Přidej zprávu »
Radim T.: Super rádio, líbí se mi průřez od rockových klasik až po současnost. I když mohli byste ještě trochu přitvrdit něco z metalcore nebo post-hardcore koutku. :D
PaveL=Súzá: Moc hezké stránky
Radio: V Brně nám včera vypadl proud, od dnešního dopoledne je již vše v pořádku. Děkujeme!
Luisa: Brno střed - od včerejšího večera žádný signál, bude? Jak mám pracovat?!
Radio: Česká Lípa 92.7FM dnes opět po havárii anténního systému v provozu!
Radio: Antenní systém už je od pátku zpět na svém místě. Bohužel odešel i vysílač (vysílal do zkratu) takže tento týden dáme do servisu a snad do konce týdne by to mělo opět vysílat!
Jarda ze Stráže: kdy opět bude funkční vysílač 92,7 v české lípě?
Radio: Tato diskuse není primárně určena pro výměnu technických připomínek. Když tak si můžeme napsat do e-mailu. Nicméně asi takto: Radio HEY, stejně tak jako COLOR mají naprostou většinu skladeb v hudebním archivu v kvalitě min. 256 - 320k, Stream ze studia na vysílač jede 320k, u vysílače je velmi kvalitní procesor (obě rádia stejný typ) zvuková karta u onAir počítače, resp. i u streamovacího počítače patří též u obou rádiích k tomu lepšímu. Streamovací program používáme obdobný, jak většina rádií a máme nastavení doporučené od techniků z play.cz. Stream si odebírá play.cz a zde si může posluchač zvolit formát i kvalitu (COLOR: mp3 192+128k a AAC+ / HEY: 128k a AAC+) u Radia HEY není zatím dostupný stream z play.cz v kvalitě 192k. Technologie přenosu na FM ani tyto uvedené kvality nedokáže přenést. Bez jakékoliv výčitky: 99% posluchačům uvedená kvalita 100% vyhovuje. Pak existují vyjímky (asi jako Vy), kterých si určitě vážíme. Takto co nejstručněji. Více je možné do e-mailu.
Hanz: Jako... ok, asi si nechcete zrovna pošvitořit o vašem know how, ani vám ho nechci brát, ale přeci jen mám pocit, že by se i na tom streamu dalo zvukově něco zlepsit... neřekl bych, že mám zrovna netopejří uši ale jsem si jist, že správně nastaveny mp3 encoder nemůže na 196kbps vyluzovat tak ořezaný až skoro vrzavý výstup. Jsem lidi opravdu jediný kdo má tenhle dojem? To jsem si před chvíli hrál s komprimací z FLACu do Opus 1.3 na 80kbps některe pisničky Queenu a bylo to i v porovnani s vašim 196kps MP3 totálně lepší... A nepišu to abyste mě zase osočili že z vás dělam blbce, ja bych naprosto bezelstně strašně rad pomohl aby jste byli pořád lepší a lepší, protože vás rád poslouchám a rád bych aby jste se posouvali k lepšímu. Ale pokud se z čímkoliv co jsem napsal nedokážete ztotožnit, prosím klidně to celé smažte a jakobych nic neřekl.
Radio: Výpadky streamu byly zřejmě způsobeny dočasným chybováním internetové přípojky u streamovacího počítače.
BlueBoard.cz ShoutBoard