Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Diskusní fórum č.2 pro Vaše dotazy a podněty

Pravidla diskuse

Archiv Návštěvní knihy

Do této knihy mohou přispívat jen vybraná jména s heslem
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

← Předchozí Strana 2 / 3, celkem 60 příspěvků  Další → RSS
15.11.2010 (20:07) Odpovědět # X
Fr. Slabý

Odpovídáte X

2.11.2010 (08:26) Odpovědět # X
Fr. Slabý

Fr. Slabý reaguje:

2.11.2010 (08:38)X

OPRAVA: V PONDĚLÍ 15.11.2010.

Omlouvám se za překlep.

Odpovídáte X

17.10.2010 (14:40) Odpovědět # X
Vladimír Řehák E-mail

Odpovídáte X

16.10.2010 (22:30) Odpovědět # X
admin E-mail

Odpovídáte X

16.10.2010 (22:21) Odpovědět # X
Fr. Slabý

Jan Teplík reaguje E-mail:

17.10.2010 (15:04)X

Proletáři všech zemí, utvořte kruh! – aneb v předvečer voleb.

Všichni víme, že se den před volbami po Plané objevily stovky letáčků – agitační básničky ( osobně jí považuji za účinnou a také vtipnou formu volební agitace) , ze které by i hloupému došlo, kdo a proč ji sepsal a proč jí také rozšířil po městě.

Takže 1 sloka básně - Suverenita – třešeň měla ty méně informované a méně chápavé upozornit, že jsem skrytý komunista, a tudíž : pozor nevolit SUVERENITU !

Vzhledem k tomu, že mé politické smýšlení již předtím tak trochu zpochybnil Kazan, proto jsem považoval za nutné napsat to co jsem napsal , a to ještě před volbami.

Ti co mne znají, ví že jsem své politické přesvědčení nikdy za uplynulých 20 let nezměnil, a pokud jde o komunistický ideál , tak jsem v podstatě stejný komunista jako například Pepa Švarcbek.

Pan František Slabý již několikrát v minulosti přímo, ale i nepřímo dával najevo, že komunistickou diktaturu považuje za daleko větší zlo než fašismus. A současné komunisty, za obhájce těchto zločinů minulosti …. K takovému-to osobnímu závěru jemu a mnoha dalším stačí pouze srovnávat počty obětí fašismu a komunismu.

V žádném případě nemíním zpochybňovat známá ,,důvěryhodná fakta“ jenom bych se těchto MATEMATIKŮ , rád zeptal, kolik obětí by tady asi zůstalo po fašismu, kdyby mohl vládnou na většině světa po dobu 70-ti let a nikoliv pouhých 12 let, .?

Chápu, že jsou lidé, kteří nechápou, že se ještě dnes může někdo hlásit k KSČM. Já však také patřím k těm NECHÁPAVÝM : nechápu totiž jak se mnozí lidé, kterých si osobně vážím, které považuji za chytré a poctivé lidi, že se mohou ještě dnes hlásit = kandidovat za politické strany ( ODS, ČSSD, TOP 09 ) , to znamená, za politické strany, které mají plnou zodpovědnost za to, že my občané České republiky jsme uvázli v ,, okovech finančního otroctví “ viz. státní dluh 1 bilion 250 miliard .

Pokud jde o heslo PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ, UTVOŘTE KRUH, , tak by mi prozatím stačilo, kdyby si proletáři = zaměstnanci všech profesí ( ale také i poctiví podnikatelé ) v České republice uvědomili, kdo je zodpovědný za současnou situaci a dokázali to patřičně dát najevo také ve volbách.

Jan Teplík st.

Fr. Slabý reaguje:

17.10.2010 (18:37)X

Jen klid, ani příspěvkem, ani básničkou (oceňuji básnické střevo autora, fakt vtipné), nedošlo k porušení zákonnosti konání komunálních voleb. Čas klidu, byla jen má osobní iniciativa.

Odpovídáte X

14.10.2010 (22:13) Odpovědět # X
Jan Teplík E-mail

Odpovídáte X

11.10.2010 (12:16) Odpovědět # X
Fr. Slabý

Stanislav Kvasnička reaguje:

11.10.2010 (20:31)X

Děkuji za reakci našeho/vašeho/ občana toho času zastupitele a dokonce místostarosty Fr. SLABÉHO. Údajnou pokřivenost pravdivosti mých výroků ve skutečnosti narovnává svým vyjádřením ON sám, občan, zastupitel a také místostarosta. Nejsem vyšetřovatel (nikdy nebyl) a ani netrpím jakousi nemocí z povolání. Uvedl jsem pouze své názory podložené zjištěnými a získanými informacemi. Jsem rád, že vyvolávají u našeho pana místostarosty oprávněnou paniku. Jsem rád i že jsem vyvolal pocit děsu při představách hrdosti na svou roli pěšáka. Myslím že takto se populista rozhodně nechová, pokud tedy pan místostarosta zná význam tohoto pojmu. Populista nebude nikdy otevřeně kritizovat, bude se snažit propracovat se k oblibě s cílem získat moc. Já nestojím o žádnou oblibu, už vůbec ne o moc. Chci pouze zbavit moci ty kteří zde dvacet let škodí a při tom POPULISTICKY odvádějí pozornost úplně jiným směrem. PROČ ? Chtějí škodit dát, jsou na tom totiž existenčně závislí. Tato osoba plní navíc v rámci strany kterou nemám vůbec rád, roli zhoubného vředu. Myslím, že si toho jsou všichni vědomi, jenom neví jak se vředu zbavit !

P.S.

Opakovaně "obdivuji" historickou erudici p.Slabého. Pokud se nestane opětovně místostarostou, nebo dokonce starostou (byla by to pro Planou obrovská ztráta), dopuručuji angažma v ÚSTR. (Ústav pro studium totalitních režimů) Uděláš tam díru do světa !

Fr. Slabý reaguje:

12.10.2010 (12:33)X

Ale, ale, ale !!! Ty ses nám nějak rozčertil soudruhu !?

Nicméně jedeš stále ve stejné koleji, kydat a kydat kolem sebe. A kde nic, tu nic. Faktem zůstává, že jsme od svých ranných mladých let stáli oba, každý na jiné straně pomyslné barikády. Moje zkušenost, kromě dalšího standardního vzdělávání, byla bohatě doplňována školou života. Zatímco u tebe, jak se domnívám dle tvých vlastních slov (12 let), proběhla důkladná masáž šedé kůry mozkové a následky jsou dodnes velmi zřetelné. To se dá provést porovnáním tvých vyjádření s rétorikou jiného genia, jakéhosi Miroslava Sládka. Ta podoba je až neuvěřitelná. K panice? Já žádný vážný důvod nemám, uměl jsem se o sebe a své nejbližší vždy postarat a nevím, že by se na tom něco změnilo. A použiju-li slova klasika, urazí mne jen inteligent. Ale abych jen nementoroval. Znáš tuhle, podloženou získanými informacemi ??

Milé děti! Bylo, nebylo. Ne zas tak dávno tomu. Ve městě Planá nazývaném, řádila tajemná bestie, jejíž obludný charakter by se nevešel ani do vchodových dveří. V tom charakteru i kousek dobra bylo, ale samo by nepřekonalo ani práh těch vchodových dveří. Bestie se pohybovala po Plané a jejím nejbližším okolí, tichostí velké noční můry a hrozně ráda zapalovala různé drobné stavby a děsila obyvatele města pomyšlením, co to bude příště. I začaly orgány činné v trestním řízení trpělivě sbírat veškeré informace k dopadení této bestie a její předání do rukou spravedlnosti. Smyčka se kolem bestie začala pomalu stahovat a chyběl už, už, jen kousek k tomu, že by nebyla schopna z tohoto sevření uniknout. V tom však došlo k selhání jednoho z policistů. No, on to byl vlastně esenbák, ale ne tak úplně. Co to je ten esenbák? Příslušník Sboru národní bezpečnosti, který byl jednou z mnoha složek Federálního ministerstva vnitra, jež členy všech svých složek vychovávalo k různým způsobům nasazení jak na nebezpečí vnější, tak především na nebezpečí vnitřní a to podle modelu, jemuž byl vzorem, systém vypracovaný v Sovětském svazu. A tento hloupý esenbák zakokrhal těsně před tím něž měla být smyčka utažena a zlou bestii tak vyplašil. Bestie se z této chyby ponaučila a přestala své okolí týrat svými neřádskými kousky a nikdy tak nebyla dopadena. A tak nějak vypadá život milé děti, ne vždy se podaří zlo potrestat.

Příště si zahrajeme hádanku. Postupně vám budu přepisovat text dopisu a kdo první uhádne původního pisatele, vyhrává Trabanta ;-).

ps: Ještě že si se soudruhu minul při výběru povoláním. Jen si zkus představit stát se chirurgem, mnoho škod by bylo napácháno tvou neobratností při vyjímání skutečných vředů. Apropó, doporučuji návštěvu lékaře, zdalipak ten vřed není usazen na tvém jazyku ?

Stanislav Kvasnička reaguje:

12.10.2010 (18:59)X

Ale, ale, soudruh se vůbec nerozčertil, jenom si právě teď uvědomil jak tenká hranice je mezi historií a hysterií. „Bajkař“ získával STANDARTNÍ (ještě že ne klasické) vzdělání na základní škole a SOU aby se stal podprůměrným zámečníkem později vytunelovaných Zemědělských staveb. Pouze vítězný LISTOPAD tomu chtěl aby se nestal tuctových kritikem zlých socialistických poměrů a katapultoval tohoto skvělého človíčka na nejmenovanou radnici. Zde se činil dlouhé a dlouhé roky, vystudoval několik krátkodobých kursů demagogie aby nakonec celé toto martyrium úspěšně ukončil maturitním kursem na SOU v Tachově- Světcích. Ten druhý na opačné straně barikády si nechával 12 let masírovat šedou kůru mozkovou aby mohl vyjíždět hlubokou kolej kydáním kolem sebe, jako esenbák podporoval podle naučeného vzoru SSSR běsnící bestie v Plané i okolí…..

No, milý Františku, mám opravdu vážné obavy o Tvé duševní zdraví. Domluvme se, já si nechám prohlédnout jazyk, ty zase hlavu. Myslím, že autohavárie kterou jsi utrpěl před nedávnem, způsobila na Tvém zdravotním stavu nevratné změny. Na každý pád, Tvůj příběh mě moc a moc zajímá, a myslím že nejenom mě. Ve vyprávění podobných příběhů jsem docela jednička. Opět je ale mezi námi rozdíl, ty Tvé jsou pouze převyprávěné, já mám příběhy které jsem zažil a některé dokonce prozřetelně zadokumentoval.

P.S.

Vždy jsem chtěl být policistou, tomu jsem podřídil vše. Chirurgie není mým oborem ani ve SNECH a představách. Ale ve své detektivní kariéře se mně podařilo mnoho vředů úspěšně odstranit !

Fr. Slabý reaguje:

12.10.2010 (20:08)X

Takže přátelé, soutěž o Trabanta se ruší. Neboť nejen podle obsahu, ale hlavně podle stylu není žádným oříškem poznat pisatele. Zapojte prosím svoji představivost (formátování dopisu), neboť tento prostor neformátuje téměř vůbec. Administrátora předem upozorňuji, že se nejedná o kopírování veřejně dostupných materiálů a vzhledem na obsáhlý rozsah a úpravu dle pravidel (žádná jména a čísla) jej žádám, aby tento příspěvek nebyl mazán. Ještě na závěr: opis byl proveden z nepříliš kvalitní kopie obou dokumentů, liší-li se tak od originálů autorům se předem omlouvám.

Takže se těšte na zítra a přeji všem dobrou noc.

Fr. Slabý reaguje:

13.10.2010 (16:14)X

Asi by stálo za to, dávat si na své věci větší pozor. Jinak se též těším.

Vladimír Řehák reaguje E-mail:

13.10.2010 (18:56)X

Pana Stanislava Kvasničku neznám a ani nemíním hodnotit jeho minulost, ale nemohu sdílet názor, kdy se na portálu města omílají soukromé záležitosti. Myslím, že provozovatel by se měl opravdu vážně zamyslet k jakému účelu tyto stránky zprovoznil!!!

Odpovídáte X

8.10.2010 (22:45) Odpovědět # X
Stanislav Kvasnička

Vladimír Řehák reaguje E-mail:

9.10.2010 (00:08)X

Přesně toto jsem chtěl vědět, neboť vaše věta "Dnes největšími antikomunisty jsou ti, kteří v minulém režimu v „kovaných“ komunistických rodinách vyrůstali popř. sami komunisty byli." To znamená, že zřejmá většina jsou ti, o kterých hovoříte jako o poturčencích.

Odpovídáte X

8.10.2010 (21:52) Odpovědět # X
Vladimír Řehák E-mail

admin reaguje:

8.10.2010 (23:33)X

Technická poznámka:

Pokud reagujete na příspěvek, klikněte na "Odpovědět" u příspěvku vpravo. Pokud založíte nový příspěvek, ztrácí se tak přehlednost, na který příspěvek vlastně odpovídáte. Jeden příspěvek může mít mnoho reakcí.

Nový příspěvek založte pro nové téma, nebo problém či nové sdělení.

Funguje to jako dříve, jen se zadávají hesla.

Odpovídáte X

8.10.2010 (08:39) Odpovědět # X
Stanislav Kvasnička

Pavel Nutil reaguje:

10.10.2010 (19:39)X

Dobrý večer ze Sv.Anny. Když už jsme tedy u těch odkazů, tak tady je taky jeden:

http://nepovinna-cetba.webnode.cz/news/vladimir-kucera-antikomunismus-prece-neni-uchylka/

Stanislav Kvasnička reaguje:

10.10.2010 (21:11)X

Zdravím Vás pane Nutile, díky za "zajímavé" čtení. Jednoznačne souhlasím s poslední větou, (Vladimír Kučera je opravdu "znalec") Poslední věta je velice důležitá. Každá strana která má ambice se stát "vedoucí" skončí dříve nebo později velice špatně. Pořád hledám smysl vašich odems předvolebních opatření ve kterých dáváte dohromady kandidátky tří stran, práci celého zastupitelstva za poslední čtyři roky hodnotíte ve svých materiálech jako práci pouze té jedné jediné správné strany. Část předvolebních materiálů rozváží místostarosty služebním vozidlem MÚ v jeho pracovní době. No nejsou toto manýry "nadlidí" ze strany která nechce přijít o vedoucí postavení ? Asi Vás hodně svrběly ruce, než jste se rozhodl přihlásit do diskuse pod svým jménem.

Jaké bylo to předchozí ? X.X., Mukl, Kazan ? Nebo jste je využíval všechna ?

Nic ve zlém. Přeji Vám, UPŘÍMNĚ, brzké uzdravení !

Pavel Nutil reaguje:

11.10.2010 (12:22)X

Nečekal jsem od Vás takovou podpásovku - mám na mysli to že mne bez jakýchkoliv důkazů tady veřejně označujete za pisatele nějakých anonymních příspěvků. Já se zásadně účastním diskuse na těchto stránkách pod svým vlastním jménem. Možnost jak Vám to dokázat samozřejmě nemám a proto mi Vaše veřejné nařčení připadá velice nefér.

Stanislav Kvasnička reaguje:

11.10.2010 (20:48)X

Opravdu lze někoho nařknout OTÁZKOU ?

Odpovídáte X

7.10.2010 (12:16) Odpovědět # X
admin E-mail

Odpovídáte X

6.10.2010 (22:34) Odpovědět # X
Michal

Uvaha reaguje:

6.10.2010 (23:10)X

To by me take zajimalo!!!!

Ale nez bude po volbach, tak jeste k aktualnimu tematu. Do ted se tu propiralo jen nekolik jmen. Nikoho nezarazila kandidatura pana Cerneho, nebo pana Hudlera? Myslite si, ze nam maji co nabidnout?

Odpovídáte X

6.10.2010 (21:03) Odpovědět # X
Jan Kubát E-mail

pro skeptika reaguje:

6.10.2010 (21:32)X

Jediné co je již rozhodnuto, je koalice mezi Top 09 a ODS a nebo ČSSD a KSČM s podporou pana Teplíka za suverenitu.

Tonda reaguje:

6.10.2010 (21:34)X

Ještě že jste nezapomněl na to K. , ale nic ve zlém, to jen já četl moc rychle.

Výsledky voleb reaguje:

6.10.2010 (22:35)X

Jsem si jistý , že TOP 09 se domluví buď s ČSSD(radnice bude na volejbalových kurtech - Krejčí+Nyč) , nebo s ODS za kterou jsou na Radnici její kandidáti , nebo se TOP 09 domluví s KSČM protože jejich lídři Pelán a Kvasnička spolu sloužili pro komunistickou armádu.

Stanislav Kvasnička reaguje:

7.10.2010 (22:29)X

„Příteli“, s Miroslavem Pelánem mě osobně pojí daleko více než zde uvádíš. Předně, nikdy jsme nesloužili v komunistické armádě ! Absolvovali jsme službu u elitní součásti FMV československé Pohraniční stráže. (já osobně 12 let) Později jsme spolu sloužili u „demokratické“ policie již zmrzačeného státu a nyní opět společně vykonáváme učitelské povolání. To jsou věci, které nás kromě dřívějšího kamarádství a společných sportovních zájmů spojují. Nyní bych chtěl upozornit na věc, která nás zásadním způsobem ROZDĚLUJE a neumožňuje naplnění tvých obdivuhodných vizí. Já jsem na svou minulost, zejména na službu u naší Pohraniční stráže velice hrdý. Bylo pro mě velkou ctí a vyznamenáním že jsem se mohl na úkolech PS podílet. U Miroslava to fungovalo stejným způsobem ještě někdy v roce 2007 ! Nyní však otevřeně hlásí, že když nastupoval ve svých patnácti letech na prestižní střední školu Pohraniční stráže, vůbec nevěděl kam jde a co ho zde čeká. V tomto bodě se naše cesty k mé velké lítosti ROZCHÁZEJÍ. On vyznává dle svého syna Marka jakési rytířské chování a švýcarskou demokracii. Pro mě je zásadní vztah mezi ctí a věrností !

Odpovídáte X

6.10.2010 (19:35) Odpovědět # X
Antonin N

OK nebo KO? reaguje:

6.10.2010 (20:21)X

Mne velmi překvapilo, že pan Atropius napsal, že tyto stránky nejsou určeny k propagaci pol stran a v další větě využije stránek k pozvání k diskusi s kadidáty TOP 09 na plánské koupaliště.

To je trochu nediplomatické, slovy diplomata.

Trochu přiblblé, slovy hulváta.

Vytržené z kontextu, slovy Míly.

Odpovídáte X

6.10.2010 (19:11) Odpovědět # X
Ruda topka

X.Y. reaguje:

6.10.2010 (20:17)X

Nezakládejte zbytečně nové (ještě k tomu zdvojené) diskuze, nebo se zase brzy zaplní tato freeware verze "návštěvní knihy". Zkuste více používat "odpovědí" na již zavedená témata.

Odpovídáte X

6.10.2010 (19:06) Odpovědět # X
Ruda topka

Odpovídáte X

6.10.2010 (16:31) Odpovědět # X
OBSAH!!!

Odpovídáte X

6.10.2010 (14:26) Odpovědět # X
TOP tunel

reakce reaguje:

6.10.2010 (14:59)X

Vnucuje se domněnka, že všechny tyto příspěvky píše jeden jediný člověk nebo pár jedinců, kteří se nachází na kandidátce ČSSD.

Už ... reaguje:

6.10.2010 (15:04)X

... je to s náma nahnutý, když se vnucujou jenom tyto doměnky.

Václav Jílek reaguje E-mail:

6.10.2010 (15:48)X

Příjemný den přeji. Příspěvky tohoto stylu nejsou příliš šťastné. Já naopak věřím, že to nikdo z kandidatky ČSSD nepíše. Věřím, že v těchto komunálních volbách jde o lidi a né o strany...

VOLTE JEDNOTLIVCE reaguje:

6.10.2010 (17:13)X

Jestli je na kandidátce planské TOPky nějaký neomarxista a jestli ZMĚNY má byti dosaženO zvolením stávajících radních za ODS na kandidátce TOP 09, pak se nabízí řešení volit jednotlivce na kandidátkach TOP 09-ČSSD nebo lidovců.

Názor reaguje:

6.10.2010 (20:09)X

Já to pláskou TOPkou nevidím až tak tragicky.

Každá strana má své porodní bolesti, každý organinismus má své parazity (nemyslím nikoho osobně).

Je to šance pro mladé a nové kandidátya nové vize.

Tak si je na té kandidátce najděme.

Odpovídáte X

6.10.2010 (13:43) Odpovědět # X
emoce

Tomáš Sádlík reaguje E-mail:

6.10.2010 (15:16)X

nezlobte se, ale toto je naposledy kdy reaguji na příspěvek, který nemá ani hlavu ani patu a je postavený pouze na snaze najít v každém příspěvku který není směřován proti TOP09 něco aby daného člověka odradil a spojoval s TOP.

Andrea reaguje:

6.10.2010 (21:04)X

Musim opet souhlasit s Tomasem ( a to podotykam, ze se osobne nezname). At uz s TOP sympatizuji ci ne je pouze a jen moje vec, ale o tom muj predchozi prispevek vubec nebyl.

Pro nektere musi byt velice smutne, ze volby jsou uz za dvermi, protoze potom tu nebude o cem psat, ze???? Uz se tesim, az dostanou prostor i ti, ktere politika zas az tak moc nezajima.

Odpovídáte X

5.10.2010 (21:12) Odpovědět # X
Andrea

mukl reaguje:

5.10.2010 (21:37)X

Hurá! Konečně někdo pozitivní, kdo to přesně vystihnul... Musíte sem přispívat a taky přitáhnout obdobně naladěný lidi. Jinak tady převáží totální pesimismus jako kdyby Planá byla to nejhorší místo na zeměkouli a za posledních 20 let se tady jenom kradlo, tunelovalo a umíralo hlady a zimou.

Souhlas reaguje:

5.10.2010 (21:40)X

Ano Andreo, máte pravdu, já také raději půjdu v pátek podiskutovat s kandidáty TOP 09 na koupaliště.

Jiří Ťupa reaguje E-mail:

5.10.2010 (22:08)X

Odpovídám na Váš dotaz ohledně otevření knihovny v nových prostorách v domě čp. 56 na náměstí Svobody. Nyní se dokončuje montáž nového nábytku do celé knihovny, což bude hotovo v příštím týdnu. Po té bude možno zahájit stěhování obou oddělení, což podle vedoucí knihovny zabere přibližně 12 týdnů. mezitím bude též nutné přložit telefonní linky do knihovny, přemístit a zprovoznit počítačovou sít a knihovní systém. Přesný termín není tedy možno ještě říci, ale předpoklad je na začátku roku. Pokud by se to stihlo dříve, budeme rádi a doufáme, že i veřejnost.

Jiří Ťupa, odbor správy majetku a investic

Tomáš Sádlík reaguje E-mail:

5.10.2010 (23:29)X

paní(slečno) Andreo

děkuji Vám osobně za tento příspěvek. Pouze Vás chci ubezpečit, že se nemusíte obávat. Pokud budu mluvit pouze za sebe tak jsem připraven zde kdykoliv přispět něčím novým popřípadě ohradit se pokud nebudu s něčím souhlasit. Nezalekl jsem se urážek a jiných dokola opakujících se argumentů. Pouze jsem po debatě s mě blízkými lidmi usoudil, ukončit nesmyslné debaty nikam nevedoucí a točící se stále dokola.

Nicméně mě velice těší ohlasy, které se ke mně dostávají ze všech stran. A jsem rád, že se stále najdou v Plané lidi s dobrým úsudkem a lidským pohledem na věc a slovíčkaření je nezajímá.(naštěstí jich není málo)

P.S. doufám, že budou přibývat příspěvky, které by mohli v budoucnu vést ke zkvalitnění města a jeho okolí a ne pouze politická předvolební komedie.

S pozdravem Tomáš Sádlík

Andrea reaguje:

6.10.2010 (21:09)X

Pane Tupo, dekuji za zodpovezeni dotazu ohledne knihovy! Protoze jsem slysela, ze se ma knihovna stehovat jiz behem mesice, chtela jsem si tuto informaci overit. Mozna by nebylo spatne podobne prohlaseni ( a aktualizace ) uverejnit primo na strankach knihovny. Dekuji

Odpovídáte X

← Předchozí Strana 2 / 3, celkem 60 příspěvků  Další → RSS
Kniha od BlueBoard.cz