Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

1.10.2008 (12:30) Odpovědět # X
Honza

roman reaguje:

1.10.2008 (21:33)X

Je to tak. Skutečností je, že medicína se superspecializuje do spousty odborností a oborů, což je jistě nutné - těžko by mohl dialýzu provádět ortopéd, stejně tak byste určitě nechtěl, aby vám kosti šrouboval nefrolog. Tím se pak stává, že jednotliví odborníci mohou přehlédnout takovou věc, jako je kreatinin přes 300. Pak by to vše měl hlídat praktický lékař, který, když si přečte zprávu z nemocnice, tak si může této informace všimnout, ale pravdou je, že pro něj je nejdůležitější závěr a doporučení.

Pokud zranění zasahoval někde do úrovně beder, oblasti břácha - močových cest, pak jako minimální opatření bych doporučoval prohlídnout ledviny ultrazvukem, pokud při úraze byla jedna ledvina nějak nevratně poškozena, mělo by to být vidět na ultrazvuku, pokud na ultrazvukovém vyšetření budou ledviny obě vypadat zdravě, pak zřejmě nešlo po nějaké úrazové poškození.

U tříštivých zlomenin, zvláště doprovázených zhmožděním svalů se mohlo jednat o tzv crash syndrom, kdy poškozením svaloviny se uvolní množství svalového barviva - myoglobinu do krve, a ten přechodně poškodí ledviny, většinou toto poškození je přechodné a nezanechá trvalé následky.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz