Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

18.11.2013 (08:29) Odpovědět # X
Agáta E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

18.11.2013 (17:14)X

Dobrý den

Děkuji za váš kompliment, doufám a snažíme se, abychom mohli nabízet bengálské kočky nadprůměrné kvality i do budoucna. Nyní k vaší otázce:

Bengálka muže spokojeně žit v menším bytě a pro její pohodu a štěstí bych doporučil jen doplnit interiér tak, aby mohla prostor bytu využívat v několika výškových úrovních. (např. horní část šatních skříní, kuchyňské linky atd. tam se vám Bengálka ráda uvelebí i bez vašeho souhlasu). Jen podlaha, aktivnímu plemeni jakou Bengálka je, stačit nebude. Ideální jsou tři výškové úrovně, podlaha, prostor pod stropem a třetí úroveň, ve středu mezi podlahou a stropem, kde se kočka ráda uloží k odpočinku a muže z těchto vyvýšených míst sledovat dění kolem. To všechno má doma snad každý, skříně, nástěnnou polici atd. Dále je pak vhodné instalovat vertikální kůl, sloup či hranol, ovinuté sisalovým lanem, kde si kočka nejraději obrušuje drápky a zároveň na něm může šplhat a dostat se třeba do míst na které by již vyskočit nemohla. Pouštět kočku volně a bez dozoru byť jen na zahradu nedoporučuji, kočka se vám jednoho dne zaběhne a muže vám být odcizena. Vodítko je dobrá volba, kočka si na oblékání postroje zvykne celkem snadno, což je těžší část a samotná procházka z vlastních zkušeností je pak méně problematická. Jen je třeba počítat s tím, že kočička nebude při procházce doprovázet vás, ale spíše vy kočku. Každá kočka má jinou povahu, ale zpravidla půl dne o samotě Bengálka zvládne sama doma bez problému. Je však známo, že druhý kočičí kamarád je ideální pro dobu, kdy by mněla zůstávat kočka doma sama. Pravdou je, že o dvě kočky je prakticky stejná starost, ale z nich dvojnásobná radost.

Na dotaz kolik stojí?

Bengálkou kočku či kotě, nelze chápat jako zboží konkrétního výrobku, značky a typu či modelu. A samotná cena Bengálského kotěte, by mněla být odvozena od jeho kvality. Použiji přirovnání, pokud si dva lidé pořídí auto, nebudou to stejná auta, zaleží jaké je to auto. Pokud bylo jedno pořízeno za 200tisic a druhé za několik milionů jistě uvidíme rozdíl.

A stejně je to i u bengálského kotěte na mazlíka, ale cenové rozdíly nejsou zas až takové.

Pokud chce někdo vybírat jen s ohledem na cenu, u výběru kotěte by mněl zvážit i tyto náležitosti:

- Socializace a mazlivost kotěte. Existují opravdu v tomto ohledu velké rozdíly, od koček plachých a nespolečenských, po ty mazlivé, dobře vedené, zvyklé na kontakt s lidmi a po dobře socializovaných rodičích.

- Exteriér, je to čeho si na Bengálce všimne okamžitě každý, ale rozdíly mezi jednotlivými Bengálkami je velký a patrný jak na rodičích, tak i koťatech.

- Zdraví. Nejen kotě zdravé v době odběru, je zárukou dlouhého života kočky. Existuji nemoci, které se u kočky mohou vyskytnout, až dospějí. Např. známá a smrtelná HCM.

Chovatelé rovněž sledují zdravotní hledisko u svých chovných zvířat a snahou je vyšlechtit další zdravé krevní linie nepostižené vrozenými genetickými nemocemi. Anebo to chovatele zajímat nemusí. Existují mnohé genetické testy, nebo vyšetření, kterými chovatelé prověřují zdravotní předpoklady a vhodnost kočky k chovu. Jde především o zdraví koček z našich odchovů, protože každá léčba je nepříjemná jak pro kočku samotnou tak i pro jejího majitele a finanční náklady jsou rovněž nemalé. Nejtragičtější jsou předčasná úmrtí na nevyléčitelné nemoci a smutek ze ztráty milovaného kočičího kamaráda, nemůže byt vykoupen nějakou tou uspořenou tisícikorunou při pořízení kotěte.

- Záruky ve smlouvě

- Příslušenství k poskytovanému kotěti

- Chovatelský servis (poradenství pokud se nový majitel kočky ocitne v nesnázích)

Cenu, kterou jste vy zmínila, je dle mého názoru obecně průměrem za kotě slušné kvality na mazlíka (domácího společníka) dle kritérií, které jsem uvedl, na území České republiky. Může to být o pár tisícikorun více či méně. Dle mého názoru však není dobré hodnotit a vybírat jen dle cenového kritéria, ale je rozumné navštívit vice chovatelů, dobře si vše prohlédnout, zvážit své rozhodnutí a výběr kotěte hlavně neuspěchat.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz