Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

6.4.2010 (20:18) Odpovědět # X
mara E-mail

roman reaguje:

18.4.2010 (17:27)X

Určitě většina nefrlogů preferuje cévní přístup v pořadí: 1. vlastní AV fistule, 2. graft - většinou z umělého materiálu nebo s použitím vlastní žíly, který se vkládá mezi přívodní tepnu a odvonou žílu a na 3. místě permanentní katetr.

Přes toto "preferenční" pořadí velká část pacientů je odkázána na permanentní dialyzační katetr jako jediný možný cévní přístup - po vyčerpání předchozích postupů

Opakované uzávěry kličky graftu, neřešitelná zúžení odvodových žil, mohou být právě tím důvodem, proč je nakonec pacient převeden na permanentní dialyzační katetr.

mara reaguje E-mail:

22.4.2010 (17:10)X

Dobrý den pane doktore, děkuji Vám za odpověď. Jen mám ještě dotázek. Z toho co píšete jsem usoudila, že manžel má graft ale z transplantované tzv. křečové žíly od cizího dárce. Otoky, které se objevily znovu po zprůchodnění balónky při angiovyšetření jsme zkoušeli ošetřovat haparoidem mastí (mast, mikrotén.folie na to dětská plínka, připevněno obvazem na noc). Nyní je to lepší, ale zase se na jednom místě při návratu z dialýzy objeví pod kůži blízko vpichů takový ohraničený otok cca 3 cm v průměru, jakoby plovhý balonek s tekutinou. Myslím, že to krev není, spíše voda.

Při napojení na dialýzu to zmizí a není nic vidět, takže nelze nic nahmatat. Dnes, kdy se manžel vrátil z dialýzy to má na ruce zase. Myslíte, že bychom s tím měli zajet ukázat na dialýzační středisko mimo dialýzu, kdy to vidět je? Také bych se chtěla zeptat na názor na pití alkalické (živé vody) a ošetřování defektů na nohou mrtvou a živou vodou. Přistroj zakoupený v Podívíně mají příbuzní. Děkuji Vám moc za vše.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz