Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Zde je prostor pro vaše názory, dotazy a připomínky. Dodržujte zásady slušné diskuse, vulgární a urážlivé příspěvky budou smazány.
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

7.11.2019 (00:16) Odpovědět # X
miro

Odpovídáte X

6.11.2019 (09:34) Odpovědět # X
lara rafael E-mail

Odpovídáte X

30.10.2019 (23:08) Odpovědět # X
miro

Pravda nade vše odpovídá:

1.11.2019 (07:45)X

TÉŽ BYCH CHTĚL DÁT NA SROZUMITELNOU MIROSLAVU KUŤÁKOVI KTERÝ BYDLÍ V LANŠKROUNĚ A TÉŽ PŘÍLEŽITOSTNĚ NAVŠTĚVUJE KOSTEL SV. VÁCLAVA ŽE S LIDMI JEHO TYPU SE KTERÝMI BYCH SI MĚL VŮBEC CO ŘÍCT NEMÁM PO NEGATIVNÍCH ZKUŠENOSTECH V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ OSOBNÍHO ZÁJMU :-(

BOHA VE KTERÉHO VĚŘÍ MI NEBYL PO CELÁ TA LÉTA BLAHÉ TO PAMĚTI TÉ NAŠÍ ZEMĚ ČESKÉ OSOBNĚ SCHOPEN KDEKOLI A KDYKOLI UKÁZAT A TÍM POTVRDIT MNOU POŽADOVANOU ÚDAJNOU BOŽÍ EXISTENCI A TO OSTATNÍ MNE OSOBNĚ JIŽ NEZAJÍMÁ :-(

POKUD BY MĚL OSOBNÍHO ZÁJMU OHLEDNĚ OSOBNÍCH INFORMACÍ KTERÉ SE MNE BEZPROSTŘEDNĚ TÝKAJÍ A TO V JAKÉKOLI DANÉ OBLASTI - NEPOCHYBNĚ JEST MU NADE VŠÍ OSOBNÍ POCHYBNOSTI ZNÁMO NA KOHO A KDE SE PŘÍLEŽITOSTNĚ OBRÁTIT, ŽE :-)

OBA NEPOCHYBNĚ VÍME KOHO MÁM NA MYSLI A TO JIŽ DELŠÍ ČASOVÉ OBDOBÍ, MIMOCHODEM MÁM TÉŽ O TOM SVÉ OSOBNÍ INFORMACE - TAKŽE ZDE NAJDE SVÉ NEPOCHYBNĚ VELICE SPOLEHLIVÉ ZDROJE --- DO SVÉ DOMÁCÍ KARTOTÉKY :-)

PŘEJI HODNĚ " ÚSPĚCHŮ " :-)

miro odpovídá:

1.11.2019 (18:09)X

Nezlob se na mne Jardo, ale už ukonči ten patologický kolovrátek složený z otázek a hloupých invektiv. Je to doslova paranoické... Tato Návštěvní kniha bude 1.1.20020 končit, jak vidíš v záhlaví, ztrácí se podpora poskytovatele aplikace a možná je to jen dobře. Tyto webové stránky měly být dávno v novém kabátě a také kanál - Návštěvní kniha, která by měla být solidně adminován podobně jako samotný web. Z důvodu zřejmého dlouhodobého nezájmu těch, kteří toto mohou ovlivnit je tento web v nouzovém a zastaralém režimu bez korektní administrace a plnohodnotného redakčního systému. Je to škoda.

Pravda nade vše odpovídá:

1.11.2019 (19:50)X

NĚKDO TO NAZÝVÁ PATOLOGICKÝM KOLOVRÁTKEM SLOŽENÝ Z OTÁZEK A HLOUPÝCH INVEKTIV A NĚKDO NAOPAK PROKAZATELNOU PRAVDOU ...

Odpovídáte X

23.10.2019 (16:18) Odpovědět # X
Pravda nade vše

miro odpovídá:

23.10.2019 (19:12)X

Jaroslave - "Pravdo nade vše", myslím, že jsem Ti s určitou mírou respektu trpělivě reagoval na Tvé osobité komentáře, přestože by bylo moudřejší to hned v úvodu rázně utnout. Zvláště po opakovaných zkušenostech, které zde už v minulosti v Návštěvní knize byly. V okamžiku, kdy se pouštíš ale do řešení věcí "ad hominem" dostáváme se zase tam, kde většinou tvá argumentace končí. Dovol mi to tedy nyní UTNOUT, protože nehodlám dělat z naší komunikace nekonečný příběh. Z mé strany ukončuji komunikaci s "Pravda nade vše" v jakémkoli vláknu. Přeji klidný den a hodně zdraví.

Pravda nade vše odpovídá:

27.10.2019 (08:00)X

JEŠTĚ MALIČKOST :-)

A NEZAPOMEŇ SI PŘÍLEŽITOSTNĚ OSOBNĚ ZTĚŽOVAT NA BÝVALÉHO KÁMOŠE KTERÝ TĚ ZASLOUŽENĚ POSLAL TAM KDE ČLOVĚKU ONA ZÁDA KONČÍ :-)

TOŽ TAK ...

Odpovídáte X

23.10.2019 (11:38) Odpovědět # X
Pravda nade vše

miro odpovídá:

23.10.2019 (13:02)X

Ačkoli jsi poněkud netradiční diskutující, tak mne těší Jaroslave, že máš aspoň odvahu a chuť diskutovat. Samozřejmě mám k tomu stylu výhrady, protože je to styl který velmi zkouší trpělivost druhého :) a volí také podivnou CAPSLOCK formu. Ale budiž :) Na stranu druhou je i vzdor či odpor signálem k přemýšlení a to je dobře. Jen si dovolím poprosit, zda se nemůžeme občas zachytit na nějakých společných bodech shody a pak pokračovat dál... Aby to prostě nebyla jen kanonáda :)

Ale k věci - některé náboženství může být skutečně i formou indoktrinace, podobně tak politika má své "extrémy" nebo jakákoli forma nekritického se vymezení vůči druhým a potlačení jiných názorů na úkor pravdy a objektivity. Nelze toto ale jen tak obecně tvrdit, jak uvádíš, že náboženství je manipulace a nikdy jinak... To by nás za chvíli manipulovaly školy, když náš učí matiku a pravopis a nebo učiliště, když naléhají, aby si žáci osvojili určité pracovní návyky... Zkrátka a dobře, náboženství je velmi široký pojem a je to i soustava mnoha poznatků o lidském životě mající kořeny hluboko v civilizaci i v samotném člověku. Proto je člověk vnímán jako bytost náboženská, mající vazbu na určité rituály, symboly, vztahy... Je to jistě mnohem složitější a nejsem příliš kompetentní v tomto směru. Jedna věc je totiž náboženství a druhá věc víra - vztah.... Manipulací se dopouštějí či mohou dopouštět spíše uzavřenější společenstva, sekty a je úplně jedno, zda je to spolek či rodina vegetariánů, kteří dovedou na kraj nutriční nouze své malé dítě a nebo ruská sekta co se zakopá pod zem očekávaje konec světa a nebo japonská sekta, která na druhé zaútočila v metru sarinem... Je toho samozřejmě mnohem více než https://www.info.cz/magazin/8-nejbrutalnejsich-nabozenskych-sekt-ktere-rozsevaly-zkazu-a-smrt-8491.html a ne vždy jsou tyto kulty destruktivní, ale v manipulaci vynikají. V tradičních církvích existuje myslím slušná formace lidí i vzdělání, které umožňuje uchránit se extrémů. Takže náboženství je tu vedeno rukou jemnou :) a děti zajisté nepodléhají jakékoli formě nekritického nátlaku. Naopak se domnívám, že jsou v katechezi a to dospělých, například v katolické církvi docela velké dluhy :)

Co ale považuji za nátlak a naprosto zmatečné působení na lidskou duši je tzv. "evangelium prosperity" či "teologie prosperity" která do našich luhů a hájů přicestovala úplně odjinud a nebo takové excesy jako zde, kde je vidět i malé děti, jak jsou vedeni k něčemu... https://www.youtube.com/watch?v=prNVWRwqGD8 To je krajně odporná manipulace a tato forma "charismatického" působení zvláště u dětí na snímku je zcela absurdní a zvláště u malých dětí /viz. snímek/ to může naprosto deformovat psychiku. A že náboženství může u nějakého vnímavějšího člověka stimulovat psychiku, otevřít řadu otázek a nebo zatěžkat psychiku tak o tom také nepochybuji. Zvláště u člověka vnímavějšího... Ale problém není v náboženství, ale spíše v daném člověku, který třeba neměl oporu v druhých, nenašel tzv. duchovního vůdce a nebo se upnul ke svým zcela subjektivním výkladům daného náboženského směru a nebo se radikalizoval.

Koneckonců, hovoříš-li o náboženství, tak tu máme islám a jeho různé projevy.... Dvě základní větve . sunnité a šíitové ... A praxe islámu, když to vezmeme od Kazachtánu až po Saudskou Arábii, tak někde běhají ženy v bikinách a baští vepřové a jinde jsou zahaleni jako tankistky a nemají ani řidičák :) Tak to je asi vše Jaroslave a prosím pokus se nějak nově přeformulovat stanovisko, protože takto z toho cítím jen obecnou nevraživost. A jen jako zajímavost, dav se choval vždy hrozně a jako destruktivní lůza, ať už při ukřižování Krista a nebo paradoxně při brutálním ubití filosofky Hypatie z Alexandrie a nebo kdekoli jinde, třeba pogromy na Ukrajině zfanazizovanými nacionalisty, kteří vítali Němce a nenáviděli Židy.... Člověk je tvor náboženský, tvor duchovní a to je jen dobře. Máme fantazii, máme odvahu snít, máme touhu poznávat, máme sílu věřit... Křesťanství v sobě nese poselství o dobrém Bohu a Jeho Synu, i přes různé nánosy špíny a věčné zápasy o pojetí víry, teologické spory, války a veškerou morální bídu, kterou lidstvo vyprodukovalo... Žijeme ve světě věčného zápasu.. Doporučuji knihu Moc a sláva /G. Green/ a Mlčení /Shusaku Endo/ Přeji pěkný den a ať se daří.

Pravda nade vše odpovídá:

23.10.2019 (14:14)X

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEMÁM OSOBNÍHO ÚMYSLU ZKOUŠET TRPĚLIVOST DRUHÉHO :-)

ALE O OSOBNÍ NEGATIVNÍ ZKUŠENOSTI:-( LÉTA JSEM BYL MEZI VĚŘÍCÍMI V BOHA ... MANIPULACE, INTRIKY, DOSAŽENÍ CÍLŮ A TO ZA JAKOUKOLI CENU:-( O NÁBOŽENSKÉM FANATISMU ANI NEMLUVĚ A TO VŠE VE JMÉNU " NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA " :-(

UKÁZKA LIDSKÉ UBOHOSTI :-(

NA ZÁVĚR.

UPŘÍMNĚ ZE SRDCE : TO CO OSOBNĚ VYLOŽENĚ NESNÁŠÍM, DÁ-LI SE TAK ŘÍCI VYLOŽENĚ JSEM ALERGICKÝ NA ŘÍMSKO - KATOLICKOU CÍRKEV, CÍRKVE, NÁBOŽENSKÉ SEKTY, SPOLEČENSTVÍ, CELOSVĚTOVÁ NÁBOŽENSKÁ HNUTÍ - VŠE CO SE TÝČE NÁBOŽENSTVÍ A TO NÁBOŽENSTVÍ JAKÉHOKOLI ...

VĚŘÍCÍ OSOBNĚ POKLÁDÁM ZA SVÉ OSOBNÍ NEPŘÁTELE, TUDÍŽ I TEBE MIROSLAVE. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPATŘÍM DO KATEGORIE LIDÍ KTEŘÍ JSOU V JISTÝCH PŘÍPADECH OCHOTNÍ PRO JISTÉ KOMPROMISY DLE SITUACE.

TOTO JEST MŮJ POSLEDNÍ VKLAD.

Jaroslav Hrdina

miro odpovídá:

23.10.2019 (15:05)X

V pořádku Jaroslave, mohl jsi to napsat už dříve... Pak ale nechápu, proč diskutuješ na farních stránkách, dožaduješ se opakovaně, aby ti někdo ukázal Boha... Ten smysl mi uniká. Mohl jsi přece napsat rovnou co dnes a bylo jasno... Přeji ti spokojenost v životě a stejnou náročnost na sebe jako uplatňuješ i na druhé. A jde-li nepřátele o kterých píšeš ... Inu, možná je to lepší otočit a ptát se - kolik mám opravdových přátel... A takových opravdových přátel co mají pochopení pro tvou osobu a respektují Tě ti přeji co nejvíce. Není to totiž jednoduché...Známých je plno, kamarádů možná také, ale přátel se kterými si člověk má co říci... Hodně štěstí Jardo.

Pravda nade vše odpovídá:

27.10.2019 (08:13)X

ANO, ZNÁMÝCH JEST PLNO, KAMARÁDŮ MOŽNÁ TAKÉ, ALE O PŘÁTELÉ TVÉHO TYPU SE KTERÝMI BYCH SI MĚL CO ŘÍCT : V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ OSOBNÍHO ZÁJMU VÁŽNĚ NEMÁM !

Odpovídáte X

22.10.2019 (16:14) Odpovědět # X
Pravda nade vše

miro odpovídá:

22.10.2019 (21:00)X

Milý Jaroslave Hrdino, veškerá komunikace je níže a nikdo tě jistě nenutí v cokoli věřit a nebo o čemkoli přesvědčovat. Zda věříš v Boha nebo nikoli je zcela tvá svobodná a hlavně osobní volba. Je hezké, žes navštívil se zájmem naše farní stránky a podělil se o své názory a postoje. Pokus se prosím toto řešit raději naživo v lokaci, kde bydlíš a kam jsi se odstěhoval před lety, tj. do České Třebové. Já ti skutečně uspokojivou odpověď nenabídnu a jen věřím, že sis alespoň něco malého vybral z toho, co jsem napsal níže. Děkuji za trpělivost a tvůj čas a přeji Ti hodně zdraví :)

Odpovídáte X

16.10.2019 (04:20) Odpovědět # X
Pravda nade vše

miro odpovídá:

16.10.2019 (08:45)X

Jaroslave H. níže uvádím co jsem napsal o něco níže včera. Pochop z toho co uznáš za vhodné, chceš-li vůbec ... A další věc - nemám potřebu někoho přesvědčovat, že voda je mokrá a hlubina hluboká, na to si prostě každý člověk musí přijít SÁM, každý člověk bezvýhradně... Indoktrinace je mi cizí, dokonce nesmírně protivná. A ještě něco, při Ukřižování zaznívá i toto: „Jsi-li Boží Syn, sestup z kříže! Pomáhal jsi jiným, ukaž teď svou moc a zachraň sám sebe! Mesiáš poslaný od Boha by to dokázal! Pokud jsi skutečně židovský král, sestup dolů a uvěříme ti!“ To je ukázka, jak lidé hluboce touží po viditelné a smyslové projekci moci a průkaznosti a pokud ne, pak křižují.... Takový je svět, narušený svět, svět, který ve své neskonalé dokonalosti je prosycený nedokonalostí i disharmonií, časností, soupeřením, boji o moc .... /viz. aktuálně Turecko a Erdogan a regionálně třeba Arménská genocida// Ti lidé když nemají důkazy, tak bez otálení křižují, vysmívají se, ponižují.... Bůh je Láska a Mistrova láska vykoupila právě vírou i zločince na kříži... Takže Jaroslave je to víra i oběť, která může otevírat srdce k pochopení a především pokání před Mistrem, jinak to ani není možné. Kde není pokání a vědomí chyb, odpuštění, tam nastupují životní errory... Znovu opakuji, já se nedohaduji, pouze konstatuji, jak se věci mají z mého čistě subjektivního pohledu a zkušenosti. Přeji Ti hezký den a přál bych si, aby se prosím naše komunikace ubírala ve smířlivějším duchu. Prosím.

--------------------------------------------

miro odpovídá:16.10.2019 (00:08)X

Dobrý lovec pozná podle stop o jaké zvíře jde, velmi dobrý lovec pozná i dobu, kdy zvíře procházelo atd. Výborní stopaři umí rozpoznat i neznatelné stopy a váhu zvířete a nebo způsob pohybu ... I my vidíme Boží stopy v tomto světě, můžeme prožívat s využitím smyslů život a chápat a poznávat skutečnost svého bytí už tím, že si uvědomujeme, že jsme... A z toho plynoucí poznání i sebepoznání... Není to vůbec samozřejmé. Na zdánlivě nepatrné planetě pohybující se Vesmírem a ztracené jako zrníčko prachu v nekonečném prostoru je nejen život, ale i člověk, který smí poznávat své bytí, své místo ve světě a pokládat si otázky... volit mezi dobrem a zlem, poznávat, tvořit... Pokud někdo žádá důkaz ve smyslu - Ahoj, ukaž mi Boha...jistě, tamhle za rohem a o dvě ulice dál.... tak to není Jaroslave H. víra :) Víra je věc rozumu i srdce a Bůh víru vyžaduje a tato víra není formou "slepoty" ale vztahu a poznání.... Domnívám se, že víra je také něco co nemáme stále, ale co musíme neustále doplňovat, naše kapsy bývají často děravé a duše hříšná... Pokud by tomu tak nebylo, tak by nebylo třeba pokání, odpuštění, smíření atd. atd. Víra je to co v nás může probouzet touhu po poznání, Pravdě a cti... Každý to jistě může vnímat jinak a to je v pořádku, nabízet hotové odpovědi není na místě. Nevím, zda tě má odpověď uspokojí a nebo zda mělo cenu vůbec psát. Vnímám to vše tak, jako když se dívám na obraz a vpravo dole je zcela nepatrný podpis umělce. Celý obraz ale maloval právě ten, který se podepsal, každý tah štětce byla jeho práce.... A tak se dívám i na svět a mnohdy lidé přijímají různé obrazy a po Umělci se neptají a ani podpis nehledají... A to je škoda....

Pravda nade vše odpovídá:

17.10.2019 (04:15)X

VĚŘIT V NĚKOHO JEHOŽ EXISTENCI NELZE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ PROKÁZAT JEST PRO MNE OSOBNĚ NAPROSTO NEPOCHOPITELNÉ :-)

TO JE Z MÉ STRANY K TOMUTO TÉMATU VE ZNAMENÍ JEDEN O KOZE, DRUHÝ O VOZE NAPROSTO VŠE.

miro odpovídá:

18.10.2019 (18:51)X

Písmo svaté mimo jiné říká ve Skutcích apoštolů 17.28:"""‚Neboť v něm žijeme, pohybujeme se, jsme,‘ jak to říkají i někteří z vašich básníků: ‚Vždyť jsme jeho děti.‘ """ Tyto důkazy se dají pochopit, ale nereaguji proto, abych někoho přesvědčoval, protože například dokazovat někomu co je vzduch, který celý život dýcháme je také zbytečné. Mnoho věcí přijímáme tak samozřejmě.... bez vděku a poznání.

Pravda nade vše odpovídá:

19.10.2019 (09:28)X

MILÝ MIREČKU K. HEZKY NAPSÁNO, ALE AŽ SE OSOBNĚ PŘESVĚDČÍM, ŽE ONEN PÁN BŮH EXISTUJE TAK POTÉ UVĚŘÍM ŽE JSEM DLE PÍSMA SV. A TÉŽ BÁSNÍKŮ - JEDEN Z JEHO DĚTÍ KTERÉ V V NĚM ŽIJI, POHYBUJI SE, JSEM :-)

miro odpovídá:

20.10.2019 (14:43)X

Jedna věc: Existence Boží je určitý fakt, holá skutečnost, zákonitost, kterou ale neumíme plně "obejmout" a dát ji "tvář" ... Druhá věc je, jak na tuto záležitost jsme ochotni reagovat... Třetí věc co z toho pro sebe jako lidé vyvodíme v rovině vztahové a morální. Čtvrtá věc je, jak s touto skutečností pracují církve či pracuje Církev a oficiální struktury. A na závěr - ano, je to hezky napsáno, vždyť je to z Bible :) A pokud se člověk Jaroslave bude nejdříve vyjadřovat a chovat slušně a bude tedy vytvářet možnosti, jak být Bohu otevřený, pak možná nastoupí jistá predispozice očekávaného osobního přesvědčení, že Pán Bůh existuje :) Ale upřímně řečeno - víra se vždycky sbírá do kapes děravých a je nutné stále doplňovat... Kdo z víry dělá jen nějaký světonázor, tak je demagog. Myslím si, že víra je spíše styl života.

Pravda nade vše odpovídá:

21.10.2019 (11:33)X

PRO MNE OSOBNĚ POUZE TO JEDINÉ : UKÁZAT BOHA ! POTÉ UVĚŘÍM !

miro odpovídá:

21.10.2019 (12:19)X

Vede mne to k úvahám... Má známá dělá v dětském domově. Děti touží po lásce, respektu a mají v sobě určitá zranění. Tak to prostě je. Chtějí jistoty, pochybují, bojí se důvěřovat. Pocit ohrožení bývá častý. Forma vzdoru a revolty je normální. Děcák prostě není rodina. Bůh je Otec, kterého můžeme znát, ač mnoha věcem nerozumíme a nebo představy našich pozemských otců selhávají. Bůh je Ten, který navzdory všemu ve svém Synu zve do své náruče a konejší bolesti světa, zná své děti.... Nikdo nemá právo upírat druhému právo na Boží náruč, která je tak široká a milosrdná. Boha Ti Jaroslave nedokážu, neukážu ani nebudu přesvědčovat o čemkoli. Naše komunikace budiž prosím slušná, je-li to možné a už to bude třeba velký pokrok. A pro mne to bude důkazem, že své otázky míníš vážně. Děkuji.

Pravda nade vše odpovídá:

21.10.2019 (12:38)X

NEVÍM ZDA -LI SE SE SVOU OSOBNÍ ŽÁDOSTÍ MÁM PŘÍLEŽITOSTNĚ OBRÁTIT NA JINÉHO VĚŘÍCÍHO, KNĚZE, BISKUPA, KARDINÁLA ČI SAMOTNÉHO PAPEŽE ...

JSEM I PŘESTO OSOBNĚ PŘESVĚDČEN ŽE MÉ OSOBNÍ ŽÁDOSTI I TAK V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ VYHOVĚNO NEBUDE A UPŘÍMNĚ ŘEČENO BUDE TO MÉ CELOŽIVOTNÍ ZKLAMÁNÍ A TAKÉ TO TAK BUDU OSOBNĚ BRÁT ...

miro odpovídá:

22.10.2019 (15:12)X

Výborně, obrať se bez předpojatosti, kam uznáš za vhodné :) Snad jednou Ti odpověď dá sám Bůh. Ale nevím, zda budeš spokojen.

Odpovídáte X

14.10.2019 (15:05) Odpovědět # X
miro

Pravda nade vše odpovídá:

14.10.2019 (20:46)X

MILÝ MIREČKU K. Z MÉ STRANY SE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEJEDNÁ O TVOU ZMÍNĚNOU PROVOKACI KTERÉ JSEM SE MĚL DLE TVÉHO PONĚKUD MYLNÉHO OSOBNÍHO NÁZORU DOPUSTIT ALE NAOPAK O POSKYTNUTÍ MNOU POŽADOVANÉHO OSOBNÍHO DŮKAZU BOŽÍ EXISTENCE A TO PŘÍMO OD TEBE JAKOŽTO VĚŘÍCÍHO.

TAKŽE SE K TOMUTO PRO TEBE ZNAČNĚ NEPŘÍJEMNÉHO TÉMATU COŽ JEST MI JIŽ DELŠÍ ČASOVÉ OBDOBÍ NAPROSTO JASNÉ A TO BEZ OSOBNÍCH POCHYBNOSTÍ ŽE BYCH SE SNAD MOHL PŘÍLEŽITOSTNĚ MÝLIT COŽ JEST ALE VÍCE NEŽ -LI NEPRAVDĚPODOBNÉ NEBOŤ JSI DOPOSUD ONEN MNOU POŽADOVANÝ OSOBNÍ DŮKAZ NEPODAL - POSTAV POKUD MOŽNO CHLAPSKY A NE JAKOŽTO MALÝ KLUČINA JENŽ SI OSOBNĚ VYSTAČÍ VKLÁDÁNÍ BIBLICKÝCH ODKAZŮ A NÁBOŽENSKÉHO SLOVÍČKAŘENÍ / PŘÍLEŽITOSTNĚ OSOBNÍCH SVĚDECTVÍ KTERÉ PRO MNE NIC NEZNAMENAJÍ :-(

TO NENÍ PRO MNE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ DŮKAZ, PRO JINÉ ANO, PRO MNE NIKOLI:-(

TAKŽE ŽÁDNÁ OSOBNÍ PROVOKACE ALE OBYČEJNÁ OSOBNÍ ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ OSOBNÍHO DŮKAZU ...

miro odpovídá:

15.10.2019 (00:50)X

Jaroslave H. - na hloupou diskuzi si najdi někoho jiného a tím bych to ukončil.

Pravda nade vše odpovídá:

19.10.2019 (09:38)X

MILÝ MIREČKU K TO NENÍ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ HLOUPÁ DISKUZE...

HLOUPOU DISKUZÍ TO TOTIŽ NAZÝVÁ POUZE VĚŘÍCÍ ČLOVĚK KTERÝ NENÍ OSOBNĚ SCHOPEN PODAT ONEN MNOU POŽADOVANÝ OSOBNÍ DŮKAZ A POUZE STAVÍ NA SLOVÍČKAŘENÍ A ODKAZECH A TO JEST POMĚRNĚ MIZERNOU VIZITKOU A TO ZVLÁŠTĚ Z POHLEDU VĚŘÍCÍHO :-(

TAKŽE JE MI TO NAPROSTO JASNÉ : CÍLEVĚDOMÁ NÁBOŽENSKÁ MANIPULACE S ROZPROSTŘENÝMI NECHVALNĚ PROSLULÝMI SÍTĚMI V OČEKÁVÁNÍ ZDA -LI SE RYBIČKY CHYTÍ :-(

miro odpovídá:

20.10.2019 (14:49)X

Odpověděl jsem Jaroslave před minutkou o něco výše ve vláknu, protože se mi zdálo, že se chováš umírněněji a o odpověď stojíš. Proč máš pořád pocit, že má někdo něco dokazovat a někoho manipulovat a chytat? Co by ten druhý z toho asi měl? A jen na závěr - myslíš si, že je lepší věci a vztahy utvářet konstruktivně a nebo destruktivně?

Pravda nade vše odpovídá:

21.10.2019 (11:36)X

PRO MNE OSOBNĚ POUZE TO JEDINÉ : UKÁZAT BOHA ! POTÉ UVĚŘÍM !

miro odpovídá:

21.10.2019 (12:20)X

viz. má odpověď výše v předchozím vláknu.

Pravda nade vše odpovídá:

21.10.2019 (12:44)X

ALE MOJE TAKTÉŽ, OPAKOVANĚ :-(

ROZHOVOR BEZ MNOU POŽADOVANÉHO OSOBNÍHO DŮKAZU JEST ROZHOVOREM NAPROSTO BEZPŘEDMĚTNÝM :-(

Odpovídáte X

9.10.2019 (12:03) Odpovědět # X
Pravda nade vše

Pravda nade vše odpovídá:

11.10.2019 (10:02)X

CO TY NA MIREČKU K :-)

Pravda nade vše. odpovídá:

13.10.2019 (13:42)X

MILÝ MIREČKU AŽ MI VE VŠÍ TVÉ VÍŘE V PÁNA BOHA PRÁVĚ ONOHO PÁNA BOHA LASKAVĚ UKÁŽEŠ A TO KDEKOLI A KDYKOLI A TUDÍŽ JSEM OCHOTEN OSOBNĚ POTÉ PŘIJET DO LANŠKROUNA ( A TÍM PROKÁŽEŠ MNOU POŽADOVANOU BOŽÍ EXISTENCI O KTERÉ POUZE JENOM ŽVATLÁŠ JAKO MALÉ DÍTĚ ALE NIC VÍC ) - POTÉ UVĚŘÍM. TOŽ TAK.

miro odpovídá:

14.10.2019 (00:00)X

Jak bylo kdesi na webu napsáno a je toi poučné: "Pro hlupáka každý hloupý.......prohlásil Forest Gump a zatnul tipec chytrákovi, který se ho snažil zbaběle zesměšnit."

Pravda nade vše odpovídá:

14.10.2019 (03:42)X

" MOUDROST " JEDNÉ PŘEMOUDŘELÉ TO SOVY:-) AŽ NA ONU MALIČKOST MILÝ MIREČKU K. A SPOL.

VĚŘÍCÍ KTERÝ JEST OPAKOVANĚ A VEŘEJNĚ OSOBNĚ VYZVÁN JAKO TOMU BYLO NA WEBOVÉ STRÁNCE GLORIA.TV ABY TÉŽ OSOBNĚ PŘEDLOŽIL MNOU POŽADOVANÝ OSOBNÍ DŮKAZ ONÉ BOŽÍ EXISTENCE A I PŘESTO NENÍ SCHOPEN MÉ OSOBNÍ VEŘEJNÉ VÝZVĚ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ VYHOVĚT COŽ SE NEPOCHYBNĚ PROKÁZALO BEZ OSOBNÍCH POCHYBNOSTÍ A POUZE JAKO TO MALÉ DÍTĚ ZE ŠKOLKY ŽVATLÁ JAKO ONEN KOLOVRÁTEK A NIC VÍCE NENÍ OSOBNĚ SCHOPEN - TAK TOTO JEST POMĚRNĚ ZNAČNĚ MIZERNOU OSOBNÍ VIZITKOU A TÉŽ OSOBNÍ PORÁŽKOU VĚŘÍCÍHO:-(

TAKŽE MILÝ MIREČKU K. Z LANŠKROUNSKÉ ŘÍMSKO - KATOLICKÉ CÍRKVE " SVATÉ " : HODNĚ ZDRAVÍ :-) NIC NEPŘEHÁNĚT NEBOŤ VŠEHO MOC ŠKODÍ :-) A TÉŽ POZOR NA ROZPROSTŘENÉ SÍTĚ NEBOŤ NE KAŽDÁ NAIVNÍ A SLEPĚ DŮVĚŘIVÁ RYBIČKA SE CHYTÍ, COŽ UŽ JEST MOJE OSOBNÍ ZÁLEŽITOST A SVĚTE DIV SE JIŽ SE MI OSOBNĚ ZADAŘILO :-)

miro odpovídá:

14.10.2019 (10:29)X

Milý Jaroslave H. , nevím co chceš slyšet, ale snad dost bylo řečeno v mém předešlém vstupu slovy Foresta Gumpa :) Ale chceš-li a mám-li opravdu reagovat na Tvou otázku o Boží existenci, dovol mi reagovat velmi prostě. Textem jednoho starého Žalmu 19. --->

Nebesa vypravují o Boží slávě, obloha hovoří o díle jeho rukou.

Svoji řeč předává jeden den druhému, noc noci sděluje poznatky.

Není to řeč lidská , nejsou to slova, takový hlas od nich nelze slyšet.

Jejich tón zvučí celičkou zemí, zní jejich hovor po širém světě. Bůh slunci na nebi postavil stan.

Ono jak ženich z komnaty vyjde, vesele jako rek, když běží k cíli.

Vychází na jednom okraji nebes, probíhá obloukem k druhému konci a nic se neskryje před jeho žárem.

Hospodinův zákon je dokonalý, udržuje při životě. Hospodinovo svědectví je pravdivé, nezkušený jím zmoudří.

Hospodinova ustanovení jsou přímá, jsou pro radost srdci. Hospodinovo přikázání je ryzí, dává očím světlo.

Hospodinova bázeň je čistá, obstojí navždy. Hospodinovy řády jsou pravda, jsou nejvýš spravedlivé,nad zlato vzácnější, nad množství ryzího zlata, sladší než med, než včelí med z plástve.

Jsou poučením i pro tvého služebníka, když na ně dbá, má odměnu hojnou.

Kdo může rozpoznat bludy? Zprosť mě i vin , jež jsou mi skryty.

Též před opovážlivci chraň svého služebníka, nedopusť, aby mi vládli. Pak budu bez vady a shledán čistý, prost množství nevěrností.

Kéž se ti líbí řeč mých úst i to, o čem rozjímám v srdci, Hospodine, má skálo, vykupiteli můj!

Pravda nade vše odpovídá:

14.10.2019 (21:05)X

ALE PRO MNE OSOBNĚ TEBOU VLOŽENÝ ŽALM 19 V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEZNAMENÁ JAKOŽTO ONEN DŮKAZ EXISTENCE BOHA:-(

TUTO VĚTU BY TI MILÝ MIREČKU K. TÉŽ ŘEKL I MALÝ ŠKOLÁK NATOŽ JAKÝKOLI DOSPĚLÝ ČLOVĚK V PŘÍLEŽITOSTNÉM OSOBNÍM ROZHOVORU S TEBOU. TO SNAD LZE S JISTOTOU OSOBNĚ OČEKÁVAT, NATOŽ TUTO REAKCI V RÁMCI OBOUSTRANNÉHO DIALOGU NA TOTO TÉMA POCHOPIT.

TAKŽE OSOBNĚ POŽADUJI POUZE TO JEDINÉ : UKÁZAT BOHA A TO KDEKOLI A TÍM PROKÁZAT ONU EXISTENCI. NIC VÍC.

TO JEST VŠE.

miro odpovídá:

16.10.2019 (00:08)X

Dobrý lovec pozná podle stop o jaké zvíře jde, velmi dobrý lovec pozná i dobu, kdy zvíře procházelo atd. Výborní stopaři umí rozpoznat i neznatelné stopy a váhu zvířete a nebo způsob pohybu ... I my vidíme Boží stopy v tomto světě, můžeme prožívat s využitím smyslů život a chápat a poznávat skutečnost svého bytí už tím, že si uvědomujeme, že jsme... A z toho plynoucí poznání i sebepoznání... Není to vůbec samozřejmé. Na zdánlivě nepatrné planetě pohybující se Vesmírem a ztracené jako zrníčko prachu v nekonečném prostoru je nejen život, ale i člověk, který smí poznávat své bytí, své místo ve světě a pokládat si otázky... volit mezi dobrem a zlem, poznávat, tvořit... Pokud někdo žádá důkaz ve smyslu - Ahoj, ukaž mi Boha...jistě, tamhle za rohem a o dvě ulice dál.... tak to není Jaroslave H. víra :) Víra je věc rozumu i srdce a Bůh víru vyžaduje a tato víra není formou "slepoty" ale vztahu a poznání.... Domnívám se, že víra je také něco co nemáme stále, ale co musíme neustále doplňovat, naše kapsy bývají často děravé a duše hříšná... Pokud by tomu tak nebylo, tak by nebylo třeba pokání, odpuštění, smíření atd. atd. Víra je to co v nás může probouzet touhu po poznání, Pravdě a cti... Každý to jistě může vnímat jinak a to je v pořádku, nabízet hotové odpovědi není na místě. Nevím, zda tě má odpověď uspokojí a nebo zda mělo cenu vůbec psát. Vnímám to vše tak, jako když se dívám na obraz a vpravo dole je zcela nepatrný podpis umělce. Celý obraz ale maloval právě ten, který se podepsal, každý tah štětce byla jeho práce.... A tak se dívám i na svět a mnohdy lidé přijímají různé obrazy a po Umělci se neptají a ani podpis nehledají... A to je škoda....

Pravda nade vše odpovídá:

19.10.2019 (09:42)X

OPĚT PRÁZDNÉ NÁBOŽENSKÉ SLOVÍČKAŘENÍ S NÁDECHEM NÁBOŽENSKÉ PSYCHOLOGIE :-(

SAMOZŘEJMĚ BEZ OSOBNÍHO DŮKAZU - TAKŽE UPŘÍMNĚ ŘEČENO VŠE MARNÉ :-)

miro odpovídá:

20.10.2019 (14:50)X

Čemu prosím nerozumíš co bylo napsáno Jaroslave?

Pravda nade vše odpovídá:

21.10.2019 (11:37)X

PRO MNE OSOBNĚ TO JEDINÉ : UKÁZAT BOHA ! POTÉ UVĚŘÍM !

miro odpovídá:

21.10.2019 (12:30)X

Viz. má odpověď ve vláknu o něco výše. Mimochodem, lze vůbec ukázat Boha? A jak poznáš, pokud by se tak stalo, že jde o realitu a jistotu viděného? Nenastanou opět pochybnosti? Na čem by tedy vyrostlo ujištění, že bys poté měl uvěřit? A pokud bys uvěřil, jak by se to projevilo a měnilo Tvůj život? S ohledem na toto jen třeba zmínka o zkušenostech s umíráním... Nebudu rozhodně vybírat tendenční náboženské články a nebo extra zjevení :) protože bys byl asi skeptický, ale hodím sem co mi strejda Google nabídnul a to třeba toto: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clanek/prezili-klinickou-smrt-vedomi-je-pry-nikdy-neopustilo-71671 Asi vše není tak, jak si myslíme a představujeme a zkušenosti jsou různé.... Nejenom ryze materiální....

Pravda nade vše odpovídá:

21.10.2019 (12:54)X

JSEM OSOBNĚ PŘESVĚDČEN, ŽE POKUD BY SE MNOU POŽADOVANÁ EXISTENCE BOHA COBY ONEN OSOBNÍ DŮKAZ POTVRDILA - MŮJ ŽIVOT BY SE NEPOCHYBNĚ ZMĚNIL A TO ANIŽ BYCH NADSAZOVAL, ANO O TÉTO ZMĚNĚ JSEM OSOBNĚ PŘESVĚDČEN !

miro odpovídá:

22.10.2019 (15:19)X

To nevím Jaroslave, zda to tak funguje. První krok musí vždy učinit člověk sám, protože má zkrátka svobodnou vůli a není loutkou v něčích rukou a to ani v Božích rukou... Například příklad Joba ukazuje, jak přes nepřízeň dokázal být věrný Bohu a obstát, dokázal svou vírou prostoupit i "temné mraky". Obdivuhodné. Věřit totiž jen na základě životní prosperity nebo spokojenosti nebo důkaznosti čehosi je často laciné, nepravdivé a nenáročné. Většinou se jedná o falešné přesvědčení. Důkazem toho je například tzv. "evangelium prosperity", kdy pár takových lidí s "důkazy" v rukou skončí akorát na psychiatrii. Naštěstí toto se netýká katolických formací.

Odpovídáte X

30.9.2019 (23:43) Odpovědět # X
Felicia E-mail

Odpovídáte X

27.9.2019 (01:50) Odpovědět # X
Felicia E-mail

Odpovídáte X

12.9.2019 (14:41) Odpovědět # X
Albert Gabrielle E-mail

Odpovídáte X

9.9.2019 (11:04) Odpovědět # X
Pravda nade vše

Odpovídáte X

4.9.2019 (21:54) Odpovědět # X
Valeria

Odpovídáte X

29.8.2019 (13:25) Odpovědět # X
Evangelium

Odpovídáte X

Strana 1 / 20, celkem 300 příspěvků  Další →
Kniha od BlueBoard.cz