Přidej zprávu »
6500: Ahoj Zdendo. Karosa 6365 čeká po mimořádce na Dejvicke oprava nebo šrot? Nebo kompletace dílů z 6352?
Vratislav Dvořáček: Prosim vas,jaky je soucasny stav oprav trolejbusu praga tot.Je mi 80 let a moc rad bych jej jeste videl.Bydlim u Mateje a v mladi jsem s nim nejradeji jezdil.Mohu se prijit na nej podivat?Dekuji Dvořáček
admin: Ano, 3529 je jeden z těch vozů podstupujících větší opravu.
Citybus3200: Na té totální opravě je 3529, ne? Ta nejezdí snad od července...
5844: ty první sorky docela slušbě i huli a jak to řeší ARRIVA ty opravy
6500: Myslím si, že fotky určitě nebudou. Když se dělají větší opravy, tak se z dobře ověřených zdrojů pomalu rozpadá celý autobus (stropy atd) .... Sorky z první série jsou opravdu ekvivalentem vraku...
5844: Nejsou ty fotky tajné z oblasti sorek? 8leté vozy jsu pomalu šroty
B9,5: Nemohl bys admine vyfotit něco z oprav SORek, abysme měli šajn o tom, jak vypadaj? Díky :)
admin: SORy jsou přistavovány na opravy podlah a rámů. Opravy se dají rozdělit na "lokální", která probíhá v těsném okolí náprav nebo "totální", kdy se vytrhá celá podlaha.
Sorky DPP: První Sory mají letos 10 let. Došlo už k nějakému zhodnocení jejich stavu a možnosti jejich oprav v DOZ, nebo nejlépe zahájení jejich likvidací?
admin: 6370 je nějaký pátek po SO, tak snad se v Hostivaři už nikdy neobjeví
6500: Citybus3200: díky za odpověď. Ale. Přišlo mi, jako když má celý zadní čelo nový lak. Jinak s tím obdélníkem máš pravdu :-)
Citybus3200: 6500: sice nejsem z DOZ, ale z 6370 byla pouze sundaná reklama, takže ten zářící obdélník na zadní levé části vozu tolik pod reklamou nezežloutl. A světla se čas od času vyčistí. :)
6500: Ahoj Zdendo. Byl u vás vůz 6370? Má nový lak zadní části plus nová světla a drobné úpravy. Nebo v rámci STK na garáži? Díky
admin: B9,5: V minulosti se opravy typu SO na konkrétních vozech plánovaly. ČO se provede, pokud se vůz shledá jako nezpůsobilý provozu a není žádoucí jej zrušit. V ÚD jsou celkem 3 party klempířů - karosářů, mezi které se vozy rozdělí. V minulosti fungovalo více či méně stabilní dělení, kdy jedna parta dělala opravy T8/T12, druhá ČO a nehody a třetí SO B 961. Na to všechno byla jedna parta automechaniků a autoelektrikářů. Honza: Pokud vím, mluví se o možnosti dílčích změn estetického charakteru.
Honza: Chtěl bych se zeptat, jestli se plánují při opravách/rekonstrukcích starších Sorek jejich nějaké úpravy po vzoru nověji dodaných, např. výměna dveřních přepážek za celoskleněné apod.? Díky
B9,5: Kdo rozhoduje o provedení ČO nebo SO u autobusů? Vedení garáže? A až se rozhodne, tu opravu provádí jedna ta samá skupinka lidí?
admin: No, úplně nejrozumnější by bylo to všechno postupně rušit a necpat do toho šílené peníze, protože ty vozy nemají nijak zvlášť dlouhou budoucnost.
Citybus3200: Nebylo by rozumnější raději opravit zlomené B951E z roku 2006? Místo těch z 2003 a 2004? Taková 4121 by tu opravu vážně potřebovala...
admin: Karosa s Liazem tam přece je...
Citybus3200: Nemá cenu mluvit o oblíbenosti, každý má rád něco jiného. A asi můžeme být rádi, že vůbec něco tam je. A souhlasím s tím, že Karosa s Liazkou by byla lepší.
B9,5: Já hlavně tak trošku nechápu, proč se rozhodlo pro muzejní B961 a ne B741 nebo B941, který se s Pražskou MHD pojí rozhodně víc, alespoň konfigurace s LIAZem.. a už vůbec nepochopim rozhodnutí pro Citelis ( Praha jich má snad 8?) a nejsou zrovna oblíbený.
Citybus3200: Fajn, děkuji za odpovědi. Snad to dopadne pozitivně.
já: Rozhodně by to bylo dobře, kontrast s tramvajemi je obrovský. Kdyby se k autobusům přistupovalo stejně jako k tramvajím, tak by z Karos byla zachována atmosférická 700, B732, kousek s intercoolerem a renaultem z poslední série, 7299, nějaká B931E a B951E, 6001, některá 741 z roku 1996, B941, B941E...
6500: Citybus3200: V muzeu už není téměř žádné místo, najde se sotva pro 6366. Ale neboj. Je teď vedena iniciativa, jejíž podrobnosti zatím nemůžu říct. Pokud se podaří, tak to tady uvedu
Citybus3200: Zdravím, chci se zeptat. 6366 je do muzea zástupce typu B961, to je jasné. Ale nevíte náhodou, jak to bude se zástupcem řady B941E, kterým se DPP na Facebooku pyšnil, že má být?
admin: Zdravím. Facebook ? To určitě v plánu nemám
Roman Hloch: Krásný den, chtěl bych se zeptat zda li neplánujete přenést tento web také na FB profil ?
6500: Zdendo takže ČO B 951/E budou i letos ještě pokračovat?
Honza: Chtěl bych se zeptat, jestli se plánují při zde zmíněných opravách/rekonstrukcích starších Sorek jejich nějaké úpravy po vzoru nověji dodaných, např. výměna dveřních přepážek za celoskleněné apod.? Díky
6500: ČO Karos a T8 jsou krůček od minulosti, jaká bude budoucí podoba a zaměření stránek Zdendo už víš?
Karosa: Relativně slušně ještě vypadají 6284,6285,6306,ale to nejsou 1966 no....
B9,5: Díky. Jak jsiu na tom .1966 resp. 6317,21,25?
admin: Předně se bude rušit necelá dvacítka B 941 E r.v. 99. Dále podle tech. stavu.
B9,5: Dékuji za info :) plánuje se vyřadit nějaká B961 s příchodem nových SIRekNB18?
admin: Důvod je takový, že obnova vozového parku neprobíhala tak, aby technicky dožité vozy, nezpůsobilé k dalšímu provozu, mohly být nahrazeny. To v kombinaci se zvyšujícím se vypravením vozů vedlo k nutnosti karosy udržet při životě. Praxe ukázala, že v případě článkových vozů nemá oprava rámu vleku dostatečnou trvanlivost a tak se rozhodlo o jeho výměně za nový. Citybusy E 3 měly problém s pevností rámu zadní části a to vcelku brzy. Zpočátku se prováděly aplikace různých výztuh, hlavně sloupku mezi 3. dveřmi a motorem (výrobce ho označuje T8 - osmý sloupek "traverse"). Vzhledem k dalším problémům pevnosti zadní části se začal měnit celý rám zadních dveří. Následně se začala řešit i praskající kovová podalaha v okolí zadní nápravy a pevnostní problémy samotného rámu spodku. S tím, jak vozy stárly, tak se rozsah opravy rozšiřoval, zejména z důvodu koroze. Poslední vozy měly vyvařený podvozek od 2. dveří dozadu a provedenu obnovu vnějšího laku. Kompletní oprava celého vozu, tedy celkové odstrojení na holou kostru, jako v případě karos, se nedělala.
já: starší citybusy byly celkem držáky a končí spíše pro věk nebo nehody, novější svoje "SO" měly taky, a to právě v podobě opravy T8 / T12
B9,5: Dobrý den, proč se dělaly SO nebo ČO na vysokopodlažních Karosách a na nízkejch Ciťácích ne? Přeci do provozu je lepší nasazovat nízké vozy, tak proč se tedy investovalo tolik do neperspektivních B961? Nebo Ciťákům stačily opravy T8 a T12?
Admin: Díky, to mi uniklo.
Citybus3200: Vůz 4052 je již v provozu. :)
admin: Tajný to moc nebude, když o tom každý ví :)
SORry: To jako budeme tajit jakými vraky jezdíme? Tak šlo by aspoň upřesnit co, zda motory, rámy, podlahy atd?
admin: Situace je kapánek složitější.
6500: Určitě se z větší části jedná o vozy po záruce, a všichni ví, že rozhodující byla cena, takže kvalita bude bidna, tak už by to mělo být jedno ne?
admin: Otázka spíš je, zda je dobrý nápad k tomu něco podrobnějšího zveřejňovat.
6500: Díky za odpověď Zdendo. Takže teď už asi bude složité to upravit pro rozpis oprav vozů SOR v ÚD viď?
admin: Ahoj. Ano, T8 a ČO skončily. Nyní se dílny věnují autobusům SOR.
6500: Ahoj Zdeňku. Budou ještě pokračovat ČO u B951E nebo už se bude dělat jen na Sorkach a veškeré Karosy a T8 skončily?
Citybus3200: Tak to je fajn, že si některé poctivě odžily/odžijí celých 20 let bez opravy. Rám asi musí vypadat hrozně, ale o kvalitě vozů to dost vypovídá. :)
admin: Tyhle vozy žádnou z jmenovaných oprav neprošly.
Citybus3200: Zdravím, chtěl bych se zeptat, procházely Renaultové Citybusy nějakou opravou typu ČO/SO?
Ozn: Jsou nějaké info o totálně zrezlych sorech
admin: Dá se říct, že 3510 má být zachován budoucím generacím.
Taťka Šmoula: Jaké jsou ty plány s 3510?
Pepa: Přišlo 50 hrbáčů, takže ono to jen vypadá jako masivní vyřazování, ale defakto jde pryč průběžně zhruba stejně jiných 12m vozů. NB12 mají přijít na přelomu roku. ÚHOS už uvolnil i výběrko na SDN vozy.
admin: Vyřazované vozy vyžadují nákladné a časově náročné opravy. Při tom množství je ani nemá kdo provést. Co je možné ještě držet při životě, to jezdí. Proto tu mimo jiné "straší" přes 60 Citybusů r.v. 99-00.
Petr: Při současném masivním vyřazování...bude vůbec s čím jezdit? Přijde v rychlosti velká dodávka nových vozů, nebo všechno vyřazené bylo v tak špatném stavu? Díky.
Šmoula Silák: Nepůjde třeba do muzea?
6500: A jaké jsou plány s 3510? To bude jediný citelis na ČO?
admin: Myslím, že není možný srovnávat lépe/hůř. Je to relativní. Podstatné je, že to stojí peníze navíc. Aktuálně je situace taková, že Citelisy si dojezdí své a pak pryč. Udělá se 3510, se kterou jsou trochu jiný plány, než s běžnou T8.
Petr: Ahoj, jak jsou na tom (obecně) opravované NB12 ve srovnání se stejně (tehdy) starými Citybusy a jejich problému se sedáním zadní části před pěti lety? Lépe? Hůř? Druhá otázka se týká Citelisů a opravám T8 (jeden přistaven, jeden vyřazen) - mají ještě smysl, nebo se na ně rezignuje ve prospěch udržení novějších strojů? Děkuji.
Zdeněk Liška: Zdravím Vás, mám prosbu. Do knížky o speciálech Karosa 700/800 sháníme fotky odstrojených Karos 700/800 z větších oprav nebo fotky z rekonstrukce kinobusu. Může prosím někdo pomoci? Za poskytnutí fotek bychom rádi dali knížku. Případně fotky pošlete na mail: Fox.von.klicov@seznam.cz Předem děkuji. Zdeněk Liška
admin: Ahoj, v současnosti se již nyní na NB12 z první várky provádí opravy podlah.
centipede: Ahoj! Chtěl bych se zeptat, zdali se plánují nějaké opravy typu SO a ČO na vozech SOR NB?
admin: Ani jsem si nevšiml, že to zmizelo z dílen
6500: 4137 dnes na 207
admin: "ČO" (v uvozovkách proto, že jsou ta auta totálně odstrojená, jinde by to nazvali GO) probíhá na 951 E, aktuálně už i na vozech z poslední várky. Do 951 je snaha necpat peníze v podobě ČO.
Petr: Ačkoli pojízdných železářství je jen 10 ks a pražské nejsou tak strašné jako ty, které před deseti lety přišly do Plzně (hrůza už jako nové).
Petr: Jestli neprošel STK a byl v tak špatném stavu, že by potřeboval generálku, u šestnáctiletého vozu to smysl nemá (jedna takto opravená B931, která se vyhodila po snad dvou letech, se pak ukazovala za vzor plýtvání). Za chvíli dožijí i Citelisy (překvapuje mě, že se ještě nerozpadly) a pak to bude teprve zajímavé. Bohužel.
6500: Ahoj Zdendo,nevíš důvod vyřazení 4025? Jsem myslel,že B951 budou ještě poslední Karosy,které budou mít ČO
admin: Ahoj. Nadbytek není, SD chybí. Ale co dělat s vozy, které nesmíš provozovat, protože jim je 20 let nebo vyžadují velmi nákladné časově náročné opravy, které ani nemá kdo provést, jelikož opravárenské kapacity jsou vyčerpány ?
6500: Ahoj Zdendo. Koukám,že se začínají ve větším vyřazovat vozy Sd.To jich je tolik nadbytek? Poslední info je,že nákup 300 sorek byl zakázaný ÚOHS ne? Ale za posledních 14dnů už se to trošku rozjelo... 3079,3206,3211,6269,6277,6519,7267,7469,7478... Sorky Kb budou mít taky ČO/SO? Počítám,že ty životností citybusům a karosám stačit nebudou svou kvalitou a cenou. Díky
admin: Všechny opravy jsou drahý :) Dělají se motory, převodovky. To jsou věci, co můžeš vyndat a dát do jiného vozu. Do těchto vozů se nebude investovat ve smyslu nutnosti nějakých větších oprav shnilých nebo rozlámaných rámů a karoserií.
Autobus: Takže na kloubovejch Citybusech se už dražší opravy nedělaj od toho začátku roko 2016 jo?
admin: T12 skončily s ohnivou kauzou a T8 pomalu končí, protože téměř všechny existující E3 už tím prošly. Co se ještě bude lepit dál jsou 951 E. Poslední kloubová Karosa s novým rámem vleku právě najíždí zkušební kilometry.
Petr: Nejmladší Citybusy jsou z roku 2004, na max. 6 let asi tak drahou opravu dělat nemá cenu a klouby dobře hoří... A i když jsou problémy s VŘ, pravděpodobně budou docházet nové vozy.
Autobus: Je pravda, že už se nebudou dělat SO, ČO ani T8 a T12?
Citybus3200: Už tak zní hodně dlouho, konkrétně ta 6519
Petr: Zadní náprava hučí jako stará Rába, pokud to neznačí problém, tipl bych si, že s tím ten vůz už dojezdí (což pravděpodobně není na dlouho).
Citybus3200: Myslím to, co jde slyšet dobře na tomhle videu v čase po 2:40 - odkaz »
6131: Podle 6519 bych tipnul, že hlučí diferenciál.
admin: Pěkný den, jaká vada je na mysli ? Hučení ?
Citybus3200: Dobrý den, chci se zeptat, jestli se nějak řeší nejspíše motorová vada, kterou je postiženo několik Citybusů od Iveca, jako třeba 3432, 6519 (u které je poznat nejlépe) a ještě třeba 6548.
Petr: ...nemluvě ještě o mlčící většině, která si myslí totéž (jinak by sem nechodila), ale neprojeví se. Fotky jsou skvělé, z některých by ale mohla být osvětová kampaň: "Nestůjte na schodech, nic pod nimi nemusí být!"
6500: Ahoj, jsem rád, že se přidalo více lidí na podporu admina v pokračování těchto stránek. Vidíš admine, že je nás víc, který si tvé práce váží a že by jsme se k těmto informacím jinak nedostali.
admin: Zdravím. První Citelisy konstrukčně maximálně vychází z řady City Bus, takže problémy se dají očekávat (vozy ev.č. 3501 - 3511 DPP).
Honza: Hezký den, když teď máme jubileum rovné stovky oprav Citybusů E3 (ten obrázek nahoře je hezký), tak mě napadá otázka, jestli stejným problémem trpí i Citelisy? Nebo mají vůči CB E3 odlišnou konstrukci a k praskání sloupků u nich nedochází? P.S. Připojuji se k níže vyjádřené podpoře. Jsou tu zajímavé "zákulisní" informace, ke kterým bych se jinak nedostal. I fotky, které tu dřív byly, byly zajímavé, hlavně stroje během rozebírky, to jako běžný cestující samozřejmě nemám šanci vidět, tím víc oceňuju práci vás všech šikovných lidí v dílnách, kteří i 15 let staré autobusy dokážete opravit tak, že vypadají jako nové.
admin: Díky moc za obsáhle vyjádřenou podporu :)
Pepa: Admine, před časem jsi zde bilancoval a psal o úvahách, zda mají tyto stránky smysl. Chtěl bych Ti napsat, že i když to tak asi nevypadá, rozhodně svůj smysl mají. Na první pohled je tady akorát sem tam nějaký příspěvek v tomto chatu, jinak není zpětná vazba žádná - asi ani není jak ji zajistit. Ač jsem jen okrajově nadšenec do autobusů, znám řadu dalších lidí co sem zajdou třeba jen 1-2x za měsíc, ale zajdou. Znám i další, co jsem chodí obden. Resp. poptával jsem se a nelžu když řeknu že takových 20 lidí mi řeklo, že Tvé stránky zná a rozhodně by litovalo, když bys je zrušil. Pro lidi co nepracují u DP není totiž zas tak lehké některé informace zjistit. V dnešní přeinformované době to tak nevypadá, ale nebýt Ci...su.cz a Tvých stránek tak třeba já fakt nevím, kde jinde bych zjistil jaké vozy jsou na velkých opravách, vyřazené ap. Jezdit denně po městě a pozorovat vozy to si může dovolit tak maximálně středoškolák. Jakmile někdo pracuje, je rád když se jednou za měsíc sveze někde dvě stanice jakoukoliv Karosou. A pokud člověk nechce se zaměstnáním i opustit koníček, tak mi věř, že si cením práce vás několika lidí, kteří takto veřejně informujete o pražských busech. Vůbec nevadí i kdybys sem psal souhrn událostí jednou za měsíc. Pro někoho to bude třeba málo, ale jsem si jistý, že drtivá většina lidí si ráda přečte klidně i zpětně co se za měsíc událo. Jde o tu informaci, ne o to kdy ji napíšeš. Když bys někde měl třeba odkaz na sponzoring, klidně Ti pošlu nějaký ten drobák. Takže za mě skromný názor, prosím vydrž, není to vidět, málo kdo to dá vědět, Tvé stránky jsou stále cool a ceněné ;-) Pepa
Vlada: 3438 dnes na 103.3
admin: Ahoj, tady toho není aktuálního víc, než jen 6368 :) Oprava 6366 se dokumentuje. Vůz už je odstrojený na kostru, z vleku už není skoro nic. Jde to velmi rychle.
Filip: Ahoj admine, Karosa B961 ev.č. 6368 už je nějaký ten pátek hotová. Ještě mám prosbu, bude možné nějak dokumentovat opravu muzejního vozu ev.č. 6366? Děkuji, Filip
admin: Sice nemám křišťálovou kouli, ale tuším opakování dosavadního scénáře, tzn. pokud nebude za technicky dožitý vůz náhrada, bude potřeba mu nějakou opravou prodloužit život. Moc nevěřím, že obnova vozového parku bude v budoucnu pravidelnější a v kratších intervalech a že excesy v podobě provozování 15 a více let starých vozů, do kterých se ještě investují statisíce v podobě rozsáhlých oprav, budou minulostí.
6500: Díky za info Zdendo Po dokončení SO poslední B961 bude jaká koncepce větších oprav u kloubů? Je vůbec nějaká?
admin: Van Hool se minulý týden přesunul do lakovny, takže okamžiku vylifrování bude zase o kus blíž :)
6500: Naprosto s tebou souhlasím. Akorát je smutný, že od tramvají zůstalo od každého typu X ks a z autobusu nemáme skoro nic... A taková flotila těch autobusu byla... Van Hool už se podařilo opravit?
admin: Upřímně, mít B931 na nostalgické jízdy... No nevim nevim. Něco jiného by bylo RTO (třeba kubánec 4404, který se před lety dal pryč) nebo ŠM 11 č. 5123, která je v soukromých rukou a patrně ji nikdo, kdo nemá miliony Kč, nedá dohromady. Toť můj názor.
admin: Ahoj, za vším je třeba hledat finance.
6500: Ahoj Zdendo, nevíš prosím co se stalo, že 7374 jde do světa jako nefunkční, když měla mít GO? Díky
6131: Osobně jsem za tyto stánky rád, protože u DP osobně nikoho neznám a nemám přístup do "zákulisí". Takže je zajímavé podívat se, co se děje a nevadí, že to není aktualizované ze dne na den.A hlavně zdejší info beru za seriózní a ne Franta z jedné garáže povídal to a strejda z druhé támhleto....
admin: Čas si taky hraje roli, ale větší problém je motivace
6500: Zdendo myslím, že všichni ví, že času je málo. A tak zpoždění aktuálnosti informací se dají pochopit. A určitě by byla velká škoda, tyto stránky nechat plavat. Byť nejsou vždy nejaktuálnější, tak pro lidi mimo prostředí dílen a garáží mají velký přínos. Věřím, že to nebude jen můj názor
6363: Admin: děkuji za zpřesnění i nové informace. Jinak slyšel jsem, že výběrko na nové kloubáky by již mělo mít vítěze a nové vozy se prý čekají začátkem příštího roku...
admin: Vůz 6363 prošel opravu karoserie příno na g. Kačerov. Kromě 6366 již všechny B961 prošly ČO nebo SO. Ty vozy budou jezdit, dokud bude třeba. Vše záleží na dodávkách nových vozů. Obecně se dá říct, že tu pravděpodobně budou do nějakáho vážného problému nebo do 20 let stáří.
6363: A co vozy, které neprošly zatím žádnou (ani částečnou) opravou, např. 6363? Tyto vozy jsou již na vyřazení? A cca jak dlouho se ještě celkově počítá s B961 (např. i s těmi se SO)? Díky
admin: Ahoj, koukám, že o 6366 se už ví :) Takže už žádná, 6379 je poslední vůz do provozu, na kterém se taková oprava provádí.
6500: Ahoj admine, která B961 ještě projde SO, než tuto éru ukončí muzejní 6366? Díky
admin: Fotograf měl štěstí. Ještě 5.5. byl bus v ÚD.
Filip: Ahoj admine, vůz 6357 už je po střední opravě opět v provozu, viz foto odkaz »
Krtek: To vůbec nevadí admine, i jedna aktualizace za měsíc nebo dva zpětně se cení, hlavní jsou informace jako takové. Drž se, děkujeme.
admin: S aktuálností těchto stránek je to poslední dobou nahnuté 6379 je odstaven v Hostivaři a čeká na opravu.
6381: Dík za aktualizaci! A není náhodou na SO i 6379, už od konce ledna není nasazena na linkách?
6500: Dnes 6372 na 125
Vlada: A včera na nočním předskokanu 141.51
Pepa: A 16.3. na 145
Vlada: 4051 dnes na 103
admin: To se nedá říct. Záleží na rozsahu oprav, zejména na stavu karoserie.
6500: Tam budete mít za chvíli všechny Klíčovský :-) Jak dlouho trvá jeden bus?
admin: Další pekáč, který nemá cenu evidovat, se jmenuje 6300 :)
7012: Cross- dle strážmistra přijde crossway na Klíčov 9.3.17
Vlada: Ahoj jak dlouho bude ještě trvat oprava 6239?
6500: Aha já myslel že to bude jaká si ČO a o rok, dva jim to prodlouží životnost
admin: To nemá cenu evidovat. Jsou to opravy provedené tak, aby to prošlo TK. Ty vozy nemají budoucnost a až za ně bude náhrada, půjdou při nejbližší příležitosti pryč.
6500: Díky za informaci. Dáš je taky do přehledu?
admin: Ahoj, již od konce ledna je v opravě 6239, tento týden přibyl 6260.
6500: Ahoj admine, už jsou další známé vozy B 941 po 6334? Díky
6381: Dnes /7.2./ 6356 spatřen na 107/1, jak už je dlouho "venku" ?
Cross: S jakým Crosswayem ? Žádnej Croosway pro Klíčov v Hostivaři není
7012: Dobrý den, jak to vypadá s croswayem pro Klíčov?
Kolega :): Myslel jsem si to, díky za upřesnění :)
admin: Ano, 4089 je nyní 5AU 8785 a 6372 je 5AS7575.
Kolega :): 6356 v úterý přivezli na tyčí, chybičky se dolaďují, ale dnes už zas vyrazila, mimochodem otazka na admina. na hale stoji jedna B951E a B961 maj nove RZ jedna se o vozy 4089 a 6372? Diky :)
admin: Ano, navíc letos se toho bude opravovat mnoho. Proběhne návrat částeček vzor 2008. První je již na dílně a jmenuje se 6334.
6500: Ahoj admine,je pro letošní rok v plánu pokračování SO B961, B951 a city euro3? A případně již známé vozy. Díky
admin: 6356 prodělává nájezd kilometrů a odstraňování zjištěných nedostatků.
6500: Ahoj admine,díky za odpověď. Škoda,že se takhle nepovedlo zachránit od každého typu jeden vůz. Místa na garážích by se určitě našla. Měla by pak zůstat na Hostivaři je to tak?
Filip: Ahoj admine. Ani jsem nevěděl že 7374 půjde na opravu. Nevíš jestli mají v plánu dát ji do stavu jako v roce 1996? Ještě by mě zajímalo jak je na tom oprava 6356. Děkuji za odpověď, Filip.
admin: Ahoj. Měla by proběhnout v ÚD po zbavení se 3251.
6500: Ahoj admine. Generálka 7374 probhne v DOZ nebo externě? Díky
admin: Ahoj Martine. Kdepak, to je foto z období generálek.
Martin Bílek: Ahoj, na Citybusu se objevila fotka s názvem ,,skelet budoucí 5822,, s dodatkem, že je fotka aktuální. Smím se zeptat, to je pro nějaké muzeum? Nebo nějaké speciální retro-účely k DPP? Díky za odpověd, zdraví, Martin
6500: To by byla věčná škoda...
admin: To je důkaz, že nestíhám evidovat a měl bych se na to vykašlat
3451: Dnes dopol byl spatřen na lince Smíchovském nádraží i 3451!
admin: Ano, 3444 již nějakou dobu jezdí. Uveden tu byl nedopatřením.
3444: Chci se zeptat koukám že tu je psaná 3444 mezi vozy na opravu chápu li to dobře ? Jestli to tak je je to nejspíš chybné pač 3444 jezdí normálně v provozu už. Vím že v Hostivaři byla v polovině října.
6500: Pro 5844: nevím nevím... odkaz »
5844: 6360 je asi u nas v Kladně co?
Ondra: ZRE: Slušná porce, díky
ZRE: Ondra: 6357 by měla mít nejvyšší počet km ze všech 961 DPP, někdy v první polovině letošního roku překonala 850 tisíc.
Káčko: Vůz 3251 je jako nový po nalakování. Chybí mu volant a spousta elektroniky co jsem koukal. Ale pracuje se na něm. :)
admin: Vyskytl se případ, kdy měl někdo na základě obdobného obsahu fotografií potřebu dělat podniku zle. Proto jsem se rozhodl fotogalerie preventivně odstranit.
6500: Ahoj admine,proč zmizely fotogalerie?
Ondra: Ahoj admine, zajímalo by mě kolik tak mají najeto B961, třeba taková 6357. Ty noční vozy lítaj v podstatě nonstop. Díky za odpověď
admin: Ještě k 3452 - dělalo se tam na převodovce (nevím co přesně) a bude následovat oprava/výměna hadic a el. instalace v mot. prostoru.
admin: Pepe: Vadný unašeč diferenciálu.
Pepe: Ahoj,nevis jaká oprava probíhá na 3452?Myslel jsem že T8.D iky za info
admin: Ahoj, s 3403 se zatím nic nedělá, čeká na opravu T8.
Valis: Cau admine, nevis co se u vas na dilnach dela s 3403? Diky za pripadnou odpoved
Jaroslav: Takto komplexně DPP bohužel nefunguje. Je to moloch. O změně potřebnosti vozů se začne uvažovat teprve ve chvíli, kdy přijde někomu do počítače oběžník s jiným vypravením ap. Do té doby se jede jakoby mělo platit aktuální vypravení dalších sto let. Bohužel...
666: Vyplatí/nevyplatí, vidím to tak, nové krátké nejsou, navíc si podnik dělá ambice na výkony Arrivy, takže ty vozy zkrátka teď potřebuje.
Petr: Vyplatí se vůbec ještě (při jejich stáří) opravy B951? Nebylo by lepší soustředit se spíše na o několik let novější 951E? Takto se do poslední chvíle opravovaly B931 a rok-dva po nákladných opravách šly do šrotu společně s novějšími 931E, které, dostat opravu, mohly ještě jezdit...
KinoBus: Kinobus vůbec není v majetku DPP,a le firmy Metronome. Společně s marketingem DP pak tato firma zajišťuje jeho provoz a provoz kina.
6500: Ahoj admine. Kinobus má evidenční číslo a je ve stavu DPP,nebo je vyloženě na promítání a zbytek roku stojí bez využití v areálu depa Kačerov? Citybus 3251 je jěště v DOZ? Díky
admin: Rozsah ČO je relativní, jelikož závisí na stavu vozu. Např. běžně se trhala podlaha jen v zadní části, aby se mohl opravit rám. Avšak poslední dobou je stav přistavovaných B951 natolik špatný, že se podlaha trhá celá (shnilá podlaha, shnilý rám), viz např. vozy ev.č. 4014, 4017, 4029. Navíc je snaha toho na těch vozech opravovat čím dál víc, takže označení opravy "částečná" už vlastně postrádá smysl. Ty kačerovské jsem neviděl, takže nevím, co všechno na nich dělali.
Ondra: Ale rozsah opravy ČO předpokládám neodpovídá..?
admin: Ahoj, oprava těchto vozů byla provedena na g. Kačerov.
666: ahoj admine, v seznamu ČO mě chybí kačerovské vozy 4061 a 4067. Je tedy možné, že jsou dělány pouze na garáži, ale vypadají na větší rozsah a styl ČO ÚD?
admin: S tím je lepší se obrátit přímo na DPP, případně prohlédnout si nabídku dílů k odkupu odkaz »
Dotaz: Chtěl bych se zeptat, zda-li je možné nějak získat některé části z autobusů (např. držák na pořadovky)? Díky
admin: 4014: Ano, nová podlaha je v celém voze. Stav některých B951 vyžaduje kompletní vytrhání podlahy.
4014: Ahoj, u 4014 jsem viděl, že se nenapojovalo lino staré/nové od 2. ke 3. dveřím, ale je komplet nové. Značí to kompletně novou podlahu v tomhle voze?
Filip: 6354 už jezdí, dnes byla/je na lince 150.
Karosa 6360: Znamená to tedy, že DP se rozhodl vzhledem k požárům KB citybusů do nich již neinvestovat, tedy už je neopravovat a nechat je dojezdit, pokud tedy postupně všechny neshoří?
admin: Ahoj, 6366 je v plánu vozů na SO, tak pokud se nic nezměnilo... KB City se nechají jezdit, dokud u nich nebude hrozit nějaká velká investice (shnilý nebo prasklý rám, bouračka a pod.).
6500: Ahoj admine,díky za informace. Za halou na odstavné ploše čeká 6366 na SO nebo jen na běžnou opravu? Slyšel jsem také,co jsi psal že cityklouby se již nebudou opravovat. Mají prý i nějaké špatné rozvody nafty.
admin: 6360 je už ve Vršovicích, kam dojel vlastní silou. Díly se z toho těžit budou, ale spousta z nich je atypických.
Karosa 6360: Co se bude dál dít s vozem 6360? Podle snímku ( pokud je to aktuální fotka ) se nachází v DOZ? Je ten bus schopen pohybu vlastní silou, nebo už je částečně odstrojen? Určitě by se z něj dalo použít spousta dílů k opravám dalších B961...
admin: Je to tak. Ne vždy je možné to úplně srovnat. I když se vymění rozpraskaný rám kolem dveří, pořád je tu zbytek vozu, který v nějaké míře spadlý zůstane. Důležité je, že po opravě to nepraská, dál nepadá a je zachován chod dveří.
6131: Mě přijde, že opticky pokleslé dveře jsou u více vozů, včetně těch, které jsou po opravě....
admin: Buď se špatně vyjádřil nebo byl špatně pochopen
František: Tak to je dobrý, nám na tý 6529 pracovník DOZu co nás provázel ukazoval pokles té zadní části konstrukce u posledních dveří a říkal že jde na T12... :-)
admin: Ahoj pánové. Musím poopravit. Zmíněné KB City nejsou na T12. 6529 se utrhl kardan, 6535 odešlo tlumení točny. Na T12 je tu jen 6505 a podle všeho je poslední. Jinak 4034 prodělal plechařinu vedle na garáži, v ÚD pouze lak. Zvážil jsem to a poměrně rychle dospěl k tomu, že to není v mých silách evidovat. Těch vozů jsou kvanta, zejména na vedlejší hale, kde se v rámci ÚD dělají motory a převodovky. 6372 - pravděpodobně na motor nebo převodovku.
6500: V souvislosti s příspěvkem Františka - kdysi jsme se spolu bavili,jestli by bylo možné pro zajímavost uvést vozy v opravě a důvod (po bouračce, GO motoru atd.),říkal jsi že to zvážíš. Ale chápu,že času člověk nemá moc volného a že se tam autobusy točí. Při dnešní exkurzi v DOZ musím říct,že jste fakt borci,co s těma autobusama dokážete. Bylo to velmi zajímavé a poučné.
6500: Ahoj admine - v kleci za halou vedle kinobusu stojí 6372,ta půjde taky do opravy?
František: A v lakovně 4034...
František: Dnes jsem měl možnost nakouknout do DOZu. Kromě zde zmíněných vozů jsem tam viděl 6529, 6535 (obě T12), 3389 (T8), stály tam i SORky 6756 a 6783 a Solaris 2067. A stále rozdělaná 3251 :-)
Zre: Ještě doplním k té 6360, jak zde již bylo napsáno šlo o prototyp 961 (r.v. 2000) a její problém byl v horší antikorozní ochraně. Zajímavostí je, že měla o více, než 100 tisíc kilometrů najeto méně, než stejně staré vozy tohoto typu....
admin: Jen tak pro představu, jak vypadá rám vleku citybusu 6503 odkaz »
Ondra: Ahoj, vůz 4066 už jezdí - je to tady napsáno málokrát...
Filip: Zdravím, vůz ev.čísla 4066 už jezdí, jeden můj kamarád z něj dokonce natočil video odkaz »
admin: 6503 dlouhodobě čekal v Hostivaři na opravu "T12".
3683: 6552, 6503 shnily rám vleku. :)
6500: Ahoj admine,nevíš důvod vyřazení 6552? Díky
Pepa: 4066 už v provozu na linkách
František: Ona ta 6360 vlastně nebyla typická pražská 961, byl to tuším prototyp ?? Než jí Karosa darovala DPP, objížděla také různé akce, viděl jsem jí třeba na DOD v DP Mostu a Litvínova někdy kolem 2000...
6360: To moc dlouho nevydržel, před nějakými pěti lety byla na něm dělaná oprava, snad i vyvaření vleku ( nejspíš tedy bez výměny roštu? ) a celkový nástřik. Je víc takových B961, které by mohly jít letos do šrotu než na opravu?
6500: 4066 dnes na 102/2
admin: 6360 - rozpadá se rám. Je to dlouhodobý problém tohoto vozu.
František: 6360 vyřazen. Nevíš admine důvod?
admin: Ahoj. Kdepak, 6358 je stále v Hostivaři. Po výměně točny si ještě musí odjezdit své zkušební kilometry a když se nic neobjeví, tak pak teprve směr Řepy. Další fotky dám zase až za nějaký čas.
Filip: Ahoj admine, děkuji za zajímavé fotky vozu 6358. Kamarád mi říkal že už je na garáži v Řepích, je to pravda? A přidal by jsi prosím opět nějaké fotky z oprav 6354 a 6378?
admin: Ahoj, zatím vím jen to, že mimo plán bude opraven zmíněný 6356. Jestli bude navíc nebo místo jiného vozu zatím netuším.
6500: Ahoj admine. Už se ví plán SO u B961,jestli bude pozměněn oproti plánu,který jsi uváděl v lednu?
admin: Ahoj. Momentálně ne. Stojí v dílnách a probíhá výměna točny.
Filip: Ahoj admine, je možné teď potkat vůz 6358 při zkušebních jízdách u opraven v Hostivaři?
autobus3282: Je to o pár vzkazů níž napsané.
4501: A co ta 3251? Jestli se jit podivat do muzea uz ted nebo pockat?
admin: A zanedlouho vyrazí do provozu i vůz 6358, který najíždí zkušební kilometry. V lednu jsem uveřejnil čísla vozů, které podle plánu mají jít letos na opravu. Zdá se, že to nebude dodrženo a modernizací projde vůz ev.č. 6356.
František: 6370 v provozu, dnes na 177/53
admin: 3251 je z větší části hotov. Nejsou dveře, je třeba vyměnit několik oken. Taky to nebylo oživeno a tím pádem to vlastní silou ještě nejelo. Je třeba dát dohromady pracoviště řidiče (vypínače, kontrolky), vnější a vnitřní osvětlení a vůbec si s tím pohrát, aby maximum dílů a částí bylo provedením a vzhledem původní. Bohužel není možné se tomu soustavně věnovat. 7356 - to už je docela historie. 6378 - pár fotek přidáno.
7356: Ahojte, nebude fotogalerie vozu B931 ev.č. 7356 při opravě? Díky moc. :)
Filip: Ahoj admine, přidal by jsi opět nějaké fotky z probíhajících oprav a rozebírky vozu 6378? A mohl by jsi mi napsat nebo vyfotit, jak probíhá oprava muzejního Citybusu ev.čísla 3251? Díky.
admin: Například B 741 ev.č. 6066 byla původně přistavena na opravu, následně po rozebírce kvůli zjištění celkové koroze zrušena. Vozy přistavované na větší opravy se tipují na garážích. Co se děje po případném zjištění horšího stavu, než jaký byl předpokládán, není tak jednoduché říct. Rozhoduje se podle ceny opravy, najetých kilometrů nebo potřebnosti daného typu vozidla (Kb, SD atd.). Momentálně je málo SD vozů a tak se dá předpokládat, že se bude opravovat i to, co by se jindy zrušilo.
Jenda: Admin: děkuji za upřesnění informací a doplnění snímků. Už tehdy jsem se divil, že se k opravě přistoupilo. Nejspíš neměl vůz najeto tolik km, aby byl ještě vyřazen. Proto se udržel v provozu déle, aniž by prošel vyšším stupněm opravy po vzoru dalších B741. Ještě malý dotaz, staly se někdy v minulosti u tohoto typu vozu, že byl po rozebírce a zhodnocení stavu na místo opravy zlikvidován? Pokud dobře chápu, provozovna si po zhodnocení stavu vybere vozy k přistavení do oprav, ale až u Vás se při rozebírce rozhodne, zda opravit, či zlikvidovat, je to tak? Viz některé likvidované ciťáky.
admin: O opravě ev.č. 6097 je zmínka na stránce o ČO. Tento vůz, jako několik dalších, prošlo opravou rámu vleku, což znamenalo sedadla a madla pryč, vytrhat podlahu, vyvařit. Tato oprava byla provedena během listopadu a prosince 2008. Našel jsem k tomu pár fotek odkaz »
Jenda: Zdravím, dá se tu dohledat, nebo byla by to někde možnost ukázat, jak vypadala oprava vleku na voze čísla 6097? Pokud mě paměť neklame, opravy z roku 2008 včetné téhle tu kdysi byly, ale teď je marně nemůžu najít.
admin: Má to být B 941 E.
Ondra: Ja teda doufám, že tam bude B941E i B951E..
6500: Ahoj admine. Pro muzeum MHD už se předběžně vybírá kloubová Karosa. Nevíš,zda se již rozhodlo,zda to bude zástupce B 941E nebo B 961?
admin: 6363 prošla opravou na garáži v roce 2015, 6368 se před pěti lety opravovala po nehodě, 6372 a 6373 mají po opravě vleky. Jestli těch pět letošních budou úplně poslední se ještě s určitostí říct nedá.
6500: Ahoj. A vozy 6368,6372 a 6373 jsou také bez ČO nebo SO,a ve výhledu rovněž nejsou ne?
Filip: To si nemyslím. Podle mě na nich udělají taky opravu, jen se to ještě nerozhodlo.
Pepa: 6357 pusobi celkem jako vrak takze hadam, ze bude prvni mezi vyrazenejma
Filip: Na voze 6363 byl obnoven venkovní lak, takže asi tak zůstane. Jak to bude s vozy 6356 a 6357 ale nevím.
6332: Podle posledních informací budou tedy jediné vozy B961 bez opravy 6356, 6357 a 6363 - budou se tyto vozy někdy opravovat, nebo ne?
admin: Ahoj Filipe. Taky jsem na to koukal. Mají to tam uvedeno minimálně od konce roku. Každopádně 6376 je stále v Hostivaři - probíhají zkušební jízdy a odstraňovaní zjištěných nedostatků, čili do předání nebude daleko.
Filip: Ahoj admine, jaký je stav vozu 6376? Podle seznamu autobusů už prý jezdí, což se mi zdá ale opravdu zvláštní odkaz »
Filip: Díky admine za super fotky. Nečekal jsem jich tolik a tak rychle
admin: Tobě taky vše nej v roce 2016. Jinak fotky právě přidány
Filip: Ahoj admine, vím že mi zde pořád něco chybí Ale mohl bych ještě poprosit nějakou fotku 6370 na střední opravě? Díky. Jinak šťastný Nový Rok
6500: Ahoj,přeju všem pohodové klidné Vánoce a do dalšího roku pevné,zdraví,štěstí a úspěchů P.S.: Admine díka za fotky 6358
admin: Ahoj, 3251 je po laku a nedělá se na ní. Další práce závisí na volných kapacitách, takže těžko říct, kdy se objeví v muzeu.
Citak: Ahoj, jak je na tom 3251? Bude na jare k videni v muzeu?
admin: Konečně přidána taky nějaká fotka vozu ev. č. 6358
admin: 9243: A kde by se vzal jiný, když 6501 pořád jezdí ? Nepleteš si to s 6502, která se rušila po požáru ?
9243: 6501 nemůže mít původní vlek když ho u nás šrotovali
admin: Ahoj. ČO na B 951 E budou pokračovat dál. Na příští rok je naplánováno 5 nebo 6 SO B 961, 6354 je první z nich.
6500: Ahoj admine - bude se pokračovat i nadále v SO B961 a ČO B 951E? Když byla přistavena i 6354. Díky
Filip: Ahoj admine, bylo by možné přidat několik fotek dokumentujících stav 6358? Děkuji
admin: 6501 má původní vlek. Proč by neměla mít ?
9243: jaky vlek má 6501? určitě nemá původní
autobus3282: Dík.
admin: 3437 se opravuje.
autobus3282: Ahoj admine, 3437 se opravuje, nebo se rozebírá v hale?
admin: Ahoj, fotky 3251 jsou a v dohledné době se tu objeví.
Filip: Ahoj admine, je možné vyfotit nějaké fotky z opravy Citybusu 3251, který bude v muzeu? Děkuji
David: Včera (23.10.) již vůz 3407 na 183.
admin: Ahoj, 6350 už se pomalu dokončuje. Asi už příští týden začne kolečko kontrol a najíždění kilometrů.
autobus3282: Ahoj, jak je na tom 6350?
admin: Ahoj Filipe. Foto tohoto vozu bohužel nemám. Co jsem viděl, rám spodku byl zdeformovaný, což bylo vidět na 3. dveřích. Prasklý byl bok nad 3. dveřmi (vždy v rozích) a v okolí točny. A samozřejmě silná koroze. Tak ale vypadají všechny vozy.
Filip: Ahoj admine, přidal bys prosím fotky autobusu 6358 před rozebírkou a případně po ní? Docela by měla zajímalo jestli má zlomený rám. Díky
6500: Ahoj admine,kolik ještě zbývá dodat sorek z dobihajiciho kontraktu,víš? Diky
Krtek: 6364 dnes na 177/18
David: Admine, co dělá 6364 v DOZ? Má nějaký zkroucený vlek...
BlueBoard.cz ShoutBoard