Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
5.5.2008 (22:48) Odpovědět # X
Skorpik-cz

Martin Doležal reaguje:

8.5.2008 (11:11)X

Jde skutečně jen o shodu jmen. Lukáše lze, mimochodem, zahlédnout v našem posledním větším snímku Stíny Abadanu - v menší roli pokuřujícího vojáka na monitorovací stanici Echo 3. I když Stíny bych v souvislosti s Hraničáři raději neměl vůbec zmiňovat, snahou Hraničářů totiž bude film zcela jiné kategorie po všech filmových stránkách.

Skorpik-cz reaguje E-mail:

18.5.2008 (01:12)X

Děkuji za odpověd. Lukáše pozdravujte a víte alespoň, že máte mezi sebou jmenovce člověka co ví o armádě velice mnoho. Eduard Stehlík do těchto věcí dělá a je vidět i v TV. Těším se na Vaší práci a pevně věřím ve vaše schopnosti. Tento film je podle mě velice citlivé téma a je těžké vyhovět všem divákům. Co tam bude je pouze jen na Vás a doufám, že cítíte co tam má být. Jak říkám věřím Vám a přeji mnoho dalších pdobných filmů. Filmy o naší prvorepublikové armádě, která byla nejvyspělejší v Evropě schopná jít proti většině. ( " na množství nehleďte") :-)

Martin Doležal reaguje E-mail:

25.5.2008 (16:06)X

Série knih autorů Martina Vaňourka a Eduarda Stehlíka je jednou z našich hlavních inspirací co do pohledu pamětníků a některých historických událostí, ostatně pracovní název snímku je toho důkazem ;-) Uspokojit všechny diváky je skutečně možná až nemožný úkol. Každopádně jde o téma, na kterém se nedá experimentovat, ani se nechceme pokoušet o nějaké vlastní politické stanovisko k problematice. Prioritou bude pohled vojáků samotných, co nejvěrněji historické skutečnosti. Na druhou stranu půjde i o příběh postav na pozadí působení v pohraničí, protože film nemůže žít jen výstavbou opevnění, takže by rozhodně nemělo jít jen o hraný dokument pro zasvěcené, nicméně stále v duchu "takhle se to stalo / mohlo stát".

Skorpik-cz reaguje:

9.7.2008 (15:34)X

To jsem moc rád že to je podle těch knih.. ted sem dočetl Zapomenuté hraničáře a vtipně sem před tím přečetl spoustu jiných pamětí: Hraničáři od Adamovy hory atp. ale tohle dřívější vydání až ted :D no co naštěstí to nenavazuje na děj ale na oblasti. Podle mě jsou ty knihy opravdu bohaté na informace a dobré pro představu jak by ten film mohl vypadat. Vybrali jste si rozhodně dobře a to svedčí o všem že :)

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz