Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

2.9.2010 (22:46) Odpovědět # X
Olinka E-mail

S.Š. reaguje:

10.9.2010 (13:58)X

Olinko, vše je otázkou prospěchu a rizika. Pokud Vám urolog i potransplantační nefrolog doporučuje dostatečný přísun tekutin, Vy sice máte v průběhu dne mírnou retenci tekutiny, ale v průběhu noci nadbytečnou tekutinu vymočíte, domnívám se, že není nutno tekutiny omezovat. Případné recidivy těžkých uroinfekcí by ledvině škodily mnohem více. Jste 5 let po transplantaci, po opakovaných uroinfektech, je velmi pravděpodobné, že Vaše ledvina nefunguje úplně ideálně a v určité fázi bývá typickým znakem zlepšení prokrvení a funkce ledvin (tedy i vyšší diuresa) právě v nočních hodinách, resp. poté, co zaujmete horintální (vodorovnou) polohu.

Vzhledem k přítomnosti proteinurie, nemáte rekurenci FSGS ve štěpu? Jaké jsou Vaše renální funkce?

Olinka reaguje E-mail:

16.9.2010 (21:03)X

Děkuji za odpověď. Ano, rekurenci mi zjistili hned po TX, proto chodím po čtyřech týdnech na plazmaferézy. Kreatinin dlouhodobě kolem 150, i přes vysoký příjem tekutin mám ale vysokou ureu (i nad 20 mmol/l). Držím dietu s omezením bílkovin, maso 1-2x týdně, každý den ale v přiměřeném množství sýr, mléčné výrobky, někdy ryba, vejce. Albumin mám při této stravě normální.

Asi rok až dva zpátky mě velmi trápily otoky DK (zvláště po dlouhém stání při laborkách ve škole), ale rapidně se zlepšily po Detralexu, který mi doporučila obvodní lékařka.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz