Přidej zprávu »
Ronnie Imparfait: Manori: To je fuk. Stane se. Neřeším to. ;) I.: Jo, napsala jsem to v pro mě rekordním čase tří dnů :D. Byl to záhul jela jsem v jednom kuse... ale když je můza byl by hřích ji nezneužít...
larkinh: Jinak tahle povídka se mi líbí. Sice mám občas výhrady k plynulosti textu, ale to bude asi tím, že jsem náročný čtenář - jednak sama překládám, jednak betuju, takže na podobné věci už mám asi vycvičené oči. Nikdo dokonalý z nebe přece nespadl, takže piš dál, je to dobrý, je to napínavý. Ostatní drobnosti se můžou vypilovat postupně :)
larkinh: Ronnie: To je v pohodě, já jen chtěla vysvětlit, co konkrétně jsem měla na mysli, protože když jsem psala ten první komentář, tak jsem myslela rychleji než psala, takže nebyl úplně výstižný :)
Manori: Jen poznámka k diskuzi: já nic ručně nepřevádím, text se do html přeformátuje v pspadu, přímo z wordu, takže to bych musela vyloženě jít a smazat to...i když nevylučuju, kurzívu a tak pak dodávám ručně, tak jestli jsem byla slepá a umázla něco...tak se omlouvám. Trochu pozadu jsem i se zveřejňováním, ale to není chyba na mé straně, jen zas hosting na webzdarma měl upadlou administraci...tak to nechce nahrávat na web.
Ronnie Imparfait: A za to předtím se omlouvám... to jsem nepsala... to můj kterénský starší brácha... občas si říkám jestli ho pořád baví srát se mi do života.... takže ještě jednou promiň...všimla jsem si toho až teď...
Ronnie Imparfait: IAkrinh nebo jak se to píše... No... abych pravdu řekla, tak to mělo být odentrované... netuším, proč to tam chybí... možná jsem to omylem smazala nebo to smazala omylem zdejší adminka,fakt nevím... ale měly tam být Entery..
larkinh: Ještě k té kapitole 4 na konci, abych byla konkrétní: já bych to napsala takto: "...A pak mi udělal tohle," vyhrnula jsem si rukáv pravačky. Je to jen jedna čárka místo tečky a malé písmeno, ale mně takhle ten text přijde plynulejší a srozumitelnější. Další příklad: Chtěla jsem zjistit, jak se tváří, ale stál hned za mnou.... - takhle mi to dává jednoznačný smysl.
larkinh: Bylo - kapitola 4., předposlední odstavec, cituji: "Chtěla jsem zjistit, jak se tváří" - kdo? vzathuje se to na větu před touto (fotografie otce) nebo na větu po této (Harry stojící za ní)? Prostě najednou se tam objeví věta, která mi tak úplně nezapadá do kontextu. A přitom by možná jen stačilo - jedno slovo navíc nebo změnit pořadí vět nebo změnit pořadí slov... Jako proč je tam najednou fotografie otce? kde se tam vzala? jak říkám, drobnosti, ale mě matou a ztrácím se v ději.
Ronnie Imparfait: I: vyhrnul rukáv a odhalil tak vybledlé tetování lebky a hada - to zaprvé a za druhé, nic o tom že by se dívala jak se kdo tváří tam nebylo... to svědčí jen o tom že jsi to asi moc pozorně nečetl/a ;)
larkinh: To je pěkné, ale občas se ztrácím - jako třeba: vyhrnula si rukáv pravačky - a co? měla tam schovanou fotku otce? Chtěla jsem zjistit, jak se tváří - kdo, otec na fotce nebo Potter za ní? jsou to takové drobnosti, no...
BlueBoard.cz ShoutBoard