Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS
24.4.2019 (12:45) Odpovědět # X
Anikó E-mail

Milan Bartl reaguje:

25.4.2019 (10:45)X

Dobrý den,

Okusování per rozhodně může souviset s cirkovirózou. Stejně tak je ale možné, že okusování souvisí s psychickými potížemi vyústěnými ve zlozvyk. Ve hře je také absence některých látek v těle papouška. Je třeba provést opakovaný test na cirkovirózu a řešit tento problém, jako první. Papoušek se buď setkal s nakaženým jiným papouškem, nebo pokud jich doma máte více, má to některý z nich, dost pravděpodobně většina. Jestli ale je papoušek lehce pozitívní, může mít vytvořeny protilátky proti této infekční chorobě. Rozhodně je třeba použít dezinfekci F10, která likviduje širokou řadu patogenů, včetně cirkovirů. Papouška i jeho okolí včetně klece je třeba dezinfikovat postřikem F10 v odpovídajícím ředění. Kromě očních sliznic, může postřik papouška zasáhnout po celém těle. Pokud má papoušek cirkoviry pouze v peří (prach), F10 je dokáže opakovanou aplikací zlikvidovat. Pozor F10 není lék ale účinná dezinfekce. Dále je třeba nasadit Imunoglukan (koupíte v lékárně) na posílení imunitního systému papouška. Je třeba zvýšit přísun minerálů a vitamínů, zvláště potom Omega 3,6,9 – doplňky výživy – aviární oleje. Nastudujte si na internetu o cirkoviróze informace, abyste věděla, s čím bojujete. Pokud máte více papoušků, je třeba provést vyšetření všech a další hygienicko veterinární opatření.

Zfe jsou odkazy:

http://www.epapousek.cz/zbozi/194-f10sc-desinfekce,

http://www.epapousek.cz/zbozi/541-veterinarni-desinfekce-se-saponatem-f10-scxd,

http://www.epapousek.cz/oddeleni/34-avix-palmovy-pupalkovy-macadamiovy-a-rakytnikovy-olej,

http://www.epapousek.cz/zbozi/386-cerveny-palmovy-olej,

Milan Bartl

Odpovídáte X

23.4.2019 (22:04) Odpovědět # X
Jitka E-mail

Milan Bartl reaguje:

24.4.2019 (09:47)X

Dobrý den,

www.lihne.cz

Milan Bartl

Odpovídáte X

23.4.2019 (17:22) Odpovědět # X
Jaroslav Netočný E-mail

Milan Bartl reaguje:

24.4.2019 (09:44)X

Dobrý den,

Myslím, že je to v pořádku. Rozdíl mezi DN59 a 69 je v to, že v DN 59 je asi o 12% slunečnice více. Ale jinak je složením stejná. Nebojte se zase slun. semen tolik. Tuky papoušek také částečně potřebuje. Jsou nosičem provitamínů. Čili pokud jsou slun. semena podávána adekvátně, tedy v rozumném množství, je to v pořádku. Pro inspiraci posílám odkazy i na další možné směsi, abyste si mohl vybírat a papouškovi zpestřil jídelníček.

Zde jsou odkazy:

http://www.epapousek.cz/zbozi/632-manitoba-parakeets-universal,

http://www.epapousek.cz/zbozi/472-teurlings-agapornide-neophema-mixture-229,

http://www.epapousek.cz/zbozi/284-australian-parakeet-loro-parque-mix,

http://www.epapousek.cz/zbozi/631-manitoba-big-parakeets-energy,

Milan Bartl

Odpovídáte X

16.4.2019 (11:46) Odpovědět # X
Magda E-mail

Milan Bartl reaguje:

20.4.2019 (23:48)X

Dobrý den,

Nejdříve doporučuji pro inspiraci přečíst si moji odpověď níže pro Petru. Jinak teplotu musíte hlídat. Pokud je voliéra na uzavřeném dvoře nebo zahradě, kde moc nefouká, může papoušek pobývat v zahradní voliéře. Ale teplé počasí bude ještě jako na houpačce. Opeřený papoušek by měl odolávat do 10 st. Celsia venkovní teploty bez úhony. V případě vašeho postiženého papouška by teplota neměla klesat pod 16 nebo 17 st. Celsia. V průběhu pozdějšího jara se papoušek postupně otuží. Ale pod uvedenou teplotu bych papouška chladu nevystavoval. S chladem organismus bojuje zvýšenou srdeční činností a rychlejším krevním oběhem. To bývá pro organismus papouška obrovská zátěž. V krajním případě až s fatálním koncem. Raději bych se snažil takovým situacím vyhnout.

Milan Bartl

Odpovídáte X

14.4.2019 (09:49) Odpovědět # X
Petra

Milan Bartl reaguje:

20.4.2019 (22:34)X

Dobrý den,

Většinou tento zlozvyk vzniká při čistění peří, kdy si papoušek probírá i nově rostoucí pera. Ta bývají ještě zabalena v tubusu, přesněji v kožovitém obalu. Aby se rozvinula, tak někdy tomu papoušci napomáhají zobákem. A právě to může být problém, protože papouškovi to zachutná. Dále se tento jev může rozvinout ve zlozvyk. Není to chovatelská chyba a bohužel se to u papoušků stává. Konkrétně se jedná o nedostatek esenciálních mastných kyselin v organismu papouška. My je známe pod názvem Omega 3,6,9. Možností zlepšení stavu opeření papouška je doplnění těchto látek. Papouškům žako se má podávat palmový olej a palmové ořechy. Palmovými ořechy se žakové v přírodě živí. Podávání těchto potravin by mohlo vašemu papouškovi pomoci, pokud se zlozvyk příliš nezakoření v psychice papouška. My nabízíme oleje i ořechy v našem shopu epapousek. Zde je odkaz:

http://www.epapousek.cz/zbozi/386-cerveny-palmovy-olej,

http://www.epapousek.cz/zbozi/424-plody-palmy-olejne-palmovy-orech,

V legendě u produktů je i dávkování.

Někdy se za škubání na břiše i nohou, může skrývat alergie na některé složky potravy. Někdy to bývá při vyšším zkrmování citrusů, hlavně mandarinek a jiných kyselejších složek potravy. Také to může způsobit i třeba některý druh granulí. Na zjištění alergie by se muselo udělat hematologické vyšetření.

Milan Bartl

Odpovídáte X

11.4.2019 (10:53) Odpovědět # X
Iva E-mail

Odpovídáte X

9.4.2019 (12:44) Odpovědět # X
Aneta E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.4.2019 (10:32)X

Dobrý den,

Přerůstání zobáku má na svědomí hormon, který tvoří štítná žláza. Přerůstání postižené části zobáku se musí upravit obroušením, pilováním. Bude třeba navštívit veterinárního specialistu, odborníka na exotické ptactvo, který ošetření provede. (kontakty některých specialistů najdete na našich stránkách http://www.epapousek.cz/scripts/zobraz_text.php?id_odk=6 ). Prevence obrušování zobáku je v okusu hlavně tvrdších dřevin. K obrušování zobáku také slouží minerální válce – zde je odkaz do našeho shopu epapousek:

http://www.epapousek.cz/zbozi/322-mineral-bloc-witte-molen,

http://www.epapousek.cz/zbozi/323-mineral-bloc-mini-witte-molen,

http://www.epapousek.cz/zbozi/97-mineral-bloc-loro-parque,

http://www.epapousek.cz/zbozi/110-clay-bloc-amazon-river,

Milan Bartl

Odpovídáte X

7.4.2019 (13:09) Odpovědět # X
Irena E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.4.2019 (10:04)X

Dobrý den,

Je evidentní, že váš papoušek má zdravotní problém, není mu dobře. Důvodů může být spousta. Například nedostatek vápníku, způsobený nedostatečnou výživou, může se jednat o orgánové onemocnění, nebo zaplísnění, to může být důsledek nekvalitní stravy, která není na oko viditelná apod. Každopádně je jediná cesta, jak papouškovi pomoci. Okamžitě navštívit veterinárního specialistu, odborníka na exotické ptactvo. Jakékoliv otálení může papouška stát i život. Příště je lépe v takových případech nám zavolat. Hned bych vás nasměroval, k nejbližšímu specialistovi. Prosím na nic nečekejte.

Milan Bartl

Odpovídáte X

6.4.2019 (12:29) Odpovědět # X
Jana E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.4.2019 (09:55)X

Dobrý den,

Vaše samička dospěla a vzhledem k tomu, že s ní pracujete a cvičíte hlavně vy, jednoznačně vás zvolila za svého partnera. Její odmítavé chování k vašemu partnerovi je snah postoupit v rodinné hierarchii na vyšší místo, hned vedle vás. Papoušek dává jasně najevo, že váš přítel je až třetí a v případech, kdy je papoušek s vámi musí držet odstup a podřídit se. To je přirozená snaha zvířete se prosadit. To, že mu to dovolíte je vaší chybou. Zvířata jednají přímo a někdy hodně tvrdě. Jejich mimika a jednání jednoznačně cílí k účelu, který chtějí dosáhnout. Jsou dvě cesty, jak tyto vztahy urovnat. Jednak v přítomnosti partnera musíte s papouškem pracovat tak, aby byla zřetelná vaše vůle, že chcete, aby se papoušek příteli podřizoval. To znamená předávání papouška příteli na ruku za odměnu, hlazení papouška od přítele za malinkou odměnu pod vašim dohledem apod. Samozřejmě, než se věci urovnají, nedovolte, aby papoušek příteli sedal na rameno, do blízkosti obličeje. To z důvodu nečekaných výpadů a možnosti zranění. Papoušek bude sedat jen pěkně na předloktí ruky, čelem k hrudi přítele v podřízené pozici. Druhou podpůrnou cestou je pro přítele manipulace a cvičení papouška za odměnu v době vaší nepřítomnosti. Papoušek se bude na přítele soustředit jako na zdroj zábavy a odměn, ne jako na nechtěný cíl. Současně také je třeba, aby se přítel zapojil do pravidelného krmení papouška, čistění klece, podávání nových hraček (v tuto dobu větvičky na okus plné sladkých pupenů atd.). Musíte papouška svým jednáním donutit k tomu, aby rozdělil svůj cit pro vás oba dva. Uvidíte, že to půjde. Chce to trpělivost a trošku chytrosti a šikovnosti. Tomu se papoušek vždy postupně podvolí.

Milan Bartl

Odpovídáte X

27.3.2019 (11:31) Odpovědět # X
Kamila E-mail

Milan Bartl reaguje:

11.4.2019 (09:25)X

Dobrý den,

Je možné se obrátit na odchytovou službu, oslovit zkušeného chovatele, který může mít s odchytem třeba už zkušenost. Zavolat do nejbližší Zoo, zda nemají nějakou možnost odchytu apod. Snažit se spojit s majitelem papouška a vymyslet nějakou strategii, kam by se dal papoušek nalákat v místech, kde se papoušek nachází. Pomocí jiného papouška v kleci se snažit jej přiblížit co nejvíce k sobě, vlákat jej pomocí „voláče“ do nějaké velké dílny, či skladu, kde je už daleko větší šance lapení uprchlíka. Postupy bývají dost individuální. Často uprchlý papoušek sám z hladu vyhledává blízkost člověka. Očekává, že najde v jeho blízkosti potravu. Krotcí papoušci se tak často nechají chytit po několika dnech pobytu venku.

Milan Bartl

Odpovídáte X

Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS