Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 34, celkem 500 příspěvků  Další → RSS
28.3.2019 (14:25) Odpovědět # X
Ales

Odpovídáte X

26.3.2019 (14:50) Odpovědět # X
csap

Odpovídáte X

14.3.2019 (16:19) Odpovědět # X
vysavac

Odpovídáte X

13.2.2019 (16:43) Odpovědět # X
Ponti

Odpovídáte X

5.1.2019 (13:41) Odpovědět # X
Tom

jiri reaguje:

11.4.2019 (08:45)X

Mne letos v breznu na poliklinice ve Spaleny, kam jsem kdysi chodil jako student normalne rekli, ze si u nich praktickyho doktora nenajdu, protoze na TO NEJSOU ZARIZENY!

Odpovídáte X

1.12.2018 (15:44) Odpovědět # X
Dave

versi reaguje:

2.12.2018 (21:02)X

Dej si leky do jineho obalu. Letam tak uz nekolik let i do zemi mimo Evropu, vc. zemi, kam je pristup hiv lidem zakazan (vse jen kratkodobe dovolenkove pobyty)

Odpovídáte X

30.10.2018 (20:29) Odpovědět # X
Luky

Odpovídáte X

29.10.2018 (14:25) Odpovědět # X
K.

Odpovídáte X

22.10.2018 (19:29) Odpovědět # X
Klukluk

Martin. reaguje:

13.11.2018 (16:41)X

Ahoj,

stěhování do UK je z tohoto pohledu jednoduché - za léky ani vyšetření se tady neplatí, i pro cizince je vše hrazeno z NHS (aby zamezili potenciálnímu šíření HIV, pokud by se nepojištění cizinci neléčili).

Pokud budeš v Londýně, nejjednodušší je asi zajít do Dean Street v SOHO (www.chelwest.nhs.uk/services/hiv-sexual-health/clinics/56-dean-street) - nejdřív je potřeba tam zavolat a objednat si termín. Rovnou ti tam dají i léky (na půl roku); na vyšetření se tady chodí standardně jen dvakrát za rok.

Asi je fajn nechat si od svého lékaře na Bulovce napsat jednoduchou zprávu, aby zdejší doktor rovnou věděl, co s tebou. Hlavně pokud bereš nějaké nestandardní léky, měl by ti český lékař napsat, proč ti je předepsal (taky tady koukají na ceny léků a pokud máš nějaké dražší, chtějí nejdřív vědět, proč je potřebuješ).

Tady je info k té léčbě zdarma: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/212952/DH-Guidance-HIV-and-NHS-Charging-fORMATED.pdf

Good luck!

Klukluk reaguje:

17.11.2018 (21:45)X

Díky moc! :)

Martin. reaguje:

29.11.2018 (17:51)X

Není zač. Kdybys ještě něco potřeboval, jsem v Londýně: mart_789@protonmail.com

Odpovídáte X

28.9.2018 (16:41) Odpovědět # X
Pantík

Tom reaguje:

1.10.2018 (14:29)X

Ahoj. Nevím jak je to z právního hlediska. Třeba Jakub ví víc. Ale zjišťoval jsem přes známého v Německu, objednávání pacientů s HIV+ na konec ordinační doby je běžná praxe i u nich.

Mimo-pražák reaguje:

1.10.2018 (22:36)X

Na gastroskopii jsem byl bez problémů dopoledne (objednávali mě z centra, ne v Praze). K zubaři se objednávám podle toho jak mi to pasuje, zubař to o mě ví. Mám sice i praktickou lékařku, která také zná moji diagnózu a je v pohodě, ale většinu věcí řeším s doktorkou ve FN, protože ta vezme telefon a všechno domluví. Nikdy jsem se nikam nemusel objednávat sám, a tedy ani oznamovat můj stav. Skutečně chlapi, myslím, že v tomhle regiony vedou. Řekl bych Pantíku, že to, co tvá lékařka nazvala jako "právně nařízeno" bude maximálně tak znamenat "doporučeno". Hadice co strkají vrchem nebo spodem se určitě musí maximálně důsledně desinfikovat, ať jde o jakékoliv pacienty s jakoukoliv diagnózou (žloutenku, +kem nebo nějakou bakterii).

Tom reaguje:

3.10.2018 (09:42)X

Přesně. Vše je o lidech. I v západní EU se najdou lékaři co se vztekaj... Teď se to v ČR docela zlepšilo a to hlavně díky ČSAP. Já HIV řeším v ÚVN, vše ostatní různě po celé Praze a nikde nemají problém. To objednávání "na konec" mě i docela vyhovuje. Nemusím v práci furt žádat propustky a tak sedím v zubařském křesle kolikrát i po 19 hodině

Pantík reaguje:

12.10.2018 (11:48)X

@Tom

Já jsem teď žil v Německu poslední ro, zpátky v ČR jsem aktuálně měsíc. Za tu dobu jsem tam byl 4x na ambulanci v nemocnici, 1x u praktika, 2x na kožním a nakonec 3 dny hospitalizovaný v nemocnici. Ošetřující lékaři o mé diagnóze věděli a ani jednou ze všech výše uvedených případů se mi nestalo, že bych byl objednaný na konec ordinační doby. Přístup lékařů i ostatního zdravotnického personálu byl vždy velice vstřícný, laskavý, chápavý a vlídný, prostě takový, jaký jsem u nás nikdy nezažil. Všechno bylo naprosto v pohodě. Takže z mých osobních, nikoliv zprostředkovaných zkušeností můžu říct, že v Německu není běžná praxe objednávat pacienty s HIV na konec. Chápu, že někomu to může vyhovovat, někdy je to fajn i pro mě, někdy ale ne. Navíc, jak už jsem psal výše, to vnímám jako diskriminaci, protože na rozdíl od ostatních pacientů nemám svobodnou volbu v tom, kdy chci na vyšetření přijít.

Pantík reaguje:

12.10.2018 (11:58)X

@Mimo-pražák

Je fajn, že máš takové zkušenosti, věřím tomu. Já bydlím v Praze a moje zkušenosti jsou bohužel takové, jaké jsem psal. Zřejmě v tomhle regiony opravdu vedou. Já mám výbornou praktickou lékařku, ta se vždycky snaží ulehčit mi situaci, jak jen to jde. Na infekční chodím na Bulovku a moje zkušenost je bohužel taková, že na pacienty tam nemají moc času. Snaží se zredukovat dobu strávenou u lékaře na minimum, což chápu s ohledem na to, že pacientů je prostě hodně, lékařů málo - a to teď dokonce došlo ke zredukování ordinačních dnů některých z nich. Situace je tedy opravdu neutěšená. Nad mnohými problémy raději mávnou rukou, než aby je museli řešit, protože je to stojí další čas navíc. Připadám si tam vždy jak na běžícím páse, což ve mně vyvolává silný pocit nedůvěry ve schopnosti vyřešit jakékoliv mé další problémy, proto si většinu věcí zajišťuji sám, chodím ke svému praktikovi a na infekční jen jednou za čtvrt roku. Tím nechci zpochybnit odbornost lékařů, to v žádném případě ne, jenom říkám, že jsou v časovém tlaku a tento tlak se pak přenáší do ochoty řešit cokoliv navíc.

Taky se domnívám, že objednávání na konec ordinační doby není právně nařízeno, byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřil především Jakub. Moje domněnka je bohužel taková, že všechny přístroje, nástroje atd. by se měly desinfikovat po každém vyšetření a po každém pacientovi stejně. Myslím si ale, že to mnohá zdravotnická zařízení nedělají na 100 % tak, jak by měla, a proto když se pak objeví pacient s HIV, který svůj stav v dobré vůli (a v souladu se zákonem) sdělí, mají všichni takříkajíc nahnáno, aby byly dodrženy všechny hygienické postupy a infekce se nerozšířila dál. Nedovedu si ale představit, v čem by měla být desinfekce po HIV pacientovi důslednější než v ostatních případech - přesně, jak píše, žloutenka apod. Nebo u pacienta, který je HIV pozitivní a neví o tom ani on sám, navíc jeho infekčnost je tedy mnohem vyšší než u léčeného pacienta s virovou náloží na nule.

YeTenTam reaguje:

15.10.2018 (15:27)X

@Pantík

Zdravím kluku, Jakub zveřejnil emailovou adresu níže, možná bude lepší, když ho zkusíš oslovit tam: pravnik@aids-pomoc.cz

Osobně jsem si ale 100% jistý, že žádné takové "nařízení", o kterém Tě přesvědčovali, neexistuje.

Můj postoj k věci je jednoduchý: dokud lékaři zneužívají toho, že jim informaci o svém stavu chci sdělit, k mojí diskriminaci, prostě jim tu informaci nedávám. Ostatně, jsem na nule a jistě mají i pacienty, kteří jsou pozitivní, o své nemoci nevědí, neléčí se a jsou tudíž více nebezpeční. Navíc věřím, že povinnost příslušným způsobem desinfikovat pracoviště a nástroje mají bez ohledu na to, kdo a kdy se k nim ohlásí. V neposlední řadě, nevzpomínám si, že by v posledních letech zaplavily ČR případy, kdy se lidé nakazili tím, že navšívili lékaře, který je infikoval nástroji použitými na HIV pozitivního pacienta. Celé je to hysterie, která je v českém medicínském prostředí bohužel, i když nevím jestli překvapivě , větší, než by člověk čekal. Ono je to těžké, když si vezmeš, že i "naši" lékaři-infektologové, kteří nás ošetřují tak když už mluví do médií, tak tlačí na prevenci a spíš "straší", než aby mluvili o nulové virové náloži a o tom, že nejsme chodící časované bomby.

Snad to bude za patnáct let, s novou generací lékařských profesionálů, lepší.

Odpovídáte X

20.9.2018 (08:18) Odpovědět # X
AnonymK

FitnessKluk reaguje:

4.10.2018 (22:39)X

Ahoj...po dlouhe době jsem zavital na tento podivuhodný poratl a celkem jsem se bavil nad otazkami některych jedinců...pak jsem narazil na tvuj inzerat a po letech ziti s tomto virem v krvi mohum říci, že už mám nějaké zkusenzkuš, treba abych je předal dál i kdyby to mělo pomoci na diplmoku. . Pokud se ti tedy jeste nikdo neozval a nrbo neni už pozdě tak ti rad otszky zodpovom... Dej kodnek vedet na r.t.g@seznam.cz ahoj T.

Odpovídáte X

29.8.2018 (19:27) Odpovědět # X
Milan123

Odpovídáte X

25.8.2018 (08:24) Odpovědět # X
Prazak

Odpovídáte X

21.8.2018 (11:02) Odpovědět # X
pozitiv1977

Odpovídáte X

7.8.2018 (21:47) Odpovědět # X
Jahudka

Lukáš reaguje:

8.8.2018 (19:54)X

No mě objednal doktor, u kterého jsem měl pozitivní test, tj. venerolog. Bylo to do týdne. Pokud se objednáš sám myslím že tě také vezmou do týdne ....

Odpovídáte X

Strana 1 / 34, celkem 500 příspěvků  Další → RSS
Kniha od BlueBoard.cz