Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
25.4.2015 (16:20) Odpovědět # X
San E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

19.5.2015 (13:31)X

Váš dotaz začíná „Čtu tady…“. Ale myslím, že není potřeba vysvětlovat, že rozdíl najdete mezi vším. A ne jinak je tomu i u zvířat, koček všech plemen a nakonec i koček bengálských. Pokud jste získala kočičku způsobem, jak uvádíte je smutné, že už jsou chovatelé nebo množitele i bengálského plemene, kteří díky své dobré práci, dostali Bengálku na seznam plemen jež se někteří jedinci najdou odložená v útulku. Jak věc popisujete, kočka je plachá a nesocializovaná a někdo nejspíš takovou nechtěl.

Pokud si někdo opatří zvíře z útulku, je to chvályhodný skutek a oceňuji vaši snahu postarat se o živého tvora a poskytnout mu lepší domov. Horší je z mého pohledu zkušenost, kolik se najde hloupých lidí, kteří při výběru domácího společníka mají jediné kritérium a tou je cena. Ono těm hodně výhodným cenám odpovídá i kvalita. Všem zájemcům říkám, podívejte se nejen na exteriér, ale i na chování rodičů. Koťata přejímají po svých rodičích aspekty: Zdravotní, Socializace - vymazlenosti a nakonec i exteriér.

Jsou to aspekty dědičné a pak samozřejmě i záleží, v jakém prostředí kotě vyrůstá.

Je snazší si koupit pohodlné boty, pokud je možnost si je vyzkoušet. Je možné vidět rozdíly, pokud si člověk nevybírá jen podle ceny a obrázku, ale jede se podívat na více míst, aby viděl rozdíl.

Nevěřím v radikální změnu, kotě se učí reagovat na lidi i podle své mámy a jsou kočky, které jsou společenské a důvěřivé jak ke svým pánům, tak k cizím lidem. A jsou kočky, které jsou nedůvěřivé a chovají se plaše (jako divoce žijící kočka).

Nevím, co bych poradil. Když se ke kočce přibližujete a chcete se jí dotknout, vždy nastavit opatrně ruku, aby si vás mohla očichat.

Snažit si s kočkou hrát, mávátka jsou na to nejlepší, delší hůlka s provázkem a na koci uvázat něco, cokoliv, třeba mašlička z novin a může to lovit.

Postupem času, by se její plachost mohla zmírnit.

No vidíte a mezitím co píšu, mě se na klině tetelí tři koťata.

Držím palce.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz