Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Diskusní fórum "Nečipujte nás.cz"
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 3, celkem 26 příspěvků  Další → RSS
2.10.2017 (12:51) Odpovědět # X
Admin E-mail

Anna reaguje:

8.10.2017 (12:48)X

Děkuji za odpověď. Pročetla jsem ty příbalové letáky, je u nich doba trvání imunity u psů 3 roky po primární vakcinaci. Ta primární vakcinace se týká téhož přípravku nebo se může jednat i o jinou vakcinaci na vzteklinu? My máme Biocan R. A tak si říkám - Co potom? Co v roce 2023? Vím, že to je ještě daleko a do té doby se může lecos změnit, ale co když ne... Ještě bych měla dotaz na kombinované očkování proti psince, parvoviru atd. Není ze zákona nutné. Ale je potřebné? Vy sám necháváte pejska na toto očkovat? Děkuji, Anna

Admin reaguje E-mail:

8.10.2017 (13:39)X

Odpověď na dotazy Vážené tazatelky Anny z 8.10.2017

Hezkou neděli Vám přeji Vážená tazatelko Anno,

děkujeme Vám s kolegy za Váš další dotaz.

Příbalový leták by se měl týkat vždy pouze těch produktů, které v něm vyznačí výrobce, distributor apod. Podrobnosti z Vašeho dotazu prosím směřujte na specialisty z Komory veterinárních lékařů ČR. Děkujeme.

V roce 2023 již bude po dalších parlamentních volbách a zákon už může být konečně řádně nastaven tak, aby nekomplikoval lidem jejich tak dost těžké životy. Může již být také vytvořen záchranný fond, o který se snažíme, takže nebude nutné čipovat ani pod nátlakem veřejné moci a jejich kontrol, pokut apod. Zatím je prostě třeba mobilizovat veřejnost, informovat o tom, co politici lidem a jejich zvířatům způsobili a vyzývat k nápravě situace na všech úrovních včetně té mezinárodní. Roku 2023 již také možná budou k dispozici některé rozsudky ústavního soudu, které dají za pravdu těm, kteří čipování ze zásady odmítají. Existuje celá řada dalších scénářů, možností. Všechno záleží na tom, kolik lidí se dá dohromady, jak moc bude v tomto ohledu vstřícně spolupracovat občanská společnost a bude ochotna si navzájem pomáhat. Pak se dá změnit vše špatné, co současná veřejná moc udělala.

Co se týče kombinovaného očkování, tak obecně na základě rozhovorů s majiteli pejsků a odborníky, kteří se tímto tématem často zabývají: nic nadbytečného do živého těla nedoporučuji aplikovat. Každý živý tvor představuje jedinečný případ, který si zaslouží specifické odborné posouzení jak veterinárním specialistou, tak především chovatelem, který zná svůj životní styl, zná svou etiku a potřeby svého zvířete apod. Obezřetnosti není nikdy dost.

Jako správce webu Necipujtenas.CZ žádného nejlepšího čtyřnohého přítele člověka nechovám, nevlastním, jelikož bych nedokázal naplnit požadavky veškeré nynější, připravované a dále rozšiřované totalitní legislativy, vyhlášek, kontrol domácností bez soudního příkazu apod. Související likvidační a neférové metody veřejné moci by tvrdě dopadaly na chudáka zvíře i jeho chovatele. Jakmile by došlo k odplevelení českého právního systému, chov psa bych zvážil. Na zkušenosti s očkováním a čipováním i chovem pejsků se však můžete dotázat např. spoluautora petice proti vynucovanému čipování pejsků, pana Hadaščoka nst. https://www.petice24.com/petice_proti_trvalemu_oznacovani_-_cipovani_psu__ted_ostrava . – Váš dotaz mu předám a třeba Vám odpoví.

Děkuji Vám za Váš odborný zájem o celou problematiku.

S přáním všeho dobrého Vás zdraví admin webu Necipujtenas.CZ.

Odpovídáte X

2.10.2017 (12:11) Odpovědět # X
Anna

Odpovídáte X

28.9.2017 (20:06) Odpovědět # X
Anna

Admin reaguje E-mail:

29.9.2017 (10:56)X

Hezký den Vám přeji Vážená tazatelko Anno,

děkuji Vám za Váš zájem o danou problematiku. K Vašemu dotazu citujeme vyjádření Vážené MVDr. Terezy Ježkové z dubna 2017: „Veterinární zákon ukládá všem chovatelům psů, aby zajistili očkování štěněte ve stáří tři až šest měsíců a pak i pravidelné revakcinace během doby účinnosti předchozí použité očkovací látky. To znamená, že psi nemusí nutně chodit na očkování každoročně – to záleží na použité vakcíně. Ale v očkovacím průkazu psa staršího šesti měsíců musí být neustále poznačené platné očkování. Podle veterinárního zákona je povinností chovatele mít očkovací průkaz doma a být schopný jen kdykoliv předložit ke kontrole úřednímu veterinárnímu lékaři. Takový očkovací průkaz by měl mít vyplněnou kolonku „majitel“ i vypsané údaje o samotném psovi, aby nemohlo dojít k záměně.“ „K očkování musí mít pes minimální věk, ale maximální věk neexistuje. Stáří samo o sobě není důvodem k neprovedení vakcinace. Nelze očkovat akutně nemocné zvíře a chronicky nemocní psi si ale pravděpodobně po očkování už nejsou schopní tvořit dostatek protilátek. Nevhodné je očkování zvířat s autoimunitními chorobami.“ (Zdroj: http://zverolekarka.com/ockovani-proti-vztekline/)

Od roku 2020 vstupuje v účinnost Vámi zmiňovaná zcela neférová, nedomyšlená a zlá novela veterinárního zákona č. 302/2017 Sb., kterou se mění zákon č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon), ve znění pozdějších předpisů, a některé související zákony. V tomto paskvilu se mj. dočteme: „V § 4 se doplňuje odstavec 4, který včetně poznámky pod čarou č. 65 zní: „(4) Očkování psa proti vzteklině podle odstavce 1 je platné, pouze pokud pes splňuje podmínky na označení zvířat v zájmovém chovu stanovené v čl. 17 odst. 1 předpisu Evropské unie o veterinárních podmínkách pro neobchodní přesuny zví- řat v zájmovém chovu65), s výjimkou psa, který byl označen čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011. Chovatel, který chová psa, je povinen zajistit, aby identifikační číslo psa bylo zaznamenáno v dokladu o očkování psa. Identifikačním číslem psa se rozumí alfanumerický kód zobrazený transpondérem, který umožňuje zjistit totožnost konkrétního psa.“ Poznámka pod čarou č. „65) Čl. 17 odst. 1 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 576/2013 ze dne 12. června 2013 o neobchodních přesunech zvířat v zájmovém chovu a o zrušení nařízení (ES) č. 998/2003.“ (Zdroj: http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/ViewFile.aspx?type=c&id=38292)

Za porušení této povinnosti hrozí až 20.000,- Kč pokuty, které na lidi uvalil skrze výše citovanou novelu jeden Vážený pan poslanec z KDU-ČSL.

Tato novela vůbec nepočítá s případy, kdy budou i po roce 2020 existovat např. psi s prokázanou imunitou, které již není třeba očkovat proti vzteklině a tedy ani čipovat, budou vyráběny očkovací látky proti vzteklině s daleko větší délkou účinnosti, budou existovat zvířata nemocná, nebo jiným způsobem z medicínského hlediska ohrožená apod., které nelze očkovat a tedy ani čipovat. Existují tisíce chovatelů, kteří ze zásady odmítají invazivní/nařízenou/plošnou/radiofrekvenční identifikaci. Takové živé tvory zkrátka nebudou jejich chovatelé radiofrekvenčně identifikovat i kdyby se politici na hlavu stavěli. Legislativa musí počítat s veterinárními výjimkami, jinými vhodnými metodami označení (DNA, rozpoznávání tváří apod.).

S kolegy se snažíme iniciovat speciální záchranný finanční fond, který by pomáhal lidem zasaženým likvidačními pokutami, správním/přestupkovým aj. soudním řízením pro všechny, kteří právě ze zásady odmítajícími invazivní a neférové/povinné čipování.

Výše citovaná legislativa se může ještě po volbách změnit. Takže nic není ztraceno. Prosím: Dobře zvažte, komu dáte s rodinou v říjnových volbách roku 2017 Váš hlas. Výše uvedenou drastickou novelu protlačil a inicioval hlavně jistý pan Vážený poslanec z TOP 09 a jeho hrozný nápad posléze podpořili vládní poslanci/senátoři. Nikdo z ODS a Soukromníků v parlamentu pro takovou zlou novelu nehlasoval (v senátu navíc podobně Starostové a nezávislí). Novelu bohužel podepsal také nynější pan president.

Zkuste zatím zvolit očkovací látku pro Vašeho pejska (pokud již nemá doživotní imunitu) s největší délkou účinnosti a vypočítejte si dobu této účinnosti tak, abyste nemusela čipovat ani po roce 2020. Informace o účinnosti očkovacích látek najedete v příbalovém letáku k Vámi zvolené vakcíně a poradí Vám je Váš veterinář.

Jsme rádi, že jste nám o sobě dala vědět. Držte se a pokud budete mít problémy s neférovou veřejnou mocí a jejími činovníky, tak nám prosím napište a v rámci našich zatím omezených možností se Vám pokusíme pomoci. Děkuji Vám.

Srdečně Vás zdraví s přáním všeho dobrého admin webu Necipujtenas.CZ :).

Odpovídáte X

10.1.2017 (19:31) Odpovědět # X
Admin E-mail

Odpovídáte X

10.1.2017 (14:57) Odpovědět # X
Novotná E-mail

Odpovídáte X

11.5.2014 (21:53) Odpovědět # X
admin E-mail

Odpovídáte X

11.5.2014 (18:49) Odpovědět # X
veriteos E-mail

Odpovídáte X

21.2.2014 (20:47) Odpovědět # X
AS E-mail

Admin reaguje E-mail:

21.2.2014 (21:30)X

Dobrý večer,

za celý tým Necipujtenas.CZ Vám děkuji za Váš příspěvek k diskusi. Naprosto s kolegy rozumíme Vašim tezím. Jistě jsou zde také další problémy, které občany trápí. Máte v tomto směru pravdu.

Náš web se soustřeďuje mj. na otázky „čipování“ a souvisejících svobod právě proto, že vidíme, jak je toto téma jakýmsi jasným předělem a katalyzátorem problémů nynější společnosti a ukázkou stavu lidské duše i mysli: Kdo je pro vynucování čipování, většinou zastává postoje proti lidské svobodě a odpovědnosti a naopak. Pokud např. politik zastává pro-čipovací postoje a jsou mu předloženy jiné argumenty: dostanete od něj naprosto neskutečné odpovědi, které často vyznívají ve smyslu: čipováním se zavede pořádek, vše se vyřeší a konečně bude zavedená spravedlnost. Považte! (SIC!) Jde o jakýsi pocit nutnosti vynutit si zásah do živého organismu a majetku druhého člověka, díky kterému má ten druhý - násilník - opět pouze pocit své nadřazenosti, i když ve skutečnosti samozřejmě nic takového nedostane. Jde o zajímavý fenomén a pokud máte možnost diskusí v praxi, tak si jej rozhodně vyzkoušejte. Budete překvapen, jaký náboj a emoce čipování mezi lidmi vzbuzuje.

Faktem zůstává, že čipování lidé vnímají a cítí jako vážný globální problém, který přesně ukazuje, kde je hranice mezi dobrem a zlem a na jakou stranu se kdo v budoucích událostech přikloní.

Prosím o pochopení, že mnoho z našich kolegů a spolupracovníků jsou bytostně věřící, nebo prostě hlavně zásadoví lidé, kteří nikdy nepřijmou vnucenou RFID technologii nebo nanočipy formou legislativního nebo jiného násilí aj. Něco takového je naprosto nemyslitelné a jsme odhodláni vůči tomu bojovat všemi mírovými a slušnými prostředky, a pokud už nám nic jiného nezbude, pokud vyzkoušíme všechny, ale opravdu všechny možnosti, pak se teprve obrátíme na justici.

Náš web má za sebou již roční existenci a shromáždili jsme k otázkám vynucování čipování stovky stran textů údajů z celého světa. Jde o vážný problém, který je třeba řešit a my se o to snažíme. Pokud budete mít prosím čas a chuť, přijďte prosím pomoci, přidejte ruku k dílu. Budeme za takovou pomoc rádi. Děkujeme Vám.

S přáním Božího Požehnání Vás srdečně zdraví Admin webu Necipujtenas.CZ

Odpovídáte X

11.12.2013 (20:57) Odpovědět # X
JB

Admin reaguje E-mail:

11.12.2013 (21:51)X

Dobrý večer Vám přejeme,

děkujeme Vám za Váš dotaz. Dnešní jednání Zastupitelstva Ostravy prodiskutovalo celou řadu otázek souvisejících mj. s riziky a případným ukončením povinného čipování v Ostravě. Podrobný přepis jednání a zpráva budou k dispozici za několik dní zde: http://www.necipujtenas.cz/media/tiskova-prohlaseni-aktuality/ - Zatím je tedy zřejmé, že "čipovací lobby" nehodlá ustoupit a bude občany - chovatele psů, kteří řádně platí za své pejsky poplatky a mají známku pronásledovat povinným čipováním a kontrolami i v novém roce 2014. Proto doporučujeme již dnes zavčasu pejska přehlásit a postupovat podle již na jaře zveřejněného postupu - viz zde: http://www.necipujtenas.cz/nastroje-pro-vase-akce/zkusenosti-navody-reseni/ . S kolegy budeme dále pracovat na tom, abychom docílili osvobození občanů od čipovacího útlaku. Držte se a v případě nekorektního postupu "čipovačů" nás prosím neváhejte informovat. Děkujeme Vám.

S přáním Božího Požehnání Vás srdečně zdraví Admin webu Necipujtenas.cz

Odpovídáte X

18.11.2013 (14:08) Odpovědět # X
Karolína

Admin reaguje E-mail:

18.11.2013 (15:20)X

Dobrý den,

velice Vám děkujeme za Vaši podporu a sympatie, kterých si vážíme. Můžete se třeba zapojit do každodenní práce na porážce „čipovací lobby“ tím, že sama napíšete pro náš web Váš pohled na věc. Pokud chcete zůstat anonymní, tak z Vašeho textu vytvoříme článek my. Budeme také rádi, pokud nám zašlete např. informace z místa Vašeho bydliště o vynucování povinného čipování: Jak to probíhá, jakými cestami jsou k tomu občané nuceni, kdy došlo podle Vás k porušení Listiny, Ústavy nebo zneužití pravomocí úřední osoby, k cenzuře, hrubým urážkám lidí odmítajících povinně (nikoliv svobodně) čipovat apod. Bylo by fajn, kdybyste přišla s rodinou a přáteli na jednání zastupitelů Ostravy v prosinci 2013 a přihlásila byste se zde s Vašim názorem do diskuse. Podrobnosti lze domluvit Emailem: info@necipujtenas.cz

K Vašemu dotazu ohledně právního zastoupení: Náš web je primárně určen k informování veřejnosti, k diskusi a k mírovým ANTI-čipovacím akcím různého charakteru. Domníváme se, že někteří politici už tak zatěžují lidem jejich životy novými břemeny v podobě nepatřičných zákonů/vyhlášek/nařízení: Je daleko účinnější a méně nákladnější pro daňové poplatníky a pro ovlivnění veřejného mínění - než se s někým soudit - neustále s oponenty diskutovat, nenechat je v klidu rozhodovat „o nás bez nás“ a neustále jim předkládat nové a nové argumenty, že je jejich rozhodnutí neadekvátní, neodborné a lidé ho nechtějí. Domníváme se: Žaloby nikomu nepomohou a slouží jenom jako prostředek nutné obrany, pokud již není jiné východisko. Kdo chce, může svého pejska přehlásit mimo Ostravu a tím je pro něj celá věc vyřízena: Prostě naplnil svobodu umožněnou platnou právní úpravou včetně Ústavy („Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“). Vždycky je lepší se domluvit a dokázat druhému, že se mýlil on a to na základě naší každodenní práce, vhodné argumentace, než řešit něco silovými prostředky (žaloby atd.). V tomto státě se soudí kde kdo a žaluje jeden na druhého místo toho, aby spolu lidé mluvili, diskutovali, dospěli k řešení. Samozřejmě uvítáme bezplatnou právní konzultaci a nabídku na vyhodnocování dokumentace, vypracovávání stanovisek od renomovaných nebo i začínajících právníků (s některými jsme ve spojení, nicméně jde o práci v jejich volném čase, kterého není nikdy nazbyt). Politici vymýšlejí čím dále tím rafinovanější zákony, které rozklíčit není vždy rychlá záležitost tak, abychom pak na to mohli patřičně reagovat. Nicméně je možné, že někteří naši sympatizanti nebo kolegové se budou po své vlastní linii (mimo necipujtenas.cz) angažovat i v rámci justice. To samozřejmě nelze vyloučit. To je jejich svoboda volby. Editoři Necipujtenas.cz žádné žaloby nepodávají. Kolegové shromažďují informace, monitorují situaci, analyzují údaje, pomáhají občanům a ovlivňují posléze skrze sdělovací prostředky nebo přímým jednáním v nejlépe veřejné diskusi politiky včetně mínění lidu. Tam vidíme náš největší přínos. Ukazuje se totiž, že zasažené a zviditelněné Ego mýlícího se politika „zfamfrnělého svou mocí a veřejnými penězi, o kterých rozhoduje“ ve veřejné debatě představuje daleko lepší prostředek ke změně než žaloba (forma násilí). Navíc: Naše snažení je přeci zaměřeno proti špatným zákonům/vyhláškám a nikoliv proti lidem. Ten stejný politik zase může mít na jiné téma stejný názor jako my a většina občanů. Navíc mnozí z našich kolegů jsou věřící lidé, kteří považují „souzení se“ s Bližními za prohřešek vůči své víře (tedy pokud nejde o bezvýchodnou situaci a nutnou obranu). Žijeme v době Internetu a kreativních lidí: Pojďme tedy prosím naplno využít raději těchto prostředků a každodenní občanské aktivity ke změně věcí, se kterými nesouhlasíme. Mimochodem: Stále hledáme tiskovou mluvčí. Třeba budete mít zájem :) S přáním Božího Požehnání Vás srdečně za celý náš kolektiv zdraví Admin společenství webu necipujtenas.cz. :)

Odpovídáte X

Strana 1 / 3, celkem 26 příspěvků  Další → RSS
Kniha od BlueBoard.cz