Přidej zprávu »
admin: Pouze z důvodu facebůčku: upoutávková fotka k článku by měla mít nejméně 200px na 200px. Ale nic se nestane, když bude menší. Jen pří sdílení na FB se tam ten obrázek asi nedostane a bude nahrazen.
admin: Veškeré vkládané přílohy (obrázky, přílohy, partie) musí být na tomto webu bez diakritiky. Takže ŠPATNĚ "příloha-čerstvá.doc", a DOBŘE "priloha-cerstva.doc".
admin: Adresu rajčete pro vkládání fotek najdete momentálně zde: odkaz » S největší pravděpodobností chcete zařadit fotku do kategorie Ostatní, proto jako email (nahrazující login) uvedete na přihlašovací stránce foto@sachy-kurim.wz.cz
admin: Na záložce "právě se hraje" je kalendář. Je tam krásný přehled, kdy se hrají týmové soutěže. Pokud vám tam něco schází, tak to doplňte sami (funguje klasické heslo registrovaných dopisovatelů). Doplňte tam i akce jednotlivců, kde se plánuje hromadný start kuřimáků.
admin: Pokud nechcete pořád prohlížet svoje maily, zda už přišla sestava na neděli, tak si zřiďte zasílání infa o novém mailu na mobil. Návod pro Seznam.cz je zde odkaz: odkaz » Princip je obdobný i u jiných poskytovatelů mailových schránek, já to dlouhá léta mám u Volny.cz
KolJa: Zprávu, poté co ji publikujete, můžet opravit nebo smazat. Pod zprávou hledejte ikonky se zelenou fajfkou (oprava) a s červeným křížkem (zrušení).
KolJa: Pokud vám v komentářích blbne čeština, možná zkuste pravým tlačítkem myši na webové stránce rozbalit nabídku a v nabídce zkontrolovat nastavené "Kódování". Teoreticky by mělo být nastaveno na "Středoevropské Windows). Pokud není, tak si ho nastavte. Možná to pomůže, možná ne Pokud stále máte problémy s češtinou, a výše uvedený postup nepomohl, potom v ovládacích panelech změňte v jazycích u FORMAT z češtiny na angličtinu, zvolte Použít, a pak vraťte jazyk zpět na češtinu, zvolte Použít. Toto by snad mohlo odstranit problém u předinstalovaných Windows.
KolJa: Při vkládání komentářů k článku použijí registrovaní svůj login a heslo. Neregistrovaní MUSÍ napsat svoje jméno a příjmení, do hesla nic nepíší (nebo heslo "host").
KolJa: Vkládání partií, pozor: Soubor s příponou .png je obrázek a proto ho vkládejte jako upoutávku (nebo příslušnou přílohu). Soubor s příponou .pgn (je opravdu rozdíl mezi png a pgn) je textový soubor se záznamem partie nebo se záznamem pozice,- pro jeho vložení je tam samostatné speciální políčko. Je třeba zkrátka rozlišovat, co se vkládá.
KolJa: S obrázky je to pestřejší, takže pokud zatím nemáte vlastní zdroje, můžete si vybrat z fotogalerie. Postup: 1. Na záložce "ostatní" vybrat galerii s upoutávkami 2. Nad vybraným obrázkem stisknout pravé tlačítko myši 3. Volbou "uložit obrázek jako" ho uložit na své PC 4. Napsat zprávu a nezapomenout do ní vložit upoutávku. Toť vše. Je však lepší používat vlastní, originálnější a nápaditější obrázky.
KolJa: Nevkládejte dokumetny s příponou ODT. Tento soubor umí otevřít aplikace jako například OpenOffice.org, 602Office 2.0 a další. Microsoft Office ve verzi 2003 a nižší si s ním bohužel neporadí. Raději udělejte převod na DOC nebo PDF soubor.
Shoutboardy končí. Více zde.