Přidej zprávu »
Višňák: Na svoje rajče jsem zatím neveřejně dal fotky z další zimní Ukrajiny: odkaz »
DeathOfRats: Díky moc za podrobné rady, určitě zkusím. Clonu mám nejvyšší 8.0, takže to budu radši zkoušet v nějakém temném lese
lubin: Ahoj Jiřko, ptala ses mě v mém fotoalbu z letošního fotosilvestru na efekt u jedné z fotografií. Je to poměrně jednoduchá a stará technika. Musíš mít zoomový objektiv a případně tmavší filtr, který ti zajistí delší čas závěrky. Někdy není ale potřeba a postačí nastavení velkého clonového čísla a tím prodloužení času. Budeš potřebovat alespoň 0,2 sec pokud jsi rychlá nebo pro začátek lepší 0,5 a delší. Během expozice si prostě jen zazumuješ. Důležité je, aby si hlavní motiv měla uprostřed, jinak bude také obětí \"máznutí\" a vytratí se. Ideální je nechat třeba polovinu času expozice na ohnisku, které si přeješ jako stěžejní na fotografii a zbývající polovinu zazoomovat. A záleží na tvém vybavení a nastavení foťáku, kolik na to budeš mít času Jinak tuto techniku jsem použil u vícero fotek+samozřejmě stativ. Neznám přesně O350, ale myslím že je to ultrazoom, takže by to snad mohlo jít také. Takže to shrneme: nastavit nejniží ISO,nejvyšší clonové číslo a pokud nám alespoň vychází čas na 0,2 sec během které se dá stihnout otočit zoomem (nebo kolébkou pro zoomování) máš vyhráno a nezapomeň na stativ.
martinci1: Dobrý den,děkuji za komentáře.Jsem rád,když se fotky líbí.Postupně sleduji Vaše alba a je tam spousta zajímavých a velice pěkných a povedených fotek.
DeathOfRats: Tak jsem si prošla nějaká starší alba... a obdivuju všechny, kteří se na tu spoustu opakujících se obrázků dokážou dívat. Rozhodla jsem se udělat generální úklid, a z alba England II jsem vyndala celých 10% obrázků. (Takže už je jich tam jenom 394 - lepší, ne? ) Snad se dokopu k tomu udělat s ostatními stejně nudnými alby přinejmenším totéž.
DeathOfRats: Teď, když rajče vymyslelo přidávání komentářů, je tahle věcička asi k ničemu, ale líbí se mi, takže jí tu nechám, i když do ní nikdo nic nepíše
BlueBoard.cz ShoutBoard