Přidej zprávu »
Prokůpek Václav: 30. 11. V soboru 25. listopadu jsme se s dětmi z druhého oddělení školního klubu sešli už v 6:45 u pokladen Smíchovského nádraží. Před sedmou nasedáme do vlaku na Beroun, se kterým se o necelou hodinu později loučíme ve stanici Vráž u Berouna. Ostrým pochodem vyrážíme směrem k majestátnímu klášteru Svatý Jan pod Skalou. Zatím stále plni sil míjíme klášter a začínáme stoupat do strmého svahu. Síly rychle ubývají, ale než zmizí docela, dosahujeme vyhlídky na skalnatém ostrohu nad klášterem. Po rychlé svačince pokračujeme po vrstevnici až k Hornickému skanzenu, který je sice mimo sezónu uzavřen, ale i jeho venkovní část nabízí spoustu zajímavostí k prohlédnutí. Dále nás cesta vede kolem kopce Doutnáč až k Bubovickým vodopádům, které se kvůli nedostatku vody proměnily na několik kaskádovitých tůní. Okraje lomu Malá Amerika dosahujeme kolem jedné hodiny odpoledne. Všichni už máme hlad a tak se pouštíme do přípravy oběda. Zatímco se vše vaří, využívá mnoho z nás chvíli posezení k výrobě dřevěné lžíce pomocí kapesního nože. Najíme se a přichází drobný déšť, který nás až do konce výpravy neopustí. Najedení a odpočatí obcházíme Malou Ameriku a brzy dosahujme vyhlídky nad lomem Mexiko. O něco později se nám otevře výhled na Velkou Ameriku. Přes obec Mokřina a kolem hradeb Karlštejna scházíme až ke kolejím vedoucím z nádražní stanice Karlštejn zpět na Smíchovské nádraží.
Prokůpek Václav: 16. 10. Z technických a bezpečnostních důvodů nebudou v době ředitelského volna v pátek 20. 10. 2017 školní družina a školní klub v provozu.
Kodet Stanislav: 13.10. Právě dnes proběhlo Obvodní kolo v minifotbalu na Slavii. Naše družstvo dívek skončilo na 2. místě a starší chlapci obsadili v konkurenci 14 škol třetí místo, když ve skupině porazili pozdějšího vítěze ZŠ Jakutskou. Eden byl "až" druhý! Dalším světlým bodem bylo vyřazení svěřenců pana kolegy Imramovského ve čtvrtfinále na penalty. Upřímně blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.
Stolárik Peter: První dva týdny v září v rámci zatraktivnění TV mohli žáci naší školy vyzkoušet svoje pohybové dovednosti na lezecké, tzv. boulderové, stěně. sestavilo a zapůjčilo nám ji lezecké centrum BOULDER BAR Holešovice. Projekt finančně podpořila MČ Praha 10. Že se dětem líbilo a lezly s nadšením poznáte z fotek (složka FOTO).
Prokůpek Václav: 27. 9. V pátek 29. 9. 2017 bude činnost školního klubu ukončena s odchodem posledního dítěte.
vedení školy: oprava kroužky - Street Dance Runway (723 838 353, tkrunway.cz) 1.- 9. Út: 15:30 – 16:30 (začátečníci) 17:00 – 18:00 (pokročilí)
Stolárik Peter: 7.9.2017 10:00. Kroužek "Míčové hry" pro chlapce 1.stupně již nepřijímá přihlášky do skupiny 2. - 3. třída. Kapacita skupiny byla naplněna. Děkuji za pochopení.
Stolárik Peter: Kroužek míčových her pro kluky z 1. stupně. Letos budou dva termíny. Úterý 13:40-14:40 – začátečníci (2.-3. třída). Úterý 15:30-16:30 – pokročilí (4.-5. třída). Kapacita kroužku je 18 dětí a každoročně se rychle zaplní, tak neváhejte a požádejte učitele TV o bližší info… stolarik@hostynska.cz
Prokůpek Václav: 20. 6. V pátek 9. 6. 2017 jsme se s dětmi, které se pravidelně účastní sobotních výletů, vydali na putovní výlet do CHKO Český les. Naše velké díky patří paní Pláteníkové a panu Krausovi za to, že nám poskytli odvoz až do České Kubice, kam bychom se vlakem dostali až pozdě večer. Hned zkraje jsme navštívili Zelenou chýši, kde nás čekala první zastávka na malou svačinu. Odtud pak přes Českou studánku na hřebeny Čerchovských hvozdů, kde jsme přečkali první noc. Po první lesní snídani nás pěšina dovedla až na nejvyšší vrchol Českého lesa – Čerchov. Oběd nám připravili v restauraci v malé obci jménem Capartice. Posilnění a odpočatí vyrazili jsme po červené turistické trase až ke zřícenině hadu Starý Hirštejn. Zde měly děti při stavbě přístřešků možnost uplatnit dovednosti, které se přes den naučily. Také, výměnou za své znalosti ze sobotních výletů, získaly nezbytnou zálesáckou pomůcku. V neděli už jsme zamířili k vlakové zastávce v obci Postřekov, odkud nás vlak odvezl zpět do Prahy.
Kodet Stanislav: 19.5. Ve středu 17.5. jsme se zúčastnili Krajského kola šestiboje OVOV na Podvinném mlýně. Družstvo školy obsadilo slušné 8. místo z 15 zúčastněných pražských škol. V jednotlivcích O. Tomšů z VI.B vybojoval pěkné druhé místo. Blahopřejeme a celému družstvu děkujeme za reprezentaci naší školy.
Prokůpek Václav: 15. 5. V sobotu 13. 5. jsme se sešli s dětmi ze školního klubu na Masarykově nádraží už v půl sedmé ráno. Vlak nás zavezl do vsi Stvolínky na severní hranici CHKO Kokořínsko. Kolem Dolanského rybníka a mnoha zajímavostí (kamenný most, socha dívky a vodníka, atp.) jsme se dostali do Holan. Odtud nás cesta vedla k hoře Vlhošť, dominantě zdejšího kraje. Na jedné z vyhlídek jsme si, po důkladných přípravách včetně výroby lžic, uvařili oběd. Pak už nás čekal jen pochod osadou Hvězda a skalní oblastí Bročky až do Blíževedel. Ty nás přivítaly krátkým, ale vydatným, přívalovým deštěm. Na vlakové nádraží už to byl jen kousek a samotná cesta zpět do Prahy utekla jako krajina za okny díky napínavým karetním hrám.
Stolárik Peter: 15. 5. Dne 27.4.2017 se v Badminton Aréně Skalka zúčastnilo 40 dětí naší školy projektu „Badminton do základních škol“. V rámci projektu děti absolvovaly představení tohoto dynamického sportu. V tréninkové jednotce pod vedením zkušených trenérů nacvičovaly základní herní činnosti a následně soutěžily v miniturnaji. 4 nejlepší chlapci a 4 nejlepší děvčata nás budou reprezentovat ve srovnávacím turnaji ZŠ Prahy 10. Některé fotografie z akce - v rubrice FOTO (Badminton 2017).
Stolárik Peter: 25. 4. Sraz dětí, které se zúčastní výuky badmintonu, je ve čtvrtek 7:50 před školou. Sraz dětí, které se zúčastní turnaje v minifotbale – Mc Donald´s Cup je 7:30 před školou (ve středu nejmladší a v pátek mladší žáci).
Kodet Stanislav: 31.3. Ve čtvrtek 30.3. se naše školní družstvo a devět jednotlivců zúčastnilo obvodního kola OVOV pětiboje. Družstvo obsadilo v konkurenci 10 škol krásné třetí místo a téměř jistě postupuje do krajského kola. V soutěži jednotlivců A. Osičková a K. Pelc vyhráli své kategorie, J. Rodriguezová a T. Pištěk byli třetí a k tomu přibylo několik umístění těsně pod stupni vítězů. Všem účastníkům děkujeme a upřímně blahopřejeme!
Kodet Stanislav: 1.2. Právě dnes se naše školní družstvo ve složení: A. Osičková, K. Kopecká, V. Střihavková, K. Šemíková, K. Pelc, A. Kanás, O. Tomšů a P. Pláteník úspěšně prezentovalo na Pražském olympijském pětiboji všestrannosti OVOV pěkným 10. místem v silné konkurenci 36 pražských škol! Navíc K. Pelc vyhrál svou kategorii, O. Tomšů a A. Osičková byli třetí. Holky a kluci, upřímně blahopřejeme.
Prokůpek Václav: 30.1. Z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí nebude školní klub, ani školní družina, v průběhu pololetních a jarních prázdnin v provozu.
Stolárik Peter: 29. 1. Míčové hry - z důvodu vydávání vysvědčení a úpravy rozvrhu se tento týden termín kroužku pro 2. a 3. ročník přesouvá ze středy na úterý 11:50 - 12:50, časy úterních "míčovek" se nemění.
Prokůpek Václav: 4. 1. Ve vánočním turnaji školního klubu ve stolním tenisu dne 21. 12. 2016 byla hojně zastoupena obě oddělení. Po těžkých soubojích a napínavých zvratech obsadili třetí místo Petr Pláteník a Adam Smeták, stříbrnou pozici vybojovali Matěj Vohralík a Adam Kliment. Příčku nejvyšší obsadili Tomáš Müller a Tadeáš Zeiner. Vítězům gratulujeme, poraženým děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.
Stolárik Peter: 16. 12. 2016 Úroveň výuky volejbalu v hodinách TV je u nás už tradičně vysoká… Potvrzují to i výsledky finálového turnaje O MISTRA PRAHY ve volejbale školních družstev ve Sportovní hale na Lužinách. Starší žákyně (8. – 9. ročník) se umístnily na 5. místě, mladší žákyně (6. – 7. ročník) na 4. místě a chlapci obsadili medailové příčky - mladší bronzové a starší stříbrné (čímž se stali „vicemistry Prahy“). Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Fotografie najdete ve složce FOTO.
Stolárik Peter: 9.12.2016 V pondělí 5.12.2016 jsme ve spolupráci se Sportovním areálem HAMR Štěrboholy uspořádali Mikulášský turnaj v badmintonu. Tento nejrychlejší raketový sport si v průběhu dopoledne vyzkoušelo 48 chlapců a 38 děvčat. Jelikož jsme to pojali jako soutěž, tady jsou výsledky. Kategorie děvčat: 1. Pešková Denisa, 2. Ševítová Bára, 3. Brabcová Šárka, 4. Rychlovská Šárka. Chlapci: 1. Buriánek Jakub, 2. Stránský Martin, 3. Zelinger Lukáš, 4. Smekal Lukáš. Fotografie najdete ve složce FOTO.
BlueBoard.cz ShoutBoard