Přidej zprávu »
Sasha: Najviac mi pomohol asi hradeckydvur.net, tam su pekne vidiet tie tasticky a su ozaj prekrasne... Vdaka moc...
Maršálek: Máme doložené jak jejich stahování tkanicemi (viz. fotka) jako u měšců, nebo jsou ploché a jenom tím že visí se vlastně nahoře zavírají. Další možností je udělat nahoře zavírání, např. na knoflík. Já mám 8 obšitých direk, kterými jsou protaženy dvě tkanice, zakončené rolničkami a těmi tašvici stahuji Jinak inspirace by měla být na těhle stránkách odkaz »
Sasha: Ako sa riesil vrch tych tasticiek? Mohli byt na stahovanie, ale ani nemuseli? Nejako sa z toho neviem vysomarit. Teraz som si totiz dosila jednu so zamatu s hodvabnou vysivkou a strapcami...a uz chyba len doriesit tuto dilemu... Objasnil by mi to niekto?
Maršálek: dohledal jsem k němu poměrně solidní popis v knize KUTHAN, J.(ed). Umění doby posledních Přemyslovců.
Krea: Máš ode mě fotky toho vyšívaného antependia (gotického)? Pokud ne, tak mi pošli mail. Je to nebezpečně krásná korálková (!) výšivka z "vaší" doby.
Maršálek: zlatých lístečků se ti zachtělo... tož ja Už jsem s nimi pošil dvě suknice a začínám mít tik
Krea: Až dokončím svojí výšivku na Manesse (po letech), tak o vyšívání napíšu knihu a tu ti dedikuju (estli se to tak řiká). Za ty malý zlatý lupínka. :-))))
Maršálek: tak jsem celou suknici pošil drobnými pozlacenými lístky - jsou poseté v počtu cca 170 lístky jsou klasické bezanty (kovové našívací ozdoby)
Maršálek: prosím o odkaz a děkuji za rady, nějak si s tím sám nevím rady
Monča: Vyplnění řetízkovým stehem vypadá moc hezky - nedávno jsem tak vyšívala taštičku. Co se týče zaniknutí kamínku - mám použité granáty na vínově červeném hedvábí a nepřipadá mi že by tam zanikali. Drobné stříbrné kuličky se dají sehnat i celé ze stříbra a nevyjde to ani moc draho Nevím jestli můžu vkládat odkaz sem, ale klidně pošlu emailem. Taky není špatný vyplňovat plochu technikou kladené niti a tu nit použít stříbrnou, nebo zlatou - na sluníčku to vypadá supr.
BlueBoard.cz ShoutBoard