Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS
29.11.2018 (14:12) Odpovědět # X
Alena Krocová E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.12.2018 (01:34)X

Dobrý den,

Aklimatizace neboli uvykání na nového partnera může trvat několik dní i týdnů. Je to odvislé od povahy každého jedince. Je důležité, aby oba papoušci měli dostatek prostoru pro svoje soukromí, než si na sebe uvyknou. Mladá samička je zvyklá z prostředí, kde byla ve skupině sourozenců. Tedy její snaha o kontakt je přirozená. Sameček byl uvyklý na svoji samotu a klid. Teď má najednou konkurenci ve svém teritoriu. Nicméně papoušci a andulky obzvláště jsou družní a mají kolektivní chování. Uvykání by mělo během několika dní nabrat klidný průběh. Pokud by se projevovala jistá nevraživost nebo neklid mezi oběma papoušky, bylo by pravděpodobné, že se může o dva jedince stejného pohlaví. V případě samce a samičky by se situace měla opravdu brzy zklidnit a urovnat.

Milan Bartl

Odpovídáte X

29.11.2018 (13:21) Odpovědět # X
Kateřina Oubrechtová E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.12.2018 (01:22)X

Dobrý den,

Podrůstání nových per je otázkou týdnů, ne dnů. Nicméně přirozeným přepeřováním nikdy olysalá místa nevznikají. Ani okusování per v této oblasti není běžné. Ztráta peří v jednom místě tak, že vznikají olysalá místa, bývá následkem nedostatečné výživy, zdravotních poruch nebo spíše absencí některých vitamínů v organismu papouška. Pokud se papoušek chová vitálně a přirozeně, bude se jednat o méně závažný zdravotní problém. Přesto by bylo vhodné zkonzultovat tuto situaci s veterinárním odborníkem, případně pro začátek poslat specialistovi emailem fotku s detailem postiženého místa. Můžete fotku poslat i nám. I my zkusíme postižené místo zkonzultovat s veterinárním odborníkem. Pokud by se situace zhoršovala, je třeba papouška podrobit detailnějšímu vyšetření na veterinárním pracovišti.

Milan Bartl

Odpovídáte X

28.11.2018 (17:01) Odpovědět # X
Kristýna Viktorová E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.12.2018 (01:03)X

Dobrý den,

Papoušci většinou papír pouze roztrhají a rozcupují. Pokud by ale nějaké částečky papíru pozřeli, tak je velmi pravděpodobné, že papír jejich trávením projde bez větších potíží. Ideální je pro okus a hru předkládat přirozené materiály, jako jsou části rostlin a dřevin. Papír je sice také v podstatě dřevo. Nicméně už v něm mohou být díky zpracování různá lepidla a další chemikálie. Tedy to znamená, že v malém množství sice nevadí, ale je třeba upřednostnit ryze přírodní materiál.

Milan Bartl

Odpovídáte X

27.11.2018 (17:53) Odpovědět # X
jakub Fišer E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.12.2018 (00:56)X

Dobrý den,

Určitě ano. Miska je naopak vhodná i proto, že se v ní může papoušek vykoupat. Není vůbec od věci, když umístíte i vetší misku na dno klece, kde si papoušek pohodlně do misky vleze a může se celý vykoupat. Hlavně potom v létě, kdy je hodně teplo a obzvláště v bytech bývá vyšší teplota. To potom papoušek větší misku na dně klece velice ocení.

Milan Bartl

Odpovídáte X

22.11.2018 (15:27) Odpovědět # X
Martina Juppová E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.11.2018 (10:31)X

Dobrý den,

Je to chyba, že ho chovatel, který papouška odstavoval, jej neučil přijímat ovoce a zeleninu. Teď si tu práci s tím musíte dát vy. Pestrý a kvalitní jídelníček papouška je základem správné výživy, a tím i zdravého životního stylu. Pokud papoušek přijme více vodnatého ovoce, jako je hrozen, je přirozené, že se voda v trusu objeví. Ale během dalšího dne se trus musí zase upravit na tužší konzistenci.

Zvracet by papoušek rozhodně neměl. Vyvrhovat potravu může pouze v případě, když se dvoří partnerce nebo majiteli - chovateli v mazlivých chvilkách. Sám od sebe po krmení by pozřenou potravu vyvrhovat určitě neměl. Mohlo by se jednat o potíže s trávícím traktem , v horším případě o syndrom dilatace žláznatého žaludku. To by byl problém. Pokud se situace bude opakovat častěji, je třeba konzultovat zdravotní stav papouška s veterinárním lékařem, odborníkem na exotické ptactvo. Zkuste vypozorovat, kdy a za jakých okolností k vyvrhování dochází. Může se také jednat o projevy toku, což už by ve čtyřech letech bylo možné. V případě onemocnění byste u papouška pozorovala, že není v kondici. Byl by načepýřený, apatický, špatně by přijímal potravu apod. Papouška sledujte, jeho chování ledacos napoví.

Milan Bartl

Odpovídáte X

20.11.2018 (10:49) Odpovědět # X
jitka E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.11.2018 (10:13)X

Dobrý den,

Myslím, že to není moc vhodné. Pokud papoušek nebyl postupně otužován, není připraven na velký teplotní rozdíl doma a venku. Stres ze změny ještě sníží jeho imunitu a problémy s nachlazením nebo jiným onemocněním dýchacích cest a vzdušných vaků se může spolehlivě dostavit. Papoušci ve většině případů nejsou na pobyt v chladném a mrazivém prostředí přizpůsobeni.

Milan Bartl

Odpovídáte X

20.11.2018 (09:10) Odpovědět # X
helena E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.11.2018 (10:04)X

Dobrý den,

Teď, když je zima, by to neměl být problém poslat poštou nebo jinou přepravní službou. Do balíku bychom přidali namražené kapsle a ořechy by k vám měly v pořádku dorazit.

Milan Bartl

Odpovídáte X

18.11.2018 (12:32) Odpovědět # X
Ondřej E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.11.2018 (09:56)X

Dobrý den,

Sebepoškozování se sice u papoušků také může objevit. Ale je to jev pomalý a postupný a ojedinělý. Ve vašem případě, ve venkovní voliéře jde na 99% o čin nočního predátora. Ve většině případů je to kuna lesní. Kuna papoušky vyděsí, ti létají ve tmě zmatečně po voliéře. Většinou se papoušci zavěsí nohama za strop pletiva. Kuna jim v takovém případě má možnost ukousnout prsty nebo kus končetiny. Pokud voliéru nezabezpečíte, je velmi pravděpodobné, že se kuna vrátí znovu.

Milan Bartl

Odpovídáte X

16.11.2018 (22:39) Odpovědět # X
Jan E-mail

MIlan Bartl reaguje:

29.11.2018 (09:46)X

ona ne a ne zpátky do klece . Nevím co mám dělat prosím pomozte

Dobrý den,

Pokud korela není ochočená, sama se do klece nevrátí. Je třeba ji odchytit. Nejlépe síťkou, takovou podobnou, jaká se používá na motýli. Případně je také možné nouzově použít třeba rybářský sak na ryby.

Na volný pohyb mimo klec je třeba papouška dobře připravit. Musí umět nastupovat na ruku, musí se nechat pohladit apod. Zkrátka musí být vytvořen blízký kontakt mezi člověkem a papouškem. Pokud je papoušek divoký, tak spolupracovat nebude.

Milan Bartl

Odpovídáte X

16.11.2018 (14:58) Odpovědět # X
Lucie E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.11.2018 (09:37)X

Dobrý den,

Šance je určitě. Pokud žakové mají adekvátně pestrý jídelníček, cítí se bezpečně a mají dostatek klidu, tak je to jen otázka času. Obzvláště pokud už s odchovem mají zkušenost. Vše záleží opravdu na kvalitní výživě, klidu a pocitu jistoty a bezpečí. Podle vašeho popisu, že se krmí, lezou do budky a hlavně i samice, tak je vše opravdu na nejlepší cestě. Chce to jen trpělivě čekat, nic zásadně neměnit (jídelníček, věci v okolí klece atd). Držíme palce, aby to vyšlo.

Milan Bartl

Odpovídáte X

Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS