Přidej zprávu »
Příběh: Naomi Yuyake opustila Zem Nebe, jednoho dne prostě zmizela společně se všemi svými věrnými kromě manželů Toukena a Aimi Ranbu. Naomi za sebou také zanechala vzkaz že to bude nejlepší když je takto opustí protože Kirigakure a Konohagakure, či jiné Země budou chtít hlavu Naomi, nyní už Sayi za to co jim kdysi provedla. Kromě toho si přeje aby ji brali jako Sayu Toyokazu a také že se tímto oficiálně vzdává jména Naomi Yuyake a přijímá svou pravou identitu a své pravé jméno (Saya Toyokazu). Kromě toho bylo prokázáno že vzhled Naomi Yuyake už také nepoužívá a že jeden z jejích věrných ji pomohl získat zpět její tělo (Vzhled) jaký měla za dob kdy byla Sayou, vypadá to že z té doby měla ukrytou svou DNA a tak ji jeden z věrných změnil vzhledově na Sayu pomocí techniky Kage Kagami Shinten no Hō. Nyní je tedy Sora no Sato bez své „matky“ ale hodlají pokračovat dál a žít jak si přeje. Saya Toyokazu ta prostě zmizela ale Kirigakure a Kumogakure ihned vyhlásily pátraní po Saye, která má na svědomí mnoho. Mizukage ji chce zabít protože je to momentálně tvář Jashinistů kterým se vrátila jedna z největších Jashinistech jaké kdy byly a tak ji chce Kirigakure zabít a Raikage chce Sayu zabít aby pomstila smrt jednoho z předchozích Raikage kterého Saya zabila.
Příběh: Nikdo neví jak se to stalo ale bylo to velmi rychlé, celým světem se začala zničehonic bez varování šířit záhadná nemoc, později se ukázalo že se jedná o virus. Tento virus způsobuje do dvou měsíců smrt na selhání některého z orgánů, jak se ukázalo způsobuje totiž postupné přestávání fungování vnitřních orgánů (poškozuje je) a tak lidé umírají na zástavu srdce, udušení v vlastní krvi nebo na mozkovou mrtvici (a další). Naneštěstí je tento vir naprosto imunní vůči veškerým pokusům o léčbu a dokonce i vůči lékařským Ninjutsu (všem). Nicméně pár lékařů už zjistilo že se dá smrti předcházet tím že si nakažení pravidelně nechají léčit pomocí Ninjutsu všechny své poškozené orgány, tím se dá předejít smrti ale je nutné aby takto nakažený toto podstupoval pravidelně nejpozději každý 3 týden. Vědci zjistili že tento vir má několik symptomů a těmi jsou horečky (okolo 39-ti stupňů), bolest hlavy, těžké dýchání, únava, bolest hlavy, vykašlávání krve a kompletní zčernání bělma očí ale je dost pravděpodobné že symptomů je ještě více ale nikdo je stále neodhalil. Dále se zjistilo že jakmile je člověk nakažen tímto virem jeho imunita se začne bránit ale pouze po dobu 24-ti hodin. Do té doby imunitní systém vir buď zničí a dotyčný se stane trvale imunní vůči tomuto jedu ale pokud jeho imunitní systém vir nezničí tak proti němu po 24-ti hodinách přestane bojovat a stane se jedním z nakažených. Šance že si tělo s virem poradí je 60%. Vesnice ani už nemusejí uzavírat své hranice protože tento jed se stejně zjevil téměř všude a tak by uzavření hranic nemělo smysl. Lékaři všech Zemí se snaží dělat co mohou ale neví jak s tím bojovat a tak se pouze snaží udržet nakažené naživu zatímco vědecká zařízení zkoumají způsob jak tento vir v těle zničit. Členové Otsutsuki víry začínají šířit paniku že se jedná o boží trest za kacířství a že jediná záchrana je odevzdat se svému Bohu Sesshomarovi Otsutsuki. Sice to nemají nijak podložené ale mnoho lidí to táhne přímo do jejich náruče a získávají tak mnoho ale opravdu mnoho nových věřících. [Nehlaste se ihned všichni o los, postupně si vám řeknu sám kdo zrovna má losovat o to zda je nakažen nebo ne] - Zeref.
Příběh: Rok 119: „Matka Sora no Sato“ byla probuzena z kómatu, tato zpráva se napříč celou Zemí Nebe rozšířila během několika hodin po jejím probuzení. Naomi poté předstoupila před lid s řečí ve které se opravdu přiznala že původně si říkala Saya Toyokazu a že opravdu zabila právoplatnou Naomi Yuyake která si dělala nárok na Soru ze sobeckých důvodů a tak ji Saya tehdy s pomocí Renjiho zabila a přebrala její identitu pod kterou vystupovala. K tomu ale důrazně dodala že si hodlá nadále říkat Naomi že už se tak opravdu považuje za Naomi a nikoliv Sayu, kromě toho zdůraznila jak těžká práce pro ni byla vybudovat Soru do dnešní podoby a že je na všechny hrdá jako na své děti. Sice se ukázalo pár nesouhlasů že jim lhala ale drtívá většina obyvatel Naomi stále považuje za svou Naomi, za tu která vybudovala tuto Zem do dnešní podoby. Nadále již nemusí skrývat svou identitu Jashinistky a celkově byla přijata svými lidmi i tak a to ne jen v Sora no Sato ale napříč celou Zemí i když sousední Země z toho nemají moc velkou radost -> pokud je tu nějaký Kage co se k tomu chce formou zápisu do historie nějak vyjádřit nějakou akcí a podobně, stačí mě kontaktovat (Zeref). Současná Hokage Farangis Miko se přidala v postoji k Jashinistům na stranu Kirigakure a stejně jako u nich i v Konoze začíná hromadné zatýkání Jashinistů a jejich následná poprava upálením na popel. Kromě toho mají všichni Lovci Odměn, Oininové i normální Ninjové pobolení beztrestné zabíjení Jashinistů i když pocházejí z jiných Zemí a nejsou prohlášeni za Nukeniny. Kromě Konohy se k tomu přidává i Země Zeleniny, tento příkaz byl vydán na popud levé ruky Sesshomara Otsutsuki který tam působí jako jeho „Biskup“ ale dále se k tomuto lovu na Jashinisty přidává Země Kamenů a Čajová Země.
Příběh: Rok 118: Země Zeleniny byla svědkem souboje mezi mužem jménem Hachi a mužem který se představuje jako Sesshomaru Otsutsuki který se ukazuje jako nový bůh tohoto světa. Hachi samozřejmě zemřel kdy Sesshomaru vyhrál jednoznačným vítězstvím. Po jeho smrti z něj získal nějaké dýky -> legendární zbraň Mōretsuna o Odoru. Tyto dýky Sesshomaru po skončení boje zabodl do balvanu uprostřed Hlavního Města Země Zeleniny a ovlivnil je svou „božskou“ chakrou (nebo spíše proklel) a nebude možné je vyrvat z tohoto balvanu pokud dotyčný nebude vlastnit Kekkei Genkai Shikotsumyaku a nebude dosahovat ranku Kage, kromě toho vytažení těchto zbraní Sesshomara přiláká a dokonce to bylo vytesané do toho kamene. Následně to trvalo několik dní ale Sesshomaru dokázal konvertovat celou Zem Zeleniny která oficiálně přijímá víru v Sesshomara Otsutsuki za svou vlastní a povinnou napříč celou Zemí. Tuto víru přijalo 92% celkové populace Země Zeleniny a těch 8% bylo buď upáleno na hranici za kacířství nebo utekli. Kromě toho se v této Zemi poté po několika dnech zjevil muž který prohlásil že je následovník jejich boha Sesshomara a že byl přímo jim poslán do této Země aby ji ochraňoval, vzhledem k tomu že Země Zeleniny se stala úplně první Země která přijala víru v jediného pravého boha (jeho slova). Jak se tento dotyčný jmenuje nikdo neví, ví se jen dvě věci. První z nich je že tento muž je Otsutsuki stejně jako Sesshomaru a ta druhá že se představil jako Levá Ruka Sesshomara a že jeho vůle je vůlí Sesshomara. Yuzuki (ze Sora no Sato) objevila starodávný text na kterém byla nějaká zajímavá informace o Otsutsuki Sesshomarovi a nějaké jeho údajné slabině nebo varování, detailně s tím nikdo nikoho neobeznámil, Vrchní Velitelka Sora no Sato pouze vydala prohlášení že ten svitek byl padělaný ale pořád by něco na něm mohlo být pravdivé. Nicméně členové církve Otsutsuki mají nyní za cíl o tom zjistit co nejvíce takže Yuzuki se stává jejich jasným cílem.
Příběh: Rok 118: Rada starších o 4 členech vybrala 4 šampiony kteří se mají účastnit turnaje o to kdo se stane vrchním velitelem Země Nebe. Každý jeden šampion má za zády člena rady starších který působí jako jeho rádce, nicméně proběhl turnaj jen pod dohledem rady starších mimo veřejné oči aby se zachovalo utajení jejich schopností. Celý tento turnaj vyhrála vdova po Tetsuovi Yuyake, Ayase Toyokazu. Ta usedla na pozici vrchní velitelky a po inauguraci na svou pozici začala pracovat na tom aby obnovila respekt obyvatelům vůči vládci Země. Nikdo s tímto systémem nemá nejmenší problém protože mají jistotu že jim vládne někdo silný ale přitom i celkem moudrý. Naneštěstí se odehrávala i jedna tragédie, církev lidí kteří čekají na návrat Otsutsuki aby jim mohly sloužit jako svým bohům podnikly něco nemyslitelného. Několik z nich se dostalo přímo ke královně a poté co ji vyvedli ven tak byla probodnuta několika katanami a to veřejně. Udělali tak ve jméno bohů Otsutsuki a současně veřejnosti prokázali že Naomi Yuyake je Jashinistkou protože to přežila, to způsobilo mnoho spekulací zda je Naomi opravdu ta za kterou se celý život vydávala ale že je možné že to je pouze Saya Toyokazu která by se za ní mohla celá léta vydávat. Nicméně vrchní velitelka rychle zakročila, ihned nechala pochytat všechny členy Otsutsuki církve a vypátrala úplně všechny a ne jen mezi obyvateli ale i mezi Ninji a na vysokých pozicích (pochytala kolem 400 lidí z této církve). Následně je postupně nechala všechny veřejně popravit jako odstrašující příklad se slovy že Ayase udělá vše pro bezpečí obyvatelů její Země a že je ochrání za každou cenu, lidé ji za to zobou z ruky a nechali se ovlivnit natolik že církev Otsutsuki je v Zemi Nebe nenáviděná a každý člen této církve je prohlášen za nepřítele Země. Naomi Yuyake byla přesunuta na tajné místo kde se bude nadále léčit ale kam byla přesunuta se neví. Tuto informaci zná pouze Ayase Toyokazu a věrní Naomi. Mnoho vesnic je proti popravě členů církve ale Sora no Sato si stojí za tím že každý takový člověk je horší než Nukenin.
Příběh: Rok 118: V Sora no Sato se odehrála potyčka během které Shikiho Toyokazu vyvolal nějaké obří monstrum s úmyslem zadupat nějaké zločince a zabít je tak, nicméně během toho poničil několik ulic a budov a zabil tak kolem 40-ti nevinných civilistů jejichž krev je na rukou Shikiho který byl poté na dobu neurčitou vypovězen ze Země Nebe. Normálně by za tento čin byl trest smrti ale Shiki díky tomu že to je známý Naomi Yuyake a otec Ayase Toyokazu tak byl potrestán pouze vypovězením, kde se Shiki nachází nyní nikdo neví.
Příběh: Rok 117: Všichni Samurajé kteří byli zabiti před několika měsíci Hydrou za použití plynu byli oživeni ale jak nebo kým současné vedení Sora no Sato tají. Dokonce ani Samurajům nebylo řešeno jak to proběhlo ale říká se že oni pravdu znají ale z nějakého důvodu to nechtějí prozradit. Nyní existuje něco kolem 300 Samurajů a všichni jsou ze Sora no Sato (kromě Róninů). Proto byla Akademie Samurajů v Sora no Sato jmenovaná novou Pevností Samurajů a novým Vůdcem Samurajů byl jmenován Touken Ranbu, který je věrným Naomi Yuyake která kdysi bývala královna ale vzhledem k tomu že monarchie v Zemi Nebe už nefunguje tak její titul „královna“. Každý nový adept na Samuraje bude při vstupu pečlivě prověřen aby se opět mezi ně nedostali členi Hydry, která sice byla zničena ale její vůdce stále někde je a může plánovat že to zopakuje. Navíc sem tam namátkou budou nějací Samurajé zkontrolování zda náhodou nepracují pro Hydru tím že jim bude prozkoumána mysl a kdo bude prozkoumán bude vybírat vrchní velitel Země Nebe. Samozřejmě vše co bude zjištěné se nedostane nikam ven kvůli tomu aby nebylo narušené jejich soukromí. Bohužel ale Samurajé mají problém najít si pány kterým by se dalo sloužit protože Feudální Pánové a většina světa v Samuraje ztrácí důvěru (znovu).
Příběh: Rok 117: Většina Samurajů v Zemi Nebe byla vyhlazena využitím plynu. Bylo ukázáno že velká část samurajů založila vnitřní samurajskou organizaci zvanou Hydra a provedli kroky pro vyhlazení všech Samurajů kromě těch co věří v Hydru. V Sora no Sato se to skoro povedlo, přežilo pár Samurajů kteří se pod vedení Nukeninky vydali do Země Železa kde celou tuto Hydru vyhladily. Naneštěstí Hydra sebou vzala i civilní obyvatelstvo a různými pečetěmi a pastmi je nechaly zabít ale naneštěstí všichni samurajé světa kteří sloužili nějakým pánům byli zabiti také. Z několika tisíc Samurajů jich je už velmi málo (pouze 6, včetně Mito Kamatsu, Yuriho Dreyar a Toukena Ranbu). Zmíněná trojice jmen je nyní velmi známá protože stojí za zničení Hydry ale Nukeniné jmenováni nejsou, Sora no Sato přebírá za jejich činy zodpovědnost a to i za činy Mito Kamatsu, Velké Vesnice nemají radost z toho že Sora no Sato udržuje styky s Nukeninkou ale prozatím nikdo nic nepodniká ale vztahy se začínají čím dál tím více horšit -> Země Železa je kompletně vyhlazena a Pevnost Samurajů tam byla také kompletně zničena. Vůdce Hydry naneštěstí přežil ale jeho identita je světově známá a tak je hledán a je na něj vypsaná vysoká odměna.
Příběh: Rok 117: V Sora no Sato padlo prohlášení, monarchistický způsob vlády byl pod tlakem zrušen. Lid byl velmi nespokojen tímto způsobem navíc mnoho let jsou bez monarchy, Toshiro zmizel a Naomi ta je nyní už přes rok v kómatu po souboji s Kasiusem Otsutsuki. Naštěstí to vypadá že královna Naomi s tím do budoucna počítala že by se to mohlo stát a její věrní tedy spustily plán který s tímto počítal a vyšlo najevo že její věrní před lety daly dohromady radu starších která má 4 místa. Byl vymyšlen nový systém vlády podobný velkým vesnicím kdy vládce Sora no Sato se ale stává vládcem celé Země a těmto vládcům se říká Vrchní Velitel/ka. Současně tato rada starších dává na vědomí veškerému obyvatelstvu Země Nebe že bude probíhat výběr prvního Vrchního Velitele nebo Velitelky a jak toto bude probíhat? Ze všech zaregistrovaných si každý člen rady starších vybere jednoho člověka který je dle něj dost moudrý ale i silný na post Vrchního Velitele nebo Velitelky a poté co budou vybráni čtyři kandidáti tak bude uspořádán vyřazovací turnaj o post vrchního velitele = vítězové prvního kola se spolu utkají ve finále. S tím že vítěz se stane Vrchním Velitelem a ten kdo ve finále prohrál tak pokud jeho sílu aspoň 3 ze 4 členů rady starších uznají tak může být doporučen do pozice armádního generála (velitel vojenských sil Země Nebe, který ovšem stále spadá pod velení Vrchního Velitele). Nicméně pokud s tím nový Vrchní Velitel Sora no Sato nesouhlasí tak si může vybrat i kohokoliv jiného = pravomoce vrchního velitele jsou neomezené ale Rada starších má právo v případě potřeby upravovat a rušit jeho příkazy -> ale musí to před Vrchním Velitelem obhájit. Lidé jsou s tímto velmi spokojeni a už se začínají hlásit desítky lidí na tuto pozici a Rada Starších prozatím vybírá (Pokud se nějaký hráč ze Sora no Sato nebo Naomi no Sato chce účastnit tohoto „výběru“ ať pošle na mail žádost že se chce účastnit výběru o Vrchního Velitele Sora no Sato a to nejpozději do 29.10.2019 - 23:59). Pokud jde o současný Palác ten bude přestaven a nebude v něm žít už vládce Země ale bude z toho budova která se stane sídlem Ministerstva obrany Země Nebe a palác bude přejmenován na Centrum Obrany.
Příběh: Rok 117: Současný Mizukage Tsukyiama Sotaro (Třetí Mizukage) začal lovit všechny Jashinisty, zmocnil všechny Ninji Kirigakure no Sato že pokud někdy potkají Jashinistu tak ho mohou zabít bez ohledu na to zda je to Nukenin či není. Také začalo podrobné prohlédnutí celé Kirigakure a během toho bylo odhaleno během prvního týdne kolem 30-ti Jashinistů kteří byli zničeni. Jejich zabití proběhlo kompletním zničením těla. Vypadá to tak že Mizukage má v úmyslu využít obrovského oslabení Jashinistů a pádu Ketchūgakure a hodlá Jashinisty vyhladit.
Příběh: Rok 116: Ketchūgakure byla kompletně vyhlazena. Na místě, kde se nacházela jsou nyní akorát tak trosky. Nikdo bohužel nepřežil, jediný kdo útok tak nějak přežil byl Shiki Toyokazu, bývalý Chikage, který ale také není úplně v pořádku - dle dostupných informací měl během útoku přijít o jednu ruku ale zda je to pravda ještě nebylo potvrzeno. Podle Shikiho svědectví se jedná o muže který se představil jako Kasius Otsutsuki. Více se k tomu však aktuálně nevyjádřil, jelikož se nachází v poměrně kritickém stavu. Naneštěstí Ketchūgakure nebyla jediné zničené místo, dalším zničeným místem byl i Oltář Smrti kde tento Kasius měl zabít všechny Jashinisty co se tam zrovna nacházeli včetně nejvyššího kněze a celý chrám srovnal se zemí. Díky zničení Ketchūgakure byly dodávky léků a alkoholu z Ketchūgakure zničeny, tedy spíše jejich výrobny tudíž do vesnic přichází poslední dávky těchto komodit a další jim už nepřijdou. Je možné, že někdo zaujme místo Ketchūgakure na trhu ale to není jisté, hlavně zda někdo dokáže dodávat tak kvalitní zboží. Z dalších dostupných informací se ví že Shiki se zrovna má nacházet v Sora no Sato a nikdo neví zda tento Kasius znovu udeří a hlavně kde se zrovna nachází nebo o co mu vlastně jde, lidé po celém světě jsou neklidní ale začínají se množit i zprávy o lidech kteří tohoto muže vítají jako svého boha, nějací uctívači Otsutsuki. Nikdo z Velkých Vesnic se zatím nevyjádřil ale Kirigakure začíná napříč celou Zemí zvyšovat úroveň ostrahy podél hranic ale i v samotné Kirigakure a uctívače Otsutsuki Mizukage nechává rovnou popravit. Kromě toho se vrátila královna Naomi, která jak to vypadá byla zrovna v Zemi Válek ale její stav je velmi - neurčitý, fyzicky je v pořádku ale má velmi poškozenou chakru a její chakrová zásoba je na úrovni která ji drží v bezvědomí a ani po půl roce se nezačala obnovovat. Současně se královna Sora no Sato nachází v paláci kde je uložena ve své posteli ale co bude následovat se neví, nikdo z vedení Sora no Sato se k tomu zatím nevyjádřil.
Příběh: Rok 116: Před pár lety byl za použití pokročilých technik Dotonu jižně od Země Pustoty vytvořen ostrov na kterém byl následně postaven obrovský komplex který byl nedávno dokončen a oficiálně otevřen. Ostrov dostal jméno „ostrov konce“ a onen postavený komplex je velmi střežené vězení které od teď přijímá veškeré vězně ze všech Zemí bez ohledu na mezinárodní vztahy jednotlivých Zemí. Vězení je pod vedením Teiry Toriko která působí jako Kunoichi Sora no Sato ale ostrov pod Sora no Sato nenáleží. Několik menších Zemí tuto možnost už využila protože vězení nabízí že se o vězně bude starat zcela zdarma a tak minimálně ty chudší Země tuto nabídku využívají opravdu ve velkém, sice z těch velkých vesnic se zatím nikdo nezapojil do podpory této věznice svými vězni ale to se může jednou v budoucnu změnit.
Příběh: Rok 115: Země Dělníků skončila velmi špatně, velké množství menších i větších vesniček jsou srovnané ze Zemí a i různé lesy jsou zničené a tak započala obnova Země Dělníků protože Juubi odešel a jeho ničivé běsnění započalo znovu úplně někde jinde a tentokrát v Zemi Nebe kde na to už doplácejí jejich rozlehlé lesy které téměř kompletně zaplňují Zemi Nebe ale také větší i menší vesničky začínají být napadané a ničené. Okolní Země (jejich vedení) si začínají klást otázku kdo dokáže Juubiho zastavit.
Příběh: Rok 114: Už uplynulo několik měsíců od zmizení záhadného ostrovu během kterého proběhlo zmizení Toshira - krále Sora no Sato kterého šla hledat jeho matka a první královna Sora no Sato. Naneštěstí do dnes se Toshiro nevrátil a tak se předpokládá že je opravdu po smrti vzhledem k tomu že našlo i jeho Bijuu. Naneštěstí se nevrátila ani Naomi Yuyake a nikdo neví kde by mohla být, je mrtvá nebo živá? Nikdo neví jaká by mohla být odpověď na tuto otázku a jsou i tací co si myslí že Naomi je opustila. Prozatím nad Zemí Nebe vládnou věrní správci vybraní královnou ale jak dlouho to takto může ještě fungovat?
Příběh: Rok 114: Země Dělníků hlásí že se v jejich Zemi objevilo strašlivé monstrum které je daleko větší jak Bijuu a má mít na sobě 10 ocasů a celkově popisují jeho vzhled jako strašlivý (prostě popis vzhledu Juubiho). Nikdo neví o co se jedná ale někteří už říkají že by mohlo jít podle popisu z legend právě o Bijuu s označením Juubi kterého kdysi Rikudou Sennin rozdělil na 9 Bijuu. Tato bestie má ničit vše co ji přijde do cesty a už ji za oběť padlo mnoho různých osad a vesniček a i některá větší města a přeživších se vždy najde jen po málu a někdy dokonce i nikdo ale každý popisuje tuto hrůzu stejně jako katastrofu obřích rozměrů.
Příběh: (Rok 112): Všem Kagům Velkých Vesnic dorazil dopis že Renzo Watanabe zničil Yugakure no Sato a každému to přišlo jen jako vtip ale ona to byla pravda. Celým světem se začíná šířit zpráva o tom že na místu Yugakure byl nalezen kráter dlouhý od jednoho konce k druhému 32 kilometrů a každému je jasné že to způsobil nějaký výbuch a to byl právě ten Renzo. Z Yugakure nepřežil nikdo absolutně nikdo a nezůstalo ani žádné tělo, vše bylo dokonale spálené. Lidé co zrovna nebyli v Yugakure se začali tábořit kolem kráteru a když stvořily 4 tábory s přeživšími jednotlivých klanů tak ty po několika dnech odchází hledat útočiště v jiných vesnicích a tak několik vesnic získá nové klany. Sora no Sato získává klan Mononoke, Konoha získává klan Jiryoku, Ketchūgakure získává klan Dokusei a Iwagakure získává klan Kusarigama. Pokud jde o přeživší hráče tak nikdo nezemřel každý z nich byl buď někde na misi a díky tomu přežil tento výbuch nebo byl zrovna kus za vesnicí někde v lese ve vzdálenosti 17 kilometrů a více kde je zasáhla pouze obrovská tlaková vlna. Každý přeživší hráč si může nyní zvolit zda se přidá ke svým klanům a odejde společně s nimi do vesnic kam se přidávají nebo zda si zvolí svou vlastní cestu, nyní jsou totiž brány vesnic otevřené VŠEM přeživším z Yugakure no Sato. Zničení Yugakure no Sato bude zapsané to historie světa jako velmi temný den protože zmizela jedna z velkých vesnic kterých nyní už jen 7 ale 6. Země jako taková ale stále existuje ale nemá Ninja vesnici ale pouze různé vesničky které farmaří a podobně ale nakonec se zvolí i vládce samotné Země který je následně brán jako Feudální Pán Země Horkých Pramenů aby měla Země aspoň nějaké vedení. Někdo vesnice co jsou Zemi musí vést a spravovat a toho se ujímá nově zvolený Feudální Pán samotným lidem Země. S obnovou Yugakure se ale nezačíná a dle slov Feudálního Pána se v nejbližších letech ani nezačne je to pro ně velká rána a ta se jen tak nezahojí (každý hráč z Yugakure no Sato se musí ozvat zda se přidá do vesnice kam jeho klan nebo se chce přidat nikam jinam, pokud se nepřidá nikam bude mu dána příslušnost jako nezařazený).
Příběh: Feudální Pán Země Ohně byl napaden v jednom ze svých sídel skupinou tří silných Nukeninů. Nepřežil to nikdo kromě samotného Feudálního Pána který byl zachráněn Ninjou z Takigakure no Sato jménem Renzo Watanabe který zabil dva ze tří útočníků a Feudálního Pána poté doprovodil do Konohy ve které byl Renzo oceněn za záchranu tak důležité osoby a bylo jasně řečeno že celá rodina Feudálního Pána bude Renzovi vděčná a nemá se případně bát požádat o nějakou laskavost a podobné věci. Renzo to s radostí přijal a podle všeho se vydal zpět do Takigakure no Sato kde byl pochválen ještě vůdcem vesnice protože zajistil zlepšení vztahů mezi Takigakure a Konohou.
Příběh: Rok 110 - Suzuya byl zabit, tato informace se začala dostávat do všech koutů světa že byl v Zemi Lesů zabit Yugakage Suzuya a kým? Mito Kamatsu a Nukenin Zeref, chakra těchto dvou osob byla na kilometry cítit ze Země Lesů kde bylo nalezeno bojiště ze kterého zůstal jen vypálený les a to do značné míry což poškodilo část Země samotné Země Lesů. Jak se tedy ukázalo Mito Kamatsu ne jen že žije ale spolupracuje se Zerefem a ihned začínají ze stran Kagů padat otázky na Ketchūgakure jak je to možné když z jejich strany bylo potvrzeno že Mito Kamatsu byla popravená. Tato verze byla následně potvrzená od nějakých Nukeninů co pracují pro Zerefa protože jak se zdá Zeref je opět ve své plné síle díky tomu že pohltil tělo Suzuyi které se od něj oddělilo [Kakubunretsu no Jutsu]. Mito Kamatsu byla ihned zapsaná do Bingo knížky a jak se zdá tato Nukeninka (Mito) se ukrývá v Sora no Sato a tak ihned padlo několik požadavků na vedení aby byla jim Mito byla vydaná ale Naomi odmítla a jediný ústupek k jakému byla ochotna přikročit byla fotka Mito se slovy - koukejte tam dát tuhle to je její nejhezčí fotka. Dále kvůli nedávným událostem (Akce - ostrov) zmizel Toshiro Yuyake král Země Nebe a Shizuka Juuzou Toyokazu a Bijuu obou těchto osob se zničehonic zjevila v bezvědomí na území Kumogakure a jak se dalo čekat jedno z nich bylo ihned zapečetěné (Hachibi) ale to druhé (Nanabi) si vyzvedla Naomi s tím že si své Bijuu odvedla do Sora no Sato kde ho uložila do chrámu kde si Nanabi momentálně dopřává klid a není tam rušen, navíc samotný chrám zabraňuje jeho běsnění a agresivitě. Každý se začíná ptát co se to ve světě zase děje, protože stále mají lidé obavy z toho co tu provedl Temný Svět (II.) a tak nechtějí další takové problémy. O co přesně se jedná se teprve ukáže časem - Naomi Yuyake usedla za trůn v Sora no Sato a hodlá to tam vést dokud nenajde svého syna.
Příběh: Rok 109 - V Zemi Hor bylo nalezeno sídlo Feudálního Pána naprosto zničené a nikdo tento masakr nepřežil. Jediné co se tam nalezlo byla obrovská spálená oblast a desítky mrtvol spálených do takové úrovně že není možné určit kdo byl kdo. Jediné co tam bylo nalezené byl podpis Nukeninky o které se stále nic neví (Suki). Tato Nukeninka se začíná podepisovat na svých obětech a dle všeho byl i tento masakr její práce ale nebyla v tom sama, našel se tam další podpis a to jisté Erzy Scarlet, vypadá to že tato Erza Scarlet na tom pracovala společně se Suki a kromě toho je to další Nukeninka na vzestupu o které není známá žádná informace kromě jména (pokud je vůbec pravé). Bonus na tom je že pokud někdo chytí Suki tak z ní může dostat informace o Erze a opačně. Všechny Země zdvojnásobují zabezpečení svých vůdců.
Příběh: Rok 109: Zeref napadl věčné vězení v Zemi Ohně s úmyslem osvobodit všechny vězně což se mu povedlo ale v cestě mu stálo 208 Ninjů Konohy + samotná Hokage Farangis. Zeref je všechny povraždil a vězně osvobodil ale Hokage nechal žít. Přišel s jejím bezvládným tělem před jednu z bran Konohy kam zabodl kůl na kterým Hokage byla pověšena (úplně nahá). Takto byla na očích desítkám lidí než ji rychle Ninja jednotky lékařů zakryly a odvedly do nemocnice. Nikoho nepřekvapuje že Zeref ji tam takto pověsil, protože to je jeho způsob podpisu. Kromě Hokage ale před vesnici přinesl i všech 208 těl padlých Ninjů. Všechny kdo zemřeli v boji se Zerefem Hokage nechala pohřbít a věnovala jim i pomník a kromě toho nechala poslat do všech vesnic zprávu s tím co se stalo. Naštěstí to zesměšnění kterého se na ní Zeref dopustil se obešlo bez ztráty autority nebo vidiny jejích schopností, protože Zeref byl až příliš silný. Svět je nyní plný zločinců (Nukeninů) kteří jsou jedni z těch nejhorších a celkově se na stranu Nukeninů začíná přidávat více a více lidí, protože věří že už není důvod strachu a mohou se přidat na tuhle stranu zákona a tak je Sora-Ku opět plné velmi silných Nukeninů a na světě je o dost méně bezpečno než dosud bylo, Lovci Odměn mají celkem radost, protože mají opět práci.
Příběh: Rok 108: Renji Narimachi byl zabit, byl dopaden první královnou Sora no Sato - Naomi Yuyake. Mrtvolu jako důkaz donesla do Kumogakure no Sato kde Raikage přijala jeho tělo jako důkaz a nabídla Naomi odměnu za Renjiho jako Nukenina ale Naomi odmítla a místo toho si ponechala jeho zbraň Samehadu, kterou osobně nevlastní ale ukryla ji (darovala jednomu z ET = neví se to). Celá Sora no Sato a i Naomi no Sato oslavuje svou první královnu i když jim už nevládne za to že slíbila svůj slib o tom že dopadne Renjiho. Ve světě je tak o dalšího Nukenina méně a to i přes to že jich ve světě je už tak velmi málo. Raikage dala jasně najevo že Naomi Yuyake bude vždy v Kumogakure vítaná a to i přes to že místo toho aby Bijuu Renjiho (Gobi) darovala Kumogakure tak ho zapečetila do někoho jiného a to i včetně očí Renjiho (mrtvole oči chybí).
Příběh: Rok 108 - Po letech byla dokončena stavba na které se v Sora no Sato pracovalo. Velká část Severní části města byla obklopena stěnou jako kdyby se uvnitř stavěla další vesnice ale nyní bylo po dokončení stavby zakladatelkou této Země Naomi Yuyake odhaleno že se jedná o Samurajskou část kde se mohou Ninjové cvičit na Samuraje jako v Pevnosti Samurajů se kterou se spolupracuje a od Pevnosti Samurajů ze Země Železa bylo poskytnuto několik mentorů, kteří budou cvičit zájemce o Samuraje. Dále každý kdo podstoupí výcvik bude mít po jeho dokončení (na ranku S) mít několik možností. První z nich je sloužit v Sora no Sato jako Samuraj a Ninja současně což Naomi nazvala Samuraji nové doby. Pokud budou sloužit tu budou se zpovídat přímo pod královskou rodinu podobně jako se normálně Samurajé zodpovídají Feudálním Pánům. Druhou možností je najít si svého vlastního pána, kterému budou sloužit a třetí možností je nesloužit prozatím nikomu a přebývat buď v této Pevnosti nebo v Pevnosti Samurajů v Zemi Železa. Hlavním Vůdcem tohoto místa se stal jeden z lidí, kteří jsou věrní samotné Naomi Yuyake a přezdívá se jim osobní jednotka Naomi Yuyake a tím je Samuraj Touken Ranbu, který tu žije se svou ženou Aimi Ranbu. Podmínka pro možnost začít výcvik Samuraje je že dotyčný nesmí být starší 15-ti let, starší osoby už velmi těžko přijímání jinou filozofii a je potřeba ať se nový Samurajé naučí a vštípí se jim tato Samurajská Filozofie. Asi měsíc po dokončení stavby ale Naomi Yuyake zmizela, odebrala se do Země Železa do Pevnosti Samurajů ale proč odešla zrovna tam nikdo neví.
Příběh: Rok 107 - V Zemi Nebi proběhla velká věc a tou je svatba mezi princem Toshirem Yuyake a dcerou Prvního Chikageho Ayase Toyokazu, první svatba byla ovšem tajná jen mezi nimi a rodinou v Ketchūgakure - to je tajné. Současně během toho Naomi Yuyake odstoupila od trůnu ve prospěch Toshira ale nechala si zadní vrátka s tím že má nárok se kdykoliv vrátit a přeprat to místo něj, říká se že to udělala kdyby to Toshirovi moc nešlo a aby to mohla rychle zachránit. Tudíž z Toshira se stává král a Ayase je královna Země Nebe, Naomi ta stále v paláci žije a pořád si nechává vysoké pravomoci ale už se do moc věcí nesere.
Příběh: Rok 105 - Královna Naomi Yuyake, která nesouhlasí s opětovnou vládou nad Yugakure v rukou Suzuyi došla k rozhodnutí a oficiálně vyhlašuje Yugakure no Sato nepřátelský vztah. Prozatím to není válečný stav a tak lidé těchto Zemí nemusí ihned napadat ale Ninjové z Yugakure nesmí vstoupit na území Země Nebe a zase lidé ze Země Nebe nesmí vstoupit na území Země Horkých Pramenů. Začíná se už debatovat o potencionální válce ale zda to tak bude se stále neví, to ještě ukáže čas ale armáda těchto dvou Zemí je v pohotovosti a bezpečnost hranic těchto Zemí jsou 2x vyšší.
Příběh: Rok 105 - V Iwagakure se zjevil Ninja, který byl dlouhou dobu pryč mimo vesnici a během jednostranného souboje porazil adepta na nového Tsuchikageho, který měl zastoupit toho předchozího. Tímto si Kaname Fujimaru vysloužil obdiv ostatních a byl rovnou dosazen na pozici dalšího Tsuchikageho ale poté pronesl že Iwagakure vstoupí do nové éry, kterou nebudou provázet tragédie jako úmrtí vůdců Země, také odpustil Fujino Sawě její zločiny vůči Iwagakure ze kterých byla odsouzená s tím že pokud chce Iwagakure vstoupit do nové éry potřebuje mít čistý štít a tak nemohou mít zášť vůči někomu takovému. Zároveň se Kaname jmenoval Prvním Tsuchikagem ale ti předchozí nejsou zapomenuti, bude na ně vzpomínáno jako na Tsuchikage První Éry jejich vesnice. Zda bude Kaname úspěšný nebo ne se teprve uvidí ale lidé v něj vkládají velké naděje.
Příběh: Rok 105 - Odehrál se Summit všech Kagů velkých vesnic, který uspořádala současná Yugakage Fujino Sawa. Měl se tam vyřešit problém a hrozba s názvem Zeref ale výsledek byl trochu jiný. Začalo se tam spíše obviňování toho jak Hokage a Fujino chtějí jen pomoct a podobné věci, poté dorazil Tsuchikage ale se Zerefem, který ho porazil a následně ho před zraky všech Kagů zabil. Aby toho nebylo málo napadl Hokage a pak se se všemi domluvil že pokud nechá být jejich velké vesnice tak žádný Kage proti němu nebude podnikat žádné kroky. Tato informace se udržuje v přísné tajnosti, kdyby se toto dostalo ven byl by to pro svět problém a hrozily by různé nepokoje a hromadné utíkání Ninjů k řadám Nukeninů. Kage se pak postupně odebíraly pryč ale nabralo to ještě jeden zvrat a to zrušení titulu Yugakage Fujino Sawa a její zatčení za což nese vinu Shiki Toyokazu. Pokud jde o Hokage ta je sice ve vážném stavu ale její samotná regenerace potrvá několik týdnů než bude 100% fit.
Příběh: Rok 105 - V Zemi Nebe se upořádaly historicky první Chuuninské zkoušky pro Geniny z Naomi no Sato a Sora no Sato, které byly velmi náročné a druhá část byla několikanásobně složitější a drsnější než pořádají společně velké vesnice. Naomi to vysvětlila tím že chce aby nové generace Ninjů ze Země Nebe byla drsnější, silnější a soběstačnější. Další zkoušky se odehrají za 3 roky (v roce 108).
Příběh: Rok 104 - Královna Naomi Yuyake veřejně ohlásila zásnuby svého syna a dědice trůnu Toshira Yuyake, který se zasnoubil s Ayase Toyokazu, která je rovněž dcerou prvního Chikageho Shikiho Toyokazu, který se v Sora no Sato déle pohybuje a dle mnohých lidí je mezi ním a královnou blízký vztah ale jaký to nikdo neví, jsou pouze různé dohady a drby. Je ale jasné že spojenectví mezi Zemí Válek a Zemí Nebe je nevyhnutelné a to i přes to že se Sora no Sato nehodlá podřizovat velkým Zemím. Datum svatby ještě není známé ale může to trvat třeba i rok nebo dva než se samotná svatba uskuteční. Prozatím se ale zdá že Naomi se neplánuje vzdát svého trůnu ve prospěch Toshira ale proč tomu tak je nikdo neřekl, někdo se obává že Toshiro není psychicky zralý pro tuto pozici.
Příběh: Rok 104 - Rada Kumogakure konečně našla někoho kdo by se mohl ujmout pozice Raikage a tou je mladá dívka, která je ovšem velmi inteligentní a její síla se nedá popřít. Již ve 12 letech se dostala na pozici Jounina a v pouhých 16 letech se dokázala stát Ninjou ranku Kage ale nemohla být zvolená za Raikage kvůli věku a tak se čekalo až dospěje. Raikage byla zvolena v čerstvých 18-ti letech a Akemi Doku, která je dcerou vůdce klanu se rozhodla vesnici zase postavit zpět na nohy a dodat ji ztracenou sílu. Tím že je dcerou vůdce klanu a stala se Raikage sice přišla o šanci zdědit titul vůdce klanu ale hlavně ji jde o to zachránit vesnici. Jako první nechala Renjiho Narimachi vymazat z historie Kumogakure a tak zničila veškeré záznamy o tom že někdo jako Renji Narimachi byl Raikage a byl zrušen jeho titul Raikage a tak se nyní Akemi stává šestou Raikage. Jaké budou její další kroky se teprve uvidí ale moc lidí ji nevěří, důvěra v Raikage ze strany lidu Kumogakure je velmi malá ale to celé je chybou Zikiho Katsukiho, který byl krátkou dobu Raikage a poté i Renjiho, který stejně jako on vesnici velmi uškodil.
Příběh: Rok 103 - Renji Narimachi se ocitl na území Země Nebe ve které se utkal s jedním lovcem odměn, kterého zabil ale kromě toho kompletně vyhladil jednu celou farmářskou vesničku ve které se pěstovalo mnoho jídla. Renji měl i tu drzost že se tam pod tímto činem podepsat a tak královna Země Nebe předstoupila a prohlásila že tento čin nezůstane nepotrestán a i přes to že jí nezajímá co se děje ve světě velkých vesnic tak Renji Narimachi vnikl na její území a tak ho hodlá osobně předvést před spravedlnost.
Příběh: Rok 102 - Na popud chování Yugakure a Konohy se rozhodla Ketchugakure jako vrchní výrobce alkoholu ve světě ukončit přísun alkoholu vyráběného u nich v Zemi Válek do jejich zemí. Při jednom z ukončených obchodů (léky) se rozhodlo, že nepotřebují ani jejich alkohol. Toto však Ketchu nijak neohrožuje ohledně výdělků a jejich vedení trhu s nejlepším alkoholem, tudíž je to ani příliš nepoškodí ohledně peněz a reputace.
Příběh: Rok 102 - Temný Svět skončil a počasí se na celém světě vrátilo do normálního stavu, na různých místech světa se zjevilo mnoho Ninjů, kteří nebyli při vědomí. Tito Ninjové jsou všichni z řad lidí, kteří se vydali do Temného Světa. Tak se konečně po mnoha letech vrátila královna Země Nebe Naomi Yuyake, která ihned usedla na trůn a po kontrole toho co vše se v její nepřítomnosti odehrálo. Také se v Sora no Sato od tohoto dne slaví slavnosti, které oslavují konec Temného Světa. Tyto slavnosti se každé dva roky opakují a trvají vždy po dobu jednoho týdne. Dále nechala zavést v platnost to že Země Nebe se již nadále nebude podílet na společných Chuuninských Zkouškách, které pořádají Hlavní Vesnice a prohlásila že ona sama si určí kdy, kde a jak bude pořádat zkoušky Chuuninů pro své Geniny. Chce tím dát najevo že její Země se nehodlá zapojovat do aktivit Velkých Vesnic. /// - /// Výrok Naomi Yuyake, královny Sora no Sato, usvědčil Yugakage v jejích myšlenkách. Sora no Sato se tak, aspoň z pohledu Yugakure, stává zemí, která se vzdala nároku na rovnocenné jednání s hlavními zeměmi a nemá možnost rozhodovat nebo se podílet na společném organizování světa. Jejich země se tak stává další zemi z mnoha. Hokage byla rozhořčena a prohlásila, že Naomi porušila část svoji dohody, kterou před lety s Konohou uzavřela, když ji Konoha svou podporou dopomohla k trůnu. Hokage uzavřela veškeré obchodní aktivity s touto zemí a stáhla veškeré svoje lidi, které si Sora no Sato vyžádala na pomoc při rozvoji. Zároveň se vztah mezi jejich zeměmi posunula na neutrální a vojenskou pomoc od země Ohně už nemůže očekávat. /// - /// Do Yugakure no Sato dorazil Suzuya, který měl být mrtvý a tak se k němu ihned přistupovalo jako kdyby šlo o Zerefa. Po vysvětlení se ukázalo že se opravdu nejedná o Zerefa ale o Suzuyu, jako důkaz mu do karet nahrával fakt že není Jinchuriki Kyuubiho. Po rozhovoru se současnou Yugakage se stal členem vesnice ale přitom získal titul Okubyōna Sennin, Suzuya získal také bydliště v sídle klanu Dokusei, který osobně stvořil a je tam více než vítán. Předložil za odměnu lokace všech značek a bleskových kunaiů Zerefa a tak je nechala Yugakage svými jednotkami Anbu vyhledat a odstranit. Suzuya slíbil svou pomoc při souboji proti Zerefovi, který zradil tento svět a je to velmi nebezpečný muž, který se nyní považuje za nejnebezpečnějšího Nukenina v současnosti. Suzuya dostal také možnost před lidmi veřejně vystoupit a prohlásil že vesnici a Zem přenechá v rukou Fujino, protože on sám už se na to necítí a raději by se zapojoval do akce a věří tomu že Fujino se zvládne správně rozhodovat zatímco on bude plnit funkci ochránce Země Horkých Pramenů. Suzuyův vzhled se velmi liší od toho Zerefova a tak se nemusí bát že si ho lovci spletou ale i tak bylo pro jistotou všem vesnicím rozesláno oznámení že Suzuya není Nukenin, tím je jeho dvojník Zeref. /// - /// Současná Yugakage uzavřela dohodu s Konohou o vzájemném obchodu mezi sebou na výměně léku, které už mnoho let v Yugakure vyvíjejí vědci za účelem dosažení stejné kvality jakou mají léky z Ketchūgakure, což se také povedlo. Yugakure si nyní tyto léky vzájemně skrze obchodníky vzájemně vyměňuje společně s Konohou, zda od nich v budoucnu budou léky vykupovat i jiné Země je otázka, kterou nelze zatím zodpovědět. Světový trh s léky prozatím stále ovládá Ketchūgakure a díky tomu mají léky vyvážené Yugakure s Konohou velmi nízkou hodnotu že se ani nevyplácí je prodávat ve velkém, protože by se na tom jen prodělalo a nezaplatilo by to ani finance za výrobu léků. Prozatím radši každý zůstává na lécích, které už lidem pomáhají po mnoho generací a nikdy s nimi nebyl jediný problém. Otázka zní proč Yugakure a Konoha mají vlastní léky, pár lidí si říká že je možné že chtějí ukončit vztahy jak přátelské tak i obchodní se Zemí Válek a mají strach z odstřihnutí od zdroje léků, což by je zničilo (kdyby neměly své léky).
Příběh: Rok 99 - Opět se změnilo podnebí na celém světě, nyní je tu opět období deště a bez přestání všude po celém světě prší a opět se zvedají hladiny řek a moří a tak jsou vesnice a osady u vody zatopené a přeprava na moři je opět velmi nebezpečná (skoro nemožná) díky tomu námořní doprava opět nefunguje a to ani obchod. Mnoho lidí to už přestává bavit a velký počet lidí začalo utíkat do Temného Světa za účelem lepší budoucnosti než ve světě, který nejspíš umírá. Ovšem na to brány reagovali tak že všechny brány vedoucí do Temného Světa zmizely a tudíž už není šance se do něj dostat a tak je budoucnost světa v rukou těch kteří už v Temném Světě jsou.
Příběh: Rok 98 - Do funkce nového vládce Země byla dosazena Fujino Sawa, která zastává funkci Třetího Yugakageho a současně se tak stává absolutní vládkyní Země Horkých Pramenů. Dost lidí z různých vesnic to zaskočilo, je známo že Fujino je členkou Yugakure ale nikoho by ani ve snu nenapadlo že by ten psot dostala. Obyvatelé Země Horkých Pramenů jsou ale rádi že mají konečně nějakého vládce když Suzuyu jim sebral Zeref. Oni to berou totiž tak že Suzuya zemřel když prohrál souboj o mysl se Zerefem a tak mu byl dopřán i pohřeb, hrob je ovšem logicky prázdný. Fujino zatím nic velkého neprovedla, musí se ovšem potýkat s tím že ji každý srovnává právě se Suzuyou.
Příběh: Rok 98 - Kirigakure by nikdy nečekala že jakmile vyšle své Ninji na misi kde mají zlikvidovat Nukeniny budou nakonec eliminováni jedním Ninjou (Anbu) z Kumogakure. Eliminace celého týmu mu nakonec nevyšla z důvodu že jeden Ninja přežil. Jméno toho Ninji je Kenji Abito, který utrpěl velká zranění. Mizukage nechal Kenjimu prozkoumat mysl použitím techniky Saiko Denshin. Bohužel mu ve vzpomínkách chybí mnoho detailů z boje jako jsou schopnosti soupeře ale to se nakonec vysvětlilo dost pravděpodobnou teorií že Kenji po úrazu hlavy trpí částečnou amnézií. Kirigakure ihned obvinila Kumogakure z útoku na jeho lidi a žádá si odplatu nebo minimálně odškodnění ve formě velkých zásob jídla, kterého je všude málo. Vedení Kumogakure, které je současně bez Raikageho odmítá a distancuje se od aktu že by to byl jejich práce, prohlašují že nikdo z jejich lidí nic takového neprovedl. Bohužel Mizukage odmítá takové vysvětlení a nevěří Kumogakure, prozatím sice Kumogakure a Kirigakure ve válce nejsou ale jejich vztahy jsou ve statusu „nepřátelské“ a proto také obě Země posilují hlídky svých Zemí a pro Ninji těchto dvou Zemí je zakázán vstup na jejich území. Otázkou je zda se ocitnou tyto Země ve válce nebo ne, již nyní je mnoho vesnic v nepřátelském stavu a tak je dost možné že by se se ve válce ocitlo i mnoho dalších vesnic a mohla by vzniknout První Velká Válka Ninjů, ovšem to jsou jen obavy obyčejných lidí. Země Nebe rovněž vyhlašuje nepřátelský vztah vůči Kirigakure, protože v oblasti boje Ninjů obou stran padl i přístav v Zemi Nebe, souboj se totiž odehrál na území v Zemi Nebe a tudíž za její zničení a zabití všech těch lidí je odpovědná také Kumogakure.
Příběh: Rok 97 - Z Temného Světa se vrátil jeden Ninja z Yugakure no Sato, který se tma zdržoval několik let. Ninja podal hlášení a pro prověření jeho slov bylo použito Genjutsu, které cíl nutí mluvit pravdu (Jigyakkou no Jutsu). Byl přítomen i stopař, aby mohl kontrolovat chakru dotyčného a mohl si být jistý že neprolomil techniku. Dle zjištěných informací, probíhá v Temném světě souboj mezi Řádem a Odbojem. Odboj se snaží zvítězit a na svůj vlastní úkor se snaží zachránit svět Ninjů. Pokud totiž uspějí tak jejich svět zanikne. Řádu jde o opak, o zničení Ninja světa a vysání veškeré jeho chakry. V odboji se úspěšně prosazuje Mito Kamatsu, která škodí Řádu velmi efektivně. Je možné že v Odboji jsou i další lidé z Ninja světa ale nebyl potvrzen nikdo další. Velmi zlá zpráva ovšem teprve přichází, Suzuya Juuzou, který se nechal před odchodem do Temného Světa přejmenovat na Zerefa se přidal k Řádu a společně s nimi usiluje o vítězství Temného Světa a tím pádem o zánik toho našeho. Padla i teorie o tom že Zeref není ten člověk jak ho každý znal, je tu velmi pravděpodobná schizofrenie. To se nakonec vzhledem k minulosti Suzuyi Juuzou potvrdilo, každý ví že to byl známý zločinec (Nukenin), který toho provedl mnoho a přestal s tím právě díky tomu že jeho druhá osobnost převzala kontrolu nad jeho tělem. Tudíž je potvrzená teorie o tom že se jeho původní osobnost vrátila. Z přibližně 80 % se k řádu nejspíš přidal i Renji Narimachi, nynější Raikage. Jeho stopy okolo řádu jsou ale dostatečné i když nejsou zcela určitě potvrzené. Dvojice Ninjů z Yugakure no Sato Kami Kamai a Takashi Ackerman jsou v drženi Řádem (pokud nebyly zabiti). Za jejich uvěznění nese zodpovědnost právě Suzuya Juuzou, nyní nazýván Zeref. Suzuya Juuzou (Zeref) byl ihned prohlášen za Nukenina ranku Kage, který se prohřešil vůči svému světu a to zradou a podílení se na jeho zničení. Všichni občané Země Horkých Pramenů se nyní ptají jak to s nimi nyní bude. Yugakage byl totiž vládce Celé Země a zastával nejen post vůdce vesnice ale vůdce celé Země jako Feudální Pán. Všichni členové klanu Dokusei jsou pod pozorným dohledem, vzhledem k jejich genetické loajalitě k jejich tvůrci stejně jako všichni lidé, které Zeref geneticky modifikoval. Prozatím bude vesnici a Zemi ještě vládnout pětice věrných Suzuyovi z jeho osobní jednotky Sen'yō Hikari. Probíhají přípravy na schůzku nejvlivnějších lidí vesnice za účelem zajištění nového vládce Země, očekávají že se budou hlásit jen ti nejsilnější Ninjové vesnice. „Zeref se jednou vrátí a jistě bude chtít Yugakure buď ovládnout nebo zničit, musíme se na něj připravit.“ Toto se šíří mezi lidmi Země a proto se shání někdo silný kdo bude schopen vesnici a celé Zemi zajistit bezpečí. Pokud jde o Raikageho tak ten sice ještě nebyl sesazen z křesla Raikage ale již byl připraven plán že jakmile se vrátí tak musí být přiveden do Kumogakure aby mohl proběhnout výslech a zjistit tak zda i on zradil svůj svět. [Osoba, která dodala všechny informace chce zůstat v anonymitě].
Příběh: (Rok 95) Ve světě nastala opět další změna v počasí, svět nyní nesužují kruté zimy ale pro změnu se jedná o krutá horka. V každé Zemi na světě teploty dosahují vysokých teplot (jako v Sunagakure v běžný den). Lidé ze Země Větru to vítají, to je totiž klima na které jsou zvyklí ale ostatní Země to neberou tak pozitivně a jsou velmi rozhořčeni a nechápu proč a co se to děje, navíc změny klimatických podmínek planety se mění v neurčitých časových intervalech a nikdo neví kdy se opět klima změní.
Příběh: (Rok 95) Renji Narimachi se po změně těla dostal k Raikage, která následně rezignovala z postu Raikage s tím, že sepsala doporučení radě na dosazení Renjiho. Poté se vydala do země válek (místo kam se vydala zná jenom Renji). Raikage žádala aby Renji podstoupil změnu jména, což také přijmul. Za nedlouho se dostavil k radě starších, která prvotně anulovala změnu jeho jména a nařídila mu vystupovat pod svým pravým jménem. Po dlouhém a důkladném rozhovoru, kdy rada zkoumala, zda je Renji vhodný na post Raikage, se rozhodli, že ho dosadí. Rozhodnutí rady bylo jasné a Renji Narimachi se tak stal dalším Raikage Kumogakure no Sato.
Příběh: (Rok 94): Svět je deštěm sužován velmi dlouhou dobu a mnoho lidí z toho důvodu onemocnělo a zemřelo, nicméně lidé si už pomalu zvykají na toto klima, nicméně nyní přichází další změna. Počasí se opět změnilo a celý svět zachvátily ohromné mrazy. Teploty se na světě pohybují od -10 do -30 stupňů celsia. Většinu planety pokrývá sníh a řeky zamrzávají. Mnoho lidí, kteří žijí venku mimo vesnice umírají na podchlazení a omrzliny a úrody to mají nyní ještě těžší, navíc tyto změny teplot mají vliv na lidský imunitní systém a mnoho lidí podléhá i těm obyčejným nemocem. Před tímto již není chráněna ani Yugakure nebo Kumogakure, které se snaží chránit bariérou. Tyto nízké teploty proniknou o skrze tyto bariéry. Lidé si začínají říkat jak dlouho bude toto období mrazů trvat a jak to pro ně nakonec skončí?
Příběh: (Rok 94): Suzuya Juuzou předstoupil před vesnici a oznámil že se vzdává jména Juuzou a vzdává se jakékoli pokrevní příbuznosti všech, kteří nesou jméno Juuzou. Dle jeho slov bylo jméno pošpiněno jeho vnučkou Sayuri a vnukem Satoshim, zároveň zdůraznil že „tato část rodiny s ním nemá žádné závazky a jsou pouze ti s jeho bývalým jménem.“ Proč tohle Suzuya provedl takto veřejně nikdo neví, protože tímto jméno Juuzou bylo naprosto zničeno a nyní je každému pro smích, hlavně z důvodu že na veřejnosti odhalil že Sayuri je pouhá zlodějka a odpad a stejně tak Satoshi, který je ovšem místo zloděje spíše pouhým alkoholikem a naprostým selháním jako muže. Proti Shikimu Juuzou Toyokazu a Shizuce neřekl ani jedno křivé slovo ale nakonec zdůraznil že to celé platí i o nich a nepovažuje je za své příbuzné, kterými vlastně nikdy ani nebyli protože jsou pouze z adoptované části rodiny. - ///// - Země Země, Země Vody a Země Blesků, seznam tří velkých Zemí ve kterých byla zničena vždy jedna malá vesnice na okraji hranic. Nicméně ani v jedné vesnici z těchto Zemí nikdo nepřežil, lidé z vesnice v Zemi Vody byli všichni postříleni nějakými velmi tenkými střelami, které jim zničily mozek nebo srdce. Vesničané v Zemi Vody byli všichni zabiti nějakou zbraní, nejspíš mečem nebo katanou a vesnice v Zemi Blesků byla totálně vypálená včetně všech obyvatel. Nikdo neví kdo to mohl udělat, protože mezi zabitými byli také ženy, děti a starci. Jediné vodítko jaké se našlo byl nápis ve vesnici Země Blesku (Řád je i tu).
Příběh: (Rok 93): Po celém světě začaly mizet zásoby jídla, každý měsíc po dobu jednoho týdne jsou vykrádaná skladiště s jídlem a vražděni i strážci, vlivní lidé (někteří) jsou vydíráni a musí platit právě tímto jídlem a za tím vším má stát žena, které se začalo přezdívat Ledová Královna, nicméně nikdo neví kdo přesně to je nebo jak vypadá. Nikdo neví kdo to sice je ale ani netuší kam ty zásoby jídla mizí, ví se jen že jakmile to v jeden den v měsíci začne tak to bude trvat po dobu dalších sedmi dní a poté přijde přestávka do dalšího měsíce.
Příběh: (Rok 92): Ayase Juuzou Toyokazu společně se svým otcem Shikim Juuzou Toyokazu během střetu v Zemi Klíčů eliminovala dvojici velmi silných a nebezpečných Nukeninů jejichž síla dosahovala ranku Kage. Těmi Nukeniny byli Kyoji Takishida a Shimei Daishi. Během toho boje byla ovšem velká část území Země Klíčů zničena a bude trvat minimálně 10 let než se tamější příroda obnoví. Malé vesnice začínají mít obavu z toho že velké vesnice na ně přestávají brát nějaké ohledy a že si Kage velkých vesnic snad začínají dělat co chtějí bez nějakých následků. Nicméně i přes to mnoho lidí obdivuje mladou Ayase Juuzou Toyokazu, které je teprve 14 let a aktivně se podílela na takovém souboji. Ovšem mnoho lidí také říká že kdyby nebylo jejího otce tak si ani neškrtne a zemřela by dřív než by si to vlastně uvědomila, nicméně to nemění nic na tom že díky Ayase a Shikimu se nyní ve světě žije lépe bez dvojice takto silných zločinců.
Příběh: (Rok 92): Kumogakure zasáhla velká ztráta. Raikage nechala znovu zprovoznit bariéru přes celou vesnici a její okolí, vesnice je uzavřena. Předtím však ještě stihla odeslat slíbené zásilky potravinové pomoci tem, kteří o ni zažádali. Ztráta a smutek padly na Kumogakure znenadání. Raikage během několika měsíců po svatbě otěhotněla. V den porodu se stalo něco, co nikdo necekal. Raikage porodila zdravou dceru, roztomile dítě s fialovými oči a bílými vlasy bylo předáno otci. Ten vsak s dcerou zmizel ve sklepeních zámku a okamžitě na ni provedl pokusy. Když se Raikage dostala ke své dceři, zjistila, ze její dcera byla znetvořena a zemřela na následek absurdní kombinace dna v jejím tele. Gina zešílela a vlastnoručně rozcupovala Kinshiho, kdy jej při rituálu obětovala Jashinovi. Jeho tělo nechala viset několik dni na věži zámku a dceru pohrbila v rodinné hrobce. Po týdnu, kdy znetvořené tělo jejího manžela se zřekla jeho jmena a nechala si dat opět jméno Haki. Nechala strhnout cely zámek, utnula veškeré Kinshiho výzkumy a namísto stavby nechala zhotovit obří skleníky na pěstovaní Many. Jakmile mela všechny tyto věci hotové, nechala na Radě, zda ji odvolají z postu Raikage či ne. Tak jako tak si vzala několika měsíční dovolenou a veškerou prací nechala na radě starších.
Příběh: (Rok 92): Během cca 10 let, kdy Temný svět okupuje ten náš, se hladiny moří zvedaly jen nezřetelně, celkově jen o pár desítek centimetrů. Nicméně poté, co byl opraven stroj na potlačení chakry, zaplavily náš svět přívalové deště. Ve všech zemích posledních pár týdnů neskutečně prší (i v zemích, kde je běžně sucho a pusto, na pouštích i na mořích). Na moři se nedá provozovat dálkové plavby, jelikož moře jsou rozbouřená, v horských oblastech je půda rozmáčená a nedá se na ní pěstovat skoro nic. Jediné, čemu se nyní daří je rýže a Mana, plus další plodiny, vyžadující mnoho vody. Hladiny řek a moří prudce stouply a zatopily všechny přístavy. Spousta domů nevydržela podmáčení a zbortila se. Záplavy rozvodněných řek a moří, mají za následek smrt i stovek lidí. Ti, kteří unikli záplavám, se snaží uchýlit k velkým vesnicím. Ty samozřejmě musí reagovat na situaci, která ve světě je. Nedostatek potravy pro obyvatele, zvýšení kriminality v následku přelidnění…To není vše, nejen, že náš svět trpí nemocemi, hladomorem a povodněmi, ale ještě k tomu se vstupy do Temného světa, díky kterým je možnost s tímto problémem něco dělat, pomalu zavírají. Uzavřené jsou: 10. Gēto no Gōkaku, 4. Gēto no Umi, 3. Gēto no Ocha, 2. Gēto no Kaze a 1. Gēto no Mizu. Všechny tyto brány se pomalu vytratily a není možné se skrze ně dostat do Temného světa. Iwagakure přestala přijímat většinu uprchlíků. Všichni jsou důkladně prověřováni. Při vstupu do vesnice se všem zabavují zbraně. Pouze Ninjům od úrovně C/B je dovoleno nosit ve vesnici zbraně. Půda se stala o něco úrodnější díky tomu, že začalo dost pršet. Zvířata, která se tam chovají pro užitek lidí, se teď mají o něco lépe. Na vesnici je z venku obrovský nátlak od lidí žijících mimo. Proto se Tsuchikage rozhodl, že bude pomáhat i těmto lidem tím, že nechal vybudovat tábory a denně se tam dostavují lékaři, aby se zamezilo i šíření nemocí. Ketchugakure zareagovala tak že začala přijímat uprchlíky z pobřeží své Země. Také začíná rozšiřování prostorů a výstavba nových domů, aby bylo dost místa pro tyto nové přírůstky. Dále se budují nové odtokové prostory a kanalizace na odvedení vody mimo vesnici. Nenásobně se zvyšuje pěstování rýže a další věci, kterým se v takovém deštivém prostředí daří. Také jsou vystavěny první skleníky s umělým osvětlením pro pěstování dalších potravin a rostlin. Farmáři v okolí vesnice dostávají dotace na výstavbu krytých ohrad pro možnost chování většího a většího počtu zvěře kde budou v bezpečí. Mizukage ihned nechal vyhlásit stav ohrožení pro vesnice blízko pobřeží a nechal veškeré obyvatelstvo z ostrůvků přesunout na hlavní ostrov Země Vody. Nechal vystavět několik menších vesnic okolo vesnice, které jsou označeny jako uprchlické tábory A, B, C a D. Každý z těchto táborů dokáže pojmout až 300 lidí, což prozatím postačí. Pokud jde o samotný déšť v Zemi tak ten nepředstavuje tak velký problém jako pro ostatní Země. Většina jídla je beztak pěstovaná v různých sklenících a vodu odvádí kanalizační systém. Jediné, čeho se Mizukage obává je stoupající hladina samotného moře, tak nechává budovat různé hráze, aby to aspoň zpomalil. Nálada ve vesnice sice mírně poklesla kvůli uprchlickým táborům okolo ale kriminalita se nezvedá ze strachu lidí, Mizukage totiž nechal výrazně zpřísnit tresty za jakékoliv zločiny. Pokud jde o jídlo tak to nechává na moři obstarat členy klanu Modoru u kterých nehrozí risk utopení. Celkově veškeré zboží nyní převážejí členové tohoto klanu v pečetících svitcích. Farangis Miko se musela potýkat se svojí první větší operací v pozici Hokage. Jakmile přišlo první zvednutí hladiny oceánů, stáhla lidí z poloostrova více do vnitrozemí. Proti uprchlíkům zavedla přísnější opatření. Nikoho z nich nepouští do vesnice a jsou posilněny obrany u brány a hradeb vesnice. Nechala pro ně postavit několik azylových táborů po zemi, které jsou schopny pojmout až 800 lidí. Na útesu, dál od kraje a monumentů postavila další provizorní tábory pro lidi země ohně. Má je takto blíže pro jejich ochranu. Uživatelé Dotonu měli dost práce, kterou jim zadala. Strávili několik deštivých dní u map, kudy svedou přebytek vody. Po celé zemi přes techniku Doton: Chidookaku byli vytvořený velké propadliny a zastřešeny, aby do nich tekla voda jen z předchozí cesty. Anbu také to množství vody pak pečetí do svitku jako Suiton: Daibaku Suisouha. Jakékoliv prohřešky proti pořádku trestá přísně. Pěstují rýží a před většími škodami stáhli z lesů zvěř co šlo, pobyli a uskladnili, aby bylo nějaké maso. Poslala také jednotku Anbu (12), uživatelů Taijutsu, aby se v Temném Světě spojili s někým ze shinobi světa, a pomohli tam k ukončení této situace. Raikage nechala kolem vesnice vybudovat tábory pro uprchlíky, jelikož celá země blesku je vcelku hornatá, nařídila všem obyvatelům se přesunout na úpatí a vrcholky skal a hor, poslala své shinobi, aby všechny ženy a děti přesunuli do Kumogakure, muži a ženy, které se tak rozhodli, mohli zůstat v okolí vesnice a snažit se pěstovat potraviny. Nechala produkci Many zčtyřnásobit, aby jejich produkce dokázala uživit všechny v její vesnici, a ještě k tomu mohla dostát svých slibů a dodávat manu svým spojencům. Zatím však nepodniká kroky proti záplavám, jelikož se jich fyzicky (kromě nedostatku jídla), nijak nedotýkají. Kriminalitu ve vesnici řeší hlídkami policie, které fungují 24/7 na 200 % a tím, že všichni, kteří někoho těžce zranili, či zabili, úmyslně, osobně zabije během Jashinistického obřadu. To bohatě stačí, jako varování pro ostatní, které by jen napadlo někoho napadnout. Sunagakure příliš déšť a zvedání hladin vody neřeší, protože veškeré plodiny pěstují ve sklenících a potopy u nich moc nejsou možné, protože většinu vody vsákne písek. Kazekage samozřejmě přijímá lidi do vesnice, aby se mohly ukrývat a nechal mnohonásobě rozšířit skleníky na pěstování různých plodin. Vládce Země Horkých Pramenů ihned zakročil, sám prohlásil že současně nechce, aby se do jeho Země hnaly zástupy lidí žádajících o pomoc, a tak za použití svých obrovských zásob chakry nechal postupně podél hranic své Země vytvořit kamenné stěny, které mají na výšku více jak 10 metrů a na šířku přes 7 metrů. Samozřejmě ještě ponechal do těchto kamenných hradeb vytesat dvě brány, které jsou přísně střežené a uzavřené před uprchlíky. První brána se nachází na hranicích se Zemí Démonů ta druhá se nachází na hranici se Zemí Dělníků. Každý, kdo chce vejít do Země Horkých Pramenů se musí prokázat s povolením, které obchodníci dostávají přednostně ale jiní si o ně musejí zažádat s pádným důvodem proč chtějí vkročit do Země. Nesouhlas se sice ukázal ale Suzuya to vysvětlil tak že Yugakure by nezvládla takový nával lidí a že musí prioritně chránit svou Zem. Hlídání hranic se stalo prioritou, a tak stráže posílil o mnoho dalších Ninjů ať už z řad Anbu nebo jiných Ninjů. Jakmile toto dokončil tak ihned vydal nový zákon a zrušil trestání lidí tím, že budou odesláni do vězení, v celé Zemi Horkých Pramenů nyní existují jen tři různé tresty za zločiny 1) Trest smrti. 2) Vyhoštění ze Země. 3) Odebrání přídělů potravina na týden pro daného jedince. Vysvětlil to tím, že chce ušetřit co nejvíce zásob to jde, a tudíž nehodlá krmit kriminálníky, díky tomu se kriminalita v Zemi téměř vůbec nezvedla. Ovšem problém s deštěm je pro Suzuyu velký problém, sice Yugakure no Sato je před deštěm chráněná díky bariéře (Fu Shintō-sei no Shōheki), ovšem zbytek Země je na tom již hůř. Snaží se pomoc vysílat kam to jen jde ale bohužel to není tak jednoduché, aspoň se pokouší zvýšit rybolov na který vysílá i Ninji kvůli rozbouřeným vodám, myslí si, že s Ninjutsu to bude úspěšnější. Do všech vesnic se kterými má spojenecké vztahy (Kumogakure, Ketchugakure) odeslal dopisy s tím, že pokud budou něco potřebovat pokusí se jim pomoct, jak jen bude moct.
Příběh: (Rok 90): Do Země Nebe dorazil muž, který původně začal obnovovat Zem Nebe předtím, než to převzala Saya Toyokazu. Bohužel pro něj Sora no Sato je již pod vládou královny Naomi Yuyake. Každý člen organizace Inazumi, která to tam před Naomi kontrolovala byl tajně eliminován, momentálně se v Sora no Sato nachází pouze jeden člen Inazumi, a to Aka Manto (Ziki Katsuki). Ten se dohodl společně s Naomi, že ona zůstane hlavou celé Země, ale přenechala mu zodpovědnost nad vládou Sora no Sato i když se jí Aka (Ziki) nadále zodpovídá. Oficiálně vystupuje jako její zástupce. Zároveň byla dokončena stavba vesnice pod Sora no Sato, která pomalu začíná nabírat života a lidé z okolí se tam ve velkém stěhují a mnoho obchodníků tam vidí příležitost k tomu si vydělat, ovšem prozatím je vesnice bez vedení, které ji spravuje. Vesnice se svou rozlohou rovná velkým vesnicím a nese název Naomi no Sato neboli nese jméno po královně, která to nechala vybudovat kde každý může začít svůj nový život, dokonce i Nukenin který tam bude muset ale dodržet přísné podmínky. /// V Sora no Sato proběhl pokus o převrat (údajně), který byl potlačen a jeho tvůrci byli popraveni (veřejně). Jedním z nich byl také muž, který se představoval jako Aka Manto. Nicméně před jeho popravou královna Naomi Yuyake odhalila veřejnosti jeho pravou identitu (Ziki Katsuki). Nikdo neví, jak to Naomi zjistila ale i přes to jí drtivá většina lidí věří, neví totiž k čemu by ji to bylo dobré. Následně ovšem po dokončení popravy nechala zničit tělo zrádce Zikiho tím, že ho nechala spálit na popel. /// Yugakage a zároveň vládce Země Horkých Pramenů se setkal se současnou Hokage Farangis Miko v Konoze. Není známo, co bylo obsahem jejich jednání, ale je známo, že byl ukončen nepřátelský vztah mezi těmito vesnicemi a nyní mezi nimi panuje neutrální vztah, kromě toho Konoha vyslala několik vědců do Yugakure, ale na čem se tam podílí nikdo neví.
Příběh: (Rok 89): Gina Haki se provdala za Kinshiho Iruso vrchního vědce Kumogakure, jehož jméno převzala za své (Nyní se jmenuje Gina Iruso). V rámci oslav svatby je Kumogakure na půl roku volně přístupná komukoliv (do 2.9.2018). Gina během svatby odhalila tajemství, že je stoupenkyní boha Jashina, nechala na svém lidu, aby rozhodl, zda stále bude Raikage, či ne. Nakonec na svém postu zůstává. //// Do Sora no Sato dorazila zákonitá dědička Naomi Yuyake, která se setkala v rozestavěném zámku ve vesnici, který bude obývat vládce Země a jeho rodina. Společně se Sayou Toyokazu tam řešila budoucnost Země a fakt že jí to tam náleží, nicméně Saya se pokusila Naomi zabít, nicméně jí zachránil člen organizace, která spravuje Zem Nebe a Sayu zabil. Během toho incidentu zemřely obě dvě věrné strážkyně Naomi ale díky Renjimu Naomi stále žije. Obyvatelé Země ihned hromadně přísahají věrnost své panovnici (královně). Renji Narimachi je nyní znám jako ten co zabil Sayu Toyokazu, vražedkyni mnoha lidí včetně i několika Kagů (Kazekage, Raikage). Nedlouho poté Naomi prohlásila že v Zemi Nebe nebude systém vlády podobný ostatním Zemím, ale bude tam systém monarchie, kdy Naomi bude vládnout jako královna a po ní budou vládnout její potomci a tím pádem také získala absolutní moc nad celou Zemí Nebe, a i když je pár lidí, kteří s nástupem Naomi nesouhlasí stále jí je téměř každý člen Země Nebe věrný. Jak se ostatní vesnice a Země postaví tomu, že Země Nebe odmítá spadat pod vliv velkých Zemí a bude plnit mise malých Zemí stejně jako velké Země, aniž by Země Nebe byla součástí systému vlády velkých Zemí. Prakticky tím Země Nebe vyhlašuje svou vlastní samostatnost, která je velmi podobná samostatnosti Samurajů. Nicméně i přes to se Země Nebe stále prozatím podílí na společných Chuuninských Zkouškách. Tsuchikage na věc zareagoval jasně. Jde mu totiž i o případné spojenectví s nově vznikající vesnicí. Proto své shinobi nechává dokončit domluvenou práci, i když už ne pod záštitou Sayi, ale celé země, tedy její nové vládkyně Naomi.
Příběh: (Rok 88): Do Kirigakure dorazilo mrtvé tělo Sasoriho Shintaro, kterého přinesla žena jejíž identita nebyla prozrazená. Mnoho lidí se ptalo, jak je to možné, kdy byl za mrtvého prohlášen už před dávnou dobou, a tak to současný Mizukage Tsukyiama Sotaro vysvětlil tak že Sasori Shintaro byl zrádce, načež jeho tělo nechal bez jakéhokoliv obřadu zapálit, čímž dal najevo neúctu vůči jeho jménu. / Tsuchikage uzavřel dohodu s novým samozvaným vůdcem Země Nebe (Saya Toyokazu-tajné) dohodu podle které Iwagakure uvolní velkou část svých lidí jako pracovní sílu, která se rozdělí na výstavbu vesničky, která se začíná budovat pod Sora no Sato, velikost vesnice se má rovnat vesnicím jako je například Konoha (rozlohou), vesnička bude dokončena v roce 90, nicméně se díky tomu ještě urychlila stavba Sora no Sato, a to tak že bude výstavba dokončena již v roce 95. / Naomi Yuyake, tak zní jméno dědičky Země Nebem jejíž předci byli vládci Země, které nyní vládne jistá neznámá skupina (organizace). Probíhají tam různé stavby o tom se ví, nicméně tato dědička se rozhodla uplatnit svůj nárok na „trůn“ a tak kontaktovala Hokage se kterou se osobně setkala a vyjednalo se spojenectví Naomi Yuyake a Konohagakure, která podporuje její nárok na vládce Země, který je bezesporu naprosto legální a nepopiratelný. Obyvatelé Země, kteří se tam již vrátily (do Země Nebe) aby se pomohlo s opravou Sora no Sato a výstavbou vesnice začínají být rozdělení na dvě skupina. První skupina udržuje svou věrnost vládnoucí skupině Země Nebe a druhá skupina odmítá pokračovat v práci a očekává příchod Naomi Yuyake, která by dle jejich očekávání měla převzít vedení nad Zemí. Už vznikly první konflikty různých rvaček ale napětí a konflikty se stupňují. Pokud nikdo nezasáhne tak by to mohlo přejít do revoluce nebo až do občanské války ještě dřív, než by se město mohlo dokončit a Zem připravit k návratu do své slávy.
Příběh: (Rok 87): 5. Tsuchikage Otori Keiro byl zbaven své funkce a uvrhnut do vězení kde bude pobývat následujících 20 let (do roku 107). Ukázalo se totiž že je Jashinista a k tomu že prováděl nelidské pokusy na lidech (vědecké), navíc některé pokusy provedl i na obyvatelích vlastní vesnice. Ihned byl nahrazen novým Tsuchikage, který se jmenuje Mineoki Denasei, Rada Starších si od něj hodně slibuje a doufají že bude pokračovat v odkazu, který jim vytyčila 2. Tsuchikage (Shinon Asada). Několik posledních Kagů bylo totiž dle jejich slov katastrofa. / Zemřel 1. Yugakage Yasutake Kingo, který se dožil úctyhodných 96 let, nicméně žádný velký smutek nedostal a ani nějaký velký pohřeb, dostal pohřeb jako každý jiný. / Zemřela 3. Hokage Shizuka Nishi, které bylo již 58 let, sice by se za normálních okolností dožila i vyššího věku ale údajně měla zemřít na nějakou chorobu (detaily jsou utajené). Rada Starších ji obratně nahradila novou Hokage, od které si slibují, že bude kráčet dále cestou prosperující Konohy. / V Ketchugakure tento rok probíhají velké změny. První Chikage Shiki Toyokazu odstoupil ze svého postu do ústraní a dosadil svého nástupce, který se tak stal 2. Chikagem v historii Ketchugakure. Nový Chikage Shidai Mora začal hned být vytesáván do kamene a dělána mu socha vedle Shikiho. Vesnice sice moc nechápe, proč Shiki odstoupil ze své pozice, ale mají tušení, že v poslední době je toho na něj příliš, a tak radši odstoupil ze své funkce, i když stále zůstal jako věrný, aby mohl pomáhat druhému Chikagemu. / Ketchugakure rozeslala dopisy do ostatních vesnic, tedy jejich Kagům kvůli Chuuninským zkouškám. Byl tam návrh ohledně konání společných Chuuninských zkoušek, které by probíhali 1x za reálný měsíc (Cca 1x za 2 roky). Bylo to hlavně z důvodu prosperity spojenectví a zároveň utvrzení vztahů. Po nějaké době se do Ketchugakure dostali odpovědi a kupodivu všichni Kage všech vesnic souhlasili. Tudíž se od nynějška budou konat Chuuninské zkoušky společné pro všechny vesnice, vždy v jedné určené. První na triko si to vzala Ketchugakure jako ta, co onu změnu navrhla. (Příští měsíc bude Chz společná v Ketchugakure – pravidla, a to, jak budou probíhat, bude do týdne přidáno na stránku). / Věrná 3. Mizukage Haruka Noboru spáchala sebevraždu na hřbitově u hrobů svého mrtvého snoubence a u hrobu svého mrtvého bratra. Po její smrti se po několika dnech její Bijuu Gobi zformovala několik kilometrů severně od Kirigakure a utekla pryč ze Země, nicméně cestou zničila několik vesniček. Ovšem nevypadá to, že by tím Kirigakure nějak utrpěla nějaké vážnější škody, dokonce si Mizukage téměř okamžitě našel náhradu i když pár týdnů nepracoval, takže mnoho lidí předpokládá že předci jen truchlil.
Příběh: (Rok 86): V Yugakure se dále objevila jedna Shinobi, která předstoupila společně se členy jednotky Sen'yō Hikari v centru vesnice, kde se uspořádalo shromáždění členů vesnice a bylo oznámeno co se skrývá za branami v Temném Světě (svět bez chakry a tak dále). Kromě toho bylo oznámeno že v tomto světě se nachází Yugakage Suzuya Juuzou, který tam bojuje z tento svět a jeho ochranu. Zprávy o tom, co se za branami ukrývá se začaly velmi rychle šířit napříč Zeměmi, díky tomu již není žádné tajemství, co se za branami ukrývá.
Příběh: (Rok 84): Vážený vědec z Kumogakure Kinshi Iruso provedl velký průlom a vytvořil nový klan, který si ovšem Kumogakure neponechává pro sebe ale místo toho všechny členy tohoto klanu (U~iru) vypustil po celém světě, členové těchto klanů se postupně rozprostírají po celém světě, a to ať už jako členové velkých vesnic nebo jako členové těch malých. / Pevnost Samurajů v Zemi Železa navštívila Saya Toyokazu, která tam vůdci Samurajů a celé Země Železa předala legendární katanu Samurajů, kterou kdysi vlastnila hlava Země Železa. Samurajům se tedy navrátil dlouho ztracený grál. / Satsuki Juuzou Toyokazu byla zabita, tuto informaci zjistilo několik Lovců Odměn z Iwagakure při prohlížení vzpomínej několika Nukeninů, kteří ji nalezli oslabenou, a tak na ní zaútočily ale dřív, než ji dokázali porazit Satsuki zničila své vlastní tělo pomocí techniky Jisatsu. / Mezi lidmi se začíná roznášet informace, že ve vesnici Sora no Sato v Zemi Nebe začínají nějaké dělnické práce za účelem renovace a opravy vesnice. Tyto informace se dostali i ke Kagům a vůdcům vesnic a ti tuto informaci potvrdily, ovšem kdo a za tím stojí nikdo neví. Několik Zemí nyní Zemi Nebe pozorně hlídají z obavy z neznámého (stavba bude dokončena roku 99)
Příběh: Rok 81 -> Při cestě Feudálního Pána Země Země, který byl na cestě do Konohy na jednání Feudálním Pánem Země Ohně narazil na překážku v podobě uvolněného Bijuu (Nanabi). Téměř celou jeho stráž zabil, kromě jednoho člena jednotek Anbu Yozo (Katsuo Jiko). Ten samozřejmě Bijuu nezastavil sám, čirou náhodou se v okolí pohybovala Saya Toyokazu, která tam byla na své vlastní misi. Saya Toyokazu a Yozo zachránily život Feudálnímu Pánovi, který jim věnuje své uznání jako vůdce Země Země. V reakci na toto byl Yozo povýšen ze člena Anbu na velitele Anbu. Saye se taktéž dostalo uznání a po této událost bude v Iwagakure vždy vítaná. Díky této události se také ukázalo že Nukeninka ranku S+ Sumi Saoketsu, která byla Yugakure no Sato dlouhou dobu trnem v oku je mrtvá. Kam zmizel Nanabi se ovšem neví, Feudální Pán Země Země, který u toho byl nepodal žádnou informaci o tom, co s ním nyní je. Samozřejmě že Shinobi Země Ohně byli ihned vysláni k místu, kde byl naposledy ale nikde ho nikdo nenašel, podle jedné teorie se přesunul pryč ale je tu ještě druhá teorie, že je v držení Sayi Toyokazu případně Iwagakure.
Příběh: Rok 81: Práce na Pevnosti zahájeny před rokem 80, byly roku 81 dokončené. Pevnost nyní má nejen vnitřní rozsáhlé prostor, ale i vnější cvičiště. Každý pokoj pevnosti je stejný, aby si všichni samurajové, včetně vůdce, byli rovni. Přestavbu iniciovala Akira Heiwa, dokončena byla nynějším vůdcem Toyi Munechika, který srdečně zve všechny mladé šermíře a milovníky boje s katanou, aby se k Pevnosti připojili.
Příběh: Rok 80 -> Byl poražen dosavadní Vůdce samurajů, na jeho místo, DOČASNĚ, byla dosazena Akira Heiwa, která jej osobně popravila. Nechala rozeslat do všech zemí a hlavně Velkých a i všech malých vesnic, k feudálním pánům a jiným boháčům, kteří mají ve službách Samuraje, tento vzkaz: "Všem zemím se dává na vědomí,že roku 80-tého, byl krutovládce Pevnosti samurajů svržen. Jeho vládu převezme během následujících týdnů samuraj známý pod jménem Toyi, dlouhou dobu považovaný za mrtvého. Mezitím jeho práci zastává Akira Heiwa, která vůdce samurajů v souboji zabila. Prosíme tedy každého, v jehož službách samurajové jsou, aby jim povolili v jeden den nosit černou barvu na znamení uctění památky zkorumpovaného diktátora. Až bude pravý čas, Toyi se sám zúčastní Summitu Kagů a všem velkým vesnicím vysvětlí situaci a objasní nová pravidla, která budou od jeho slavnostního jmenování vůdcem v platnosti! - Mluvě za celou Pevnost Samurajů, Akira Heiwa."
Příběh: Rok 80 -> Tohoto roku se udála pro Zemi Válek jedna z větších událostí. První Chikage zahájil zasetí stromů a obnovení zeleně v Zemi Válek. Od nyní je tedy Země válek zalesněná a její zeleň se kompletně vrací do plné funkčnosti. Uvnitř vesnice na náměstí též nechali vyrůst jeden velký strom velikosti na výšku okolních domů. U něj zároveň stojí socha Satsuki a Shikiho.
Příběh: Rok 79 -> Třetí Mizukage Tsukyiama Sotaro a jeho stráž a Jinchuriki Haruka Noboru se účastnily setkání s Feudálním Pánem Země Vody. Mnoho členů ochranky Mizukageho a samotného Feudálního Pána se dopustily zrady a pomocí jedu v jídle uspaly jak Feudálního Pána tak samotného Mizukageho. Nastal velký souboj mezi zrádci a věrnými strážci, Haruka Noboru sama bránila život Feudálního Pána a Mizukageho vlastním tělem, porazila a zabila hlavního strůjce zrady a pokusu o převrat. Samotný Feudální Pán oznámil že Haruku Noboru vyznamená za zásluhy jejich záchraně. Haruka Noboru již nadále není už stráž Mizukageho ale byla povýšena na jeho Věrnou s okamžitou platností, kromě toho během jejich nepřítomnosti Jinchuriki Araki Kazue ztratil kontrolu nad svým Bijuu (Yonbi) a tudíž se uprostřed vesnice zjevil Yonbi, který ihned začal s ničením a zabíjením obyvatelů vesnice. Díky rychlému zásahu bývalé Mizukage Patsumi Rokury, byl Yonbi poražen a zapečetěn do nového Jinchuriki, ovšem kdo je novým Jinchuriki Yonbiho he přízně tajné.
Příběh: Rok 79 - Raikage kompletně přestěhovala kancelář z budovy Raikage do Hradu Ten no Shiro, to znamená, že budova Raiakge je nyní obývaná pouze a jen Radou starších a bezpečnostním štábem, který udržuje bariéru kolem vesnice. S touto bariérou přicházejí další novinky. Jelikož se Raiakge domnívá, že jí a její vesnici nehrozí ve dne tak velké nebezpečí, rozhodla se v době od 10 hodin dopoledne, do 16 hodin odpoledne nechat bariéru neaktivní a aktivovat ji pouze na přes noc. Chce tak nalákat do Kumo více návštěvníků a obchodníků, kteří by nemuseli procházet složitými kontrolami před bariérou.
Příběh: Rok 79 -> Odehrál se Summit šesti Kage, který uspořádal Shiki Toyokazu, který žádal o vstup do Ketchugakure mezi velké vesnice. Po delší debatě a vpodstatě výslechu byla nakonec uznána Ketchugakure všemi šesti velkými vesnicemi jako sedmou velkou Shinobi vesnici. Tím se Ketchugakure zařadila mezi velké vesnice a Shiki Toyokazu se stal prvním Chikagem.
Příběh: Rok 78 -> Země Země utrpěla obrovskou ránu a tou je smrt Feudálního Pána. Při jedné jeho cestě byl napaden. Díky své stráži a objednané Kunoichi Tsuki Asada to bylo zvládnutelné, ovšem Tsuki Asada se otočila proti samotnému Feudálnímu Pánovi během zmatku a zabila ho. Všude bylo mnoho nepřátel a tak ho nikdo nemohl zachránit, údajně se Tsuki musela zbláznit a vyšetřování následně ukázalo, že propadla alkoholu. Tsuki Asada je tedy nebezpečná sobě ale i svému okolí a byla prohlášena za Nukenina, ihned byl jmenován nástupce Feudálního Pána (jeho nejstarší syn). Celá Iwagakure chce hlavu Tsuki ale ne kvůli tomu že zavraždila Feudálního Pána ale kvůli tomu, že pošpinila jméno Druhé Tsuchikage Shinon Asady. Všichni Lovci Odměn z Iwagakure no Sato tedy hledají především Tsuki Asadu.
Příběh: Rok 78 -> Na pobřeží Země Vále, připlula nečekaná návštěva a to skupina lidí, která hledala nový domov. Sice se jim nechtělo příliš zůstávat na již obydlené zemi, ale nakonec byli tito lidé přesvědčeni aby zde zůstali a zabydleli se. A to díky Vůdci zdejší hlavní vesnice Shikim Juuzou Toyokazu. Následně bylo zjištěno, že lidé ovládají specifické techniky větru. Proto byli vyhlášeni jako další klan Ketchugakure a to třetí. Tudíž se klan Kazeshi stává součástí Ketchugakure, která díky tomu nabyla opět ještě více obyvatel a rozlohy. Již má velikost a hospodářství jako ostatní velké vesnice. Zároveň byla dostavěna socha uprostřed Ketchugakure, která byla zahájena před několika lety, kde jsou na podstavci vyobrazeny postavy Satsuki a Shikiho. Občané toto navrhli jakožto úctu někoho kdo jim pomohl a vše zde obnovil.
Příběh: Rok 75 -> Po jednání, kdy se Mizuru Ryun, vůdce Ketchugakure bavil s Tsuchikagem ohledně nukeninství Shikiho Toyokazu, bylo prohlášeno, že je nevinný. Jeho jméno bylo očištěno a tak se Mizuru Ryun mohl prozradit a tím pádem vzniklo najevo, že Shiki Toyokazu je vůdce vesnice. Nic se však nemění až na jméno vůdce Ketchugakure, kterým je již pod svým pravým jménem Shiki Toyokazu.
Příběh: Rok 74 -> Takigakure no Sato se ocitla pod útokem organizované skupiny Nukeninů jejichž cílem bylo očividně její vyrabování a zničení. Nebýt Lovce Odměn Shion Takeno tak by se jim to i povedlo, díky její síle a pomoci z toho Takigakure vyvázla. Nukeniny společně s obrannou sílou Takigakure pobila a uzavřela jménem Ketchūgakure spojenectví s Takigakure.
Příběh: Rok 74 - Proběhl náhlý Summit šesti Kagů, o který požádala Shion Takeno. Cílem Summitu bylo očištění jména Shion a sprostění viny za smrt Kazekageho, což se nakonec i povedlo. Další novinkou ve světě je další počin Ketchugakure no Sato. Neznámo jak ale na jejím území se objevili dva nové klany, jejichž členové si říkají Hakari a Sairen. Tento počin opětovně upřímil pozornost na tuto malou vesničku, o které není pochyb, že se pomaly ale jistě zbavuje postu "malá vesnice" - minimálně díky tomu, že momentálně ovládají veškerý trh medicíny.
Příběh: Rok 73 -> Celou Zemí Větru a Sunagakure otřásla tragická událost. Samurajka Shae, poté rozeznána Kazekagem jako Mito Kamatsu povraždila celou rodinu Feudálního Pána a taktéž následně zavraždila Kazekageho a několik Anbu. Rada starších byla pobouřena tím, že absolutně selhala celá Sunagakure, neboť do souboje se zapojilo pouhých deset jednotek Anbu, kde se ocitl zbytek Ninjů z celé vesnice to je pro Radu Starších záhadou. Tento Incident způsobil velké otázky ohledně důvěryhodnosti Samurajů a celé Země Železa. Mnoho Zemí začalo ve velkém propouštět Samuraje ze svých služeb a ti se tedy museli vrátit do Pevnosti Samurajů, tyto Země totiž odmítají trpět pohyb Samurajů po jejich Zemích. Mizukage nechal jednoho večera zabít všech 101 Samurajů, které si koupil. Vše to bylo za spolupráce celé organizace Root a Anbu. Mizukage jim nechal zdrogovat jídlo a vodu a pak to bylo jednoduché, nikdo nic nezjistil a na straně Kirigakure padlo pouze 7 členů Anbu a 5 členů Root, toto způsobil velitel Samurajů, který se dokázal ještě chvíli bránit, proti drogám měl překvapivou výdrž. Mizukage následně všech 101 samurajů přivedl zpět pomocí techniky Edo Tensei, o čemž nikdo neví, ví o tom pouze samotný Mizukage. Stejný potkal i Samuraje, kteří strážili rodinu Feudálního pána Země Vody, kterých bylo 50, tudíž Mizukage nyní disponuje armádou z Edo Tensei o počtu 151 Samurajů. Ztrátu Samurajů ovšem přísně tají a místo nich nasadil k rodině Feudálního Pána 30 členů jednotek Anbu a 20 členů Rootu. Pro okolní svět tedy Kirigakure vystupuje neutrálně a ostatní vesnice si myslí, že to neřeší. Ovšem vražda Kazekageho nepadá jen na hlavu Samurajů a Mito Kamatsu ale taktéž tam byla zaznamenaná chakra, kterou je známá Shion Takeno z Ketchūgakure no Sato. Největší otázka tedy zní, zda o tom Pevnost Samurajů věděla nebo ne, několik menších vesnic navrhuje, aby byla celá Pevnost vzata do vazby, dokud se to celé neprošetří, ovšem zatím je to bez odezvy. Sněžná Země, Kamenná Země, Země Medvědů a Země Větru uzavírají hranice se Zemí Železa a nikoho nepouští skrze svou Zem. Tudíž Jediný způsob jak Samurajé mohou cestovat z Pevnosti, je po moři což navíc zabere mnohokrát více času. Skrze hranice zmíněných Zemí je nyní téměř nemožné projít ze Země Železa (Dovnitř se lze dostat ven už nikoliv, tak ať dle toho hráči prosím hrají) pokud se prý kdokoliv pokusí projít hranicemi ze Země Železa tak bude zabit. Yugakure se k tomu prozatím nijak nevyjadřuje, nestojí ani na straně Samurajů ale ani na straně ostatních vesnic, prozatím si udržuje jistou neutralitu. Raikage stoji na straně Samurajů, jelikož dle jejího tvrzeni se rok a půl před tragédií s Mito setkala a zdála se ji psychicky labilní, proto nevěří tomu, že by útok byl naplánovaný ze strany samurajů. Zatím nechává pro samuraje otevřené brány, nicméně i pres to nechala ke svému feudálovi poslat deset clenu Anbu a dva Anbu Root, kteří střeží feudála celý den, nicméně nejsou vidět, pracuji v utajení a podávají Gine každý den report o chování samurajů. (Moznost k tomu má díky blízkému kontaktu s velitelem Rootu / Root podává hlášení současně i veliteli Rootu). Hokage nechala všem Samurajům v Země Ohně prohledat mysl, aby si byla jistá, že nemají žádné nepřátelské úmysly proti Konoze a jejich Feudálnímu Pánovi. Vinu svaluje na to, že prostě Shae/Mito nezvládla psychicky tlak ve své pozici a bohužel to vyústilo v tento politováníhodný incident, který je velmi smutný a doporučuje její rychlé odchycení, aby mohla být psychicky vyšetřená a případně aby mohla začít její léčba. Tsuchikage Otoi ani sám nic jiného nečekal. Dlouho slyšel o problémech v Suně a byl spíše rád, že konečně někdo zakročil a s Kazekagem si to vyřídil. Avšak s opatrností proti samurajům taky nešetřil. Nechal čistě na Feudálním pánovi jestli si u sebe samuraje nechá, avšak nechal feudální rodinu hlídat svými jednotkami ANBU v počtu deseti mužů a požádal o pomoc i ROOT který poskytl 4 lidi. Velitel samurajů poslal oficiální vyjádření všem (žijícím) Feudálním pánům, Kagům velkých vesnic, vůdců malých zemí s tím, že jej velice mrzí situace, která nastala. Těm, kteří propustili své samuraje, kteří se navrátili do služeb Pevnosti, poslal finanční odškodnění, Suně nabídl, že samurajové ze svých nákladů a vlastníma rukama vystaví nové centrum Sunagakure, které bylo Mito zničeno. Dále se distancují od jakéhokoliv činu, který Mito kdy spáchala, jelikož, jak se píše v dopise "Jsme i my přišli o mnoho silných kontaktů, o naše dva nejlepší samuraje, jelikož jeden z nich byla ona a druhý zahynul při jejím labilním útoku, od kterého se plně distancujeme. Samurajové mají za úkol Mito vyhledat a předat ji spravedlnosti jako čin k získání přízně. Jsme pokorní služebníci a moji lidé určitě udělali vše, aby svého slova dostály a zahynuli při obraně jejich pána, proto odmítám jakékoliv spojení s tímto útokem. Pokud bude ve vašem zájmu, můžeme se společně s Kage sejít na sněmu, kde vymyslíme následující kroky proti této nebezpečné ženě." Následující kroky nechává náhodě, s nikým se nestaví do konfliktu, rozhodně neodsuzuje země, které se před samuraji uzavřely. Nicméně v Pevnosti momentálně vládnou ještě horší podmínky, než doposud. Někteří se bouří, jelikož během dvou let přišli o většinu z učitelů, jiní jsou na straně Velitele a hodlají Mito chytit a nechat popravit jako důkaz loajality. Mito Kamatsu/Shae se tedy stává Roninem a Nukeninem zároveň, byla tedy připsána do Bingo Knížky od Yugakure je požadováno, aby dodala potřebné informace do Bingo knihy, Yugakage nakonec souhlasil a informace dodal, i když ne zrovna s nadšeně.
Příběh: Rok 73 -> Světový trh uchvátil nejnovější produkt Ketchūgakure no Sato. Jde o pilulky podporující mužskou i ženskou sexuální výdrž. Rovněž probouzí zvířecí pudy uvnitř člověka a nutí ho k neskutečným výkonům. Božské pilulky, jak je pojmenovala jejich tvůrkyně Shion Takeno (Satsuki Juuzou Toyokazu) je opisuje jako zázrak vědy a medicíny (nedoporučuje je však užívat moc často). Všechny vesnice prodej podporují, čímž se pilulky dostali téměř na nejvyšší příčku světového prodeje co se týče léků. Shion slibuje, že tohle je jenom začátek.
Příběh: Rok 73 -> Byl dopaden jeden z nejhledanějších a nejhorších nukeninů na světě Renji Doku. Zjistilo se, že se maskoval ve vesnici v Ketschugakure. Naštěstí dva její členové Mizuru Ryun a Shion Takeno, kteří odhalili jeho plány ho chytili a následně dopravili samorné Raikage do Kumogakure, kde byl následně popraven. Díky tomu, se uvolnílo místo vůdce Ketschugakure. Na tento post byl nominován však jen jeden člověk a to Mizuru Ryun za své zásluhy pro vesnici a velkou pomoc při výstavbě a s učením některých věcí. Obyvatele Ketschugakure však znají pravou podobu Mizura a tak se před nimi nemusí skrývat a může chodit ve své pravé podobě. Avšak jsou zde natolik oddaní, že nikdo nemá důvod a chtíč tyto informace vynášet, stejně jako o Shion. Zavedli se zde zároveň mateřské přízpěvky, důchody a přízpěvky pro zraněné, kteří bylo za bývalého vůdce Renjiho Doku nuceni i přes vše pracovat dále.
Příběh: Rok 73 -> Třetí Mizukage Tsukyiama Sotaro si v Zemi Železa zaplatil 100 Samurajů hodnosti Shinobigashira a jednoho Samuraje hodnosti Kage (S+), který je jim velitelem. Nijak se tím netají a tak se vlastně ani neví, proč to dělá vzhledem k tomu, že to nijak netají. Ihned po jejich ubytování do velké luxusní budovy začal jejich trénink, Mizukagemu totiž nestačí, že ovládají Kenjutsu a místy nějaké to Ninjutsu chce z nich mít doslova mistry Kenjutsu a současně velmi silné Shinobi. Vynaložil na to velkou část nákladů své vesnice a tak se o jeho počínání zajímá i rada starších, ovšem Mizukage zatím neřekl nikomu nic, co s nimi chce, dělat ví tedy pouze on a kromě toho výcvik samurajů na Shinobi podléhá utajení. Několik dnů poté Iwagakure po prohlášení Fujino Sawy za Nukenina zahájila prioritní úkol a tím bylo nalezení nového Tsuchikageho. O tento post se ucházelo 7 Shinobi avšak obstáli pořádně pouze 2. Ti se utkali o tento post v boji. Tento boj díky několika technikám Genjutsu vyhrál Otori Keiro, místní vedoucí vědeckého týmu. Rada ho následně příští den jmenovala v pořadí již pátým Tsuchikagem. Iwagakure věří, že je dokáže dovést do rozvoje díky jeho diplomatickým schopnostem a poznatkům které udělal ve vědecké branži. Jakmile se zjistilo že Yugakure přijala Fujino jako člena své vesnice tak nový Tsuchikage tak ihned vyslal do Yugakure posla s dopisem pro Yugakageho ve kterém ho žádá o sezení ve kterém se má jednat o budoucnosti Fujino.
Příběh: Rok 72 -> Čtvrtá Tsuchikage Fuji Sawa od které se očekávalo, mnoho byla velkým zklamáním. Nikdo by nevěřil, že někdo takový byl svěřencem Druhé Tsuchikage Shinon Asady. Několik týdnů byla sledována členem jednotek Anbu od rady starších ohledně zvláštní nové moci, kterou nabyla (Temná Lékařská Chakra). Prý to zkoušela na vězních a pravidelně je z nějakého důvodu zabíjela, proč to není dosud známo. Při pokusu o zatčení se Fujino Sawa bránila, při tom zabila člena jednotek Anbu, jednoho člena rady starších a svou adoptivní matku (takto zní oficiální zpráva, pravda může být rozdílná). Dalších člen rady starších to naštěstí přežil, ale skončil s vážnými zranění. Fujino Sawa ještě stihla znesvětit hrobku Druhé Tsuchikage a kromě toho že sebrala kus jejího těla tak ještě ukradla její legendární zbraň Gunbai a nechala tam tu svou (Garinato). Pár lidem přijde divné, že při souboji s několika dalšími Anbu se Fujino pokoušela o to, aby nezemřeli, ovšem prohlášení zní, že nebyla dost silná, aby je zabila. Nakonec Fujino Sawa uprchla neznámo kam ovšem hlavní je to že byla prohlášena Nukeninem ranku S+ a současně probíhá výběrové řízení na novou Tsuchikage, které je velmi přísné hledá se totiž nějaký Tsuchikage který by mohl zvládnout případnou válku nebo útok ze strany Fujino.
Příběh: Rok 72 -> "Gina, Pátá Raikage, uzavřela pomyslné spojenectví se Sunagakure, Kazekagem. Podmínky byly jednoduché, buďto povolí obchodu mezi vesnicemi, nebo bude válka. Všichni, kteří o jejím požadavku věděli, se domnívali, že k válce dojde. Nicméně Gině se podařilo přesvědčit Kazekageho, aby cesty otevřel a povolil tak obchodu. Spojenectví ale není. Vesnice se nijak vzájemně nepodporují, Gina dokonce přestala posílat své shinobi na společné mise (dokud se nezmění vedení Sunagakure, je zákaz všech hráčů z Kumogakure hrát mise s hráči Sunagakure). Raikage také uzavřela spojenectví s nově založenou vesnicí, KETCHŪGAKURE NO SATO, se kterou nejen že obchoduje, ale panují i přátelské a spojenecké vztahy. Raikage finančně podpořila výstavbu čajovny jak v Ketchugakure tak v Yugakure a započala jejich provoz. Válka tímto ale není nijak vyvrácena, nikdo nikdy neví, co se může stát."
Příběh: Rok 71 -> Sasori Shintaro byl usvědčen z vraždy feudálního pána země Ohně. Obviněn byl z napomáhání smrti Feudála, nicméně toto obvinění bylo po několika týdnech staženo novým feudálním pánem. Důvod je snadný, vraždu si totiž objednal on přes mladou potulnou zbrojířku, kirigakure tuto misi přijmula kvůli zisku tajných ifnormací. Nicméně na obvinění, ani následně zproštění viny nijak nereagovala.
Příběh: Rok 71 -> Současná Tsuchikage Matsuyama En odstoupila ze své funkce a navrhla jako svého zástupce Fujino Sawu, čtvrtou Tsuchikage, která je novou Tsuchikage. Matsuyama En (Třetí Ex Tsuchikage) přebrala místo jako strážce Fujino (Čtvrtá Tsuchikage) a současně jako její poradce. Fujino odeslala Hokage a Kazekage zprávu že i když se změnilo vedení vesnice tak hodlají dodržet spojenectví mezi jejich vesnicemi a Iwagakure.
Příběh: Rok 71 -> Konoha vstupuje do nepřátelského (avšak ne válečného) stavu s Yugakure no Sato a tak byl z Konohy do Yugakure vyslán Velvyslanec aby o tom Yugakure mohl předat zprávu. Zároveň jsou posíleny stráže nejen hranic ale i celé Země Ohně. V Konoze jsou skrz volnost Bijuu (Ichibi, Hachibi) a obavy Hokage ohledně incidentu v Yugakure pravidelné hlídky. Nikdo ze Země Horkých pramenů nesmí vstoupit do Země Ohně, každý bude automaticky vyhoštěn ochrankou v Zemi. Shizuka poslala rovněž Vyslance do Iwagakure a Sunagakure, kterým navrhla spojenectví. Kazekage se spojenectví souhlasil, neboť ho Suzuyův počin dosti pobouřil. Jeho spojenectví a blízkou spolupráci s Kumogakure si vysvětlil jako přípravy k něčemu většímu. Uzavřel tedy své brány pro Kumogakure a Yugakure a k oběma vesnicím zaujal plně negativní postoj. Zároveň nechal posílit obranu Sunagakure tím že nechal okolí stále hlídat stopaři, do okolí kolem Sunagakure v okruhu dvou kilometrů nechal rozmístit tábory, které mají za úkol hlásit a zastavit každého podezřelého. Tyto jednotky jsou plně maskovány a denně se střídají. Tsuchikage ta se zprvu zdržovala odpovědi ohledně spojenectví s Konohou, ovšem nakonec souhlasila. Iwagakure provedla stejné protiopatření jako Konoha s tím rozdílem že vydala rozkaz, že jakmile na území Země Země vstoupí kdokoliv z Yugakure tak bude okamžitě zabit. Tímto vzniká jakási koalice tří vesnic skládající se z Konohy, Iwagakure a Sunagakure která zaujímá nepřátelské vztahy vůči Yugakure (Sunagakure jako jediná zaujímá nepřátelství taktéž proti Kumogakure). Mizukage ten prohlásil, že mu je jedno co Suzuya provádí, vzhledem k tomu že jsou proti Kirigakure bezmocní. Ovšem taktéž Suzuyovi odeslal osobní vzkaz, že stále čeká, kdy chytí svého Jinchurikiho Nanabi aby mohl splnit svůj slib a udělat z něho Pseudo Jinchuriki. Raikage na to nijak nereaguje, věří tomu, že držet si spojenectví s Yugakure je to nejlepší pro její vesnici a tak i přes to svůj postoj nemění. Suzuya ten již vydal oficiální prohlášení ohledně toho incidentu a reakcí ostatních vesnic na něj „(Suzuya) – Kdybych řekl, že mi to je líto tak bych lhal, Feudálnímu Pánovi šlo jen o to, aby byl bohatší, nehleděna bezpečí a blahobyt lidí mé vesnice a tak jsem odstranil tento systém, jakým tato Země fungovala, a zavedl jsem úplně nový a lepší systém díky kterému budou mí lidé šťastnější a v mnohem větším bezpečí.“ Suzuya dále kromě toho kvůli opatrnosti zvýšil hlídky podél hranic celé Země. Věří, že vztahy budou nyní napjaté, ale otevřeně taktéž prohlásil, že nemá žádné obavy z žádné z vesnic, které uzavřeli proti němu spojenectví. Řekl, že to bude nejspíš hlavně proto, aby se cítili bezpečněji. Nadále se tímto odmítá dále zabývat.
Příběh: Rok 71 -> Yugakure a její status se mění. Ze Skryté Shinobi vesnice na hlavní vesnici celé země. Yugakage přebírá veškeré pravomoce Feudálního pána a stává se tak absolutním vládcem nad vesnicí a zemí. Důvod? Suzuya Juuzou eliminoval všechny členy Feudálovy rodiny a tak nezbyl nikdo, kdo by post Feudálního pána, předávaný z generace na generaci v jedné rodině, převzal a ujal se zodpovědnosti za zemi. Suzuya nechal svými ANBU jednotkami zabít rodinné příslušníky, sám se postaral o Feudálního pána, jeho ochranku, čítající 20 samurajů taktéž zabil. Převzal veškeré Feudálovo bohatství a moc nad zemí, svými činy se nijak netají, je jen na zbylých Kage a jejich Feudálních pánech, zda budou tuto situaci řešit, či ne. Země Železa na tuto skutečnost zatím nereaguje, nicméně je dost nepravděpodobné, že se Samurajové budou bouřit, je jejich prací a osudem zemřít pro svého pána, tak jako tak se v Zemi Železa drží 20 dní smutek, za každého mrtvého člena jejich "hnutí".
Příběh: Rok 70 -> Jednou večer se ve středu vesnice Otogakure no Sato zjevil Ichibi, který ovládl svého Jinchuriki Yazana Notsudu syna velitele vesnice a začal ničit vše, co mu přišlo do cesty. Při tomto běsnění zničil velkou část vesnice a zabil mnoho skvělých Ninjů, včetně velitele vesnice Fugikiho Notsudy. Ichibi následně utekl z vesnice a zmizel neznámo kam, neboť Otogakure byla z toho útoku tak ochromená, že nemá dostatek zdrojů na Ichibiho pronásledování a jeho následně zapečetění. Současně byly dokončeny stavební práce základních budov Ketchūgakure, vesnice v Zemi Válek. Díky Satsuki Juuzou Toyokazu a Shikimu Toyokazu byla vesnice obnovena. Stavební práce začaly již před několika lety. Tato vesnice má být novým útočištěm pro všechny Nukeniny, kteří touží po nové šanci k životu, nápravě a odčinění svých provinění. Vesnice jim tedy nabízí útočiště, ochranu a novou šanci na život. Lidé, kteří se k vesnici přidali, a že jich není málo, pomohli s výstavbou obytných budov a celkovou rekonstrukcí vesnice, díky nově nabyté populaci byly práce rychle dokončeny. Vesnice je tedy fungujícím celkem, s vlastním systémem i stálým obyvatelstvem. K vesnici se přidávají i lidé, žijící po okolí, v zemi Válek. Jako zdroj dalších příjmů se vesnice začala angažovat ve výrobě ovocných sirupů, jak kvůli chuti, tak kvůli medicíně. Léčivé sirupy všech ovocných chutí se rychle staly žádanými po celém světě, stejně tak obyčejné šťávy. Ketchūgakure tak ovládá světový trh, jakožto jediná, zabývající se tímto oborem, jsou její sirupy bezkonkurenčně nejchutnějšími a nejžádanějšími. Díky tomuto vesnice bleskovou rychlostí bohatne a rozrůstá se.
Příběh: Konec roku 70 - Zima - rok, kdy Kumogakure nechala vztyčit ochrannou bariéru, dodanou Suzuyou Juuzou, což nidko kromě Raikage a Yugakageho neví. Bariéru drží neustále aktivovanou 6 senzibilů, kteří se starají o její funkčnost a bezpečnost Kumogakure. Vpouštějí bez jakékoliv prohlídky obchodníky z yugakure a Iwagakure. Ostatní jsou hlídaní po celou dobu jejich pobytu ve vesnici ANBU jednotkami, takže Kumogakure ví o jejich obchodech i činnostech ve vesnici, avšak zatím nijak nikdy nezasahuje, pouze získává informace, které v budoucnu bude moct použít proti ostatním vesnicícm v případě, že budou odmítat otevření obchodních cest. Gina Haki zadala vedci z Kumogakure, Kinshi Iruso Katsuki, aby vypěstoval rostlinu jménem "Mana". Tato božská Mana má Kumogakure vyšvihnout mezi nejnavštěvovanější a nejbohatší vesnice. Její největší silou je chuť, která je díky omamným látkám vždy stejná, jako poživatelovo vysněné jídlo. Avšak nelze si na rostlině vypěstovat závislost. Raikage na počest této rostliny, úspěchu Kumogakure, spojenectví s Yugakure, nechala uspořádat festival jídla, kde tuto rostlinu představí světu. Vývoz však bude zakázaný, možnost konzumace této rostliny je pouze na území Kumogakure. Proto přizvala i všechny Kage a obchodníky ze všech vesnic světa, i vůdce vesnic malých. Společně s Yugakagem, Suzuya Juuzou, přestřihli stuhu a odstartovali tak festival a novou éru "Božského rozkvětu", jak Gina nazvala objevení Many.
Příběh: Rok 70 -> Bylo ukončeno vyšetřování ohledně útoku na Kumogakure, který se odehrál v roku 68. Bylo jisté, že za útokem stojí Jinchuriki, ovšem nebylo známo, kdo přesně byl strůjcem tohoto útoku. Bylo ovšem zjištěno že za útokem stojí Sumi Saoketsu, přesněji byl nalezen vzkaz ve kterém se Sumi přiznává k útoku na Kumogakure. Nebylo zatím možné provést výslech, protože Sumi Saoketsu uprchla z Yugakure odstranila si i svou Hiraishin značku, kterou měla od Yugakageho Suzuyu Juuzou. Suzuya Juuzou prohlásil, že se o to postará osobně a že důrazně varuje, že kdo se pokusí Sumi Saoketsu zabít tak bude mít co dělat s hněvem Suzuyi. Současně se rozhodl zrušit volnost svých Ninjů a již je už nenechá, aby si odcházeli z vesnice, kdy se jim zlíbí a zároveň zdůrazňuje, aby se všichni Ninjové z Yugakure vrátili. Vypadá to že Yugakure něco plánuje, neboť přímo ve středu vesnice se staví nějaká budova, která nabírá opravdu velkých rozměrů (hlavně do výšky). Kromě těchto věcí Yugakure uzavřela s Kumogakure spojenectví a otevřela s nimi obchodní cesty.
Příběh: Roku 69 proběhl Summit pěti Kage, který nechal svolat Suzuya Juuzou. Přišel s, pro ostatní Kage dlouho očekávaným, návrhem. Žádal Kagy, aby uznali Yugakure a poctili jí přijetím mezi velké, hlavní, shinobi vesnice. Nejprve Suzuya navrátil Kazekagemu ukradené oko Doujutsu, které odcizil roku 55, následně mu učinil nečekanou nabídku. Navrácení Bijuu - Hachibiho - Sunagakure. Kagové se nejprve dohodli na přijetí Yugakure mezi hlavní vesnice. Následně vyšetřovali činy 4. Raikageho a jeho Věrné. Kdy došlo k souboji mezi Suzuyou a Zikim, při kterém Ziki zahynul. Suzuya mu odebral Hachibiho. Saya dostala několikaletý trest vězení, spojeného s odebráním 90% chakry. Na tomto trestu se shodla většina Kagů. Kumogakure utrpěla při souboji mezi Raikagem a Yugakagem velké ztráty, hlavně finanční, kdy byl zničen velice nákladný hrad a pobito několik členů ANBU jednotek. Jediná vesnice, která zůstala vůči Kumogakure ve stejném postoji byla Iwagakure. Tato vesnice předala zprávu Radě Kumo o všem, co se stalo, proč Ziki zemřel, kde je Saya a informovala je o nynějším postavení Kumogakure. Postavení vyvrhele Kumo zůstane do té doby, než Rada a nová Raikage nevyžehlí veškeré přešlapy Zikiho a jeho věrné, stejně tak vztahy mezi vesnicemi. Feudální pán země Blesku nyní odmítá jakýkoliv kontakt s Radou vesnice, a to do té doby, než začne Kumogakure opět vydělávat z obchodu, který byl dlouhou dobu velice omezený. Několik týdnů po Summitu byla jmenována nová Raikage, Gina Haki, která si dala za cíl uzavřít mír s velkými vesnicemi, uzavřít nová spojenectví. V horším případě, vyhrát všechny její války, k čemuž má dobré předpoklady. Ale jejím prvotním rozhodnutím bylo, udobřit si obyvatele vesnice, zajistit rozkvět Kumogakure a pomoci i slabším vesnicím ve vývoji. Hachibi, který byl odebrán z těla Zikiho, je teď volně v přírodě, přesněji v mořích a oceánech, dá se říci, na rekreaci, pak se vrátí do svého původního domova.
Příběh: Rok 68 -> Na Kumogakure zaútočil Jinchuriki, díky rychlé reakci Raikageho a jeho strážce se škody omezili na zničení několika domků na kraji vesnice. Jak se ukázalo tak útok ze strany Jinchurikiho byl proveden pouze přes Kage Bunshin, takže není známo, kdo za tímto útokem stojí. Vesnice, které vlastní některé Jinchuriki tedy přistoupí k jistým opatřením a hlídají si své Jinchuriki. Vedení Kumogakure požádalo všechny vesnice o spolupráci ve vyšetřování útoku tím, že vydají své Jinchuriki na prohlídku paměti. A zároveň nabádá všechny Jinchuriki nepatřící do velkých vesnic, aby se také ukázali. Kirigakure ta s tímto „požadavkem“ nesouhlasí a odmítá prohledávat svým Jinchuriki mysl a co se týče Yugakure ve které se nedávno Suzuya Juuzou stal Kage tak ta s tím souhlasí s tím, že nechá mysl prohledat pouze Sumi Saoketsu. (Suzuya Juuzou sobě mysl prohledat nenechá). Zároveň Suzuya Juuzou po oficiálním nástupu na post velitele v Yugakure nechal svými Bunshiny označit všechny obyvatele Yugakure no Sato (hráče ne s těmi se musí odehrát rpg).
Příběh: Rok 67 -> Přestože za poslední roky světem otřáslo mnoho tragédií a smrtí, nyní se misky vah trochu vyvážily. K oficiálně malé vesnici Yugakure no Sato, o níž se šeptá, že nezůstane již dlouho malou, se přidal další klan. Tento klan byl do vesnice přiveden Tomeo Ike, který dokonce strávil nějaký čas jejich výukou. Konkrétně se jedná o klan Mononoke, po jehož přidání má Yugakure čtyři Ninja klany. Yugakure už od pohledu není malou vesnicí, neboť počet obyvatel a její velikost se rovná hlavní pětce a tak vzniká mnoho otázek různých lidí po celém světě a tou je „jak dlouho potrvá než se Yugakure přidá mezi hlavní vesnice?“
Příběh: Rok 67 -> První Kazekage Ukita Naoie, Jinchuriki Razoi Panki a bývalá stráž Kazekage a zároveň velitelka Rootu (to je tajné) odešli na osobní malou svatbu mimo Sunagakure. Brát se měla Ukita Naoie a Razoi Panki, ovšem dlouho se nevraceli a tak tam byl vyslán průzkumný tým a to co tam zjistili, byla pro Sunagakure obrovská rána. Byla tam nalezena těla Ukity Naoie a Razoie Pankiho, takže je předpokládáno, že zemřela taktéž osobní stráž Ukity. Na první pohled je jasné že byli zabiti a dokonce ta, byl podpis „Shinigami no Erza“, která zabila Třetího Raikageho. Sunagakure a dokonce i ostatní vesnice přikládají všem Lovcům Odměn na důraz, že zabít Shinigami no Erzu pro ně musí být prioritní a dokonce na ní vypsali odměnu, která se rovná Nukeninům, třídy S+, neboť její nebezpečnost dosahuje takovéto úrovně. Sunagakure to rozhodně hodlá vyšetřit, neboť se nenašlo nikde ani Bijuu Hachibi. Vesničané truchlí pro ztráty první Kazekage a Razoie a hodlají jim dopřát pohřeb se všemi poctami.
Příběh: Rok 65 -> Několik dnů po smrti Raikageho bylo pozváno několik kandidátů na post Raikageho na schůzku s radou starších. Celkový počet kandidátů bylo pět, ovšem čtyři z nich se této funkce vzdalo ze strachu, že dopadnou stejně jako předešlý Raikage. Ze všech pěti kandidátů tedy zůstal jen jeden a tím je Ziki Katsuki, který byl nakonec i jmenovaný v pořadí již čtvrtým Raikage. Sice se vyskytlo několik konfliktů vzhledem k tomu, že několik skupin nesouhlasilo se jmenováním nového Raikage ale po pár týdnech se tyto konflikty absolutně vytratily.
Příběh: Rok 65 -> Jednoho večera byl v Kumogakure zavražděn třetí Raikage. Nedošlo ani k boji ale záhadným způsobem se záhadné osobě, podařilo proplížit do komnat Raikageho během jeho spánku a zabít ho. Tato osoba si říká Erza no Shinigami. Je to již druhá vražda Kageho jedné z hlavních vesnic během jednoho roku a vznikají konspirační teorii, že samozvaná Erza by mohla spolupracovat i s vrahy Druhé Tsuchikage. Rada starších svolává potencionální nástupce na momentálně prázdné křeslo Raikageho ovšem vzhledem k vraždám Kagů se mnoho z nich od toho distancují a úřad odmítají. Iwagakure nabízí dočasnou pomoc Kumogakure v podobě společného pátrání po vrazích jejich Kagů ovšem nikdo nemá moc co nabídnout neboť nebyli nalezeny žádné stopy, která by mohly poukázat na to, kdo za to může. Problém totiž je že ona Erza e možná známá jménem ale kromě toho že to je žena nikdo nemůže určit, jak vypadá.
Příběh: Rok 65 -> Iwagakure zasáhla obrovská rána a tou bylo zjištění, že Druhá Tsuchikage Shinon Asada, která byla nějakou dobu mimo vesnici je mrtvá. Byla nalezena v jedné z ulic vesnice bez svých očí. Byl tam nalezen vzkaz, ve kterém bylo přiznání Satsuki Okinawa Juuzou a Shikiho Toyokazu, že to oni zabili milovanou Tsuchikage celé Iwagakure. Okamžitě byli prohlášeni za Nukeniny všemi vesnicemi a hlídky uvnitř vesnic byli téměř ztrojnásobené a Senzibilové mají za úkol hlídat vesnice na směny po 24 hodin denně. První Tsuchikage, který Shinon vychoval je z této zprávy naprosto zdrcený a ihned po pohřbu zmizel beze stopy z vesnice i se svou ženou. Třetí Tsuchikage, která byla kdysi členkou stráže Druhé Tsuchikage nechala na nejvyšším bodě Iwagakure postavit sochu v životní velikosti, která vyobrazuje Druhou Tsuchikage, která svírá legendární zbraň Gunbai a současně pod sochou byla Druhá Tsuchikage pohřbena. Třetí Tsuchikage varovala ostatní Kage aby byli opatrní při lovení této dvojice vzhledem k tomu, že dvojice vrahů má být mimořádně silná, když se jim podařilo zavraždit samotnou Druhou Tsuchikage. Yugakage se snaží velkou pětku hlavních vesnic ujistit že Yugakure s tím němá nic společného a že se stydí za činy svých bývalých Shinobi. Slíbil že Yugakure vynaloží velké úsilí na dopadení všech svých Nukeninů.
Příběh: Rok 62 -> Yugakure byla opět rozšířená o členy dalšího klanu. Tentokrát se do Yugakure přidali lidé, kteří si nechávají říkat jako klan Kusarigama. Yugakage je s radostí přijal a okamžitě jim nechal vystavět klanové sídlo. Yugakure získává již třetí klan a tak se opět o krůček přibližuje k přirovnání k hlavním pěti vesnic.
Příběh: Rok 61 -> Patsumi Rokura využila svého vlivu jako členku rady starších a opět se vrátila ke svému starému povolání a tím je Root. Patsumi znovu založila tajnou organizaci jednotek Root, která je naprosto tajná a ví o ní jen opravdu malé množství lidí (současný Mizukage a Rada Starších). Samozřejmě že tím pádem jednotky Rootu, kteří byli mezi Anbu se opět vrátili k Rootu a opustili jednotky Anbu. Samozřejmě že bude Patsumi muset opět naverbovat mnoho nováčků co se týká jejích jednotek ale to už je něco v čem se Patsumi vyzná velmi dobře.
Příběh: Rok 59 -> Druhá Mizukage Patsumi Rokura odstoupila ze svého postu a doporučila velice mladého Shinobiho, který by ji měl nahradit. Proběhlo velké množství zkoušek a testů, zda je hodný stát se Mizukage a ve všem prošel na výbornou. Kirigakure tedy jmenovala v pořadí již třetího Mizukage, který se jmenuje Tsukyiama Sotaro. V historii Kirigakure to je nejmladší Mizukage jaký kdy byl.
Příběh: Rok 59 -> Oficiálně byl spuštěn program výzkumu v tajné vědecké laboratoří v Zemi Lesů. Je, to nejmodernější výzkumné zařízení jaké bylo kdy postaveno. Iwagakure, Sunagakure, Konohagakure, Kirigakure, Yugakure a Kumogakure tam odeslali své nejlepší lidi, jaké mají k dispozici. Cíl výzkumu, je objevit způsob jak zničit monstrózní Červy, kteří obývají oblast v Zemi (Cíl výzkumu je ovšem přísně tajný). Výzkum vede Hokage a Tsuchikage tomu napomáhá. Zda uspějí nebo ne to ukáže jen čas, ale mezi malými vesnicemi se začíná říkat, že se zúčastněné vesnice snaží stvořit nějakou zbraň a tak mnoho velitelů malých Shinobi vesnic rozšiřuje nedůvěru vůči Zemím, které se výzkumu účastní.
Příběh: Rok 56 -> Ryo Hiromasa velitel jednotek Root v Konoze byl nalezen u sebe v pokoji mrtvý. Po pitvě se ukázalo, že zemřel a mrtvici. Netrvalo to ani den a Fujikawa Konoye převzal jeho post vedení jednotek Root. Je to velice vlivný Shinobi neboť jeho jméno je dost významné. Je to druhorozený syn feudálního pána, který ovšem žil v Konoze a stal se Shinobi. (Toto celé samozřejmě téměř nikdo neví. Pouze Hokage a rada starších).
Příběh: Rok 55 -> Během návštěvy Suzuyi Juuzou se stalo mnoho věcí, jednou z nich je smrt jednoho z velitelů Anbu a dalších zhruba 10 členů jednotek Anbu. Další takovou věcí je, že si Kazekage nepamatuje na nic z celého dne a připisuje to na vinu Suzuyovi. Poté zjistil že Suzuya údajně odvedl mladou dívku. Jako reakci na toto Kazekage odeslal Hokage, Tsuchikage, Mizukage a Raikagemu dopisy kde požaduje o zamítnutí návrhu o zařazení Yugakure do velké šestky a celkový nesouhlas s tím, že by se s ním mělo spolupracovat. Tyto obvinění ovšem nemá jak dokázat a vše zakládá jen na svých osobních domněnkách. Mizukage na dopis zareagovala asi po měsíci kde mu napsala, že co se týká Suzuyi Juuzou tak to nepředstavuje pro Kirigakure žádnou hrozbu a že bez důkazů ji celý ten dopis ani nezajímá. Raikage na dopis zareagoval do týdne s tím, že mu tyto obvinění přijdou velice nedůvěryhodné, poněvadž Kira je Kazekage teprve krátkou dobu a už to vypadá, jakoby se snažil o rozbroje. Tudíž by měl předložit přímé důkazy a pokud je nemá tak by měl pro dobro Sunagakure respektovat rozhodnutí na Summitu. Tsuchikage ta na dopis zareagovala až po dvou měsících a naprosto v dopise vyjádřila svůj nezájem k obvinění Kazekageho pokud nemá přímé důkazy a že by pro vlastní bezpečí měl respektovat to, na čem se dohodli Kage na summitu. Současně zdůraznila, že ať se to Sunagakure líbí nebo ne tak pokud Yugakure ukáže, že na to opravdu má tak bude zařazena do velké pětky jako šestá hlavní vesnice. Hokage ta napsala, že jí je velmi líto smrti lidí a zmizelé dívky v Sunagakure, ale že s tím nic nemůže dělat, pokud nejsou žádné přímé důkazy. Kazekage vyslal do Země Horkých Pramenů několik jednotek Anbu na špionáž a ti se dokázali dostat i přes přísně střežené hranice. Avšak do vesnice se už nedostali dokonce se ani nepřiblížili a všichni zemřeli.
Příběh: Rok 55 -> Suzuya Juuzou navštívil Suzuya Juuzou jménem Yugakure. Ovšem důvod proč Sunagakure navštívil, není známý neboť Kazekage si nic nepamatuje. Jen ví, že zmizelo jedno oko Doujutsu Chimanako, které měl ve vlastnictví. Anbu dokonce chtěli zadržet Suzuyovo doprovod (Pain Rikudou) ale nevyšlo to a zemřeli při tom několik členů Anbu. Suzuya Juuzou dokonce odvedl mladou dívku Mito Kamatsu. Po výslechu jejích rodičů se zjistilo, že vlastní Rinnegan. Ovšem na nic z tohoto nemá Kazekage žádný hmatatelný důkaz a jediné co má jsou domněnky a podezření.
Příběh: Rok 55 -> První Kazekage Ukita Naoie byla nucena odstoupit z postu první Kazekage. Bohužel je už stará a její tělo začalo rázně slábnout, takže už není schopná bránit vesnici jako Shinobi a tak odešla do důchodu. Rada starších s osobní přítomností samotného feudálního pána zvolila druhého Kazekageho Kirā Wakamo. Ten se svého úřadu s radostí okamžitě ujal. Rada starších na něj ovšem naléhá, že je povinen dodržet domluvu, která padla na Summitu pěti Kage, který nedávno proběhl. Současně byl první Kazekage informován že mají ve vlastnictví Doujutsu Chimanako, které ovšem právem náleží Suzuyovi Juuzou a že ho mají jen u sebe do doby, než si ho vyzvedne ovšem je to jen ústní domluva a jak s tím naloží je už jen čistě jeho věc.
Příběh: Rok 55 -> V Yumegakure no Sato se uskutečnil Summit 5 Kagů. Předestřeli se a schválili dva návrhy - odstranění červů v Zemi Větru s využitím pokročilé vědy, který bude vést Hokage v Zemi Lesů. Pomáhat s vedením bude samotná Tsuchikage Shinon Asada. Ostatní vesnice nabídli k akci využití svých lidí a Sunagakure také nabídla finanční prostředky. Druhej návrh zahrnoval zařazení Yugakure no Sato medzi hlavní vesnice. Yugakure se bude na akci v Zemi Větru podílet také a na základě toho se rozhodne, jestli bude medzi hlavní vesnice zařazená.
Příběh: Rok 54 -> Jiryoku tak si říká klan, který se přidal do Yugakure. Samozřejmě že to Yugakage okamžitě přijmul, protože tímto vesnice získává další Shinobi a tímto získá vesnice větší vojenskou sílu. Řeči že se Země Horkých Pramenů pokusí dostat mezi pět velkých národů, se ještě utvrdí, protože tímto má Yugakure ještě větší šanci toho dosáhnout.
Příběh: Rok 54 ->Po dobu několika měsíců byli bráni dobrovolníci na umělé vytvoření klanu. Ovšem způsob jakým ten klan plánoval stvořit je tajný. Ale i přes to se postupně z několika různých míst Země přihlásilo mnoho dobrovolníků. Bohužel při pokusu o stvoření klanu byla 18% úmrtnost. To ovšem nemění nic na tom že Yugakure získala svůj vlastní Shinobi klan a začíná se roznášet, že Země Horkých Pramenů se pokusí dostat mezi pět velkých národů. O Yugakure se poslední dobou začíná hodně mluvit a začíná se i říkat že Suzuya Juuzou dřív nebo později převezme post Kageho vesnice. Ovšem to se nelíbí současnému Yugakagemu Yasutakemu Kingovi.
Příběh: Rok 54 --> Iwagakure a Sunagakure se dostala do menšího sporu způsobený Shinobim z Iwagakure Kaitem Akadou, který napadl Shinobiho Sunagakure Yukia Okumura. Zjistilo se, že důvod byl takový, že chtěl Yukia odvést do Iwagakure a přivlastnit si jeho Kekkei Genkai. Ovšem o jaké Kekkei Genkai se jedná Sunagakure přísně tají. Ovšem Kazekage Ukita Naoie si vyžádala aby Suzuya Juuzou Kaitovi vyjmul jeho Doujutsu, které poté předal Kazekage. Ovšem o tom nikdo neví neboť ani Tsuchikage netušila že Kaito Akada vlastnil nějaké Kekkei Genkai. Celý tento incident se ovšem vyřešil pro obě vesnice v klidu a skončilo to to předáním Kaita do Iwagakure. Tam poté proběhla veřejná poprava jako odstrašující příklad. Popravu provedl Yukio Okumura neboť on byl oběť, kterou se Kaito pokusil dostat a tak na to měl plné právo. Tímto se to celé uzavřelo a vztahy mezi Iwagakure a Sunagakure se nijak nezměnili.
Příběh: Rok --> 53 Celou Zemí Ohně otřásla strašná novinka a tou je zmizení Hokageho Akuma Shina Maku. Zmizel dokonce i Akuma Koro Maku a to je velmi podivné. Rada starších ovšem zmizela také a to je také velmi divné a z toho důvodu nebyl nikdo, kdo by vedl Konohu. Celá vesnice byla bez vedení a začali vznikat nepokoje napříč celou Zemí. Několik Shinobi se pokusily zmíněné najít pomocí Tōmegane no Jutsu ovšem bohužel bez úspěchu. V jednu chvíli nepokoje dosáhli takové úrovně, že začali vznikat boje mezi Shinobi Konohagakure. Naštěstí se objevila vnučka prvního Hokageho Shizuka Nishi a boje ukončila během pouhých dvou hodin a co víc povedlo se jí to bez jakýchkoliv ztrát. Shizuka se poté prohlásila za třetí Hokage a celá vesnice souhlasila. Feudální pán měl stejný názor a přes rozhovor přes televizor schválil jmenování Shizuki do funkce třetí Hokage. Nenechalo se dlouho čekat a napříč celou Zemí začala utichat panika. Našlo se ovšem několik skupin lidí, kteří jsou názoru že Shizuka je na svůj post stále moc mladá. Nová Hokage okamžitě začala vyšetřovat zmizení rady starších, Druhého Hokageho a Akuma Kora. Vyšetřování nikam nevedlo a tak bylo nakonec ukončeno a zmínění zmizelí byli označeni jako mrtvý za záhadných okolností. Hokage má ovšem podezření že za to nese zodpovědnost bývalí Nukenin Suzuya Juuzou nebo Kirigakure ovšem to nikomu neřekla. Třetí Hokage nechala Kazekage, Tsuchikage, Raigake a Mizukage rozeslat zprávy o Summit pěti Kagů, který plánuje v Roce 55.
Příběh: Rok 53 --> Vážená rodina Saoketsu byla velice zarmoucena a její důvěryhodnost byla naprosto zničena. Arui Saoketsu beze slova opustila vesnici s neznámou ženou, jejíž identita je neznámá. Yugakage tomu nechtěl uvěřit. Věřil, že opustila vesnici ovšem fakt že Arui odešla do Konohy ho přesvědčila. Nehledě na to že už uběhlo téměř půl roku a stále se nevrátila. Z toho důvodu byla Arui Saoketsu prohlášena za Nukenina. Kdo přivede Arui do Yugakure tak dostane základní odměnu zapsanou v Bingo knížce plus 100 ryo z financí Suzuyi Juuzou a pokud ji přivedou živou tak ten kdo ji přivede, dostane možnost transplantování Kekkei Genkai od Arui. Kasuki Saoketsu což je matka Arui se z toho dostala do depresí a byla tím zarmoucena. Vše to vyústilo v jeden večer, kdy byla nalezena v jednom hotelovém pokoji oběšena se vzkazem (Za vše mohu já. Kdybych jí byla lepší matkou a víc si ji všímala, nikdy by se to nestalo). S vážeností rodiny Saoketsu to začíná vypadat velmi špatně a jejich příjmy se drasticky snižují. Dokonce u i kolují řeči, že její sestry Sumi a Chiko jistě také zradí vesnici a stanou se Nukeniny.
Příběh: Rok 52 --> V Zemi Hor vymřeli všichni mutanti vzniklí spadlou hvězdou do těch lokalit. Ovšem oni ne jen že vymřeli, ale doslova zmizeli stejně tak i hvězda co do té Země spadla. Sice tam nezůstal žádný život ale i ten se tam časem začal postupně vracet a tak se Země Hor začíná pomalu vracet do starých kolejí. Další událostí je že stejně záhadně zmizel mor ze Země Drápů a i tam se postupně vrací život. V momentální době je, poslední místo kde zůstává hvězda a tím pádem entity právě Země Větrů. Místo je dodnes pod správou Sunagakure a je do vyhrazené oblasti přísný zákaz vstupu. Další dobrá zpráva je že druhá Tsuchikage Shinon Asada se konečně vrací na svůj post druhé Tsuchikage. Probudila se již před rokem, ale rozhodla se to utajit z bezpečnostních důvodů. Ovšem sále se čeká na veřejné prohlášení ohledně útoku Shi Kiry právě na druhou Tsuchikage.
Příběh: Rok 51 -> Na základě posledního sněmu Kagů smlouvy (Suna, Konoha, Iwa a Kumo) a následných osobních setkání s Nukeninem Suzuyou Juuzouem se Karové dohodli, že ukončí pronásledování Suzuyi vzhledem na jeho pomoc při potlačování Nukeninské hrozby během posledních pár let. Oficiálním vysvětlením bylo, že Kagové chtějí inspirovat Nukeniny, aby zanechali svých cest. Taktéž malé země a vesnice byli upozorněni, že si vesnice smlouvy nepřejí, aby ostatní vesnice a země v pronásledování Suzuyi pokračovali.
Příběh: Rok 50 --> V kanceláři Tsuchikage se znenadání objevila Nukeninka o které nikdo dlouhou dobu neslyšel. Jedná se o Shi Kiru. Na rozkazy Tsuchikage Shinon Asady se okolí sídla Tsuchikage nechalo evakuovat a poté se tam nechala vztyčit bariéra Shishienjin. Uvnitř bariéry Shinon a Shi bojovaly a nakonec byli všichni svědky toho jak Shinon i za vědomí že bude probodnuta, využila šance a překvapivým útokem zničila žebra jakéhosi červeného brnění (žebra Susanoo) a následně Shi Kiru spálila v plamenech Amaterasu. Po Shi Kiře nezbylo vůbec nic. Tsuchikage Shinon Asada skončila v kritickém stavu v nemocnici. Po sérii operačních zákroků byla stabilizovaná, ale její stav se může kdykoliv změnit. Úřad Tsuchikage momentálně zastává opět první Tsuchikage Ishida Mitsunari. Každý jen se strachem očekává, zda se Shinon Asada vůbec ještě probere.
Příběh: Rok 49 -> Územím Země Ohně se začala rozlévat vlna násilí. Obětmi se zdají být hlavně osady a malé vesnice, které končí kompletně zdemolované a beze svědků. Větší vesnice nekončí zdemolované a najdou se i svědkové. Konožští ANBU se pustili od vyšetřování v momentě, kdy se do Konohy dostali první zprávy o těchto útocích. Díky svědkům bylo možné zatknout prvních několik viníků. Výslechy ještě nepřinesli žádné přesné informace, no v majetku viníků a na místech některých bojů byli nalezeny čelenky a jiné předměty se znakem (někdy přeškrtnutým) Kirigakure. Konoha zatím nevynesla žádné prohlášení. Zavalena vyšetřováním útoků, ke kterým pravidelně dochází a které jenom teď vyšli napovrch, zatím nestihla vykonat žádné kroky vedoucí k prevenci těchto útoků. Konoha zatím nevydala žádné prohlášení, takže se zatím jedná o tajné informace.
Příběh: Rok 49 -> Uprostřed Iwagakure se zjevil Ichibi. Bylo to způsobeno tím, že jeho Jinchuriki znenadání podlehl. Druhá Tsuchikage Shinon Asada okamžitě nechala evakuovat vesnici do podzemních chodeb. Ovšem i přes to byli ztráty na životech ale díky rychlému zásahu Shinon se oběti čítají jen okolo stovky. Bohužel se Ichibimu povedlo zasáhnout část vesnice pomocí Bijuu Damy. Ovšem Tsuchikage a její strážkyně Matsuyama En dokázaly Ichibiho přemoci a zapečetit do mladého chlapce Yoshiho Amata. Momentálně probíhají opravy vesnice. Tato událost ukázala jak je Tsuchikage silná a pohotová ohledně náhlých krizových událostí. (O tom do koho byl Ichibi zapečetěn ovšem ví pouze Tsuchikage a Matsuyama En.)
Příběh: Rok 47 -> Konečne po dlhej dobe sa usmialo šťastie na Kumokugakure, ktorá si zvolila svojho Raikage Toshiro Mikura, ktorý celý čas dúfal, že sa ním stane, no až posledná nešťastná udalosť mu dala možnosť, aby mohol tento post vykonávať. Dokonca je záhadou i to, že vyšetrovanie okolo dohody s Hideakim Furom, neviedlo nikam a nič konkrétne sa neukázalo. Pochybnosti síce ostali, avšak, zachoval si postavenie v Kumokugakure. Pošuškáva sa, že je to práve vďaka intervenciám nového Raikage, čo sa však nepotvrdilo ale ani nevyvrátilo, jedno je však isté, majú spoločnú minulosť, o ktorej málokto vie. Taktiež je vo svete známe, že nukeninská organizácia Dakuenjeru, bola vyhladená nukeninom Suzuyom Juzzou, ani jeden z členov, ktorí tam boli neprežil, i keď sa hovorí o tom, že jeho cieľom bolo zajať ich. Ľudia vo svete si začínajú myslieť, že týmito skutkami sa snaží Suzuya vykúpiť a ukázať svetu to, že sa polepšil, avšak to zatím tiež nie je plne potvrdené.
Příběh: Rok 44 -> Po nedávnom summite Kagov v Getsugakure, na ktorom sa zúčastnil Hokage, Raikage a Veľvyslanec Suny - bohužiaľ Iwa a Kiri sa k tomuto summitu postavili chladne a veľmi zdržanlivo z vlastných dôvodov, ktoré nie sú známe, no ľudia predpokladajú, že hlavný problém je Akuma Maku, ktorý sa stal nedávno Hokagom a pritom to bol nukenin. Sa dohodlo, že tieto tri vesnice budú tvrdo zasahovať proti všetkým nukeninom, taktiež budú spoločne konať voči neznámym hrozbám, ktoré sa z nenazdajky objavili po páde vesmírneho telesa. Avšak informácie o tom, aké oblasti to sú a ktorej sa budú prednostne venovať sú pre verejnosť neznáme. Avšak po tom ako sa summit skončil sa stala neočakávaná vec Raikage objavili mŕtvu v jej kancelárii, boli nájdené veľmi závažné informácie, ktoré viedli k vnútornému vyšetrovaniu, týka sa Hideakiho Fura a Zikiho Katsuki, podrobné informácie nie sú známe, lebo prebieha vyšetrovanie, no povráva sa, že čelia obvineniu zo zrady a i vraždy Raikage.
Příběh: Rok 42 -> První Tsuchikage Ishida Mitsunari odstoupil z postu Tsuchikage. Důvod nebyl nějak překvapivý po zkouškách, které Shinon Asada podstoupila se rozhodl že je připravena ho zastoupit. Každý ve vesnici už očekával kdy tento den přijde když k tomu byla vedena od mala. Rada starších souhlasila a po rozhovoru s feudálním pánem, který byl stejného názoru byla Shinon Asada oficiálně jmenována do postu druhé Tsuchikage. Její první rozhodnutí bylo že Iwagakure pochytá všechny své Nukeniny a dostatečně je potrestá. Nadále nechala oznámit že lov Nukeninů z ostatních vesnice je jen druhořadá záležitost že to není problém Iwagakure. Jinak se prozatím nic nezměnilo a obyvatelé Iwagakure pokračují v poklidných a bezstarostných životech.
Příběh: rok 40 -> Akuma Shin Maku sa infiltroval do Konohy, kde pod zámienkou poskytnutia pomoci a informácií sa dostal až k Hokagovi, ktorého za pomoci sfér eliminoval. Postupne spravil z Hokageho stráží, pôvodného Hokageho a ešte aj zo Starších svoje sféry, čím získal pod kontrolu všetku vedúcu moc v dedine. Svoj útok na Starších zakamufloval ako snahu Rootu ovládnuť Konohu, čo viedlo k uväzneniu všetkých členov Rootu a zákazu organizácii v Konohe, ktoré nepodliehajú Hokagemu a Starším. Nakoniec Hideo aj Starší pred dedinou navrhli Akumu Shina Maku ako ďalšieho Hokageho s tým, že Hideo sa svojho postu vzdáva. jeho prvým činom bolo, že rozoslal pozvanie na stretnutie Kagov všetkých piatich shinobi dedín, ktorého témou mali byť nukeninovia a ich definitívna eliminácia.
Příběh: rok 40 -> Začali se objevovat po dva roky ztracení jedinci v odlehlých lokalitách, kam byli vysláni kvůli tajemnému dění. Samozřejmě vypadali, jako kdyby se jich netýkal běh času, ale to trvalo jen pár okamžiků, než je začal ten čas dohánět. Přesně takto se navrátila Shinon Asada (čistá a bez nákazy ona i dítě, přesto prve určitě podléhá izolaci, kvůli známému stavu místa, jehož vlivu byla vystavena -> na několik dní, na pozorování, dokud nebude jistota, že jsou čistí) do Iwagakure, rovnou v centru vesnice se objevila zničeho nic, a její dítě bylo už na cestě na svět. Těhotenstvím si tak prošla z jejího pohledu velmi rychle. Byla ve velmi zuboženém stavu. Zatím se však neví naprosto nic o tom, co se dělo ve Vnitrozemí. Je to jediná osoba, která se vrátila živá ze země Tesáků. Země Drápů i Tesáků, podléhají karanténě. Nejvyšší prioritu karantény má však zrovna země Drápů, kde už není žádný život vyjma hmyzu. A země Tesáků, tam se život teprv bude vracet, po té velké zkáze morové rány. Stále se však pohřešují; Shinji Rogo z Iwagakure, (skvělý lékař), tým ANBU z Kirigakure, který byl vyslán spolu s jinchuuriki Mayi Kaizo, samotnou Mizukage, do země Drápů. Kirigakure vyslala už několik tajných výprav na průzkum situace a nalezení zpráv o jejich jinchuuriki, ale nikdy se nikdo z nich, nevrátil. Kráter též vydal první osoby. Konečně se dostalo k návratu Zikiho Katsukiho i jeho dozorčího z Rootu. Oba se ocitají v centru Kumogakure. Doznávají stejného dopadu dvou let času, který je dohání. Sunagakure však o svém Jinchuurikim a situaci v Kráteru, neví prostě vůbec nic. A co se týká Země Hor? Z té naprosto žádné zprávy. Nikdo se zatím nevrátil. V zemi Větru je prohlášen za mrtvý bod Kráter a rozloha deseti kilometrů, kolem něj. Platí to pro celý svět. Stejně tak karanténa/ mrtvý bod v zemi Drápů i karanténa pro zemi Tesáků (dokud nebude vyhlášen jiný stav), kvůli moru. Země Drápů je od nynějška známá, jako ohnisko, rodiště moru. A celá země Hor patří pod stejné vyhlášení mrtvého bodu. Kdokoliv se pohybuje v okolí, musí dbát zvláštní opatrnosti.
Příběh: rok 40 -> na post Raikage bola zvolená veľmi vážená a tiež skúsená lekárka a bojovníčka Ayumu Takame. Je rozhodnutá urobiť z Kumo zase bezpečné miesto, ktoré bude bez nukeninov. Nik však netuší, že jej pravá identita je Liath Murasaki, ktorej pravé ciele sú neznáme. Kumo je v týchto dňoch už asi v polovici opráv, čiže sa už črtajú obrysy prvých administratívnych budov.
Příběh: rok 38 -> Před nějakým tím měsícem si někteří pozorovatelé všimli padajících hvězd. Dvě byli zaznamenány. Jedna samotnou Sunagakure, druhá vesnicí Nadeshiko a obyvateli země Drápů i země Tesáku. V zemi Drápů ovšem už není žádný život. Nikdo to však neví, protože v okolí se pohybují hejna drobného hmyzu a všichni živočichové, kteří s nimi přijdou do styku, umírají. Iwagakure prostřednictvím Shinjiho řeší Mor v zemi Tesáku, na pomoc mu byla vyslána Shinon, kvůli jeho ochraně při řešení té patálie. Země Vod o tamním dění nemá vůbec potuchy. V zemi Hor se objevují přerostlí brouci, kteří jsou někdy pasivní, jindy agresivní a napadají vše živé. Mívají velikost dospělého člověka. Svět o nich však ještě též neví. Dopadlo tam přehlédnuté těleso v ten stejný den, kdy byli shlédnuty dvě padající hvězdy. Sunagakure zase obstarává vlastní zem. Právě tam jim dopadla ta, kterou zpozoroval jejich pozorovatel oblohy. To co však prošlo atmosférou země byli drobné předměty. Nenapáchali totiž zase tak příliš škod. Žádná tsunami a podobně.
Příběh: Po nečakanom vpáde nukenina Suzuyu Juuzou boli Raikage a celá Kumo nútený bojovať proti nevídanej sile a nezvyčajným jutsu, ktoré spôsobili ako materiálne škody tak hlavne veľké straty v radoch shinobi a i obyčajných obyvateľov Kumo, na nešťastie posily, ktoré dorazili s Hideakim Furom, boli postavené už pred hotovú skazu, avšak nukenin Suzuya bol na toľko vyčerpaný, že sa im ho podarilo zahnať, no nedokázali ho chytiť vďaka jutsu, ktoré nikto nikdy nevidel sa proste vyparil. Preukázalo sa, že verný Raikage Aito zahynul a tiež sa zistilo, že Raikage samotná je nezvestná, predpokladá sa, že ju Suzuya uniesol práve kvôli tomu, že je vlastníčkou Nibiho. Správa Kumo sa teda v konečnom dôsledku presunula na Hideakiho, ktorý ju bude dočasne spravovať i s členmi rady starších, ktorý prežili tento útok. Pokúsi sa Kumo čo najskôr postaviť na nohy, zabezpečiť ju proti podobným útokom a tiež plánuje zriadiť špeciálnu jednotku, ktorá bude nelútostne loviť nukeninov a okamžite po ulovení ich bude bez súdu mučiť a zabíjať. Avšak toto je len oficiálne stanovisko, so Suzuyom a jeho organizáciou bola uzavretá dohoda, takže shinobi z Kumo majú zákaz loviť jeho a tiež členou jeho organizácie, tiež na území Kumo sa môžu beztrestne pohybovať, avšak nesmú pútať pozornosť a musia sa chovať nenápadne. (PROSÍME HRÁČOV Z KUMO A I TÝCH, ČO TAM BUDÚ HRAŤ, ABY BRALI NA VEDOMIE, ŽE KUMO JE ZNIČENÉ A BUDE SA DLHO OPRAVOVAŤ)
Příběh: Nedávno po tom, co byl zabit Mizukage byl v noci napaden a zabit i Feudální pán Země Ohně. Tentokrát za jeho vraždou stojí Suzuya Juuzou. V reakci na to, se ve všech vesnicích výrazně zvýšily hlídky a obrana obecně. Dokonce můžete narazit i na ANBU v ulicích.
Příběh: V noci byl proveden tajný útok na osobu Mizukageho, který skončil jeho smrtí. Jeho vrahem je Shi Kira, která jej zabila pro svět neznámým způsobem. Jeho nástupcem byla zvolena Patsumi Rokura, dříve proslulá kunoichi, která však posledních několik let žila v ústraní. Zlý jazykové tvrdí, že vedla vlastní tajnou skupinu ninjů, kterými teď rozšířila jednotky anbu, ale to se neprokázalo.
Příběh: Na přísně utajeném sjezdu Kagů, který uspořádal Hokage v Zemi Rýžových polí, byl ujednám mír mezi všemi velkými vesnicemi. Mezi Sunagakure a Iwagakure, které společně bojovaly proti Kumogakure a Kirigakure, bylo navázáno spojenectví, stejně tak mezi Konohagakure a Iwagakure. Po hádce Mizukageho s Raikage však bylo spojenectví mezi Kirigakure a Kumogakure zrušeno, z důvodů nedávných činů Raikage a dalších sporů mezi touto dvojicí Kagů.
Příběh: V zemi Hebigakure proběhlo opět řádění nukeninů. Tentokrát se o zničení vesnice postaral Suzuya Juuzou, stejně jako mnoho let předtím ve společnosti kamarádů. Byl zavražděn velitel a samozřejmě prišlo i k strátám na životech nevinných lidí.
Příběh: Po roce vězení,byl propuštěn nukenin Akashi Mitsunari,který se vzdal Iwagakure,jeho otec Tsuchikage ho nechal rok ve vězení a dnes ho propustil,aby mohl očistit své jméno.I přesto že je Akashi pod dozorem Anbu,vznikli v Iwagakure nepokoje a různé protesty. Jsou slyšet i výhružky o svržení Tsuchikageho. Ve vesnici se též scházejí skupinky Shinobi, co plánují zabít Akashiho i jeho otce Tsuchikageho. I přesto že byl Akashi Mitsunari propuštěn, tak ostatní vesnice odmítají zrušit vypsanou odměnu na jeho hlavu. Všechny čtyři velké vesnice přestávají po tomto rozhodnutí věřit Iwagakure, jsou přesvědčeni,že by v budoucnu mohl Tsuchikage udělit milost všem nukeninům.
Příběh: Vesnice Hebigakure v Zemi Hadů byla napadena organizací Fumetsu, útočníci byli Kazuki Kurosawa, Suzuya Juuzou a Shi Kira. Starosta Hebigakure byl zabit stejně,jako menší vycvičená skupinka Anbu a a většina shinobi a civilistů. Též byla ukradena vzácná rubínová soška hada,která se nacházela v sídle,které bylo odpáleno. Organizace Fumetsu byla považována za zaniknutou poté,co většina členů této organizace byla zajata,či zabita.Ovšem tento útok dokázal,že organizace je stále v pohybu a nabírá nové členy. Též byl proveden útok na menší osadu organizací Dakuenjeru,všichni byli na místě zabiti. Všechny velké i malé vesnice na toto začali reagovat a proto začali trénovat víc jednotek shinobi na ochranu. Proslýchá se,že vznikla menší skupinka shinobi,kteří se rozhodli vyhledávat všechny členy Fumetsu a Dakuenjeru,aby je mohli zajmout a tím udělat svět bezpečnějším.
Příběh: Ve světě unikly informace o tom,že Raikage a Mizukage mají dítě!Při jednom z jejich setkání Raikage otěhotněla a porodila chlapce.Chlapec nese jméno Kuro Yumi,ale jeho narození je utajené,lékaři co pomáhali při porodu,byli buďto zabiti nebo na nich byla dána pečeť,díky které nemohli říct žádné informace o dítěti.Raikage i Mizukage předali chlapce do péče jiné rodině a stále utajují že mají syna. Nikdo ovšem neví že chlapec se jmenuje Kuro Yumi a je v péči cizí rodiny, ovšem po uniknutí pár informacích začala debata zda je to pravda. Raikage i Mizukage tajně pátrají po viníkovi, který vykecal tyto utajené informace. Pokud je vše pravda nikdo neví,ale pokud to je pravda, tak další otázkou je kdy se dítě narodilo a kolik mu je asi teď let.
Příběh: Hledaný nukenin,Jinchuuriki Kyuubiho a syn Tsuchikageho Akashi Mitsunari se objevil na hranicích Zemi Země a vzdal se dobrovolně Anbu jednotce.Akashi byl okamžitě zatčen a skončil zavřený ve vesnici v Iwagakure.Jaký je jeho trest zatím není známý,Tsuchikage to tají.Lidé se obávají že Tsuchikage nepotrestá Akashiho za jeho zločiny,kvůli tomu že je to jeho syn.Ve vesnici bývají i protesty lidí,kteří chtějí Akashiho smrt za jeho zločiny,mezi lidma se nachází i příbuzný rodin,které Akashi zabil.
Příběh: V Zemi Drápů v malé vesnici byl tvrdý boj mezi známým nukeninem Akumou a neznámým žoldéřem.Souboj skončil tak že Akuma pomocí jedné techniky odstřelil žoldéřovi hlavu.Vesnice byla poníčená a hořela, mrtvola kterou ovládal Akuma (Pain Rikudou) která začala zabíjet civilisty a ničit vesnici.Do některých civilistů vyryl vzkaz: ''Vzali ste mi hlavu našej organizácie a umučili ju nasmrť. Ja si zato vezmem vaše hlavy. Oheň, ktorý tu dnes horí, raz príde až do Kirigakure. Pocítite bolesť, ktorú ste mi zavraždením Ayumi spôsobili.'' Mizukage na to začal okamžitě reagovat,nechal hlídat hranice Zemi Vody silnými Shinobi a Anbu.Kontroly na hranicích jsou velmi přísné.
Příběh: Shi Kira z vesnice Kumogakure, ktorá bola doteraz nezvestnou, sa objavila v zemi Čaje, kde v čajovni Chamise zavraždila a umučila obchodníka, ktorý bol blízky klanu Supaidā, do ktorého patrí i spomínaná nukeninka. Na mieste vraždy zanechala odkaz pre svoj klan a Raikage: "Toto je len začiatok... Shi Kira pozdravuje Raikage a celý svoj klan Supaidā... a želá im skorú smrť svojou rukou." Táto správa sa vďaka poslíčkovi, ktorého poslal majiteľ obchodu, dostala až priamo k ušiam Raikage a klanu Supaidā. Raikage to tak nahnevalo, že poverila štvorčlennú jednotku ANBU, aby chytila a následne transportovala Shi Kiru do Kumogakure, kde si to s ňou osobne Raikage vybaví.
Příběh: Nedaleko vesnice v Zemi Medvědů bylo zavražděno několik ninjů z Iwagakure a též spousta občanů z té vesnice. Vrahem měl být údajně známý nukenin Ren Okimoto, ale jakmile Anbu dorazili na místo, tak tam zůstal jediný přeživší a ten řekl, že útok zavinil samuraj Riko, který použil Henge no Jutsu aby měl na sobě podobu Rena. Po zjištění se zjistilo, že vrahem je Razoi Panki ze Sunagakure. Tsuchikage žádá Kazekageho, aby předal Razoie do vězení v Iwagakure. Ovšem Kazekage poslal Razoie a další dva Anbu na lov Rena Okimota, aby si mohl Razoi očistit své jméno tím, že přinese hlavu Rena, která díky Jashinismu bude mluvit a přizná se ke svému činu. Kazekage doufá že si Razoi pospíší dřív, než Tsuchikagemu dojde trpělivost a bude toto brát jako útočný pakt. Tudíž je situace mezi Iwagakure a Sunagakure velice napjatá a každý menší útok může znamenat válku!
Příběh: Po dlouhé době se stalo Hokagemu něco,co nečekal. Jeden z jeho ninjů Suzuya Juuzou utekl z vesnice a stal se nukeninem. Při misi zabil své společníky a utekl. Zřejmě mu ještě někdo pomáhal. Poté co zjistili tuto informaci ostatní vesnice, tak věděli že dezertování a útěky z vesnice jsou čím dál častější. Proto si udělali následovné opatření. Mizukage vždycky tajně pošle sledovat ninji dva Anbu, kteří mu jsou velmi věrný. Pokud se zjistí že ho chce někdo zradit, Anbu mají za úkol okamžitě vzít zrádce k Mizukagemu a ten je použije na velmi nebezpečné experimenty, které můžou zapříčinit smrt. Raikage rozeslala po světě sedm skupinek Anbu, kde v jednom týmu jsou po pěti. Čtyři skupinky jsou na hranicích Zemi Blesků a hlídají aby nikdo neutekl, další dvě skupinky stráží ninji co opouští vesnice, aby se nepokusili o zradu a poslední skupinka pátrá po ninjích, kteří utekli z Kumo. Chce je všechny živé, aby je mohla osobně potrestat. Tsuchikage a Hokage posílají na lov svých ninjů co opustí vesnici žoldáky a samuraje, Tsuchikage chce pouze jejich hlavu, je mu jedno zda budou živí či ne, Hokage je naopak chce živé na výslechy a následně je chce poslat do vězení. Ninjové obouch vesnic nejsou hlídaný Anbu,ale bylo jim jasně řečeno,že pokud utečou tak budou loveni. Kazekage zatím nedělá žádné opatření, stále doufá že ho žádný ninja nezradí a proto nejsou v Sunagakure žádné změny.
Příběh: prístave Dagerashi v Čajovej Zemi sa objavil nukenin Akuma Maku, ktorého spočiatku uväznili miestni ninjovia. No ukázalo sa, že to bol od začiatku Akumov plán, keďže uprostred vypočúvania aktivoval senjutsu a zaútočil na dedinu. S pomocou senjutsu a Rinneganu nie len zabil ninjov, ktorí ho väznili, ale zruinoval so zemou väčšinu prístavu a časť pozmenil pomocou techniky Doton: Uitenpen, čo zmenilo toto miesto takmer na nepoznanie.Od tejto udalosti začali byť všetky verejné známe miesta, kde je veľa ľudí, strážených samurajmi alebo žoldákmi.
Příběh: Po dlouhém utajování přiznalo Kirigakure no Sato,že velmi nebezpečná a známá nukeninka Ayumi Kurosawa zemřela.I přesto že zemřela na porod,tak Kirigakure no Sato prohlásilo že byla umučena k smrti.Tímto zabitím se dostali o krok dál k poražení všech členů Fumetsu a ostatních nukeninů.Její tělo nadále zůstává v Kirigakure no Sato,ale jsou zvěsti,které říkají že Kumogakure no Sato vyjednává s Kirigakure no Sato aby bylo tělo nukeninky Ayumi Kurosawi,převezeno do Kumo.Navíc po dlouhé válce uzavřeli Kumogakure no Sato a Kirigakure no Sato spojenectví,aby porazili ostatní vesnice!Příběh: Všetky hlavné dediny sa dozvedeli o útoku Raikage na Jinchuuriki Nibiho - Rosuto Anshoku Suzushī - Nibiho zapečatila do seba, čím začala vo veľkom zbrojiť. Mizukage bol touto informáciou natoľko pohoršený, že vyhlásil Kumogakure vojnu.
Příběh: Vďaka Liath Murasaki, ktorá týmto plní svoj sľub, sa správa o polapení nukeninky Ayumi Kurosawi rozniesla aj po kontinentne, na ktorom sa nachádzajú napríklad Země medu alebo Země Klíčú.
Příběh: Hlavnými dedinami sa rozniesla správa o polapení hľadanej nukeninky Ayumi Kurosawi. S vážnymi zraneniami bola privezená do Kirigakure, kde ju okamžite zajali v tunajšom väzení, kde je momentálne mučená kvôli vypočúvaniu. Do menších dedín sa správa o zajatí nukeninky ešte nedostala, len do niektorých. Obyvatelia Hlavných dedín, hlavne Kumogakure, si konečne môžu vydýchnuť.
Příběh: Raikage sa rozhodla, že pre výhru v svetovej vojne polapí všetkých Jinchuuriki. Nasadila špionážny tým, ktorý momentálne neúnavne hľadá telesné schránky všetkých Bijuu. Jinchuuriki, majte sa na pozore!
Příběh: Člen Fumetsu Akashi Mitsunari začal dělat problémy.Jeho řádění způsobilo že Kirigakure zaútočila na Iwakagure,Iwagakure zase zaútočila na Kumogakure a Sunagakure zaútočila na Kirigakure.Tímto Iwagakure vstupuje do války s Kirigakure a Kumogakure.Sunagakure vstupuje do války pouze proti Kirigakure.Těmito sabotážemi vznikla válka mezi vesnicemi,jediná Konohakagure zůstala na neutrální straně a tím se válce vyhnula.
Příběh: Tsuki Mitsunari se po letech odchodu jejího syna zbláznila a už několik měsíců běhá po vesnici kde každého přemlouvá aby jejího syna našel. Před pár dny se to dostalo do takového stupně že zabila stráže u brány a ještě pár obyčejných obyvatel Iwagakure a šla hledat svého syna se slovy "Miluji svého syna a získám ho zpět!". Tento čin Tsuchikageho rozzuřil a nechal na svou ženu vypsat odměnu přičemž začíná v Iwagakure těžké období protože sám Tsuchikage nařídil dost těžká opatření aby už žádným útěkům z vesnice nedošlo.
Příběh: Kazekage-sama informovala ostatné dediny, že dni vyčínania nukenina Darankena Naoie sú už v koncoch. Jeho hlavu priviedla do Sunagakure neznáma žena, ktorá si hovorí Hirumi Taki. V skutočnosti išlo o Ayumi Kurosawu, ktorá použila techniku Henge no Jutsu, no to nik nevie.
Příběh: Kumogakure no Sato prišla s novinkami, ktoré obdržala od svojich špičkových zvedov. Na základe informácie od Konohagakure no Sato sa zistilo, že za krádežami Bijuu stojí práve organizácia Fumetsu. Dediny uzavreli dlhoočakávaný mier. Zbrojenie dedín však pokračuje aj naďalej. Aby sa zabránilo ďalšej krádeži, stráže brány sú momentálne na úrovni silnejších Jouninov.
Příběh: Vesnice Yumegakure no Sato byla obětí útoku člena organizace Fumetsu Kazukiho Kurosawi.Vesnici zachránil Yoshi Amato,který měl za úkol dostat Kazukiho,bohužel Kazuki získal zajatce a Yoshi byl nucen Kazukiho nechat odejít,vesnice Yumegakure no Sato sice přežila,ale spousty domů bylo vypáleno a polovina vesničanů zavražděná,po tomto incidentu se všechny malé vesnice začali ozbrojovat a každá má odteď vyzbrojenou,cvičenou stráž,některé malé vesnice dokonce začali cvičit ninji!
Příběh: Na základe výskumov polície z Konohagakure no Sato bola odhalená existencia organizácie Fumetsu. Konoha vyslala najnovšie správy aj do okolitých dedín a všetky sa na čas spojili v pátraní po členoch organizácie. Vojna prebieha zatiaľ v diplomatickom smere a nebude tomu inak, pokým sa neodhalia nové informácie o organizácii.
Příběh: V zemi dažďa bol nájdený zved z Kumogakure. Na základe DNA testov bolo zistené, že jeho vrahom bola nukeninka Ayumi. V zemi dažďa ešte toho dňa bol zabitý známy vedec, spolu so svojím sluhom a so svojím celoživotným experimentom. Pri týchto telách boli nájdené DNA Akumy Makua a taktiež Ayumine. Kumogakure je presvedčená o tom, že ich nádejného zveda zabili spoločnými silami ako Ayumi, tak aj Akuma. Rovnako si myslí, že Sunagakure sa týmto svojím činom spolčila s Kirigakure a vyhlasuje jej vojnu. Sunagakure a Kirigakure však naďalej žijú v mieri a Kirigakure o tomto spore nič nevie.
Příběh: Po záhadném zmizení Rosuto Anshoku Suzushī,která se přidala do nukeninské organizace Fumetsu, podezřívá Kirigakure z únosu Kumogakure z důvodu,že Kumogakure přišlo o Jinchuurikiho Sanbiho a bude chtít s Kirigakure vyjednávat o výměně zajatců,bohužel Kirigakure nemá Jinchuurikiho Sanbiho.Kiri poslala dopis o propuštění Rosuto,Kumogakure ale neodpověděla a Kirigakure to bere jako válečný akt a ihned vyhlašuje válku Kumogakure.Nikdo ovšem neví,že Rosuto je v organizaci Fumetsu,stejně jako Jinchuuriki Sanbiho.Kumogakure samozřejmě ví,že je Jinchuuriki Sanbiho v organizaci,ale nikomu to stále nechce prozradit.
Příběh: Po nočním útoku na Kumo,kdy zahynul známý sensei Hayato,stráže u brány a další dva ninjové,vesnice Kumo zjistila že dvojice sourozenců Kazuki Kurosawa a Ayumi Kurosawa se přidali do nukeninské organizace Fumetsu,která byla považována za zaniknutou.Ninjové zjistili že cíl sourozenců byl právě sensei Hayato,dva ninjové se je rozhodli pronásledovat a doplatili na to životem.Rada Kumo se rozhodla o tomto incidentu pomlčet,protože chtějí získat zpátky Sanbiho.Všichni svědci,ať to byli civilisté či ninjové dostali pečeť Shīru nazo,aby nemohli nic říct o incidentu.Kumo posílá pár ninjů,aby pátrali po sourozencích a oba je dostali živé zpátky do vesnice.Kromě pár ninjů z Kumo a rady nikdo neví,že organizace Fumetsu stále existuje.Dokud Kumo nedopadne Kazukiho a Ayumi,tak žádné z ostatních vesnic neřekne o znovuzrození organizace Fumetsu.
Příběh: Kazuki Kurosawa a Ayumi Kurosawa, poslední členovia rodiny Kurosawa, sa rozhodli opustiť Kumogakure no Sato a pridali sa ku hľadanému ninjovi - Hotaruovi Harasakimu. Rada Kumogakure podozrieva ostatné dediny z únosu Kazukiho, vzhľadom k tomu, že je jinchuurikim Sanbiho. Vzhľadom k týmto skutočnostiam sú vzťahy medzi Kumogakure no Sato a osatnými dedinami riadne naštrbené.
Shoutboardy končí. Více zde.