Přidej zprávu »
Jakub: Nové webové stránky Jakuba Malovaného! 19. prosince 2013 spatřily světlo světa nové stránky publicisty Jakuba Malovaného www.jakubmalovany.cz a ruku v ruce se stránkami vznikl také oficiální profil na Facebooku www.facebook.com/jakubmalovanypublicista. Tak neváhejte a prohlížejte, čtěte, sdílejte a zachovejte přízeň!
Jakub: Dnes (15. prosince 2013) zemřel po těžké nemoci náš kamarád a kytarista ze skupiny E!E Petr Bakalerov alias Bakča. Vzpomínáme!
Jakub: SKVĚLÁ ZPRÁVA! Daniel Landa alias Žito bude znovu vystupovat! Na listopad roku 2014 naplánoval celkem pět koncertů. Lístky se začnou prodávat ve středu 13. 11. 2013. Zprávu o turné navíc doplnil novým videem k runové písni Lagu. Zpěvák se podle zveřejněných informací chystá na ŽITO TOUR 2014 do Bratislavy, Ostravy, Pardubic, Brna a Prahy.
Jakub: V rámci dvaceti vyprodaných podzimních koncertů klubového turné vidělo či uvidí kapelu Kryštof přes 22 tisíc lidí. A fanouškům je to pořád málo a ptají se po lístcích. Kryštof se proto rozhodl přidat další dvacítku koncertů na jaře. Navíc pokračuje v charitativním projektu, který dosud vynesl 2,7 milionu korun.
Jakub: V rámci nerozborné jednoty hudebního souboru Tři sestry a hudobného súboru Horkýže Slíže vychází 30. 10. 2013 společné album s názvem Bratia a Sestry! Na CD nosiči naleznete celkem 10 písní, z čehož budou čtyři zcela nové! Dále narazíte na starodávnou píseň Tří sester Bába v netradičním podání od Horkýžů a na oplátku Tři sestry nahrály song Velká Mača Vincov Haj od svých slovenských bratrů. Zajímavě obě kapely naložily s československou vzájemností při interpretaci státních hymen! Jistojistě se máte na co těšit! Od 30. 10. bude album k dostání na www.shopak.cz a v elektronické podobě také na www.mp3shopak.cz. BRATIA A SESTRY TOUR 2013 startuje už 8. listopadu v Kladně.
Jakub: Dražba, která obstarala začátek velkého charitativního projektu kapely Kryštof, vynesla na iDNES.cz téměř 1,3 milionu korun. Peníze půjdou na pomoc dětem s rakovinou. Hlavní cenou byl koncert Kryštof u někoho doma. Je také možné stáhnout zdarma nový koncertní film kapely a přispět v charitativní sbírce.
Jakub: Kapela Kryštof připravila charitativní projekt, jehož výtěžek půjde na léčbu dětí s rakovinou. Na serveru iDNES.cz si můžete od 24. října stáhnout zdarma její nejnovější koncertní DVD z turné k albu Inzerát a je jen na vás, kolik přispějete na charitu. A můžete se také zapojit do dražby, jejíž hlavní cenou je domácí koncert Kryštof.
Jakub: Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby nabízí divákům v nové 68. sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi další legendární muzikály Divotvorný hrnec a My fair lady, připomene pohnuté osudy Největšího z pierotů, v jevištní verzi poprvé představí knižní bestseller Žítkovské bohyně, ve Studiu Z oživí hravého Tracyho tygra a mnoho dalšího. Pojítkem plánovaných inscenací je téma okouzlení, snů, zázraků a kouzel.
Jakub: Zdeněk Hrachový, kapelník Fleretu: "Vzkaz pro všechny fanoušky Jarmilky Šulákové. Včera jsem s ní hovořil. Už je z nemocnice doma, je v dobré náladě a jak říká, pochází po bytě, celý den i v noci sleduje televizi a užívá si seriálů. Konečně. Však si to zaslouží. Všechny své fanoušky ze srdce zdraví a myslí na vás."
Jakub: Zpěvák Daniel Landa, který v loňském roce začal vystupovat pod uměleckou přezdívkou Žito 44, zveřejnil své další hudební plány. Se slavným frontmanem britských postpunkerů Killing Joke Jazem Colemanem prý plánuje natočit sadu čtrnácti písní. "Do konce roku 2013 připraví autorské duo Žito 44 a Coleman speciální sadu čtrnácti runových písní nejen pro runové čaroděje a bojovníky. Čekejte hluboký runový nářez," přiblížil Daniel Landa své plány. Podle vzkazu by písně měly vyjít v několika jazykových mutacích od češtiny přes angličtinu a němčinu a možná i v ruštině. Následně dodal: "Nejdříve jsou na řadě Žitovy písně zdarma. Skladby s Jazem Colemanem přijdou až po nich. Nejde ale o CD, jde o "čarodějskou" hudbu pro runovou akademii, která vzniká ve spolupráci s mnichovskou Hypnovitou."
Jakub: Horká zpráva od kapely Tři sestry: VŠEM NAŠIM PŘÁTELŮM NA VĚDOMOST SE DÁVÁ, ŽE V KAMENICKÉ 17 SICE BUDE BRZY OTEVŘENA ZRESTAUROVANÁ "KOVÁRNA", ALE TA S NÁMI, TŘEMI SESTRAMI, NEMÁ VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO! 30. 6. 2013 JSME V TOMTO PROSTORU PO 20 LETECH UKONČILI PROVOZ, BOHUŽEL JSME SE NEDOMLUVILI S MAJITELI NEMOVITOSTI NA POKRAČOVÁNÍ SMLOUVY A PROSTOR SI PRONAJAL NOVÝ MAJITEL. INTENZIVNĚ HLEDÁME VHODNÝ PROSTOR PRO NOVOU "STAROU KOVÁRNU". NENECHTE SE ZMÁST, 2 Z NAŠICH ČÍŠNÍKŮ PŘEŠLI K NOVÝM MAJITELŮM A ZŘEJMĚ I IMAGE RESTAURACE ZŮSTANE STEJNÁ. VÁS PROZATÍM SRDEČNĚ ZVEME DO BLÍZKÉ, SESTERSKÉ RESTAURACE "NA STARÉ VOZOVNĚ" (Patočkova 4), OD STARÉ "STARÉ KOVÁRNY " JE TO 3 STANICE TRAMVAJÍ, SMĚR STŘEŠOVICE. NACHÁZÍ SE PŘÍMO PROTI ZASTÁVCE. MRKNĚTE NA STRÁNKY www.staravozovna , MÁME KRÁSNOU, VELKOU PŘEDZAHRÁDKU, DOČASNĚ ZDE MŮŽETE NAJÍT ÚTOČIŠTĚ PRO PAŘBIČKU. LÍSTKY NA KONCERTY TAKÉ NA "VOZOVNĚ". TĚŠÍME SE NA NAŠE VĚRNÉ FANOUŠKY.
Jakub: Právě vyšel třetí, závěrečný díl série best of, která nabízí výběr toho nejlepšího od Daniela Landy. V obchodech s hudbou je k mání od uplynulého pátku 7. června 2013. Best Of 3 tedy uzavírá řadu výběrů největších hitů Daniela Landy. Zahrnuje skladby z alb Neofolk, Nigredo, Vltava Tour, Vozová hradba, Tajemství, Kvaska a Tacho. Obsahuje převážně studiové nahrávky a vedle nich i několik koncertních a muzikálových hitů.
Jakub: 4. května 2013, po návratu z vystoupení v Karlových Varech v noci z pátka na sobotu, náhle zemřel bubeník Olympiku Milan "Ferda" Peroutka ve věku 49 let. Následující koncerty v Malostranské besedě kapela ruší. Čest jeho památce!
Jakub: Tři sestry mají nové album s názvem Líná hudba holý neštěstí, které obsahuje celkem 15 písní. A také mají novou verzi webových stránek, na portálu youtube vlastní kanál a na něm i první klip z nové desky, konkrétně na píseň Školka! Nezahálí ani Doctor P.P., který se chlubí taktéž novou deskou, jež má jednoduchý a výstižný název Zdravý doktor. Slavnostně byla pokřtěna 25. dubna v pražském Lucerna Music Baru za účasti vzácných hostů.
Jakub: Tak a je to venku! Nová deska Tří sester vyjde 2. 5. 2013! Tentokrát s poněkud delším názvem: "Líná hudba, holý neštěstí". Fanánek o názvu a desce říká: "Zjistili jsme, že neumíme vytvořit a hrát ploužák – sestrovské "pomalé" písně převyšují průměrné střední tempo většiny rádií a ty rychlé jsou fakt rychlé, tak jsme se s tím smířili a název tomu odpovídá." Nové album bude možné si zakoupit ve formátu CD, ale připravena bude i limitovaná, číslovaná edice klasických vinylů, neboli "elpíček". Samozřejmě kapela jde s dobou a tak bude poprvé v historii skupiny možné zakoupit celé album i jednotlivé písně v digitální podobě přes web skupiny.
Jakub: Právě vychází nové CD legendární kapely Fleret s názvem Umělci na šňůře! Obsahuje výběr hitů za posledních 30 let, které jste si nejvíce oblíbili a hlasovali pro ně v hitparádě na stránkách kapely (Vizovice, Ej trnko, trnečko, Sucho v hubě, Umělci na šňůře, Anděl atd.). Na CD, které bylo natočeno v lednu v ostravském Studiu 1 Českého rozhlasu naživo, je celkem 23 písní, z toho 3 bonusovky, natočené před 27 lety ještě v sestavě Hrachový, Jurásek, Barnáš, Husár, Chrastina, Šedivý (Na trhu, Hřbitovy ptáků a Hospoda u Davida).
Jakub: Z Facebooku Daniela Landy alias Žita 44: "ROLNĚNÍ "Děkujeme" za amnestii, pane prezidente! Pro 11. 1. 2013 nahlašuji na úřadě rolnění na Vyšehradě. Rád bych rolničkou poděkoval odcházejícímu prezidentovi za facku spravedlnosti a slušnosti do ksichtu! V míru, klidu a mlčky bych rád zlodějům a jejich osvoboditelům řekl: Jsme tu. Cink! Žito 44"
Jakub: Daniel Landa alias šašek Žito v neděli po poledni uspořádal první z kejklí, které avizoval už ve svém projevu na předávání cen Zlatý slavík. Na Vyšehradě se sešly asi dvě stovky lidí a cinkaly rolničkami, "aby zloději věděli, že na ně nezapomínáme". Landa předeslal, že přijdou další akce. "Vytáhnu i silnější karty," oznámil.
Jakub: OPRAVA: Koncertní šňůra kapel Tři sestry a Wohnout, nazvaná příznačně W3S tour 2012, bude mít celkem 12 zastávek! Vše startuje už 8. listopadu v Brně!
Jakub: HORKÉ INFO: Rocková opera manželů Landových Klíč králů, která má premiéru 10. 10. 2012, bude sestávat ze dvou oper. Každá bude mít v konečné fázi přes 110 minut! Některé věci se na konci prvního dílu dořeší, jiné linie se uzavřou až ve druhém díle, který Daniel Landa rovnou píše (čtvrtina už je hotová). Finální podoba tedy snad je: Klíč králů 1 - Kámen bohů, Klíč králů 2 - Gryf. Podle Landy bude druhá část až v budoucnu. Bude daleko výpravnější a tudíž i dražší. Ovšem v případě neúspěchu první části k jejímu dokončení ani nedojde.
Jakub: Legendární Tři sestry vyrazí spolu s kapelou Wohnout na podzimní W3S tour 2012! Koncertní šňůra bude mít celkem 11 zastávek! Odstartuje 8. listopadu v Brně a přesně po měsíci slavnostně skončí v Třebíči. Více informací naleznete na www.trisestry.cz a www.wohnout.cz.
Jakub: Kapela A.V. Band, složená okolo legendárního bubeníka Ády Vitáčka (-ex Plexis, Wanastowi Vjecy nebo Orlík), spustila své nové internetové stránky! Veškeré informace tak nyní naleznete pod odkazem www.avband.cz! A samozřejmě také na Bandzone.cz a Facebooku.
Jakub: Kompletní Tři sestry se letos rozhodly uspořádat charitativní dražby svých unikátních kostýmů (stejně jako v loňském roce Fanánek), ve kterých absolvují letošní Gambrinus tour. Každý týden vám nabídnou jednu aukci, ve které můžete získat řádně obnošený kostým svého oblíbence! Následně získané peníze budou vloženy do dobročinného fondu "Tři sestry pomáhají" zřízeném u Nadace Via a poté přidány na provoz Babyboxu v benešovské nemocnici. Slavnostní vyhlášení připadne na 7. 9. v rámci koncertu Tři sester v Praze – Vestci, kam budou výherci pozváni a budou čestnými VIP hosty. Více na www.trisestry.cz. Tak vzhůru do napínavého přihazování!
Jakub: Chcete opět vidět vizovickou kapelu FLERET a valašskou královnu JARMILU ŠULÁKOVOU na jednom pódiu? Máte možnost! Jedinečné (a nejspíš i jediné letošní) společné vystoupení se uskuteční 21. července v Zádveřicích v rámci VI. ROCKOVÉ NOCI POD HVĚZDAMI! Dále vystoupí PREMIER, CIMENT nebo FOLK TEAM. Více informací na www.fleretmusic.cz.
Jakub: Mimo uzavřený prostor Velkého sálu se na přelomu června a července představí Městské divadlo Zlín s nesmrtelnou zamotanou komedií dell'arte Carla Goldoniho Sluha dvou pánů, a to hned několikrát – v pátek 29. června pobaví herci v čele s Radovanem Králem návštěvníky hradu v Brumově-Bylnici, 30. června rozesmějí hrad Buchlov a 1. července zakončí turné v areálu zámeckého parku ve Strážnici. Každá z repríz pod širým nebem slibuje neopakovatelnou atmosféru. Představení v Brumově-Bylnici a na Buchlově začínají ve 20 hodin, ve Strážnici ještě o hodinu dříve.
Jakub: Dan Landa vystoupí na Benátské noci! V neděli 29. 7. 2012 budou mít fanoušci možnost zažít Dana na open-air koncertě v rámci festivalu Benátská noc v lyžařském areálu Vestec u Liberce.
Jakub: O Velikonocích si letos Tři sestry dávají volno! Ale pro milovníky dobré zábavy je zde na velikonoční neděli možnost navštívit třetí ročník Sahula festu, který se letos poprvé koná v oblíbené Stříbrné Skalici v hospodě Na Marjánce! Vystoupí zde Fanánek a Synové výčepu, Doctor P.P. a MZH. V neděli by se František Sahula dožil 49 let!
Jakub: Zpěvák Daniel Landa se po letech vrací ke své původní profesi - herectví. S režisérem Robertem Sedláčkem totiž právě v těchto dnech pro Českou televizi natáčí film Den po Mnichovu. Hraje v něm plukovníka Emanuela Moravce, který se po roce 1938 stal symbolem kolaborace s nacisty.
Jakub: Záznam koncertu Daniel Landa - Vozová hradba (Tour 2011) vychází na CD/DVD! Vozová hradba 2011/2012, byla nejúspěšnější tour kontroverzního českého autora a interpreta tohoto století. Příznivci volené nejoblíbenější skladby a Landovy ostré proslovy o úpadku morálky a politiky, rozbouřily posluchače a strhly lavinu, která skončila v Čechách koncertem v Praze 25.11. 2011 v beznadějně vyprodané Tesla Aréně. Vozová hradba Live je zážitek pro všechny, kteří si chtějí koncerty připomenout a pro ty, co se neopakovatelného zážitku nemohli účastnit. Exkluzivně pouze na www.bontonland.cz a v síti obchodů Bontonland.
Jakub: DALŠÍ INFORMACE K PŘIPRAVOVANÉMU PROJEKTU DANIELA LANDY! Rocková opera Klíč králů bude mít premiéru 10. 10. 2012 v divadle Broadway. "V jednom velkém městě ve Středním státě, někdy blízko daleko v budoucnu, různorodé obyvatelstvo složené z lidí, čarodějů, upírů, Orků a Elfů nedokáže dál vedle sebe koexistovat natož fungovat. Politická a ekonomická situace se řítí ke katastrofálnímu konci. Mladý úpír Stilo má už řečí a lživých gest významných boháčů dost a chce vzít osud své země do ruky. V malé partě vyrazí do dolů Orků, kde je údajně uložen bájný magický poklad - Klíč králů. Symbol sjednocení, morálky a etického chování... Začíná boj, kde jde o víc než o život!"
Jakub: POZOR! Nový muzikál z dílny Dana Landy má již definitivní název - bude se jmenovat Klíč králů. Veškeré další podrobnosti o něm jsou zatím tajné. Co je ale už jisté je, že jej budete moci shlédnout od října 2012 a předprodej lístků byl již zahájen.
Jakub: Richard Krajčo, Olga Lounová, Lou Fanánek Hagen, Tomáš Řepka, dále například Mafuna, Jonys, Daniel De Luxe Král, Ing. Magor, Áda Vitáček, Radovan Biegl, Miroslav Mirčev či Václav Pech. To jsou lidé, které naleznete v mé nové knize s názvem Rozhovory (2007 až 2011). Po dlouhých přípravách se 10. prosince 2011 kniha "narodila" a vy ji můžete mít doma! Stačí napsat na email jakub.malovany@seznam.cz.
Jakub: Daniel Landa dnes odstartoval avizovanou Hru. Poprvé se o ní zmínil během pražského koncertu a dnes poskytl na svých oficiálních stránkách první indicii. Koho tahle Hra zajímá více, ať se určitě podívá na videozáznam proslovu (doslovný přepis naleznete i zde na stránkách) a poté navštíví www.daniel-landa.cz.
Jakub: Zpěvák Daniel Landa dnes večer uzavře turné Vozová hradba 2011 koncertem v Praze! Beznadějně vyprodaná Tesla aréna se může těšit na skvělou show i zajímavé proslovy, které již zazněly v Ostravě, Brně a Pardubicích. Daniel se navíc chystá odtajnit velký happening, a proto jsou všichni zvědavý, o co půjde. Ti, co se letos na Vozová hradba tour nedostali, mají šanci ještě v únoru 2012, jelikož jsou přidány dva koncerty na Slovensku (7. 2. Košice, 10. 2. Bratislava).
Jakub: Po sedmi letech opouští kytarista Milan Hoffman kapelu Doctor P.P. Dostal totiž nabídku účinkovat v legendární skupině Harlej. Nabídku po několika zkouškách přijal. Milan se podílel na celkem třech deskách Doctora P.P. (Omyl mladších třetihor, Lochneska a Rock'n'Roll Zombie).
Jakub: Dnes začíná turné Daniela Landy s názvem Vozová hradba! První koncert se uskuteční večer v Ostravě, dále se pokračuje 9. 11. v Brně, 12. 11. v Pardubicích a vše vyvrcholí 25. 11. v Praze. Tak si to určitě nenechte ujít, jelikož se je nač těšit. Jsi Čech, tak si toho važ!
Jakub: Po 17 letech spolupráce odchází z vizovické folk-rockové skupiny Fleret zpěvačka lidových písní Jarmila Šuláková. Dvaaosmdesátiletá folklórní umělkyně přezdívaná "Valašská královna matka" do muzikantského důchodu odchází poté, kdy s Fleretem odehrála ročně v průměru sto koncertů a natočila několik společných alb, to první Fleret & Jarmila Šuláková už v roce 1995.
Jakub: V pátek 21. října zemřel ve Vinohradské nemocnici legendární kytarista a bývalý člen kapely Tři sestry Luděk Pallat, zvaný Nikotýn, nejrychlejší "zobač" Kovárny. Bližší okolnosti zatím nejsou známy. Čest jeho památce!
Jakub: Daniel Landa se činí! Před začátkem připravovaného turné Vozová hradba vypustil ven nový videoklip Bohemia. Píseň zazní naživo na všech koncertech v rámci zmiňovaného turné a nutno podotknout, že opravdu stojí za to! odkaz »
Jakub: Kapela Doctor P.P. spustila nové webové stránky. Tak se určitě mrkněte!
Jakub: Zpěvák Daniel Landa připravil pro své fanoušky další zajímavou věc. Nyní máte možnost objevit se ve videích, které doprovodí na koncertech Vozová hradba tour písně Pozdrav z fronty a Táta. Více informací najdete na hlavní straně webu www.daniel-landa.cz.
Jakub: Dohrálo Zrcadlení a kapele Kryštof začala roční koncertní pauza. Koncert 2. října na Hukvaldech byl tak na dlouhou dobu poslední. Kluci, díky!
Jakub: Kapely E!E a Doctor P.P. mají svůj oficiální kanál na youtube.com! Co na nich naleznete? Oficiální videoklipy, ale také různé zajímavé koncertní záznamy. Například konečně můžete shlédnout nový videoklip Doctora P.P. Rock'n'roll zombie, který se opravdu povedl.
Jakub: Letošní zimní turné budou Tři sestry absolvovat s kapelou Rybičky 48. Turné ponese název 348 Tour! Startuje 10. 11. v Hradci Králové a končí 6. 12. v České Lípě. Rozpis všech koncertů naleznete na www.trisestry.cz.
Jakub: V roce 2010 oslavila skupina Tři sestry 25 let své existence. Celý rok se nesl ve znamení oslav významného jubilea a vše vyvrcholilo megakoncertem 22. 12. 2010 v pražské Tesla Aréně, kde kapela v úžasné atmosféře 7000 diváků bilancovala svoji dosavadní kariéru 50 odehranými písněmi ze všech tvůrčích období. Největší hity jako Život je takovej, Kovárna, Zelená, Modlitba pro partu, Mexiko a jiné zde zazněly exkluzivně za doprovodu 40ti členného orchestru a sboru Hudebního divadla v Karlíně! Tento jedinečný a neopakovatelný zážitek si můžete i vy nyní pořídit v nekráceném rozsahu téměř tří hodin na dvou DVD či třech CD, případně v pětidiskovém kompletu! Tři sestry v Aréně! Objednávat za nejlepší cenu můžete už teď na e-shopu Shopák.cz.
Jakub: Ostřílená česká posádka Tři Sestry Sailing Team, v čele s kapelníkem stejnojmenné skupiny Tomášem Doležalem a kormidelníkem Milanem Hájkem na jachtě Three Sisters, dosáhla cenného vítězství na Mezinárodním mistrovství Řecka v jachtingu, které se konalo v druhém srpnovém týdnu na ostrově Skopelos. Gratuluji!
Jakub: TŘI SESTRY vydají na konci září koncertní 2DVD a aby toho nebylo málo, tak také 3CD. Navíc, Česká televize v rámci cyklu ČT Live odvysílá velkolepý koncert Sester, který pořídila na konci loňského roku v pražské Tesla aréně. Kompletní záznam tohoto koncertu na 2DVD a na 3CD (extra i dohromady jako 5ti komplet) vyjde pod názvem Tři sestry 25 let 50 písní. Že šlo o událost mimořádnou, o tom svědčí nejen nabitý program, ale taktéž provedení známých songů s orchestrem Hudebního divadla Karlín. I DANIEL LANDA připravil pro fanoušky zajímavou věc. Na podzim vyrazí na turné Vozová hradba 2011 a proto dal možnost svým příznivcům, aby zasáhli do připravovaného playlistu. V seznamu, kde je na výběr 25 písní, naleznete to nejlepší ze zpěvákovi tvorby i pár pecek od skupiny Orlík. Stačí si jen vybrat a hlasovat - vše potřebné naleznete na oficiálních stránkách Daniela Landy. Soutěž končí 31. srpna a následně bude vylosováno 12 playlistů, jejichž autoři vyhrají zpěvník s osobním věnováním od Daniela, který vychází právě k turné.
Jakub: Dalšího sportovního úspěchu dosáhl 100% český jachtařský TŘI SESTRY SAILING TEAM na lodi THREE SISTERS, když během třetího červnového týdne na ORCi Mistrovství světa v jachtingu na chorvatském ostrově Cres obsadil 12. místo mezi 63 posádkami své třídy. Na vrcholném podniku jachtařské sezony se sjelo 119 špičkových posádek ze 16 zemí rozdělených do 2 skupin podle velikosti lodí.
Jakub: Daniel Landa převzal v úterý 7. června od ředitele tuzemské pobočky vydavatelství EMI Vladimíra Kočandrleho diamantovou desku za 20 let úspěšné spolupráce a víc než milion prodaných nosičů. "V září chystáme reedice všech Danových studiových alb," podotkl Kočandrle. Na podzim zpěvák připravuje nový koncertní program s názvem Vozová hradba a představí ho v Ostravě, Brně, Pardubicích a Praze.
Jakub: Daniel Landa na podzim vyrazí na Vozová hradba tour 2011! Zazpívá v Ostravě, Brně, Pardubicích a Praze. Ovšem není vyloučené, že se ještě nějaká zastávka nepřidá. Turné má tři základní hesla HRDOST-ODHODLÁNÍ-SÍLA. Promo text uvádí následující: "V době, kdy globalizace pohlcuje a rozpouští evropské národy, hodláme pozvednout prapor. Přestože se nás někteří snaží umlčet, budeme hlasitější a hlasitější. Jsi Čech, tak si toho važ."
Jakub: Dnes byl zveřejněn také nový videoklip Tří sester - Něco se musí stát. Píseň je z alba Lázničky a ve videu exceluje bubeník Franta Vrána! odkaz »
Jakub: M.Z.H. mají nový videoklip k písni Bolívie. "Jeho zvláštností je, že jak na začátku, tak na konci formou i obsahem přesahuje píseň samotnou. Klip vypráví o smutném osudu čtyř životních ztroskotanců, jež se snaží v těžkých sedmdesátých letech tehdejšího Československa prosadit, coby dealeři tvrdých drog. Díky abnormální demenci zmíněné čtyřky se ovšem celá transakce nesmírně zkomplikuje," vypráví kapela. odkaz »
Jakub: Už 26. května budete mít možnost zakoupit si DVD s filmem Tacho na vašich trafikách! Vychází samostatně a nikoliv v papírové obálce, ale v hezkém pevném obalu. DVD obsahuje film v českém znění (stereo a 5.1 Dolby Digital), české titulky pro neslyšící a anglické titulky. Jako bonus je zde teaser, trailer a videoklip k písni Tacho. (zdroj: www.daniel-landa.cz)
Jakub: Nové desky na obzoru! Olga Lounová, jenž zazářila ve filmu Tacho, přichází s první sólovkou. Od 2. května si můžete zakoupit album Rotující nebe, kde naleznete spoustu skvělých písní, jako je Gynekolog amatér, Padám nebo Láska v housce. Již na začátku dubna vyšla první deska Fanánka a Synů výčepu Miluáju Chána. Ukrývá 11 zbrusu nových písní z dílny kapelníka Synů Rosti Cermana, které z velké většiny otextoval Lou Fanánek Hagen. Zbylé verše pocházejí z pozůstalosti Františka Sahuly. Křest alba proběhne 29. dubna na Sahulafestu v Kamenici. Placku můžete zakoupit na koncertech Tří sester, Synů a nebo v Shopáku.
Jakub: Druhý ročník SahulaFestu proběhne 29. 4. 2011 v Kamenici u Prahy. Na akci vystoupí R.Z.M., Totální nasazení, Doctor P.P., M.Z.H. a samozřejmě Fanánek a Synové výčepu. Synové navíc pokřtí novou desku, která ponese název Miluáju chána a bude obsahovat 12 zbrusunových písní.
Jakub: OPRAVA! V tiskové zprávě od vydavatelství SonyMusic ohledně připravovaného záznamu Československo tour 2008 se objevilo několik chyb. Především se jedná o nesmysl, že jde o sestřih ze všech koncertů. To není pravda, je to záznam z ostravského koncertu. Dále mezi bonusy na DVD není jiná verze Vltavy, bonusy jsou film o koncertu a Vox Populi, tedy vzkazy fanoušků Danovi Landovi. (zdroj: www.daniel-landa.cz)
Jakub: JE TO TADY! Daniel Landa vydá 28. března CD a DVD se záznamem z posledního turné Československo tour 2008. Na fanoušky čeká sestřih toho nejlepšího ze sedmi odehraných koncertů. Některé z nich proběhly na jaře, jiné pak na podzim roku 2008. Celkem je zhlédlo na sedmdesát tisíc fanoušků, kteří se postarali o perfektní atmosféru. CD přinese dvacet písní, DVD bude obsahovat navíc film o koncertu a dva bonusové kousky (jinou verzi skladby Vltava a píseň Vox Populi).
Jakub: Zpěvačka a herečka Olga Lounová, kterou jsme naposledy mohli vidět ve filmu Tacho manželů Landových, vydá na konci března svou první desku Rotující nebe. První singl s názvem Gynekolog se z rádií ozve již tento týden. Olga na sebe upozornila hlavně hostováním ve skladbě svého partnera Xindla X Láska v housce. Jako host se objevila i na jeho loňském turné.
Jakub: JAK DOPADL ČESKÝ SLAVÍK? Věřte, že žádné překvapení se nekonalo! První místa opět obsadili Karel Gott, Lucie Bílá a Kabáti. Proto se podívejme, jak dopadli "naši" interpreti: Daniel Landa skončil na 6. místě, Lou Fanánek Hagen na 21. místě, Tři sestry obsadily 10. místo a legendární E!E se umístily na 87. místě. Zkrátka, Slavík je anketa, která nepřináší nic nového.
Jakub: Už příští týden, přesně 2. prosince, jde do kin nový film manželů Landových s názvem Tacho. V hlavních rolích se představí Daniel Landa a Olga Lounová. 29. listopadu vychází také soundtrack k filmu.
Jakub: Podpořte své oblíbené interprety v Českém Slavíkovi! Už to chce změnu! Za pár dnů končí hlasování, tak rychle pošlete SMS. Co takhle vytáhnout například Daniela Landu a Tři sestry na první místo? Slavnostní vyhlášení proběhne 27. listopadu. Veškeré informace, jak hlasovat, naleznete zde: odkaz »
Jakub: Skupina Tři sestry rozhodně netrpí tvůrčí krizí! Důkazem toho budiž nový trojdisk pod názvem Superlázničky, který právě přichází na předvánoční trh. Kromě poslední řadové desky Lázničky zde naleznete 90ti minutové DVD s live záznamem z pražského výročního koncertu z letošního května na koupališti Džbán a třetí CD Z garáže, jež obsahuje 8 dosud nevydaných skladeb nahraných v undergroundovém duchu starých dobrých 80.let, včetně hitu Nádraží a supergarážové Fenky na Klamovce. Navíc je doplněné živou verzí Modlitby pro partu s kytarou, na kterou hraje Tomáš Rosický. Jako bonus zde naleznete dvě nové skladby Fanánka a Synů výčepu, včetně posledního textu Františka Sahuly Nouzovej východ, který byl zhudebněn až po autorově tragické smrti. A také Sahulovu směsku největších hitů.
Jakub: Skupina Tři sestry chystá velké podzimní turné se slovenskou formací Horkýže slíže. Turné Bratia & Sestry tour 2010 bude mít 12 zastávek. Vše začne 15. listopadu v Hradci Králové a vyvrcholí 11. prosince v Prostějově. Koncert bude trvat přibližně 4 hodiny a možná se dočkáte i nějakého překvapení. Posledním sesterským počinem je nový videoklip k písni Léto, který měl nedávno premiéru na portálu iDNES.cz.
Jakub: JEŠTĚ JEDNOU KE ZMĚNĚ NÁZVU FILMU DOTKNI SE DUHY! Namísto Dotkni se duhy je tedy finální název Tacho. Důvod změny? Distributor filmu (SPI) došel k tomu, že duha může v lidech, kteří to jen tak zběžně uvidí nebo zaslechnou, evokovat drama o homosexuálech. V anglicky mluvících zemích, kde by měl film také přijít do distribuce, by to mohl být problém, protože tam přímo existují kluby, převážně pro gaye, pod názvem Rainbow. A Tacho je podle Daniela Landy mnohem výstižnější. "Tacho je pocit. Cosi, co měří čas, rychlost a podobně. Něco mezi tachometrem a psycho," usmívá se hudebník a herec. Datum premiéry zůstává stejné, v kinech se na tuto černou rallykomedii můžete těšit od 2. 12. 2010.
Jakub: ŽHAVÁ NOVINKA! Chystaný film manželů Landových "Dotkni se duhy" mění svůj název. Ode dneška se snímek jmenuje "Tacho". Důvodem změny byl problém ze strany distributorů. "Tacho jsme vymysleli my, stojíme si za tím, je to přesnější. Tacho je pocit. Cosi, co měří čas, rychlost a podobně. Něco mezi tachometrem a psycho," svěřil se Daniel Landa. Premiéra je naplánována na 2. prosince 2010.
Jakub: Daniel Landa testoval svého Lancera před Barum Czech Rally Zlín 2010! Slavný automobilový závod se na Zlínsku koná od 27. 8. do 29. 8. 2010. S nabitou startovní listinou se porovná i posádka Landa - Novák.
Jakub: V pátek 6. srpna vyšlo oficiálně DVD Tří sester s názvem 25 let na Džbáně. Jde o limitovanou edici (500 ks). Záznam byl natočen letos na Džbáně, kde Sestry oslavily čtvrtstoletí. Disk obsahuje 27 písní a spoustu hostů (např. Sup I. a jeho skvělé podání písně Tramvaj). Objednávat můžete na Shopáku.
Jakub: Od května probíhají na stránkách aktualizace a úpravy. Vše se už blíží ke konci. Přibližný termín je naplánován na 19. srpna. Tak snad se to stihne.
Jakub: AKTUÁLNĚ: Daniel Landa a jeho manželka Mirjam právě natáčí film s prostředí rally. Bude se jmenovat Dotkni se duhy a hlavní roli si zahraje právě Dan. Po natáčení v Nitře se štáb přesune také na Zlínsko a poslední klapka by měla padnout v Praze. Více informací o filmu naleznete na www.dotkniseduhy.cz. Premiéra je naplánována na 11.11.2010. Lídr Tří sester Lou Fanánek Hagen se 20.6. vydává na expedici do Maroka, kde se připojí k týmu (např. Noid, Martin Zounar) a na motorkách a čtyřkolkách procestují nepoznané kraje. Projekt Moto cestou necestou se dokumentuje a na podzim by měla Česká televize uvést film. Veškeré dění můžete sledovat na www.moto-cestou-necestou.cz.
Jakub: Zpráva pro všechny fanoušky Dana Landy! 23. 4. vychází ve vydavatelství EMI zajímavý komplet, který nese název Platinum Collection. Komplet obsahuje 3 CD a mapuje dráhu Dana od Valčíku, přes všechny muzikály (včetně Draculy!), až po loňské Nigredo. Cena se pohybuje okolo 350 Kč. Platinum Collection už mají například i Tři sestry.
Jakub: Lázničky jsou tady! Tři sestry vydávají nové album. "Obsahuje 16 písní, přes 44 minut. Výběr toho nejlepšího z 29 kusů, co jsme za ty dva roky spáchali," napsal Ing. Magor na fórum. Deska vychází ve dvou formátech - jako klasické CD a také jako LP vinyl v limitované edici 250 ks! Každý kus má své číslo a je podepsán celou kapelou. Už nyní ji můžete objednávat na www.shopak.cz.
Jakub: Daniel Landa na letošním předávání hudebních cen Óčka, které se koná 25. února, nevystoupí. Původně měl na galavečeru představit novou píseň, ovšem kvůli nejasným okolnostem se akce nezúčastní. "Óčko to již nějakou chvíli ví, ale nemůžou zastavit rozjetou kampaň," svěřil se Daniel na fóru fanouškům. A dodává: "V základní dohodě byly určité okolnosti, které nebylo možno uskutečnit. Později se dozvíte více, protože to má být poměrně veliké překvapení. Píseň je složená." Tak Dane, těšíme se...
Jakub: A je to tady... Už známe datum, kdy Tři sestry a také M.Z.H. pokřtí své alba! První bude křtít desku M.Z.H. a to 18. února v Praze v music clubu Modrá Vopice. Tři sestry pokřtí své nové CD rovněž v Praze a to v Paláci Akropolis. Datum je stanoveno na 7. dubna. No a krátit čekání si můžete poslechem povedeného remixu písně Bolívie. Ta se objeví na nové desce M.Z.H. a autorem remixu je Semír. Song naleznete na www.bandzone.cz/mzhmnohejznichjehrbatej.
Jakub: Tři sestry přichystaly na Vánoce pro registrované fanoušky milé překvapení. Můžete si totiž stáhnout (zcela legálně a ve vysoké kvalitě!) píseň Vánoce z chystaného alba, které vyjde už na jaře. Zatím má pracovní název Lázničky. A činí se i MZH, když také vypustili singl, z dlouho připravovaného alba Čórtův hrad, Jinočany. Snad se už co nevidět dočkáme alba celého. A pro ty, kteří nevědí, tak na internetové televizi Stream.cz běží už devátý týden pořad Blog Daniela Landy. Premiérový díl je vždy ve čtvrtek a Dan Vás vezme např. do Afriky za žraloky, do závodního vozu, nebo na představení Tajemství Zlatého draka.
Jakub: Ani letos se překvapení nekonalo! Anketu Český slavík Mattoni 2009 ovládli opět Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát. Předávání cen se stalo neuvěřitelně nudnou a lacinou show, kdy vystupoval jeden "lepší" umělec za druhým. A jak si vedli "naši" interpreti? Daniel Landa obhájil skvělé 3. místo v kategorii zpěvák, Lou Fanánek Hagen zaznamel úspěšný skok na 26. místo. Co se skupin týče, tak 3. místo patřilo opět kapele Divokej Bill, Tři sestry si polepšily posunem na 7. místo. A jedna perlička - 112. místo patřilo skupině E!E. Tak zase příští rok, PUNK IS NOT DĚD!
Jakub: Český slavík Mattoni 2009 se blíží! Slavnostní vyhlášení vítězů ankety proběhne v sobotu 28.11.2009 od 20.00 hodin ve Státní opeře Praha a v přímém přenosu na TV Nova. Odnese si trofej i někdo z "našich" interpretů? Pevně věřím, že ano! Vždyť Dan Landa nebo Tři sestry mají nakročeno výborně...
Jakub: Za poslední měsíc je spousta novinek! Úplně první novinkou je nové CD kapely Doctor P.P., které nese tajemný název Rock'n'Roll Zombie. Najdeme na něm 13 skladeb. Minulý týden vyšlo CD a DVD Beatová síň slávy, na kterém vystupují Tři sestry, Visací zámek a také Fanánek a Synové výčepu. Ovšem obsah CD a DVD není stejný! Proto se doporučuje koupit multipack, kde naleznete materiálu nejvíc! Objednávat můžete v Shopáku. A poslední novinka potěší fanoušky Daniela Landy. Ten dnes vyslal do světa první díl svého "seriálu" Blog Daniela Landy. Sledovat jej můžete na internetové televizi Stream.cz.
Jakub: Gambrinus tour 2009 skončilo. Fanoušci Tří sester ovšem nemusí být smutní. Po sérii pěti koncertů v kulturácích přijde na řadu podzimní OLD PUNX TOUR 2009, které jedou sestry s legendárním Visacím zámkem! Je naplánováno 13 zastávek a více informací získáte už teď na www.trisestry.cz a www.visaci.cz.
Jakub: 20. srpna bude mít premiéru animovaný snímek studia Pixar Vzhůru do oblak a Daniel Landa v něm ztvárnil pro něj zcela atypickou roli - nadaboval zlého rotvajlera Beta. Informaci přinesl server IDNES.cz
Jakub: Pozdě ale přece! Dlouho očekávané CD Nigredo od Dana Landy je na pultech obchodů od 8. června a bourá žebříčky prodejnosti. Na CD najdeme 10 písní a každá je povedená. Není tam snad žádné slabé místo. Desku už Dan uvedl i v hitparádě ESO a tak zbývá jen natočit klip a vydat se na turné... Ale jak Dan řekl, velké ohně asi nebudou.
Jakub: Výborná zpráva pro fanoušky Dana Landy! Dlouho očekávané CD Nigredo vyjde o týden dříve, tedy 8. června 2009. Dočkáte se deseti písní a unikátního obalu...
Jakub: Daniel Landa pustil do světa další singl z chystaného alba Nigredo. Píseň Malá díra v hlavě měla premiéru v pondělí na rádiu Dragon. Již dříve byla k poslechu píseň Nad Afghánistánem. Deska by tak po několika odkladech měla vyjít už 15. června 2009. A s novým albem na léto by měli přijít i pražští M.Z.H. Deska bude obsahovat už teď známé skladby jako Hodnej kluk, Jinočany nebo Implantáty.
Jakub: Muzikál Mirjam a Daniela Landových Touha se konečně dostává na CD! Album bude oficiálně pokřtěno ve čtvrtek 19. února 2009 po představení. Nahrávky písní vznikaly pod producentským dohledem Ondřeje Soukupa, který s Danielem Landou spolupracoval také na hudebním aranžmá. Před studiovým mikrofonem se vystřídali Lucie Vondráčková, Jiří Korn, Richard Tesařík, Martin Písařík, Jan Kříž, Ondřej Izdný, Zuzana Krištofová – Kolářová, Jana Fabiánová, Henrich Šiška a další sólisti i sboristé inscenace Divadla Kalich. Celkem 26 písní doplňují dialogy z představení.
Jakub: Středočeský krajský soud v pátek potrestal vraždu někdejšího člena kapely Tři sestry Františka Sahuly celkem 30 lety vězení. Jiří Kulvejt a Jan Dvořáček půjdou do vězení každý na 15 let. Sahulu napadli v květnu v oblasti Skuheř u Kamenice u Prahy. Ukopali ho k smrti. Kromě trestu vězení musí Sahulovu synovi zaplatit 240 000 korun.
Jakub: V sobotu 13.12. se vyhlašovaly výsledky ankety Český slavík Mattoni 2008. Zvítězilo trio Gott, Bílá, Kabát. V kategorii zpěváci se Daniel Landa umístil na třetí příčce za Petrem Kolářem. Lou Fanánek Hagen skončil na místě 118. Ve skupinách bral bronz Divokej Bill. Tři sestry obsadily osmé místo.
Jakub: Daniel Landa se opět vrátil do závodního vozu. Dne 5. a 6.12. se zúčastnil motoristického klání, XIV. TipCars Pražský Rallysprint. Na trať se vydal s vozem Mitsubishi Lancer Evo 9. Bohužel v sobotu ráno musel být závod přerušen a zároveň ukončen z důvodu vážné nehody polského závodníka, který vlétl do přihlížejících lidí. Jeden Polák byl usmrcen na místě + další 3 lidé byli zraněni. Daniel Landa tak skončil po 2RZ na 24. místě.
Jakub: 21. listopadu mělo premiéru v Národním divadle v Brně představení Tajemství Zlatého draka. To už o letních prázdninách vzbuzovalo velké reakce. Přesto je to jedno z nejvýpravnějších představení za poslední roky. Jednu z hlavních ztvárnil i sám Daniel Landa. Už teď je vyprodáno až do února!
Jakub: V sobotu 15.11.2008 jsem objevil zajímavou zprávu. Frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen oznámil, že bude studovat na trenéra fitnes. Uvádí to magazín Právo. Jinak Turné pro radost je ukonce, ale ještě letos můžete navštívit malé turné Synů výčepu, kteří vyjedou na koncerty 22. listopadu a navštíví 5 měst. A Daniel Landa bude mít 21. listopadu premiéru s Drakem v Brně. Rok nám ještě nekončí!
Jakub: Daniel Landa včera 28.10.2008 zazpíval v Brně. V hale Rondo předvedl svůj repertoár písní v rámci Československo tour. Poslední koncert tour je naplánován na 17. listopadu v Plzni. Poté už můžeme očekávat premiéru Zlatého draka opět v Brně. CD Nigredo je potom přesunuto na březen roku 2009. No a Tři sestry s Divokým Billem zítra začínají Turné pro radost 2008. První zastávka je v Plzni a poté následuje dalších 9. Celé turné bude zakončeno 15.11. v Liberci. Je na co se těšit!
Jakub: CO JE NOVÉHO ZA POSLEDNÍ DNY? 15. září měl premiéru muzikál manželů Landových Touha. Dílo se považuje za zdařené a sklidilo velký úspěch. Porovnávat s filmem se ale nedá! Už jen zbývá dodělat Zlatého draka do Brna a Danovu sólovku. To Třem sestrám pomalu končí Gambrinus tour. Začíná tak stěhování do kulturáků a hal. Ovšem žádná velká pauza nebude, protože odehrají pár koncertů s MZH a hned poté začíná turné s Divokým Billem. Je naplánováno celkem 10 zastávek. V hitparádě ESO byl představen klip z CD Jevany, které letos vydal Fanánek. Po Tuice se tak vložila do bojů Boleslav. Tak ať se daří!
Jakub: Skupina Tři sestry dodržela slib a ve čtvrtek představila novou píseň, kterou složila na počest přesně týden starého olympijského triumfu oštěpařky Barbory Špotákové. Singl nese název Čtvrtá sestra. Zlatá atletka si skladbu osobně vyslechla při živé premiéře ve své oblíbené restauraci U Pinkasů, která ovšem dnes na oslavu jejího triumfu nese jméno U Špotáků a olympijská vítězka je dočasně její odpovědnou vedoucí. Ve čtvrtek večer si dokonce zazpívala na pódiu se sestrama v rámci festivalu Rock na Valníku.
Jakub: Posádka Antonín Tlusťák - Jan Škaloud na Citroenu C2 S1600 dokončila náročnou Barum rally Zlín na 2. místě ve třídě A6 a skupině A. V absolutním pořadí na 18. místě a 6. místě v Mistrovství Evropy! Velká gratulace...
Jakub: Oštěpařka Barbora Špotáková získala zlatou medaili. Česká oštěpařka Barbora Špotáková se stala olympijskou vítězkou. Zlato v Pekingu vybojovala posledním hodem, kterým vytvořila evropský rekord 71,42 metru. O 64 centimetrů porazila Rusku Marii Abakumovovou, která v průběhu soutěže evropské maximum zlepšila jako první. Velká gratulace...
Jakub: 22. - 24. 8. 2008 se koná ve Zlíně Barum rally Kvalitní automobilový závod, plný zkušených jezdců, bude skvělou podívanou... Redakce Hockey - Music fandí týmu Czech national, konkrétně posádce číslo 33 - Antonín Tlusťák a Jan Škaloud. Posádka startuje s vozem Citroen C2 S1600.
Jakub: Právě dnes měl premiéru nový singl Dana Landy z připravovaného alba Nigredo. Singl se jmenuje "Nad Afghánistánem". Poprvé ho zahrálo rádio Magic.
Jakub: Po veleúspěšných koncertech, které se konaly v Praze, Pardubicích, Ostravě, Bratislavě a Košicích se chystají další koncerty DANIELA LANDY v rámci turné Československo 2008, a to v Brně a Plzni.
Jakub: Daniel Landa přijel navštívit vojáky do Afgánistánu. Daniela Landu si sami vojáci "vyžádali" a Daniel jejich žádosti vyhověl. Jedná se o prvního zpěváka, který v Afgánistánu pro České vojáky koncertoval.
Jakub: Píseň Touha od Daniela Landy byla v loňském roce nejčastěji hranou skladbou v domácích rádiích. Její autor tak získal výroční cenu Ochranného svazu autorského (OSA), který se zabývá ochranou a vymáháním autorských práv.
jakub: Daniel Landa zakončil své Československo tour 2008 v Bratislavě. Jeho poslední koncert se uskutečnil 25.5. a opět bylo plno. Nyní se už všichni fanoušci těší na nové CD, které se bude jmenovat Nigredo a taky na DVD záznam, právě s turné.
Jakub: Historicky první koncert Dana Landy na Slovensku se odehrál včera 23. května 2008 v Košicích. Úvod koncertu byl podobný jako u nás v Čechách, ale přece jenom jiný. Dan přišel ze Slovenskou vlajkou. Pak dále změnil image trička. Měl na sobě Slovenský hokejový dres s nápisem "LANDA 2008 SLOVAKIA".
BlueBoard.cz ShoutBoard