Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

26.8.2010 (10:15) Odpovědět # X
Zdenka

S.Š. reaguje:

26.8.2010 (14:45)X

Ano, máte vyšší riziko tronbotických komplikací. Po konzultaci s internistem/ nefrologem je na zváženou podávání antiagregancií či nízkomolekulárního heparinu. Při imunosupresi je riziko infikování hematomu.

Při takové proteinurii, máte otoky trvale? Jakou máte, prosím, hladinu celkové bílkoviny, albuminu v krvi?

S Wobenzymem záleží na Vás, uškodit by neměl. Otok podmíněný úrazem by mohl příznivě ovlivnit. Otoky při nefrotickém syndromu však neovlivní.

Zdenka reaguje:

26.8.2010 (17:32)X

Hladina albuminu i celkové bílkoviny v krvi je zatím stále normální i když při spodní hranici, prý to zatím stačí kompenzovat játra. Otoky mám dlouhodobě mírné, po zátěži se zhoršují, beru dlouhodobě Anopyrin 100mg/den, stačí to?

S.Š. reaguje:

26.8.2010 (22:25)X

Zdenko, neznám Váš věk, přidružené nemoci, které by mohly dále zvyšovat riziko trombebolické nemoci při imobilizaci, zda jste již v minulosti TEN prodělala. Můžete zkusit dávku Anopyrinu zdvojnásobit, ale doporučoval bych se alespoň telefonicky spojit s ošetřujícím nefrologem, který Vás zná celkově, je ná zvážení na přechodnou dobu nasazení LMWH (nízkomolekulární heparin- Clexane, Fragmin, Fraxiparin, Zibor..). Každopádně si myslím, že Wobenzymem nic nepokazíte, zřejmě bych k rychlejšímu opadnutí potraumatického otoku přidal ještě Aescin tbl.

Mohu se zeptat, při takové proteinurii nebývá častá hladina bílkovin v mezích normy, jak dlouho u Vás taková proteinurie trvá? Dostávala jsem i.v. infuse albuminu? Užíváte nějaké dietetické přípravky?

S.Š. reaguje:

2.9.2010 (15:23)X

Jak jste, Zdenko, dopadla?

Zdenka reaguje:

3.9.2010 (19:09)X

Po tel. domluvě jsem opravdu dostala Clexane. Jinak vysoká PU mi byla zjištěna v 6/2009 a přes 12g/den je každý měsíc, co chodím na kontrolní odběry. Albumin jsem nikdy nedostala, snažím se jíst kvalitní bílkoviny, i když maso nemusím -nemám na něj vůbec chuť, vařím s mořskou řasou a každý týden chodím k léčiteli :-) myslím si, že mi to pomáhá, i když jsem tomu ze začátku nevěřila.

S.Š. reaguje:

10.9.2010 (13:51)X

Zdenko, jsem velmi rád, že i Váš ošetřující lékař považuje za vhodné nasazení LMWH, je to opravdu jistější, než pak řešit příp. TEN se všemi potencionálními riziky.

Musím říci, že jste opravdu raritní případ, s tak velkou proteinurií a normálními hodnotami krevních bílkovin. Byť z medicínského hlediska nebyl efekt mořské řasy či léčitelství při terapii chronické glomerulonefritis evidován, sám jsem zastáncem, že víra a důvěra je alespoň polovinou terapeutického efektu, takže jen tak dále, samozřejmě za předpokladu současného dodržování léčby dle doporučení medicíny založené na důkazech..Mohu se zeptat, jakou imunosupresí jste léčena a jak dlouho, byl nějaký efekt?

A jak to vypadá s Vaším traumatem?

Zdenka reaguje:

15.9.2010 (10:06)X

Jestli je to možné, radši bych psala na Vaši mailovou adresu, než sem.

S.Š. reaguje:

16.9.2010 (10:10)X

Zdenko, samozřejmě, s.sustek@email.cz

Omlouvám se za svoji hrubou netaktnost.

Zdraví S.Š.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz