Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS
19.11.2019 (09:55) Odpovědět # X
Jana E-mail

Odpovídáte X

18.11.2019 (17:32) Odpovědět # X
Jaroslav Netočný E-mail

Odpovídáte X

15.11.2019 (17:36) Odpovědět # X
Magda E-mail

Odpovídáte X

10.11.2019 (18:20) Odpovědět # X
Jan Čapek E-mail

Odpovídáte X

4.11.2019 (08:33) Odpovědět # X
Milan Bartl

Odpovídáte X

22.10.2019 (15:05) Odpovědět # X
Beáta E-mail

Milan Bartl reaguje:

4.11.2019 (00:02)X

Dobrý den,

Trhání per může mít mnoho příčin. Může se jednat o nedostatečnou výživu, přesněji o nedostatek některých látek v organismu papouška, může se jednat o alergii, zlozvyk, kdy papouškům peří při hygieně a čistění peří, vlastní peří zachutná. Může to být také nuda. Je třeba posílit přísun vitamínů a hlavně minerálů. Odkazy jsem uvedl v odpovědích níže. Dále bych doporučoval pupalkový olej, který má vliv na kvalitu opeření a obohacen vitamínem E.

Zde je odkaz:

http://www.epapousek.cz/zbozi/389-bio-pupalkovy-olej-s-vit-e,

Je vhodné papouška se snažit zabavit novými věcmi. Hračky, přírodní materiály k okusu apod.

Pokud se bude situace zhoršovat, je třeba navštívit veterinárního specialistu, odborníka na exotické ptactvo.

Milan Bartl

Odpovídáte X

20.10.2019 (11:37) Odpovědět # X
tereza E-mail

Milan Bartl reaguje:

3.11.2019 (23:49)X

Dobrý den,

Vyvrhování potravy má několik významů. Tak, jak to popisujete je to rituál dvoření, snaha krmit partnerku nebo mláďata. Bývá to předzvěst toku a reprodukce. Vyvrhování potravy začne samec dělat v případě, kdy se objeví partnerka. V tomto případě jste to zřejmě vy.

Pokud by se jednalo zvracení, tedy vyvrhnutí obsahu volete z důvodů cizího předmětu ve voleti, byl by to zdravotní problém. Ptáci zvracet nesmějí. Navíc bavlna, pokud je to malinký kousek, je přírodní materiál, který by se rozložil a trávicím traktem papouška by snad prošel, pokud by to byl opravdu kousek malinký. Popisujete, že potravu přijímá, pije i trus je v pořádku, tak ohrožen na životě asi nebude. Na okus papouškovi předkládejte malé větvičky z ovocných i jehličnatých stromů. Je to bezpečnější, zdravé, navíc papouška okusování větviček dobře zabaví.

Milan Bartl

Odpovídáte X

12.10.2019 (02:50) Odpovědět # X
Denisa E-mail

Milan Bartl reaguje:

3.11.2019 (23:37)X

Dobrý den,

Betadine je vhodný dezinfekční prostředek pro ptáky. Jako další krok bych na strup doporučil mast F10. Nabízíme ji v našem shopu epapousek. Zde je odkaz:

http://www.epapousek.cz/zbozi/438-f10-germicidni-ochranna-mast,

mast je výborná s dobrými hojivými účinky.

Teď k tomu zranění. Není ideální papouška několikrát denně koupat. Naopak bych po dobu léčby koupání úplně vynechal. Navíc papouška koupat je vhodné občas, a to pokud se mu to opravdu líbí a snáší koupání dobře. Někteří papoušci koupání striktně odmítají. Koupají se raději sami v misce s vodou, ve voliérových chovech ideálně na dešti. Otázkou je, proč si papoušek ránu způsobil. Může to být alergie, stres, špatně se rozvíjející nová pera apod. Přepeřování má postupný vývoj. Papoušek mění nejdříve velká dlouhá pera, potom ostatní malá. Ale měl by být pořád letuschopný. Někdy se stává, že vypadne více delších per z křídel a papoušek hůře létá. V takových případech je třeba přidat do klece nebo voliéry více bidel, aby papoušek pouze přelézal a neměl tendenci létat, než nová pera dorostou. Tvorba nových per trvá několik týdnů. Je třeba v tomto období doplňovat více minerálních látek do krmiva, ne do vody. Minerální látky jsou stavebními prvky pro tvorbu nových per. A mohou se podávat celoročně, pravidelně 2 – 3x týdně.

Zde jsou odkazy pro vhodné minerální přípravky:

http://www.epapousek.cz/zbozi/179-muta-vit,

http://www.epapousek.cz/zbozi/345-oro-bath,

http://www.epapousek.cz/zbozi/350-avi-chol,

http://www.epapousek.cz/zbozi/563-roboran-100-gramu-s-pupalkovym-olejem,

http://www.epapousek.cz/zbozi/565-roboran-100-gramu,

Milan Bartl

Odpovídáte X

10.10.2019 (09:38) Odpovědět # X
Eva E-mail

Milan Bartl reaguje:

3.11.2019 (23:01)X

Dobrý den,

Nesnášenlivost vašich papoušků začíná asi u toho, že oba budou pravděpodobně stejného pohlaví. Fišerák si brání svoji lokalitu a nový příchozí se nechce podřídit. Můžete zkusit udělat změnu v tom, že jejich společnou klec přestavíte. To znamená jiná bidla jinak umístěná, nějakou novou hračku, houpačku apod. Je třeba umístit více misek na krmení a vodu, aby se oba papoušci mohli v klidu bez stresu nasytit. Změna by mohla umírnit jejich neshody. Pokud by ale šarvátky přetrvávaly nebo gradovaly do velké agresivity, bylo by třeba papoušky od sebe oddělit. Nejideálnější harmonické soužití je v páru. Čili pokud byste chtěli pořizovat jiného partnera k vašemu fišerákovi, je třeba pořídit papouška stejného druhu a opačného pohlaví.

Milan Bartl

Odpovídáte X

8.10.2019 (15:36) Odpovědět # X
Jana E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.10.2019 (11:36)X

Dobrý den,

Pokud se jedná o mladé papoušky, jak uvádíte, tak lze ještě mladé další jedince přidat a chovat papoušky ve skupině. Lze i přidat jiné malé druhy papoušků, jako jsou korely nebo andulky nebo třeba astrilidovité ptáky, jako jsou například zebřičky, chůvičky, rýžovníci apod. Ovšem je nejvíce ideální chovat vždy papoušky z jednoho kontinentu. Mají společné nebo podobné návyky a požadavky na vytvoření lokality, jídelníčku apod.

Milan Bartl

Odpovídáte X

Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS