Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

12.9.2008 (10:08) Odpovědět # X
Monika E-mail

roman reaguje:

12.9.2008 (19:05)X

Počtěte si na předchozích stránkách těchto Otázek a zjistíte, že hladina kreatininu není pro zahájení dialýzy to nejdůležitější. Zatimco někteří potřebují dialýzu již pri hladině kreatininu kolem 300, jiní chodí do práce a jezdí po světě s kreatininem 600. Proto nelze žádnému pacientu říct - ještě 21 a jdem na to.

Dialýzou neléčíme kreatinin, ale nahrazujem funkci ledvin.

Je třeba vědět, jakou má manžel funkci (průměr klearance kreatininu a urey), jaký má metabolismus bílkovin (nPCR), jaké má Kt/V, případně další komplikace nedostatečnosti ledvin - nevzládnutelný krevní tlak, srdeční selhávání, otoky, nechutenství, nedej bože tekutinu v pohrudniční dutině, průjmy apod. Pak se může domlouvat s lékařem, kdy zahájit dialýzu.

Snaha o snížení kreatininu je tedy zcela zcestná. Ano, vysazením masa, bílkovin, tělesnou nečinností lze kreatinin v krvi snížit, ale o to tady přece vůbec nejde. Jde o to, aby pacient byl schopen žít aktivním životem a dialýzu zahájit v ten správný čas - ani zbytečně brzo, ale samozřejmě také ne pozdě.

http://www.ledviny.cz/metodika/zahdl.html

Držím palce

alois reaguje:

13.9.2008 (13:21)X

Domnivam se, ze kreatinin lze chapat jen jako jakysi ukazatel - napr. rucicku v aute ukazujici stav nadrze. A cilem neni posouvat rucicku, kdyz nam zacne nadrz tect. Tim nadrz nespravime.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz