Přidej zprávu »
Pídý: Epický závěr přinesl předposlední večer a páteční dopoledne na táboře. Děti v noci podstoupily souboj s velmistry, aby vybojovaly čas navíc v sálu s pokladem. V pátek pak za pomoci sedmi získaných klíčů odemkly bránu, otevřely ampule s indíciemi, složily správné heslo a pak se radovaly z ohromného množství nasbíraných boyardových mincí, které odpoledne vyměnily za báječné odměny. Večer nás čekal už jen závěrečný táborák a v sobotu bourání tábora. Díky všem, kdo nám pomohli, díky dětem, že je to s námi vedoucími baví a díky rodičům, kteří nám své ratolesti svěřili! Fotogalerie již nyní na našem facebooku, brzy i tady na webu... tak zase za rok!
Pídý: Po kratší pauze zase posíláme informace: děti zísķávaly další indicie, aby byly úspěšné v sálu s pokladem. Dnes večer nebo spíš v noci se utkaly v soubojích s velmistry, kteří prověřili řadu jejich dovedností. Už nás čeká jen sál s pokladem, tak snad všichni uhodnou správné heslo.
Pídý: Bobřík odvahy, který se konal v pondělí v noci byl pro spoustu dětí úspěšný. Lovení indícií pokračuje, děti čekalo zhoupnutí na sedáku nad rybníkem a výměna víček za tajné slovo po absolvování krkolomné stezky. Dopoledne ještě po vyřešení početního příkladu a zakřičení číselného kódu přes rybník do tábora svým kamarádům sz týmu přineslo indícii dvěma ze tří týmů. V podvečer nás navštívila skautská kontrola z kraje, mile a vřele jsme je přivítali, uctili večeří, ochutnávkou pizzy a počteníčkem v táborových comicsech. Prý za námi budou jezdit častěji.
Pídý: Dnes nás párkrát skropil déšť,a le to nevadí, pár kapek nás nezabije. Dopoledne týmy nosily do tábora květiny, což byl úkol od otce Fourase (hodí se nám na bobříka květin). Ode dneška už probíhal boj o indície. První ampulku s heslem mohly děti získat na věži u otce Fourase, což se povedlo jen jednomu týmu. Odpoledne čekala družstva stopovačka, na jejímž konci byla schována ampulka s indícií. Na sklonku dne byl nejdramatičtější boj o další slovo, členové týmu se museli na nafouknuté duši přesunout doprostřed rybníka na tzv. "Azkaban", kde bylo číslo, které zavolal jednomu svému zástupci, který čekal u břehu na molu a tam zadal správou číselnou kombinaci na visacím zámečku, kterým byla zamčená truhlička s indícií. Dva týmy ze tří se mohly radovat z úspěchu. Za pár minut, až se více setmí nás čeká bobřík odvahy
Pídý: Dnes nás opustilo pár statečných pidilidí a byli jsme posíleni o drobotu oddílu Gabrety. Dopolední etapa prověřila pozornost dětí, všechny tři týmy získaly klíč ve hře skořápky. Odpoledne se dětem málem zavařily mozkové závity, když musely poskládat víčka podle správné barevné kombinace. Všechny týmy už tak mají sedm klíčů potřebných k odemčení sálu s pokladem. Od zítra už budou získávat indície. Večer se konal slavnostní slibový oheň.
Pídý: Předposlední den na lovení klíčů byl pro týmy úspěšný. Dopoledne byla etapa s kyblíky vody, která přinesla klíč všem třem týmům. Odpoledne v další komnatě musely děti poskládat složité skládačky, což zvládl jen jeden tým. Bohužel se nám rozpršelo, takže jsme odložili slibový oheň, ačkoli zkoušky zvládli všichni. Velké díky všem maminkám za dobroty, které nám napekly. Klobouk dolů před třemi "hladovci", kteří to dnes "dali"!!!
Pídý: Dnes děti poměřily síly v páce, bohužel siláka Oldu nikdo nepřemohl. Odpoledne jsme se byli koupat na Rohanově, kde osm šikovných plavců splnilo bobříka plavání. Dokonce se urodil i jeden bobřík síly. V podvečer ještě dva ze tří týmů ukořistili klíč v komnatě, kde byl podivný systém lahví,díky kterým se začal plnit kýbl s vodou,kterou děti do komnaty přinášely. Všichni adepti na zítřejší skautský (světluškovský slib) se pilně připravují, tak snad nám vyjde počasí, zatím to vypadá skvěle!
Pídý: Dnes nám počasí zase přálo a tak nás potěšila komnata se spletitým lanem ve vodě. Klíč ale mohl putovat jen po rozvázání všech uzlů, i těch pod vodou. Dva týmy však nezvládly úkol splnit v časovém limitu, a tak zástupci skončili na pár chvil v cele žaláře. Další komnata přinesla úkol přesekat soušku v čase dvou minut, což nezvládl ani jeden tým. Soušky se nám ale hodily na večerní opékání buřtů!
Pídý: Dnes splnily děti další úkol otce Fourase, napínavý souboj byl odpoledne,kdy všechny tři týmy soutěžily zároveň o to, kdo dřív naplní nádobu vodou pomocí stříkadel tak, aby klíč vystoupal nahoru a dal se vylovit. Nutno podotknout, že nádobu měly na hlavě umístěny kapitánky týmu. Ty skončily úplně mokré, klíč získal tým Klárky. Šikovnost mohly děti předvést v další komnatě, kdy musely poskládat do sloupce deset matiček pomocí špejle. Večer ještě jeden člen týmu vystoupal na maják otce Fourase a pokusil se zodpovědět jeho hádanku.
Pídý: Hlásíme první dva splněné bobříky hladu (Anička Staňková a Nelča). Týmy úspěšně plní úkoly otce Fourase. Počty ulovených klíčů v komnatách pomalu rostou, dneska děti proběhly lanový labyrint a přetahovaly se s žalářníkem. Včerejší komnaty byly zaměřeny na postřeh a pak na lovení klíčů z plováků na rybníku. Máme se dobře! Rodiče v pátek zkontrolujte poštovní schránky!!!
Pídý: Počasí super, dnes po ukořistění všech klíčů se podařilo otevřít truhlu, která prozradila jména kapitánů týmů. Kapitáni pak museli projevit svou statečnost a vylovit z tajemných sklenic plných havětě a sajrajtů jména svých týmových hráčů. Děti si pak vyplnily karty se svou podobiznou, jménem a hlavně fóbií.
Pídý: Hlásíme, že jsme se zabydleli, až se setmí, čeká nás zahájení etapové hry - dobrodružná scénka zatčení zločince a odvezení do pevnosti Boyard.
Pídý: Odjezd na tábor už se kvapem blíží. V sobotu 14. 7. se sejdeme ve dvě hodiny odpoledne u klubovny. Nezapomeňte přibalit potvrzení o bezinfekčnosti a kdo ještě neodevzdal potvrzení od lékaře!
BlueBoard.cz ShoutBoard