Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
13.8.2013 (18:25) Odpovědět # X
Jarka Urbanová E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

14.8.2013 (12:15)X

Dobrý den.

Pokud se mně zeptáte jako osoby spravující útulek, nebo člověka, který kočky chová jen za účelem prodeje, jistě se budu snažit vás přesvědčit, že mít a milovat jen jedno kotě je týrání.

Stejně tak jsem četl, jak je množitel schopen nabízet šestitýdenní kotě a přesvědčovat nezkušené zájemce, že koťátko jim zbylo doma již poslední, všechny jeho sourozence si majitelé odvezli a je mu smutno za novými pány. Přitom kotě musí být se svojí mámou nejméně 13 týdnů než muže odejít do nového domova.

A k odpovědi na váš dotaz...

Kočka prospí, řekl bych víc jak polovinu dne a pokud lidé pracují a denně se vrací domu, ráno se loučí před odchodem, pak je kočka 10 – 12hodin sama a po příchodu domů muže být znovu ve vaší společnosti, vidím to jako ideální stav.

A pořizovat si ihned kočičky dvě, by bylo i ukvapené. Na to je vždycky času dost.

Ale říká se také a je pravda, že práce a starost o jednou kočkou, nebo kočky dvě je prakticky stejná.

Čistíte toaletu jednou denně, krmivo a vodu doplňujete stejně tak a pokud nebudete mít plemeno s vysokými nároky na údržbu srsti, což je u krátkosrstých plemen myslím spíše výjimečné a další každodenní starost mít s kočku nebudete.

A pohled na dvě kočky, které spolu dovádějí, spokojeně v jednom pelechu odpočívají nebo společně žádají o vaší přízeň, pohlazení, či něco dobrého k snědku spíše dělá šťastnými nás lidi.

Jistě je pro kočku i kočičí kamarád přínosem, ale nemyslím si, že je to nutností a kočka by mněla strádat, pokud se jí dostatečně věnuje sám majitel a ony ty dámy si o to pohlazení umněji říci i samy, když chtějí.

Nezkušenému zájemci bych já doporučil hlavně vybrat si nejprve koťátko zdravé a opravdu vymazlené, po kontaktních a společenských rodičích (Kočce-Kocourovi) a u lidí, kteří žijí s kočkami doma v harmonii a s láskou. Také se nejprve informovat a dobře zvážit, kde a jakou kočičku si pořídit.

Nespěchat! U některých zájemců, kteří nás oslovili, mi připadalo, že si nechtějí pořídit domácího společníka na dalších 15 let života, ale chtějí si výhodně koupit např. DVD přehrávač Sony model. 1052 ale bez papíru - faktury a hlavně se slevou a bez DPH. Například PP (průkaz původu – rodokmen) je vystaven plemennou knihou za 150,- Kč a to jistě nečiní rozdíl v ceně několik tisíc, tak jak se mnohým muže zdát.

Přitom když z nich, když si jdou vybírat vánočního kapra na štědrovečerní stůl, jistě vybírají a koukají do kádě, aby jejich kapr nebyl ten leklý.

A vybrat si mazlíka na dalších 15let života nejde jen podle obrázku, jsou to taky živé bytosti s osobností a povahou.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz