Přidej zprávu »
OORM: Formuláře žádostí o dotace na zimní a letní tábory MH: odkaz »
T.T.: Zveřejněn zápis z dubnového jednání OORM.
T.T.: Zveřejněny výsledky z Drnovic a Šošůvky.
Jirka Habala: Ahoj než bude oficiální tabulka s výsledky tak tady je prozatimní tabulka odkaz » lépe to neumím
ŠENK: Souhlasím s Alešem, taky jsem remcal a posouval hlídky. Jako pořadatel jsem rád , když přijede hodně družstev , ale také mi družstvo odjelo bez pokusu-nechtěl jsem změnit pořadí. Chtěl bych se spíše vrátit k hodnocení uzlů. NEJDE O KRYTYKU ROZHODČÍCH!!.Určitá benevolence nám pomohla , ale také poškodila. Když se podívám na úroveň závodníků ,myslím že žádnou nepotřebují ( i přípravka).Zkusme třeba v Šošůvce po závodě po závodě dohodnout měřítko hodnocení pro další sezóny.
Aleš - Sychotín: Jak psal Petr. Každý z nás nese část viny. Ve snaze pomoci urychlit soutěž jsme do toho všichni kecali až to velitel soutěže nevydržel a vynadal nám (a bohužel úletlo i nevhodné slovíčko). hold jsme se všichni viděli venku na sluničku a do toho ještě stále dotazy dětí, kdy bude konec.
Petr.N: Otázkou proč to vlastně všechno dělám, se zabývám stále častěji. Po pravdě jsem v otázce o kousek dál a ta zní: „zda mě to ještě naplňuje“. Uvědomte si že každý vidíme tu svou pravdu. Začíná to u soutěžícího, vedoucího, pořadatele, rozhodčího a končí radou. Jak se říká, každá mince má dvě strany. Měl jsem možnost vše sledovat a každý máme díl viny. Dohady: nad pravidly, počtem pokusů, počtem kategorií. Neuposlechnutí pořadatele, předčasné odjezdy ze soutěže. To vše dotváří atmosféru současné doby a rozhodně to nepřidává k pohodové atmosféře.
Veronika: Michale, já bych ráda zůstala velkorysá... Věřím, že ti, co se jich to týkalo, alespoň vnitřně uznají, že takto sportovní chování, ani elementární slušnost nevypadají, a to mi stačí... A třeba si i ti, co tam byli taky, díky mému komentáři uvědomí, že tudy ty děcka fakt vést nechceme...
Michal: Šlo by prosím i pro ostatní, co nebyli přítomni, vysvětlit, co se v Drnovicích událo? Děkuji moc
Veronika: Sportovní chování, vlastně i obyčejná slušnost... Přemýšleli jste někdy o tom, proč tu práci s děckama vlastně děláme? Chceme, aby neseděly u IT, chceme, aby se hýbaly, chceme, aby smysluplně - snad i nějak hodnotně - trávily svůj volný čas. U těch větších si tak jaksi tajně přejeme, aby tu štafetu po nás jednou převzaly. A táhly tu káru hrdě dál. Minimálně tak, jak jsme je to naučili. A dáte mi jistě za pravdu, že se snažíme, aby to dělaly čestně, respektovaly při tom fair play, ale i principy základního slušného chování. Proto, když je hlavní organizátor takové dětské soutěže celou dobu vytočený doběla a neváhá na celý sál, směrem k soutěžícím, před desítkami dětí používat - pravda v zoufalství - slova jako "kurva", proto, když poražený nepřizná svoji porážku a hrdě postaví svého závodníka na místo vítěze v závodě dál, je mi z takových akcí smutno... Jen doufám, že vedoucí, kteří to zažili a kteří kteří též nevěřícně kroutili hlavami, nezapomenou vyplnit hodnocení této soutěže.
Dušan: Přihlášky se hromadí. Připravili jsme 3 druhy pizzy,palačinky s nutelou. Malování na obličej. Napínavou soutěž o hodnotné ceny a nestranné rozhodčí..
T.T.: Bylo upraveno hodnocení soutěže OLM dle zaslaného návrhu od pana Němce. Omlouvám se, že jsem nestihla upravit před prvním kolem OLM, vlastní studium mělo přednost. Poprosím o ty tři sbory, které hodnotily první soutěž, aby tak učinily ještě jednou, dle nového znění formuláře. Děkuji
Aleš - Sychotín: Jen ještě doplním, hodně vedoucích se mnou vedlo diskusi ohledně hodnocení úvazu na proudnici. Hlavní argumantace byla, že po zatažení za lano při hodnocení se smyčka dostane do zony 15cm od hubice. Dle mého a tak jsem i posuzoval všem: - smyčka po uvázání na hubici musí být celá v těch 15cm, to zmanená, že překřížení lana musí být v těchto 15cm. Zatažením se následně kontroluje, zda smyčka nezklouzne z hubice. Byl jsem přísný, ale snad i tímto všechny posuneme dopředu.
Aleš - Sychotín: Děkujeme Pepo, pochvalu předám všem pořadatelům. Nějaké mušky by se našli, ale každý rok se člověk učí. Jednotná lana by určitě nebyl problém zajistit. Marek Vala má skvělý zdroj na lana za velmi solidní peníz. Otázka kdo je bude celý rok hlídat. Případně se dají použít lana co má OORM na Plamen. Asi budou uložena u Martina nebo Marka.
ŠENK: Protože jsem musel odjet dříve ,tak touto formou děkuji SDH Sychotín za skvělou soutěž. Přísné , ale spravedlivé hodnocení. Přístup vedoucích pomohl hladkému průběhu.Děkujeme.PS:Děti nadnesli otázku společných lan na soutěžích.
T.T.: Pořadatelé - čtěte pravidla a posílejte OZ v předepsaném formátu. Děkujeme
Aleš - Sychotín: Vzhledem k tomu, že má zítra pršet, tak si dovolím připomenout aby dbali pokynu na důsledné přezouvání ve sportovní hale. doporučuji vemte si igelitky na svoji obuv.
JARA: Vážení vedoucí, zastupitelstvo obce Bukovina na svém jednání dne 22. února rozhodlo o uzavření smlouvy se zhotovitelem stavební akce - přístavba budovy Základní školy Bukovina. Vzhledem k tomu, že přístavba bude stát na pozemcích využívaných jako soutěžní trať, přicházíme tím nejen o prostor pro pořádání Bukovinského štafetování a všech dalších našich akcí, ale vzhledem k rozsahu stavby i o kompletní zázemí občerstvení, sociálního zařízení atd., jejichž prostory přijdou zbourat. Zda se stavba uskuteční ještě v době podávání přihlášky soutěže do OLM nebylo známo, a z výše uvedených důvodů jsme nuceni soutěž zrušit.. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace. Výbor ZO SDH Bukovina
Petr N: Pro zamyšlení. Pokud je přihlášení soutěže do OLM prvotní nástřel a je samozřejmě možná změna v OZ. Co kdybychom místo Jarního uzlování uspořádali Jarní ZPV? :)
JARA: V kalendáři je to, co bylo OORM nahlášeno...ale samozřejmě je změna možná v OZ (i když zrovna PÚ CTIF je škoda:-))
BlueBoard.cz ShoutBoard