nádherný den ..Dokonce vás obrázek tygřice s mladé těm máme na hlavních dveří by tečku, jako ze v by tečku dvě tygřice ,vždy každém kdo přijde se hned ptá kde to je a hned je k vám posilame. . Děkujeme Monika a Zoe
Dagmara: Dobrý den, děkuji všem,kterým se u nás líbilo a doufám, že nás opět navštívíte. Slepiček zde máme několik druhů. Předpokládám, že se ptáte na ty veliké - jsou to brahmánky.
Lucie: Moc se nám u Vás líbylo, byli jsme u Vás poprvé, ale ne na posledy. Bylo to krásné jen by mě zajímalo, co to bylo za druh slepic
Martina: dnes jsme prvně navštívili a rozhodně se brzy k Vám vrátíme,celá rodina nadšená,krásný zážitek moc děkujeme, poděbradáci
Laďka: Dobrý den,vážím si vaší práce a držím Vám všem palce.
Dagmara: Dobrý den paní D-K, je mi líto, že jste byly zklamané. Ale Ringelland je proměnlivý jako Matka příroda. Na jaře je plný kytiček a zvířecích mláďátek. Na podzim posmutní. A letošní počasí nepřeje nikomu kdo pracuje se zvířaty. Věřím, že pro své děti najdete mnoho hezkých míst, která naplní vaše představy. V Ringellandu se naplňují představy drezérské rodiny, která tvrdě pracuje, aby uživila sebe a svá zvířata. A tyto představy umí docenit jen lidé, kteří hledají u zvířat víc je vidět na první pohled.
D-K: Dobrý den,v létě jsme si s kamarádkou a dětmi udělali výlet k vám.Na webových stránkách úžasný ale ve skutečnosti jsme byli velice zklamaný z návštěvy?Představovali jsme si to hezčí.Jsou lepší místa kam zajet s dětmi na výlet.
Dagmara: Do areálu psi nesmí - viz. úvodní strana. Své mazlíčky můžete zanechat v autě na parkovišti, které je hned před areálem. Nejsme zoologická zahrada. U nás najdete převážně velké predátory - tzn. - vaši mazlíčci jsou zákony přírody pro ně jen kořist. A vaši mazlíčci to ví - proto by zde byli jen ve stresu a to by provokovalo naše velké kočky k útoku. Takže kdo z vás má své psíky rád, tak by měl tuto přírodní "rovnici" pochopit a nebýt na zákaz vstupu psů na nás naštvaný - jak se to bohužel často stává. Přeji vám příjemný zážitek z našich zvířat i zvířátek.
Lukas: Dobrý den jsmý se kvám i se psem předem děkuji za odpověd
Dagmara: Dobrý den, naši tři tygříci odrostli a dva z nich už mají nové domovy.
Nikola: Oprava: teď jsem si uvědomila, že byli dokonce 3
Nikola: Dobrý den, dnes jsem navštívila Ringelland a byla jsem nadšená.. Zde máte se zvířaty opravdu osobní kontakt a žádné zvukotěsné sklo! Nádhera :). Chtěla jsem se jen zeptat, co se stalo s druhým malým tygříkem? Dnes jsem tam zahlédla jen jednoho? Nevím jestli jsem ho přehlédla nebo mi něco uniklo :). Díky za odpověď a přeji hodně štěstí ! Určitě zase přijedeme
Patricie: Dobrý večer,dnes jsem s dcerkou navštívila váš domov.záměrně píšu domov,protože to není ani zoo ani nějaký park s atrakcí ale prostě DOMOV ,jaký jste s láskou vytvořili pro všechny zvířata a na těch je vidět jak moc jsou spokojení.Chtěla bych vzkázat všem ,kteří vás kritizují za "nevhodné"prostory a podmínky aby se zamysleli kdy naposledy v jakékoliv ZOO viděli zvířata takhle dovádět a jestli není rozumné si taky položit otázku,jestli by raději vyměnili své skromnější obydlí ovšem nadupané láskou a denním kontaktem s milujícími pány za luxusnější a prostornější ovšem bezkontaktní a ne rodinný výběhy v ZOO.Jsem si stoprocentně jistá že by neměnili ani za nic!!!Smekám před Vami a jsem strašně ráda,že takový jako vy jěště mezi námi jsou a budu vás ráda navštěvovat s dcerkou tak často jak to jen půjde abych ji ukázala jaké jsou ty správné hodnoty...děkuju
Dagmara: Vážená Petro, Vaše gramatická chyba byla to nejmenší nad čím se musí ROZUMNÝ ČLOVĚK zastavit. Hrošík, o kterém píšete je cca. třítunavý predátor a ne kočka žijící doma doma na gauči. Otřesné hygienické podmínky by se daly vyřešit bazénem a výběhem za několik milionu korun. A to jistě váš dobrovolný příspěvek, ani "rejžák", který nám doporučujete - nespraví. "Špinavá,odporná betonavá nádrž" plná vody slouží hrochovi jako jeho káliště a voda se v ní vyměňuje několikrát do týdne. David je hroch z cirkusu - jak si můžete přečíst na webu, a kálit do vody se musel naučit, aby nekálel při vystoupení do lidí. Jak jistě víte - hroch svá "nechutná hovínka" rozmetává ocáskem na velkou vzdálenost kolem sebe. Takže to "cosi slepeného" - co chcete denně čistit rejžákem je hroší trus. A ze tří metráků každodenního krmiva je ho opravdu dost. Z nádrže se samozřejmě trus vybírá, ale ze stěn domečku je to opravdu zbytečná práce, na kterou zde nejsou lidi, ani čas. Nevim, zda jste někdy vůbec viděla opravdový strom, protože ty "plaňky a úlomky od stromů" jsou části kmenů zabetonovaných v zemi a do toho, co zde veřejně píšete mají opravdu hodně daleko. Krom jiného je většina ohrady tvořená rozebiratelnou SILNOU železnou ohradou - toho jste si vážně nevšimla? A nebo ráda říkáte jen to, co se hodí Vám? Jsem ráda, že jste nám napsala své postřehy a že máte takovou starost o chudáka hrošíka. Ale i lidé, co k nám nezavítají si mohou porovnat vaše slova s mými fotografiemi na webu a udělat si svůj úsudek. A ujišťuji Vás i lidi, co na Ringelland píšou ve jménu "chudáků zvířátek" různá udání - že zvířata v Ringellandu žijí nejen v péči rodiny, která jim rozumí, má na jejich chov příslušné vzdělání a dává jim víc, než dává sama sobě - ale, že jsou v péči veterináře zabývajícího se cizokrajnými zvířaty - jsou pod dozorem okresní veterinární správy města Kutné Hory i pod dozorem dalších úřadů. Takže, pokud opravdu někdo z vás, kdo toto čtete chcete pomoci zvířatům, tak to dělejte na základě jasného rozumu a ne na základě emocí, které ve Vás vyvolává prostředí odlišné od zoologických zahrad, kde jsou velké peníze. A za toto vám sama za sebe děkuji.
Petra: Omlouvám se za pravopisnou chybu ... pobýval ...
Petra: Dobrý večer. Nedávno jsme navštívili Vaši zahradu. Zvířátka se nám líbila, ovšem velmi jsme byli zklamáni hrochem. Žije v otřesných hygienicky nevyhovujících podmínkách. Chápu, že určitě zápasíte s každou korunou a v první řadě je třeba zvířata uživit, ovšem hrošík v danou chvíli pobíval "v bazénku", resp. špinavé, odporné betonová nádrži, kde všude kolem bylo cosi slepeného, na zdech, na stropě ... a patrně výběh z bazénku měl slátaný z různých planěk dřeva a snad i úlomků od stromů, přivážány k sobě kousky různých lan. Bylo mi ho opravdu hodně líto, proto si myslím, že vzít "rejžák", vypulírovat mu to tam, napustit čerstvou vodu a udělat lepší plot by přeci nestálo mnoho peněz. Nechali jsme Vám samozřejmě v kasičce dobrovolné vstupné, ale určitě si myslím, že byste na zvelebení zvířátek potřebovali dar o štědrého sponzora. Kéž by se nějaký našel, určitě bychom Vám to moc přáli. I tak děkujeme za laskavý přístup a přejeme Vám, ať se daří lépe a lépe.
Radka: Dobrý den, včera (14.7.2013) jsme Vás navštívily se sestrou a můžu říct, že takhle nadšené jsme nebyli snad z žádné zoologické zahrady! Máte to tam úžasné, zvířátka jsou nádherná a je skvělé, že se k nim člověk dostane tak blízko. Klobouk dolů před Vaší prací a lásce ke zvířatům! Nebyly jsme v Ringellandu naposledy :-)
Pavlína Kučerová: Dobrý den včera jsem vás navštívila s rodinou v Ringellandu.A byli jsme plný zážitků a velkého nadšení.Zaujal nás velice hroch Davídek.Také tygři s tygřatama.Byli roztomilí a nádherný.Mého 22měsíčního syna zaujali nejvíce dykobrazi a koníci.Vřele doporučuji.Obdivujeme celou rodinu Ringelových.Byli jsme i na představení a byl to pro nás i našeho syna veliký zážitek.Přijedeme vás brzy znova navštívit.Smekám před vámi kloubouk a velice vás obdivujeme.Děkujeme za ten krásný zážitek z vystoupení s tygry.
Dagmara: Dobrý den Kláro, tygříci nám vyrostli. Poslední možnost si je pochovat měli kmotři a patroni na jejich křtu. Dnes už jsou to malé šelmičky, co každým dnem získávají sebevědomí tygra. Takže chovat tygříka, ani fotit se s ním není možné.
Klára: Dobrý den, je možné si pohladit tygříky a případně si alespoň jednoho pochovat a udělat foto? Předem děkuji za odpověď
Veronika: Dobrý den. Dcery byly u Vás se školou a jsou nadšené z Vašich zvířátek.:-) Díky. Veronika.:-)
Dagmara: Dobrý den Katko, bohužel u nás není možné si tygra pohladit. Ale pokud si přivezete s sebou něco dobrého pro hrocha Davida - meloun, jablka, pečivo - tak si ho můžete s přítelem za asistence pana Ringela nakrmit. Sponzorské dary a krmení pro zvířata jsou samozřejmě vítány. Udělejte si čas a přijeďte si v klidu prohlédnout naše zvířata. Hrající si tygříky s tygřicí z takové blízkosti těžko někde uvidíte. I fotka s živým tygrem za zády je hezký dárek i památka.
Katka: Dobrý den, připojuju se k dotazu pí. Janáčkové a prosím o odpověď. děkuji
Katka: Dobrý den, velice mě Vaše stránky zaujaly. Určitě v blízké době Vaše zařízení s přítelem navštívíme. Ráda bych se Vás zeptala, zda kromě poplatku za vstup ev. dobrovolného "sponzorského" daru, je možné vám přivést i naturální dar. (syrová kuřata, zelenina, tvrdé pečivo aj.) Také by mě zajímalo, zda není možné si u vás za poplatek tygra nebo tygře pohladit. Chtěla bych tento zážitek, pohladit si šelmu, dopřát svému příteli. Předem děkuji za odpověď halova.pardubice@seznam.cz
Jan Hučín: V sobotu 18. 5. jsem s dětmi navštívil Ringelland, tygřata se jim velmi líbila, jsou roztomilá. Zklamalo nás ale představení, na webu píšete, že délka je přibližně hodinu, ve skutečnosti trvalo 25 minut.
Olišarová: Dobrý den. S panem Ringelem jsem mluvila pracovně po telefonu a musím říct, že jeho vyprávě o malých tygřících a dalších obyvatelích zoo-parku, včetně krásných fote, mě jednoznačně přesvědčily, že vše musím vidět na vlastní oči . Proto se do Ringellandu chystám tento víkend a předem se moc těším .
Vložil Janáčková: Dobrý den, na slovensku funguje občan. sdružení oáza sibiřského tygra, kde je možnost adopce tygra po zaplacení ročního příspěvku. Zaplacením máte možnost si malého tygříka pochovat, hrát si sním a přijet ze ním kdykoliv. Je u Vás možnost nějakého bližšího setkání s tygry? Děkuji moc!
Vložil Lukáš: Zdravím, chtěl bych vědět jak by jste ohodnotily tohle podle mě docela kvalitní vystopení šelem: odkaz » Předem děkuju
Martin od ˇHradce Kr: Dobry den mate otevreno celorocne a nebo jen do nejakeho urciteho data rad bych Vas z pritelkyni navstivil a jejim 6 letym synem a jeste dcerkou jestli by to bylo mozne nnejak zacatkem Prosince dekuji za odpoved
Vladimír Žák - Marin: Mohu všem vřele doporučit návštěvu této netradiční ZOO. Je to ojedinělý úspech pocivých lidí jako je p. Ringel s rodinou, protože vše zajišťuje s láskou a bez dotací! Jeho vyprávění i zážitky opravdu stojí za to. Je obdivuhodné, jakou kariéru tento skromný člověk dokázal, jak se o zvířata stará, jak je trénuje a jak zná dokonale psychiku těchto šelem! Navštívil jsem Ringelland s naší pětiletou vnučkou, viděli jsme i vystoupení. Ta měla tak emotivní zážitek, že nechce být ničím jiným jak krotitelkou! Ona vlastně nikdy nebyla v cirkuse a protože je ze Slovenska z Tater, nemá ani možnost obdobnou atrakci vidět! My jsme dříve běžně zažívali v Týnci příjezd a stavbu cirkusu i jeho představení na náměstí! O to jsou dnešní děti již ochuzeny! Mne nejvice fascinuje sbírka cirkusových plakátů co je vystavena v hale a to, jak si vše pan Ringel pamatuje! Když jsem se zmínil o filmu Pruhovaná plavba (45 starý film!), ihned mne zavedl k plakátu a ukázal mi krotitelku, co v něm hrála! On se s ní a jejím otcem pochopitelně osobně znal! Děkuji tedy za všechny zážitky a p.Ringelovi s rodinou přeji mnoho zdraví a dalšího elánu!!! Vladimír Žák, Marina Týnec Více zde: odkaz » Vytvořte si vlastní stránky zdarma: odkaz » Více zde: odkaz » Vytvořte si vlastní stránky zdarma: odkaz »
BlueBoard.cz ShoutBoard