Přidej zprávu »
au: Au
Míra: Proč?
Admin: DĚLÁ SE NA TOM. DO NEDĚLE 10. BŘEZNA ZDE ZÁPIS BUDE. A TATO DISKUZE BUDE ZRUŠENA.
Lájoš: Nemohl jsem se zůčastnit výroční členské volební schůze. Rád si přečtu výsledky.
vapno: to bych chtěl vydět koho bude ta nova straž kontrolovat když na ašsku nebude zachvili žadnej rybnik
Radomír Duchaj: OFICIÁLNÍ ZPRÁVA ZPČ ÚS PLZEŇ : Změna deních dob lovu na MP revírech ​ Od 1. dubna 2018 se upravují (Vyhl. 25/2018 Sb.) denní doby lovu ryb v mimopstruhových rybářských revírech následovně: a) v měsíci dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu a září od 4 do 24 hodin, b) v měsíci říjnu, listopadu, prosinci, lednu, únoru a březnu od 5 do 22 hodin.
Radomír Duchaj: Zkoušky rybářské stráže Dne 23. 3. 2018 (pátek) budou pořádány v budově ČRS, z. s., Zpč. ÚS, Tovární 5, 301 00 Plzeň, Zkoušky rybářské stráže. Zahájení zkoušek je v 15:00 hodin. Zkouška se skládá ze dvou částí. V první části uchazeč určí rodovým i druhovým názvem všech 10 druhů ryb na předložených kresbách. Po úspěšném absolvování první části poznávání ryb, je zkoušený oprávněn absolvovat druhou část zkoušky – písemný test. Test obsahuje 40 otázek. K přípravě na zkoušku rybářské stráže doporučujeme obrázky ryb z publikace „Ryby“, vydavatel Rybář, s. r. o. a publikaci „Rybářská stráž“ od JUDr. Alexandera Šímy.
Jarda Hlaváč: zdravím všechny rybáře -koukám že je to tu pěkně hustýý
Radomír Duchaj: Povinnost zaplatit pravidelný členský příspěvek (členskou známku) je pro každého člena MO do konce DUBNA PŘÍSLUŠNÉHO ROKU, v případě nezaplacení do tohoto termínu, členství zaniká zrušením členství.
Radomír Duchaj: INFORMACE : Bambino bude otevřené již příští týden od 1. února. Školení nových členů v sobotu 10. února od 9,30 hodin a středa 21. února od 16,30 hodin. Další termíny určí nový výbor. Volební členská schůze sobota 24. února od 9,30 hodin KC La Ritma u radnice. Detaily na úvodní stránce Petrův Zdar.
Lájoš: Pane Vápno. Souhlasim s Vámi. Je však třeba rozlišovat sportovní rybáře a masožrouty. Podle mého názoru by masožrout měl mít dražší povolenku než rybář který vrátí ryby do vody. Odevzdávají se každý rok povolenky a tak statistika masožroutu je jednoduchá. Nebudeli provedena nějaká změna budou povolenky stále dražší a členská základna menší. Začalo to členskou známkou, což jsme pocítili.
vápno: furt jenom brečíte a generační ryby ste si sežrali samy ted budete mit hovno
Radomír Duchaj: Školení nových členů,termín členské schůze a ostatní aktuality budou na našich stránkách po výborové schůzi 17. 1. 2018. Mějte chvilku strpení . Děkuji.
Petr: měl bych na vás otázku. kdy se bude tento rok dělat školení nových členu? děkuji
Tom: pane Lájoš,to jste tak naivní?on to koupí určitě za nemalé peníze a bude to jistě pronajímat za almužnu nám rybářum.tak na to čekejte. počítám že tak rok a studánka je stejně v prdeli jak přehrada.vedení rybářu na tom vinu samozřejmě nenese,prostě nedisponují penězi na koupi toho rybníku. jen je škoda že rybník třeba nekoupilo město. jak to tedka bude s rybama které by se měli potencionálně nasadit na jaře na přehradu?budou přerozděleny na jiné revíry nebo nebudou protože revír zanikl?
Honza: To ano snad bude stejný lidumil jako majitel na nedaleké prehrade a nechá zde rybáře hospodařit minimálně 10let.
Lájoš: Bude další rybník v řiti? Majitel Studánky firma Ardea, prodala rybník a přilehlé pozemky panu Pavlu Bystřickému. Používám údajů z katastrální mapy. Doufejme že je lidumil a nepodlehne příkladu z nedaleké přehrady. Náš výbor a pan Duchaj jsou v této hře naprosto bez viny. Větší vinu má vedení města. Mohlo tyto pozemky zakoupit a zřídit na nich , místo pro odpočinek obyvatel ,včetně rybolovu.
Radomír Duchaj: odkaz » Lidé čtěte :)
tom: děkuji za odpověd. od malička jsem měl zato že je každá ryba která má míru je ušlechtilá. už jsem zase chytřejší.Tom
Radomír Duchaj: Zákon č.99/2004 Sb a vyhláška č. 197/2004 Sb :§ 16 vyhlášky č. 197/2004 (2) V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta,bolena, sumce nebo jejich kombinace. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov. Úlovek lína obecného (Tinca tinca) je na mimopstruhových i pstruhových rybářských revírech omezen na 4 kusy denně. Do 31.12.2017 bylo možno lovit lína do 7 kg dle vyhlášky což mohlo být i 30 ks :( Opatření Zpč. ÚS dodatek k rybářskému řádu k omezení množství odnesených ryb od vody.
tom: Zdravím vás,mám otázku,jak je možné že je omezen úlovek lína obecného na 4kusy denně a přitom má lovnou míru??děkuji za vysvětlení.Tomáš
Radomír Duchaj: Vážené rybářky, rybáři a rybaříci, prosíme o odevzdání rybářských povolenek k lovu ryb do 13.1.2018 z důvodu uzavření prodejny Bambina od 15.1.2018 do 28 . 1 2018 . Pro zimní lovce od pondělí 18.12. 2017 můžete zaplatit členský příspěvek či si koupit povolenku k lovu ryb na sezonu 2018. Případné dotazy na tlf. 607643185 Děkujeme za pochopení výbor MO ČRS Aš z.s.
Radomír Duchaj: Dalí : omlouvám se za sloh, což není moje silná stránka. Vypíši sled událostí jak postupoval majitel přehrady . Dne 16.08.2017 podal návrh na vynětí přehrady z rybářského práva na KÚ KV kraje. Dne 8.9. 2017 nám byl zasláno oznámení a to jsem ihned telefonoval na Zpč. ÚS Plzeň . Tam přišo toto oznámení o týden později. Jelikož nájemcem všech sportovních revírů byl, je a bude Zpč. ÚS Plzeň veškerá jednání vedl on. My jsme akorát podávali informace o revíru, osádce atd. Mezi tímto jednáním jsme se dozvěděli, že přehradu si bere do nájmu p. Řezníček. Zkoušel jsem se telefonicky spojit s majitelem a zeptat se na důvode neprodloužení nájemní smlouvy z jeho strany. Argumenty : nepořádek po rybářích drancování vody / našich ryb /, nízký nájem ,neziskovost jeho investice. Nabízel jsem možnost i zdvojnásobení nájmu, kdy by Plzeň platila jednu půlku / dle tabulek / a naše organizace ze svého druhou. Majitel se mi vysmál a oznámil , že v případě nájmu se bavíme o částce okolo 150 000 Kč a rok nebo možného odkupu za cenu vypsanou realitní kanceláří. Tento rozhovor jsem tlumočil do Plzně a bylo nám oznámeno, že bylo zahájení správní řízení ve věci předání rybářského práva majiteli revíru. Rozhodnutí doručeno 26.9.2017. 30 dní odvolávací lhůta a po 14 dnech nabyde právní moci tzn. že revír již nespravuje Zpč. ÚS Plzeň. Osobně jsem mluvil s ing Polákovou s KÚ a ta si ani neuvědomila / nevěděla /, že pstruhová sezona končí 30.11. Volal jsem majiteli, aby nechal rybáře dochytat do konce sezony ,ale i na naše rybáře již byla zavolána policie. Proto jsem zde nechal komentář ohledně revíru 433 061 . Rybník Studánka je k prodeji již delší dobu. Oslovili jsme možného zájemce s možnosti o nevypovězení rybářského práva, ale výsledek je stále nejistý. Na ostatní rybníky a nádrže máme nejméně 10 leté nájemní smlouvy i na Vernéřovský rybník, který se již pomalu napouští. 4 rybníky máme v nájmu od PF ČR. Věřte, že výbor se snaží jednat ve prospěch ašských rybářů, ale v této době větší bere a a s našimi finančními možnostmi nejsme schopni konkurovat agresivní politice soukromých osob, které by rádi hospodařili na rybnících. Sami jste zaregistrovali i akce pana Vágnera, ohledně doby chytání ryb na udici / 4-24 hod celoročně, nonstop lov / , ale ochranu vod před pytláky pro jistotu neřeší vůbec. Ono byznys za 2 mld Kč za rok si nenechá nikdo ujít. Petrův Zdar a doufám, že to nejhorší už máme za sebou.
Dali: Apropo pánové ad novinky pro rybáře z Aše.Když již úspěšně pláčeme nad ztrátou jednoho revíru,co bude následovat dál? Kamarád mne zval ke včelařům - snad jsem nezaváhal,nabírání nových členů již proběhlo na schůzi dne 26.11.- tak snad ještě ti zbývající holubáři?Nevtipkuji,jelikož budoucnost růžově nevidím.Chci se tedy optat jak to bude s revírem Studánka v příštím roce?!Dále co stavba na revíru Verneřov - bude zde možno rybařit? A co nám tedy vlastně zůstane k provozování našeho koníčku? Děkuji předem za fundovanou odpověď.Petrův zdar
Dali: Vážený p.Duchaji.Uvádíte,že dne 15,11,2017 nabylo právní moci vyjmutí nádrže Bílý Halštrov y ryb.revíru...Co toto zdělení znamená.Kdo inicioval tento krok,proč a proč k tomuto datu?To si Ašští rybáři nezasloužili alespoň dokončit sezonu na tomto revíru!!!
Míra B.: Děkuji. Přesně takhle jsem si představoval ukončení své poslední pstruhové sezóny. Hoši, děkuju. Ode mě máte palec dolů. Co bude na řadě příští rok, Studánka? ...
Salmo 2 :-): Ty bláho, já snad zajdu do Bambína a půjdu si tu pstruhovku ještě koupit a zahájím Myslím, že bychom tam na sebe tu policejní hlídku volali oba. Když mrknu do Řádu, dočtu se, že mám za povinnost mít u sebe ryb. lístek a povolenku a ty na požádání předložit mimo jiné i policii ČR. Pochybuji o tom, že ta hlídka bude řešit nějaký cár papíru nějakého majitele o nějaké PRÁVNÍ MOCI k 15. 11. A zákon o rybářství, aniž bych se chtěl nějakého "běžného" policisty dotknout, asi také dokonale každý z nich neovládá. Spíš jde o to, zda-li mi to běhání po úřadech za to stojí... Rosťa Chavec
Radomír Duchaj: Zdravím všechny držitele pstruhových povolenek. DNE 15.11.2017 NABYLO PRÁVNÍ MOCI VYJMUTÍ nádrže Bílý Halštrov z rybářského revíru 433 061 Vernéřovský potok. Ani zaplacení nájmu na rok 2017 a telefonické rozmluvy s majitelem neumožní lov na udici do konce platnosti povolenky pstruhové. Proto Vás prosím držitele pstruhových povolenek , aby jste lov uskutečňovali jen na úseku revíru, kde je to možné. Majitel již povolal Policii ČR k podnětu šetření, kdy rybář lovil. ryby na udici. Změna bude písemně až v Soupisu rybářských revírů na rok 2018 . Děkuji Všem za pochopení.
Radomír Duchaj: Pane Jaroslave dobrý den, osobně mě mrzí, že se Vás moje odpověď dotkla či urazila. Po Vaší odpovědi asi tuším s kým si píšu. Osobně jsme se párkrát potkali u vody a pohovořili o stavu rybí osádky na potoce i chodu organizace Sám jste v ašské organizaci řídil odlov Po a jste znalý s touto problematikou. Mě se hluboce dotklo Váš obrat bezostyšně drancovali sportovní revír. Ještě jednou přijmete moji omluvu. S pozdravem Radomír Duchaj
Jarda: Vážený pane Duchaji.Máte zřejmě zvláštní dar urážet lidi na potkání a dělat z každého,s prominutím,debila.Jakožto bývalý Ašák,který se občas rád vracel do Aše - i té"rybářské" zavzpomínat,jsem se pozastavil a slušně pozeptal nad místními"novinkami".Nikde jsem nepsal,že generační ryby sežerete.Dále - dlouhá léta dělám pstruhařinu na krajské úrovni - nic mi ukazovat ani vysvětlovat tedy nemusíte.Naopak poučím trošku tedy já Vás.Pokud provádíte odlov ve sportovním revíru,musíte předem požádat Zpč.ús.o povolení.V případě,že toto obdržíte jste povinen takto slovené generační ryby vykázat a na stejné místo do sportovního revíru po výtěru přesadit v násobném množství.Pokud Vám toto není známé,můžeme se setkat třeba na Zpč.ús.v Plzni tam záležitost objasnit.Dále nechápu jak se k vašemu jednání staví vaše dozorčí komise,když si můžete dovolit takto se chovat.A vůbec nerozumím,proč máte na vašich stránkách diskuzi když pak třeba na můj příspěvek píšete,že jsem mohl okysličovat vodu 36 hodin někde ve vaší líhni.Připadá Vám to adekvátní a normální? Je mi asi líto rybářů v Aši.Pukod jste nějaký rozhodující činovník ve vaší organizaci,tak asi mnoho pracujících zapojených členů při takovém jednání nejspíše nemáte - což?Já se takto chovat u nás,tak mi nepřijde ani nožička,natož pracující ručička.No,jiný"kraj",jiný mrav.Tak pane Duchaj nezlobte se,že jsem se opovážil vyjádřit svůj názor.A vám Ašští rybáři Petrův zdar!
Radomír Duchaj: Pan Jiří, pan Jarda : Odlov elektrickým agregátem byl od soutoku s Ašským potokem. Kdo chodil na odlov generačních pstruhů ví, že v tůni kvůli nastavení vodivosti se agregát zkouší / 2 pstruzi do 20 cm / Ad prokopané tůně pokud jsem jen uživatel revíru tak nemohu vůbec nic proti povodí Ohře, který vodní tok spravuje a upravil do podoby, která nyní je. Náhon do rybníka má dát paní Vlachová do původního stavu, zahrazení. Na tento nepovolený odběr upozornili rybáři a to jsme podstoupili odboru životního prostředí v Aši. Hluk dělala lovná skupina i se mnou, hluboce se omlouváme. Agregát byl přenosný bateriový a ten je tišší než Vaše chůze podél potoka. Pokud si myslíte, že generační pstruhy potoční odlovíme a po té s.....e, tak Vás poprosím v příštím roce o účast na odlovu a rádi Vám práci ukážeme a vysvětlíme. O drancování tedy nemůže být ani řeč, neboť veškreré vytřené ryby se vracejí zpátky do chovného potoka. Pokud jste šel potichu asi jste si všiml, že větší škodná než lovná skupina s agregátem bude asi vydra, kterou viděli myslivci v dolní části pstruhového revíru. Škoda, že jste se neozvali dříve, mohli by jste pomoc při okysličování vody v líhni generačkám, kdy 36 hodin nešel el. proud do líhně. Ale nad tím se pozastaví asi málokdo. S pozdravem Petrův Zdar.
Jiří: Pane Jardo jsem rád,že nejsem sám s těmito zkušenostmi - i když rád vlastně nejsem vůbec!Nechápu,jak si může někdo dovolit takové jednání - a co nato normální rybář,platící povolenku a věřící,že si v revíru zachytá a odpočne si v přírodě.Je to chování-Já,z boží vůle král a ti ostatní hloupí poddaní.....A co s tím?Pan Duchaj píše v odpovědi panu Petrovi...-řeší Dozorčí komise.Ale dovedete si představit jak otec řeší svého syna - vycházím z mých fotek nepovoleného odlovu z Doubravy a myslím tím jednoho z účastníků této akce.Rodina se přece vždy podrží.Tak babo raď
Jarda: ad Jiří.Vážený kolego.Váš příspěvek mne zarazil a přiznávám,že jsem i zapochyboval.Po dlouhé době jsem však minulý víkend navštívil s muškou svůj kdysi oblíbený pstruhařský revír a nevěřil jsem.Prošel jsem vše od státní hranice,kdy mne zarazil zdevastovaný tok pod přehradou.Prokopané tůně,dokonce překopaný potok a"narovnaný"tok,vyhrabaný kanál k rybníku atd.Až srdce zabolí,ale zřejmě to Ašským rybářům nevadí.Asi protože se chovám tiše a nenápadně,při postupu proti proudu jsem téměř narazil na hlučící skupinu s elektrickým agregátem (asi zdejší rybáři),kteří bezostyšně drancovali sportovní revír pod přehradou-pod soutokem!Nebo se snad posunulo vytýčení sportovní a chovné části toku? Nevím,snad jsem tu já tedy nepytlačil.Odpoví mi někdo?Lovci s agregátem pokřikovali a drancovali vodu,takže si mne ani nevšimli a ptát jsem se jich ani neodvážil,bylo jich víc.......
Salmo: Vážení členové MO ČRS Aš.I já považuji nápad pana předsedy zřídit stránku diskuse za pozitivní.Jsem i mile překvapen,že snad až na jeden dřívější případ vulgarismů probíhají diskuse na slušné úrovni,což je v dnešní uspěchané a nervozní době spíše vyjímečné.Tak jako jsme lidé různí,máme různé názory a pohledy na věc - tak i tato diskuse je různorodá a ne vždy se vše líbí všem.Každý máme svůj postoj - v tom nevidím nic špatného.Nemyslím si,že se zde chce někdo jakožto nicka zviditelnit - to je přece nesmysl - zviditelnění anonima.Svoboda internetu je někdy opravdu problém - někdo se "nickuje" Salmo,jiný Lájoš,další Jarmila nebo třeba Radomír Duchaj tad.atd..Nikdo však nikdy neví, kdo se zde skutečně prezentuje.Mohl jsem i já,třeba nyní, psát např.jako Radomír Duchaj....?! S milenkami já zkušenost nemám,jsem šťastně ženatý a spořádáný otec - takže k této problematice se vyjadřovat nemohu - přenechávám povolanějším pane Duchaj.Apropo do diskuse zde píši z důvodu,že mne prozatím stále ještě naše organizace zajímá a stále ještě je pro mne srdeční záležitostí.Je pravda,což mne i mrzí, že bych rád podstatně častěji našel ideologickou shodu s panem předsedou.Žel.A je pravda,že se asi na můj poslední příspěvek jako i na příspěvek pana Jiřího ,nic odpovědět nedá.Přeji rovněž všem spokojený závěr rybářské sezony a mnoho krásných chvil strávených u vody,Petrův zdar.PS.:Až někdo přijdete na opravdu objektivní,čistě osobní prezentaci na internetu - rád se přidám,pak to bude mít i smysl a tak se i rád budu podepisovat.Jo a panu Fišerovi-správci líhně-líhňařovi naší organizace,přeji hodně úspěchů při nanadcházejícím vytírání pstruhů a následné péči o ně.Je to opravdu záslužná a náročná činnost,za kterou si každý líhňař zaslouží uznání a vřelý dík.
Radomír Duchaj: Vážení členové MO ČRS Aš z.s. : Dobrý den, tuto stránku diskuze jsem prosadil na výborové schůzi, aby rybáři věděli co nejvíce o činnosti, chodu, problému organizace. Byl jsem od tohoto skutku odrazován, ale rozhodl asi můj napoleonský komplex a stránku společně s adminem zřídili. V některých aspektech se to ukázala jako dobrá volba, v jiných ne. Svoboda internetu, ale nese v sobě úskalí napadání čehokoliv čímkoliv za cenu zviditelnění. Já se pod své články jako statutár organizace v klidu podepíšu a nemám s tím problém. Problém nemá ani např.slečna, paní Jarmila a další, která se zeptá a já ji pokud možno odpovím. To ostatní už není zeď nářků,jak jsem ji v posledních příspěvcích nazval, ale zhrzená milenka, která Vám dá" sežrat " všechno ,čím jste si spolu prošli. Ale tohle většinou chlapi ustojí. Přeji všem krásný zbytek rybářské sezony. Tuto stránku budu i nadále sledovat, ale odpovídat budu až budu mít volný víkend tj. po 15.11. po výtěru pstruhů. Petrův Zdar. PS: 10 let jsme procházeli prověrkami Zpč. ÚS Plzeň, kde jsme dokladovali karty rybníků, výkazy, hlášení, dodáky , účetní rozvahy, ekonomické výsledky bez větších připomínek a zarybnění jsme také splnili. A ty doby, kdy se K 3 točilo ještě na K 4, aby rybáři měli plnou igelitku jsou již pryč. Je i druhá varianta dělat K4 a za pět let poslední zhasíná a touto cestou se vydat nechceme.
Salmo: Ale,ale pane Duchaj.Nikdy jsem nepsal blbosti na téma,že organizace měla před 10 lety ukončit činnost atd.(Rovněž odborné zkoušky nejsou jednoduché,ale jsou pro duševně zralého jedince zvládnutelné a běžně skládané - a za těch 10 let...,že?!Je fakt,že je nemůže dělat člověk,který se za těch 10 let nenaučil ani vyplnit pravidelně ročně opakované výkazy rybníků-hospodaření.)Vašeho rybáři podlomeného zdraví je mi upřímně líto a pevně věřím,že to ustojíte.Vidím,že jste vzdělaný muž - viz citace zdi nářků - a to mne rovněž těší -jsme v dobrých rukách.Jen nesouhlasím s"demografickým vývojem rybolovné skupiny a Vaší invektivou -nechce dělat,výmluvu si najde!"Myslím si,že nikdo z bývalých členů RS si tyto Vaše výtky nezaslouží.Ti lidé dělali dlouhá léta a za různých HOSPODÁŘUˇa patrně by dělali dál,ALE!Přemýšlejte: Myslíte si,že si dospělý chlap,ve svém volnu nechá donekonečna na sebe hulvátsky řvát a urážet se.Myslíte, že lidé,kteří dělali a myslím,že ne špatně svou práci, budou náhle s jiskrou v oku poslouchat člověka(ne Vás),který neví o čem mluví,který neunese a nezvedne keser,nenatáhne si holinky,který rýsuje nesmyslné plány výlovů,který ztrácí doklady,který neni schopen uhlídat a najít své poznámky a mít tím v pořádku evidenci,který se neúčastní výlovů,který neeviduje objektivně docházku,který neobjektivně hodnotí lidi a neplní své sliby,který nemá vztah k rybám a klidně je nechá pomřít,který vyžene jediného zapáleného,mladého člena s odpovídajícím specializovaným vzděláním?!To si skutečně myslíte?A nezlobte se já mám ty kluky z bláta rád a vážím si jich,těch starých i těch nových!Petrův zdar
Jiří: Ad Radomír.D./Petr.Vážený pane Duchaj.Zatím jsem nikdy do žádné diskuse na internetu,tak nevím zda se mi to povede.Jakožto rybář sleduji zdejší diskusi a přiznám seže moc nerozumím Vašim notorickým obranným reflexím.Proč třeba "napadáte"pana Petra?Jste patrně silný agresivní typ,zvyklý razantně zasahovat,ale nejsme všichni stejní,někdo je třeba bojácný atd.Upřimně - nedovedu si představit,když někdo pytlačí,jak k tomuto přicházím,vytáhnu mobil a pořídím hezkou fotografii zlotřilce.A co bych měl vlastně fotit jako doklad přečinu?Třeba jak dotyčný nahazuje,nebo jak odchází s plnou taškou čehosi,nebo mu chtít úlovek přeměřit a nějak se při tom fotodokumentovat,či jak kuchá ryby - a co když pak řekne,že vše uklidil?Proč volat policii?Jako člen spolku přece zavolám Rybářskou stráž a ta ať posoudí a koná! Nebo tato je jen pro kontrolu slušných rybářů,eventuélně pro jejich nevybíravou slovní kritiku a vyhrožování.Hodně se zde v poslední době diskutuje o RS a žádná odezva.To by se např.za pana Houžvičky nikdy nestalo.Proto i já si myslím,že v aši již RS snad ani neexistuje a nebo rozhodně nemá žádného vedoucího,který by členy řídil,proškoloval v nových ustanoveních a paragrafech a plánoval činnost členů, aby byl u vody pořádek - jako za již zmiňovaného p.Houžvičky! Apropo pane Duchaj - říkáte :"viděl někoho pytlačit.....a chcete foto.A jak byjste definoval zbytky rybolovné skupiny,pod hádejte koho vedením,lovící el.agregátem na sportovním rybářském revíru v Doubravě lososovité rybky?Foto mám i s uvedením data a slušné kvality - ne z mobilu.A představte si,že o této akci nikdo z našich společných přátel v ZPč.ÚS Plzeň nemá nikdo tušení.Jak to jen nazvat-pojmenovat?
Radomír Duchaj: fa Ardea vlastni Studanku od r.2006.
Lájoš: Podle katastrální mapy má Studánka nového majitele. Je jím Nadace Ardea z Prahy. Co bude dál?
Radomír Duchaj: Petr : Pokud jste viděl někoho pytlačit, a nevolal Policii, tak jste sám dopustil přestupku. Vyřešení přestupku v organizaci neřeší RS, ale Dozorčí komise organizace. Zda to byl člen DK či vedoucí výlovu můžete doložit ? Mobilní tlf s fotákem asi máte. Pak můžeme začít jednat. Pokud ne, budu se opírat o presumpci neviny. Petrův Zdar.
Radomír Duchaj: Salmo : Hezký úvod. Ano žili , byli rybáři dnes to jsou členové spolku, který se drží nad vodou díky pár bláznům, co nepíší jaké to bylo, ale snaží se o to udržet činnost spolku na Ašsku. S odborností s Vámi souhlasím, poslední, kdo měl odborné zkoušky byl p. Kopecký . Pokud je to tak jak popisujete, tak před 10 lety, kdy p. Kopecký ukončil práci ve výboru by se měla organizace - spolek rozpadnout a předat veškerá práva a povinnosti Zpč. ÚS Plzeň. Byli by jsme součástí chebské organizace jako Fr.Lázně, Luby , Skalná. Pro povolenku by jste si dojel do Chebu. Zarybnění by bylo v pořádku na přesná kila ryb. Někdy mě napadá, že za těch 10 let bych měl více klidu, lepší zdraví a více docházek u vody. Ale komu by jste pak psali Vaše dotazy? Nikdo netvrdí, že je vše dokonalé a krásné. Ale snažíme se. Pokud umíte a chcete dělat věci lépe, nic Vám nebrání v přepřahu a táhnout káru dál. A jako statutární osoba spolku, budete ručit svým osobním majetkem při jakékoliv chybě členů tohoto spolku. / Krásná představa, že /To, že lovná skupina změnila osazení je věc demografického vývoje. A když někdo nechce dělat pro spolek, výmluvu si najde. Učíme se všichni i členové výboru za pochodu, nebot dříve zákon platil desetiletí, dnes pár roků a všechny vyhlášky nezná ani právník svazu. A že ti mladí mají ještě co dohánět ? Rybníkářem se nikdo a nikde nedoučil. Škoda, že zahrádkáři a holubáři nemají také zeď nářků, rád bych věděl jaké problémy mají . Spolková činnost u všech má sestupnou tendenci, a s problémy se potýkají všichni jak myslivci, holubáři, zahrádkáři./ Z doslechu včelaři to už asi na okrese taky zabalili /. Dokud si toto neuvědomí VŠICHNI členové spolku, že není možné jen brát, ale i dávat, je možné že ryby bude chytat max desítka rybářů tak jako se myslivostí zabývá desítka myslivců. A propo Vaší politickou příslušnost neřeším a myslím , že ryby také ne. Petrův Zdar.
Radomír Duchaj: Jarmila : stručně vysvětlím Vaše dotazy.Rybníka Rohlík máme v nájmu asi od r. 89 a to z důvodu vodoteče a napájení areálu Březovky. Výbor se rozhodl zkusit chovat ryby na tomto nebesáku s prameny. Příští rok chceme zarybnit karasem obecným a línem, rybami, které snesou i horší podmínky. Tento rybník nemůžeme odbahnit a tak jediná možnost je nechat bahno a listovku vymrznout, tím se zmenší objem bahna a zvýší objem vody v rybníce. Odměny jsou i povolenky, které dostávají i členové lovných skupin, nebo si myslíte, že ti si odměnu nezaslouží. Zaslouží právem. A v dnešní době Vám zadarmo nikdo nic neudělá . Rozpočet včetně odměn byl schvalován na členské schůzi. A to že přišlo 40 členů, je odrazem zájmu rybářů o činnost spolku. Škoda, že tyto dotazy nejsou pokládány na členské schůzi, ušetřilo by to si psaní on line na těchto stránkách.
Petr: pro Salma-Odpadem z vykuchaných rybek zdobili místní lesík (vč člena např. dozorčí komise)-jistě se jedná o pana P.S.z hranic,sám sem ho viděl pytlačit několikrát,po konfrontaci zbalil nářadí a odešel od vody.jak takovýto pytlák může rídit výlovy?to vážně tem 40lidem co pro něj zvedlo ruku to nevadí?až pána uvidim pytlačit znovu,nebudu to s nim řešit slovně ale volám policii,problém ale bude že přijede nejspíš za RS sám pan L. a tak pochybuju že se tím něco změní.
Salmo: Žili,byli rybáři v Aši a není tomu tak dávno!Místní organizace měla dříve u Zpč.ÚS Plzeň velmi dobré jméno.Hojnost členů,při schůzi sál praskal ve švech,početní i druhový dostatek ryb,kvalitně a důrazně pracující rybářská stráž-fungující vždy na zavolání,zapálený výbor zkušených a znalých lidí,schopná a pracovitá rybolovná skupina.A pak nám přišla nová doba -posledních pár let.Pod odbornou" politickou"péčí jsme postupně přišli o kvalitní rybí obsádku,některé dříve běžné druhy ryb již téěř nemáme,oproti mírám v rybářském řádu máme rybky menší a menší.Vysmíváme se občanům Aše prezentací práce při výlovu na Březovce (stačí porovnat fotografie a čísla z předchozích let).Rybářská stráž asi již neexistuje viz např.zde již diskutovaný stav přehrady v Podhradí,nemluvě např.o Studánce po vysazení,kterou tradičně rabovali známí masaři z Aše i včetně rybářů domácích.Odpadem z vykuchaných rybek zdobili místní lesík (vč člena např. dozorčí komise) a rybky pak odnášeli a odnášeli,ráno,v poledne i večír.Výbor již není zapálený,je pouze zaplacený tak,jak to žádá nová doba - vždyť přece tvoří zisky.A lovná skupina,tu se podařilo otrávit a rozprášit do široka daleka a to včetně jejích letitých a zasloužilých členů.A taková to byla parta.Tak co tedy chcete-slovy klasika"Hynku,Viléme,Jarmilo"? Nezbývá než vzdát příslušným představitelům upřimný dík a začít se smiřovat s realitou,která nastává.Apropo:nevíte někdo zda berou nové členy např.u zahrádkářů nebo holubářů,nebo.....A promiňte já mám ryby a přírodu rád a moc mne to mrzí
Jarmila: Vážený pane Duchaj.V odpovědi panu Petrovi píšete,že rybník Rohlík máme v nájmu.Zajímalo by mne od kdy - pokud to není tajemství.Dále,když je tedy v nájmu - jak ho tedy obhospodařujeme,dosud jsme s tátou o hospodaření na tomto rybníku nikde neslyšeli ani nečetli a ani jako pronajatý a udržovaný rybník nevypadá.Kolik tedy, i když nebylo nikde uvedeno,tam bylo vysazeno a pak sloveno a jakých ryb.(Počet pneumatik apod.prosím vynechme - dnešní doba má i jiné nešvary.)A co znamená termín-cituji:Po vyřezání a vymrznutí se NA JAŘE UKÁŽE,ZDA BUDE VHODNÝ K CHOVU RYB."Proč až zima ukáže (a to po vynaložené práci a odlovu nyní) zda bude rybník vhodný k chovu ryb.Za kompletní odpověď na všechny mé otázky děkuji předem.A nezlobte se,možná jsem jediná nechápající amatérka - no blondýna.
Jarmila: Pane Duchaj, v odpovědi panu Dědovi Vénovi píšete-cituji:"Pokud si organizace Vydělá na odměny svých členů,nevidím sebemenší důvod atd."Chtěla bych se jen zeptat,kdy nastává ten stav,kdy si organizace vydělala a kdo tento okamžik-stav vyhodnotí.Je to tak,že organizace vyprodukuje tolik prostředků,že má např.všechny revíry osazeny kvalitní rybí obsádkou,svůj majetek řádně provozovaný a ošetřovaný atd.,že nepotřebuje již peníze např.na nové auto,náku rybníků atd.?Nebo jak je myšlem Váš "terminus technikus"organizace si vydělala na odměny?! Za odpověď děkuji předem.S pozdravem J.
Petr: děkuji za odpověd.
Radomír Duchaj: Rohlík máme v nájmu z důvodu vodoteče do Březovky. V neděli byl sloven na zkoušku, nechá se vymrznout, vyřežou se nálety a na jaře se rozhodne, zda bude vhodný na chov ryb. Slovena osádka karase obecného a lína se zakomorovala. 20 pneumatik a elektro odpad odvezen na separaci :(
Petr: Dobrý den,mám otázku ohledně rybníku rohlík,patří rybník k chovným rybníkům črsmoAš?já jen že jsem jěště nikdy nevyděl že by tam byl výlov.děkuji za odpověd
Radomír Duchaj: Děda Véna : Dobrý den, asi dobře víte, že rybáři jsou spolek, kde všichni pracují dobrovolně a po pracovní době. Rybář má nejen práva na lov ryb udicí, ale má i povinnosti, které mu ukládají jak Rybářský řád tak i Stanovy ČRS. Rybářská stráž konala, policie také. Jaké vysvětlení nám zašle či nezašle musíme respektovat. Řešení této situace, kdy majitel rozhodl o neprodloužení nájemní smlouvy je nezvratné. Pokud dodržujeme literu zákona není v našich silách ani v síle v Zpč. ÚS tento stav změnit. Příští rok bude zvolen nový výbor MO a budu držet palce Všem, kteří budou chtít pracovat a řešit situace, které nastanou. Výbor práci nezabalil a snaží se dále dodržovat zarybňovací plán a chov ryb na Ašsku a Hranicku. Otázkou je, zda komerční rybolov / soukromé revíry / nepřeválcují spolkovou činnost rybářů. V mnoha ohledech spolky musí dodržovat všechny zákony, které ani nesouvisí s chovem ryb, ale aby jsme nepřišli o zbývající revíry snažíme se je naplňovat. Z celé nastalé situace jsem taky znechucen, ale abych chodil po úřadech a udával na to nemám žaludek. A pokud jde o výplaty, tak návrhem rozpočtu byli členi naší rybářské organizace seznámeni na členské schůzi. Neslyšel jsem ani jeden protinávrh či dotaz na rozpočet. Pokud si organizace vydělá na odměny svých členů, kteří pracují pro organizaci, nevidím sebemenší důvod za vykonanou práci dát jak peněžní tak naturální odměnu / povolenku /. Přeji krásný den.
děda Véna: Radomír: Dobrý den. Zřejmě jste tyto příspěvky nepochopil. Rybářům, kteří si jdou k vodě odpočinout a relaxovat nejde vůbec o to, aby volali linku 158 nebo nedej bože podávali vysvětlení do protokolu. Oni si šli prostě odpočinout. Ten, kdo by měl tyto snad ještě přestupky řešit jste Vy, jako člen výboru MO a rybářská stráž. Proto jste byl zvolen členy do výboru organizace. Smutné je to, že víte, co se na revíru děje a nekonáte. Kubeš s Řezníčkem si tam dělají co chtějí a slušný rybář radši odejde. Proč platíme členské příspěvky, když se za nás nepostaví nikdo z vedení naší organizace ani že Zpč. Územn.ho svazu? Platy si přitom rozdáváte vesele dál. Je to proto, že jste to prostě zabalili. Smutné. Od srpna, co jsem se vrátil z nemocnice jezdím do Pasek už jen bez prutů. Je mi z toho co se tu děje, tak nějak smutno. Ale je to, jak jsem zde již dříve psal, konec rybářů v Aši. S tímto přístupem určitě. Přeji všem slušným rybářům krásný den.
Radomír Duchaj: Jaroušek : Dobrý den, podle nicku nepoznám , zda jste rybář či jen návštěvník přehrady. Pokud jste rybář a vlastníte mobilní tlf volat 158 s podezřením na pytláctví, počkat na příjezd policie a podat vysvětlení. Tento problém jsme řešili s policií již 8.9. 2017. Sepsali iniciály RS , dotyčného "lovce" a vysvětlení nám zatím nebylo dodáno. Vše bylo konzultováno s jednatelem Zpč. ÚS Plzeň p. Bílým. Soukromý majitel by měl dodržovat zákony jako všichni občané či rybáři. Nájemce je Zpč. ÚS Plzeň a my jen určení hospodáři k zarybnění :( . Z úřadu již přišla zpráva o vyjmutí přehrady z rybářského revíru a změnu zarybnění zbytkového revíru / potok nad a pod přehradou./ Ten chceme zachovat. Naše stanovisko jsme zaslali na Zpč. ÚS Plzeň a čekáme na vyjádření Karlovarského kraje.
Salmo: Vážený příteli Jaroušku - Ano,ano - nová doba.Motorový člun na přehradě je aktivní i v noci.Po skončení povolené doby rybolovu vyráží a popojíždí podél břehu,zastaví tu, zastaví tam, pak to šplouchá a pak zase tam to šplouchá. K vodě občas zavítají i jiní "přátelé deprimovaní" zdejším vývojem a pokouší se rousnicemi a jinými "čestnými"praktikami "rehabilitovat"svá rybářská čestná srdce"! Co však stím Jaroušku? Někam třeba zavolat, nebo napsat? Jeden můj přítel viděl rybáře s více kapry v saku a při kontaktování nejmenovaného činovníka zazněla odpověď "Teď jim" - a hotovo.Tak Ti nevím Jaroušku . . . . .
Jaroušek: Vážení Přátelé,Při návštěvě PR Přehrada v Podhradí jsem zůstal v "úžasu". U hráze byl zavěšen na modrých barelech asi od chemikálií jakýsi "pseudohausbot".z kterého trčelo nepřeberné množství nahozených prutů.Další pruty vybavené rolničkami byly nahozené,svisle postavené a bez dozoru na hrázi za přepadem.Hladinu nádrže zdobilo několik tyčových bójí mezi kterými se zručně na motorovém člunu proplétal nějaký muž.Vlastně neproplétal,ale zavážel další nástrahy do prostoru až téměř k zátoce.Poté se vrátil na hráz a sdělil,že s rybáři je zde konec a zda já něco nepotřebuji.Co Vy nato panové z výboru naší organizace?
tom: bezva. díky za odpověd
Radomír Duchaj: Tom : Podle toho, co popisuješ, to bude jen povrchové zaplísnění = saprolegnióza (plíseň Saprolegnia parasitica). Tato plíseň je ve vodě běžná a uchycuje se na poškozených žábrách, kůži, ploutvích ryb, apod. K léčení se používala malachytová zeleň (dnes se už nepoužívá - nesmí se používat k léčení ryb/,Můžeš taky použít krátkodobou koupel v soli: 10 mg NaCl/l vody po dobu 5-20 minut ale podle mě bude pro tebe nejlepší použít krátkodobou koupel v hypermanganu (manganistan draselný): 10 mg KMnO4/l vody po dobu 60-90 minut nebo jen poškozené místo potři připraveným roztokem. copyright MRK Nádrž vyčistit a zvýšit okysličení.
Radomír Duchaj: Honza : Nájemní smlouva na nádrž Bílý Halštrov byla podepsána 18.12.2007 na 10 let. Platnost tedy do 18.12.2017.
Tom: Zdravím,měl bych na vás prosbu,chovam nástražní rybky(karasy obecné,plotky a cejny),nádrž 1200L,kvalitní čerpadlo a vzduchování a poslední dobou se na rybách tvoří bílá plísen,poradí mi někdo jak se plísně zbavit?(bohužel nevím jaká je to přesně plísen,můžu poslat foto) mockrát dík za radu Tom
Honza: Dobry den trosku se tady v diskuzi stracim .. muze te mi prosim nekdo napsat jak je to teda s prehradou bili halstrov .. kdy konci smlouva atd.. dekuji
Radomír Duchaj: Kontrola z KÚ na označení revíru proběhla v pořádku, chyběla jedna cedule rybníku Ohražený, jinak všechny ašské revíry byly označeny alespoň jednou tabulkou. Objednali jsme dalších pět cedulí .V případě, že někdo z rybářů uvidí tabulku utrženou, rozbitou kontaktujte člena výboru, nechte vzkay v Bambinu a sjednáme nápravu. Děkuji. Dotaz ohledně Chyť a pusť, zákon, vyhláška, svazové stanovy takový pojem nezná. Jednalo by se jen o domluvu našich členů. To je ale asi nereálné. Ohledně Vernéřova by se revír musel vyjmout z hospodaření mimopstruhového a dát návrh na pstruhový revír, který ale tato nádrž nebude splňovat. / podmínky pro lososovité ryby je primární / .
Radomír Duchaj: Jarmila, Michal H. 4. července proběhne kontrola sportovních revírů naší organizace Krajským úřadem , IŽP za účasti krajského hospodáře a technika Zpč. ÚS Plzeň. Vaše dotazy předám a jejich vyjádření dám k dispozici. Zde bude určující Vodní zákon, Zákon o rybářství a vyhlášek souvisejicích s touto problematikou. Salmo : Kauza Krásná , my jsme byli první, kteří urgovali jakou osádkou osadit Kamennou osadu, po vyjádření, že hospodařit na těchto rybnících nemůžeme z důvodu dotací, si obec jako majitel rybníků vyřídila vyjímku s osazením těchto vod. Z dopisu od obce jsme byli vyrozuměni, že si bude hospodařit po dobu dotačního titulu sama. Pokud by nám povolila hospodaření, porušila by podmínky dotace a hrozilo by vrácení určité částky dotace státu. O nabídkách obce, které zde prezentujete, nikdo z výboru nebyl ústně ani písemně informován. Co se týká rybníka, který p. Houžvička obhospodařoval na vlastní náklady, kde rozvezl ručně kolečkem asi 6 tater hlíny na zpevnění hráze a čistil přítok , nemám žádné informace, že by mu někdo dával ryby zadarmo. Karta tohoto rybníka v evidenci naší organizace není a ani být nemůže jedná li se o soukromý rybník osoby, který měl p. Houžvička v užívání za jeho opravu a údržbu. Začínají prázdniny a doba dovolených, přeji za výbor organizace krásné zážitky u vody spojených s lovem ryb na udici. Petrův Zdar.
Švejk: Kamarádi,mrzí mne,že na našich na ryby tak bohatých revírech V Aši prý nesmím používat člun a tím potažmo i sonar.Jsem totiž rybář sportovec,ale zatím bez velkých úlovků, přestože jsem investoval nemalé prostředky do výbavy Anaconda,boilies,dipů,boosterů a potřebné rybářské bižuterie.Rovněž můj bivi má vysokou odolnost proti vodním sloupcům a tak jsem připraven trávit u vody i třeba celý veekend.Na členské schůzi prý byla řešena i otázka chránění K 70 - z čehož jsem jasně v podtextu vyrozuměl,že Ašské revíry nejsou žádné holořitě a odpovědně jsem se připravil na lov velkých ryb.Jakožto sportovec a žádný masař bych šel s ochranou ještě dál a na členské schůzi,které se chci již tentokrát účastnit,bych rád navrhl i hájení např candátů nad 100 cm,sumců nad 150 atd.Myslím, že naše sportovní příroda si toto zaslouží.Tak ještě jednou prosím,nešlo by s těmi čluny něco rozumného prosadit?Za odpověď,jako i za ev.tip na náš revír s možnými kapitálními úlovky děkuji.PS.:silné děličky mám.
Jarmila: Vážený pane Duchaj,prosím Vás, je reálné aby se z Verneřova po jeho znovunapuštění stal pstruhový rybářský revír,když nyní přijdeme o přehradu?Za Vaši odpověď děkuji předem.
jiřík: Dobrý den
Salmo: Vážení přátelé rybáři.Je zajímavé,že jakákoliv diskuse zde se zvrtne v "boj".Myslím,že neustálé "zvaní do výboru" a " podpora výboru a panu předsedovi"-kterého přece nikdo nenapadá,není na místě.Jedná se přece o diskusi-od slova diskutovati a ne o sloupek pochval či výtek.Je pravdou,že nepřesnosti či nepravdy vždy rozproudí krev (zvláště z úst činovníka).Nebo se jedná jen o nepochopení otázek ze strany odpovídajícího?Tak např:ad R.Duchaj-Majitel přehrady je jistě oprávněn na svém majetku co uzná za vhodné.Ale snad mohl posečkat do konce rybářské sezony t.j.do 11/2017.Přehradu upustil mnohem více než 50cm běhěm týdne - vodní živočichové-nevodní živočichové atd.U jiných vodních děl na Ašsku nelze=zákony.Potok nad a pod přehradou je čištěn-téměř "luxován a dlážděn",prý "Povodím" v zájmu odstranění nebezpečí povodní.Ale na toku-na přehradě se hází do vody stromy a větvea staví mola kotvená ve vodě-tato skutečnost hrozícím povodním nevadí!Tak to si myslím,že vadí rybářům.Asi nikdo nechce diktovat majiteli,ani přehradu kupovat.Ani prostí rybáři nejsou tupci - pánové!A ještě tedy ad rybník Újezd:Naše organizace tento skutečně neměla v majetku,ale prokazatelně ho několik let obhospodařovala-prováděla zde chov ryb,které zde zůstaly a byly předány novému majiteli.Rybáři si je neslovili ani nebyli odškodněni.Rovněž rybník obhospodařovaný panem Houžvičkou byl plněn rybami organizace a tyto byly rovněž ponechány majiteli a pár vyvoleným rybářům.Pamětníci událostí zatím"nevymřeli".Ad rybníky Krásná-opět revitalizace - OK.Ale obec se k vlastnímu obhospodařování rozhodla až poté,kdy rybáři Aš po několika urgencích nevysadili sjednanou rybí obsádku.Nebo se snad pletu?Takže pánové vtipní pisatelé,buďto o věci něco víte nebo nevíte a podle toho se pak vyjadřujte a suďte.A pánové nenapadejme se,ani neodsuzujme uváděných údajně 30 lidí se pstruhovkou,nebo kapraře či dravcaře atd.to všechno jsou rybáři-kolegové a máme v organizaci STEJNÁ PRÁVA.Tak pánové v duši mír a Petrův zdar.
Michal H.: Radku, je reálné, aby se z Vernéřova po jeho znovunapuštění stal trvale revír se statusem "chyť a pusť" ?? Je nějaký způsob jak ten status udržet na takovém revíru trvale ??
Kokrhel: Moc pěkně napsané, naprostý souhlas. Přesně takhle to totiž je (i bohužel, dalo by se říct)! Michal H. - palec nahoru!
Michal H.: Diskuzi, která se rozjela, se zaujetím sleduji. Každý máte možnost přehradu koupit, v inzerci je za 10.200.000,- Kč již asi 2 roky. Pak jí pronajměte svazu za cenu, která se vám určitě nevyplatí. Těžko odsuzovat majitele za to, že chce mít ze svého majetku užitek. Samozřejmě spousta lidí ví, co se dělá špatně a co se má dělat jinak. Co k tomu dodat ? Přihlašte se, kandidujte a nechte se zvolit do funkcí v organizaci a ukažte, jak to dělat jinak a lépe, ukažte co vyjednáte na úřadech, jděte už nyní za majitelem přehrady, předneste mu své argumenty a jistě uspějete. Pak řekneme "Ty jo, to je frajer, ten to umí". Radku, lidem se nezavděčíš a můžeš dělat cokoliv, vždycky se najde někdo, kdo bude jako anonym rozdávat rozumy, ale "skutek utek". Chcete mít atraktivní revíry a pěkné ryby ? Je jediná cesta, přestaňte brát rybníky jako zásobárnu masa, to co vidím u vody po vysazení je neskutečná masařina. Radku, nenech se od kritiků rozhodit a ahoj na výlovech.
Radomír Duchaj: Tom . dekrety jsou kámen úrazu od r. 1989 . Pokud by je vlastnila organizace, " hospodařila " by si na svém. ALE : to by povolenka stála nejméně o 100 % více. A rybářství by nebylo lidovou zábavou ale koníček, který by si nemohl každý dovolit. Slyšel jsem z vyprávění, že v 60 letech se vydalo na rybník 50 povolenek a konec, na pstruhovku 30 ks a čekalo se v pořadníku, kdo si ji příští rok nevezme. To ještě bylo rybářství ušlechtilý sport, u vody se zdravilo Petrův Zdar, nesedl jsi si na zakrmené místo kamarádem a po chycení ryby jsi popřál lovci stiskem ruky. Díky za podporu, ale radši by jsme asi oba seděli u vody a přemýšleli proč zase nežerou :)
Radomír Duchaj: Jarmila : Omlouvám se, ale slovení ryb z revíru jsem neuvedl z důvodu , že je nereálné. Uvádíte ve svém příspěvku, že bez boje vyklízíme pozice naších předků. Chci Vás ubezpečit, že v žádném případě. V tomhle roce jsme zažádali o nájem všech vod obhospodařovaných naší organizací. U města Aše, Ašských lesů jsme uspěli se žádostí na 10 let i s následnou opcí. Kdyby jsme se chovali jak popisujete, tak město pronajme vody i jiným cizím subjektům, které měly i o chovné vody zájem. Tady musíme poděkovat starostovi, který zde kopal za spolek. V Hranicích naše žádost leží na stole a čekáme na schválení a na podpis smlouvy. Rybníky pronajaté od PF ČR plníme nájemní smlouvu a chceme si o další dva v letních měsících zažádat. Vaše asi ironické děkujeme, beru z rezervou, neboť vidíte jen lov ryb na udici ale to je to výsledek nekolikaleté práce hospodářů, členů lovných skupin a dobrovolníků kteří si DĚKUJEME plně zaslouží. To,že jste zkritizovala práci mou beru,jsem špička ledovce, ale práci lidí, kteří konají ve svém volnu třeba i pro Vás, je nefér . Přeji hezký den.
Tom: myslím pane Duchaj že se nemáte za co stydět a pokud by chtěl děda véna zase pana K. nebo někoho podobného z pivního prostředí tak je blázen,zamyslete se třeba i nad tím že na stránkách funguje diskuze a odpovídá na ní sám předseda,proletěl sem spousty stránek místních organizací a raději takovou věc nikdo nemá.za další-když je rybník na prodej a naše organizace na to nemá tak ho koupí ten kdo na to má love,to se má organizace zadlužit aby těch 30 lidí se pstruhovkou mělo kam chodit?a co zmůže náš předseda když jsou právníci z plzně k hovnu a nevysoudí ryby?možná by něco změnilo kdyby jsme na naše rybníky drželi ty dekrety my a ne nejakej šašek z kraje.z rybářskou stráží máte ale nejspíš pravdu,pana L. sem u vody neviděl již někoolik let a nikoho dalšího tu neznám(předloni mě kontroloval sám předseda ). Pěkný den
Radomír Duchaj: Salmo : Krajské rybářské stráži p. Nedorostkovi byla osvětlena situace na přehradě Vernéřov. Byl situaci zkontrolovat a to, že některá místa jsou znepřístupněna ještě není znemožnění rybářského práva majitelem přehrady / jsou místa, kde chytat lze /. Je to všem proti srsti, ale zákon porušen nebyl. O odpouštění přehrady jsem psal psal v příspěvku děda Véna . Ohledně RS průkaz vrátilo od r. 2010 pět členů. RS stráž nepracuje na takové úrovni, jakou by jsme si představovali, to nezastírám, ale za dobu 15 let jsme měli dva zájemce, kteří by se chtěli stát členy RS. Jeden nesplňoval podmínky a druhý se připravuje na zkoušky, které proběhnou na začátku příštího roku. Pro zajištění ochrany řádného výkonu rybářského práva a chovu ryb v rybnících je uživatel rybářského revíru povinen a subjekt hospodařící na rybochovném zařízení oprávněn navrhnout rybářskou stráž. Rybářskou stráž ustanovuje, odvolává a zrušuje a stanovuje rozsah působnosti na návrh uživatele rybářského revíru či jiného oprávněného subjektu obecní úřad obce s rozšířenou působností, příslušný podle místa trvalého bydliště navrhované osoby. Ten vede evidenci všech rybářských stráží, které byly ustanoveny v obvodu jeho působnosti. Příslušný rybářský orgán vydá rybářské stráži odznak a průkaz rybářské stráže. Subjekt, který rybářskou stráž ustanovil či ji vede v evidenci, je oprávněn nejméně jednou za 5 let ověřovat náležitosti, na základě kterých byl souhlas udělen, včetně kvalifikačních požadavků. Naše organizace přišla o rybník Újezd tím, že neakceptovala nabídku Pozemkového Fondu ČR na odkup rybníka. Rybník nikdy nebyl majetkem naší organizace. NAŠE ORGANIZACE OD ZALOŽENÍ / 1947 / NEMĚLA V MAJETKU ANI JEDEN RYBNÍK. Vše bylo je v nájmu. P. Houžvička obhospodařoval rybník se souhlasem majitele. Nebyl majetkem organizace. Krásná - rybníky jsme měli v nájmu. Majitel obec Krásná se rozhodlo revitalizovat rybníky z dotací. Dotační titul zakazuje pronajímat druhým osobám po dobu 10 let rybníky opravené, zrevitalizované z dotací. Obec Krásná nám písemně sdělila, že bude těch 10 let rybníky obhospodařovat sama a po té bude vyvoláno další jednání. /jedná se o Černý Luh, Horní nad křižovatkou /. Potok nad a pod přehradou patří státu, a tam výkon rybářského práva pokračuje dál. O fota jsem požádal admina, aby i ostatní členové organizace věděli, co se děje na našich revírech. Přeji hezký den.
Radmír Duchaj: Děda Véna : Majitel přehrady má svá práva a povinnosti, jako každý občan. Jak víte je i majitelem malé vodní elektrárny a má nasmlouvanou výrobu energie. Při odpouštění dojde ke snížení hladiny a tím pádem, si na SVÉM pozemku může dělat v rámci zákona , co chce. Postavením mol se připravuje na pronájem přehrady novému nájemci, jelikož ČRS končí smlouva. Každé vodní dílo musí mít provozní řád a povolení nakládání s vodami / odpouštění / . Podle jeho slov se žádného prohřešku nedopustil a to že odpustil 50 cm během týdne je v souladu s nakládání s vodami. Není v našich silách diktovat majiteli, co bude dělat na svém vodním díle. S rezervovanou povolenkou od pana Kuneše nepočítám, neboť od začátku nabytí přehrady , jsme nebyly zrovna v přátelském vztahu, ale plně jsem respektoval jeho práva, jako on respektoval 10 let podepsanou smlouvu s ČRS. A proč jsem předsedou ? Pracuji ve výboru 15 let a za svoji práci vykonanou pro organizaci se nestydím. Na funkci nelpím a přístí rok , kdy budou volby do nového výboru, může kandidovat každý člen organizace . Ke konci ledna bude dána k dispozici listina, kam se může každý přihlásit. A po léta zkušenostech vím, že budu obcházet členy stávajícího výboru a členy organizace, zda má někdo chuť a sílu pracovat pro organizaci. Pokud bude na kandidátce více než 7 členů budu příjemně překvapen. Pokud nepocítím podporu členské základny, zůstanu v pelotonu a svezu se na bedrech jiných. Přeji příjemný den.
děda Véna: Přátelé Salmo a Jarmilo, děkuji, že Vám není lhostejno to, jak vše dopadlo a že chápete alespoň trošku, co za ta léta strávená či snad ztracená ve zdejší organizaci mám na mysli. Děkuji moc.
Jarmila: Pane Duchaj.V jedné z předcházejících odpovědí uvádíte:majitel by měl ze zákona vyplatit 3 roky zarybnění přehrady(věc právníků svazu).Pokud vím dále platí:nebo umožnit slovení rybí obsádky(což už neuvádíte).Hezká odpověď funkcionáře naivním rybářům.Sám přece víte jak vše dopadne v praxi a ví to i citovaní právníci svazu-kolik těchto případů za svaz už vyhráli?!A slovení podmínkách a termínu majitele je přece rovněž nereálné.Jak velmi vtipně uvádíte"v době kdy větší bere"hezky a bez boje pochováváte "ideály a dědictví"rybářských generací Ašska a umně transformujete nás a naše předky do moderního světa komerčních vod,sonarů,bojlí,dipů,fotek s bigfisch po stopadesáté ulovených a po políbení vrácených vodě.Za staré rybářské generace i za nás obyčejné vyznavače normálního Petrova cechu DĚKUJEME
Salmo: Ještě dotaz na zodpovědné činovníky zdejší organizace.Prosím o informaci zda ještě existuje u nás Rybářská stráž?Pokud ano,tak co tato složka činí v záležítosti uváděné přehrady?Vždyť jen v Základních ustanoveních Zákona 99/2004Sb. a vyhlášky 197/2004Sb stojí:Oprávnění rybářské stráže-a)Kontrolovat užívání jezů,zařízení atd.z hlediska dodržování právních předpisů a opatření na ochranu výkonu rybářského práva. 5) Kontrolovat způsob a rozsah užívání vod a jejich kvalitu.ad b Požadovat-3)součinnost, případně pomoc Policie ČR,nemůže-li zajistit vlastními silami a prostředky výkon funkce rybářské stráže.RS je povinna ad d)zjišťovat zdroje a příčiny znečištění vody v rybářském revíru.ad e)oznamovat neprodleně zjištěné závady a škody uživateli rybářského revíru,obecnímu úřadu,orgánu příslušnému k ochraně přírody a krajiny nebo policii ČR.Tolik tedy jen letmá suchá citace pouze pár předpisů.A tak se ptám:existuje tedy u nás RS a co tedy prokazatelně v této kauze činí?Prosím o rozumnou a věcnou odpověď.Děkuji
Salmo: Ad-Děda Véna.No a jeto.Můžete zase šetřit a někdy si i třeba vyrazit na 70 revírů za humny.Chce to jen chtít! A takto jsme přišli (ČRS Aš) už i o jiné rybníky a potažmo veškeré ryby v nich-chovný rybník Újezd,rybníček obhospodařovaný panem Houžvičkou,letos dva rybníky v Krásné, a tak přijdeme i o nejhezčí a nelepší sportovní revír Přehradu a pak bude zajisté následovat i pstruhový potok nad a pod tímto vodním dílem!A pak třeba další a další.Na schůzi se o takových "banálních"záležitostech mlčí, ale zato se řeší"prohřešky" pana J.Wágnera atd.Proto asi třeba i ta účast "40 statečných".No a Dědo Véno vždyť o nic nejde,dá se rybařit i třeba ve Francii,Mongolsku v Kanadě,na mořích i oceánech - vždyť jste také Euroobčan né?Tak o co GO?PS: Jo a hezký fotopříspěvek od pana Rochy,nebo snad provokace?
děda Véna: Dobrý večer. Přesně tuto odpověď jsem od Vás čekal. Nejde jen o to, že jsem musel celou zimu pracně šetřit na tuto povolenku. Jezdím sem s kamarádem již druhým rokem, protože jinak se sám nedostanu. Šlo mi vlastně hlavně o to, že zde napíšete, že se jako zástupci organizace postaráte o to, že bude majitel přehrady potrestán za nedodržení podmínek, ale to jsou pro Vás jen zbytečné starosti. Předpokládám, že už máte zarezervovanou volnou povolenku od p. Kubeše. Přeji všem slušným rybářům lepší sezónu než která je potkala na této vodě a Vy by jste se měl zamyslet, proč jste předsedou.
Radomír Duchaj: Děda Véna : V ceně povolenky 1300 Kč máte kolem 70 pstruhových revírů v Karlovarském a Plzeňském kraji. Nejsme jediní, kteří takto přijdou o revír / krásný i dobře zarybněný /, ale v době kdy " větší bere " se s tím musíme smířit a šlapat dál. Přeji pěkný den.
děda Véna: Dobrý den. Dva měsíce po zahájení pstruhové sezóny majitel přehrady brání výkonu rybářského práva tím, že do vody naházel velké množství stromů a keřů a tím znemožnil lov ryb. Předpokládám, že je to z důvodu toho, aby rybáři vylovili co nejméně ryb a co nejvíce jich zůstalo v revíru, o který pravděpodobně přijdeme. Má otázka pane předsedou zní, kdo mi vrátí peníze za zakoupenou povolenku. 1300 peněz pro mne není malá částka a teď sedím doma a čekám. Léta tiše plynou a vypadá to, že s rybáři na Ašsku je konec. Třeba to tak není, ale vypadá to tak. Všem rybářům přeji krásný den.
Radomír Duchaj: Nájemní smlouva platí do 31.12.2017, majitel by měl ze zákona vyplatit 3 roky zarybnění přehrady. Ale to bude věc právníků svazu. Výpověď smlouvy zatím na Zpč.ÚS Plzeň doručena nebyla. To jsou veškeré informace, které máme k dispozici.
Tom: děkuji za odpověd. zajisté ty mola nestaví pro nás svazové rybáře takže myslím že je s přehradou konec. jak to bude s s rybama?patří svazu?
Radomír Duchaj: Tom : Telefonickým dotazem na majitele přehrady p. Kubešem ml. jsme byli informováni, že se bude snažit vypovědět smlouvu se Zpč.ÚS ČRS Plzeň a tím pádem bude revír vyjmut ze svazových vod. Tento rok dobíhá smlouva. Finančně se bavíme řádově o statisících Kč, které požaduje majitel přehrady a pozemků za roční nájemné. Je možné, že přehrada bude soukromý revír, který bude i oplocen. Čekáme na vyjádření Zpč. ÚS Plzeň, na který jsme dali podnět k ohledně jednání a uzavření nové nájemní smlouvy. Je nám to líto, ale pokud se majitel rozhodne toto udělat, nemá Zpč. ÚS ČRS Plzeň a ani výbor MO ČRS Aš , žádné prostředky jak tuto nelichotivou situaci vyřešit. Majitel se nebrání při slušné finanční nabídce přehradu prodat, ale tady jsme v řádech možná i desítek milionu. O dalším postupu se Vás budeme snažit informovat průběžně.
Tom: Zdravím,ty mola na přehradě znamenají asi že jsme přišli o revír??
Radomír Duchaj: děda Véna : Problém přehrady je v tom, že naše organizace není nájemcem přehrady ale tím je Zpč. ÚS Plzeň, která drží dekrety .Přehrada je v soukromém vlastnictví osoby, která komunikuje pouze se statní správou či nájemcem. Organizace podala podnět profesionální RS ohledně znemožnění výkonu rybářského práva / vykácené stromy naházeny na břehy , rychlé odpouštění atd. /. Ta bude ve spolupráci se Zpč. ÚS Plzeň toto řešit s úřady, kterých se to týká. Je i možné, že stávající majitel vypoví smlouvu a o vodu přijdeme. Ohledně Venéřovského rybníka - jsme nájemci a majitelem je město Aš, to plní podmínky k opravě díla z dotací a zakopaný pes je v ochraně živočichů / žáby, čolci atd. / . Termín upouštění určil odbor životního prostředí. Zachrání se obojživelníci ale ryby nejsou chráněné zákonem a tak mají smůlu. Snažíme se o co nejšetrnější postup jak vůči obojživelníkům tak i ryb. Při kontrolních dnech na stavbě postupujeme a navrhujeme řešení, které musí splňovat podmínky dotace opravy rybníka. Je možné, že odlov ryb nebude potřeba, ale musíme počítat i s krajní variantou. Ohledně ošéfování peněz je to poslední s čím počítáme. Nikdy nenahradíte původní osádku ryb viz úhoři,hrouzci, okoun ,bílá ryba. Nejednoduší variantou je nakoupit 10 q tržního kapra nasypat do rybníka a byl by jste jako rybář spokojen? Pokud navrhujete nějaké lepší řešení situace, rád Vás osobně přivítám na výborové schůzi dne 21.června od 16 hodin v Bambinu. A pokud nejste spokojen s prací výboru je na Vás se aktivně přihlásit do výboru nového, který se bude volit na příští členské schůzi. PS: Dobrá zpráva je, že jsme zajistili pachty/ nájmy / na 10 let na všechny rybníky vlastněné městem Aš, Ašskými lesy. Účastnil jsem se několika jednání s představiteli města a vysvětloval , proč vodní plochy pronajmout organizaci a ne soukromým subjektům, které měli o naše spravované rybníky komerční zájem. Na podzim budeme podepisovat smlouvu i s městem Hranice. Přeji Všem rybářkám a rybářům krásné sportovní zážitky u vody a zároveň zveme děti rybářů na Dětský den, který se uskuteční 24.června od 8,30 hodin na Březovce.
děda Véna: K vypouštění rybníku Vernéřov. Myslíte si, že je zvolen vhodný termín ke slovení takto zabahnělého revíru? Myslím, že počet slovených živých ryb v tuto dobu bude minimální. Ale toto jistě máte finančně ošéfováno a za zajištěné peníze bude nakoupena ryba nová.
děda Véna: Proč jdete na komisi ŽP, když sám jste jejím členem? Tato věc se měla řešit již dávno, jelikož k upouštění v letních měsících dochází pravidelně již několik let.
Radomír Duchaj: Upouštění přehrady provádí majitel . Dnes jdu na komisi životního prostředí s dotazem, protože majitel komunikuje jen se státní správou :( . Na Vernéřovském rybníce se již opravuje dno u výpusti tzv. vývar pod rybníkem. Po vytvrdnutí betonu ve vývaru bude rybník pomalu upouštěn již přes požerák cca o 1,8 m vody. Uvidíme jaká plocha rybníku ubude a poté se rozhodne, zda bude rybník sloven či ne. To ale zjistíme po upouštění, neboť mapu dna rybníka již asi nikdo nepamatuje. O omezení lovu ryb na UDICI po dohodě s krajským hospodářem zatím nepovažujeme za nutné.
Tom: Zdravím vás, měl bych prosbu.Všiml jsem si upuštěné přehrady v podhradí,souvisí to z opravou hráze vernéřova?a kdy by se měl vernéřov odpouštět?díky za odpověd Tom
Radomír Duchaj: Pepa: Zdravím jednoho ze 40 statečných :) K iniciativě K 70 jsem se vyjádřil na schůzi , protože někteří členové organizace zjistili, že i v jiných organizacích si toto prosadili do usnesení. O prosazení "mých" přání a myšlenek rozhoduje členská schůze, každý člen organizace má právo vystoupit na členské schůzi a vyjádřit se k danému problému. O jezeru, které má v nájmu či již vlastní J.V jsou napsány stovky článků, stovky diskuzí na internetových stránkách a to jak v pozitivní tak i negativní podobě.To že Michal Bláha byl proti návrhu a veřejně vystoupil nemění nic na naší spolupráci v organizaci. Pokud bych měl takové vztahy se všemi členy výboru jako s Michalem, byl bych asi nejšťastnější předseda v celém svazu.Jen mě mrzí, že ti kteří by chtěli prosadit K70 se ani schůze nezúčastnili. Pro příště mám ponaučení a poslední členskou schůzi jako předseda odsedím v klidu a pohodě. Členská základna výboru žádný úkol nedala. To svědčí o zájmu rybářů o chodu v organizaci. PS: omluva za překlep o volbě výboru. Mělo být všem . Přehlédl jsem a podepsal zápis v této podobě. Petrův Zdar.
Pepa: Vážení přátelé rybáři.Jako jeden z mála"statečných"jsem se letos účastnil členské schůze.Jelikoš nepožívam alkoholické nápoje,překvapil mne zápis uveřejněný na těchto stránkách.Při schůzi jsem nepostřehl volbu nového výboru kdy je tomuto na konci zápisu přáno mnoho úspěchů.V zápisu oproti tomu není uveden celý diskuzní příspěvek pana Duchaje který informoval členskou schůzi o neetickém chování pana Jakuba Vágnera,který prý,dle pana Duchaje,vykupuje ryby ulovené ve svazových vodách a osazuje jimy své jezero KATLOV.Pan Duchaj se snažil prosadit trvalé vyloučení těchto rybářů ze svazu.Až následně začal navrhovat otázku K70.To tedy postrádám v zápisu.Oproti tomu nechápu proč je jmenovitě uveden postoj pana Michala Bláhy a nejsou tedy uvedena například i jména ostatních"zlých"hlasujících členů.Jedná se snad o "útok"na tohoto člověka,na jeho názor! Je to náznak"vhodnosti a nevhodnsti"chování vůči panu předsedovi - máme si dávat pozor.Má význam chodit na další schůzi.No trošku jsem se nechal unést,ale tento postoj mne skutečně mrzí a navíc si zrovna pana Michala Bláhy a jeho práce pro rybářský svaz vážím a myslím si,že si tento přístup nezaslouží.Tak Petrův zdar a méně nenávisti a intrik pánové.
Lájoš: Děda Véna.Souhlasím z Vašim názorem, nejvíce s tím bohužel. My starší máme výhodu že jsme si zachytaly a máme na co vzpomínat. Rybaření se začíná podobat myslivosti. Chceš-li vidět zajíce, bažanta,koroptev,křepelku atd. Musíš do Zoo.
Děda Véna: for Lájoš. Nemám problém s hájením čerstvě vysazených ryb a nejsem zastáncem takového rybaření. Vadí mi ovšem, že by se opět nesmyslně omezoval rybář při lovu dravců. Pokud se bude dravá ryba osazovat ve stejném množství jako kapr, nebudu s tím mít problém. Ale toho se už asi nikdy nedočkáme.Dobrá rybařina s krásnými úlovky je bohužel již minulostí. Bohužel.
Lájoš: Děda Véna. Každý rok se opakuje, že po vysazení nových mírových ryb jsou břehy plné rybářů které člověk ani nezná. Po týdnu jsou vysazené kaprovité ryby vychytány, někdy dříve. Pozná se to podle pustých břehů. Ryba by po vysazení měla dostat šanci najíst se seznámit se z cizím prostředím no a potom rybáři ukaž svoje umění. No a votom to je.
Děda Véna: foto Radomír. Děláte si legraci? Proč omezovat počet úlovků dravců? Na vodách naší MO? Podívejte se na úlovky dravců za poslední léta na našich vodách! Úlovky jsou minimální. Začněte nejdřív pracovat na lepším zarybněním dravou rybou a poté o tomto můžete začít uvažovat.
Radomír Duchaj: v zásadě platí že rozhodnutí o hájení ryb mimo dobu hájení jednotlivých druhů ryb stanovenou v prováděcí vyhlášce č.197/2004 Sb zákonu o rybářství je po vysazení do rybářského revíru v kompetenci příslušného uživatele rybářského revíru - to znamená že naše organizace dekrety na revíry nedrží, ty vlastní Zpč. ÚS Plzeň. Pokud by tento návrh prošel členskou schůzí / a z logiky věci by mohl / pak zakomponovat do usnesení a požadovat toto po držiteli dekretu revírů. Běh na dlouhou trať,neslibuji, že se to vyřeší v tomto roce, ale pro příští rok vidím reálně. Z mé strany bych spíše preferoval omezit počet odnesených ušlechtilých ryb. Přiklad max 20 dravců / štika, sumec, candát / a 30 kaprů. Týdnů máme 52 a tak každý týden ryba na talíři. Ty 2 týdny ploticový salát, a z cejnů pečenáče
Lájoš: Duchaj. Hájení ryb po vysazení. Jedná se o Jihočeský US. Platí ustanovení bližších podmínek. Hospodář MO může po projednání ve výboru hájit část nebo celý revír na dobu 14 dní od vysazení. Rybářský svaz píše: v zásadě platí že rozhodnutí o hájení ryb mimo dobu hájení jednotlivých druhů ryb stanovenou v prováděcí vyhlášce č.197/2004 Sb zákonu o rybářství je po vysazení do rybářského revíru v kompetenci příslušného uživatele rybářského revíru . Na téma, vzájemná kontrola zatím nic.
Radomír Duchaj: Lájoš: V jiné znamená jaké, kde, rádi se necháme inspirovat, ale prosím konkrétněji. Děkuji.
lájoš: Téma k diskusi.V jiné místní organisaci si odsouhlasily.Po vysazení nových ryb zákaz chytání na jeden týden. Nové ryby se aklimatizují a je těžší jejich vychytání. Dále si odsouhlasily pro nedostatek rybářské stráže, vzájemnou kontrolu povolenek a úlovků. Zmenšil se počet záhadných rybářů.
Karel Žák: V květnu 2017 pořádám víkendové muškaření ve Slovinsku.Vše potřebné zajistím, rybaření 3 dny na krásných řekách a se zaručeným parádním úlovkem. Více informací na e-mailu zakkaz@seznam.cz
Radomír Duchaj: Karel Žák : Karle, děkujeme. Stačí odevzdat úlovkový lístek /povolenku /v Chebu, nemít žádné pohledávky vůči chebské organizaci a zažádat o převod členství do naší organizace. Chebští do informačního systému Lipan vypíší tvoji žádost o převod a nám se to objeví v systému. Po schválení jsi už "náš " :)
Karel Žák: Ahoj Radku, chtěl bych nějak podpořit Ašskou organizaci a přejít k vám z Chebské. Jak to mám udělat? Díky Karel Zák
Admin: Dobrý večer, ceny zůstávají stejné jako v letošním roce. Viz POVOLENKY :-)
pepa: zdravim jak to bude prosim pristi rok teda 2017 z povolenkama a clenskou znamkou finacne zaslechl jsem ze se ma zdrazovat dekuji za odpoved a preji krasny den zdravim jak to bude v roce 2017 z povolenkou a clenskou znamkou financne zaslechl jsem ze se ma zdrazovat dekuji za odpoved a preji krasny den zdravim paneduchaj v roce2017 z povolenkou a clenskou znamkou zaslechl jsem ze se ma zdrazovat dekuji za odpoved a preji krasny den
Radomír Duchaj: odkaz » Zde se můžete aktivně vložit do studie. Zabere to 5 minut času. A snad se to pohne. Děkuji
pepa: zdravim pene duchaj chtel jsem se zeptat zda pristi rok bude neco vysazeno do studanky dekuji za odpoved a preji krasny den
Radomír Duchaj: pepa : vysazovací povinnost svazu jsou ryby min 60 dkg. Z rybníka Olše šlo 400 ks kapra o celkové hmotnosti 500 kg. Takže plníme plán na 200 % :) To ,že rybáři jsou schopni to vychytat během 14 dnů svědčí o jejich kvalitě. Rybářská stráž by tam musela stát 24 hodin denně a stejně někteří rybu nezapíšou a jdou pro jistotu ještě jednou večer. Ryby jsou " majetek " všech rybářů a pokud budou tolerovat nedodržování rybářského řádu u některých jedinců pak bude ve vodě ......
pepa: zdravim budou nekdy ve studance poradne ryby to co tam je je hruza poradneho kapra tam nevytahnete dekuji za odpoved a preji krasny den
Radomír Duchaj: M.H. -rybník Olše se nachází u prvního žel. přejezdu od Chebu odbočíte vlevo přes žel. přejezd, 200 m po asfaltové cestě , která spojuje vjezdovou silnici do Aše a obchvat Aše. Katastr Aš č.parcely 2446/4. Rybník Tesla se nachází v Hranicích u bývalého podniku Tesla . Katastr Hranice č.parcely 2653/13. Pro veřejnost je pořádán výlov rybníku Březovka, který se koná 29.10.2016 od 09,00 hodin.
M.H: Ještě bych též požádal o radu kde se koná výlov rybníka Tesla případně nějaké oficiální info opět děkuji a přeji hezký den.
M.H: Dobrý den chtěl bych se zeptat kde přesně se koná výlov rybníka Olše. Nějak sem pochopil že to je někde blízko města AŠ ale to je vše případně kdy by byla možnost se někde oficiálně informovat o výlovu či je tam i nějaký program předem děkuji.
Radomír Duchaj: Lájoš : vše proběhlo ku prospěchu ryb v nádrži. Po prohlídce požeráku proběhla výměna dluží nad očekávaně dobře a rychle. Ryby zůstaly v nádrži a do 31.10. je zákaz rybolovu ryb na udici. Děkuji všem zúčastněným.
Lájoš: V neděli jsem se zúčastnil výlovu Trojmezí. To se však změnilo v opravu stavidla. Zajímá mě co bude dál?
Radomír Duchaj: Tom: Tome, v době výlovů máme už vše nalajnované a rybníky , které připadají v úvahu jsou již připraveny jako komory na zakomorování K2-3 na zimu. Další důvod bude manipulace s rybou během výlovů vzhledem k počasí. Ryba slovená ve sportovním revíru se musí vysadit zpět do sportovního revíru a čím dříve tím lépe. Máme zajištěna dvě auta na rozvoz. Počítáme, že jarním a podzimním zarybněním v r. 2017 vrátíme kusově přehradu na původní stav./ To co by mělo jít do PR 01 a PR 02 půjde do Trojmezí. Tuto akci již nešlo odkládat vzhledem k havarijnímu stavu dluží ve stavědle / prohnilá prkna /Tato opatření s výlovem sportovky počítáme, že budeme aplikovat i při odlovu ryb z Vernéřova, pokud proběhne výběrové řízení dle požadavků investora Města Aš. Pro zajímavost, od pondělí se již odvezlo z Trojmezí cca 400 kg škeblí do Dolíšky. Děkujeme za pochopení.
Tom: Zdravím vás,jen takový dotaz,proč není možné ryby z trojmezí odlovit a po dobu opravy vysadit do jednoho z chovnýh rybníků a po opravě vysadit zpět?díky Tom
Radomír Duchaj: Lájoš : vlevo Aktuálně - Podzimní výlovy 2016 . Trojmezí se bude lovit v sobotu 10. září od ranních hodin. Ryby budou rozděleny 50-50 % do 431 018 Kozí potok PR 01 Studánka a PR 02 Dolíška. Pokud přijdete v holinách a v pracovním rádi Vás uvidíme. Výlov bude řídit p. Bláha Michal.Vzhledem k teplému počasí bude důležitá rychlost při odlovu ryb i přeprava ryb do nových revírů.
Lájoš: Prosím o sdělení dne a času,výlovu Trojmezí. Dále mě zajímá kam budou vylovené ryby dány. Děkuji.
Lájoš: Děkuji za vysvětlení. Máte pravdu, v dnešním světě mi často schází trpělivost.
Admin: Stačí být chvilku trpělivý, což my nebýváme a ono se po najetí kurzoru kdekoliv v příspěvku zobrazí datum i čas. Takto zjistíme, že např. prvním přispěvovatelem byl Salmo, 14.4.2013 ve 12 hodin a 28 minut. Takhle to funguje od začátku.
Lájoš: Každý příspěvek do diskuze má mít datum. Takhle je to dost nepřehledné.
Admin: Dobrý večer, ...neměl by to být takový problém, jenom si najít trochu víc času
Láďa: Ahoj! Chtěl bych se zeptat jestli zde funguje něco jako "odebírání novinek"..? Občas sem zavítám, ale většinou nakonec zjistím, že akce které bych třeba rád navštívil již proběhly. Nejsem aktivní člen v MO a tak mi informace o dění jaksi unikají. Díky předem za odpověď. Petrův Zdar Všem!
Radomír Duchaj: Dobrý den Tome, podnět přednesu na další výborové schůzi. Pokud najdete člena naší organizace, který by si vzal tyto závody na svoje bedra / organizace, rozhodčí, občerstvení / výbor určitě pomůže finančně i organizačně. Dříve na závodech bylo i startovné a nasadily se ryby před závodem. Po skončení závodů, začaly ty " pravé " závody, ale již bez startovného :( .
Tom: Zdravím vás,zrovna jsem koukal na fota z dětského dne,povedená akce a měl bych otázku zda by bylo možné uspořádat rybářské závody pro dospělé??pamatuji dříve závody na studánce. děkuji za odpověd Tom
Radek: Ahoj, díky moc za odpovědi.
Admin: "Ryb. řád a soupis ryb. revírů" z roku 2015 (brožurka A6) na straně 38
R.Duchaj: Od krajské Rs odpověď: 16.6.od 00,00 hodin povolen lov dle RŘ a výjimky MZe tzn 24 nonstop na Ohře 19 Skalka a lze chytat na rybičku. Pozor na podmínky rybolovu nonstop.
Radek: Ahoj,chtěl jsem se zeptat když pojedu 16.6 na nádrž Skalka můžu si tam nachodit na rybičku už od 00.01 když je tam povolený od toho data lov ryb non stop ? Bavil jsem se o tom se spoustou rybářů u vody a každý tvrdil něco jiného. Mě tedy přijde že bych neměl nic porušit ale raději se ptám tady něž mít nějaké problémy pak.
Admin: Hezký den Sekce INFORMACE nebo KONTAKTY
Tom: ahoj Zdenku,bejt tebou udělám to tak že poprvé bych zašel na soukromý rybník třeba u chebu nebo v Libé,cca 250kč na den.pokud tě to chytne pak si udělej rybářské zkoušky.termíny tu určitě někde vysí.tak at tě to baví.
Zdeněk: Dobrý den, prosím Vás chtěl jsem se zeptat, zda bude ještě nějaký termín k získání rybářského lístku. Rád bych začal chytat ryby, ale vlastně nevim, jak se dostanu k lístku a povolence k rybaření. Nebo, zda se nachází v okolí nějaký rybník, kde se dá chytat bez lístku za poplatek. ??? Děkuji za odpověď.
Radomír Duchaj: Přátelé, pokud bude mít čas pořádá Zelený dědek brigádu úklid pod Petainerem v okolí rybníků na Březovce - Porcelánce. Sraz účastníků buď v 10,00 hodin u Petaineru nebo v 9,30 u líhně. Rukavice dodáme. Jedná se úklid odpadků do igelitových pytlů . Rybářské auto bude k dispozici na odvoz odpadu. Děkujeme za účast a vuřty s sebou, piknik po úklidu proběhne v areálu.
Radomír Duchaj: Petře : přečíst si to bude moci každý, platí to až od 16.6.2016, doufám, že do organizace doletí ze svazu nějaké tiskové prohlášení a nedělat si hlavu z vyhlášky ze zákona je na pováženou
Radomír Duchaj: Dne 19. 4. 2016 vyšla ve Sbírce zákonů vyhláška č. 123/2016 Sb., která mění některá ustanovení vyhlášky č. 197/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Přinášíme vám úplné znění vyhlášky s vyznačením změn a upozorňujeme na nejpodstatnější úpravy, které se dotknou rybářů při rybolovu od 16. června 2016, kdy vyhláška nabude účinnosti (s výjimkou ustanovení § 10 Rybářský lístek, které nabývá účinnosti až dnem 1. ledna 2017): • zvýšení míry kapra na 40 cm na mimopstruhových i pstruhových revírech, • kodifikace hájení všech druhů ryb v pstruhovém rybářském revíru od 1. ledna do 15. dubna a dále od 1. prosince do 31. prosince, • hájení okouna říčního na mimopstruhových revírech v době od 1. ledna do 15. června, což určitě potěší všechny rybáře, kterým není lhostejné, že tato ryba v revírech ubývá. Při lovu ryb od 16. června 2016 respektujte uvedené změny a mějte na paměti, že v rybářském řádu, který je součástí soupisů rybářských revírů je samozřejmě uvedena původní úprava. odkaz » ​00000319/files/197_2004.pdf David Zdvořáček, právník Rady zdroj: www.rybsvaz.cz
Petr: no pokud je to na netu a v řádu ne tak si s tím nedělej hlavu
Michal H.: Ahoj, dneska 21.4. na mně na netu vyběhla zpráva o nějaké novele "vyhlášky" kde jsou novinky pro rybářský řád, jako třeba okoun hájený stejně jako ostatní dravci a nějaké další. Podívejte se na chytej.cz a nebo rybsvaz.cz, aby jste někde nenarazili na problém s rybářskou stráží.
Salmo: Vážený pane Tome2.Popravdě moc nerozumím Vašemu příspěvku,ale těší mne zájem až z Prahy o dění v naší MO.Zřejmě jste nesledoval pozorně jeho průběh a neznáte souvislosti,přesto máte nutkavou potřebu se vyjádřit.Vy se podíváte na fotografie z výlovů a je Vám jasné kdo v MO Aš pracuje a kdo ne,přesněji kdo dělá něco pro naše revíry.Zřejmě obdivuhodná vyšší jasnozřivost a možná i jistá urážka ostatních, kteří jsou opravdu na oněch fotografiích vidět.Myslím,že z diskutujících se nikdo za své jméno nestydí zrovna jako Vy!Jen u nás nebyly stanovena podmínka registrace jako třeba na zmiňovaném MRKu.Toť vše.A o panu Adminovi nikdo nepochybuje,ani ho nenapadá,neuráží.Pouze jiný člověk vyjádřil svůj jiný názor.Tak v tom nehledejme problém ani internetové hrdinství.Přeji úspěšnou rybářskou sezonu.Petrův zdar
Tom 2: Pro Salmo... Nejsem Z Aše,pana Admina znám jen od vidění,ale jen když se podíváte na foto z výlovů a činnosti Vaší mo tak ten člověk bude v té přírodě a u vody asi dost často,ale ne relaxovat,ale dělat něco proto,abyste měli revíry jaké je máte.po internetu je každej hrdina....Pod stejnym nickem jsem na MRK,za svoje jméno se nestydim...
Zdenka: Myslím, že by to nebyla žádná novinka, pokud by se lidé přihlašovali po registraci, jako na jiných stránkách pro rybáře. Není to o cenzuře.
děda Véna: Salmo: Palec nahoru
Salmo: Pane Admin...istrátore jsem opravdu potěšen,že jste nad sebou začal přemýšlet a děkovat mi ani nemusíte.Jen už,prosím, nechte pořád Vašich úvah-pseudonym,tajemno,dobrovolno,blokovat,jména,adresy atd. a jděte se raději projít do přírody, je jaro člověče a je tam krásně! A pokud jste rybář-přeji Vám hodně úspěchů u vody a kdyby se Vám podařilo někdy něco chytit-napišto o této události sem,protože takové informace sem hlavně patří.Petrův zdar
Admin: Admin není pseudonym, je to "Admin...istrátor" webu, jen zkráceně, nic nového, zvláštního a tajuplného, pane XY Salmo a jeho jméno lze během 2 vteřin dohledat, neboť to tak dobrovolně udělal Dobrovolně, pane tajuplný... Jen mě mrzí, že se normální diskuze, která doteď byla, mění v něco úplně jiného. Ale zase je alespoň o čem přemýšlet, díky
René: Salmo: Naprosto s vámi souhlasím. Vyjádřil jste se naprosto přesně.
Salmo: Normálně se této diskuse neúčastním,ale Vaše,pro mne nepochopitelná reakce na nikoho snad nepohoršující ani neurážející otázku v česko-německém naivním podání textu,mne zaráží!Nechápu co opravňuje pana admina ke hře na cenzora a vyhrožování blokováním počítačů.Vyhrožováním:Budu znát konkrétní jméno,atd.Nevím co by měl podle pana admina příspěvek řešit-vždyť je to snad jen normální nevinná otázka-i když ne správně gramaticky vyvedená.Ale problémy s jazykem mají i jiní přispěvatalé.Pan admin se pohoršuje nad používáním pseudonymů,ale já pochybuji,že on sám se jmenuje Admin.Takže používá pseudonym rovněž.V zápětí zas tento přispěvatel,tedy pan admin píše,že nikomu nediktuje co má psát a co ne!Tak takovým projevům,nezlobte se na mne,nerozumím.Pan admin by se měl trochu ovládat a laskavě si uvědomit,že na demokratický projev svého názoru má právo každý občan této země.Doby kdy různí adminové určovali co se smí a nesmí,co je správné a co špatné,cenzurovali,vyhrožovali a škodili ostatním jsou doufám pryč.No a na závěr:příspěvek pan Sepla chápu jako dotaz občana SRN,učícího se česky,na eventuélní kontakt na jakéhosi obchodníka pěstitele ryb,pravděpodobně z Hranic jménem Blcha.Já osobně zde znám jen jediného člověka z oboru-Pstruhařství EU Petrák.Ten řádně a legálně provádí svou živnost,má rybochovná zařízení,líheň atd.V Hranicích nikoho neznám.Pokud Vy ano,tak můžete rozšířit obzor i mně a zároveň možná pomoci panu Seplovi.No a velký problém je normálně lidsky vyřešen a normální slušný rybář může vyrazit na ryby,pokud mu to však pan admin nebude třeba chtít zakázat! S pozdravem Petrův zdar
Radomír Duchaj: děda Véna : odpověděl jsem Vám ohledně hospodáře po pravdě a nemáme se za co stydět. Jestli víte o někom, kdo by rád pracoval v této organizaci jako hospodář budu Vám vděčný do konce mého rybářského života. To, že jsme zřídili tuto diskusi je něco navíc, aby se rybáři ptali, co je zajímá, co by chtěli vědět. To, že jsou funkce placené si zodpovím já jako předseda, před všemi rybáři. Nebyl problém se zeptat na schůzi, kde byly na stolech účetní uzávěrky, i účetní rozvahy na tento letošní rok. Účetní měla s sebou celou složku za rok 2015. A pokud výbor vygeneruje zisk,a splní zarybňovací povinnost pak má i nárok na odměnu. V dnešní době Vám zadarmo neudělá nikdo nic. / Čest vyjímkám /. S adminem jsme se domluvili, že diskusi necháme nadále otevřenou, pokud se to zvrtne budeme požadovat registraci . Jarmila : Pokud vím, tak nikdy na Ašsku a Hranicku práci nezastal jeden hospodář. Vždycky byla práce rozdělena mezi hranickou a ašskou skupinu. Rád Vás pozvu na výlov a budete překvapena, co všechno hospodář musí zajistit, připravit atd. Otto Sepl : 13.4. od 16,00 je výborová schůze, přijdte a domluvíme se plynule ve Vašem rodném jazyce
Admin: děda Véna - Nějak mi uniklo, že na tomto webu v Diskuzi někdo diktuje, co psát se může a co ne...
děda Véna: Před listopadem 89 nám také rudý mužík diktoval, co můžeme psát a co ne. Ale to jsme se dostali někam, kam jsem nechtěl. Chtěl jsem pouze odpověď od pana předsedy, ale za něj odpověděla zřejmě jeho tisková mluvčí. (asi také placená). Děkuji mnohokrát
Admin: děda Véna - Nebylo. Jen nechápu, co ten příspěvek jako řeší, o čem je a proč byl vlastně vložen, takže nevím, proč by tu měl být. A co s tím má letopočet, také nevím, pane. Váš názor Vám nikdo nebere a politiku s Vámi řešit nehodlám. A nevidím jediný důvod, proč by Vás měl někdo blokovat, "dědo Véno", tedy, pokud děda Véna není "otto sepl", to bych rozuměl Ale chápu, že "diskutovat" tajně pod nějakým anonymním pseudonymem je zábavné, pane XY někdo Hezký večer
děda Véna: Bylo zde něco urážlivého, ponižující ho či jiným způsobem hanlivého pane admine? Myslím, že nikoliv. Váš příspěvek mě vrací zpět před rok 1989. Udělal jsem si na Vás vlastní názor a jsem velmi rád, že s Vámi nemám nic společného. A teď mě můžete zablokovat. Přeji všem slušným rybářům hezký den.
Admin: Pěkné sobotní odpoledne přeji..... ještě jeden takový rádoby vtipný příspěvek a nebude problém zablokovat konkrétní ID počítače. Prozatím. Změnou v nastavení ale také můžeme diskutovat pouze v rámci autorizovaných přihlášení, takže budu znát konkrétní jméno. I to je řešení. (Kdyby alespoň ta němčina byla správně "vygůglovaná").
otto sepl: TOPRÝ TEN MILÝ PŠÍTELU RYBAROVÉ.ASI VY MI HELFEN-POMOCI?JÁ HLEDAT KONTAKT NA OBCHODNÍK-SPECIALIST S RYBA.ON PRODÁVAT ECHT FICHTELGEBIRGE FORELLE-PSTRUH!JETZT TAKY HECHT-ŠTIKA UND JELEC-JA NEVÍM CO ZA RYBA DEUTSCH.JA ECHT FICHTELGEBIRGE MÁ INTERESS.ON PRODÁVAT AUCH JAK VY ŠÍKAT APPARÁT NA PSTRUH JA AUCH INTERESS.JÁ CHLEDAT-PTÁT IM AŠ,JAK VY ŠÍKAT LÍHEŇ,MENSCH ŠÍKAT KAPUT.NOVÁ JAK ŠÍKAT LÍHEŇ IM HRANIC A NAME BLCHA ODER BLECHA ODER SO.MÁ KAMARÁDEN IM AŠ UKÁZAT ZDE INTERNET RYBÁROVÉ-ASI HELFEN.BITTE OMLUVIT MOJE JAZYKA,JÁ UČIT ČESKY.KDYŽ VY ZNÁTE,NECHAT KONTAKT PAN BLCHA.DĚKUJI
Jarmila: No jsem já to ale blondýna.Ještě k těm hospodářům.Dříve byl v naší organizaci jeden hospodář! Dnes jsou tři-částeční,placení-nevím jestli jeden čitať,druhý písať a třetí obchodovať!Členů ubylo,rybníky nepřibyly-vlastné ubyly,ryby také ubyly-no prostě nová doba.Petrův zdar
Jarmila: Teda dědo Véno, ty jsi opravdu děda=staromódní.I začínající rybář ví,že placeného předsedu potřebujeme jako sůl.Sestava výboru je přece jasně daná a my můsíme být připraveni pro případ kontroly z Bruselu aby nás nerozprášili!Doufám,že už to chápeš!A pak to ostatní už je jedno,funkce se rozdají,penízky se kutálejí a výsledek sranda-nikoho nezajímá.
děda Véna: Dobrý den pane předsedou. Udivuje mě, že tato organizace nemá svého hospodáře, ale za to má placeného místopředsedu. Nemělo by to býti naopak. Třeba je to jen jeden z mnoha důvodů, proč si členové zdejší základny nenašli cestu na výroční schůzi.
Radomír Duchaj: Nejdříve poděkování Všem, co se dostavili na členskou schůzi a aktivně diskutovali a vyslechli si všechny příspěvky a zprávy. Je zarážející, že zájem o to, co se v naší organizaci děje mělo jen 69 členů z 350. Je paradox, že starosta Aše má častější účast na schůzích než 70 % členské základny. Jiří: omlouváme se, že Vám to připadá neosobní, ale jmenovat členy, kteří odešli do rybářského nebe, zjistíme jen na základě, že někdo z rybářů ho znal osobně nebo z vyvěšeného parte. Při minutě ticha vzpomínáme nejen na zesnulé kamarády za minulý rok, ale i za ty, co odešli i v letech dřívějších. Děda Véna : Dekret na hospodaření na chovných vodách drží Zpč. ÚS Plzeň hospodář p. Vogl a p. Dimitrov. Ti pověřují v jednotlivých organizacích hospodáře na návrh výboru MO ČRS Aš. V Aši jsme rozdělili tuto funkci mezi p. Valdmana a p. Duchaje. P. Valdman má na starosti papíry, karty rybníků,evidence ryb, vyúčtování, atd a zbytek p. Duchaj - strojení rybníků,kontrolu rybníků, hnojení, odvoz ryb, nákup a prodej násady a pstruhařinu. Veškeré tyto práce se uskutečnují ve spolupráci s lovnou skupinou a s těmi, kteří mi ještě zvednou telefon .Ideální by byl jeden hospodář s pár pomocníky, ale kde ho vzít ? Bližší info na výborové schůzi.
děda Véna: Dobrý den. Mohu vědět, kdo zastává v Ašské organizací funkci hospodáře? Děkuji.
Jiří: Dobý den, dnes jsem se zúčastni výroční schůz, kde se minutou ticha uctila památka zesnulých místní organizace. Myslým, že členů není tolik, abyste na schůzi neřekli, kdo v minulém roce zemřel, takto se mohu domnívat, že nikdo nezemřel, ale Vy tuto minutu ticha držíte už ze zvyku aniž by někdo zemřel. Já osobně bych rád věděl, kdo nás z rybářů opustil, protože mnoho rybářů znám osobně, ale nemůsím se z různých důvodů o jejich úmrtí dozvědět. Děkuji za informaci a berte to jako podnět pro příští schůze
Radomír Duchaj: Ondra: Plné vysvětlení této problematiky bude na schůzi a po té vyvěšeno v Bambinu a v líhni. Pro orientaci je zde NÁVRH zatím : 200 Kč bude měsíční rybářský lístek a k tomu povolenka, která bude stát 1 denní 300 Kč, 2 denní 450 Kč a týdenní 1200 Kč, celoroční 7 500 Kč. Toto jsou jen návrhy. A propo pojistka : Na povolenku není právní nárok, uživatel revíru rozhoduje o tom, komu povolenku vydá či nevydá. Dopis od jednatele p. Ing. Štípka mám k dispozici a plné znění přednesu na členské schůzi.
Ondra: Pane předsedo,na rybářskou stráž se vám každý vysere kor když páni nahoře odsouhlasili rybaření pro každého za 200kč na měsíc.já budu platit brigošky,členský poplatek,povolenku a lístek a jim stačí zaplatit 200kč na měsíc a mohou to samé co členi?? tím jste rybářství pohřbili to je snad jasné. s pozdravem Ondra
Radomír Duchaj: Dne 24. 3. 2016 (čtvrtek) budou pořádány v budově ČRS, z. s., Zpč ÚS, Tovární 5, 301 00 Plzeň, zkoušky rybářské stráže. Zahájení zkoušek je v 15:00 hodin. Zkouška se skládá ze dvou částí. V první části uchazeč určí rodovým i druhovým názvem všech 10 druhů ryb na předložených kresbách. Po úspěšném absolvování první části poznávání ryb, je zkoušený oprávněn absolvovat druhou část zkoušky – písemný test. Test obsahuje 40 otázek. K přípravě na zkoušku rybářské stráže doporučujeme obrázky ryb z publikace „Ryby“, vydavatel Rybář, s. r. o. a publikaci „Rybářská stráž“ od JUDr. Alexandera Šímy. Podklady ke zkouškám rád zapůjčím. Telefon info : 607643185
Karel Žák: Jo a tady je můj email zakkaz@seznam.cz
Karel Žák: Zdravím a chci se zeptat, zda tady není nějaký muškař, který i sám váže mušky a měl by zájem se sejít a vyměnit nějaké zkušenosti.
Salmo: Bohužel do Bambína ani do líhně se nedostanu, nohy mě už tolik neslouží. Za informaci o termínu děkuji.
Radomír Duchaj: Dobrý den, v Bambinu i v líhni termín již visí. Na Josefa v sobotu 19. března v Krásné od 9,30. Plakát na stránkách do 3 dnů a v novinách bude určitě ale tak max. 14 dní předem.
Salmo: Zdar. Je skoro půlka února a nikde jsem na těchto stránkách nenašel termín letošní výroční členské schůze. Děkuji.
Radomír Duchaj: Dobrý den, všem rybářkám a rybářům naší organizace přeji v roce 2016 pevné zdraví, štěstí a osobní spokojenosti při rybolovu. A jako každý rok : Odevzdání povolenek do 15 dnů po skončení platnosti k lovu, vrátí držitel povolenku organizaci, která ji vydala. Řádně vyplněnou z obou stran, s počtem ponechaných ryb , kg, i docházek. Viz nápověda POVOLENKY. Členský příspěvek po změně stanov a Jednacího řádu zaplatit do konce dubna. Děkuji a hříšníky nekompromisně budu jmenovat a ukazovat prstem na členské schůzi
Radomír Duchaj: Poprosím Všechny členy naší organizace, při odevzdání povolenek k lovu a při zaplacení členského příspěvku přinést OP do Bambina na kontrolu adres trvalého bydliště. Děkuji
Zdenka: Ahoj Radku, děkuji za pochvalu. Parma už na mě byla dost velká, mám raději ryby do 40 cm. A to nám tvrdili, že tam parmy nejsou.
Poláček: Kdo jste zapomněl u rybníka vak s rybářským náčiním, ozvěte se na tel.č. 723140796
děda Véna: Chlapče, chlapče. Kritika je na místě. Jenom na to přijdeš později.
děda Véna:
raduch: Tom : vím o více lidech , co chytí a pustí, ale neříkají to veřejně. Ono řící, že chytil dva kapry za večer 68,73 cm a pustil, tak druhý den na tom místě je fronta jak v Caliais u Eurotunelu :)
Tom: jo kritizovat vám jde ale pustit mírovou rybu to nikdo z vás nedělá.chytám na zážitek jak píše předseda(neznám skoro nikoho kdo by pouštěl jako já) pak se nedivte že ryby nestačí dorůst pěkné míry.za další-vážně si myslíte že tu v rybníkách nejsou velké ryby?možná by to chtělo trochu aktivnější lov než přijet autem k vodě a sednout hned na první flek v dosahu.a jestli nato už nemáte věk dedo véno tak se na to vyserte a nechte rybářství mladším zapáleným lidem a nekritizujte že nejsou velký ryby.vetšina takovýchto lidí není ani schopna ryby vytahovat podběrákem natož pustit mírovou rybu. PS. funkce RS by mě velmi zajímala.v úterý vám zavolám pane předsedo.
děda Véna: Vápno, pokud jsi akvarista, tak s tebou 100% souhlasím. Jinak velká trofejní ryba z pohledu sportovního rybáře na rybníku vypuštěném před 50-ti lety vypadá opravdu jinak.
vápno: to sou obrovsky ryby na ty Dolíšce
Jana: Hlásím,že do Bambina konečně dorazil kukuřičný šrot.
Radomír: Vážení rybáři, poprosím o diskuzi, která je v rámci slušného chování mezi diskutujícími, viz oslovení správce webu.Pokud se situace nezlepší budeme nuceni žádat registraci diskutujících. Jsme z mála organizací, která má otevřené diskuzní forum pro všechny. K jednotlivým příspěvkům pokud víte bezpečně, že RS nedodržuje svoje povinnosti obraťte se na člena výboru či na výborovou schůzi s konkrétním jménem/ číslo odznaku / a popisem skutku, který chcete nahlásit / popis situace, důkaz foto i z mobilu / je možno i zaslat na rybarias@email.cz. Za poslední 3 roky složilo fci členů RS asi 8 členů. Pokud víte o někom, kdo by chtěl tuto fci vykonávat / 21 let, bezúhonnost, zdravotní stav/ rád zapůjčím studijní materiál ke zkouškám a zajistím možnost přihlášení k vykonání zkoušky. O možnosti zvýšené lovné míry ryb je možné jednat, pokud návrh padne na členské schůzi, dá se do usnesení a zástupce organizace navrhne tento návrh na krajské konferenci, která toto postoupí celorepublikovému sněmu a ten toto postoupí Ministerstvu zemědělství na změnu zákona./ zjednodušeně řečeno /. Toto ale určitě nezvýší míru ryb chytaných na našich revírech. Sami jsme se přesvědčili při výlovu Dolíšky, která nebyla asi 45 let vypuštěna a ryby trofejní, zde nebyli. To dokazuje, že rybáři jsou úspěšnými lovci a ryby zpět po dosažení lovné míry moc nevracejí . V minulých letech se vysazovala část kaprů o velikosti kolem 50 cm. Kam se poděli, nebo, že by volavky, dostali tak velké kapry do zobáků ? Ne, je to jen o myšlení rybářů, kteří co chytnou to odnesou a udělají dobrý oběd či večeři a nebo vymění za cigarety, králíky či s tím nakrmí drůbež. Dokud nezačneme přemýšlet o lovu ryb udicí i na zážitek z lovu, tak velké či trofejní ryby chytat na našich revírech nebudeme. Ohledně vydávání RL. Dnes jsou zájemci povinní udělat písemný test. Tyto testy jsou na rybsvaz.cz . Pokud se tyto testy naučí, pak daný test udělají i s 80 % úspěšností, jsme povinni jim vydat osvědčení o složení zkoušek. / Ministerstvo navrhuje možnost zakoupení RL na poštách, pumpách, MÚ bez složení zkoušek, jak je tomu běžné v západní Evropě /. Zde je pravda, že někteří neznají lovnou míru některých ryb. Dřive jsme pořádali 3 hodinové školení, ale dnes si můžete složit zkoušku v kterékoliv organizaci a test vyplníte během 10 minut. Petrův Zdar Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš Tlf : 607643185
Admin: HEJ CHLAPE, CO PÍŠEŠ DO OKNA, KDE NEVIDÍŠ, CO PÍŠEŠ - ŠÍŘKA "OKNA" JE STEJNÁ JAKO ŠÍŘKA VŠECH OSTATNÍCH NA NAŠICH STRÁNKÁCH. A IKDYBYCH JEJ ZVĚTŠIL, VELIKOST PÍSMA SE NEZMĚNÍ NEB JDE O EXTERNÍ MINIAPLIKACI, VE KTERÉ TO NEOVLIVNÍM. JDE POUZE O TUTO JEDINOU STRÁNKU CELÉHO WEBU. A JINAK, EXISTUJE NĚCO, JAKO JE LUPA NEBO Ctrl + KOLEČKEM SEM A TAM
cigán: to že v aši nefunguje stráž rybářská je jedině dobře, máš štěstí žes někoho vubec potkal. já když du k vodě tak tam není ani noha. hej chlape co to tu máš nastarosti - zvětši trošku to okno do kterýho píšu. vůbec tam nevidím co píšu. díky
rybář: no a nevyřešilo by to třeba zvýšení míry všech ryb?aby si každej nebral kapra 40 cm.nebo obměnu RS?mě se ptá jestli mám zapsaný příchod,sám nemá povinou výbavu,kontroluje když chytá,placku jsem také jěště neviděl ale cigánovi na druhém břehu(cca20 metrů) toleruje lov na tři pruty a dělá že ho nevidí. a jěště se zeptám jakto že cigán má letos dělané rybářské doklady ale vůbec neví že ryby mají lovnou míru?jak to že má vůbec papíry?nesere tam na to někdo z vás??zadalší jsem byl svedkem pytlačení(odnášení malých kaprů do lesa) jedním hranickým hospodářem.po zakřičení se zbalil a odešel.co proti tomu mám dělat když vim že ste tam všichni kamarádi.dík za vysvětlení
raduch: Radime Radime : náběh na vidle :)
děda Véna: Rubrika diskuze je tu od toho, aby jsme diskutovali. Nehádám se tu s Vámi. Řekl jsem tu svůj názor. To je v evropských zemích běžné. A s těmi kordy na Studánce Vám vážně neporadím. Baví mě rybaření. Stránky šermu mají zcela jistě svoje stránky. S pozdravem děda Véna
Radim: Jelikož se o rybářství a přímo o chov ryb dost zajímám a něco o tom už taky vím tak tady co já vím nikdy kaprovitá ryba nešla. A kord na Studánce kde je studená voda a ta ryba tam nemá čas a ani šanci tak rychle dorůst.A takové to diskutování a vlastně hádání o ničem je na dlouhé zimní večery. S pozdravem Špreňar
děda Véna: Teď jde o to, zda je to způsobené šikovností zdejších rybářů nebo vlivem osazení vody méně kvalitní rybou. Přikláním se k variantě b, jelikož stejná situace je i na ostatních revírech Ašského výběžku. Stačí nahodit na vedlejším revíru Studánka. Nebo jste snad jiného názoru?
Radim: Dobrý den. Byla tam jen jedna trofejní ryba a to sumec o délce okolo 130 cm jinak pár kaprů okolo 60 cm -65 cm.
děda Véna: Dobrý den. Na fotkách z výlovu Dolíšky jsem nikde nenašel žádnou trofejní rybu, kterou by si tento rybník za tu dobu, co nebyl vypuštěn zcela určitě zasloužil.
zdenda Damik: Moc dekujem za prijemne stravene dopolednr na Brezovce...Zdenda a Damik...
Michal: Dobrý den, prostřednictvím této diskuze Vás chci informovat o rekonstrukci hráze rybníka Dolíška. V průběhu června začne stavební firma s pracemi na rekonstrukci tzn. uzávěra jedné poloviny hráze pro dopravu, demontáž svodidel, zábor parkoviště pro stavební firmu, demontáž horního žulového obložení. Cca od 8.6. začne odpouštění rybníka zhruba do poloviny, od 15.7. se nádrž začne odpouštět do sucha cca týden. Po celou dobu až do vypouštění červen - půlka července je umožněn rybolov v rámci rybářského řádu. Rybník by se měl začít napouštět asi od října 2015.
raduch: Děkuji Všem za účast na členské schůzi. Je mi jen líto, že cestu si našlo jen 65 členů naší organizace.
Jana: Klíííd,jenom jsem zapoměla vložit úsměv
Jana: Tak to je zjuper,na výročku vezmu známky s sebou a případným opozdílkům bez sankcí prodám
raduch: ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY možno zaplatit až do 30.4.2015 bez sankcí. Změna do Stanov bude zapracována později. S pozdravem Petrův Zdar. Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš.
raduch: ad Rapr :Vaše kritika ohledně stránek je adekvátní.Díky za podněty.Veškeré zápisy chybějící jsem zaslal v elektronické podobě adminu. S adminem si domluvím schůzku a veškeré staré a neplatné údaje odstraníme. Zápisy v tištěné podobě jsou již od dubna 2014 na nástěnkách v Hranicích, V Aši v Bambinu a v líhni. Pozvánky se snažíme dostat i do Ašských listů. Ohledně kooptace nového člena, je vyvěšeno v Bambinu a v líhni, tuto kooptaci musí schválit členská schůze a poté bude aktualizováno. Lipan to už bude historie nejen ašského výběžku, ale možná celého ČRS. Pokud nebude mít ryba podmínky k životu, ani umělé osazení vody nezabrání rybám migrovat za lepším, . Nesourodá fotografie dvojice je věc fotografa jakým záběrem chce oslnit naší organizaci. Pravé ořechové není od Vás jen soudit lidi podle přesvědčení . Díky za příspěvek a těšíme se na diskusi na členské schůzi.S pozdravem Petrův Zdar Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš
raduch: ad děda Véna: Začněme dotazem hnojením a vápněním. Na všech našich chovných vodách je zákaz hnojení a vápnění rybníků dle vodního zákona. Na každý rybník musí majitel / město Aš / žádat o povolení. Minulý rok jsme přesvědčili majitele, aby na zkoušku jsme mohli hnojit a vápnit rybniční soustavu Březovka Olše. To jsme po ročním jednání s úřady zajistili. U každého rybníku se musí měřit na přítoku a odtoku chemické rozbory vody a to 2x ročně. Dostáváme se na částku cca 20 000 Kč. Tento rozbor musí dělat akreditovaná společnost Povodí Ohře z Teplic. Ohledně pilky - všechny rybníky, které obhospodařujeme je majetek města, výřez pilkou jak píšete musí schválit Odbor životního prostředí a nakonec odkoupit dřevní hmotu od Města a to v době vegetačního klidu, řízení se mohou zúčastnit organizace, které se přihlásí k řízeníi např. Zelený dědek a nesouhlasit Před třemi lety se vyřezal Vernéřovský rybník, minulý rok Hliniště a Ohražák. Odbahnění je kapitola stará od nepaměti, dříve stávaly povozy při výlovu rybníka a odvážely bahno na pole. Po změně legislativy při odbahnění se musí udělat chemický rozbor bahna , to např. dopadlo dobře u Černého Luhu, kde majitel Krásná smělo vyvézt bahno na jejich pozemek, při negativním rozboru se musí bahno odvézt na skládku kontaminovaného odpadu a jsme v řádech milionu jen za odvoz a uskladnění. Děkuji za podněty a těším se na Váš diskuzní příspěvek na členské schůzi. Onen výkřik ze Sedmi statečných má apelovat na všechny členy naší organizace, aby si také jednou řekli, ne co může či musí udělat výbor pro členskou základnu, ale co můžu JÁ, jako člen rybářského spolku udělat pro organizaci. S pozdravem Petrův Zdar. Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš.
raduch: Dobrý den, ad Jarmila : 1, nevím zda je p. René můj přítel, protože pod tímto jménem se může skrývat kdokoliv z celé ČR. Ohledně zarybnění skupina Hranice si zarybňuje Dolíšku a Trojmezí a do Studánky dodáváme 500 kg kapra z Ašského povodí. Prodej kapra tržního byl jen z rybníku Březovka při výlovu pro veřejnost to se jednalo asi o 30 kg, protože zbytek jsme nakoupili od p. Petráka. Uvědomte si, že zarybňovací povinnost ČRS je v kg a min váha vysazených ryb musí být nad 60 dkg tj 30-33 cm. Tu jsme jako organizace splnila, ale chyběla ryba dorostlá nad 40 cm to nikdo nepopírá. Ono těch 5 cm o co se zvýšila míra kapra jsme nebyli schopni dohonit :) Ryba tržní roste 3 roky, a tak sklízíme " ovoce" z plůdky a násady, kterou jsme koupili od Zpč. ÚS. Protože jsme nebyli schopni tuto rybu / nad 40 cm / vyprodukovat, proto se výbor rozhodl nakoupit a vysadit 1000 kg tržního kapra. Spravedlivě 500 kg Ašsko, 500 kg Hranicko. Více k upřesnění rád budu rád diskutovat s Vámi i ostatními na členské schůzi. PS: odpovídám Všem a k vzhledm k mým pracovním povinnostem se snažím odpovídat co nejdříve, ale i pravdivě. Petrův Zdar, Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš
Admin: DÍKY :-) ÚVODNÍ STRÁNKA SE V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ AKTUALIZUJE, DÁVÁM ZA PRAVDU. CO SE TÝKÁ LIPANA, JAK BYLO V MINULOSTI PSÁNO A ŘEČENO, TAK SE STALO - VÍCE INFO OD PŘEDSEDY. SLOŽENÍ VÝBORU JE TAKOVÉ, JAK UVEDL PŘEDSEDA, VÍCE PO VÝROČNÍ ČLENSKÉ SCHŮZI. FOTOGRAFIE V KONTAKTECH JSOU MOŽNÉ, POKUD SE NĚKDY DOMLUVÍME A NAFOTÍME, ALE NEVÍM, JE-LI ZROVNA TOTO TAK STRAŠNĚ DŮLEŽITÉ. ZÁBĚR PŘEDSEDY A JEDNATELE NENÍ Z VYSAZOVÁNÍ HABAKUKŮ, ALE Z DĚTSKÝCH ZÁVODŮ A FOTOGRAFIE JE SPÍŠ ILUSTRATIVNÍ NEŽ POVINNOST :-) WEB ZPŘÁTELENÝCH NĚMCŮ JE TAKOVÝ, JAKÝ JE. SKUPINA KARTÁČ NENÍ RYBÁŘSKÁ, ALE JEJÍ ČLEN NA POČÁTKU VYTVOŘIL HLAVNÍ GRAFIKU NAŠEHO WEBU, A PROTO JE KAPELA UVEDENA. A NAVÍC - KAPELA MÁ V KONTAKTECH NÁŠ WEB, COŽ JE TAKÉ DOBRÉ SI UVĚDOMIT A NIKDO Z NICH TAKÉ U RYBÁŘŮ NENÍ. Rostislav Chavec
Rapr: Má ty sprostoduchosti.Pln rozechvění jsem psal-poprvé na internet-prkna co znamenají moderní svět no a po přečtení děs.Musím se omluvit všem rybařícím lingvistům.Šotek -já přece vím jak napsat nejvyšší bezchybně,aby čeština neplakala!Rodiče mne již potrestali-musel jsem stokrát napsat nejvyšší,klečet na hrachu a tak pokud ještě někdy přispěji na tyto stránečky- tak si to snad již zapamatuji. Tak soráč
Rapr: Dobrý den vážení přátelé.Navštívil jsem tyto stránky -jako rybář z Aše mohu snad použít obrat naše.Stránky pěkné zpracování -jejich správci čest.Měl bych nějaký podnět,jak je možná udělat smysluplnější.Proč v Úvodu je informace o stavu organizacev roce 2011,když je rok 2015.Dále v roce 2012 se uvádí vysazení lipana a potažmo jeho návrat.Tak jak to je v roce 2015 vrátil se nebo ne.Zřejmě starší pamětníci se slzou v oku vzpomenou staré dobré časy, ale v součastnosti už přece žádný memoriál p.Černého ani nic jiného se pro rybáře nepořádá.Kolonka zápisy - pokud my slouží paměť, byla schůze i v r.2014.No snad tedy by se mohl přidat i tento zápis,pokud tedy nějaký byl.A konečně kontakty.Když se dnes běžně podíváte na různé stránky,nakonec i na stránky kamarádů z Plavna nebo patrně rybářské kapely Kartáč,která má kontakt na těchto stránkách,všude je běžné uvádět jméno a přiřadit foto.Alespon by členové,ale nakonec i nečlenové věděli s kým mají tu čest.Foto nesourodé dvojice válečného veterána a rudého mužíka se jmény v aktivním okně,kteří prý toužebně vyhlížejí v dáli dodávku velkých ryb,není myslím v tomto případě uplně to pravé ořechové.Rovněž složení výboru by si zasloužilo aktualizoat - je to náš přece náš nejvišší orgán i když například kooptování nového člena je prý jen bezvýznamná záležitost dle vyjádření některých odpovědných.Třeba některý můj postřeh bude akceptován jako podnětný,nevím jsem jen obyčejný rybář,ale rozhodně nikoho nechci otrávit a odradit v další zapálené činnosti.Petrův zdar všici u vody
děda Véna: Moc nerozumím vaší odpovědi panu Renému.Jak se projeví neodbahňování rybníků do produkce ryb.To by přeci nebyla pořádná ryba ve většině vod naší země.Když pořádně hnojíte a krmíte a máte dobrou násadu - tak se přece výsledek musí dostavit.Rovněž kapiláry se přece všude zanášejí a hned se zase obnovují - jinak by přece netekly. To,že břehy vod jak stojatých,tak tekoucích zarůstají je snad přece také přirozený jev v přírodě.V případě potřeby je přece možé tento nešvar přírody vhodně redukovat třeba pilkou.Je tedy asi otázka kde je jádro pudla.Myslím,že je důležité-jak také píšete,že máte zajištěné a dobře ošetřené,jak uvádíte,chovné stádo pstruhů-to je základ.Dále uvádíte jak malí pstruzi již vesele plavou a to je myslím dobře,že nesmutní.Řekl bych,že u vašich odpovědí by bylo možná přínosem více přemýšlet - některé odpověď pak působí legračně,jak výkřik předsedy sedmi statečných v odboji proti bandoleros z Mexika.Myslím,že v diskusi nikdo nenapadá výbor organizace ani nesnižuje jeho práci.Jedná se spíše o upozornění na určitý nešvar nebo bolavé místo,které trápí asi více příznivců mokrého cechu.
Jarmila: Dobrý den.Rozhodla jsem se reagovat na Vaši informaci o osazení revírů v Aši tržním kaprem. Mezi rybáři se již delší dobu povídá,že skupina Hranice si revíry osadila,ale skupina Aš prý část kaprů určených k vylepšení násady ekonomicky zhodnotila - prodala je.Zajímalo by mne zda je tato zarážející informace pravdivá.Jsem zároveň zvědavá na Vaši odpověď.Nevím zda objektivně odpovíte, nebo zda je tato diskuse jen jakousi pseudo disku sí Vaší a hlavně zřejmě nějakého Vašeho přítele Reného či jak se opravdu jmenuje.Pokud si tedy troufnete alespoň jednou věcně a pravdivě odpovědět - děkuji.Jarmila
Radomír: Schůze je jen pro členy MO ČRS Aš a pozvané hosty, pokud budete sedět ve výčepu a naslouchat, nebudete zasahovat do průběhu schůze, nevidím v tom žádný problém
Tom 2: Zdravím,můžu se zůčastnit vaší schůze i když nejsem členem?
Radomír: René : V sobotu si k Vám rád přisednu na MP a v neděli na schůzi můžete s tímto příspěvkem v klidu vystoupit . Budeme diskutovat na NAŠÍ schůzi, kde veškeré připomínky budou zapracovány do usnesení. Možná ostatním rybářům také dojde, že držet chod organizace setrvačností nejde. I když chodím na směny do práce jako vy, tak vím skoro přesně jaké ryby se kam vysazovaly a jaké velikosti. Každá ryba co se vysadila měla nejméně požadovaných 60 dkg - /30 cm / to je váha, která je nejmenší možná k proplacení od Zpč.ÚS. Asi víte, že organizace zakoupila 1000 kg kapra tržního a vysadila do všech revírů naší organizace již třetím rokem. Podrobnosti o chovu K1 na K2 a K2 na K3, o velikosti dodané násady, či vlastního nákupu ryb se s Vámi rád podělím na schůzi, pokud jste již moji " tradiční " přednášku neslyšel. Nákup tržní ryby na vysazení není problém, ale ekonomicky by jsme za 5 let byli v konkursním řízení. Výbor chce udržet chod organizace ale i ekonomicky růst pro další generaci rybářů, která pomalu nastupuje. Pokud máte odvahu vystoupit z anonymity a nejste s prací výboru spokojen je možnost na členské schůzi vyvolat hlasování o odvolání výboru a zvolit výbor nový, který bude řídit organizaci směrem, který Vás uspokojí. Přeji Vám hodně štěstí. S pozdravem Petrův Zdar. Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš. PS : nezajdem na Liďák ?
René: Předseda: Dovolím si nesouhlasit. Popisujete zde situaci ohledně stavu rybníků. To, že jsou rybníky zabahněné, já jakožto sportovní rybář neovlivním. I když bych se stal 31-tým pracujícím Vaší organizace, tak to na celé věci nic nezmění. Pokud vím, vlastníkem rybníků na Ašsku je město a to by mělo v celé věci konat. Já ve svých letech s lopatou v ruce Vám už asi moc platný nebudu. Proto si radši sednu v sobotu k vodě. I v neděli. K věci vyprodukování ryb za 310 tis. Byl jste se pane předsedo podívat, jaká ryba byla vysazována do Vašeho revíru Studánka za min. poslední 2 roky? Zvedla se lovná míra u Kapra a Vy vysazujete menší a menší ryby. Ryba v těchto podmínkách (PH vody, teplota, úživnost) lovné míry ani nedoroste. Není z ekonomického hlediska lepší rybu na osazení někde koupit. Jistě bude větší a kvalitnější. A v sobotu můžete sedět vedle mě. Zbytek můžeme doladit na vaší schůzi 8.3. 2015 S pozdravem René
Radomír: René : Ryby častěji brát nebudou, ale bude asi otázkou času, kdy ty smajlíky budeme kreslit obráceně, pokud těch 30 bláznů, řekne dost a půjdu v sobotu si sednout k vodě, místo aby se máchali v lovišti.Pokud chodíte k vodě , tak sám vidíte, že rybníky jsou 50 let neodbahněné, potoky zarůstají, vodoteče kapilár se zanášejí a nemluvím o úživnosti potoků či samotných rybníků. Těch 30 pracujících lidí se smajlíkem vyprodukuje asi 310 tisíc Kč za ryby , které se vysadí. / je to o 30 tisíc více než v loňském roce / Nebýt těchto "bláznů" cena povolenek a členského příspěvku by vyskočila o několik desítek %. Detaily budou předneseny na členské schůzi 8.3.2015. S pozdravem Petrův Zdar. Radomír Duchaj - předseda MO ČRS Aš
René: for Carp - Předpokládám, že ty jsi mezi těmi 30-ti pracujícími , mimochodem máš pocit, že když brigádníků bude 100, tak budou ryby větší a budou nám častěji brát ?
carp: Jo jo 334 členu je dost ale že z toho pracuje pouze cca 30 členu to už je smutny tak se trochu zamyslete a nebrečte že jsou malý ryby a že neberou Petru zdar
Radomír: K 31.12.2014 bylo v naší organizaci 334 členů
Radomír: Dobrý den, jen byl kooptován do výboru MO p. Jan Mašlár z Hranic. Složení výboru je vyvěšeno v Bambinu a v líhni.
René: Dobrý den. Mezi rybáři se mluví o tom, že jsou změny ve vedení MO Aš, ale nikde jsem se o tom na vašich stránkách nedočetl. Myslím, že by o tom měla být minimálně ašská rybářská veřejnost informována. Děkuji za odpověď.
Začátečník: Dobrý den, kolik je rybářu na Ašsku. Děkuji
Rybář: Tak to je moc pěkný počet
raduch: V líhni je asi 110 000 ks jiker pstruha potočního, 10 000 ks je již vysazeno ve vlásečnici pro přirozené vykulení na Hranicku. Líhnutí plůdku již nastalo okolo Vánoc a 30 000 ks plůdku již vesele plave v aparátech. V důsledky teplé vody v době /listopad / výtěru, došlo k rychlé inkubaci jiker a budeme muset začít rozkrmovat plůdek mraženým planktonem. Polovinu rozplavaného a odkrmeného plůdku odprodáme do organizací v rámci Zpč. ÚS Plzeň, druhá polovina bude určena k vysazení po jarní oblevě a 2 000 ks plůdku si odkrmíme na ročka a připojíme ke generačnímu hejnu Po.
Rybář: Zdravím, kolik tam máte jiker? Je to už plný stav?
Admin: VÁNOČNÍ PRODEJ RYB V LÍHNI BYL UKONČEN - VYPRODÁNO !!!
mirda: kup si tričko :D odkaz »
Radomír alias raduch: For : Taky rybář: MO ČRS Aš nebyla tato stavba v chovné části Ašského potoka oznámena. / Ano, tato stavba byla vyvěšena na desce MÚ Aš / Po návštěvě MÚ nám bylo doporučeno státi se účastníky Všech řízení, co se týká vodního režimu na Ašsku. K tomuto řízení jsme již přihlášeni od listopadu r. 2014- 2015. Již polovině září jsme se snažili tuto stavbu ve spolupráci se Zpč. ÚS Plzeň zastavit. Oficiálně u stavby se s rozpočtem v řádech milionu korun není moc řešení jak s termínem tak způsobem zhotovení stavby hnout. Zajistil jsem tichou dohodu se zhotovitelem stavby/ mimo zápis :) /o zastavení - přerušení stavby dokud neslovíme veškeré ryby na tomto úseku./ Paradox, že povolení v tomto termínu dali sami ochranáři /. Byl proveden odlov ryb v daném úseku a ryby generační byly po výtěru vráceny do jiné lokality chovného potoka. Toto samé, ale už celý rok se uskutečňuje na sportovním revíru pod papírnou, kde je již úsek hotov a osázen novou vegetací. Další úsek se zhotovuje u státní hranice. Veškeré ryby pod papírnou byly sloveny od plůdku až po ryby generační, několik desítek raků , obojživelníků a vysazeny do jiných částí sportovního revíru. Touto stavbou chce Vodohospodářská správa zpomalit odtok vody při přívalových deštích, zda se jim toto povede si sama určí příroda. Při kontrole pod papírnou se již dělají nové tůně a rozboření štětového dna potoka dle odborníků povede k lepšímu biotopu pro veškerý život v dané oblasti. Otázku genereční ryby řeší výbor již celé desetiletí, ale úbytek vody v potocích, je daň za konzumní způsob života všech./viz minerálka Dolní Paseky / V líhni je již 60 000 jiker pstruha potočního na očních bodech a zarybnění plůdkem by mělo proběhnout v měsíci březnu, dubnu po "velké vodě " na jaře. A pro zajímavost v rybníčcích pod Hlávkovou školou proběhly zkušební odlovy na dvou rybníčcích, kam jsme nasadili plůdek na jaře. A výsledek sloveno 260 ks Po1. Hledáme i další řešení a zkoušíme, ptáme se , okukukujeme :) Byl jsme požádán starostou p. Blažkem, zda nechci pracovat v komisi ŽP při MÚ Aš. Co bych pro rybáře neudělal :) Více se asi dozvíte na členské schůzi, nebo na výborovkách MO ČRS Aš, kam se po ohlášení může pozvat každý člen MO ČRS Aš. PS: Slohová cvičení byla a stále je moje slabá stránka, lepší osobní pohovor než štos dopisů o ničem. S pozdravem Petrův Zdar .V případě podrobnějších informací , či nabídnutí pomoci při chovu ryb nejen lososovitých k dispozici tlf : 607643185. Radomír Duchaj předseda MO ČRS Aš
Taky rybář...: Zdravím. Dostalo se mi do ruky vydání plátku Ašské listy a byl jsem docela překvapen. Popisují tu, jak bagry a jiná těžká technika upravují koryto Ašského potoka. Nic proti, pokud ovšem nekouknete do kalendáře a zjistíte, že je v tuto dobu hájený Pstruh potoční z důvodu jeho reprodukce tj. tření. Nabízí se otázka, proč vedení ČRS MO Aš respektive pstruhovému hospodáři toto nevadí? Vždyť pstruh obecný spolu s Lipanem podhorním budou v brzké době díky těmto a jiným podobným "akcím" na seznamu červené knihy ohrožených druhů. Nečekám odpověď, byl bych radši za konkrétní řešení problému. S pozdravem - "Ten co má ryby ještě rád".
Admin: ZATÍM NELZE. JAK JE UVEDENO: FOTO/Příspěvky/JohnBTS@seznam.cz. NÁŠ WEB NEPOUŽÍVÁ TZV. REDAKČNÍ SYSTÉM A FORMÁTOVÁNÍ CELÉHO OBSAHU JE RUČNĚ, ŽÁDNÁ PŘEDNASTAVENÁ ŠABLONA. STRÁNKA "DISKUZE" BYLA VYTVOŘENA PRO MINIAPLIKACI EXTERNÍHO SERVERU A UMOŽŇUJE POUZE TEXT. PŘÍPADNÉ DALŠÍ NÁMĚTY ALE UVÍTÁM
Karel Žák: Tak jsem měl dvě hodinky času a vypravil se na jeden z našich revírů v Aši s mušákem. Není to zrovna na nějaké házení ale zchytal jsem si pěkně. Asi 15 ryb bylo a hlavně tři parádní kousky na suchýho chrostíka. Nevím jestli jsem jde vložit fotka, zkusím to
Radomír alias raduch: Lom není v soupisu rybářských revírů Zpč.US Plzeň, tzn. že není ani revír, kde by se smělo chytat a každý kdo loví na tomto revíru, porušuje zákon č.99/2004 Sb a vyhlášku č. 197/2004 Sb. Toliko legislativa. Jelikož tenhle rybník vykopala parta nadšenců někdy v 80 letech a dávali si do nej nástražky, začali chytat v na neoznačeném revíru. Revír byl i označen, ale někdo ceduli revíru ukradl či zničil. Byl značen pod 431079 PR 02 Hliniště, aby jsme mohli vykázat výlovek z rybníka. Pokud zde RS nachytá bez zapsané docházky některé z rybářů, budeme vážně uvažovat o zrušení této benevolence ohledně chytání ryb na nevyhlášeném revíru. Ohledně výřezu, by jste poškodil majetek Ašských lesů a města Aše od kterých máme tyto pozemky v pronájmu. Pokud uřežete větve podél vody, které Vám vadí to pochopí každý, ale pozor na těžbu dřeva v lese.
Tom: zdravím vás vespolek-mám dotaz jak je to s rybníkem LOM vedle porcelánky,tu na seznamu revíru jsem ho nenašel a když se zeptám rybářu tak příchod k lomu nezapisují-je to oficiální revír?nicméně jsem tam letos několikrát byl a dost mi vadil bordel od cigánů (paliči kabelů) tak jsem posbíral bordel do pytle a bohužel je to tam rozsypané po okolí. jěště mám dotaz zda by se mohl rybník vyřezat od náletů atd.(klidně mohu provést v rámci brigád nebo jen tak). děkuji za odpověd
Radim97: Je to velmi jednoduché. Nejdříve ze všeho zkuste pořídit obrazový záznam, například prostřednictvím fotoaparátu vašeho mobilního telefonu. Takový záznam pak velice ulehčí samotné přestupkové řízení a jako důkaz je neocenitelný. Mějte ovšem vždy na paměti svoji bezpečnost. Neriskujte vlastní zdraví jen kvůli obrázku. Nakonec, alkoholem posilněná parta cizinců je velmi nevyzpytatelný a potencionálně nebezpečný soupeř. Druhým krokem je přivolání orgánu kompetentního k řešení dané věci. V našem případě to nejčastěji bude RS, tedy rybářská stráž a rovněž také PČR, Policie České republiky. Vyčkejte příjezdu některého z výše jmenovaných orgánů a dále věc nechte na něm.
Tom 2: Ahoj mám jen malý dotaz,Nešlo by hájet revír když se nasazuje,Třeba konkrétně na Trojmezí.Pravda,taky jsme tam chytali,po pokecu s lidma který nasazovali.Ale cca po hodince dorazili pán s paní a asi vůbec nějakou míru neřešili a brali co přišlo.Je možnost zavolat rs a nějak to řešit?
Radomír alias raduch: Pokud nevíte kam na procházku, zajděte se podívat pod bažantnici v Podhradí. Úsek potoka, který se revitalizoval se již osazuje stromky a voda si za půl roku udělala krásné meandry. Některé tůně mají již metrovou hloubku a na konci října osadíme tuto část ročkem pstruha potočního/ 7-10 cm / Jsou zde i písčité úseky na lipana . Tato akce pokračuje u fabriky v Podhradí a v Doubravě.Jsme domluveni s investorem a zhotovitelem stavby, že hlavní práce na toku začnou po odlovu generační ryby na výtěr. Zde budeme muset mít trochu trpělivosti, než si voda svůj tok upraví dle nejlepšího svědomí a vědomí :) Mám pocit, že příroda si poradila skvěle, ale to ona umí již miliony let :)
Tomaš P: zdravím všechny rybáře. výlovy nádhera (na fotkách) ten bazén je úplně bomba je nádhernej. chlapi to udělali krásně doufejme že jim dal výbor pořádnou odměnu a ne jen ušmudlanou povolenku a poděkovaní za odvedenou práci. to by byla ostuda a ne jak to bývalo před 10 lety s pozdravem.
Michal H.: Ahoj. Kdo se chystáte na dravce na Skalku, tak už se začalo upouštět. Samozřejmě se to projevilo, dneska jsem si byl zavláčet na přítoku a na malého světlého woblerka mi přišlo 5 bolenů mezi 40 a 45.
Admin: Nejsou napsany nake, ale úplně jasně popsané všechny naše SPORTOVNÍ VODY, Patriku. Takže jeden revír pstruhový, ostatní mimopstruhové. Dále záleží na tom, jakou povolenku máš, resp. mít budeš. (sekce POVOLENKY). A tu jsi již měl a zkoušky skládal, takže to víš. A při koupi povolenky dostaneš brožůrku, ve které stačí jen listovat a číst a číst a číst...
Patrik.P: Vyrizeno dekuju :D a jinak muzu s povolenkou kamkoli teda ? na reky atd ? a na jake rybniky v asi bych mohl ? jsou tu nake napsany ale nevim ktere jsou zakazany a ktere ne
Admin: Vlevo nahoře v KONTAKTECH jsou potřebná telefonní čísla
Patrik.P: Takze jsi muzu zazadat o rybarsky listek v asi a nebo v chebu kdyz mam trvale v hazlove a na kolik to vyjde ? Dekuj
Admin: Ahoj Patriku, klikni do sekce KONTAKTY vlevo nahoře a dál se dozvíš vše potřebné. Myslím ale, že když budeš chtít být členem naší organizace (ašská a hranická skupina je sloučena v jednu MO), nezáleží na tom, kde právě bydlíš
Patrik.p: Dobry den chtel bych se zeptat zda mi nekdo odpovi na to ze kdyz mam trvale bydliste v Hazlove tak musim na svaz do hranic ze ano ? ale nebydlim v hazlove bydlim hned vedle ve vojtanove a dalsi otazka vlastnil jsem povolenku v rove 2004-2005 zkousky jsem skladal tak se chci zeptat kdybych si chtel ted udelat novou povolenku musim je zase delat a nebo jen pridu ze starou povolenkou ? a zaplatim si novou ? a kolik v dnesni dobe vyjde celkove povolenka a nevadi ze uz mam jen tu modrou karticku rybarsky listek ? zbytek uz nemuzu najit dekuju za rady a odpovedi Pěkný P.
Radomír alias raduch: Poděkování Všem, kteří pomohli s organizací závodů pro děti na Březovce. 38 dětí z Aše, Velkého Luhu, Kraslic a z Plavna. Počasí vyšlo na výbornou a medaili s pamětním listem si odnesli všechny děti od 4 do 15 let. Příští rok nashledanou.
Admin: SUPER! A NA TY VÝLOVY SE JIŽ TĚŠÍME. TAKŽE FOTKY NA "JohnBTS@seznam.cz" Rosťa Chavec
Radomír alias raduch: Zdravím rybářskou veřejnost, MO Českého rybářského svazu, Aš, Saská 39, IČ 18235689, zastoupená panem Radomírem Duchajem – dodatek ke Smlouvě o nájmu pozemku č. 63/OSM/07, kterým se přidává p.p.č. 111/2 o výměře 124 m2, v k.ú. Aš, za účelem užívání ostatní plochy, nájemné ve výši 0,70 Kč/m2/rok a vodní plochy na p.p.č. 2336/4, p.p.č. 2336/3 a p.p.č. 2336/1, v k.ú. Aš, za účelem péče o vodní plochy . Tzn. MO měla zájem o odkup zadní části zahrady za líhní směrem k ČOV, město tento pozemek neprodává a tak jsme zažádaly o nájem / pacht/ . RM schválila a za roční nájemné 84 Kč máme pozemek v nájmu a předkupní právo kvůli spekulatům s pozemky. Dále jsme získali do nájmu všechny rybníčky v parku pod Hlávkovou školou. Zkušebně jsme zde vysadili 1200 ks plůdku PO a Si na zkoušku. Na podzim se uskuteční výlovy těchto rybníčků a při zdárném odchovu zde budeme chovat plůdek z líhně. I když některý rádoby rybář již osadil spodní rybník zlatým karasem a jelcem Začíná lov dravců a proto chci apelovat na všechny rybáře chytající na živou či mrtvou rybku. Dávejte šanci mladým candátům a štikám. Z vlastní zkušenosti vím, že postačí větší jednoháček a metrový průvěs. Velká ryba to zhltne najednou a zásek nemusí být až po dokouření cigarety. Je k pláči pak vidět plavat tyto dravé ryby s vytrženým jícnem po hladině, neboť i háček něco stojí . " noty do úschovy " budeme společně s DK nejpřísněji prosazovat pro tyto " sportovní rybáře ". V případě podezření spáchání přestupku volejte RS či Policii ČR, Městskou policii,neboť jde o společný majetek všech rybářů a nikoliv superjedinců, kteří musí odnést rybu za jakoukoliv cenu. A na závěr přeji Všem rybářům " Ať koušou", krásné chvíle strávené u vody a fotky ulovených ryb posílejte adminovi.
raduch: Vysazeno 50 úhořů na Ašsku, 50 na Hranicku od 15-35 cm.
raduch: Usnesení ze schůze přináší první ovoce. Zítra se bude vysazovat úhoř.
raduch: Dnes jsme byli upozorněni Policií ČR, že na Hliništi plave asi 20 bochníků plesnivého chleba. Příště prosím dobrovolníka, krmiče ryb, aby se přihlásil u pana Koubka na Březovce k instruktáži krmení ryb. Čím, kde, kdy :( Jinak jestli na nás dojde IŽP tak to bude za půl mega a dotyčný se asi nepřihlásí k splátkovému kalendáři. Prosím o obezřetnost a doporučuji přečíst vodní zákon, zákon o ochraně přírody a ostatní vyhlášky. Děkluji za všechny rybáře.
raduch: Úlovky v roce 2013 jsou již na stránkách. Každý si může zjistit, kde se co nachytalo. Díky Admine
Michal H.: Jestli mi vyjde na zítra počasí, tak bych šel udělat na Ohražák tu cestu vzadu tím maliníkem.
Michal H.: Na Cihelně jsem se byl včera podívat a viděl jsem, že stejný nápad měl někdo dřív než já :-).
raduch: Michal H : Ahoj Michale ,asi mi čteš myšlenky, Cihelna je již díky Radkovi Grégrovi a Liborovi Motyčkovi již průchodná celá dokola a vysekana, chybí jen posbírat nejaké větvičky , zbytek seštěpkujou Ašský služby a Ohražák je prořezanej od náletů a stromků, zítra tam jde jeden brigádník pálit chroští. Na ten maliník u odtoku jsme nepomysleli, to by jsme mohli domluvit na členský. Problém je tradičně s plastovými flaškami. Máme domluvenou i novou popelnici z Krásné od starosty a slíbíl, že jeho " zaměstnanci" to od popelnioc i odvezou. Chce to i od ostatních ohnout hřbet a láhve odnést k popelnicím :)
Michal H.: Ahoj. Šel by domluvit nějaký termín, že by se někdy během března udělaly brigády a trochu se to uklidilo kolem rybníků? Třeba by se vysekaly ty maliníky kolem Cihelny a kolem Ohražáku - blbě se pak kolem nich chodí a jsou stejně plné pohozených plastových lahví a igeliťáků. Záměrně jsem nenapsal Vernéřov, když by se kolem něj mělo už snad na podzim "něco dít".
Karel Žák: Ahoj Radku, tebe bych tady nečekal , napiš mi na maila to Romanovo číslo. Díky a napíšeme si něco mailem zakkaz@seznam.cz
salmo: Franta Niklas z TV ZNOVA ?
raduch: Najde se někdo, kdo umí pracovat s videoprojektorem,kamerou a umí předat obraz na plátno? Nějaké tipy?
Radek: Ahoj.Tady Radek Šívr :) Na muškaření jsem se ještě nedal ale Roman z kasárního v tom docela slušně lítá už dva roky.Až se budeš nudit tak mu brkni on mluví jen o tom jaká je to pecka a že nemá parťáka na rybačku.Tak jezdím sám po celým K.V. kraji.Jestli už nemáš číslo dám ti ho.
Karel Žák: no jasně
Radek: re: Karel Žák. Ahoj Kájo nedělal jsi v Country v Chebu?
Karel Žák: Tak dej ědět a můžeme zajít i bez muškaře :-)
Admin: No, někdy bych na pivko zašel, Karle, ale toho muškaře by to chtělo mít ještě s sebou
Karel Žák: Je tu nějaký muškař, co by zašel na pivko a vyměnil nějaké poznatky z lovu a nebo i vázání mušek?
raduch: Karle ok, až budu vědět napíšu. Měj se.
Karel Žák: Pro Raducha. Jsme dva kteří mají zájem o schůzku na téma muškaření. Pokud se ti podaří sehnat ostatní dej prosím vědět na zakkaz@seznam.cz. Ahoj Karel a pozdravuju i Rosťu Chavce :-)
BlueBoard.cz ShoutBoard