Přidej zprávu »
Eugen: Určitě by se hodily kloubové vozy na návoz a svoz pracujících v průmyslových zónách. Jinak mimo začátky a konce směn by postačil pravidelnější jízdní řád.
Bendys: Vím, že se nic neplánuje, možná to bylo mnohokrát projednáno......Ale mám dotaz na vás všechny, jestli by se podle vás vyplatil v Jihlavě provoz kloubových autobusů, alespoň na linkách 3 a 12. Za mně určitě ano.
68: Pobouchané bakelity, jinak nic. Objednají se nové, nalakují, zasadí se a jede dál.
Bendys: Nevíte, jak je na tom ev.č. 68 po dnešní nehodě na Brn. mostě?
Výprava: Těch chyb bylo víc, ale už je to opraveno. Díky.
Dušan: Myslím si ,že nesedí výprava trolejbusů po opravě brněnského mostu.
Dušan: Díky za vysvětlení
Výprava: Na lince C v PD a B o víkendu nastává situace, kdy jedno pořadí kolem poledne končí a zatahuje do vozovny, a to druhé s jiným řidičem z vozovny vyjíždí a začíná. Pokud vezmu linku C, tak na lince C je šest pořadí, ale v reálném čase nekrouží zároveň víc než pět trolejbusů. Ovšem na celý den je pro linku C zapotřebí šest trolejbusů.
Dušan: Proč je u výpravy trolejbusů součet vozů vždy o jeden vůz více?
Další fotografie: V kartách vozů 79,88,89,209,212 a 335.
Eugen: Jestli je myšlen tento plánek: odkaz » . Tak to nejsou názvy v závorkách, ale jen to jsou naznačena jihlavská místa.
Tadeáš: Chci se zeptat. Pod jedním z nových plánků vedení MHD jsem si všiml názvů zastávek v závorkách jako Na Brněnském mostě (City Park),Kosovská(Zoo) a Brněnský kopec(Psychiatrická nemocnice). Moje otázka je, jestli se budou ty názvy v závorkách oficiálně používat...já bych tuto změnu uvítal
Has: Část troleje na náměstí je převěšena z převěsů na vyložníky. Tím započala výstavba smyčky na náměstí. Pokračování pravděpodobně dnes v noci.
Ondřej: Škoda,v Jihlavě nejsem každý den,tak snad se tady objeví aspoň pěkná fotka
Eugen: Tak možná ani to pondělí není jisté. Napsaná není.
Eugen: Zítra vyjede. Linku netuším. Stoupnout si na náměstí a on se ojbeví.
Ondřej: Chci se zeptat už vyjel ten trolejbus s reklamou na ZOO. A na kterých linkám bude popřípadě v nejbližší době jezdit. Díky
admin: Has: Článek se často a někdy i živelně aktualizuje. Zrovna toho 3. října byl čas k aktualizaci až ve večerních hodinách.
has: V článku jsou uchyty na výložníky ale dneska kolem 14 hodiny už viseli výložníky na sloupech u nemocnice
admin: Has: Viz. článek
Has: Dnes 3.10. začali závěšovat vyložníky poblíž nemocnice
Eugen: Některé vozy se vyrábějí s pomocným pohonem, ale ty v Jihlavě nevlastníme.
Václav: Včera na křižovatce u Cityparku stál trolejbus tak nějak na štorc, vypadalo to jako kdyby přijel po Brněnský a chtěl odbočovat na Znojemskou, zřejmě se tam něčemu jenom vyhýbal cestou z náměstí. Já jsem tam projížděl zrovna ve chvíli kdy se snažil připojit na proud, moc mu to nešlo, protože stál docela bokem vůči vedení, tak jsem se chtěl zeptat, trolejbus nemůže nouzově na baterky popojet?
Další fotografie: V kartách vozů 336 a 338.
Eugen: Jan: U autobusů a trolejbusů je v sekci linkové vedení dole tabulka s výpravou. ;) odkaz » | odkaz »
Jan: Chtel bych vědět kolik vozů jezdi cely den nalinkach v pracpvni dny a kolik vozu jezdi na linkach o vikendu
Aktualizace: Pro zvědavce - nové fotky jsou v kartách vozů 63,71,72,74,77,87,90,210,221,224 a 337.
Zdenda: Osobně si zvyknu rychle, za 15 let jsem si nezvykl na 12 a 36, jejich důvod vzniku byl spíš dočasný a neměl přetrvat tak dlouho.
Eugen: Protože je v plánu udělat zase celistvou řadu. Časem se možná přečísluje i 12ka.
Teddybear 91: A proč se vlastně čísluje 36 na 3
Eugen: No stejně jako před cca 15lety, když se to přejmenovalo na 36. Bedřichovští tomu říkali, že pojedou trojkou a kosovští, že pojedou 6kou.
Teddybear 91: Nevím,jak se mi bude zvykat na to,že linka 36 se přečísluje na linku 3
Evžen: Nebudou
tte: co myslíte budou v Jihlavě jezdit kloubáče?
Eugen: Ondra: Díky moc!
ondra: Krásný web....člověk si připomene retro stoje a Jihlavu, nezbývá nic než zatlačit slzu :)
tte:
Chaně: Tramvaje jsou lepčejší...
nnh: nabouranej trolejbus
Diferák: nnh: K čemu taková informace je?
nnh: vas řidič mel mokry kalhoty počural se ridič když mel mokre kalhoy
Eugen: Tady někdo neumí číst...
Teddybeer91: Nová CVR na M-SOFT na autobusu číslo 217
Eugen: No asi jisté je, že 87 o ni přijde a v srpnu se na ní zjeví nová... Jinak těžko říci.
teddybeer91: Nevíte někdo jestli bude v nejbližší době nějaká nová CVR. Děkuji,Tadeáš.
Danny: Aa ubodni fotecka z dneska. Skoda, nejsem tam poznat :-)
Eugen: Zde je menší popíchnutí smysluplnosti terminálu. Ovšem je trochu zrážející, že to zrovna píše člověk z KDU-ČSL. Vždyť Kodet stál u zrodu myšlenky. odkaz »
Eugen: Menty: To už tu jednou bylo v roce 2014 . Zrušit se dá vše, ale je to krok ku předu. (jinak díky za info)
menty: že by? odkaz »
Eugen: Menty: dokud to nebude viset na zastávkách, tak tomu neuvěřím. Ono už se to skloňuje rok a pořád se vymýšlí nějaká meta, odkdy se to zavede. Nejdřív, až bude telematika, teď až bude bus pruh na Brňáku, tak uvidíme. Bylo by to rozumné. | Drobný edit v posledním článku.
menty: Že by konečně dostal někdo v Jihlavě rozum a zavedly se jízdní řády, které se dají pamatovat? Neznám nic bizarnějšího než třináctiminutové intervaly, aby to celý den nejelo v žádné hodině stejně :-) A jízdní řády autobusů, kde nejsou pravidelné intervaly vůbec, to je taky lahůdka.
Eugen: has: Jojo máš pravdu, opravíme to. Informace byla týden stará a někdo to viselo písemně, že se to bude dělat v únoru. Víc o tom nevíme. Každopádně to vypadá, že je ta myčka nějaký repas???
has: Ačkoliv je zde v aktualitách že se bude myčka opravovat až v únoru. Tak je od dneška mimo provoz a probíhá její demontáž.
Eugen: Pěkný rozhovor s náměstkem přes dopravu: odkaz »
Diferák: Pro zajímavost doplním včerejšek: BI - 209 C - 335 12 - 337 36 - 338
Eugen: Vážení cestující, v souvislosti s tradičním průvodem SVATÝ MARTIN dne 11.11.2015 bude po skončení ohňostroje v cca 18 hodin posílena MHD v těchto směrech z Masarykova náměstí. 1 autobus - linka 36 směr Horní Kosov, 1 autobus - linka 12 směr A.Důl, 1 autobus - linka BI směr Březinky,Hl.nádraží ČD, 1 trolejbus - linka C směr Horní Kosov. Sliby z loňska se plní.
Eugen: Kde jsi viděl letáček v MHD? Změny příjdou, až bude výsledek průzkumu, dotace na stavbu trati Vrchlického (cca 2017). Toť asi tak.
JasonX: Viděl jsem v MHD Váš letáček ohledně plánované změny tras od 1.1.2016. Je to aktuální? Už to kdysi proběhlo v novinách....a nic.
Eugen: Výhled s MHD na další léta odkaz » stránky 122 a 124
teddybeer91: už se těším na den otevřených dveří v dpmj. Docela bych uvítal(i když je to nemožné)kdyby přivezli na tuto akci odněkud trolejbus škoda 14tr nebo 15tr
Eugen: Tak zvěsti o odstavení 21ček jsou zatím liché. Dneska 55 na C. Foto v aktualitách vlevo.
Eugen: Taky si myslím, že to nebude problém. Jen mám trochu strach o řidiče, aby nedostali po tlamě. Aktualitama to neproběhlo, ale naše vozy 21 Tr byly odstaveny. Ovšem jestli definitivně na tom se musí dohodnou město a podnik.
Vobo: V Ostravě se od 20 do 4 hodin nastupuje do autobusů i trolejbusů jenom předními dveřmi už leta. A není s tím žádný problém. Jen u tramvají to nejde. Určitě to nebude problém i v Jihlavě. Maminky s kočárky a invalidé se pouští normálně, řidič přece není slepec.
Eugen: Za pár dní nám nejspíše zmizí pozůstatky trolejbusů na náměstí Svobody. Vyměněny mají býtí lampy pouličního osvětlení.. odkaz »
Zdenek: Ono těch maminek v 9 večer jezdí, že... A pokud ano, tak v 99% jsou ty, které nikdy neplatí, takže hezky napřed dopředu zaplatit.
Diferák: Mirek: Tak jako dnes. Prostředními dveřmi.
Mirek: chtěl bych se zeptat,jak budou nastupovat maminky s kočárkem či vozíčkáři až se zavede nástup ve večerních hodinách jen předními dveřmi?
Eugen: Hezká jihlavská nostalgie na facebooku uživatele Trolejbus CZ. odkaz »
Eugen: Dneska poprvé po 11 měsících venku vůz 21Tr ev.č. 55. odkaz »
Eugen: Uvidíme s čím příjde průzkum. Jako aby mělo Slunce 6ti minutovej interval mi příjde nesmyslné. Nebo jestli A 24 a D taky 24 minut....
teddybeer91: jsem zvedavej jestli bude ta linka D když ji tak naslibovali
Eugen: Menty: Máš pravdu, mohla by se zastávka přesunout od Seifertky tam.
menty: Zastavuje ještě 36 u Globusu (u zverimexu)? Tam kdyby zastavovalo B aspoň v tomto směru, tak to má taky smysl směrem do města...
Eugen: Dnešní článek v deníku od pana Vymazala se čte celkem hezky, jsem zvědav na to, co se realizuje... (viz aktuality dole)
Eugen: Já říkám pořád, že B a BI nestojí za prd, prostě nikdo nejede od nádru na nádr, ale v určitých úsecích má opodstatnění. A ještě kdyby byla zastávka někde ve Dvořákovce, tak si myslím, že je to luxusní spojení, na tu bídu bez Benešky. Linka Beneškou prostě chybí.
menty: odkaz » tady je to, tak jestli to bude dělat nějaká externí mimojihlavská firma, případně akademici, tak to může k něčemu vést. Trasování linek B a BI stojí za prd od doby, kdy se zrušila trať v Benešce, což už je 22 let. A kdyby konečně udělali Vrclického, jsou možný nějaký nový varianty.
Eugen: Asi není, jen to vyplynulo ze zasedání zastupitelstva.
Zdeněk: Je o tom někde nějaký článek, co chce vedení města zpracovávat?
Eugen: Staronové vedení města si nechá zpracovat průzkum na linkové vedení, ten by měl být znám buď do léta nebo někdo říká do konce roku. Zatím jsou všechny investice do DP pozastaveny, až jak ukáže průzkum. Navíc stavba Vrchlického je odvislá, jestli bude dotace a ta vypadá, že letos nebude. Bylo v plánu koupit i nějaké další CNG busy, leč až jak ukáže zmíněný průzkum. Doufám, že se z průzkumu dovíme, co už víme. (6tka zbytečná, nevhodné místo terminálu, linka sídliště - prům.zóny, Beneška, TT Bedřichov, okrajové části duobus)
Eugen: Ono když to vezmu, tak ale 46,47 možná ještě stály za řeč v tu dobu. A reklamy, bylo to krásné, když se ještě lakovaly. Jinak na imhd.sk se objevila aktuální fotka 44 ( odkaz » )
teddybeer91: mě se na 14tr líbily ty CVR TŘEBA zoo nebo amerral beltech tesla bp maziva tesco atd
zdenda: Tedybeer: většina 14Tr byla už notně opotřebena, tzn. pokud zůstat, tak jen 37, 38, 56, 57, 59, 60, které byly jako jediné po GO. Zbytek fakt nee.
teddybeer91: docela se těším až bude jezdit béčko k přejezdu na starých horách bydlím nedaleko a nestíhám éčko
Eugen: Většina z nich už byly pěkné plečky. Na fotkách se zdají v pohodě. Ale snad krom 37,38,(59,60) už to bylo špatné. Tak mohla se jedna nechat na ledovku a pro dílnu. Jenže co s tím pro tak malý podnik.
teddybeer91: rád taky vzpomínám na trolejbusy typu 14tr pamatuju je jen krázce a svezl sem se s ní tak desetkrát a hrozně se mi zalíbila je jich škoda protože jak se tak dívám na rubriku vyřazené trolejbusy tak většina mohla jezdit i když by to asi moc nezapadalo mezi ty solarisy 26tr
Eugen: 55 už asi nevyjede. A buď půjde do šrotu nebo do Brna. Jinam bych to rozhodně neviděl. A 61 jezdí celkem dost, tak teď mezi svátky ne, jinak ale jezdí.
teddybeer91: přitom 55 byla tak pěkná takovejch CVR co na ní bylo a někde sem četl že ji chce DPMJ poslat do pardubic
teddybeer91: konečně po dlouhé době vyjel trolejbus ev.č.61 na lince BI
Eugen: 58čku už vystřídala 61 ta teď bude nějaký čas jezdit. Co už asi nevyjede je 55, tu jsem neviděl leta páně. Ale uvidíme jak to bude s linkou D. No Axis má 74 a 81. 68 dostala na zadek Duklu. Čili dost 26 Tr má tenhle typ reklamy. (68,69,74,75,77,78,79,81,83,84,85,88,89)
Limr: Viděl jsem v Jihlavě nový polep zadní stěny trolejbusu s plavkami AXIS od Modety Style Pěkný
teddybeer91: Nedávno jsem viděl jet 21tr ev.č. 58 na lince A a nechtěl sem tomu věřit protože sem si myslel že je už vyřadili
Eugen: Zdravíme příznivce stránek. Opět po delší době přicházíme s otázkou, jak jste spokojeni s webem a co by se mělo zlepšit? Jediné, za co se omlouváme je né moc častá aktualizace - tak za prvé se toho moc neděje a za druhé jsme celkem vytížení a někdy až laksní. S pozdravem tým správců.
Eugen: Aktual snad bude v dohledné době s fotku (bez záruky). No reklama se měnila, protože CP měnil logo. A to s tím ČRO, tak ten už má taky nějakej pátek jinou grafiku, než co jezdí na tbuse.
Lukáš: Já jen že jsem to nenašel v kartě autobusu,akorát jsem nepochopil to s tím regionem,ČRO Region má svoji reklamu na trolejbusu
Eugen: Nezdálo. 220 dostala novou reklamu na CP. Když už má CP to nové logo. Jen by mě zajímalo, kdy se rozhoupe ČRo Region.
Lukáš: Dobrý den,včera dopoledne jsem viděl autobus nevím číslo který měl na sobě novou reklamu na City Park Jihlava je to možné?,nebo se mi to zdálo...
Has: Reklama na 18. Mezinárodní festival dokumentárních filmů na voze číslo 87 odkaz »
Eugen: Tak dle tohoto odkazu odkaz » se má začít stavět od 6.10.14 do 30.11.14...
Eugen: No ja vycházel z minulého výběrka. Jak se počítalo s těmi daty. No třeba se na to zaměří nějaké noviny, když je ta okurková sezona...
Zdenek: Dva týdny určitě ne. Nejdřív musí někdo na DPMJ posoudit nabídky, pak vybrat dodavatele, pak měsíc čekáš, jestli někdo nepodá k antimonopolnímu úřadu podnět a pak podepisuješ smlouvu. Takže nejdřív na konci října, bych odhadoval.
BlueBoard.cz ShoutBoard