Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:


PRODEJ OBRAZU - odkup vašich obrazů


Příspěvky neregistrovaných uživatelů se v diskusi nemusejí zobrazit hned, ale až po schválení administrátorem. Chcete-li diskutovat on-line bez nutnosti schvalování, stačí poslat na náš e-mail (mail@vyzivne.info) vámi zvolenou přezdívku a heslo.


Přidat vzkaz »
Strana 1 / 131, celkem 1046 příspěvků  Další → RSS
30.8.2019 (06:31) Odpovědět # X
Lubomír Balvín

Odpovídáte X

8.8.2019 (21:50) Odpovědět # X
Lenka

Milí paní, ... reaguje:

16.8.2019 (11:02)X

...majetkové poměry a daňové přiznání nikoho nezajímají. Jeli otci co vzít, tak je mu to vzato. Fiktivní příjem se používá v případech, kdy otec nic nemá, ale soud se domnívá, že by měl mít.

Jak určují výživné české soudy, příklad pro otce s mediánem příjmu: 1) nic nemáš, bydlíš v (ne moc drahém) podnájmu - 2000 ,-, 2) mohl bys podle soudu vydělávat víc - 6500,-, 3) žiješ ve společné domácnosti s osobou, která ti zvyšuje životní úroveň - 8000,-, 4) jsi živnostník - 10000,-, 5) jsi živnostník manželkou a s domečkem na hypotéku - 15000,-

Žena reaguje:

17.8.2019 (18:57)X

Soud pokud chtěl po otci majetkové a daňové přiznání . Tak ho to zajímá . A soud tohle chce vždy. Kecy zdejších zamindrakovanych panu tady. Soud zkoumá jeho poměry. Pokud má nízký příjem ,ale žije si nad úroveň . Soud to zajímá.

Tak si, milá ženo ... reaguje:

18.8.2019 (12:12)X

... znovu přečtěte, na co se Lenka ptá, hahaha.

Žena reaguje:

18.8.2019 (15:08)X

Vy si přečtěte mojí. Pokud má příjem malý ale životní úroveň je velká . Soud určí výživné z fiktivního příjmu . Ha ha ha .

Žena reaguje:

28.8.2019 (19:42)X

má svatou pravdu. Jeli otci co ukrást, pak je mu ukradeno. Amen.

Žena reaguje:

30.8.2019 (20:53)X

Je to trapné použít mojí přezdívku dne 28.8 . Hold ubožák na druhé straně.

Odpovídáte X

12.5.2019 (21:34) Odpovědět # X
Tatobudanama

Jirka reaguje:

10.7.2019 (16:14)X

Mam podobnou zkusenost. Zalezi hlavne na soudci, ale i na tom, jak ho dokazete presvedcit. Muze se stat, ze soudce rekne, ze je videt, ze si muzete dovolit platit vice. U me pri SP po odvolani vyzivne manzelce 0 i pres rocni prijem 465000 a me 10 000 pri nizsim rocnim prijmu. Stat se muze cokoliv. Pokud bude oduvodneni na okrese chybet, odkazte se pak na to na KS v odvolani. Pak uz jen Ustavni, ale tam je treba prokazat nejake zasadni pochybeni soudce

Odpovídáte X

20.2.2019 (20:28) Odpovědět # X
Piráti...

Odpovídáte X

8.12.2018 (16:17) Odpovědět # X
OOS

Odpovídáte X

19.8.2018 (09:12) Odpovědět # X
Antikoncepce pro chlapy

MladyMuz reaguje:

20.8.2018 (21:07)X

18 litrů na jedno dítě ... To bych si radši pořídil 2 milenky. To by se za to utáhlo a navíc by je šlo kdykoliv vyměnit Vlastně může být rád, že má ještě další 2 děti, to by taky jinak mohl koupit třeba 30 tisíc

Odpovídáte X

13.8.2018 (17:39) Odpovědět # X
Jaromír Mindl

Pane Mindl, žádné ... reaguje:

16.8.2018 (07:53)X

.. tabulky ani kalkulačky neexistují! Existuje dokonce nález ÚS, že všechny tyhle hračky mají pouze informativní a orientační charakter a jsou rozhodně absolutně nezávazné. Např. já jsem se ani na ÚS ani ve Štrasburku nedozvěděl, z čehože mi to ty alimenty počítají. U soudů všech stupňů jsem se dozvěděl pouze, že mohu platit víc. Není to nic osobního, ale já považuji šíření podobných nesmyslů z okolí exministryně Kolářové (asociace rodinných advokátů) za klamání veřejnosti a vytváření zdání předvídatelnosti práva, která v ČR neexistuje. Žádný soud nesoudí podle tabulek a je to vidět i na zmanipulované Analýze aktuálních otázek výživného.

Navíc, zadal jsem si do té vaší tabulky orientačně vstupní data, aby mi vyšlo, že mám platit tolik, aby mi zbylo 17 tisíc, protože můj dospělý spratek potřebuje taky 17 tisíc. A to mě přivádí ke skutečnosti, že výživné mezi zletilými osobami je čistě majetkový spor mezi dvěma dospělými osobami, a tudíž nelze posílat výživné k rukám matky stejně jako fakt, že matka se dosažením zletilosti dítěte stává rovněž osobou povinnou: § 914 NOZ, Je-li více osob povinných, které mají vůči oprávněnému stejné postavení, odpovídá rozsah vyživovací povinnosti každé z nich poměru jejích majetkových poměrů, schopností a možností k majetkovým poměrům, schopnostem a možnostem ostatních.

K tomu: reaguje:

16.8.2018 (09:03)X

Máte tam 5 (slovy PĚT) kategorií dětí podle věku (resp. 4 kategorie dětí a jedna kategorie dospělých). To půjdou pětkrát k soudu?

tulen reaguje:

16.8.2018 (10:30)X

"...tudíž nelze posílat výživné k rukám matky .." No vzdyt take ano, po dosazeni zletilosti se muze posilat vyzivne primo diteti. A samozrejme, matka by mela prispivat na vyzivu merou podobnou jako otec, a to jak pred dosazenim zletilosti, tak po. Rozumni rodice to tak delaji. Pokud se matka materialne na peci o dite nepodili, v poradku to neni. Nicmene po dosazeni zletilosti by se s ni muselo soudit samo dite - a (dikybohu za to, zatim) zatim je takovych deti co se o sve "naroky" s rodici soudi malo.

Ze zadny system a kalkulacka neplati - jasne, to vsichni vime. Kategorie deti - no a ano, zpravidla to tak byva, ze matky do dosaeni zletilosti podavaji nekolikrat navrhy na zvysovani vyzivneho, ze se opravdu k soudu chodi pravidelne. Prave diky neexistenci pravidel. Bohuzel

Jaromir Mindl - Diky za super praci, velice rozumna, z rozumnym zduvodnenim proc pocita to co pocita. Snad to mnoha otcum pomuze v argumentaci proti nesmyslne vysokym vyzivnym, v situaci, ze o dite pecuji vyrazny podil casu.

Zkuste si to, po sobě ... reaguje:

16.8.2018 (16:09)X

... pane tuleň, přečíst nahlas: "Ze zadny system a kalkulacka neplati - jasne, to vsichni vime." spolu s "Diky za super praci, velice rozumna, z rozumnym zduvodnenim proc pocita to co pocita. Snad to mnoha otcum pomuze v argumentaci proti nesmyslne vysokym vyzivnym, v situaci, ze o dite pecuji vyrazny podil casu." To je úplné contradictio in adjecto, jak může někomu pomoci něco, o čem jasně všichni víme, že to neplatí... Až budou kalkulace pevně platit jako třeba v Anglii, tak panu Mindlovi, resp. paní Mindlové, která si na tom založila živnost, zatleskám. Ale žádné tabulky ani kalkulace neplatí a nikdo se jich u soudu nedovolá. Kdo tvrdí opak je zločinec, co šíří poplašné zprávy. Chcete důkaz? Požádejte MS o data ze statistických listů, ze kterých se počítají ony slavné "soudcovské tabulky výživného. Zjistíte, že výživné je otcům stanovováno ve výši 5 - 500 % udaných příjmů.

Navís jsou tam hovadiny, které ilustruje to, že by můj spratek měl teoreticky mít stejnou měsíční hotovost jako já. I známá tabulková exponentka Hrušáková uznává, že 25% z příjmu pro vysokoškoláka je blbost, když vyžije s 8000, tj. 4 od otce a 4 od matky. http://www.uracr.cz/aktuality/tabulkyavyzivovacipovinnostrodicuakdetem Kolej stojí od 2000/ měsíc, jídlo taky tak.

Ale hlavně, když už si s tím pan Mindl dal takovou práci, tak by to mohl dotáhnout a nemuselo by to ukazovat, že otec musí posílat matce peníze na dospělého. Hlavně by to mělo ukazovat, že dospělému musí přispívat oba rodiče podle toho, kolik na nich v čistě majetkovém SPORU dítě vysoudí...

Tabulky, které ... reaguje:

16.8.2018 (16:33)X

... používají české soudy, příklad pro otce s mediánem příjmu: 1) nic nemáš, bydlíš v (ne moc drahém) podnájmu - 2000 ,-, 2) mohl bys podle soudu vydělávat víc - 6500,-, 3) žiješ ve společné domácnosti s osobou, která ti zvyšuje životní úroveň - 8000,-, 4) jsi živnostník - 10000,-, 5) jsi živnostník manželkou a s domečkem na hypotéku - 15000,-

tulen reaguje:

16.8.2018 (22:04)X

"....Ale žádné tabulky ani kalkulace neplatí a nikdo se jich u soudu nedovolá...."

Ale no tak, mene rozhorceni a ublizenosti, a vic racionalna. To ze zadna pravidla neplati, znamena zaroven, ze zpravidla je vyzivne urcovano podle toho nakolik jsou strany sporu schopne presvedcit soud ze dite nutne potrebuje 20 000, nebo ze kdyz otec dava 3, pecuje tretinu casu a jeste plati tabory, je to dostatecne. A tento vypocet (rozumny) spolu se zduvodnenim, muze otci pomoci presvedcit soud, ze aplikovat slepe nesmyslne "tabulky" kovarove v situaci 1/3 pece otce je hloupost. Kdyz rozumna argumentace nevyjde u prvniho stupne, stale je jeste odvolaci ... ale kdyz na to nekdo rezignuje, s tim ze prece "pravidla nejsou" - nemuze se divit, ze bude uspesna matka a dostane nadeleno takove vyzivne, ze skonci v exekuci. Vigilantibus iura scripta sunt.

Samozrejme, nekdy to nemusi vyjit ani s dobrou argumentaci.

Já prostě vidím rudě ... reaguje:

17.8.2018 (07:56)X

..., když tu kdokoliv předstírá, že existují nějaké tabulky a nějaká argumentace, která může soud přesvědčit. Když mi ukážete, ve které judikatuře se objevují argumenty paní Mindlové, tak vám dám za pravdu. Nemám nic proti argumentaci, ale vydávat to za něco, co může soud přesvědčit, je blbost.

A z odkazu Unie rodinných advokátů: Bez ohledu na tyto závěry účastníci konstatovali, že stále existují značné regionální rozdíly související s životní úrovní a s tradicemi.

tulen reaguje:

17.8.2018 (08:23)X

Pokud by soud nebyl nicim presvedcitelny, znamenalo by to, ze jasne vypocetni metody naopak pouziva. To, ze jsou vyzivne urcovany v ohromnem rozptylu, nekorespondujicim s prijmy, znamena ze se neridi. A ze zalezi opravdu na tom, jak se podari jedne, nebo druhe strane vysi vyzivneho zduvodnit.

Zpochybnovat existenci "tabulek" Kovarove take nemuzeme, ani to, ze se jimi soudy opravdu ridi - nicmene ohybaji si prijmy, zcela ignoruji podily pece, a rozptyl je prilis velky.

Ty ses asi na soud dobre nepripravil, bohuzel ti bylo urceno prilis vysoke vyzivne, navic Ti matka mozna brani v kontaktu s detmi, nebo uz SZR? Proste frustrace, a nastvani na vsechny ....

Já myslim, pane tuleň, že ... reaguje:

18.8.2018 (13:28)X

... ´ste trefil hřebíčkem do hlavičky, nebyl jsem dobře připraven. Nebyl jsem připraven na absolutní zvůli soudu a nebyl jsem připraven přesně a právě proto, že jsem byl zpočátku zblblý přesně a právě takovými tabulkáři. Jestli něco soud opravdu nezajímalo, pak to byly tabulky, naprosto racionální argumenty paní Mindlové a už vůbec soud nezajímal můj příjem. Soud zajímalo zejména to, že mám ve SJM malý domeček na hypotéku, protože jakýkoliv movitý i nemovitý majetek (byť na hypotéku) je přece zástava na výživné. Dostal jsem takové alimenty, že bych musel domeček prodat a zbylý podíl svůj i podíl mé partnerky, abych to během 5-ti let poslal spratkovi. Samozřejmě jsem to nakonec všechno zařídil jinak a OPRAVDU mi nakonec nikdo nic s posvěcením státní moci "neukradl", takže se opravdu necítím jako poražený. Ale ze začátku jsem si přidělal spoustu starostí jenom proto, že jsem si myslel, že platí NĚJAKÉ TEBULKY...

??? reaguje:

23.8.2018 (13:43)X

Pokračovat byste mohl, Jaromíre, kalkulačkou na počasí. Z průměrných hodnot se to většinou trefí, často to ale dopadne úplně jinak.

Ale co by udělat šlo a fungovalo by to, je kalkulačka komu soud svěří dítě do péče a komu určí povinnost platit výživné. Stačí zadat pohlaví rodiče a kliknout na „Spočítat.“

tulen reaguje:

24.8.2018 (10:22)X

Ahaa - tak uz chapu zakladni nepochopeni. Kalkulacka vyzivneho vam nespocita, s jakym vyzivnym od soudu odejdete. To je loterie zavisejici na spouste veci - region, soudce, presvedcovaci schopnosti stran ...

"Kalkulacka" vam spocita a zduvodni, s jakym vyzivnym byste +- MELI od soudu odejit, pri respektovani ekonomickych pravidel, zakonu, "tabulek" Kovarove ....

Muze vam pomoci pri jednani s matkou o vysi vyzivneho, muze vam pomoci zduvodnit soudu proc by mel urcit vyzivne ve vysi ve ktere navrhujete vy. Jestli se to povede domluvit s matkou, nebo prosadit u soudu ....

Super tabulky a ... reaguje:

25.8.2018 (10:14)X

super kalkulačka. Alimenty Vám podle nich sice nikdo nestanoví, ale můžete si o nich pokecat s tou ženskou, co se váma rozvání a jako bonus s nima můžete nas**t soudkyni. To je pane věcička, to musí každý mít ...

Odpovídáte X

7.8.2018 (10:46) Odpovědět # X
Jaromír Mindl

MladyMuz reaguje:

8.8.2018 (15:17)X

Za chvíli už naštěstí kalkulačky výživného nebudou v Evropě potřeba. Buď se přestanou rodit děti uplně anebo tady zavládne právo šaria. A pak už výživné nebude potřeba řešit vůbec :-) Nemůžu se toho dočkat.

Odpovídáte X

Strana 1 / 131, celkem 1046 příspěvků  Další → RSS