Přidej zprávu »
Monča: Díky :-) prostuduju ;-) tyšperky vypadají moc dobře, i diadém je krásný.
catany: Monco, clanek Types of Jewelry and Their Functions ( odkaz » ) sepsany zrejme podle Illustrated Dictionary of Jewelry by Harold Newman na toto tema pise nasledujici : z ranneho 13stol byl nalezen pomerne prosty nahrdelnik z kaminku (Kiev), a dale propracovany nahrdelnik cisarovny Grisledy (Mainz, 11 stol). Privesky byly noseny ve vetsim mnozstvi od 14.stol (ale treba jiz r. 1293 je dochovany kousek). Tvar krize pro privesek byl pouzivany. Privesky byly na krku nositele zaveseny na retezu ci stuzce. Nerikam, ze to bylo bezne a typicke, ale ukol znel slechticky kostym.
Monča: Pravděpodobně si svou otázkou utrhnu ostudu za neznalost, ale co člověk se pořád učí ... Já si nemůžu vybavit žádné vyobrazení šlechtičny s náhrdelníkem, z tohoto období. Nebo to máte z oděvních účtů?
catany: děkuju za pochvaly. Závoj - upřimně, sehnala jsem ho ve vlastním autě, kde se povaloval jako hadr na mytí oken. Chtíc ho vyhodit jsem se na něj podívala blíže, zajásala a pak už jsem jen vařila a vařila, až konečně vyblednul. Po pátrání v rodině se ukázalo, že je to starý protikomáří "závoj" kolem postele mojí maminky, když byla dítě. Do látek jsme nacpali už tolik peněz, že tohle je opravdu přijemný bombonek.
Fialka: To je opravdu veliká krása. Moc se mi v tom líbíš, Martinko. jako z obrázku.
Hanka z OC: Moc pěkné a určitě i hřejivé Můžu se zeptat (jestli to není tajné), kde se dá sehnat ten polotransparentní len použitý na závoje?
Monča: Krása!
BlueBoard.cz ShoutBoard