Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS
18.4.2018 (21:17) Odpovědět # X
Natálie E-mail

Odpovídáte X

16.4.2018 (13:27) Odpovědět # X
Petra E-mail

Odpovídáte X

12.4.2018 (11:55) Odpovědět # X
Jana Ragín E-mail

Odpovídáte X

8.4.2018 (15:44) Odpovědět # X
Ivo E-mail

Milan Bartl reaguje:

19.4.2018 (12:20)X

Dobrý den,

pro vás Ivo odpověď níže.

Milan Bartl

Odpovídáte X

6.4.2018 (07:20) Odpovědět # X
Nataliya E-mail

Milan Bartl reaguje:

19.4.2018 (12:17)X

Dobrý den – odpověď pro Natálii a Iva,

Chov kakadu je náročnější pro jejich temperament i specifickou výživu. Kakduové, podobně jako třeba amazoňané, mají sklony k rychlému tloustnutí. Proto jejich zrninové směsi jsou dietní a nízkoenergetické. Navíc jsou to papoušci, kteří mají vyšší nároky na přísun sladkého ovoce a zeleniny. Důležitý je i podíl granulí Zuprime nebo ještě lépe Harisson. Je dobré krmit fázově, nepřekrmovat, hlavně potom při treninku myslet na to, že papoušek dostává odměny, čili jeho krmná dávka se musí upravit. Samozřejmě nemyslím držet papouška hladem. To rozhodně ne. Ale odměna je motivace a krmná dávka se k tomuto účelu upravuje. Pro začátek doporučuji knihu Škola pro papoušky, kterou nabízíme v našem shopu epapousek. Zde je odkaz:

http://www.epapousek.cz/zbozi/253-skola-pro-papousky-greg-glendell,

dále potom prohlédněte naši nabídku krmiv a granulí. Jsou rozděleny podle kategorií, tedy i pro kakaduy. Máme tam také minerální, vitamínové a výživové doplňky. Celý eshop nabízí různé speciální krmiva i pamlsky, hračky apod. Musíte si udělat obrázek o možnostech a potom budeme diskutovat o jednotlivých věcech. Nemohu zde podrobně popisovat vše o chovu a výživě. Je lepší reagovat na vaše konkrétní dotazy. Navíc vás ještě odkážu na stránky naší kamarádky, které vám jistě také pomohou rozšířit obzor na téma výchova a chování papoušků. Prostudujte naši nabídku sortimentu v eshopu, a budeme potom konzultovat jednotlivé nejasnosti a dotazy.

Zde je tedy druhý odkaz:

http://www.lerl.info/parrots/?id=manual,

Milan Bartl

Odpovídáte X

31.3.2018 (15:52) Odpovědět # X
Robo Rippel E-mail

Milan Bartl reaguje:

19.4.2018 (11:36)X

Dobrý den,

Průjem by u papouška být neměl. Je sice pravda, že pokud papoušek pozře více ovoce, může být trus řidší, ale měl by se velmi rychle upravit zase do normální konzistence. Pokud ale má papoušek trus řídký i v případě, kdy konzumuje jen zrniny, není něco v pořádku. Druhý případ, kdy se nečekaně může u papouška objevit řídký trus, je stres. Tedy při nečekané manipulaci s papouškem, vyšetření u veterinárního specialisty apod. Ale i to je přechodná záležitost. Pokud tedy se dostavuje průjem nahodile a opakovaně, je třeba věc řešit s veterinárním lékařem, specialistou na exotické ptactvo. Navíc zrychlené dýchání signalizuje zátěž krevního oběhu a srdce. Zřejmě to s řídkým trusem i souvisí. Situaci nepodceňujte a vyhledejte odbornou pomoc. Jiné cesty není.

Milan Bartl

Odpovídáte X

28.3.2018 (10:01) Odpovědět # X
Renata E-mail

Milan Bartl reaguje:

19.4.2018 (11:27)X

Dobrý den,

Nevhodné chování papouška je chybou v jeho výchově. V historii poradny najdete odpovědi na toto téma. Jde o přílišnou fixaci papouška na vaši osobu. Cesta nápravy vede jedině odváděním pozornosti a učení samostatnosti. To znamená předkládat větve k okusu, vyrábět z nich různé hračky- houpačky, šplhadla apod. Papoušek se tím zabaví. Je třeba jej za každou chvilku samostatného chování pochválit, případně odměnit. Vždy, když budete odcházet, zadejte mu nějakou příčinu ke zkoumání. Tedy ve vašem případě okus – větve. Když bude z ticha, vracejte se s pamlskem a pochvalou. Frekvence vzdalování a vracení se budou postupně prodlužovat. Vyzkoušejte více věcí, které papouška mohou zaujmout. Třeba pevné papírové ruličky z toaletního papíru, víčka od pet láhví apod. Nemusíte pořizovat drahé hračky. Stačí vaše fantazie a věci okolo vás. V přírodě je velká nabídka – větve, šišky, kořeny dřevin, zelené krmení atd. Papouška baví okusovat, dobývat a zkoumat. Je zvídavý a mlsný. Na tom musíte založit svůj plán. Můžete přesunout klec k oknu, kde je vidět třeba do ulice. Papoušek bude sledovat okolí a zabaví se také. Jeho nevhodné chování se musí odstranit. Dá to práci, ale věřte, že to jde. Nakonec, až se vám to podaří, vy sama budete mít ze změny velkou radost.

Milan Bartl

Odpovídáte X

27.3.2018 (22:35) Odpovědět # X
Lenka E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.3.2018 (12:56)X

Dobrý den,

Nejprve je třeba nastudovat odbornou literaturu o chovu tohoto druhu papouška. Mávání křídel znamená snahu o pohyb. Potřebuje prostor. Dostatečně velkou klec, možná je zvyklý na pravidelný volný pohyb mimo klec. Třeba byl zvyklý na pravidelné rosení. To musíte vědět od toho, kdo vám papouška přenechal. Škubání peří může znamenat více potíží. Může to být nuda, špatná výživa, alergie apod. V historii naší poradny můžete nastudovat různé dotazy na tyto témata a odpovědi, co udělat. Hlavně musíte mít základní znalosti o chovu. To musíte nastudovat, jak jsem psal, z knih a internetu. Je dobré se také spojit s nějakým jiným chovatelem z blízkého okolí. Uděláte si obrázek o realitě chovu a mátemožnost tak načerpat zkušenosti. Papouškovi je třeba poskytnout dostatek prostoru, zabavit jej různými hračkami, větvemi na okus, kontaktem s vámi, hrou. To jsou cesty, jak odvést jeho pozornost od nechtěného jednání a zlozvyků.

V našem shopu papousek nabízíme vhodné zrninové směsi i pro vašeho papouška. Zde jsou odkazy:

http://www.epapousek.cz/zbozi/629-manitoba-australasian-parakeets,

http://www.epapousek.cz/zbozi/86-velky-papousek-special,

http://www.epapousek.cz/zbozi/124-64-deli-nature-pro-velke-papousky-s-ovocem,

http://www.epapousek.cz/zbozi/169-parrots-premium-v-a-m,

http://www.epapousek.cz/zbozi/476-teurlings-parrot-mixture-without-groundnuts-250,

můžete vybírat.

Milan Bartl

Odpovídáte X

25.3.2018 (07:56) Odpovědět # X
Ivo E-mail

Milan Bartl reaguje:

29.3.2018 (11:10)X

Dobrý den,

Vždy je třeba upřednostnit přírodní zdroje. Čili sluneční svit, který dopadá na voliéru s papouškem je nejlepší řešení. Samozřejmě papoušek vždy musí v takové situaci mít možnost ustoupit do stínu nebo naopak na sluníčku se vyhřívat. Sluneční svit, tedy jeho UV paprsky jsou zdrojem tvorby vitamínu D³ a pro papouška nemůže být nic lepšího. Náhrada tohoto záření se provádí pomocí zářivek, které jsou k tomu určeny např. značky Arcadia. Do jaké míry jsou účinné, je otázkou. Každopádně určitá náhrada to je. Papoušek si umí vytvořit jistou rezervu vitamínu D³. Pokud tedy pobývá od jara do podzimu v letní venkovní voliéře a využívá slunečního svitu, náhradní zdroje formou zářivek nepotřebuje.

Důležitý vitamín D³ se dnes dá doplnit papouškovi pomocí výživových doplňků. Tyto moderní výživové doplňky udržují i další důležité skutečnosti, jako je poměr mezi vápníkem, hořčíkem a fosforem. Jsou to poměrně důležité věci, které je třeba papouškovi zařadit do jídelníčku, jako doplněk stravy. Zde jsou odkazy do našeho shopu epapousek, kde tyto produkty najdete:

http://www.epapousek.cz/oddeleni/87-doplnky-stravy-vetark,

http://www.epapousek.cz/zbozi/177-ferti-vit,

http://www.epapousek.cz/zbozi/179-muta-vit,

http://www.epapousek.cz/zbozi/178-omni-vit,

http://www.epapousek.cz/zbozi/563-roboran-100-gramu-s-pupalkovym-olejem,

Znovu ještě připomínám, že pobyt na sluníčku, který papouškovi jakkoli můžete umožnit, byť třeba s jistými obtížemi je vždy nenahraditelný. Sluneční svit také dezinfikuje, tedy ničí různé roztoče, bakterie apod. Čerstvý vzduch má blahodárný vliv na dýchací soustavu a vzdušné vaky papouška, vlahý vzduch, rosa a letní déšť zkvalitní opeření papouška apod. Zkrátka „síla přírody“ se nedá nikdy zcela nahradit. To musí mít chovatel vždy na mysli a podle toho jednat.

Milan Bartl

Odpovídáte X

19.3.2018 (09:01) Odpovědět # X
Rýparová Jitka E-mail

Milan Bartl reaguje:

21.3.2018 (10:26)X

Dobrý den,

Ano je to tak. Burza byla přesunuta na termín 25.3. Někdy v Ostravě k tomuto přesunu dochází z oraganizačních důvodů jiných akcí. My v Ostravě samozřejmě budeme. Ideální bude nám napsat nebo zavolat ještě teď v týdnu před burzou. Zboží vám můžeme odložit a rezervovat. Budete tak mít jistotu, že zboží nebude vyprodáno, než se dostavíte. Občas se to stává. Proto je rezervace výhodnější.

Milan Bartl

Odpovídáte X

Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS