Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

23.10.2008 (20:57) Odpovědět # X
Zdenka E-mail

roman reaguje:

26.10.2008 (01:16)X

Nejsem dětský nefrolog a tuto problematiku neřeším ve své praxi. Z popisovaných vyšetření je zřejmé, že pravá ledvina se podílí jen malou částí na celkové funkci ledvin, navíc se její podíl snižuje, proto se dá předpokládat, že do budoucna její funkce zanikne zcela.

To však neznamená, že nemůže dále ovlivňovat jejího nositele - může být příčinou vysokého nebo kolísavého tlaku, může být zdrojem opakovaných infekcí močových cest.

Stejně tak však nemusí činit žádné potíže. Pokud jsem se v literatuře dočetl, odstranění takto oslabené ledviny má smysl, právě tehdy, když je její podíl na celkové funkci zanedbatelný a současně je příčinou opakovaných zánětů ledvin nebo nezvládnutelného vysokého krevního tlaku.

Proto bych se jako rodič ptal na důvod navrhované operace.

Pokud by syn bral v poslední době opakovaně antibiotika pro opakované záněty, trpěl by bolestmi postižené ledviny nebo měl problémy s krevním tlakem, který nereaguje na léčbu, rozhodl bych se pro operaci. Pokud je bez potíží, tlak je jen hraniční a neprokázaný, netrpí infekcemi, pak je možno vyčkat a za pravidelných kontrol čas ukáže.

V dospělé nefrologii samotná skutečnost, že ledvina nefunguje, není důvodem k jejímu odstraňování.

Pokud Vám lékař doporučuje operaci, měl by Vám argumenty zdůvodnit, proč je tato nutná. Zeptat se není projevem nedůvěry, ale Vaší povinností, protože rozhodnutí, zda syn půjde na operaci záleží jen na Vás a Vašem souhlsu. Proto než souhlas dáte, musíte být o nutnosti operace vnitřně přesvědčeni. Vaše přesvědčení musí vycházet z informací.

Držím palce.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz