Přidej zprávu »
Karel: Lépe uvádět frekvence slovně,v hlavním městě naladíte rock radio hey na 101,6fm apod.
Majkl: Bude i v Jablonci někdy dynamické RDS?
Radio: Placky podobného typu aktuálně nemáme, ale můžeme nechat nějaké vyrobit..
Janec: Dobrý večer, dají se sehnat někde placky typu poslouchám Hey radio? Díky za odpověď.
Radio: Inu, vysvětlit Jendovi, aby posílal názvy songů na RDS není úplně jednoduché, myslíme si ale, že je lepší, když hraje dobrou muziku a posílá statický text s tel. číslem do studia. Text: sorry service is not available se objevil jen jednou, a to ze studia RBK, kde teprve implementujeme odesílání textu z odbavovacího softwaru, který používáme v RBK.Hezký den Vám všem na našich FM...
Martin: tak na 89,3 jde, pokud nevysílá rumburk nebo studio co tam ma třeba "jenda kulík on air a tel číslo" nebo něco na ten způsob. Pokud teda v klasickem radiotextu není hláška "sorry service is not available" nebo tak nějak to je :D taky občas čumim co to píše, to se človek lekne že mu to přestane hrát, když se to udela na play.cz tak většinou mate výpadek....
Radio: Radiotext+ vysíláme na většině našich kót. Záleží tedy, kde nás posloucháte. Někde máme kodéry se zabudovanou RDS jiného typu a tam RT+ nefunguje (toto je např. ve Zlíně, K.Varech.) zde není ani dynamické RDS.
Martin: To co jsem chtěl vedět už bylo zodpovězeno, dokonce i proč u kissu je jen pár frekvencí :D Zajímavá vysvětlení, oboje. Dobré je že většinou jde i radiotext plus, jen malo kdy není vysílán.
Radio: Asi je zbytečné v této diskusi probírat relativně odborná temata. Proto jsme poprosili poslat dotaz do e-mailu (předem děkujeme) To že není třeba nějaká frekvence zažazena to AF v nějakém regionu asi úplně nikoho nezajímá. Určitě nemáme například Zlínskou frekvenci přidanou do RDS v K. Varech a pod. Je to jednoduché ji tam přidat, lze to i na dálku. Na jedné straně jde o jakési naše drobné opomenutí, na straně druhé je to vcelku nepodstatné. Jak říkával kdysi i p. Werich: snažíme se řešit do podstatné a malichernostmi a podružnostmi se nezatěžujeme. Frekvenci 105.8 přidáme i na ostatní kóty. (Ale naopak už máme pro změnu na některých kótách přidanou frekvenci 97.8MHz, i když vysílač ještě něběží). Když jsem spustili Zlín, obdrželi jsme naopak od místního posluchače pochavalu, že máme na rozdíl od jiných stanic AF i RDS správně nastavené. Hezký poslech Vám všem na našich eFem..
Jarda: Nevím jak na moravě, ale na severu čech vypadá tabulka AF takto: odkaz » také tu není 105,8 možna do tabulky přibude až poběží 97,8 aby to šlo párovat, i český rozhlas měl problem s tabulkou AF kdy radia neviděla nový vysílač ale potom to opravili :) A nebo ma každý vysílač svojí AF tabulku, ale to mají mega sítě jako třeba beat, kiss a podobne které mají i 50 vysílačů, tak aby to hodinu neproladovalo než to neco najde, tak to ma nejbližší a k nim nejsilnější vysílače, aby se navzajem vyděli. Pokud zapnete radio mimo oblast AF tak pokud to umí PI scan tak najde novou sitovou tabulku, jak funguje velká a mala af a regionalní af bych tu popisoval hodinu, ono 4 znaky to ani nepotřebuju, prvni 2 jsou id stanice druhe pak id regionalní tabulky, tohle využíva zase blaník, hitradio a podobna regionalní radia kdy radio potom čte ten druhy kod a drží se v zakladní podsíti a ignoruje silnější přesahy.
BlueBoard.cz ShoutBoard