Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

 

Historický radioklub československý

Vzkazovník

HRČS si vyhrazuje právo mazat příspěvky nesouvisející s oborem radiotechniky a sběratelství. Veškeré informace o radioklubu se lze dozvědět na domovské stránce HRČS www.hrcs.cz.

Do příspěvků lze přidávat i obrázky pomocí tagu img. Pokud při zadávání příspěvku vyplníte e-mailovou adresu, můžete pak příspěvek odstranit kliknutím na křížek vpravo vedle data, na uvedenou adresu přijde kód ke smazání.

Vzhledem k zanášení Vzkazovníku spamovými roboty je nutno vyplňovat antispamovou otázku - 4místný kód. Pokud se při odpovídání na jiný vzkaz spletete při zadávání kódu, nejprve musíte znovu kliknout na tlačítko "Odpovědět" u příslušného vzkazu, jinak se nový vzkaz neuloží jako odpověď, ale jako nový příspěvek.

Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 20, celkem 300 příspěvků  Další → RSS
22.7.2019 (13:03) Odpovědět # X
mirekf E-mail

Odpovídáte X

21.7.2019 (10:15) Odpovědět # X
Tomáš E-mail

Miloš Endler reaguje E-mail:

22.7.2019 (16:10)X

Přesněji: antilogaritmický (exponenciální) potenciometr se zaručeným souběhem hodnot obou sekcí +/- 2 dB pro tónové korekce (něco jako ekvalizér) dvoukanálových nízkofrekvenčních zesilovačů.

Odpovídáte X

19.7.2019 (16:58) Odpovědět # X
omikron E-mail

Gabo reaguje:

19.7.2019 (19:45)X

Odpovídáte X

16.7.2019 (08:41) Odpovědět # X
Honza Mottl E-mail

ABC reaguje:

22.7.2019 (21:25)X

Pan Frýdek Místek na to silně kašle...

Odpovídáte X

14.7.2019 (09:35) Odpovědět # X
Jan Šrámek E-mail

Honza.W reaguje E-mail:

14.7.2019 (19:17)X

Zdravím, napsal jsem mail. Děkuji Honza.W

Odpovídáte X

12.7.2019 (21:00) Odpovědět # X
Viktor Cingel

Odpovídáte X

12.7.2019 (14:35) Odpovědět # X
Pavel Boudný

Jiri Placek reaguje:

13.7.2019 (17:55)X

RCA prodala SSSR licence v tricatych letech. Kopirovani bylo, je a bude bezne, a to obema smery. Tu-2 byl kopii B-29, Tu-144 bylo kopii Concorde, F-15 je zase jako by z oka vypadlo o neco starsimu Mig-25. Americke pontonove mosty, nebo kavitacni torpeda US Navy jsou kopiemi sovetskych. Kolmo startujici F-35B cerpa hodne z Yak-141. Americke prave tak jako sovetske rakety vysly z nemeckych V-2. Rakety Saturn mely motory ktere vypadaly jako sovetske NK15/33. Atd, atd. Michat do toho politiku a "bolsevicke pliti na Ameriku" neni nejstastnejsi, kazdy proste kopiruje to nejlepsi. Jak by vypadal argument ze n.p. Tesla byl plny nacku kdyz se tam radu let po valce vyrabely v podstate nemecke soucastky?

Martin Řehák reaguje E-mail:

15.7.2019 (11:51)X

Já do toho politiku nemíchám. Vyrůstal jsem v té době a dodnes si živě pamatuji, jak nám to cpali do hlavy. V nějakých osmi, deseti letech mi byla politika úplně ukradená. Mimochodem hluboko po revoluci i roce 2000 jsem jel poprvé do Německa a zjistil jsem, že propaganda nacpaná mi do hlavy v dětských letech stále funguje a chvilku mi trvalo, než jsem zjistil, že obyčejní Němci jsou povětšinou lidé jako já, akorát mluví jiným jazykem. Nevím tedy, jak věci, které se tehdy děly a hlásaly, nazvat jinak, abych některé z nás neurážel.

Jano reaguje:

16.7.2019 (08:54)X

Já bych to už nerozmazával. Co bylo potřeba říct se řeklo - a se sbíráním starých rádií to souvisí velice nepřímo.

Prostě já, Návštěvník Občasný reaguje:

16.7.2019 (08:57)X

Pane Bože!! Tolik hrubek, to je děs pán P.B. !!!

Odpovídáte X

11.7.2019 (09:20) Odpovědět # X
Krysa E-mail

Odpovídáte X

10.7.2019 (20:32) Odpovědět # X
Jan Šrámek E-mail

Odpovídáte X

8.7.2019 (11:13) Odpovědět # X
karel frýdek E-mail

jirka reaguje E-mail:

8.7.2019 (13:25)X

I když nejsem členem, celkem pravidelně se zůčastňuji akcí HRČS včetně brigád, jako host, souhlasím se změnou a místem konání. Jestli dotyčný to myslí vážně a má možnosti něco zařídit i vzít část nájmu na sebe, není co řešit. Je to další cihla hozená do rybníka, co vy na to mlčící většino?

pf reaguje:

8.7.2019 (15:06)X

mlčící většině je myslím většinou jedno kde se setkání koná, hlavně že je zajištěn základní servis což vypadá že bude. Konečné rozhodnutí je vždy na představenstvu klubu, počkejme tedy. Osobně se domnívám, že změna není nikdy ke škodě, proč to nezkusit. Jako neměnné bych ponechal Třešť a Rokycany, jinak bude možná dobré dělat setkání občas jinde protože přijedou i sběratelé z okolí, kteří by se někam dál nevydali. Pokud se pan kolega Frýdek ujme organizačních záležitostí, ubude práce představenstvu klubu což je žádoucí, neboť to dělají ve svém volném čase a zadarmo, hlasuji tedy pro.

Pavel Boudný, Kontrolní komise reaguje:

8.7.2019 (15:54)X

Pokud kolega Karel Frýdek je schopen a ochoten zajistit prostory k uspořádání setkání, kde nechybí možnost ubytování a pohoštění, nechť předloží tyto návrhy, včetně fotografií prostor představenstvu HRČS. Pokud nebude nějaký závažný problém, není důvod, aby vedení klubu toto místo k setkání nezařadilo do programu. Je ovšem na navrhovateli, aby zajistil veškeré přípravy zázemí pro setkání tak, jak to bývá obvyklé. Podotýkám, že jarní Vizovice navrhl, zprostředkoval a připravil několikátým rokem kolega Lukáš Petřík, běžný řadový člen. Navrhl tohle místo Představenstvu a zavázal se vše připravit. Jak se mu to podařilo, můžete ohodnotit všichni, kdo jste Vizovice (už potřikráte) navštívili. Já jsem za KK Lukášovi vděčný a hodnotím jeho nasazení pro klub velmi kladně.

pf reaguje:

8.7.2019 (16:19)X

Pavle já bych to nebral jako konflikt, samosebou že Vizovice jsou fajn a jezdíme tam rádi. Tohle je jenom další možnost která stojí za úvahu, po opravdu dlouholetých zkušenostech s organizováním různých radioamatérských akcí mi přijde škoda nevyužít aktivity kteréhokoliv člena, ve většině spolků je 100% ona mlčící většina, buďme rádi že někdo chce něco dělat.

Pavel Boudný, KK HRČS reaguje:

8.7.2019 (17:23)X

Petře, v žádném případě to nechápu ani náhodou jako konflikt. Naopak, každou iniciativu velmi vítám, stejně tak jako jsem uvítal Lukášovu iniciativu v případě Vizovic, Píchovu v případě Jemčiny, Šatavovu v případě Veselí a iniciativy mnohých dalších. Tímto jsem vděčný panu Karlu Frýdkovi za jeho nabídku. Doufám, že se jí bude Představenstvo zabývat. Zde tedy pana Frýdka prosím o kontaktování kolegy Jana Mottla, Představenstvo opravdu nemá důvod žádnou dobrou nabídku odmítat...

Milan z Bratislavy reaguje E-mail:

8.7.2019 (20:32)X

Píšem za mlčiacu väčšinu zo Slovenska, Hodonín je pre nás naj, lebo spojenie do ostatných miest v CZ je komplikované a drahé. Bolo by ozaj dobré aby sme sa občas stretli aj na hranici. Množstvo podporných príspevkov tomu snáď pomôže. Zdraví Milan z Bratislavy.

pf reaguje:

8.7.2019 (23:24)X

přesně tohle jsem myslel, když jsem zmínil užitečnost té občasné změny místa setkání. Fakt je mi celkem jedno, kam (autem) na setkání pojedu, je ale spousta lidí pro které dostupnost veřejnou dopravou znamená rozhodnutí jet či nejet. Je myslím dobré na ně myslet, když pro nic jiného tak abychom se nescházeli pořád ve stejné sestavě :-)

jožka reaguje:

9.7.2019 (10:00)X

Změna nikdy neškodí. Díval jsem se na tu sokolovnu přes gúgl. Pokud se dá a smí parkovat na té velké zelené ploše (byly tam jak vidět kolotoče) a je z ní dobrý "hromadný" přístup do budovy, je to velmi dobrá volba. Pane Frýdku, jak to je?

Jiří Hájek reaguje E-mail:

9.7.2019 (17:57)X

Abych to shrnul, plán akcí na rok 2020 se sestavuje na na výborové schůzi představenstva a KK, která se koná na konci února - začátkem března daného roku, podle toho jak to vyjde. Podněty se budou přijímat od posledního letošního setkání. Schéma setkání je takové: jaro východ ČR, 1. letní setkání je pohyblivé, 2. letní setkání Třešť, podzimni setkání západ ČR (Rokycany a okolí). Pane kolego Frýdku, stačí se připomenout mailem v průběhu měsíce října někomu z představenstva s konkrétní nabídkou místa setkání. Představenstvo se v krátké době rozhodne, zda tuto nabídku bude akceptovat. Jarní setkání se dohodne cca půl roku před datem konání. Nové místo setkání většinou přiláká více lidí.

K.Smolka reaguje:

10.7.2019 (12:06)X

DOSTUPNOST VEŘEJNOU DOPRAVOU JE DOBRÁ.

Aspon teda dle letošních jízdních řádů se tam dá dostat vlakem v den konání akce do 9:30.

Tak například přestěhování ze Zlína do Vizovic takovou dostupnost zcela znemožnilo.

(o Rokycanech škoda mluvit, zabito)

Lukáš Petřík reaguje:

10.7.2019 (13:16)X

Nedá mi to nereagovat na kolegu Smolku. Do Vizovic jely ráno z Otrokovic tři vlaky, poslední dva s příjezdy v 8:28 a 9:18. Nějak mi tedy uniká, v čem jsou ty Vizovice tak dopravně zcela nemožně nedostupné.

Jinak proti Lužicím nic nemám, podle popisu to vypadá dobře, ale jak jsem psal k minulému příspěvku, byl bych rád, aby to zorganizoval někdo jiný. Já bydlím v Olomouci, do Zlína jezdím jen občas za rodinou a auto si musím půjčovat. Zařizovat setkání tak daleko od Zlína a ještě na místě, které neznám, by pro mě bylo dost náročné.

Jirka Hájek reaguje E-mail:

10.7.2019 (16:20)X

Musím také reagovat na kolegu Smolku. Žádné místo setkání není nedostupné, kdo má zájem, tak se zúčastní. Loni jsme odváželi od vlakového nádraži v Rokycanech několik lidí, rychlíky přijíždějí na půl osmou (půl devátou) a není žádný problém si to domluvit, nebo se s někým domluvit a jet s ním rovnou z Prahy autem. Když se chce, jde všechno.

K.Smolka reaguje:

10.7.2019 (17:08)X

Pro p.Petříka.

Ano, dnes jsem to zkusil na www.jizdnirady a skutečně v současné době se dá do Vizovic dostat do 9:30; odjezd z Prahy před pátou a dva přestupy s dvakrát půlhodinovým čekáním, to ještě jde. Myslím, že v dubnu v konání akce nebyl raní spoj z Prahy. Loni určitě nebyl , to bych musel jet před půlnocí z Prahy a s minimálně dvěma přestupy a s čekáním v noci cca 2 hodiny na přípoj, to už ne.

Pro p.Hájka.

Já vím, že když požádám, tak se najde někdo ochotný kdo mě odveze (podobně jsem řešil Poděbrady) . Ale upřednostňuji stav věcí, kdy nejsem na nikom závislý.

Nejsem socka, kdybych auto chtěl, tak si ho koupím hned, ale já prostě AUTO NECHCI . Celý život jsem se zatím všude dostal veřejnou dopravou a ono to skutečně jde pokud to není víska za třemi humny na osmou ráno.

Odpovídáte X

7.7.2019 (19:37) Odpovědět # X
Petr

Petr reaguje:

7.7.2019 (22:32)X

U tohoto nádherného přijímače (mimochodem první rádio moji sbírky) při předvádění dlužno dodat, že se jedná o vůbec první radiopřijímač vyvinutý Teslou Bratislava, navržený roku 1954 Jánem Vikrutem. Pochybuji, že se při vymýšlení názvu nového přístroje firma řídila zrovna počtem elektronek, Iron Kvinta má 7 elektronek ačkoliv Kvinta-pátý ročník a Empo Oktodyn je ve skutečnosti ne osmi, ale pěti obvodový superheterodyn osazen čtyřmi elektronkami.

Petr reaguje:

8.7.2019 (00:54)X

Při vybírání názvu tohoto přijímače chtěl autor pravděpodobně vyjádřit jeho vlastnosti tzn. malé. Malý hudební útvar - komorní trio, které tvoří jen tři hudebníci.

Jano reaguje:

8.7.2019 (09:47)X

S autorem názvu jsem nemluvil, ale i já si myslím, že název je odvozen od výrazu trial. Mimochodem: název oktodyn je odvozen od oktody na vstupu - tehdy nejmodernější verze samokmitajícího směšovače.

jirka5 reaguje:

8.7.2019 (12:02)X

To Petr: Pokud máš nějaké materiály týkající se historie Tesly Bratislava, nechceš je zveřejnit třeba v RJ? Myslím, že je to téma, které by zajímalo více radionadšenců, protože o tomto významném a posledním vyrobci rádií v ČSSR nevíme prakticky nic.

Jen tak mimochodem - když znáš jméno konstruktéra - nevíš, proč použil v Triu v Evropě neobvyklé kopie amerických miniaturních elektronek se žhavicím proudem 150 mA? Byly tyto elektronky vyrobeny speciálně pro tento přijímač anebo se jednalo o využití jinak nepotřebných zásob? Vždyť kromě zesilovače v jedné hudební skříni nebyly nikde jinde ve spotřební elektronice použity

Jirka Hájek reaguje E-mail:

8.7.2019 (23:30)X

Pane Jane, sepsat nějaký článek (ky) do Radiojournalu o Tesle Bratislava by bylo vinikající, spoustu kolegů to bude bezesporu zajímat. Po roce 1962 cca 95% přijímačů Tesla bylo vyrobených v Bratislavě. Předem děkuji, redaktor RJ.

Lukáš Petřík reaguje:

10.7.2019 (15:33)X

Ty elektronky v Triu jsou ještě zajímavější tím, že taková 35L31 není žádná kopie americké elektronky, ale vlastní výrobek Tesly. Její systém je převzat z UBL21.

Jinak koncepce se žhavením 150 mA má význam pro provoz na napětí 120 V. Takové rádio pak žere míň než podobné rádio se žhavením 100 mA, kde musí být dvě žhavicí větve paralelně. Na 220 V to smysl postrádá.

jirka5 reaguje:

10.7.2019 (19:58)X

Lukáši, velmi si vážím tvých znalostí a vědomostí, ale s tou 35L31 pravdu nemáš. Předobrazem naší 35L31 byla americká miniaturní 35B5 https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_35b5.html, v novalovém provedení 35D5, se kterou jsem si přivezl Trio z Německa, však jsme si o tom psali. S ostatním plný souhlas.

Vratislav-OK1ZAF reaguje:

10.7.2019 (23:57)X

Když si vedle sebe položím tesláckou PL82 a 35L31, tak se mi to jeví tak, jako by v obou baňkách byl nachlup stejný systém.

Nevypadá ani jak ten americký 35B5, rozhodně ne UBL21, a už vůbec ne 6L31.

Tož tak se mi to alespoň od pohledu zdá, ale to zdání může být jen sen...

Lukáš Petřík reaguje:

11.7.2019 (07:17)X

jirka5: To si nemyslím, systém vypadá jinak a elektrické parametry jsou taky jiné, 35L31 je o dost strmější a má jiné max. hodnoty (35B5 má max. anodové napětí jen 117 V a anodovou ztrátu jen 4,5 W oproti 11 W u 35L31). PL82 má ty parametry podobné, ale taky trochu odlišné. Naopak s UBL21 se ty hodnoty shodují.

Jano reaguje:

11.7.2019 (09:36)X

Nezapomeňte, že vývoj elektronek pro rozhlasové AM přijimače byl ukončen někdy ve třicátých létech. Od té doby se jen mírně vylepšují - zmenšují se rozměry a výrobní náklady, lehce obměňují a zlepšují parametry. Slovo kopie bych tedy používal velice opatrně.

Heptalové elektronky Tesla se začaly vyvíjet někdy v roce 1950. V té době mohly tvůrcům připadat perspektivní lampy pro 120 V stejnosměrných. Krom toho se rozsáhle inspirovali v SSSR.

Martin Řehák reaguje E-mail:

12.7.2019 (11:53)X

Pokud se naši soudruzi inspirovali v SSSR, bylo to vlastně v USA. Bolševik na Ameriku plil jak mohl, nazýval je imperialisty, ale co mohl, to od nich oprásknul. Jest známo, že spousta ruských elektronek je s americkými záměnná a některé se i stejně jmenují...

Vratislav-OK1ZAF reaguje:

12.7.2019 (16:09)X

Americké oktalové elektronky se (stejně jako velehafo dalšího materiálu) vyráběly i přímo v SSSR během války, kdy byl SSSR s USA spojenci a Američani to spojenectví brali s plnou vážností. Proto ze začátku měly sovětské elektronky i americké značení a americké radiostanice vyráběné v SSSR dokonce i šroubky a matičky s americkými závity. Proto bylo pro Stalinovu říši nejjednodušší v dobře rozjeté výrobě prostě pokračovat a vývojově na ni navázat přebíráním amerických vzorů.

Produkce Tesla spíš navazovala na konstrukční styl evropských výrobců. Což je patrné už tehdy, položíme li elektronky vedle sebe a provedeme komparativní okoměrný nákuk

Ještě k 35L31; nejsem si jist, zda by oholený pentodový systém UBL21 vůbec šel zastrčit do úzké heptalové baňky, zda by její anodový válec nebyl přímo nalepen na vnitřní skleněný povrch. Až budu mít k disposici rozbitou UBL 21, změřím to šuplérou, jaká že jedoopravdická skutečnost.

Mimochodem, těch 11W anodové ztráty v heptalové baňce je, řek bych, už každopádně za hranicí zdravého konstruktérského rozumu.

jirka5 reaguje:

12.7.2019 (23:30)X

Moje úvahy se ubírají přesně tím samým směrem. Vzal jsem do ruky UBL21 a zkusil porovnat s 6L31. Rozdíly ve velikosti systémů na první pohled obrovské, je úplně absurdní že by se systém UBL21 do úzké heptalové trubičky vešel. Autorovi tvrzení také ušlo, že 6/35L31 jsou svazkové tetrody, zatímco E/UBL21 plnohodnotné pentody, čili 35L31 nemůže mít systém ze své předchůdkyně UBL21. Vidím to tak, že jde skutečně o kopii americké 35B5 u níž jsou uvedeny realistické parametry. Konstruktéři z Tesly však zřejmě byli nuceni z politických důvodů uměle navýšit Ua na 250 V a Pa na 11 W, aby výrobu nového typu obhájili, nemohl být přece horší něž předchozí, nezapomínejme, že jsme v 50. letech. Nakonec šlo o mezní hodnoty, že. Elektronka se však v provozu značně přehřívala a neoplývala dlouhou životností. Toho si byli konstruktéři zřejmě vědomi a proto se v dalších přístrojích již nevyskytla. S nástupem rozsahu VKV pak z přijímačů zmizela i 6L31 a s rozvojem výroby novalových elektronek pak další heptaly.

Lukáš Petřík reaguje:

13.7.2019 (09:37)X

Pozor, 6L31 a 35L31 jsou úplně jiné elektronky, nemají nic společného kromě baňky a podobného označení. Já teda u 35L31 v katalogu vidím "koncová pentoda" a v systému je jasně vidět 3. mřížka. Systémy UBL a 35L jsou úplně stejně vysoké - 30 mm. Šířka přes anodový plech kolmo na rovinu spojovacích prolisů obou půlek je stejná (14 mm, měřeno okometricky přes sklo), v rovině prolisů má UBL 19 mm, 35L 15 mm, ale bez spojovacích švů, které jsou u UBL širší, je systém opět stejně široký (35L je možná o 0,5 mm užší). Odlišnost je ve vyseklé díře uprostřed výšky systému, UBL má jednu větší, 35L dvě menší. Dále pak 35L má menší chladicí křidélka 1. mřížky a hranatější tvar výlisku anody. Jinak jsem žádné odlišnosti nenašel.

http://peca.g6.cz/obrazky/ubl1.jpg

http://peca.g6.cz/obrazky/ubl2.jpg

Jano reaguje:

13.7.2019 (13:02)X

Každopádně mají UBL21 a 35L31 stejné katalogové parametry, včetně anodové ztráty 11W. Možná právě ten požadavek, aby měla 35L31 stejné parametry při menších rozměrech způsobil, že je to dost nešťastný typ. Nic jistého se asi už dneska nedovíme.

Vratislav-OK1ZAF reaguje:

13.7.2019 (16:21)X

Lukáši, když už dokážeš tak perfektně fotit, zkus dát vedle sebe 35L31 a PL82 (teda jestli ji máš).

Martin H. reaguje E-mail:

13.7.2019 (19:29)X

V knize Zuzánek-Deutsch: Československé miniaturní elektronky I se doslovně píše: Elektronka 35L31 není přesným ekvivalentem žádné zahraniční elektronky, takže ji nelze přímo vyměnit za jiný typ. Svými elektrickými vlastnostmi je však shodná s koncovou pentodou v celoskleněném provedení, kterou obsahuje kombinovaná elektronka UBL21.

Podobně je tomu s 35Y31, kde uvádějí, že systém má elektricky nejblíž k UY1N.

Lukáš Petřík reaguje:

14.7.2019 (11:28)X

Tak jsem vyhrabal PL82 a je fakt, že ty elektronky vypadají skoro stejně, rozměry a tvary anodového plechu jsou identické, 35L má navíc jen vyseklé další otvory u okrajů. Zbytek systému vypadá stejně. Možná je celý systém opravdu z PL82 a výrobce ho dovolil přetěžovat, ostatní vlastnosti UBL a PL jsou skoro stejné, UBL má dovolenou větší anodovou ztrátu možná právě kvůli těm větším spojovacím švům, které se do menších baněk nevejdou. Nakonec i v Triu ta elektronka pracuje s anodovou ztrátou 9 W. PL82 ale Tesla v roce 1956 ještě nepoužívala, první přístroje s ní se začaly objevovat o rok později. Kdoví, jak to bylo.

Jinak ještě jedna věc, která mi vrtá hlavou - k čemu můžou být ty díry uprostřed výšky anodového plechu? Je to na všech koncových elektronkách a výrobci je tam určitě nedělali jen tak z rozmaru.

http://peca.g6.cz/obrazky/pl1.jpg

http://peca.g6.cz/obrazky/pl2.jpg

Vratislav-OK1ZAF reaguje:

14.7.2019 (12:27)X

Ad: - k čemu můžou být ty díry uprostřed výšky anodového plechu?

To je, pokud vím, pro průběžnou kontrolu geometrie systému, jestli tam nedošlo ke zkřivení ( hlavně drátů nesoucích mřížky) během montáže (při propojování bodovým svářením třeba). Mají to často i menší typy elektronek, nejen koncovky. Průhledy v anodě jsou proto vždy v rovině mřížek, jen tak je vidět, zda jsou stále pěkně v zákrytu.

Ty spojovací švy u UBL21 jsou současně chladicími plochami, vzhledem k vakuu v elektronce mohou být její jednotlivé elementy chlazeny pouze vyzařováním (sáláním).

Tož tak asi.

Odpovídáte X

3.7.2019 (16:07) Odpovědět # X
Paul E-mail

Milan z Bratislavy reaguje E-mail:

4.7.2019 (00:07)X

Mám záujem, pošli cenu! Milan

Odpovídáte X

2.7.2019 (19:49) Odpovědět # X
ipov E-mail

Miroslav reaguje E-mail:

3.7.2019 (07:07)X

ipov reaguje E-mail:

3.7.2019 (19:50)X

Díky,

já měl na mysli pouze návod k obsluze, jako je třeba na Blaník. Možná že ani neexistuje.

S pozdravem ipov

Martin Řehák reaguje E-mail:

4.7.2019 (06:08)X

Návod stoprocentně existoval. Výrobce ho musel k přijímači dávat, to bylo povinné. Mám několik návodů k obsluze k přístrojům TESLA vycházejícím koncepčně z Romance, což je i případ Symfonicu. Všechny jsou si designem navlas podobné. Takže jestli máte návod třeba ke zmiňovanému Blaníku, můžete si být téměř jist, že ten k Symfonicu vypadal skoro stejně.

Jirka H. reaguje E-mail:

5.7.2019 (16:30)X

Sken návodu pro SYMFONIC 603A máš v mejlu.

ipov reaguje E-mail:

5.7.2019 (20:23)X

Díky...

Odpovídáte X

2.7.2019 (15:09) Odpovědět # X
Martin E-mail

Odpovídáte X

1.7.2019 (11:35) Odpovědět # X
Antonín E-mail

Petr reaguje E-mail:

9.7.2019 (22:39)X

Zdravím Condory tam snad nějaké máme (myslím že je jeden snad i vystaven), o servisních návodech a dokumentacích má přehled Pavel Boudný.

Odpovídáte X

Strana 1 / 20, celkem 300 příspěvků  Další → RSS
Kniha od BlueBoard.cz