Přidej zprávu »
Zdeněk Fejgl: Vážení sportovní přátelé, krásné dámy a ztepilí pánové! Dovoluji si Vás po roce opět pozvat do vratimovského lesa Důlňáku, kde v úterý 19. dubna konáme již 33. ročník oblíbeného Jakubova lesního běhu Důlňákem. Start závodu je v 17.30 hodin, předběžné přihlášky se nekonají, takže přihlášení je možné na místě. Pokud možno s nějakým předstihem, loni jsme nečekaný nával jen obtížně stíhali. Podrobnosti v propozicích na běžeckých webech např. www.bezvabeh.cz, www.behej.com, www.mkseitl.cz a dalších. Startovné 50, nikoliv 70, jak je někde mylně uvedeno. A.....klídek, opravdu korun, jak je psáno, nikoliv EURO, což psáno není! Dnešní projížďka Důlňákem potvrdila, že v lese dávno skončily těžební práce a cesty jsou v perfektním stavu, rovné a bez dolíků, bez kaluží a les je tedy v plné jarní síle a kráse. Navíc meterologové avizují na den závodu pěkné slunečné počasí, no, snad se jim ta optimistická předpověď povede. Velmi si každoroční vysoké účasti milovníků běhu vážíme a těšíme se na Vás všechny, bez rozdílu věku, pohlaví i výkonnosti! Zdeněk Fejgl, Běžecký klub Vratimov
www.ceskybeh.cz: www.ceskybeh.cz. Za Ivo Domanským, duší českého a slovenského běhání 05.11.2015 Autor: Iva Tržilová / Kategorie: Rozhovory Náhled obrázku Ivův podmanivý hlas, jímž povzbuzoval při závodech a nabízel svoji termínovku mi zní v uších, jako kdybych ho slyšela včera. Dnes jsou tomu ale už tři roky, kdy nás tento vzácný člověk, nepsaný otec běhů mimo dráhu, jenž se znal snad s každým, kdo jednou obul běžecké boty a objevil se na závodě. Ivo byl všech běžců kamarád a na kamarády se nezapomíná. V Praze v Krčském lese se před dvěma dny uskutečnil vzpomínkový běh k altánu u Dolnomlýnského rybníka, odkud Ivo Domanský ze svého moderátorského stanoviště po několik let komentoval Velkou kunratickou. Ivo zemřel jen pár dní před nejnáročnější podzimní krosovou událostí u nás a právě tuto neděli jistě mnoho z nás s nostalgií v Kunraticích zavzpomíná. Dnes přišel do redakce následující e-mail, který zveřejňuji v plném znění: Ivo Domanský, dlouholetý šéfredaktor časopisu Maraton-Běhy mimo dráhu už v době dávno před internetem a jeho dnešními možnostmi, novinář, statistik, knihovník, glosátor, organizátor a nepřekonatelný moderátor mnoha běžeckých závodů. Byl sjednotitelem a opravdovou duší českého, dříve československého běhání od začátku jeho masového rozvoje někdy na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Ivo znal snad každý závod v republice a dokonce snad i každého běžce. Byl doslova živou encyklopedií. Kdykoliv jsem měl cestu do Prahy, nejdřív jsem zamířil do jeho malé kanceláře v sokolovně ve Vršovicích, kde se soustřeďovaly hlášenky běžců z celé republiky o počtu jejich naběhaných kilometrů za měsíc i údaje o konání závodů a výsledcích, na jejichž základě vydával zmíněný časopis Maraton, psaný na starém psacím stroji, zmenšovaný na velikost A5 a množený na cyklostylu, který stejně jako celoroční Termínovku rozesílal zájemcům poštou. Mladí dnes v době laserových tiskáren a počítačů asi ani ten rozdíl netuší. Dnes to všechno nacházíme na běžeckých webech. Rozhodně nejsem já tím nejpovolanějším, kdo by se o Ivo Domanském měl rozepisovat, proto odkazuji na Google, kde zadáním jeho jména najdete množství informací od povolanějších. Ivo Domanský zemřel v nedožitých 75 letech náhle dne 5. listopadu 2012 a jeho úmrtí je velkou ztrátou. Ivo byl skvělý člověk. Myslím, že vzpomínka na něho na běžecké weby patří. Čest jeho památce! Zdeněk Fejgl, BK Vratimov
ZLATÝ PODZIM:  Vážení sportovní přátelé,    krásné dámy a ztepilí pánové,     staříci i mladíci!    Dovoluji si Vám oznámit, že z technických důvodů jsme nuceni posunout termín konání silničního běhu ZLATÝ PODZIM ve Vratimově ze soboty  12.9. o celý měsíc na sobotu 10.10. V ostatním platí původní propozice   Za to jsme zajistili nový asfaltový koberec na posledních 3 km trati, tam shora máme slíbené pěkné podzimní počasí s příjemnými běžeckými      podmínkami a kvalitní občerstvení po závodě v sále kulturního domu je také zajištěno.    A tak již chybíte jenom Vy, ta skvělá běžecká parta!   Protože 22. ročník závodu má podtitul Memoriál kamarádů, kteří již nejsou mezi námi, prosím pamětníky o aspoň jména běžců, mužů i žen, kteří v minulosti opustili naše řady. Ale pokud na moji adresu dodáte více údajů, případně nějakou fotku, budu je v místě závodu vhodným způsobem prezentovat. Myslím, že všichni, kteří se nedožili, důstojnou vzpomínku zaslouží. Všem, kteří nějaký materiál poskytnou, předem děkuji!  A ještě maličkost, nikoliv bezvýznamnou. Sbíráme víčka od PET láhví pro nemocného Tomíka. Žel, taková dnešní realita českého zdravotnictví. Možná někteří pomůžete a můžete jich přivézt třeba celý pytel. Dík!   Těším se na Vaši účast 10. října, gratuluji k Vaši letním úspěchům a přeji všem zdraví a radost z běhání do dnů příštích!   Zdeněk Fejgl, Běžecký klub Vratimov
Lila a Rosťa: Luki obrovská gratulace !!! Ostatním taky moc gratulujeme !!!
Radim: ...není boha, že Lukáš po maratonu v Čadci něco nenačmárá...
Robert: kdo by si chtěl "vypsat" ruku a nemá přístup k vkládání článku na blog, nechť se mi ozve. Všichni pořád cestujete po závodech a bylo by fajn, kdybyste se podělili o vaše zážitky, postřehy, nebo i jen fotky. Ať vám to běhá!
Lukáš: Ahoj Pepáci, nejede někdo ve středu do Albrechtic? Pokud ano, rád se přidám.
Robert: Pepo, díky za fotky z Lysé, jen škoda, že jich je tolik máznutých. díval jsem se na nastavení, ISO 100 je málo a určitě by pomohlo mít režim pro prioritu závěrky, nastavit čas aspoň 1/250.
Lukáš: Zítra snad půjdu na Lysou. Košice nejdu. Chci jít Ostravu, ale co bude v září nevím.
Robert: někdo Košice 4.10. ? Zrovna se registruji, je tam možnost hromadné registrace - platby, tak mi dejte vědět do 30.6. než startovné poskočí :) .
Robert: dovez ušiska! :)
Lila: Štramberk !
Jirka: Lukáši, díky za zájem. Vítej v teamu Vltava Run:-) JD
Lukáš: Pro Jirku.To se mi líbí a mám volno 15.5. - 17.5. Máte ještě místo nebo už máte parťáka? Lukáš
Robert: dnes výklus v 18:15, sraz ve Starém Městě na dožinkáči.
Jirka: Ahojte PEPA TEAMe, koukám, že vám to všem víc než dobře běhá, jen já černá ovce:-) moc vidět nejsem (až na víkendové Bolatice mám sérii samých neomluvených absencí)... Nicméně mám pro vás speciální last minute na hodně speciální běžeckou akci odkaz » na kterou se chystáme s kolegy z práce. Vypadl nám díky nemoci jeden běžec a hledáme náhradu. Pojmout tento nevšední závod chceme na pohodu. Startovné, logistika a vše ostatní je zajištěno. Pokud ve velké konkurenci jiných závodů někdo neodolá, tak ať neváhá ideálně do 17.4. reagovat. Mějte se Jirka D.
Robert: Jilesovice mi nevyjdou, tak planuji na sobotu odpoledne stupnovanou desitku 4:40 - 3:50 /-5s km..kdyby mel nekdo zajem? tak dejte echo. Bud dozinky, nebo H10.
Lila: krosíme, kdo máte,vemte brusle s helmou , pak vás proženeme i po asfaltu
Robert: o víkendu krosíme na Olešné, nebo jsou i jiné tipy? :D
Robert: finalni plan je odbehnout na dozinkach 5km, ale rozlozene 2km/60s pauza, 1km/45s, 1km/45s, 500/30s, 500, tempo 4:00/km , v 9 budu na miste.
Filip: Ták chuť by i byla, ale síla a rychlost nee. Navíc mám strach že mi upadne noha v koleni. Tak snad příště :-)
Robert: měl by někdo chuť si o víkendu střihnout 3 - 5km svižněji, dožínkáč, Olešná, nejlíp v neděli dopoledne. Pak to můžem vytřepat cestou, necestou :) .
Robert: nedelní klus do Paskova se povedl, pocasi paradni, s Lukasem jsme drbali jak babky na trzisti :) . V utery mam v planu kilaky na dozinkaci, 5x1km MK 2min, nejspis kolem 19té. Kdyby se chtel nekdo pridat, dejte echo.
Robert: domluveno
Lukáš: OK. Budu na starém autobusáku a tam se ještě domluvíme.
Robert: super Fiku, fotky jsou moc povedene.
Robert: 8:30 ze stareho busaku, dame klasiku smer Baska, Skalice, Dobra, nebo do Paskova a zpatky? Obe trasy maji podobnou delku.
Lukáš: Dopoledne bych mohl. V kolik hodin a kde se sejdeme a jakou trasu máš v plánu?
Filip: Tak fotky jsou na netu. Trochu mě zarazilo že tam ještě nebyly nahrané a už mělo album 3 zobrazení :-)
Robert: snad se Fííík pochlubí s fotkami, dnes byl všude :) , paparazzi jeden.
BlueBoard.cz ShoutBoard